Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια μπορώ να έχω κ εγώ το τηλ αυτού με τα ντόνατς?Τα θέλω για τα γενέθλια του μικρού!!!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα ειδα εγω χτες στο τελαρακι τα ειχε η κουνιαδα μου στη βαφτιση της εγω την εστειλα εκει απο τη κολλητη μου που τον ξερει τον συγκεκριμενο (κατι σε σοϊ νομιζω ειναι)....ξερω ποιον λες,,,μια χαρα τα ειχε βαλει οτ νεα πανω στο αλλο και φαινοτανε πολυ ωραια,,χι χι χι

 

μικρος που ειναι ο κοσμος...

σ'αρεσαν?

 

εγω πλεον τους παραγγελνω και για να τα προσφερω σε επισκεψη.

 

swanocean, σου στελνω

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και εμαθα , για να μην σας λεω πραγφματα που δεν ισχειουν,

 

τα δινει 30λεπτα! (η γνωστη μου που πηρε πιο προσφατα, πηρε 100τμχ)

 

και αυτα που εχουν αχνη αντι για σοκολατα 15λεπτα:eek::P:p:p!!!

 

ρωτησα δεν εχει site,δυστυχως...

 

παντως αρεσει παρα πολυ, απο την δικη μου βαφτιση και μετα, 3 στους 4 γνωστους μου που βαφτισαν πηραν ντονατσ.

 

ε και κακα τα ψεματα ειναι παμφθηνα και λαχταριστα.

 

melsas στελνω πμ

,ρωτησα και για την εμφανιση, την εχει βελτιωσει, τα βαζει σε τελαρακια σαν φραχτακια με διαφορα διακοσμητικα απανω(τα επιστρεφεις) βεβαια εγω που δεν ταχω δει σερβιρισμενα ετσι δεν μπορω να φανταστω πως τα στοιβαζεις το ενα πανω στο αλλο...

 

οπως και ναχει και στα απλα κουτια, μια χαρα ηταν.

 

Μπορω να έχω κι εγω το τηλ. Σε ποια περιοχή είναι; Ευχαριστω πολυ.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

μικρος που ειναι ο κοσμος...

σ'αρεσαν?

 

εγω πλεον τους παραγγελνω και για να τα προσφερω σε επισκεψη.

 

swanocean, σου στελνω

 

καλημέρα.. εγώ την βάφτιση την έκανα αλλά μου άρεσε αυτό με την επίσκεψη.. μπορείς να μου στείλεις και σε μένα τηλ. ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

μικρος που ειναι ο κοσμος...

σ'αρεσαν?

 

εγω πλεον τους παραγγελνω και για να τα προσφερω σε επισκεψη.

 

swanocean, σου στελνω

 

Σ'ευχαριστώ!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια.

Τι ωραιες ιδεες που δινετε!!

Θα μπορουσα να εχω κι εγω το τηλ για τα ντονατς;;Κι αν υπαρχει και διευθυνση ακομα καλυτερα.

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Το μέλι εινια πολυ ωραια ιδεα και πολυ οικονομικη. και εγω μελι εδωσα. εινια και πολυ βολικο γιατι δεν τρεχεις τελευταια στιγμη να το παρεις, να το χωρεσεις στο ψυγειο, στο αμαξι κτλ. εγω τα ειχα στο σπιτι 1 βδομαδα, τα βαλαμε το βραδυ στο αμαξι μεσα στα κιβωτιακια τους και εδειχναν τελεια στο δισκο στην εκκλησια. και ο καθενας το τρωει οποτε θελει...

Link to comment
Share on other sites

σας εχω στειλει!

 

Καλή μου k@te θα μπορούσα να έχω και εγω το τηλ; Σκεφτόμαστε για γαμοβαπτιση δεν νομίζω να τους χαλάσει το λουκουμαδακι!!!:):)

New Mammy :D

 

26/5/12 Έσκασε μύτη ο Γιωργάκης!!

Link to comment
Share on other sites

[kalhmera κορτσια θελω τη βοηθεια σας. θα κανω γαμο και βαπτιση το μαιο και θελω τη βοηθεια σας. πρωτον ειμαι απο χαλκιδικη αρα μιλαμε γαι θεσσαλονικη

πρωτον νυφικο

κοστουμι

πακετα βαπτισης

σταυρο στεφανα καραφα

και επισης θελω να κανω μονη τις παιδικες μπομπονιερες. σκεφτομαι να παω τζαμπο να παρω κουμπαραδες με 50 λεπτα. μετα τι να κανω? κουφετα απο που? να παρω τουλι και να βαλω 7 κουφετα μεσα στον κουμπαρα και μετα θα τον τυλιξω ή να το αφησω σκετο???

