Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαπαροσκόπηση ή κανονικό χειρουργείο για ινομύωμα?


Recommended Posts

Πάει και αυτο.... ουφ....

Δευτέρα μπήκαμε Τρίτη βγήκαμε απο το Ιασώ.

Καταπληκτικός γιατρός ο κ. Μήτσης και πάνω από όλα άνθρωπος μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Όπως είπε πήγαμε πάρα πολύ καλά.

Έφυγε το ινομύωμα και μια κύστη που παρόλο δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο που έχουμε κάνει όλα αυτά τα χρόνια, μπορεί να επηρέαζε για την εγκυμοσύνη. Η μία σάλπιγμα είναι καταστραμμένη, δεν έχει αναπτυχθεί σωστά, αλλά η μία που μένει όπως μας είπε είναι πολύ καλή.

Η γυναίκα μου από την Τρίτη που βγήκαμε κινήτε κανονικά με κάτι λίγα πονάκια. Αλλά κάθε μέρα είναι και καλύτερα. Μας έδωσε και dvd με την επέμβαση την οποία την είδα (η γυναίκα μου δεν αντέχει) και πραγματικά είναι απίστευτο τι δουλειά γίνεται από 3 τρυπούλες που ανοίγει ο γιατρός.

 

Σας προτείνω ανεπιφύλακτα , αν υπάρχει η δυνατότητα, να κάνετε λαπαροσκόπηση αντί για κανονικό χειρουργείο, πολύ λιγότερος πόνος και όπως είπε και ο γιατρός το κορίτσι μπορεί να θέλει να βάλει ένα μπικινάκι για το καλοκαίρι μην έχει ολόκληρο σημάδι από χειρουργείο. Επίσης όπως έμαθα αν μείνεις έγκυος μετα απο κανονικό χειρουργείο ξεγενάς μόνο με καισαρική. Το πιο συμαντικό είναι να βρείτε γιατρό που να ξέρει από λαπαροσκόπηση, γιατί πολύ συνιστούν κανονικό χειρουργείο, είναι πιο εύκολο για αυτούς.

uIcqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάει και αυτο.... ουφ....

Δευτέρα μπήκαμε Τρίτη βγήκαμε απο το Ιασώ.

Καταπληκτικός γιατρός ο κ. Μήτσης και πάνω από όλα άνθρωπος μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Όπως είπε πήγαμε πάρα πολύ καλά.

Έφυγε το ινομύωμα και μια κύστη που παρόλο δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο που έχουμε κάνει όλα αυτά τα χρόνια, μπορεί να επηρέαζε για την εγκυμοσύνη. Η μία σάλπιγμα είναι καταστραμμένη, δεν έχει αναπτυχθεί σωστά, αλλά η μία που μένει όπως μας είπε είναι πολύ καλή.

Η γυναίκα μου από την Τρίτη που βγήκαμε κινήτε κανονικά με κάτι λίγα πονάκια. Αλλά κάθε μέρα είναι και καλύτερα. Μας έδωσε και dvd με την επέμβαση την οποία την είδα (η γυναίκα μου δεν αντέχει) και πραγματικά είναι απίστευτο τι δουλειά γίνεται από 3 τρυπούλες που ανοίγει ο γιατρός.

 

Σας προτείνω ανεπιφύλακτα , αν υπάρχει η δυνατότητα, να κάνετε λαπαροσκόπηση αντί για κανονικό χειρουργείο, πολύ λιγότερος πόνος και όπως είπε και ο γιατρός το κορίτσι μπορεί να θέλει να βάλει ένα μπικινάκι για το καλοκαίρι μην έχει ολόκληρο σημάδι από χειρουργείο. Επίσης όπως έμαθα αν μείνεις έγκυος μετα απο κανονικό χειρουργείο ξεγενάς μόνο με καισαρική. Το πιο συμαντικό είναι να βρείτε γιατρό που να ξέρει από λαπαροσκόπηση, γιατί πολύ συνιστούν κανονικό χειρουργείο, είναι πιο εύκολο για αυτούς.

 

πολύ χαίρομαι που πήγαν ολα καλά !!!!

Αντε και τελεία ανάρρωση .

 

και εμένα μου λέγανε αυτά ακριβώς που γράφεις για τα υπέρ της λαμπαροσκόπησης

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ :

 

Ο πόνος είναι πάντα σχετικός και εξαρτάται απο την ώρα που διαρκεί η επέμβαση αλλα και απο το ποσο πονά γενικότερα ένα άτομο.

