Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νυκτερινο Ρευμα


mmdad

Recommended Posts

 

Παμε τωρα στην κατανάλωση

Παγια χρέωση 3,62ευρώ

KWH 797 X 0,7169euro / KWH = 57,14euro

Παγια χρέωση Νυχτας 4,21ευρώ

KWH 198 X 0,05279euro/ KWH = 10,45euro

Ειδικο τελος απε 0,30ευρώ

 

 

Κι εμείς έχουμε νυχτερινό ρεύμα γιατί το σπίτι είχε εγκατάσταση για θερμοσυσσωρευτές αλλά τελικά βάλαμε φυσικό αέριο.

Το νυχτερινό ρεύμα κατά την άποψή μου συμφέρει όταν έχει κανείς συσκευές που καταναλώνουν πολύ ρεύμα και μπορεί να τις προγραμματίζει να δουλεύουν μόνο τη νύχτα (όπως είναι οι θερμοσυσσωρευτές). Τώρα για να βάλεις ένα πλυντήριο ή να σιδερώσεις, δεν βρίσκω μεγάλες διαφορες στην τιμή, για να αξίζει να ξενυχτάς στις 2 τα μεσάνυχτα με το σίδερο στο χέρι.:mrgreen:

 

Δανείζομαι το παράδειγμα από το καλαμαράκι:

Κανονική χρέωση: KWH 797 X 0,7169euro / KWH = 57,14euro

Νυχτερινό: KWH 198 X 0,05279euro/ KWH = 10,45euro

Σύνολο: 67,59 + πάγια χρέωση νυχτερινού 4,21 = 71,8

 

Αν όλο το ρεύμα είχε καταναλωθεί χωρίς την ύπαρξη του νυχτερινού θα είχαμε συνολικά 797+198=995 Χ 0,07169=71,33 !!!!

 

Χωρίς νυχτερινό δηλαδή βγαίνει φθηνότερα (γιατί δεν υπάρχει η πάγια χρέωση του νυχτερινού).

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 133
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμείς έχουμε νυχτερινό ρεύμα γιατί το σπίτι είχε εγκατάσταση για θερμοσυσσωρευτές αλλά τελικά βάλαμε φυσικό αέριο.

Το νυχτερινό ρεύμα κατά την άποψή μου συμφέρει όταν έχει κανείς συσκευές που καταναλώνουν πολύ ρεύμα και μπορεί να τις προγραμματίζει να δουλεύουν μόνο τη νύχτα (όπως είναι οι θερμοσυσσωρευτές). Τώρα για να βάλεις ένα πλυντήριο ή να σιδερώσεις, δεν βρίσκω μεγάλες διαφορες στην τιμή, για να αξίζει να ξενυχτάς στις 2 τα μεσάνυχτα με το σίδερο στο χέρι.:mrgreen:

 

Δανείζομαι το παράδειγμα από το καλαμαράκι:

Κανονική χρέωση: KWH 797 X 0,7169euro / KWH = 57,14euro

Νυχτερινό: KWH 198 X 0,05279euro/ KWH = 10,45euro

Σύνολο: 67,59 + πάγια χρέωση νυχτερινού 4,21 = 71,8

 

Αν όλο το ρεύμα είχε καταναλωθεί χωρίς την ύπαρξη του νυχτερινού θα είχαμε συνολικά 797+198=995 Χ 0,07169=71,33 !!!!

 

Χωρίς νυχτερινό δηλαδή βγαίνει φθηνότερα (γιατί δεν υπάρχει η πάγια χρέωση του νυχτερινού).

 

Δηλαδη η διαφορα ειναι ελαχιστη...

Το μονο που με σωζει-αν μπορουμε να το πουμε ετσι- ειναι οτι εχει το σπιτι θερμοσυσσωρευτες και δεν πληρωνω κοινοχρηστα.

Βασικα μια η αλλη ερχονται :?

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς νυχτερινό δηλαδή βγαίνει φθηνότερα (γιατί δεν υπάρχει η πάγια χρέωση του νυχτερινού).

