Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΙΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

Μην αγχωνεσαι! τρωει το νινι σου παρα πολυ καλα!!

Οσο για την κοιλια ειναι θεμα κατασκευης και οργανισμου!!

πχ εγω, στον 3ο μηνα ειχα κοιλια για 5 μηνων!:o

φαντασου μεχρι να γεννησω! απο τον 3ο μηνα δεν μπορουσα να βαλω καλτσες και να δεσω τα παπουτσια μου!

 

χαχαχαχα zoitsa μια απο τα ίδια, ο άντρας μου δένει τα κορδόνια:mrgreen::twisted:

Ερωτεύτηκα την κόρη μου στις 10/02/2012 12:30 μμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 666
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου, εγώ πήρα 20 κιλά συνολικά!! Γέννησα πριν 24 μέρες και ήδη έχω χάσει 11 κιλά!!!!!!! Τώρα βέβαια αρχίζω διατροφή γιατί ήμουν υπέρβαρη πριν μείνω έγκυος και είναι ευκειρία να τα χάσω όλα μαζί... Γενικά πάντως τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν σχετικά εύκολα!! Λίγο να προσέχεις αρκεί... Και εννοείται οτι βοηθάει οτι με το μωρό είσαι μέρα νύχτα στο πόδι!!! :P:p:p:p:p:p:p:p:p

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τους πρώτους τρεις μήνες είχα πολλές αναγούλες οπότε δεν πρόσεχα ιδιαίτερα το τι έτρωγα, ούτε γυμναζόμουν και πεινούσα ακατάπαυστα. Την γλίτωσα όμως βάζοντας μόνο ένα κιλό. Ένα κιλό έβαλα και τον 4ο μήνα, ένα και τον 5ο. Αφού είδα λοιπόν ότι έτρωγα και δεν έβαζα δεν αγχωνόμουν. Ξεκίνησα και γυμναστική και ήμουν μια χαρά αν και έτρωγα περισσότερο απ'ότι πριν μείνω έγκυος.

Τον 6ο μήνα συνέβη κάτι φοβερό που με ταρακούνησε ψυχολογικά και για μια ολόκληρη εβδομάδα δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα. Όταν συνήλθα, για 2 βδομάδες έτρωγα τα πάντα, χωρίς μέτρο και εγκράτεια. Μέχρι που στις 25 βδομάδες η ζυγαριά με έδειξε +3,5. 3,5 κιλά μέσα σε 2 βδομάδες... Έπαθα ΦΡΙΚΗ!

Από εκείνη την ημερα το έραψα για τα καλά. Κάνω πιο εντατική γυμναστική, αντικατέστησα το φαί της νύχτας με ένα ελαφρύ σνακ και ξεφεύγω μόνο σε ειδικές περιστάσεις, όπως π.χ σήμερα που είναι Χριστούγεννα. Τρώω όμως λίγα γλυκά και δεν τα αποχωρίζομαι με τίποτα. Ελπίζω στις 4 του Γενάρη που θα ανέβω ξανά στη ζυγαριά να μην έχω βάλει περισσότερα από 2 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

