Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Σε καποιο σαιτ διαβασα για ενα βοτανο το agnous cactus που πωλειται στα φαρμακεια με το ονομα vitex το οποιο ρυθμιζει φυσικα τα προβληματα υποφυσης οπως ειναι οι πολυκυστικες.εχει ακουσει καποια κατι για αυτο ;το εχετε δοκιμασει κ αν ναι ειδατε αποτελεσμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα saravalaki λοιπον και εγω σε κάποιο άλλο site τέτοιου τύπου το έχω διαβασεί ότι το παραγγελνεις απο το φαρμακείο και κοστιζει 35 ευρω το έχουν πάρει πολλές κοπέλες με πολυκυστικές και έμειναν έγκυες με φυσικό τρόπο.πέρνεις ένα το πρώι ένα το βράδυ αλλα δεν ξέρω τίποτα περισσότερο, το ψάχνω όμως και έγω, αν έχω νεότερα θα σε ενημερώσω. φιλια

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω πως δεν γνωριζεται για αυτο το βοτανο σας παραθετω την σελιδα που διαβασα για το βοτανο αυτο μηπως βοηθηθουν καποιες

http://www.hostingphpbb.com/forum/viewtopic.php?t=798&mforum=ivf

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να παραθεσω καποιες επιπλεον πληροφοριες που βρηκε μια φιλη για οποια ενδιαφερεται

 

Πρόσφατες μελέτες έχουν επιβεβαιώσει την ενίσχυση της γονιμότητας του δυναμικού των πολλών διατροφικών και φυτικά συστατικά. Βότανα σαν vitex agnus castus (που συχνά αποκαλείται vitex ή chasteberry) και το αμινοξύ L-καρνιτίνη έχουν δείξει να βελτιστοποιήσετε την αναπαραγωγική υγεία των γυναικών και ανδρών αντίστοιχα.

Ορμονική ισορροπία είναι σημαντικό για την τακτική ωοθυλακιορρηξίας σε γυναίκες που προσπαθούν να συλλάβουν. Αυτό επιτρέπει την υγιή ανάπτυξη των αναπαραγωγικών ιστών στη μήτρα, ούτως ώστε να μπορεί το αυγό του εμφυτεύματος. Θα επιτρέπει επίσης την ωρίμανση των ωοθηκών. Για τους άνδρες, την ποιότητα του σπέρματος, υγιή σπερματοζωάρια σχηματισμό και την κινητικότητα του σπέρματος είναι ζωτικής σημασίας για την αναπαραγωγική ευημερία.

Συνδυάζοντας τις καλύτερες της παραδοσιακής ιατρικής επιστήμης και βότανα, συμπληρώματα όπως η γονιμότητα FertilAid συνδυάζουν βασικές βιταμίνες και ανόργανα συστατικά με φυτικά σκευάσματα που προάγουν τη γονιμότητα και την αναπαραγωγική της ευεξίας. Με ένα ιστορικό ασφαλούς χρήσης, τα κλινικά δεδομένα αποκαλύπτουν ότι οι εν λόγω θρεπτικών συστατικών είναι αποτελεσματική και επιτυχής στην αύξηση της πιθανότητας σύλληψης.

Συμπληρώματα για τη γονιμότητα των γυναικών

Πολυάριθμες μελέτες έχουν αποκαλύψει ότι vitex (chasteberry) επέδειξε τεράστια ευκολία στην ανακούφιση των συμπτωμάτων ή την αντιμετώπιση των ελλείψεων που συνδέονται με τις ορμονικές ανισορροπίες. Vitex αποτελεί βασικό συστατικό σε FertilAid για τις Γυναίκες και μπορεί να βοηθήσει τις γυναίκες που δεν έχουν τακτική ή κανονικής εμμηνόρροιας κύκλους. Vitex μπορεί επίσης να είναι χρήσιμη για τις γυναίκες με PCOS (σύνδρομο πολυκυστικών Ωοθήκες). Vitex έχει αποδειχθεί ότι ενισχύουν τη γονιμότητα σε κλινικές μελέτες - και οι γυναίκες με διαταραχές της γονιμότητας επωφελήθηκαν από vitex, με περισσότερες κυήσεις σε σχέση με το εικονικό φάρμακο ομάδες.