 

 

επισης σκεφτομαι να παρω ξυλακια για σουβλακια και να περασω τουσ μαρσελλουσ μεσα αλλα με τι να τυλιξω για να μην ξεραθουν???

παράδεισε μου :)

Link to comment
Share on other sites

[kalhmera κορτσια θελω τη βοηθεια σας. θα κανω γαμο και βαπτιση το μαιο και θελω τη βοηθεια σας. πρωτον ειμαι απο χαλκιδικη αρα μιλαμε γαι θεσσαλονικη

πρωτον νυφικο

κοστουμι

πακετα βαπτισης

σταυρο στεφανα καραφα

και επισης θελω να κανω μονη τις παιδικες μπομπονιερες. σκεφτομαι να παω τζαμπο να παρω κουμπαραδες με 50 λεπτα. μετα τι να κανω? κουφετα απο που? να παρω τουλι και να βαλω 7 κουφετα μεσα στον κουμπαρα και μετα θα τον τυλιξω ή να το αφησω σκετο???

 

 

επισης σκεφτομαι να παρω ξυλακια για σουβλακια και να περασω τουσ μαρσελλουσ μεσα αλλα με τι να τυλιξω για να μην ξεραθουν???

 

 

εχουμε και λεμε..

στα τζαμπο πουλανε και τουλακια ετοιμα πολυ οικονομικα

για κουφετα δες εδω]

http://www.craftbox.gr/zaxarota.html?p=3

για πακετο γαμου εδω

http://www.tomklou.gr/main.php

http://www.4ty.gr/utf_index.php?p=merchant&id=16309

για πακετο βαφτισης εδω

http://www.skarlatosvaptisi.gr/

και δες αυτη την φωτο για τους κουμπαραδες οπως τα εκανα εγω

C20Dm.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολθ για την απαντηση. τωρα κατι αλλο να ρωτησω, φωτογραφο που θα βρω και ποσο πανε με τα 2 μυστηρια μαζι??

 

και μαλλια χτενισμα νυχια ποσο πανε

παράδεισε μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολθ για την απαντηση. τωρα κατι αλλο να ρωτησω, φωτογραφο που θα βρω και ποσο πανε με τα 2 μυστηρια μαζι??

 

και μαλλια χτενισμα νυχια ποσο πανε

 

λοιπόν αν είσαι απο θεσσαλονίκη θα σου συστήσω αυτό που είχα εγώ λες πόσα θες να δωσεις και σου κάνει πακέτο.

 

μαλλια υπολόγισε 250-300

νυχια αν βρεις κοπέλα που τα κάνει σε σπίτι χτιστό κανα 35

αισθητικό 250-300

εγώ σαν αισθητικός έπερνα 100 με κουμπαρα και μαμα συν δοκιμαστηκά..

έχετο υπόψιν σου γιατί κυκλοφορούν και άλλες σαν και έμενα που κάνουν καλες τιμε΄ς

επίσης ίσως κάνεις όλο αυτό πακέτο στο κομμωτήριο που θα πας με 500 κατοστάρικα το πολύ..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για μαλλί και νύχια θα σου πω τι έκανε η κουμπάρα μου,όπου και να ρωτούσαμε τιμές μόλις άκουγαν γάμο το μάτι έκανε το σήμα τπου ευρώ,ζητούσαν 100 ευρώ για νύχι,250 κομμώτρια -η φθηνότερη τιμή και 300 μακιγιάζ,.Η κουμπάρα μου λοιπόν τη προηγούμενη μέρα πήγε και έκανε ένα γαλλικό μανικιού κόστος 10 ευρώ,τη μέρα του γάμου έκλεισε σε κομμωτήριο χτένισμα και μακιγιάζ χωρίς να πει τίποτα,με κόστος 50 ευρω, στη κοπέλα που την έβαψε είπε οτι θα φοράει κάτι λευκό και έκανε και ανάλογο μακιγιάζ,ήρθε σπίτι έβαλε το νυφικό της ππυ ήταν ένα υπέροχο λευκό φόρεμα που της έραψε μια θεία της πάνω στο σώμα της και ήταν μια κουκλα νύφη.

