Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαμαδες με μωρα 12 μηνων!!!!


Recommended Posts

καλημερα σας.

εχω ενα αγορακι ενος ετους και αυτο ακριβως που συζητατε με εκανε να μοιραστω μαζι σας τους προβληματισμους μου

 

βαλτε και μενα στο κλαμπ των αγχωμενων. ο μικρος καθησε σχετικα μεγαλος. 9 μηνων κι αυτο με βοηθεια απο μας και με εκπαιδευση, μετα απο προτροπη της παιδιατρου. πριν ενα μην αρχισε να σερνεται για να παει εκει που θελει και σηεμρα εινα ιστη φαση που μπουσουλαει κανονικα και σηκωνεται αλλα στα γονατα. δεν σηκωνεται τελειως και εμεις οταν τον κραταμε δεν δινει και πολυ δυναμη. αγχος εγω. στενοχωρια... η παιδιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι γιατι τον αγχωνω κι αυτον....

 

σε συγκριση με αλλα συνομηλικα ο δικος μου δεν κανει τιποτα. δεν δειχνει. δεν χαιρεταει. για δυο πραγματα μονο γυριζει οταν τον ρωταμε και ξερει ποια ειναι, λεμε μαμ για οτι εχει σχεση με το φαγητο και κατα τα αλλα μαμαμαμαμαμ μπαπαπαππαπ και τα δικα του τιτιβισματα.

 

εχω και τις συγκρισεις απο το κοντινο περιβαλλον και τσιτωνω παρα πολυ....

 

 

αυτα και συγγνωμη για το μεγαλο - πρωτο - ποστ

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σας.

εχω ενα αγορακι ενος ετους και αυτο ακριβως που συζητατε με εκανε να μοιραστω μαζι σας τους προβληματισμους μου

 

βαλτε και μενα στο κλαμπ των αγχωμενων. ο μικρος καθησε σχετικα μεγαλος. 9 μηνων κι αυτο με βοηθεια απο μας και με εκπαιδευση, μετα απο προτροπη της παιδιατρου. πριν ενα μην αρχισε να σερνεται για να παει εκει που θελει και σηεμρα εινα ιστη φαση που μπουσουλαει κανονικα και σηκωνεται αλλα στα γονατα. δεν σηκωνεται τελειως και εμεις οταν τον κραταμε δεν δινει και πολυ δυναμη. αγχος εγω. στενοχωρια... η παιδιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι γιατι τον αγχωνω κι αυτον....

 

σε συγκριση με αλλα συνομηλικα ο δικος μου δεν κανει τιποτα. δεν δειχνει. δεν χαιρεταει. για δυο πραγματα μονο γυριζει οταν τον ρωταμε και ξερει ποια ειναι, λεμε μαμ για οτι εχει σχεση με το φαγητο και κατα τα αλλα μαμαμαμαμαμ μπαπαπαππαπ και τα δικα του τιτιβισματα.

 

εχω και τις συγκρισεις απο το κοντινο περιβαλλον και τσιτωνω παρα πολυ....

 

 

αυτα και συγγνωμη για το μεγαλο - πρωτο - ποστ

καλησπερα.καθολου να μην αγχωνεσε...καθε παιδακι αντηδρα διαφορετικα.μην μπαινεις σε αυτο το τρυπακι.12 μηνων ειναι δεν ειναι και τοσο μεγαλος πια!!!!!!προσπαθησε να μην τον αγχωνεις και δωστου λιγο χρονο.και να δεις που οταν παρει φορα δεν θα σταματα!!!!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κι ομως... τελικα διαγνωστηκε καλοηθης υποτονια και τωρα ειμαστε σε φαση φυσιοθεραπειων.

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

κι ομως... τελικα διαγνωστηκε καλοηθης υποτονια και τωρα ειμαστε σε φαση φυσιοθεραπειων.

 

Έπειδή έχω και γωένα κοριτσάκι 9μησι μηνών με υποτονία και είμαστε επίσης στη φάση των φυσικοθεραπειών μπορείς να μου πεις πως έγινε η διάγνωση για την καλοήθη υποτονία σε παρακαλώ. Κάνατε κάποιες εξετάσεις και σας το βρήκαν ή απλά το διέγνωσε η παιδονευρολόγος από την εξέταση. Εμείς πάμε πολύ καλά, αλλά κάνουμε φυσικοθεραπείες από 3 μηνών. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

Kι εμείς 12 μηνών είμαστε.