Επειδή vitex agnus κάκτων πλήττει καίρια τις ορμόνες που ρυθμίζουν την ισορροπία και τον κύκλο της εμμηνόρροιας, vitex μπορεί να βοηθήσει στην εξισορρόπηση των σχέσεων μετάδοσης και τα επίπεδα των ορμονών που απαιτούνται για την κανονική λειτουργία της εμμηνόρροιας, ωορρηξίας και την γονιμότητα. Πιο συγκεκριμένα, vitex μπορεί να χρησιμοποιηθεί από γυναίκες με ovulatory δυσλειτουργία και οι γυναίκες με μικρότερη luteal φάσεις. Vitex μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί μετά από διακοπή της χρήσης των χαπιών ελέγχου των γεννήσεων για την αποκατάσταση της κανονικής ωορρηξίας.

Ολοκλήρωση πριν από τη σύλληψη της βιταμίνης υποστήριξη έχει αποδειχθεί επίσης ότι θα βοηθήσει στη βελτίωση της γονιμότητας. Βιταμίνες C και Ε είναι σημαντικά αντιοξειδωτικά εκκαθαρίσεις που παίζουν ζωτικό ρόλο στην αποκατάσταση ζημιών που προκλήθηκαν από το περιβάλλον, η γήρανση και στην πρόληψη της κυψελωτής οξειδωτικές βλάβες που οφείλονται σε ελεύθερες ρίζες. Η βιταμίνη Ε είναι ένα σημαντικό αντιοξειδωτικό επίκεντρο συνολική αναπαραγωγική υγεία και ευεξία. Σε μια πρώτη δίκη του ανθρώπου, ζευγάρια με προβλήματα γονιμότητας που δόθηκαν βιταμίνης Ε παρουσίασαν σημαντική αύξηση της γονιμότητας. Άλλες μελέτες δείχνουν ότι πριν από τη σύλληψη, συμπληρώματα βιταμίνης μπορεί να αυξήσει τη γονιμότητα. Συμπληρωμάτων φυλλικού οξέος είναι επίσης απαραίτητη για να βοηθήσει στην πρόληψη των εκ γενετής ελαττώματα.

Vitex - σε συνεννόηση με τα άλλα φυτικά-θρεπτικών συστατικών στο FertilAid - μπορεί να προωθήσει την αποκατάσταση και την ισορροπία των ορμονών που διαδραματίζουν καίριο ρόλο στην υγεία και την τακτική της εμμηνόρροιας ωορρηξίας, υποστηρίζοντας μια γυναίκα αναπαραγωγικά όργανα και την ανάπτυξη των αναπαραγωγικών ιστών.

7 θεραπευτικά φυτά

Οι περισσότερες γυναίκες με ΣΠΩ δεν επιθυμούν να παίρνουν φάρμακα σε χρόνια βάση, ιδιαίτερα μάλιστα αν μπορούν να το αποφύγουν. Κάποιες θέλουν να διακόψουν το φάρμακο που παίρνουν για μήνες ή και χρόνια, αλλά φοβούνται μήπως τα προβλήματα επανέλθουν δριμύτερα. Τέλος, υπάρχουν κι εκείνες που ήδη δοκίμασαν κάποιο φάρμακο, δεν είδαν το επιθυμητό αποτέλεσμα ή υπέφεραν από παρενέργειες. «Η φυτοθεραπεία ακούγεται ιδιαίτερα ελκυστική, ιδιαίτερα όταν η διατροφή και η άσκηση δεν αρκούν ή, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν γίνονται επιμελώς και χρειάζεται μια μικρή βοήθεια. Λόγω του ευρέος φάσματος που διαθέτουν, τα βότανα συχνά προσφέρουν μια ολιστική θεραπευτική προσέγγιση».

Πώς βοηθούν

«Τα φυτικά, όπως και τα κλασικά φάρμακα, εστιάζουν σε κάποια από τα επιμέρους προβλήματα του ΣΠΩ, όπως οι ανωμαλίες περιόδου, η ανεπιθύμητη τριχοφυϊα, η υπογονιμότητα, η αντοχή στην ινσουλίνη και το σωματικό βάρος. Παρ όλα αυτά, δεν είναι σπάνιο κάποιο βότανο να δρα ευεργετικά σε παραπάνω από μία εκδηλώσεις του συνδρόμου», λέει ο κ. Παπαθανασίου και μας αναλύει τις ευεργετικές ιδιότητες κάποιων από τα φυτά που βοηθούν.