 

Να πω οτι όταν μας είπε τι θα κάνει ΟΛΟΙ της είπαμε τα χειρότερα και οτι μια φορά τα δίνεις και μπλα μπλα τα γνωστά,όμως αποδείχτηκε η κίνηση της πολύ έξυπνη

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για μαλλί και νύχια θα σου πω τι έκανε η κουμπάρα μου,όπου και να ρωτούσαμε τιμές μόλις άκουγαν γάμο το μάτι έκανε το σήμα τπου ευρώ,ζητούσαν 100 ευρώ για νύχι,250 κομμώτρια -η φθηνότερη τιμή και 300 μακιγιάζ,.Η κουμπάρα μου λοιπόν τη προηγούμενη μέρα πήγε και έκανε ένα γαλλικό μανικιού κόστος 10 ευρώ,τη μέρα του γάμου έκλεισε σε κομμωτήριο χτένισμα και μακιγιάζ χωρίς να πει τίποτα,με κόστος 50 ευρω, στη κοπέλα που την έβαψε είπε οτι θα φοράει κάτι λευκό και έκανε και ανάλογο μακιγιάζ,ήρθε σπίτι έβαλε το νυφικό της ππυ ήταν ένα υπέροχο λευκό φόρεμα που της έραψε μια θεία της πάνω στο σώμα της και ήταν μια κουκλα νύφη.

 

Να πω οτι όταν μας είπε τι θα κάνει ΟΛΟΙ της είπαμε τα χειρότερα και οτι μια φορά τα δίνεις και μπλα μπλα τα γνωστά,όμως αποδείχτηκε η κίνηση της πολύ έξυπνη

 

παρα πολύ εξυπνη..

εγώ στο γάμο μου πήγα σε μια φίλη της αδερφής μου να βαφτώ και επειδή πλήρωσα μόνο 50 ευρω με έκανε σαν κλόουν πήγα στο σπίτι και ξεβάφτηκα... και ξαναβαφτηκα μόνη μου..

θεωρώ την κινηση της κοπέλας πολύ ματ και μπραβο της..

Link to comment
Share on other sites

να δεις το νυφικό που έραψε,απίστευτα όμορφο κομψό και απλό,κόστος μόνο το ύφασμα περιπου 200 ευρώ.

Εγώ χάρηκα πολύ που με τα λεφτά που εξοικονόμησε έκλεισε στο Μπάνσκο δωμάτιο και εκανε έκπληξη του άντρα της,μιας και γαμήλιο ταξίδι δεν προβλεπόταν με τόσα έξοδα που είχαν.

Link to comment
Share on other sites

να δεις το νυφικό που έραψε,απίστευτα όμορφο κομψό και απλό,κόστος μόνο το ύφασμα περιπου 200 ευρώ.

Εγώ χάρηκα πολύ που με τα λεφτά που εξοικονόμησε έκλεισε στο Μπάνσκο δωμάτιο και εκανε έκπληξη του άντρα της,μιας και γαμήλιο ταξίδι δεν προβλεπόταν με τόσα έξοδα που είχαν.

 

χα τέλειο

Link to comment
Share on other sites

[kalhmera κορτσια θελω τη βοηθεια σας. θα κανω γαμο και βαπτιση το μαιο και θελω τη βοηθεια σας. πρωτον ειμαι απο χαλκιδικη αρα μιλαμε γαι θεσσαλονικη

πρωτον νυφικο

κοστουμι

πακετα βαπτισης

σταυρο στεφανα καραφα

και επισης θελω να κανω μονη τις παιδικες μπομπονιερες. σκεφτομαι να παω τζαμπο να παρω κουμπαραδες με 50 λεπτα. μετα τι να κανω? κουφετα απο που? να παρω τουλι και να βαλω 7 κουφετα μεσα στον κουμπαρα και μετα θα τον τυλιξω ή να το αφησω σκετο???

 

 

επισης σκεφτομαι να παρω ξυλακια για σουβλακια και να περασω τουσ μαρσελλουσ μεσα αλλα με τι να τυλιξω για να μην ξεραθουν???

 

μεχρι το μαιο εινια αρκετος ο καιρος ωστε να ετοιμαστεις ανετα. εκανα και εγω γαμο και βαφτιση μαζι. θα σου ελεγα να σκεφτεις το στυλ και το θεμα πουσου αρεσει και μετα ολα τα αλλα γινονται. και δεν χρειαζεται και τοσος καιρος.