 

Το θέμα με το μπικίνι δεν επηρεάζει κανένα από τα δύο χειρουργεία διοτι και η τομή του ανοιχτού χειρουργείου είναι χαμηλά και μετά απο κάποιους μήνες εξασθενεί πάρα πάρα πολύ.

Αν κάνεις κανονικό χειρουργείο αλλά δεν ακουμπήσει την μήτρα ο γιατρός δεν εχεις κανένα μα κανένα λόγο να κάνεις καισαρική αν φυσικά ολα πανε καλά.

 

Αν και την σημερινή εποχή και μετά από καισαρική μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά.

 

Πριν γεννήσω (περίπου 3 χρόνια) ξεκινήσαμε για χειρουργείο με την μέθοδο της λαπαροσκόπησης (ΕΙΠΑΜΕ 3 ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ) αλλά τελικά καταλήξαμε σε ανοιχτό χειρουργείο η όλη επέμβαση κράτησε 3,5 ώρες είχα μεγάλο θέμα το οποίο δεν φαινόταν ότι ήταν τόσο σοβαρό με τους υπερήχους.

Η ανάρρωση ήταν αρκετά επίπονη διότι έγινε και λαπαροσκόπηση και ανοιχτό χειρουργείο.

Μέσα στο χειρουργείο είχα και λαμπαροσκόπο ειδικευμένο στην μικροχειρουργική και γυναικολόγο.

Επειτα απο 7 περιπου μήνες εκανα ακομα ένα χειρουργείο ο γυναικολόγος μου επέλεξε ανοιχτο χειρουργείο για να πάρει δείγματα για εξέταση και να έχει και άμεση επαφή.(ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕΣΑ)

 

Το δευτερο χειρουργείο κράτησε λιγότερο απο 1 ώρα και η ανάρρωση ήταν πολύ πιο εύκολη .

Εδώ να πώ ότι τα ράμματα δεν με ποναγαν την δεύτερη φορά σχεδόν καθόλου.

ο πόνος ειναι μονο την πρώτη φορά μετα επειδή πάει πανω στην προϋπάρχουσα τομή δεν αισθάνεσαι πονο μετά.

 

Μετά απο 3 χρόνια περίπου ήρθε η μικρή μπουμπού μας και σε όλη την εγκυμοσύνη ετοιμαζόμουν για μια φυσιολογική γέννα .

 

Τελικά ήρθε μια εσπευσμένη καισαρική (για άσχετη αιτία) και ξανά στην ίδια τομή.

Τα ράμματα αυτήν την φορά δεν με πόνεσαν καθόλου!!!!!

 

(μου πρότεινε ο αδερφός μου να βάλω φερμουάρ στην τομή της καισαρικής.

και θεωρώ ότι έχει δίκιο!!!!!!!)

 

Αν και ο γυναικολόγος μου μου ΛΕΕΙ στο επόμενο να πάμε φυσιολογικά .

(έχει χιούμορ ο χριστιανός δεν λέω!!!!)

Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια της εγχείρησης ήταν 1,15 λεπτά και συγκεκριμένα (όπως τα είδα στο dvd)

25 λεπτά να βγει το ινομύωμα και για την κύστη, 15 λεπτά για τα ράμματα και έλεγχο εσωτερικά και 10 λεπτά για να βγει το ινομύωμα (αυτό είχε πολύ πλάκα το ρούφαγε ένα εργαλείο σαν σκούπα). Πιθανόν και λίγα λεπτά για τα 2-3 ράμματα στις εξωτερικές 3 τρυπούλες.

Έμεινε καμιά ώρα στην ανάνηψη και όταν ανέβηκε ήταν λίγο ζαλισμένη αλλά ούτε να κοιμάται για ώρες, ούτε να πονάει αφόρητα. Σήμερα συγκεκριμένα είναι μια χαρά. Σε 10 μέρες από την στιγμή που έκανε το χειρουργείο θα πάμε να βγάλει και τα εξωτερικά ράμματα.

uIcqp2.png
Link to comment
Share on other sites

setas περαστικα σας!Ολα πηγαν καλα τελικα!Αντε γρηγορα να ερθει το μωρακι!Και εγω μια σαλπιγγα εχω και εκανα 2 παιδια με την πρωτη προσπαθεια!!!Το ιδιο ευχομαι να << παθετε>> κι εσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

haido θα σου προτεινα να κανεις εναν υπερηχο απο γιατρο που δεν εχει συμφερον να σε χειρουργησει,γιατι απλα δεν χειρουργει ,για να παρεις μια ακομα γνωμη.Αν θες να σου πω,να παρεις τη γνωμη του την οποια παρα πολυ σεβομαι μια και ηταν ο μονος που εβλεπε αυτο που ειχα στον υπερηχο ενω ολοι οι αλλοι που απευθυνθηκα ελεγαν αρλουμπες.Τελικα χειρουργηθηκα με λαπαροσκοπηση και ηταν αυτο που ελεγε εκεινος και μονο εκεινος!

