Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;  

1.705

  1. 1. ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;



Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μου το ειπαν οταν με πηραν τηλεφωνο για να μου πουν τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης, αλλα ηθελα ετσι κι αλλιως να ξερω

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομαδα μπαινω στο 6ο ακόμα έχω καταφέρει και του γιατρού δεν του έχει ξεφύγει να μου πει το φύλλο γιατι ειναι λιγο ξεχασιάρης και καθε φορά πρέπει να του θυμίζω μια - δυο φορές! Πάντως αν και έχω αγωνία προτιμώ να το μάθω την ώρα του τοκετού!!! τσουρουφλίζομαι αλλα μ' αρέσσσσσσσσσει@@@!!!!!$$$$@@##$%%^^^&^&&*@@$#

Παρ' όλα αυτά εγώ ως μανούλα είμαι σίγουρη ότι είναι αγοράκι!!!!!!!! Έχω προαίσθημα από τις πρώτες κίολας εβδομάδες!!!! Τι να πω??? Αν δεν είναι έχω να φάω δούλεμα!!!

 

Ελπίζω να καταφέρω μέχρι το τέλος να μην μας το πει ο γιατρός!!!

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

Οσες εισαστε παλιοτερες στο forum και με ειχατε ζησει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου,θα εκπλαγειτε απιστευτα με αυτο που θα διαβασετε τωρα.Θυμαστε που ηθελα σαν τρελλη αγορακι και με ειχε πιασει τρελλα που δεν ειχα γιο αλλα κορη,κι εγραφα οτι θα νιωθω ανταγωνιστικα απεναντι της και κατι τετοια κουλα? Λοιπον,8μιση μηνες μετα εχω παθει τετοια ΤΡΕΛΛΑ,τετοιο ΚΟΛΛΗΜΑ με την μπεμπα μου,τετοιο ΕΡΩΤΑ,που πραγματικα λεω τι καλα που ειναι κοριτσακι κι οχι αγορι!!! Ακομη και σε μωρα που συνανταω εξω,συμπαθω πολυ περισσοτερο πια τα κοριτσακια παρα τα αγορακια-μη σας πω οτι το θεμα "γιος"που τοσο με εκαιγε οταν ημουν εγκυος,τωρα πια δε μου κανει την παραμικρη αισθηση!!!

Μη με παρεξηγησετε οι υπολοιπες,και ειδικα οι αγορομανες.Τα παιδακια μας να ειναι γερα κι ας ειναι ο,τι φυλο θελουν,απλα τα γραφω αυτα επειδη στο παρελθον,κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου,ειχα ζαλισει τις παλιοφιλες συμφορουμιτισσες με αυτο το θεμα.Ηθελα γιο σαν τρελλη,τωρα ομως ψηφιζω δαγκωτο κορακλα!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσες εισαστε παλιοτερες στο forum και με ειχατε ζησει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου,θα εκπλαγειτε απιστευτα με αυτο που θα διαβασετε τωρα.Θυμαστε που ηθελα σαν τρελλη αγορακι και με ειχε πιασει τρελλα που δεν ειχα γιο αλλα κορη,κι εγραφα οτι θα νιωθω ανταγωνιστικα απεναντι της και κατι τετοια κουλα? Λοιπον,8μιση μηνες μετα εχω παθει τετοια ΤΡΕΛΛΑ,τετοιο ΚΟΛΛΗΜΑ με την μπεμπα μου,τετοιο ΕΡΩΤΑ,που πραγματικα λεω τι καλα που ειναι κοριτσακι κι οχι αγορι!!! Ακομη και σε μωρα που συνανταω εξω,συμπαθω πολυ περισσοτερο πια τα κοριτσακια παρα τα αγορακια-μη σας πω οτι το θεμα "γιος"που τοσο με εκαιγε οταν ημουν εγκυος,τωρα πια δε μου κανει την παραμικρη αισθηση!!!