 

1) νυφικο: εχει παρα πολλα νυφαδικα, κλεινεις ραντεβου και δοκιμαζεις. εγω ειχα παει σε 3. ειχα και το μωρο πολυ μικρο και βρηκα αεσως και ευκολα και ημουν ακομα λεχωνα, 3 μηνω ηταν το μωρο οταν καναμε γαμοφατιση, και νυφικο εκλεισα 1 μηνα πριν. μην αγχωνεσαι λοιπον. δοκιμασα, ηξερα περιπου τι μου αρεσει, ειδα τι μου παει και τελος. επειδ ομως θα εινια και βαφτιση και θα κρατας και το μωρο σκεψου και τι βολευει, αν μπορεις να εχει ουρα η οχι, αν θες κατι φαρδυ και βαρυ η κατι σε πιο φορεμα στυλ.

 

2) κοστουμι: ειχαμε κλεισει ραντεβου σε μαγαζι με κοστουμια για γαμο, ε παμε και στο 2λεπτο φυγαμε. παιρνω τον αντραμου και το μωρο και του λεω "παμε να βρουμε κοστουμι". ειχα αποφασισει να παρουμε σβαρνα την τσιμισκη και την βενιζελου και να βρουμε. δεν χρειατηκε, μπηκαε στον αχιλλεα σαριδη στην τσιμισκη ακι βρηκαμε και αρκετα οικονομικο για γαμοριατικο, ολο το πακετο κομπλε με γραβατα μαντηλι ολα μεσα 300 αν θυμαμαι καλα.

 

3) πακετο βαφτισης θα σου ελεγα να αφησεις τη νονα να επιλεξει αφενος για να ξεμπερδεψεις απο μια δουλεια και αφετερου γιατι αυτη πληρωνει. το ιδιο και για το σταυρο. απλα μπορεις να της πεις περιπου ποιο θα εινια το θεμα που θες.

 

4) στεφανα: ειχα παρει 120 ευρω ασημενια στεφανα απο το nuova vita πισω απο τον οσε. ειχε ωραια και οικονομικα. τωρα μπορεις γενικα να βρεις νομιζω πιο οικονομικα μεσω ιντερνετ.

 

5) καραφα: εινια της κουμπαρας αλλα αν την κανεις εσυ η τα κανεε μαζι μπορειτε να παρετε μια καραφα απο ενα καταστημα γυαλικων η απο το βικο. εχει ωραιες και καποιες εινια και εξαιρετικα οικονομικες. παρτε και ενα ποτηρι να ανοιχτο πανω το στομιο και εναν δισκο και ριξτε λιγα κουφετα, βαλτε κορδελες και ετοιμο και οικονομικο το σετ.

 

για μπομπο και ξυλακια δες και εδω αν θες, εχει ιδεες και λογικα πρεπει να εινια οικονομικα http://www.bobonieracandy.blogspot.gr

 

εμενα για γαμο και βαφτιση μαζι θα μου αρεσε και το μελι. εχει ωραιους συμβολισμους ειδικα για το γαμο. επισης μπορεις να κανεις και μονη σου και σουβλακια και παιδικες μπομπο. εινια ευκολο. απλα θα πρεπει να αναθεσεις απο πριν σε τριτους να τα τοποθετησουν και να τα μεταφερουν. εσυ θα εισαι νυφη, θα πας τελευταια στην εκκλησια με το μωρο. το ιδιο ισχυει για ολα τα πραγματα. και την τσαντα με τα πραγματα του μωρου πρπει να την εχει ετοιμη και να τη δωσεις σε καποιον ξαδερφο η φιλη να τη βαλει στο τραπεζι που αλλαζουμε το μωρο στην εκκλησια. ο,τι θες ρωτα με. εγω ετοιμασα μονη τη βαφτιση του δευτερου γιου μου και σου λεω, στον πρωτο καναε γαμο και βαφτιση μαζι. επισης εχει αρκετα θεματα για γαμο και βαφτιση που μπορεις να μπαινεις και να βλεπεις ιδεες και πρακτικες συμβουλες. και παλι ο,τι θες ρωτα με.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολθ για την απαντηση. τωρα κατι αλλο να ρωτησω, φωτογραφο που θα βρω και ποσο πανε με τα 2 μυστηρια μαζι??

 

και μαλλια χτενισμα νυχια ποσο πανε

 

ο γαμος θα γινει θεσσαλονικη;

 

εξαρταται απο το φωτογραφο. εμενα οταν εψαχνα μου ελεγαν τρελες τιμες και ουσιαστικα ηθελαν να πληρωθουν για 2 μυστηρια οπως αν πηγαιναν σε διαφορετικα μερη. μου το ξεκινουσαν απο 1880-2500 για ενα αλμπουμ.

