Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ - ΚΛΗΣΕΙΣ


xrysalis

Recommended Posts

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα...

αν ισχύει στ?αλήθεια... είναι πολύ χρήσιμο!! έχω πληρώσει κι εγώ τέτοια κλήση...... (απλά το παραθέτω χωρίς να το έχω ψάξει!)

 

 

από τον Γιάννη Λιόντο, που δουλεύει στην Δημοτική Αστυνομία

Subject: Δημοτικη Αστυνομια

 

'Ο,τι σας γραφω ισχυει νομικα.Και εγω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο). Οι κλησεις της δημοτικης δεν πανε πουθενα....η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου(αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για παραδειγμα καποιου συγγενη του ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος? Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζετε θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια? Μην τσιμπατε.....Γι αυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει..... Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την... ημερα Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......(δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν γκαραζ ενω αφηνουν να χτιζονται μεγαλες πολυκατοικιες με λιγες θεσεις ! Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογο αυτο τελη κυκλοφοριας

Λυσεις:Η πιο απλη δεν πληρωνετε τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!) Στα Ι.Χ. βαζετε τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλώστε κλοπή πινακίδων στην αστυνομία πάρτε χαρτί και βγάλτε καινούργιες στο υπουργείο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ. παρακάλω διαδώστε αυτο το post.

Ας βρουν τα λαμόγια δήμαρχοι άλλο τρόπο να γεμίσουν τα ταμεία τους'

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σίγουρα δεν πρέπει να παρανομούμε!

Αν όμως γίνει αυτό, τότε να υποστώ τις συνέπειες από την αρμόδια Αρχή που σκοπό θα έχει να με συνετίσει και όχι απλά να αδειάσει το πορτοφόλι μου για να γεμίσει τα ταμεία της με παράνομο τρόπο!!

 

Πως συνετίζεις τον παράνομο με παράνομα μέσα;;; :roll:

 

και το ξαναλέω... ΑΝ ισχύει η δημοτική... παρανομία...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Η ουσία είναι ότι δεν μας πειράζει να παρανομήσουμε, αν είναι να μην πληρώσουμε το πρόστιμο. Το πού πάνε τα λεφτά είναι απλά δικαιολογία. Δηλαδή αν τα εισπράττει η τροχαία δεν μας πειράζει πού πάνε τα λεφτά. Αυτό δεν είναι? Επ' αυτού λοιπόν σου λέω 1. το δημοσίευμα είναι ανακριβές. 2. το δημοσίευμα είναι ανήθικο. Μου θυμίζει εκείνο που λέει να δίνουμε τα εισητήρια των ΜΜΜ σε άλλον επιβάτη. Τόσο δύσκολο δηλαδή είναι να έχουμε την αξιοπρέπεια να πληρώνουμε γι αυτό που κάνουμε? Δεν θέλω να επεκταθώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι δεν μας πειράζει να παρανομήσουμε, αν είναι να μην πληρώσουμε το πρόστιμο
δε νομίζω! ποιός μου εξασφαλίζει πως δεν θα προλάβει να με γράψει η τροχαία πριν τη δημοτική αστυνομία;;; :)

 

1. το δημοσίευμα είναι ανακριβές

Το είπα... δεν ξέρω...

 

 

Τέλος πάντων... ίσως να το καταλαβαίνω εγώ διαφορετικά!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου ειχε ερθει μια φορα μια κληση για παρανομο παρκαρισμα στη γλυφαδα.!! εγω δεν εχω πατησει το ποδι μου στη γλυφαδα!!

 

και επειδη ο γαμπρος μου ειναι στην αστυνομια μου ειχε πει ακριβως το ιδιο με το δημοσιευμα και επισης οτι για να πλουτησουν τους δημους τους ,στελνουν κλησεις και οποιος τσιμπησει και παει και τις πληρωσει εχει καλως... οποτε δεν θεωρω καθολου ανηθικο αυτο το δημοσιευμα,, ανηθικους θεωρω τους δημους που κανουν τετοιες ιστοριες,...