τελικά είναι πολυ μεγάλο θεμα αυτο με τα κιλά .εγω ξεκινησα την εγκυμοσύνη στα 50 κιλα και μεχρι τωρα στον 5οη ζυγαρια λεει 58,5- αντε βγαλε και τα ρουχα πες ,παμε σιγουρα στα 7 κιλα επιπλεον .υποθετω πως ειναι και θεμα μεταβολισμου..προσπαθω εδω και 2 μηνες να χασω χωρις επιτυχια και το αγχος ανεβαινει μαζι με τα κιλα .Να πω οτι ο γιατρος μου μου ειπε 12 σ ολη την εγκυμοσυνη και ανυσυχω μηπως δεν με αναλαβουν στο κεντρο φυσικου τοκετου λογω υψηλου κινδυνου εγκυμοσυνης που προβλεπεται αν συνεχισω ετσι. τελικα αποφασισα να ηραμησω και απλα να κοψω το πλουσιο βραδινο - να τρωω δλδ φρουτα η γιαουρτι με φρυγανιες - και τα γλυκα - μ αυτο το συστημα υπάρχει πιθανοτητα να διατηρηθω? υπάρχει αναλογη εμπειρία? ( φαγητο απ εξω αποφευγω ουτως η αλλως και αναψυκτικα δεν επινα ποτε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον , εγω εχω εκνευριστει πολυ με το θεμα των κιλων! πρωτο τριμηνο αν κ δεν ειχα καθολου αναγουλες δεν πηρα ουτε ενα κιλο. κ ξαφνικα 4ο-5ο μηνα πηρα 9!!! κ χωρις να τρωω υπερβολικα, ετσι κ αλλιως ψωμι δεν τρωω ποτε, κανενα σοκολατακι που κ που κ φαγητο απ'εξω 1 στο τοσο. αλλα τα κιλα μπηκαν! με εκραξε φυσικα ο γιατρος κ σε ολο τον 6ο δεν πηρα ουτε ενα κιλο αλλα με πολυ στερηση! κανω κ την καμπυλη τελος εκτου, βγαινει καλη μεν αλλα οριακη κ μου ειπε ο διαβητολογος να προσεχω, οποτε εκοψα σχεδον τα παντα κ στον 7ο εχασα ενα κιλο. τωρα μολις μπηκα στον 8ο κ ειμαι +8. αλλα με τεραστια στερηση κ αρκετο περπατημα. για να καταλεβετε εφαγα τα Χριστουγεννα ενα μελομακαρονο κ ακομα στενοχωριεμαι!!!

αυτο που μου τη σπαει ειναι που ακουω κοπελες να λενε οτι τρωγανε στην εγκυμοσυνη καθε μερα γλυκα, 1-2 φορες τη βδομαδα γυρους, πιτσες, κ γενικα ο,τι τραβουσε η ορεξη τους κ πηρανε μονο 10-12 κιλα. μας δουλευουν??? εγω αν ετρωγα κανονικα θα ημουν +30 τωρα!!!κ ξεκινησα καλα στα κιλα μου, 55 κιλα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον , εγω εχω εκνευριστει πολυ με το θεμα των κιλων! πρωτο τριμηνο αν κ δεν ειχα καθολου αναγουλες δεν πηρα ουτε ενα κιλο. κ ξαφνικα 4ο-5ο μηνα πηρα 9!!! κ χωρις να τρωω υπερβολικα, ετσι κ αλλιως ψωμι δεν τρωω ποτε, κανενα σοκολατακι που κ που κ φαγητο απ'εξω 1 στο τοσο. αλλα τα κιλα μπηκαν! με εκραξε φυσικα ο γιατρος κ σε ολο τον 6ο δεν πηρα ουτε ενα κιλο αλλα με πολυ στερηση! κανω κ την καμπυλη τελος εκτου, βγαινει καλη μεν αλλα οριακη κ μου ειπε ο διαβητολογος να προσεχω, οποτε εκοψα σχεδον τα παντα κ στον 7ο εχασα ενα κιλο. τωρα μολις μπηκα στον 8ο κ ειμαι +8. αλλα με τεραστια στερηση κ αρκετο περπατημα. για να καταλεβετε εφαγα τα Χριστουγεννα ενα μελομακαρονο κ ακομα στενοχωριεμαι!!!

