Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ολη η βαπτιση για τους νονους με 500 ευρω γινεται?? κι ομως!!


κατερινα κωστας

Recommended Posts

Μην μπαινετε σε τρυπακια παιδια και μην φτανετε την τσεπη σας στα ορια της . Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να ειμαστε λιγο μαζεμενοι.

Ειναι ενα μυστηριο. Ενα ιερο μυστηριο που οι τυμπανοκρουσιες δεν του δινουν τιποτα παραπανω.

 

Συμφωνώ αλλά κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αποφύγεις.Δεν θα πάρεις μπομπονιέρες; Δεν θα μοιράσεις προσκλητήρια;Δεν θα στολίσεις την εκκλησία;Δεν θα κλείσεις φωτογράφο; Άμα έχεις γεννήσει πρόσφατα και δεν σου μπαίνει τίποτα δεν θα πάρεις ένα φόρεμα; Και τα πιο φτηνά πράγματα να αγοράσεις, πάλι κοστίζουν:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις πηραμε βαφτιστικα alviero martini 165 ευρω απο την ρογκοτη στη θεσσαλονικη απο το on line καταστημα καθως και λαδοπανα 60? και λαμπαδα 60? συνολο 285 κουτι παραγγειλαμε απο drimon (ηλεκτρονικο καταστημα) 50? μεγαλο γαλαζιο μαρτυρικα 15? τα 50 απο

http://www.vaptisishop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=380&category_id=36&option=com_virtuemart&Itemid=56

βεβαια πηραμε πολλα

κερακια εκανα μονη μου 0,6? τα 4 (να εχω ενα εφεδρικο) και αντε κανενα 5ευρω τα υλικα που θα τα βαλω και στο μπουκαλακι του λαδιου καρω ασπρο-γαλαζιο με κορδελα γαλαζια τυλιχτη, τι αλλο;;;

350? αλλα δεν ξερω τι σταυρο επελεξε να παρει, τον ειδα ειναι πολυ βαρυς αλλα δεν ξερω τιμη φανταζομαι πανω απο 400? αλλα αυτο ηταν που λεγαμε οτι αξιζει.

παντως οσον αφορα την εξυπηρετηση απο τα παραπανω καταστηματα ειμαστε παραπανω απο ευχαριστημενοι, απο τα βαφτιστικα προσφερθηκε να μου στειλει καλαθια για τις μπομπο δωρεαν γιατι τις κανω μονη μου καδρακια ζωγραφισμενα με τρενακι ή αυτοκινητακι ή αεροπλανακι με το ονομα του παιδιου και μου βγηκαν περιπου 1,70 μαζι με τα υλικα και το τελαρο που ηταν ακριβο στο 1? και οι προσκλησεις απο το myikona με χρηση κουπονιου groupon μου βγηκαν κατι λιγοτερο απο 18 λεπτα το ενα και ειναι αυτο

http://www.myikona.gr/default.aspx?catid=214&id=293

 

τα παπουτσια ξεχασα λεμε να παρουμε ενα κανονικο παπουτσι να το βαλει και μετα

 

με το καλο ολες οι βαφτισεις

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

250 ευρώ όλο το πακέτο(ρούχα, παπούτσια, λαδόπανα, λαμπάδα, κεράκια, τσάντα ή κουτί, πετσέτες,μαρτυρικά) από Χαλάνδρι..Ο σταυρός που μας πήρε ο νονός έκανε 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μάλλον το ίδιο πακέτο πήραμε ακριβώς!!! και από το ίδιο μαγαζί και με το ίδιο δώρο!!! κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από κει!!!!!!!

 