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!ΣΤΙΣ 3/3/2010 ΕΚΑΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΙΝΩΜΥΩΜΑΤΩΝ 1 ΚΑΙ 1.5 ΕΚ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΕΧΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΙΝΩΜΥΩΜΑΤΩΔΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΡΒΕΚΑΠ 3,75 ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ.ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 16/03, ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΙ ΕΞΑΨΕΙΣ ΟΣΟ ΤΟ ΠΡΙΞΗΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ Η 1Η ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Η ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΙΜΑ?ΞΕΠΡΙΖΕΣΑΙ?Η ΜΕΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΝΤΑΜΗΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ?ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΣΚΙΑΓΡΑΦΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ.ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΛΕΕΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΜΕΣΩΣ.ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΡΑΓΕ?ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΒΕΚΑΠ?

Link to comment
Share on other sites

emma282 δεν γνωρίζω τπτ σχετικά...

 

setas καλή ανάρρωση και με το καλό...

 

mammy-m πολύ παρήγορο αυτό που λες, για 10 + ... Εγώ πάω για τον 4ο, χαχα, έχω ακόμα δρόμο... Georgiamammy, την Παρασκευή θα πάω στον δικό σου, Γκριμπίζη. Ευγενέστατος στο τηλέφωνο. Mammy-m ποιον γιατρό εννοείς εσύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι προς επιβεβαίωση: Έχει διαφορά στον χρόνο που πρέπει να περιμένεις για εγκυμοσύνη, αν κάνεις λαπαροσκόπηση ή ανοιχτό χειρουργείο? Είναι 3 ή 6 μήνες (ή περισσότερο?) και σε ποια κατηγορία? Έχω μπερδευτεί!

Link to comment
Share on other sites

haido θα σου ελεγα να πας (αν θες φυσικα) στον Ασημακοπουλο για γυναικολογικο υπερηχο και να δεις τι θα σου πει κι αυτος.Ο συγκεκριμενος δεν χειρουργει οποτε θα σου πει πραγματικα την αληθεια.Εξαλλου ειναι καθηγητης και ασχολειται μονο με υπερηχους.(εχει γραψει και βιβλια).Καλη επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mammy-m ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Αλλά θα σταματήσω εδώ. Έχω πάει ήδη σε 4 και πήρα την απόφασή μου, θα το αφαιρέσω. μάλλον λαπαροσκοπικά στον Γκριμπίζη (Γεωργία!- thanx). Αυτός μάλιστα μου είπε ότι στη μεγάλη του διάσταση φτάνει τα 7 εκ.! Μα... αναρωτιέμαι... δεν είναι μεγάλο για να αφαιρεθεί λαπαροσκοπικά, αναρωτιέμαι. Εκείνος με διαβεβαίωσε ότι είναι σίγουρος για λαπαροσκόπηση και όχι χειρουργείο ανοιχτό. Εγώ από τη μια χαίρομαι, (θα γλυτώσω την καισαρική, και μπορώ να δοκιμάσω για σύλληψη σε 3 μήνες-όπως μου είπε) αλλά από την άλλη... μήπως με ανοιχτό χειρουργείο γίνει καλύτερη δουλειά? ...Ουφ, πάντα θα αγωνιώ μου φαίνεται, τό 'χει ο χαρακτήρας μου, ας το βγάλω μια ώρα αρχύτερα, να τελειώνω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Την έκανα κι εγώ την λαπαροσκόπηση τελικά χτες στον Γκριμπίζη, ολα καλά, αφαιρέθηκε, ήταν αρκετά μεγάλο, 7 εκ. περίπου. Όλα καλά, πόνεσα λίγο, όχι όσο στην καισαρική φυσικά, σήμερα βγήκα, πονάω λίγο, αλλά περισσότερο με ενοχλούν τα έντερά μου, γιατί δεν έχω πάει ακόμα τουαλέτα. Και έχω και αϋπνίες... Μου είπε ότι σε 3 μήνες μπορώ να προασπαθήσω για εγκυμοσύνη. Επιτέλους πάει κι αυτό! Βίντεο μου είπε ότι θα μου έδινε, αλλά όταν τελειώσαμε, ξέχασα να το ζητήσω κι εκείνος δεν το ανέφερε. Λέτε να βρω κάνένα παρόμοιο στο Youtube με ινομύωμα? Έχω μεγάλη περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!ΣΤΙΣ 3/3/2010 ΕΚΑΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΙΝΩΜΥΩΜΑΤΩΝ 1 ΚΑΙ 1.5 ΕΚ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΕΧΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΙΝΩΜΥΩΜΑΤΩΔΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΡΒΕΚΑΠ 3,75 ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ.ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 16/03, ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΙ ΕΞΑΨΕΙΣ ΟΣΟ ΤΟ ΠΡΙΞΗΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ Η 1Η ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Η ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΙΜΑ?ΞΕΠΡΙΖΕΣΑΙ?Η ΜΕΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΝΤΑΜΗΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ?ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΣΚΙΑΓΡΑΦΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ.ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΛΕΕΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΜΕΣΩΣ.ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΡΑΓΕ?ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΒΕΚΑΠ?