αυτο που μου τη σπαει ειναι που ακουω κοπελες να λενε οτι τρωγανε στην εγκυμοσυνη καθε μερα γλυκα, 1-2 φορες τη βδομαδα γυρους, πιτσες, κ γενικα ο,τι τραβουσε η ορεξη τους κ πηρανε μονο 10-12 κιλα. μας δουλευουν??? εγω αν ετρωγα κανονικα θα ημουν +30 τωρα!!!κ ξεκινησα καλα στα κιλα μου, 55 κιλα

αχ ποσο πολυ συμφωνω μαζι σου..μου ερχεται να τις χαστουκισω οοοολες αυτες που δεν πηραν κιλα!!!:mrgreen::mrgreen: κ εγω με διαβητη κυησης ειμαι κ με διαιτα εφαγα 2 μελομακαρονα σε ολες τις γιορτες!!! θα γεννησουμε ομως κ θα τα φαμε ολα τοτεεεεεε

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

αλλα με τεραστια στερηση κ αρκετο περπατημα. για να καταλεβετε εφαγα τα Χριστουγεννα ενα μελομακαρονο κ ακομα στενοχωριεμαι!!!

αυτο που μου τη σπαει ειναι που ακουω κοπελες να λενε οτι τρωγανε στην εγκυμοσυνη καθε μερα γλυκα, 1-2 φορες τη βδομαδα γυρους, πιτσες, κ γενικα ο,τι τραβουσε η ορεξη τους κ πηρανε μονο 10-12 κιλα. μας δουλευουν??? εγω αν ετρωγα κανονικα θα ημουν +30 τωρα!!!κ ξεκινησα καλα στα κιλα μου, 55 κιλα

 

 

κορίτσια τι λέτε τώρα..τι πιστεύετε ό,τι λέει καθεμία..?είναι δυνατον άνθρωπος και χωρίς εγκυμοσύνη να κάνει τέτοια διατροφή και να μην πάρει κιλά...??

 

σε όλη την εγκυμοσύνη μου είχα φάει ένα παγωτό..το θυμαμαι..και πήρα 11..με γιόγκα, κολύμπι, περπάτημα..

 

διατροφή καλή..δλδ τοστ το πρωί, δεκατιανό, φαγητό το μεσημέρι, φρούτο το απόγευμα και σαλάτα το βράδυ...αυτά...

 

σας εύχομαι τα καλύτερα..και εντάξει..αυτό που λενε μην αγχώνεσαι για τα κιλά...δεν είναι και 100% σωστό έτσι..για μένα καλό ειναι να προσέχουμε τον εαυτό μας σε όλες τις φάσεις της ζωής μας..δλδ είναι δυνατόν να ωφελούν το έμβρυο δύο γλυκά τη μέρα..? μάλλον όχι..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω βρε κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 51 κιλα και έφτασα 64!! 13 κιλά χωρίς ιδιαίτερη προσοχη απλά προσπαθούσα να αποφεύγω τα θερμιδοφόρα γεύματα χωρίς όμως να ασκούμαι.

Τώρα ειμαι 6,5 μηνών στο δεύτερο, ξεκίνησα 49 κιλά (τα έχασα όλα αρκετά σύντομα) και είμαι 56!!! νομίζω ότι έχω βάλει πολλά!!!! και τρέχω και σαν τον Βέγγο όλη μέρα αφού ο μικρός είναι 1,5 χρονών-καταλαβαίνετε!! Βέβαια δε προσέχω καθόλου και ειδικά τώρα τα Χριστούγεννα νομίζω το παράκανα!:?:?