1. Περπατάμε κανονικά

2. Ξέρουμε τα μέλη του σώματος ( τον ρωτάω ''Πού είναι το χεράκι;'' και μού δείχνει)

3. Λέμε ''μαμά'', ''μπαμπά'', ''τίκα'' (κοίτα δηλαδή), ''ντα'', ''μαμ''

4. Άμα του πω ''Φέρε μου το μπουκάλι σου'' ή κάποιο προσωπικό του αντικείμενο, που έρχεται καθημερινά σε επαφή με αυτό, το φέρνει

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

H δικια μου ειναι 11.5 μηνων.

Λεει μαμα,μπαμπα και επισης παπα(παπουτσια),μαμ(για το φαι συνειδητοτατα)..Επισης προσπαθει να πει παππου αλλα δεν τα καταφερνει και της μενει ενα παπ με ανασα;)και τον θειο της Γιαννη τον φωναζει Γκυυυυυυυ(Λαρος!!)

κι επισης καποια αλλα ακαταλαβιστικα..

 

Δεν περπαταει ακομη μονη της αλλα αν την κρατας απο το χερακι...κι επισης αλωνιζει το σπιτι μουσουλωντας και υποβασταζομενη στα επιπλα.Τωρα τελευταια αρχισε να προσπαθει να σκαρφαλωνει στον καναπε ο οποιος ειναι αρκετα ψηλος και την δυσκολευει την κακομοιρα.

 

Ιππευει και ξεπεζευει απο το αλογακι της μονη της...

τρωει μπισκοτα,ψωμι,φρουτο μονη της...

κανει παλαμακια,χορευει και αναγνωριζει τα αγαπημενα της τραγουδια..

κανει οτι μετραει τα δαχτυλακια της οταν της λεμε "ενααα,δυοοοο,τριαααα..."

δειχνει τι θελει και κανει μμμμμμμμ(σπαστικη γκρινια αν δεν της το δωσεις)

μας δειχνει τα δοντια της αν την ρωτησεις

κανει "μα" τον σταυρο...(αυτο της το μαθε η γιαγια της...σε χρονο dt το αφομοιωσε το ατιμο...αλλα που της τα λεμε μας γραφει κανονικα)

και κανει "μα" κι εμας!!

 

ενταξει...καλα ειναι...το μελλον θα δειξει και για τα υπολοιπα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΝΑ ΨΙΛΟΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΜΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ ΑΡΠΑΖΕΙ ΟΤΙ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ) ΛΕΕΙ ΜΑΜΑΜΑΜΑ ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ ΝΤΑΝΤΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΑΚΑΤΑΛΑΒΗΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!

Ευχομαι να παθεις οτι σκεφτεσαι εσυ για μενα !!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μαμαδες συνομηλικων μας ο μικρος μου κανει τα παντα απο νωρις ,αλλα τελευταια μια μερα ο μπαμπας μας του εδειξε το πουλακι του κ απο τοττε ολο θελει να το πιανει...καποιες φορες το ψαχνει στο ασχετο,λογικο?Εχει φαει κολλημα:cool: οποτε του βγαζω τη πανα το παταει κ αμα του παρεις το χερι νευριαζει,το εχει σακαταψει στο τσιμημα κ το πατημα...:rolleyes:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμαδες συνομηλικων μας ο μικρος μου κανει τα παντα απο νωρις ,αλλα τελευταια μια μερα ο μπαμπας μας του εδειξε το πουλακι του κ απο τοττε ολο θελει να το πιανει...καποιες φορες το ψαχνει στο ασχετο,λογικο?Εχει φαει κολλημα:cool: οποτε του βγαζω τη πανα το παταει κ αμα του παρεις το χερι νευριαζει,το εχει σακαταψει στο τσιμημα κ το πατημα...:rolleyes:

 

το έχω ξανακούσει αυτό για αγοράκι......οπότε δε το θεωρώ αφύσικο......μάλλον γνωρίζει το σώμα του...:?......

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΝΑ ΨΙΛΟΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΜΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ ΑΡΠΑΖΕΙ ΟΤΙ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ) ΛΕΕΙ ΜΑΜΑΜΑΜΑ ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ ΝΤΑΝΤΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΑΚΑΤΑΛΑΒΗΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!