Vitex Agnus-Castus (Λυγαριά): Ρυθμίζει τις ορμόνες, βελτιώνει το σεξ

Βοηθά στην αποκατάσταση της ορμονικής ισορροπίας, ιδιαίτερα σε γυναίκες με πολλά οιστρογόνα και λιγότερη προγεστερόνη. Οι γυναίκες με ΣΠΩ που δεν κάνουν συχνά ωορρηξία έχουν σχετική έλλειψη προγεστερόνης και υπερβολική δράση οιστρογόνων, άρα ενδέχεται να ανταποκριθούν θετικά στη χρήση λυγαριάς. Έχει χρησιμοποιηθεί με επιτυχία στην επαναφορά της περιόδου και τη βελτίωση της γονιμότητας, όταν αυτή οφείλεται σε ορμονικά αίτια. Επιπλέον, η λυγαριά μπορεί να βοηθήσει στην ανεπάρκεια του ωχρού σωματίου, της πληγής δηλαδή που παραμένει παροδικά στην ωοθήκη μετά την ωορρηξία και που παράγει προγεστερόνη. Ως γνωστό αφροδισιακό, υπόσχεται καλύτερο σεξ μαζί με βελτιωμένη γονιμότητα!

Saw Palmetto: Ισορροπεί τα ανδρογόνα

Έχει δράση κατά των αντρικών ορμονών. Ενώ στους άντρες χρησιμοποιείται για την υπερτροφία του προστάτη, έχει επίσης ευεργετική δράση σε γυναίκες με πολλά ανδρογόνα, όπως στο ΣΠΩ. Μπορεί να βοηθήσει στις περιπτώσεις ανεπιθύμητης τριχοφυϊας, ακμής και τριχόπτωσης. Επειδή μπορεί να οδηγήσει σε αύξηση του βάρους, δεν είναι κατάλληλο για τις γυναίκες με ΣΠΩ που θέλουν να χάσουν μερικά ανεπιθύμητα κιλά.

Ηoly Βasil: Ρυθμίζει το σάκχαρο

Έχει κι αυτό δράση κατά των ανδρογόνων, σε συνδυασμό με χαλαρωτικές ιδιότητες. Το βότανο αυτό μπορεί να είναι ιδιαίτερα χρήσιμο για γυναίκες με ΣΠΩ, γιατί έχει βρεθεί ότι μειώνει το σάκχαρο πριν και μετά το φαγητό αλλά και τα λιπίδια του αίματος.

Fenugreek (Τριγονέλα):Για τη χοληστερίνη κι όχι μόνο

Είναι ισχυρό αντι-ανδρογόνο, με ευεργετική επίδραση κατά της χοληστερόλης, του σακχάρου και διαφόρων φλεγμονών.

Liquorice (Γλυκόριζα): Βελτιώνει ακμή & ανεπιθύμητη τριχοφυϊα

Λειτουργεί κατά των ανδρογόνων και συνεπώς βελτιώνει την ακμή και μειώνει την ανεπιθύμητη τριχοφυΐα. Αποκαθιστά την καλή λειτουργία των επινεφριδίων, που συχνά συμμετέχουν στην ορμονική διαταραχή του ΣΠΩ. Μπορεί να επαναφέρει την LH στα φυσιολογικά επίπεδα. Η μακροχρόνια χορήγησή του όμως μπορεί να προκαλέσει κατακράτηση νερού και υψηλή πίεση κι αυτό περιορίζει τη χρήση του σε κάποιες γυναίκες με ΣΠΩ.

Shatavari: Ιδανικό για την υπογονιμότητα

Στα ινδικά σημαίνει «η γυναίκα που έχει χίλιους άντρες» και θεωρείται αναζωογονητικό των γυναικείων γεννητικών οργάνων. Χρησιμοποιείται ευρέως στη θεραπεία της υπογονιμότητας, των αποβολών και της μειωμένης ερωτικής επιθυμίας. Επίσης, έχει ευεργετική δράση σε άλλα όργανα, όπως στους πνεύμονες, το στομάχι και τις αρθρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.

ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙς ΚΥΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙς ΕΝΕΣΕΙς Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΥΠΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΙ Κ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥς .

ΠΡΟΧΘΕς ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ 15 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΥΧΟ.

ΟΙ ΚΥΣΤΕς ΕΦΥΓΑΝ Κ ΤΗΝ 12-13 ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΟ ΒΟΤΑΝΟ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΙΑΣΑΜΕ ΝΙΝΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΕΝΕΣΕΙς Κ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕς.

ΕΤΣΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΧΑΛΑΡΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

ΘΑ ΣΑς ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ.

ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.

ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙς ΚΥΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙς ΕΝΕΣΕΙς Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΥΠΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΙ Κ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥς .

ΠΡΟΧΘΕς ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ 15 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΥΧΟ.

ΟΙ ΚΥΣΤΕς ΕΦΥΓΑΝ Κ ΤΗΝ 12-13 ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΟ ΒΟΤΑΝΟ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΙΑΣΑΜΕ ΝΙΝΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΕΝΕΣΕΙς Κ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕς.

ΕΤΣΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΧΑΛΑΡΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

ΘΑ ΣΑς ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ.

ΦΙΛΙΑ

Δώς μου πληροφορίες σε παρακαλώ? Από που το προμηθεύεσαι? Πως το ζητάς?

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.

ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙς ΚΥΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙς ΕΝΕΣΕΙς Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΥΠΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΙ Κ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥς .

ΠΡΟΧΘΕς ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ 15 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΥΧΟ.

ΟΙ ΚΥΣΤΕς ΕΦΥΓΑΝ Κ ΤΗΝ 12-13 ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΤΟ ΒΟΤΑΝΟ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΙΑΣΑΜΕ ΝΙΝΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ Κ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΕΝΕΣΕΙς Κ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕς.

ΕΤΣΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΧΑΛΑΡΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

ΘΑ ΣΑς ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ.

ΦΙΛΙΑ

Δώς μου πληροφορίες σε παρακαλώ? Από που το προμηθεύεσαι? Πως το ζητάς?

το παιρνεις απο το φαρμακειο {ψαξε ομωσ για φαρμακειο που να πουλαει κ ομοιοπαθητικα φαρμακα πχ Μπακακος}.ειναι ενα φυαλιδιο με 60 χαπια {2την ημερα πρωι -βραδυ} κ κοστιζει γυρω στα 28ευρω.μονο που δεν κανει να το παρεις αν ακολουθεις καποια αγωγη η παιρνεις αντισυλληπτικα το ζητας

vitex agnus cactous τησ εταιριασ lamperts των 1000μγρ.Αν δεν το θυμασαι γραφτο γιατι ισως να χρειαστει να στο παραγγειλουν

 

Επιστροφή στην κορυφή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας, ομοιοπαθούσα καθώς αντιλαμβάνεστε για αυτό θα ήθελα μια διευκρίνιση. Το σκεύασμα αυτό χορηγείται χωρίς ιατρική συνταγή. Τι παρενέργειες έχει (δεν ακολουθώ καμία απολύτως αγωγή); Θεωρείται φυτικό;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το σκευασμα δεν εχει παρενεργειες απο τη στιγμη που δεν ακολουθεις καποια θεραπεια. Εγω το εχω ξεκινησει αλλα ειναι νωρις ακομη για αποτελέσματα. Στο φαρμακειο μου είπανε ότι δεν κάνει κακό στον οργανισμό αλλά μπορεί να χρειαστεί χρηση για αρκετους μήνες με ποσοστα βελτίωσης 20%. Τώρα τι να πω? Πολλές γυναίκες αναφέρουν πως έχουν σωθεί απο τον πρώτο μήνα της χρήσης του!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Χρόνια πολλά και καλά. Δεν έχω ξαναγράψει σε forum, αλλά πήρα την απόφαση γιατί από εσάς έμαθα για το agnus cactus. Μετά από χρήση 22 ημερών (ο κύκλος μου κρατάει 36 μέρες) έμεινα έγκυος! Και να φανταστείτε ότι προσπαθούσαμε χρόνια (είμαστε 7 χρόνια παντρεμένοι και δεν παίρναμε ποτέ κάποια προφύλαξη). Έχω πάρει κι εγώ serpafar με μόνο αποτέλεσμα να έχω φουσκώσει απίστευτα μέσα σε 3 μήνες.

Δεν ξέρω αν πρόκειται, απλά, για μια σύμπτωση, αλλά θεώρησα ότι χρωστώ τουλάχιστον ένα ευχαριστώ και θέλω να δώσω θάρρος και κουράγιο σε όσες γυναίκες βρίσκονται στην προσπάθεια. Βέβαια, η πίστη και η προσευχή βοηθάει αφάνταστα (τελείως προσωπική άποψη και συγγνώμη αν θίγω κάποιον). Σας εύχομαι καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρωτήσατε το γυναικολόγο σας πριν το χρησιμόποιήσετε?

Κι αν ρυθμίζεται τόσο εύκολα ο κύκλος,γιατί οι ενδοκρινολόγοι μας πλακώνουν στα αντισυλληπτικά και δεν μας δίνουν απλά βοτανάκια?