θα κάνω και καμπύλη σε λίγες μέρες κάηκα με τόσα μελομακαρονα κανταιφια και γαλακτομπούρεκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σωτήρης, Δημήτρης κ Αθηνά!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα με 54 κιλά και μέχρι την 27η εβδομάδα έβαλα 12 κιλά!! Μετα όμως την καμπύλη ζαχάρου μου βρηκε μια τιμή ανεβασμενη και ακολουθώ διατροφη εχω χάσει 2 κιλά! Πριν τη διατροφη ετρωγα οτι μου ερχόταν (μέχρι και μια πιτσα μόνη μου) Πάντως πιστεύω αν δεν τρως γλυκά και γενικά ψωμια και τετοια δεν παιρνεις κιλά. Εαν ακολουθησω διατροφη μεχρι την γεννα δεν νομιζω να παρω πολλα κιλα επιπλέον και ας ειμαι στην 29η εβδομαδα....αλλα μην λεω μεγαλα λογια θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια δεν ειναι ψεμα..και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πηρα 13 κιλά αλλα΄έτρωγα κανονικά τα πάντα!! Και απέξω αλλά κυρίως έτρωγα πολλά γλυκά! Στάνταρ δυο σοκολάτες ιον αμυγδάλου την ημέρα! Αν δεν ετρωγα έτσι ίσως να είχα πάρει πολύ λιγότερα.. νομίζω ότι είναι θέμα οργανισμού και μεταβολισμού! Γενικά τρώω πολλά γλυκά και δεν παχαίνω αναλογικά άρα και στην εγκυμοσύνη έγινε το ίδιο...τώρα είμαι στην 28εβδομάδα και έχω πάρει 9 κιλά ήδη... αλλά θα αρχίσω να προσέχω λίγο γιατί αυτή τη φορά η κοιλιά έχει ήδη φτάσει απέναντι..! :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου έβαλε χέρι η γιατρός μιάς και ΗΔΗ (29 εβδομάδων) έχω πάρει 13 κιλά (το πως έγινε αυτό μόνο ο Θεός το ξέρει). Και μιας και το κανονικό άντε λίγο παραπάνω φαι με πάχυνε έτσι, αναγκαστικά σαλάτα με λίγο ψητό το μέσημέρι και τίποτα το βράδυ (άντε ένα γιαούρτι) από εδώ και πέρα διότι δεν μπορώ να σκεφτω άλλο τρόπο να μην παχαίνω συνέχεια. Ελπίζω να κρατηθώ και να το τηρήσω!:-)

OmKAp2.png

tt13621d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια δεν ειναι ψεμα..και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πηρα 13 κιλά αλλα΄έτρωγα κανονικά τα πάντα!! Και απέξω αλλά κυρίως έτρωγα πολλά γλυκά! Στάνταρ δυο σοκολάτες ιον αμυγδάλου την ημέρα! Αν δεν ετρωγα έτσι ίσως να είχα πάρει πολύ λιγότερα.. νομίζω ότι είναι θέμα οργανισμού και μεταβολισμού! Γενικά τρώω πολλά γλυκά και δεν παχαίνω αναλογικά άρα και στην εγκυμοσύνη έγινε το ίδιο...τώρα είμαι στην 28εβδομάδα και έχω πάρει 9 κιλά ήδη... αλλά θα αρχίσω να προσέχω λίγο γιατί αυτή τη φορά η κοιλιά έχει ήδη φτάσει απέναντι..! :P

εσενα λοιπον σε εχω βαλει στο ματι πουλακι μουυυ!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: πολυ σε ζηλευωωωωωωω....κ εγω θα ηθελα να τρωω τοσο αλλα αν το κανω δεν θα χωραω να περναω απο τις πορτες!!! εισαι πολυ τυχερη!!!!

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μην σας φρικάρω αλλα εγώ έχω πρόβλημα με το αντίθετο.Κοντεύω αισίως την 32η εβδομάδα και εχω πάρει ΜΟΝΟ 3 κιλά!!!!:?

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αυτη την εβδομάδα ήμουνα ήδη 12 κιλά πάνω...

Ο γιατρός λέει οτι χάνω τα δικά μου και ότι το παιδί ειναι μια χαρά...

Να πω ότι δεν τρώω ,τρώω απλά ότι έτρωγα πριν μείνω έγκυος..Πρόσεχα και λίγο στην αρχή γιατι τα προηγουμενα 8 κιλά που μου έμειναν την πρώτη φορα δεν τα έχασα ποτε...