 

η δικά μου κοντεύει να χρονίσει κ δε λέει να σηκωθεί από μόνη της να σταθεί:-(.....μόνο άμα τη σηκώσουμε εμείς......δε μπουσουλάει.....άμα την κρατάς από τα χεράκια, περπατάει κ της αρέσει.......τα ακαταλαβίστικα τα κάνει σαν ομιλία...........προσπαθεί να σηκωθεί αλλά το αποτέλεσμα είναι α)τέντωμα της πλάτης (έχει νεύρα-φαίνεται) β) κλάμα γ)τα παρατάει κ παραμένει ξαπλωμένη δ) όλα τα παραπάνω......προσπαθώ να την βοηθήσω αλλά πρέπει να κάνει κ κάτι μόνη της......όσο για το βάρος της νομίζω οτι είναι νορμάλ.....τελευταία φορά που ζυγίστηκε ήταν ιουλιος κ ήταν 8800 - 71 ποντοι.....ανησυχώ:?........

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπουμπου μου αλωνιζει ολο το σπιτι με την στρατα,σηκωνεται και περπαταει μεσα στο παρκοκρεβατο,λεει τα δικα της-χαιρεταει -χτυπαει παλαμακια-κανει ναζακια και γνωριζει ολα τα οικεια προσωπα μας και μαλιστα θυμωνει οταν την πειραξουν....και να φανταστει κανεισ οτι ειναι πρωορακι μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη και σοβαρο προβλημα υγειας που αντιμετωπισε 20 μερων..οσο απο κιλα 9700 και 77 ποντους

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπουμπου μου αλωνιζει ολο το σπιτι με την στρατα,σηκωνεται και περπαταει μεσα στο παρκοκρεβατο,λεει τα δικα της-χαιρεταει -χτυπαει παλαμακια-κανει ναζακια και γνωριζει ολα τα οικεια προσωπα μας και μαλιστα θυμωνει οταν την πειραξουν....και να φανταστει κανεισ οτι ειναι πρωορακι μετα απο μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη και σοβαρο προβλημα υγειας που αντιμετωπισε 20 μερων..οσο απο κιλα 9700 και 77 ποντους

 

χαιρομαι για το μωράκι σου:-).....κ εγω της έχω στράτα, κ οχι μόνο αλωνίζει, τρέχει κιόλας......αλλά θέλω να της την κόψω διότι ενώ την έχουμε στο ψηλότερο ''σκαλι'' (την στράτα), τα πόδια της είναι λυγισμένα αρκετά.....μάλλον της είναι κοντή, δε ξέρω:?......κάνει παλαμάκια κ χορεύει κιόλας......το μόνο θέμα μου είναι οτι δε σηκώνεται μόνη της.....:-(.....

Link to comment
Share on other sites

Μαμαδες συνομηλικων μας ο μικρος μου κανει τα παντα απο νωρις ,αλλα τελευταια μια μερα ο μπαμπας μας του εδειξε το πουλακι του κ απο τοττε ολο θελει να το πιανει...καποιες φορες το ψαχνει στο ασχετο,λογικο?Εχει φαει κολλημα:cool: οποτε του βγαζω τη πανα το παταει κ αμα του παρεις το χερι νευριαζει,το εχει σακαταψει στο τσιμημα κ το πατημα...:rolleyes:

Και μένα ακριβώς το ίδιο, δεν με αφήνει να του βάλω την πάνα. Το έχουμ εξεχειλώσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μένα ακριβώς το ίδιο, δεν με αφήνει να του βάλω την πάνα. Το έχουμ εξεχειλώσει...

 

και εμένα ο δικός μου σφεντόνα το έχει κάνει αλλά διάβασα ότι είναι φυσιολογικό και να μην τους κάνουμε παρατήρηση όταν το κάνουν.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

μιας και ανιξα το θεμα πριν 11 μινες εγω θελω να πω οτι μην στεναχοριεστε οτι το παιδι σας δεν κανει κατι που κανει καπιο αλλο στην ηλικια του ( για μενα ειτανε δυσκολο που πυγενα στην κουνιες , και αλλες "εξιπνες" σινιτος γιαγιαδες μου το συγρινανε με τα εγγονακια τους και λεγανε διαφορα ομορφα οτι το δικο μας κανει αυτο και τουτο και ειναι πανεξιπνο και μιλαει και χορεβει και και και .... μονο που κοτοπουλο στο φουρνο δεν τους εκανε το παιδι ).

ειχα σκιστει να διαβαζο στο παρεντς και αλλα φορουμ αν ειναι καλα το παιδι μου ι αν ειναι κανενα ουφο που δεν ξερει που πανε τα τεσσερα ...