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι, γιατί το "απλό" ρεύμα έχει και κλίμακες, όπου ανεβαίνει η τιμή της κιλοβατώρας. Πάντως, σίγουρα το νυκτερινό έχει κάποια διαφορά, αλλά όχι τρελή, δεν αξίζει ο κόπος για να είσαι με το ρολόι στο χέρι. Όπως έχω πει και αλλού, σε μένα είναι 6 ευρώ το μήνα η μείωση, αν βάλω πλυντήρια πιάτων και ρούχων, στεγνωτήριο και σιδερώσω και μαγειρέψω κάποιες φορές στο νυκτερινό (αυτό το χειμώνα που έχει και το μεσημέρι νυκτερινό).

Link to comment
Share on other sites

Αν όλο το ρεύμα είχε καταναλωθεί χωρίς την ύπαρξη του νυχτερινού θα είχαμε συνολικά 797+198=995 Χ 0,07169=71,33 !!!!

 

Χωρίς νυχτερινό δηλαδή βγαίνει φθηνότερα (γιατί δεν υπάρχει η πάγια χρέωση του νυχτερινού).

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΟ γιατί απλά πάνω από περίπου τα 800 kw αλλάζει η χρέωση και όσο αυξάνονται τα kw αλλάζει και η χρέωση προς τα πάνω φυσικά!!!!!!!!!!

 

Επίσης ανεβαίνει και το πάγιο της ημερήσιας χρέωσης, ανάλογα φυσικά με την κατανάλωση

 

Επειδή φέτος το χειμώνα λόγω των κλιματιστικών τα ξεπέρασα

Λοιπόν ο τελευταίος εκκαθαριστικός:

 

Πάγια Χρέωση: 11,92

KWh 833 x 0.08761 = 72.98

KWh 427 x 0.11165 = 47.67

Πάγια Χρέωση Νύχτας: 4,15

KWh 545 x 0.05279 = 28.77

 

Τώρα να δούμε με τις νέες αυξήσεις τι θα πληρώνουμε!!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΟ γιατί απλά πάνω από περίπου τα 800 kw αλλάζει η χρέωση και όσο αυξάνονται τα kw αλλάζει και η χρέωση προς τα πάνω φυσικά!!!!!!!!!!

 

Επίσης ανεβαίνει και το πάγιο της ημερήσιας χρέωσης, ανάλογα φυσικά με την κατανάλωση

 

Επειδή φέτος το χειμώνα λόγω των κλιματιστικών τα ξεπέρασα

Λοιπόν ο τελευταίος εκκαθαριστικός:

 

Πάγια Χρέωση: 11,92

KWh 833 x 0.08761 = 72.98

KWh 427 x 0.11165 = 47.67

Πάγια Χρέωση Νύχτας: 4,15

KWh 545 x 0.05279 = 28.77

 

Τώρα να δούμε με τις νέες αυξήσεις τι θα πληρώνουμε!!!!!!!!!!!

Πρεπει να μου ερθει ο εκκαθαριστικος να δω επιτελους τι πληρωνω!

Παντως με τις νεες χρεωσεις μας βλεπω να κατεβαζουμε τον γενικο και να την βγαζουμε με ρεσο και κερακια!!!!:-P:razz:

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρεπει να μου ερθει ο εκκαθαριστικος να δω επιτελους τι πληρωνω!

Παντως με τις νεες χρεωσεις μας βλεπω να κατεβαζουμε τον γενικο και να την βγαζουμε με ρεσο και κερακια!!!!:-P:razz:

 

Δεν κρατάς όλους σου τους λογ/σμους??????? Εγώ τοποθετώ σε κλασσέρ τα πάντα!!!

Ποια ημερομηνία θέλεις να σου πω πόσο πλήρωσα για νερό/ ΔΕΗ/ ΟΤΕ κινητό κλπ κλπ!:lol: :lol:!!!!

 

Όταν έμενα μόνιμα στο σπίτι με τον "μακρυχέρη" του ισογείου μέτραγα τα kw μου κάθε Σάββατο (φρόντιζα να με δουν κιόλας), οπότε ήξερα επακριβώς τι κατανάλωνα!!!!!!!!