Link to comment
Share on other sites

Πεστα , επιτελους δικαιωση ρε παιδια , επιτελους γιατι καιεγω και ο Πανος τα εχουμε παρει τρελλα να πουμε . Μενουμε σε κεντρικο δρομο στη Θεσσνικη και το αμα3ι μας αμα τολμησουμε και το ξεχασουμε το πρωι θα μας παρουνε τις πινακιδες ( 2 φορες εγινε το σκηνικο) και πολλες παραπανω μας εχουνε δωσει κληση , αυτα τα ζωα της δημοτικης αστυνομιας που το παιζουνε αστυνομια και ε3ουσια και καλα . Ελεος δηλαδη , που θα πρεπει να παρκενουμε το αμα3ι μας ? 1 ωρα μακρια και να ερχομαστε περπατητοι με πραγματα , καροτσια (συντομα 2 ) και γενικα μια κατασκηνωση στα χερια μας ? ή θα πρεπει να πληρωνουμε ιδιωτικο γκαραζ ? μας ρωτανε αμα εχουμε λεφτα ? τελικα ηρθε η ωρα για καταγγελιες , παντως ενω ειμαι υπερ του κομματος του δημαρχου Θεσσαλονικης , αυτον τον καραγκιοζη τον συχαινομαι , ειναι οτι χειροτερο συνεβει στην πολη μας με τις μαλακιες που εχει κανει .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω απο αστυνομικό συντάκτη αλλά και απο "Ζ" της αστυνομίας πως οι κλήσεις της Δημοτικής είναι...μούφα.Οποιος τσιμπήσε-τσίμπησε ποιος καλά το είπε!!!!!!!!!!!

 

Συμφωνω απόλυτα με την ποαρανομία [οτι δεν πρεπει να γινεται] και ιδιαιτέρως στον Πειραιά όλες οι ράμπες για καροτσάκια έχουν απελευθερωθει μετά απο την καθημερινή πεζοπορία της Δημοτικής Αστυνομίας, αλλά οι Δημοι τα παιρνουν απο παντού και με κάθε τρόπο.

 

 

Πάντως εμένα μου ηρθε κλήση απο Δημοτική Αστυνομία και δεν την πλήρωσα.Στο κέντρο της Αθήνας και να επιλέγουν πιον θα γράψουν...Ε.οχι Οι όλοι ή κανένας.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα δλδ ειναι πως θα αποφυγουμε το προστιμο??? Μπερδευομαι λιγο με αυτην την λογικη. Δδλ μπορουμε να παρκαρουμε οπου θελουμε και οση ωρα θελουμε χωρις να μας βαζουν προστιμο ειτε απο την τροχαια είτε απο την δημοτικη αστυνομια??

Πιστευω οτι ολοι μας θελουμε να ζουμε σε πολεις που ειναι ανθρωπινες αλλα ολο κατηγορουμε τους αλλους!!! Εμεις δεν εχουμε ευθυνες??? Αν παρκαρουμε σε ραμπα, πανω στο πεζοδρομιο σε περιοχη που θελει καρτα μονιμου κατοικου και αλλα πολλα ε τοτε καλα κανουν και μας γραφουν. Ποσες φορες εχετε βγει βολτα με καρτσακι και εχετε αγανακτησει???

Η δικια μου αποψη ειναι οτι το θεμα πρεπει να το δουμε απο αλλη σκοπια δλδ τι πρεπει να κανουμε ωστε να μην φτανουμε στο σημειο να περνουμε κλησεις. Δλδ, δεν το καταλαβαινω γιατι να παρανομουμε??? Η λογικη του Ελληνα, και ηθελα να πιστευω του ελληνα της προηγουμενης γενιας, ειναι ε και τι εγινε για 2 λεπτα αν παρκαρω εδω. Και το αλλο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να κανουμε "ατυπιες" για να καλυψουμε τις παρανομιες μας. Αυτο σημαινει οτι μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε χωρις να εχει αντικτυπο κανενα.

Και για να μην νομιζετε οτι ηθικολογω (παρολο που εχω παρει κληση απο δημοτικη ατυνομια και την εχω πληρωσει στο τριπλασιο γιατι ηθελα τις πινακιδες την ιδια μερα), με 2 παιδια εχω παρκαρει και 2 τετραγωνα μακρια απο το μερος που ηθελα να παω.