kalimera sas.eimai kainourgio melos kai tha ithela na po kai ego tin apopsi mou.vaptizoume tin mikri mas 13 mai kai molis proxthes kleisame ta vaptistika apo to bebe lena.koitaxame me tin nona sta magazia toy kentrou alla telika katalixame ekei giati itan to mono me toso omorfa pragmata kai megali poikilia.episis itan to mono magazi pou zitisame i lampada kai to kouti na exei thema to aerostato kai dextikan na mas to ftiaxoun xoris alli xreosi eno ola ta proigoumena magazia mas elegan oti den kanoun kati tetoio kai oti den exei sxesi to thema tis vaptisis me ta vaptistika kai tin lampada.evgenestato prosopiko,poloi exipiretikoi kai vevea mas proteinan kai gia stavro pou na vroume.ase pou sou kanoun kai doro paltoudaki gia to mpempeki sou....teleia!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργια στο forum και προκειτε να γινω νονα σε λιγους μηνες...οποτε διαβασα το αρθο με μεγαλη προσοχη και οφειλω να ομολογησω οτι χαρηκα παρα πολυ με το πακετο των 250 ευρω...το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και μου ειναι σχεδον αδυνατο να κατεβω Αθηνα για τα βαπτιστικα...ειδα το site vaptisi.gr και μου αρεσαν παρα πολλα πραγματα οποτε ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα τα παρω ολα απο εκει....μπορει να μου πει καποια απο σας η οποια εχει παρει ρουχαλακια απο εκει..τι μαρκα ειναι??για να βρω τον καταλογο και να διαλεξω απο εκει'αφου η παραγγελια μου θα γινει τηλεφωνικα...γιατι ειπαμε εχει πολυ ωραια πραγματα και λιγες φωτογραφιες σε σχεση με την πικοιλια που ειναι τεραστια και δυστυχως για αγοριστικα εχει ακομα λιγοτερες φωτογραφιες...ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργια στο forum και προκειτε να γινω νονα σε λιγους μηνες...οποτε διαβασα το αρθο με μεγαλη προσοχη και οφειλω να ομολογησω οτι χαρηκα παρα πολυ με το πακετο των 250 ευρω...το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και μου ειναι σχεδον αδυνατο να κατεβω Αθηνα για τα βαπτιστικα...ειδα το site vaptisi.gr και μου αρεσαν παρα πολλα πραγματα οποτε ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα τα παρω ολα απο εκει....μπορει να μου πει καποια απο σας η οποια εχει παρει ρουχαλακια απο εκει..τι μαρκα ειναι??για να βρω τον καταλογο και να διαλεξω απο εκει'αφου η παραγγελια μου θα γινει τηλεφωνικα...γιατι ειπαμε εχει πολυ ωραια πραγματα και λιγες φωτογραφιες σε σχεση με την πικοιλια που ειναι τεραστια και δυστυχως για αγοριστικα εχει ακομα λιγοτερες φωτογραφιες...ευχαριστω πολυ

 

καλησπεραααα κοιτα επειδη κ εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε θα βαπτισουμε το μωρο και η κουμπαρα που εχει ψαξει μου ειπε πως εχει με 250 πακετο βαπτισης καλαμαρια πεζοδρομο και κεντρο απο τα λιγα που ειδε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας αρέσει η ιδέα ή αν το έχετε σκεφτεί καν, αλλά μπορείτε για χρυσαφικά να ψάξετε να βρείτε κάποιο φθηνό ενεχυροδανειστήριο κ να ζητήσετε ν'αγοράσετε. Εγω έχω επισκευθεί μερικά, δεν έχουν όλοι τις ίδιες τιμές αλλά αν καταφέρετε να βρείτε κάποιον οικονομικό, μπορείτε να πάρετε σε πολύ καλές τιμές κ να γλιτώσετε πολλά χρήματα. Κι αν νομίζετε οτι θα φαίνεται μεταχειρισμένο το χρυσαφικό, μπορείτε να το πάτε μετά σε κάποιον επιδιορθωτή, σας κάνει ένα γυάλισμα κ γίνεται καινούριο!!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέρετε από πού μπορώ να προμηθευτώ φτηνά λαδόπανα?Πόσο είναι τα πιο φτηνά 30?Και να μου τα στείλουν και με μηδέν ή λίγα έξοδα επαρχία???

 

γιατι δεν ρωτας και μια μοδιστρα ποσο θα σου παρει να σου τα ραψει; μπορει να σου βγει πολυ οικονομικα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααα κοιτα επειδη κ εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε θα βαπτισουμε το μωρο και η κουμπαρα που εχει ψαξει μου ειπε πως εχει με 250 πακετο βαπτισης καλαμαρια πεζοδρομο και κεντρο απο τα λιγα που ειδε....

εχει εχω δει και εγω αλλα οχι οοολο το πακετο...δεν περιλαμβανει κουτι μαρτυρικα και ορισμενα αλλα πραγματα.....γιαυτο ενδιαφερομαι για το vaptisi.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...