.....και τώρα κάθε φορά που πάω η πρώτη μου δουλειά είναι να κοιτάξω το ρολόι της ΔΕΗ

 

 

Πάντως όσες έχουμε ηλιακό ΔΕΝ θα χρειαστεί να κάνουμε μπάνιο στη σκάφη, ζεσταίνοντας νερό στο μαγγάλι :lol: :lol: :lol: :lol:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις τα κρατάμε ολα! Ειχα λογαριασμους απο το 2002 που άνοιξε σπιτικο ο αντρουλης μου πριν παντρευτουμε! Και τωρα πια καθε δυο χρονια τα πετάμε , δηλαδη τωρα εχω απο το 2008 και τελος του 2010 θα τα πετάξω και θα ξαναρχίσω

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάς όλους σου τους λογ/σμους??????? Εγώ τοποθετώ σε κλασσέρ τα πάντα!!!

Ποια ημερομηνία θέλεις να σου πω πόσο πλήρωσα για νερό/ ΔΕΗ/ ΟΤΕ κινητό κλπ κλπ!:lol: :lol:!!!!

 

Όταν έμενα μόνιμα στο σπίτι με τον "μακρυχέρη" του ισογείου μέτραγα τα kw μου κάθε Σάββατο (φρόντιζα να με δουν κιόλας), οπότε ήξερα επακριβώς τι κατανάλωνα!!!!!!!!

.....και τώρα κάθε φορά που πάω η πρώτη μου δουλειά είναι να κοιτάξω το ρολόι της ΔΕΗ

 

 

Πάντως όσες έχουμε ηλιακό ΔΕΝ θα χρειαστεί να κάνουμε μπάνιο στη σκάφη, ζεσταίνοντας νερό στο μαγγάλι :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε αυτο το σπιτι οχι ακομη, διοτι μπηκαμε αρχες μαρτη με τον αντρα μου και στο προηγουμενο δεν ειχα νυχτερινο ρευμα, οποτε δεν εχω και με κατι να συγκρινω. Προς το παρον μας εχει ερθει μονο ο εναντι της ΔΕΗ, γιαυτο ειπα να περιμενω να ερθει και ο εκκαθαριστικος.

Καλη ιδεα παντως αυτο με το κλασσερ, μαρεσε, θα την υιοθετησω!!:D

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο "πρώτος μου εκκαθαριστικός" λίγο πριν παντρευτούμε, οπότε ξεκίνησα να τα κρατάω. εγώ τα προγεννέστερα τα έχει η μαμά μου!!!!! ΔΕΝ έχουμε πετάξει ποτέ κανένα λογ/σμο από τότε που γίναν οι συνδέσεις!!!!!!!

 

παγια χρέωση 5,47

ΩΧΒ 777 Χ 0,06404

πάγια χρέωση νύχτας 3,14

ΩΧΒ 324 Χ 0,03756

 

Τιμές kwh το 2002 :lol: :lol: :lol:.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα παντως αυτο με το κλασσερ, μαρεσε, θα την υιοθετησω!!:D

 

ελπίζω όχι και το μαγγάλι :lol: :lol: :lol:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελπίζω όχι και το μαγγάλι :lol: :lol: :lol:

 

Οχι ακομη, θα αρχισω με κερακια ειπαμε!:D

(Αχ, μαγγαλι... μου θυμισες την γιαγια μου! Καφεδακι στο μαγγαλι και καστανα τον χειμωνα..)

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε zouzounel γιατί μπερδεύεσαι; Εαν δεν έχεις θέρμανση και χρησιμοποιείς A/C για θέρμανση φυσικό είναι να πληρώνεις εντελώς διαφορετικά ποσά σε ρεύμα από κάποιο άλλο νοικοκυριό που χρησιμοποιεί διαφορετική πηγή θέρμανσης.

Στα ποσά που διαβάζεις από τις φίλες για το ρεύμα, πρόσθεσε και τα χρήματα που πληρώνουν για θέρμανση και μετά κάνε τη σύγκριση.;)

 

Δε συγκρίνω το λογαριασμο μου με τα άλλα κοριτσια που έχουν θερμανση. Τον συγκρίνω με τους περσινούς τους δικούς μου. Φετος ο χειμώνας δεν ήταν και τόσο βαρύς, δεν χρησιμοποίησα και πολύ τα A/C, ενώ περσυ έκανε πολύυυ κρύο, θυμαμαι μεχρι Μάιο αναβα τα A/C (δεν είναι και πολλά, ένα στο σαλόνι και ενα στην κρεββατοκάμαρα), είχα και το μωρό νεογέννητο τότε... Και ο εκκαθαριστικός δε μου είχε έρθει ποτέ πάνω από 180 ευρώ.