 

θα σου προτεινα να κανεις 2 αλπουμ γιατι οταν κανεις και 2 παιδακι το πρωτο δεν θα εχει δικο του αλμπουμ απο τη βαφτιση του ξεχωριστα και θα εινια ασχημο.

 

τελικα βρηκα στη γειτονια φωτογραφο 2 αλμπουμ τυπου ψηφιακα 1400 ευρω. και πολλες φωτογραφιες στο χερι, 4 βιντεο. αμα θες να σου στειλω πμ για να σου πω που ειναι αν θες να ρωτησεις.

 

ναι νυχια μαλλια εινια ακριβα αν και νομιζω οτι λογικα θα επεσαν οι τιμες.

 

και εγω θα σου ελεγα να κανεις ο,τι και η κουμπαρα της κοπελας η να βαφτεις και να χτενιστεις αποκρυπτοντας οτι εισαι νυφη. τωρα αυτο πως θα το πετυχεις δεν ξερω. εχεις και μωρο για να πας στο κομμωτηριο με τις ωρες. αλλιως πρεπει να βρεις κοπελες που ειναι οικονομικες και κανουν και καλ δουλεια αλλα δυστυχως εγω δεν εχω να σου συστησω.

Link to comment
Share on other sites

ο γαμος θα γινει θεσσαλονικη;

 

εξαρταται απο το φωτογραφο. εμενα οταν εψαχνα μου ελεγαν τρελες τιμες και ουσιαστικα ηθελαν να πληρωθουν για 2 μυστηρια οπως αν πηγαιναν σε διαφορετικα μερη. μου το ξεκινουσαν απο 1880-2500 για ενα αλμπουε

 

 

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. παιδια που φαινονται τρελεσ τιμες. εδω λεμε να κανουμε κατι οικονομικο και θα δωσω τοσα λεφτα στο βαψιμο? με τιποτα μονο αν βρω κατι οικονομικο. επισης οι φωτογραφοι τι τιμες ειναι αυτες?

 

κουρκουμπινι ησουν κατατοπιστικη ευχαριστω.

 

και εσενα πολινα ευχαριστω ψαχνομαι απο τωρα γιατι ο χρονος περναει γρηγορα.

παράδεισε μου :)

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι απο θεσσαλονίκη μπορώ να σου συστήσω την κουνιάδα μου για κομμωτρια που τα χεράκια της κάνουν

 

 

 

πολινα εισαι αισθητικος?

παράδεισε μου :)

Link to comment
Share on other sites

ο γαμος θα γινει θεσσαλονικη;

 

εξαρταται απο το φωτογραφο. εμενα οταν εψαχνα μου ελεγαν τρελες τιμες και ουσιαστικα ηθελαν να πληρωθουν για 2 μυστηρια οπως αν πηγαιναν σε διαφορετικα μερη. μου το ξεκινουσαν απο 1880-2500 για ενα αλμπουε

 

 

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. παιδια που φαινονται τρελεσ τιμες. εδω λεμε να κανουμε κατι οικονομικο και θα δωσω τοσα λεφτα στο βαψιμο? με τιποτα μονο αν βρω κατι οικονομικο. επισης οι φωτογραφοι τι τιμες ειναι αυτες?

 

κουρκουμπινι ησουν κατατοπιστικη ευχαριστω.

 

και εσενα πολινα ευχαριστω ψαχνομαι απο τωρα γιατι ο χρονος περναει γρηγορα.

 

κοριτσι δεν κανει τιποτα. ο,τι θες ρωτα και μην το σκεφτεσαι. και για τα πρακτικα θεματα.

 

ναι εινια ακριβα. αυτα που σου ειπα εγω εινια οικονομικα. και η φωτογραφος και οι μπομπο και τα ρουχα...

ημουν εγκυος και εψαχνα. εσυ εχεις το μωρο η εισαι εγκυος; πρεπει να σκεφτεις και την ηλικια του μωρου, ειδικα για το ρουχο σου.

 

παντως ενα νυφικο κλασικο δεν εινια τοσο ευκολο και πρακτικο, αλλα αυτα εινια γουστα. μπορεις να δεις και νυφικο κλασικο και ενα φορεμα ιβουαρ η λευκο μακρυ, κομψο και εντυπωσιακο. δοκιαμσε και δες τι σε βολευει και τι σου πηγαινει. και να σκεφτεσαι οτι θα εχεις και το μωρο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...