Τώρα αρχίσαν και οι καούρες..δεν μπορώ να φάω καλά...θα βγω και μείον στο τέλος:|

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εχω βαλει μονο 5 κιλά (ο μικρος πριν μερικες μερες ζυγιζε 2,5 κιλά), αλλά ήμουν ήδη 10 κιλά πανω απο τα κανονικά μου όταν ξεκινησε η εγκυμοσύνη, οποτε δικαιολογειται. Επιπλεον, ο μικρος μου ταλιμπαν ακομα ταλαιπωρει το στομαχι μου (γαλακτομικά πασης φυσεως εχω να φαω απο την αρχή της εγκυμοσύνης). Ε ποσο να παχύνεις αμα δεν τρως γλυκά, ψωμια, τυρια, κρεμες γαλακτος κτλ???

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι είμαι 31 εβδομάδων, πρώτη εγκυμοσύνη και έχω πάρει 12 κιλά μέχρι τώρα. Ενώ τους πρώτους 3-4 μήνες έπαιρνα ένα κιλό τον μήνα, τον 5ο και 6ο και 7ο πήρα 2-3 κιλά μαζεμένα. Ελπίζω μόνο να μην πάρω πολλά μέχρι τον 9ο, γιατί αγχώνομαι πως θα τα χάσω μετά.

line_line_typew3_beg_d_typew9_time_1220760000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μην σας φρικάρω αλλα εγώ έχω πρόβλημα με το αντίθετο.Κοντεύω αισίως την 32η εβδομάδα και εχω πάρει ΜΟΝΟ 3 κιλά!!!!:?

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αυτη την εβδομάδα ήμουνα ήδη 12 κιλά πάνω...

Ο γιατρός λέει οτι χάνω τα δικά μου και ότι το παιδί ειναι μια χαρά...

Να πω ότι δεν τρώω ,τρώω απλά ότι έτρωγα πριν μείνω έγκυος..Πρόσεχα και λίγο στην αρχή γιατι τα προηγουμενα 8 κιλά που μου έμειναν την πρώτη φορα δεν τα έχασα ποτε...

Τώρα αρχίσαν και οι καούρες..δεν μπορώ να φάω καλά...θα βγω και μείον στο τέλος:|

 

 

Σε μισώ!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε μισώ!!! ;)

Κοπελια δεν εχεις κι αδικο!!!!:D:D:DΚι εγώ θα με μισούσα!!!!!:lol::lol::lol:

Αφού έχω αρχίσει να ανησυχώ!!:confused:Η κοιλιά μου δεν μοιάζει ούτε για 5 μηνών!!!

Ούτε κι εγω δεν ξέρω πως το κάνω...Σήμερα έχω ρνβ με τον γιατρό πάλι...Θα γελάσουμε γιατί θα τον πρίξω και θα με βρίσει

Ελπίζω όλα να είναι οκ

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ το πρώτο τρίμηνο πήρα 1kg. 4ο και 5ο μήνα πήρα πάλι από ένα, σύνολο 3. Τον 6ο μήνα έβαλα 3.5kg έτσι απότομα, αλλά καλά να πάθω γιατί έβλεπα πως δεν έπαιρνα εύκολα κιλά και ξεθάρρεψα. Τον 7ο πρόσεχα πάρα πολύ το φαγητό της νύχτας αλλά σε γενικές γραμμές δε στερήθηκα απολύτως τίποτα, άσε που μεσολαβούσαν και γιορτές κι έκανα και τα παραστρατήματά μου. Διένυα 3 χιλιόμετρα 3-4 φορές τη βδομάδα και στο τέλος του μήνα ενώ το μωράκι μου από 750 έγινε 1490gr εγώ δεν έβαλα καθόλου βάρος. Το μόνο που χρειάζεται είναι αυτοσυγράτηση και λίγη γυμναστικούλα, τίποτα άλλο. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 1.63, 53kg και τώρα είναι 59. Δεν πιστεύω αυτό που λένε ότι τους τελευταίους μήνες παίρνεις τα περισσότερα γιατί εδώ και δύο βδομάδες η κοιλιά μου δε χωράει σχεδόν καθόλου φαγητό κι έτσι δε με βλέπω να βάζω περισσότερα από 2-3 ακόμα μέχρι το τέλος. Όσα και να βάλω όμως, χαλάλι, αρκεί να είναι καλά Η ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα στον μήνα μου με +13 κιλά!!!! Και τα 10 από αυτά μπήκαν τους τελευταίους 3,5 μήνες.... Για αυτό το ξεχείλωμα φταίνε μόνο τα γλυκά και ίσως η καθήλωση στον καναπέ λόγω μέσης κλπ. Κρίμααααα πάντως.... τεσπα το μωρούλι να είναι καλά και όλα γίνονται!!!;)