Φέτος επέστρεψε από το εξωτερικό ο γιός της σπιτονοικοκυράς μου, τελειωσε τις σπουδές του και άνοιξε ιατρείο στο ισόγειο, λειτουργεί από Νοέμβριο. Από τότε, όλως περιέργως, η ΔΕΗ εκτοξεύτηκε στα ύψη... Να υπερβάλλω? Δεν ξερω, εχω ακούσει τόσα και τόσα...

Τωρα χρησιμοποιώ το νυχτερινό σχεδόν για τα πάντα... Για να δουμε τι θα δείξει ο εκκαθαριστικός του Αυγούστου και μετά... θα λάβω μέτρα...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Από τότε, όλως περιέργως, η ΔΕΗ εκτοξεύτηκε στα ύψη... Να υπερβάλλω? Δεν ξερω, εχω ακούσει τόσα και τόσα......

 

 

Κάνε μια παλικαριά, το απόγευμα προς βραδάκι (αφού είναι ιατρείο σίγουρα θα είναι ανοικτό με ταμπέλα που φωτίζεται κλπ κλπ), κατέβασε τον ρελιέ σου!!!!!!! ΟΧΙ τον γενικό, τον ρελιέ το τονίζω!!!!!!!

 

αν "βυθιστεί" και το ιατρείο στο σκοτάδι .....κάλεσε την ΔΕΗ και την αστυνομία και φυσικά κάντον ρεζίλι στη γειτονιά!!!!!!!

.....μην περιμένεις τον Αύγουστο, κρίμα να πληρώνεις τόσαααααα λεφτά - με αυτά πας τουλάχιστον ένα 3ημερο διακοπών!!!!!!!!

 

επίσης μπορείς να κλείσεις όλες μα όλες τις συσκευές σου και να κατέβεις να δεις αν γυρνάει το ρολόι σου.

 

Τέλος να μετρήσεις αν τα ρολόγια της ΔΕΗ αντιστοιχούν στον αριθμό των διαμερισμάτων - καταστημάτων που υπάρχουν στο οίκημα!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια παλικαριά, το απόγευμα προς βραδάκι (αφού είναι ιατρείο σίγουρα θα είναι ανοικτό με ταμπέλα που φωτίζεται κλπ κλπ), κατέβασε τον ρελιέ σου!!!!!!! ΟΧΙ τον γενικό, τον ρελιέ το τονίζω!!!!!!!

 

αν "βυθιστεί" και το ιατρείο στο σκοτάδι .....κάλεσε την ΔΕΗ και την αστυνομία και φυσικά κάντον ρεζίλι στη γειτονιά!!!!!!!

.....μην περιμένεις τον Αύγουστο, κρίμα να πληρώνεις τόσαααααα λεφτά - με αυτά πας τουλάχιστον ένα 3ημερο διακοπών!!!!!!!!

 

επίσης μπορείς να κλείσεις όλες μα όλες τις συσκευές σου και να κατέβεις να δεις αν γυρνάει το ρολόι σου.

 

Τέλος να μετρήσεις αν τα ρολόγια της ΔΕΗ αντιστοιχούν στον αριθμό των διαμερισμάτων - καταστημάτων που υπάρχουν στο οίκημα!!!!!!!!

 

ααααααα, ωραίες ιδέες έχεις φιλενάδα! ευχαριστώ πολύ! θα δοκιμάσω το βραδυ και βλεπουμε! (η ταμπέλα ξερω σίγουρα ότι λειτουργεί με το κοινοχρηστο ρεύμα της σκάλας... το οποιο μοιραζομαστε βεβαια... τεσπα)

 

και παλι ευχαριστώ!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΟ γιατί απλά πάνω από περίπου τα 800 kw αλλάζει η χρέωση και όσο αυξάνονται τα kw αλλάζει και η χρέωση προς τα πάνω φυσικά!!!!!!!!!!

 

Επίσης ανεβαίνει και το πάγιο της ημερήσιας χρέωσης, ανάλογα φυσικά με την κατανάλωση

 

Επειδή φέτος το χειμώνα λόγω των κλιματιστικών τα ξεπέρασα

Λοιπόν ο τελευταίος εκκαθαριστικός:

 

Πάγια Χρέωση: 11,92

KWh 833 x 0.08761 = 72.98

KWh 427 x 0.11165 = 47.67

Πάγια Χρέωση Νύχτας: 4,15

KWh 545 x 0.05279 = 28.77

 

Τώρα να δούμε με τις νέες αυξήσεις τι θα πληρώνουμε!!!!!!!!!!!