Κι γω με πολυκυστικές και είμαι σε θεραπεία gynofen για 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το ξαναφερα στην επιφανεια γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον θεματακι! Θα ρωτησω τη γιατρο μου σχετικα...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

οι γιατροί φυσικά και δε συστηνουν τέτοια βότανα. Αλίμονο αν τα σύστηναν, δεν θα είχε μείνει γιατρός για γιατρός, θα είχαν γείνει όλοι ομοιοπαθητικοί! Με τους γιατρούς και τις φαρμακευτικές παίζονται τεράστια συμφέροντα (είμαι μες τα πράγματα και ξέρω) γιαυτό μην απορείτε αν ρωτήσετε το γιατρό σας σχετικά με μια φυσική θεραπεία και σας "βρίσει". Οι περισσότεροι δεν παραδέχονται καμία θεραπεία παρεκτός των φαρμάκων. Κι εγώ πήρα το agnus cactus ένα μήνα. Εγώ το έπαιρνα μία φορά την μέρα, κάθε βράδυ, έτσι μου είχαν πει, δεν ξέρω γιατί. Με το βότανο αυτό δε σημαίνει ότι θα μείνεις έγγυος (αν ηταν έτσι θα το παίρναμε όλες και θα κάναμε νινιά) όμως βοηθάει πολύ τον κύκλο γυναικών με προβλήματα πολυκιστικών, καθυστέρησης ωορηξίας κτλ. Εμένα με βοήθησε πάντως και σκοπεύω να το ξαναπαραγγείλω. Πάντως προσοχή! Κανένα βότανο από μόνο του δεν κάνει θαύματα!

r7Bsp2.png

 

 

 

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera ..kala auta me to botano alla kathe pote to pineis?meta tin periodo?kai ean to pineis kai eisai i emeines egkuos to ginete?to stamatas?exei kamia epiroi sto embruo?kserei kamia kopela?

 

τη θεραπεία αυτή την κάνεις 1-3 μήνες, 1 χάπι την ημέρα. Θεωρείται φυσική προγεστερόνη κι έτσι δεν έχει καμία παρενέργια ούτε για σένα ούτε για το έμβρυο αν μείνεις στο μεταξύ έγγυος. Καλό όμως είναι να συμβουλευτείς έναν ομοιοπαθητικό για να σου πει λεπτομέρειες και να σε διαφωτίσει καλύτερα. Μη δινουμε κι εμείς έτσι στην τύχη αγωγές απ'το ίντερνετ. Ισως δεν είναι σωστό.

r7Bsp2.png

 

 

 

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".

Link to comment
Share on other sites

rinoula mou se euxaristw.me ta tosa po diabazoume edw mesa giatroi giname,,pame gia didaktoriko pleon..egw einai na kanw salpigografia 16 tou mina.alla skeftomai na parw to agnus efoson einai botano.kai den einai epikindino apo oso fantazome,,pou na ton brw kopela mou ton omoiopathitiko edw?nomizeis kseroun ti einai omoiopathitikos??lew na to parw kai o theos boithos

Link to comment
Share on other sites

rinoula mou se euxaristw.me ta tosa po diabazoume edw mesa giatroi giname,,pame gia didaktoriko pleon..egw einai na kanw salpigografia 16 tou mina.alla skeftomai na parw to agnus efoson einai botano.kai den einai epikindino apo oso fantazome,,pou na ton brw kopela mou ton omoiopathitiko edw?nomizeis kseroun ti einai omoiopathitikos??lew na to parw kai o theos boithos

 

που είσαι? Δεν είσαι Ελλάδα?

r7Bsp2.png

 

 

 

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το σύστησε μια φίλη μου που το της το είπε ο γιατρός της (σπάνιο φαινόμενο να το συστήσει γιατρός). Το παρείγγειλα από εδώ.

http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=1446

 

Αν πληκτρολογήσεις το όνομα στο ίντερνετ θα σου βγάλει πολλά σάιτ με πληροφορίες σχετικά. Πάντως κακό δεν κάνει. Άσχετο αλλά βοηθάει και στα έντονα συμπτώματα εμμηνόπαυσης

r7Bsp2.png

 

 

 

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

εγω εχω πολυκυστικες και εδω και 10 χρονια επαιρνα αντισυλληπτικα. τον ιανουαριο τα σταματησα για να μεινω εγκυος. τον πρωτο μηνα αδιαθετησα στις 35 μερες. μετα στις 58 μερες και τελος στις 62!! δηλαδη χειροτερευε το πραγμα. ετσι αποφασισα να δοκιμασω τα vitex πριν ξεκινησω θεραπεια με ορμονες, οπως μου ειχε πει ο γυναικολογος μου. τελικα απο την πρωτη φορα βοηθησαν πολυ. ο κυκλος μου πηγε στις 43 ημερες!!! απιστευτο! ειμαι πολυ χαρουμενη και ευχαριστω ολες εσας που με βοηθησατε! πολλα φιλια!

an1cE-e07fD1210NTQxNzJvfDE4OTAzMTJsYXx3ZSBhcmUgbWFycmllZA.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...