Μη με παρεξηγησετε οι υπολοιπες,και ειδικα οι αγορομανες.Τα παιδακια μας να ειναι γερα κι ας ειναι ο,τι φυλο θελουν,απλα τα γραφω αυτα επειδη στο παρελθον,κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου,ειχα ζαλισει τις παλιοφιλες συμφορουμιτισσες με αυτο το θεμα.Ηθελα γιο σαν τρελλη,τωρα ομως ψηφιζω δαγκωτο κορακλα!!! :D:D:D

 

Να είσαι σίγουρη οτι το ίδιο θα γινόταν και αντιστρόφως. Να ήθελες πώς και πώς κόρη και να έκανες αγοράκι...ό,τι κάνουμε δεν το αλλάζουμε με τίποτα μετα.

 

.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Το μάθαμε μόλις σήμερα που κάναμε Β επιπέδου και όπως φαίνεται από το τικεράκι μου είναι αγοράκι!! :D

 

 

Δεν πειράζει Jen (αν και περίμενα να μου κάνεις τη νύφη) :lol::lol:

Θα έχει παρέα ο δικός μου!

Link to comment
Share on other sites

Το μάθαμε μόλις σήμερα που κάναμε Β επιπέδου και όπως φαίνεται από το τικεράκι μου είναι αγοράκι!! :D

 

 

Δεν πειράζει Jen (αν και περίμενα να μου κάνεις τη νύφη) :lol::lol:

Θα έχει παρέα ο δικός μου!

 

και μας μας ήρθε απότομο γιατί η γιατρός από τους χτύπους της καρδιάς μας είχε πει μάλλον κορίτσι...και να πω την αλήθεια μου φαίνεται πιο δύσκολη η ανατροφή ενός αγοριού αλλά από ότι ακούω είναι ανάλογα το παιδί!!! Ο δικός μας θα είναι τέλειος!!!χαχαχα :lol:

 

περίμενε την νύφη θα στην ετοιμάσω στο επόμενο!! :lol:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

:lol: TO ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΚΩΛΟΝΑΚΙ ΓΙΑ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΘΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ?ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ.ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πρώτο έμαθα γιατί θέλαμε κι οι δύο να το μάθουμε, κι εγώ κι ο άντρας μου. Κι ήρθε η κοράκλα μου που δεν την αλλάζω με τίποτα στον κόσμο. Στο δεύτερο δεν ήθελα αλλά είχαν λυσσάξει όλοι αν τελικά θα βγει ο γιος αυτή τη φορά να συνεχίσει το όνομα. Ξέρετε πως κάνουν τα πεθερικά κι ιδιαίτερα οι σύζυγοι. Μην χαλάσουμε το χατίρι του πεθερού. Αμ σιγά μην το δει το όνομα. Είδαν το πρώτο, δεν χρειάζεται και το δεύτερο. Δεν θα γεννάω εγώ σαν κουνέλι για να βγάλουν όλα τα ονόματα από το σόι τους.

 

Τώρα έχουμε αγοράκι. Στην αρχή που το έμαθα ψιλοστεναχωρήθηκα και ντρέπομαι πολύ γι' αυτό. Προσπαθούσα ένα χρόνο να συλλάβω και τελικά αντί να το χαρώ σκεφτόμουν τι φύλο θα έχει. Τόσο πολύ μου είχαν σπάσει τα νεύρα οι άλλοι με τον γιο. "Άντε να βγει ο Γιωργάκης τώρα". Εννοείται πως τον παίδαρο που με έχει ταράξει στην κλωτσιά, δεν τον αλλάζω με τίποτα.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...

 

ΓΡΑΦΩ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΑ ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ... :lol:

 

ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ..ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΛΑΚΙΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ...ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΙΕΣΤΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ..."ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΤΕ?...ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΤΕ?...Η ΤΑΔΕ ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑΝ..." ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΑΣΩ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΕ ΣΚΑΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ...

 

:P

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι θέμα γιατρού και εμπειρίας του και πόσο καλό είναι το μηχάνημα. Ο γιατρός μου είχε κάνει ειδίκευση στους υπέρηχους και τα είχε δει από τον 3ο. Το εγώ δεν ήθελα να μάθω ήταν άλλο θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Asteroyla ΕΙΜΑΙ 99% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ 13 ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΙΟ ΜΕΤΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΡΙΝ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΕΙ ΚΑΛΑ...ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 12 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...

ΠΑΝΤΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ ξέρω το εξής... εξαρτάτε από τον χαρακτήρα του γιατρού και αν θέλει να σου πει (γιατί με την αυχενική ειναι δυσκολο να είσαι σιγουρος) από τη θέση του παιδιού ( πολυ βασικό!!!!!) κατα την εξέταση και τέλος από το φύλλο γιατί το αρσενικό ειναι πιο εύκολα διαγνώσιμο!!!! Ε, έχει κατί που περισεύει... πως να το κανουμε!!!!

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

Ε, έχει κατί που περισεύει... πως να το κανουμε!!!!

 

Μην είσαι τόσο σίγουρη ότι θα το ξεχώριζες απ' αυτό! :lol::wink:

Άκου τι μου είπε η γιατρός στην αυχενική που έκανα τη 12 εβδομάδα. Αγοράκια και κοριτσάκια σ' αυτό το στάδιο έχουν και τα δυο ένα "τσουτσουνάκι" ας το πουμε έτσι που εξέχει ανάμεσα απ' τα ποδαράκια τους. Αν αυτό το τσουτσουνάκι είναι σε ευθεία με τον υπολοιπο κορμό, είναι κοριτσάκι. Αν έχει κλίση είναι αγοράκι. Στο επόμενο στάδιο στα κορίτσια σχηματιζεται η κλειτορίδα και στα αγοράκια ξέρουμε τι.

:)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ.

ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ :)

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Στον γιο μου, μου το είχαν πει στην αυχενική, ενώ όπως έχω γράψει και παραπάνω σιγουρευτήκαμε τη Δευτέρα ότι τώρα περιμένουμε ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι στη 19η εβδομάδα. Το κορίτσι μας το έκαναν για αγόρι συνέχεια. Με τέτοιο άγχος που μου είχαν δημιουργήσει σε κάθε υπέρηχο γιατί κάθε φορά μου αλλάζαν τον συνδυασμό των φύλων θα προτιμούσα να μου το έλεγαν μία και καλή τώρα, παρά να με τρελάνουν.

Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια ποσο εμπειρος ειναι ο γιατρος, ποσο καλο ειναι το υπερηχογραφικο μηχανημα και σε τι θεση ειναι το μωρο για να γινει απο νωρις διαγνωση του φυλου (πριν τον 4ο μηνα)..εμενα και στις τρεις εγκυμοσυνες ο γιατρος μου βρηκε το φυλο απο την αυχενικη κιολας.. στα δυο πρωτα (τα οποια και εχασα) ηταν αγορια και το τριτο το οποιο κυοφορω ειναι κοριτσακι..ξερω ομως και περιπτωσεις γυναικων που αλλο φυλο τους ειπαν απο την αυχενικη (ακομη και στου β επιπεδου μιας φιλης μου) και αλλο τελικα βγηκε..ειναι σημαντικη η θεση του μωρου..εμενα η μικρη μου ειχε τα ποδια ορθανοιχτα (απο νωρις στο κουρμπετι, χι, χι)και μαλιστα μπορεσα μεχρι και εγω η ιδια να δω το φυλο πριν μου το πει ο γιατρος (στην β επιπεδου)..

Link to comment
Share on other sites

Ε, έχει κατί που περισεύει... πως να το κανουμε!!!!

 

Μην είσαι τόσο σίγουρη ότι θα το ξεχώριζες απ' αυτό! :lol::wink:

Άκου τι μου είπε η γιατρός στην αυχενική που έκανα τη 12 εβδομάδα. Αγοράκια και κοριτσάκια σ' αυτό το στάδιο έχουν και τα δυο ένα "τσουτσουνάκι" ας το πουμε έτσι που εξέχει ανάμεσα απ' τα ποδαράκια τους. Αν αυτό το τσουτσουνάκι είναι σε ευθεία με τον υπολοιπο κορμό, είναι κοριτσάκι. Αν έχει κλίση είναι αγοράκι. Στο επόμενο στάδιο στα κορίτσια σχηματιζεται η κλειτορίδα και στα αγοράκια ξέρουμε τι.

:)

 

 

 

IIIIIXXXXXXXXXXXXXX!!!! Aνατριχιαστικό!!!!!!

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...