 

Όντως ισχύουν αυτά που λες, αλλά αν δεν έχεις τρελές καταναλώσεις λόγω π.χ. θέρμανσης με A/C ή θερμοσυσσωρευτές, τότε η έκπτωση για το νυχτερινό είναι ελάχιστη, καθώς ένα μέρος της καταναλώνεται για να αποσβέσει την πάγια χρέωση για το νυχτερινό.

 

Σε ένα μέσο νοικοκυριό δεν αξίζει δηλαδή να βάλεις νυχτερινό μόνο και μόνο για να βάζεις πλυντήρια τη νύχτα ή να μαγειρεύεις π.χ. αργά το μεσημέρι.

 

Αξίζει να βάλεις αν για κάποιο λόγο έχεις πολύ αυξημένη κατανάλωση και επίσης βολεύει να προγραμματίσεις τις συσκευές που επι το πλείστον ευθύνονται γι' αυτή την κατανάλωση να λειτουργούν στις ώρες του μειωμένου.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Έχει δύο περιόδους εαερινή και χειμερινή. Στην μεν πρώτη το ωράριο είναι 23:00 έως 7:00 και στη δεύτερη είναι 15:30 - 17:30 και 2:00 έως 8:00.

Αν θυμάμαι καλά η αερινή περίοδος είναι από τον Απρίλιο έως και τον Οκτώβριο και η χειμερινή είναι Νοέμβριο έως Μάρτιο. Για καλό και για κακό μπες στο site της ΔΕΗ που το γράφει αναλυτικά.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

....το οποίο όλως τυχαίως τους τελευταίου μήνες "πέφτει" στις 23:12!!!!!!!! ...αλλά "σηκώνεται" κανονικά στις 7:00 το πρωί!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

....το οποίο όλως τυχαίως τους τελευταίου μήνες "πέφτει" στις 23:12!!!!!!!! ...αλλά "σηκώνεται" κανονικά στις 7:00 το πρωί!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Τι εννοείς πέφτει? Πρόσεξες το ρολόι και δεν γυρίζει αυτές τις ώρες? Πες μου για να το τσεκάρω γιατί δεν θα το σκεφτόμουν να το ελέγξω...

Link to comment
Share on other sites

....το οποίο όλως τυχαίως τους τελευταίου μήνες "πέφτει" στις 23:12!!!!!!!! ...αλλά "σηκώνεται" κανονικά στις 7:00 το πρωί!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Αλήθεια τι εννοείς γιατί δεν το πιάσα:confused:

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι έξω, αυτό που μετράει η ΔΕΗ έχει δυο μετρητές, πάνω το ημερήσιο και κάτω το μειωμένο!!! Δεξιά τους έχει ένα βελάκι, το οποίο τις ώρες του ημερήσιου δείχνει επάνω και την ώρα του νυχτερινού "πέφτει" και δείχνει κάτω!!!!!!!!!!!!

 

και γίνονται οι ανάλογες χρεώσεις

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έπιασα...

 

Αντί για τις 11.00 ακριβώς, τρώνε 15 λεπτά ενώ το πρώι γυρίζει αμέσως στο κανονικό ρεύμα...

Δεν το είχα σκεφτεί καν να τσεκάρω, θα το κοιτάξω σήμερα από περιέργεια...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Γίνεται πολύ συχνά γιατί κάθομαι και περιμένω να πάει 11 η ώρα για το πλυντήριο και το νυχτερινό αργεί 5-10 λεπτά να εμφανιστεί.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά μιλάτε????:mad::mad::mad::mad:Αν είναι δυνατόν .Δεν το έχω προσέξει.Θα το τσεκάρω κι εγώ απόψε.

Να πώ μόνο οτι υπάρχουν και κάποια σπίτια που είχαν ζητησει από παλαιότερα το νυκτερικο (γιατί πρέπει να κάνεις αίτηση-δεν ισχύει έτσι κι αλλιώς) και το 11-7 ισχύει και τον χειμώνα.Σε εμάς έτσι είναι και δεν το αλλάξαμε γιατί μας βολεύει καλύτερα.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...