το ιδιο θεμα να μπορυσα να ανιξο τορα που κονδεβει τα 2 και παλυ δεν κανει μερικα πραγματα που κανουνε αλλα ( π.χ. δεν πολυ μιλαει , εχει πολυ μικρο λεξιλογιο ακομα , ΑΛΛΑ ειμαι περιφανη που ειναι διγλοσσο παιδακι και καταλαβενει τα παντα και στης 2 γλοσσες !!!!!!!!)

καπια στυγμη ολα να τα κανει ολα να τα πει ,αρκη χριαζετε υπομονη και χρονος που να δοσυμε στο παιδακι μας

Link to comment
Share on other sites

μιας και ανιξα το θεμα πριν 11 μινες εγω θελω να πω οτι μην στεναχοριεστε οτι το παιδι σας δεν κανει κατι που κανει καπιο αλλο στην ηλικια του ( για μενα ειτανε δυσκολο που πυγενα στην κουνιες , και αλλες "εξιπνες" σινιτος γιαγιαδες μου το συγρινανε με τα εγγονακια τους και λεγανε διαφορα ομορφα οτι το δικο μας κανει αυτο και τουτο και ειναι πανεξιπνο και μιλαει και χορεβει και και και .... μονο που κοτοπουλο στο φουρνο δεν τους εκανε το παιδι ).

ειχα σκιστει να διαβαζο στο παρεντς και αλλα φορουμ αν ειναι καλα το παιδι μου ι αν ειναι κανενα ουφο που δεν ξερει που πανε τα τεσσερα ...

το ιδιο θεμα να μπορυσα να ανιξο τορα που κονδεβει τα 2 και παλυ δεν κανει μερικα πραγματα που κανουνε αλλα ( π.χ. δεν πολυ μιλαει , εχει πολυ μικρο λεξιλογιο ακομα , ΑΛΛΑ ειμαι περιφανη που ειναι διγλοσσο παιδακι και καταλαβενει τα παντα και στης 2 γλοσσες !!!!!!!!)

καπια στυγμη ολα να τα κανει ολα να τα πει ,αρκη χριαζετε υπομονη και χρονος που να δοσυμε στο παιδακι μας

 

 

Ακριβως οπως τα ειπες!!!:rolleyes:Μονο στην Ελλαδα γινεται αυτη η συκγριση...

 

Εμενα ο μικρος περπαταει υποβασταζομενος βεβαια απο τον 7,5 μηνων,εκανε στρατα ανετα...αλλα τωρα χρονισε κ ενω στεκεται μονος του κ ναει ενα-δυο βηματα αν ξεχαστε,δεν περπαταει...σκαρφαλωνει απο 8μηνων,ανεβοκατεβαινει καναπεςδες κ.λ.π. αλλα αρνειται να περπατησει μονος κ το θεμα ειναι οτι πιανεται μονο απο το ενα δαχτυλο μας η τη μπλουζα,ολη η ισορροπια δηλαδη ειναι δικια του,αλλα δε θελει κ κλαει.Κατι φιλοοι που εχουνε παιδι 2 μηνες μεγαλυτερο μου την λενε οτι "ο δικος σας εχει τοσους μηνες που περπαταει γιατι δεν αφηνει το χερι κ θελει ολο να πιανεται.ο δικος μας αργησε αλλα εφηγε μονος του" ,τι να απαντησω:rolleyes:...το¥ς λεω οτι εν ν ετοιμος... κ συνεχιζουνε "μα μας κανει εντυπωση..γιατι..?" εκει θελω να απαντησω..."γιατι κλ...ει το γατι" αλλα δε το κανω...ακομα:cool:

 

 

Αυτο το πουλακι του θα παθει κατεβασια του δικου μου...:lol: πασαλειφεται κ με κρεμες...οτι να ναι...Κ αμα του βαλω πανα κ δε προλαβει να το πιασει νευριαζει κ χτυπαει τα χερια κατω...αντρας!!!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πουλακι του θα παθει κατεβασια του δικου μου...:lol: πασαλειφεται κ με κρεμες...οτι να ναι...Κ αμα του βαλω πανα κ δε προλαβει να το πιασει νευριαζει κ χτυπαει τα χερια κατω...αντρας!!!