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και καλή χρονιά να έχουμε!!!

 

Εγώ ξεκίνησα σε κανονικό-προς αδύνατο θα έλεγα- βάρος!!! Στο 1ο τρίμηνο-μεσολάβησαν και διακοπές- είχα ήδη πάρει 4 κιλά!!!! Τους επόμενους μήνες πρόσεχα, έτρωγα μόνο ένα γλυκό την εβδομάδα. Έφτασα στις 19-12, 25η εβδομάδα και 2 μέρες να είμαι +9 κιλά. Με γιορτές και τα σχετικά είμαι +11 κιλά και συνεχίζω!!! Αύριο κλείνω την 29η εβδομάδα και μπαίνω αισίως στην 30η!!! Και να φανταστείτε ότι ήθελα να πάρω 12 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη (κάηκα)!!!Δεν με παίρνει και πολύ από κάτω.Η μπουμπού μου να είναι καλά.Γενικά τρώω υγιεινά. Παρατήρησα ότι όταν τρώω κάθε μέρα κι από κάτι γλυκό κι όταν τρώω βραδυνό με παχαίνει ιδιαιτέρως. Ομολογώ ότι δεν γυμνάζομαι..πονάει το ισχίο μου και το πόδι μου είναι συνέχεια μουδιασμένο(το χρησιμοποιώ και σαν δικαιολογία για να τεμπελιάσω!!!!)...αχ ελπίζω να μην ξεπεράσω τα 18!!!Έχω άλλους 2,5 μήνες κι ο Θεός βοηθός....Καλή λευτεριά σας εύχομαι

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κλείσει την 29η εβδομάδα κ μπορώ να πώ ότι στο προηγούμενο τρίμηνο η όρεξη μου ήταν πολύ μεγαλύτερη απο τώρα πράγμα που μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί όλοι μου έλεγαν ότι στο 3ο τρίμηνο τα κιλά μπαίνουν δύο δύο. Είμαι στα +9 συγκεκριμένα 1.67 66κιλά κ ο στόχος είναι να μην ξεπεράσω τα 70. Να συμπληρώσω ότι έχω τρελλές καούρες, σχεδόν κάθε μέρα καταφεύγω στο Simeco

2F0Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω στην πρωτη εγκημοσηνη πηρα 5 κιλα κ 3700 γεννηθηκε το μωρο

στην δευτερη πηρα 4 κιλα κ 3200 γεννηθηκε το μωρο στην κορη μου μπηκα να γεννησω 52 κιλα κ στο γιο μου 49 ολες μεσα στην κληνικη με κοιταζαν σαν εξωγηηνο αφου οταν εφυγα απο την κλινηκι φορουσα το xs παντελονι μου λιγο σπανιο φαινομενο απο οτι βλεπω ααα!! κ το ποιο απιστευτο??? παω για καμπιλη ζαχαρου ξεκιναω με ζαχαρο 68 μετα πινω εκεινη την αιδια με μετρανε 57 μετα με ξαναμετρανε 54 εεεε κ μετα με στηλαν στο δ@@@ολο ειναι δυνατον???? λεγανε

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...