 

Εμμα γεια σου! (Και σε ολες τις κοπέλες φυσικά!). Σχετικά με τις αρβεκαπ, αν θες υπάρχει θέμα στο φορουμ Τεχνητη Εμμηνοπαυση οπου θα βρεις πολλές πληροφορίες. Με λίγα λόγια, η θεραπεια αυτη σου κόβει την περίοδο τελειως και είσαι σε τεχνητη εμμηνοπαυση. Τα πιο συνηθισμενα συμπτωματα είναι εξαψεις, νευρα και πρηξιμο γενικότερα αλλα κ πάλι ειναι διαφορετικά από κοπέλα σε κοπέλα. Εγω που εκανα τις ενεσεις αυτες για 6 μήνες το πιο έντονο συμπτωμα που είχα (κι εχω αφου ακομα δεν εχω αδιαθετησει) ειναι οι εξάψεις. Σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπάθεια σου!!

event.png

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ την λαπαροσκόπηση τελικά χτες στον Γκριμπίζη, ολα καλά, αφαιρέθηκε, ήταν αρκετά μεγάλο, 7 εκ. περίπου. Όλα καλά, πόνεσα λίγο, όχι όσο στην καισαρική φυσικά, σήμερα βγήκα, πονάω λίγο, αλλά περισσότερο με ενοχλούν τα έντερά μου, γιατί δεν έχω πάει ακόμα τουαλέτα. Και έχω και αϋπνίες... Μου είπε ότι σε 3 μήνες μπορώ να προασπαθήσω για εγκυμοσύνη. Επιτέλους πάει κι αυτό! Βίντεο μου είπε ότι θα μου έδινε, αλλά όταν τελειώσαμε, ξέχασα να το ζητήσω κι εκείνος δεν το ανέφερε. Λέτε να βρω κάνένα παρόμοιο στο Youtube με ινομύωμα? Έχω μεγάλη περιέργεια.

 

 

Haido περαστικα σου!!!!!!!!

Υπομονη και σε λιγο καιρο δεν θα θυμασαι τιποτα!!!!

Φαντασου εγω που εκανα και ανοιχτο τωρα δεν θυμαμαι τιποτα..

Σου ευχομαι σε λιγους μηνες να μας πεις και τα ευχαριστα!!!

Φιλακια

Είσαι όλη μου η ΖΩΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κυριες μου, συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα τωρα διαβασα τα γραπτα σας. Περαστικα σε ολες τις χειρουργημενες και στις υπολοιπες καλα αποτελεσματα. Αντε και με μωρακια οσες επιθυμειτε.

Χαιδω, εμεις τα ειπαμε.

Θα σας πω μια κουβεντα του γιατρου μου, που μου εχει κολλησει και οταν φανει σε υπερηχο μια σκια νομιζω οτι παλι εμφανιστηκε ινομυωμα. Τον ρωτησα λοιπον αν θα ξανα βγουν και μου απαντησε οτι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες. Τον Μαιο κλεινω 2 χρονια, δεν εχω κανενα, αλλα εχω ανωμαλια στο κυκλο απο το Ιανουαριο. Δεν ξερω να χαρω ή να λυπηθω. Εχω αναλογο post στο θεμα <<Προωρη εμμηνοπαυση>>. Help!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εγώ έβγαλα πέρσι 8 ινομυώματα με κανονικό χειρουργείο! Φέτος που γέννησα ο γιατρός μου είπε ότι στην γέννα είδε ένα !! Θα κάνω υπέρηχο σε κανα μήνα και θα δω αν έχουν ξαναβγει!!:((

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...