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧ ,καπου πιρε το ματι μου δεν θημαμε σε πιο site οτι τα παιδια ακομη και 1 ετους νιοθουνε καπιου ιδους ερεθισμο ( καλα τα λεο ? ) διλαδι με λιγα λογια του αρεσει , και ι κορη μου αν την αφισεις ξεβρακη ολο εκει παει το χερι της , επισης νιοθει πολυ μεγαλη περιεργια αν κανει ο πατερας της μπανιο ...τρεχει τραβαει την κουρτινα και προσπαθει να δει τι ειναι αυτο που εχει ο μπαμπας ...

Link to comment
Share on other sites

Τι μας περιμενει...:rolleyes:

 

Υστερα πως να μην εχουνε κοπελα στα 10 κ στα 12...σχεση!:rolleyes::cool:Εμεις δεν ημασταν ετσι... εμενα οταν μου ηρθε η πρωτη αδιαθεσια στα 11 δεν ηξερα τι επαθα κ τοτε μου ειπανε οτι τα κοριτσακια εχουνε τρυπουλα κ.λ.π. επαθα μεγαλο σοκ θυμαμαι...δεν ειχα μπει καν στη διαδικασια να μαθω τι εχω εκει κατω(δε προλαβανα,,,επαιζα ολη μερα) ,ουτε καν απο που βγαινουνε τα ουρα μας κ επαθα παρα πολυ μεγαλο σοκ:|

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Μαμάδες, μπήκα κι εγώ στο club!  Ο γιος μου εγινε σήμερα 1ος έτους! Ηταν πολύ χαρούμενος στο πάρτυ, έπαιζε με τα παιδάκια, τραγουδούσε λέγοντας μακρόσυρτο "οοο", τραβούσε από το χέρι την γιαγιά του για να περπατήσει. Το κεράκι δεν κατάφερε να το σβήσει γιατί αντί να φυσά ρουφούσε αέρα. :D

 

  Το μικρό μου μεγάλωσε... 

     Τα πρώτα του γενέθλια...

 

     Και όμως στα μάτια μου φαντάζει                                  μωρακι...

 

         Να χαιρόμαστε τα παιδία μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Μαμάδες, μπήκα κι εγώ στο club!  Ο γιος μου εγινε σήμερα 1ος έτους! Ηταν πολύ χαρούμενος στο πάρτυ, έπαιζε με τα παιδάκια, τραγουδούσε λέγοντας μακρόσυρτο "οοο", τραβούσε από το χέρι την γιαγιά του για να περπατήσει. Το κεράκι δεν κατάφερε να το σβήσει γιατί αντί να φυσά ρουφούσε αέρα. :D

 

  Το μικρό μου μεγάλωσε... 

     Τα πρώτα του γενέθλια...

 

     Και όμως στα μάτια μου φαντάζει                                  μωρακι...

 

         Να χαιρόμαστε τα παιδία μας!

Να τον χαίρεσαι, πολύχρονος να ναι πάντα γερος κ ευτυχισμένος!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Μαμάδες, μπήκα κι εγώ στο club!  Ο γιος μου εγινε σήμερα 1ος έτους! Ηταν πολύ χαρούμενος στο πάρτυ, έπαιζε με τα παιδάκια, τραγουδούσε λέγοντας μακρόσυρτο "οοο", τραβούσε από το χέρι την γιαγιά του για να περπατήσει. Το κεράκι δεν κατάφερε να το σβήσει γιατί αντί να φυσά ρουφούσε αέρα. :D

 

  Το μικρό μου μεγάλωσε... 

     Τα πρώτα του γενέθλια...

 

     Και όμως στα μάτια μου φαντάζει                                  μωρακι...

 

         Να χαιρόμαστε τα παιδία μας!

Χρόνια σας πολλά, να τον χαίρεσαι, υγεία κ να είναι πάντα ευτυχισμένος στη ζωουλα του!! :)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Μαμάδες, μπήκα κι εγώ στο club!  Ο γιος μου εγινε σήμερα 1ος έτους! Ηταν πολύ χαρούμενος στο πάρτυ, έπαιζε με τα παιδάκια, τραγουδούσε λέγοντας μακρόσυρτο "οοο", τραβούσε από το χέρι την γιαγιά του για να περπατήσει. Το κεράκι δεν κατάφερε να το σβήσει γιατί αντί να φυσά ρουφούσε αέρα. :D

 

  Το μικρό μου μεγάλωσε... 

     Τα πρώτα του γενέθλια...

 

     Και όμως στα μάτια μου φαντάζει                                  μωρακι...

 

         Να χαιρόμαστε τα παιδία μας!

να τον χερεσε και να τα εκατοστησει οτι καλυτερο ευχομαι στη ζωουλα του........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...