Πιστευω οτι ειναι θεμα και ευθηνη ολων μας, το να βγουμε μια βολτα με το καροτσακι χωρις να βριζουμε τον ασυνειδητο που παρκαρε πανω στο πεζοδρομιο, γιατι τελικα αυτος ο ασυνειδητος ειμαστε εμεις.

 

Οσο για την δημοτικη αστυνομια το ηξερα και την ωρα που πληρωνα το τριπλασιο οτι ειναι "παρανομο" αυτο που κανει αλλα και εγω αυτο που εκανα ηταν παρανομο.

Link to comment
Share on other sites

βασικα λεμε και για τις περιπτωσεις οπου απλα γραφουν για να γραφουν και οχι οταν φυσικα και εμεις παρανομουμε... δε νομιζω ο καθενας μας να προσπαθει να παρανομησει και να παραταει το αμαξι οπου να ναι.. αλλα εδω σου λεω για περιπτωση οπου μου ηρθε κληση απο το δημο γλυφαδας οπου εγω δεν εχω παει γλυφαδα καθολου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω παρανομήσει γιατί πάρκαρα μπροστά σε πεζόδρομο κι έκλεισα την πρόσβαση (δεν το πρόσεξα η ηλίθια :oops: ).

Έφαγα κλήση δημοτικής αστυνομίας Αθηνών και την πλήρωσα.

Αλλά δεν πλήρωσα ποτέ μου την κλήση που μου έστειλε η δημοτική αστυνομία Δάφνης για παράνομη στάθμευση, γιατί δεν πάρκαρα ποτέ μου εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την δημοτικη αστυνομια το ηξερα και την ωρα που πληρωνα το τριπλασιο οτι ειναι "παρανομο" αυτο που κανει αλλα και εγω αυτο που εκανα ηταν παρανομο.
δηλαδή πατσίσατε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με dafy !

Αυτό που συμβαίνει με τα αυτοκίνητα είναι καθαρά δικό μας δημιούργημα και πραγματικά έχουμε ευθύνη όλοι ! Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να πάρω αυτοκίνητο για να πάω κάπου που ξέρω πως δεν θα βρώ εύκολα να παρκάρω, ή θα πρέπει να το αφήσω χιλιόμετρο μακριά αντί να μετακινηθώ με άλλο μέσω ?

Όλη την ταλαιπορία που τραβάμε το καυσαέριο που αναπνέουμε τα δημιουργούμε εμείς. Πραγματικά όταν άρχισα να βγάζω βόλτα το παιδί μου με το καρότσι κατάλαβα πόσο μεγάλη ευθύνη έχουμε όλοι μας για τον πανικό που δημιουργήται και στους δρόμους αλλά και στα πεζοδρόμια ... το ξέρετε προφανός όλοι πως είναι αδύνατο να κινηθείς με καρότσι χωρίς να σκάσεις από τα νεύρα σου. Εγώ είχα φτάσει στο σημειο να μουρμουρίζω και να βρίζω σαν τους γέρους !!! Έλεος, ας σκεφτούμε πρώτα εμείς τι μπορούμε να κάνουμε και μετά να γκρινιάζουμε .... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την δημοτικη αστυνομια το ηξερα και την ωρα που πληρωνα το τριπλασιο οτι ειναι "παρανομο" αυτο που κανει αλλα και εγω αυτο που εκανα ηταν παρανομο.
δηλαδή πατσίσατε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι πατσισαμε αλλα δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μου κακοφανηκε το τριπλασιο. :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

 

Για το αλλο θεμα που στελνουν κλησεις χωρις να υφισταται παρανομια ε καλα κανετε και δεν τις πληρωνετε, τωρα αν θα πατε να παρετε πχ κανενα δανειο και ειστε στον Τειρεσια, δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σας γραψω τωρα κατι και θα ψαξω να το βρω επισημα.

 

Στον Κ.Ο.Κ επειδη ΥΠΗΡΧΕ το θεμα με τις κλησεις των δημων με την περσινη νομιζω αναθεωρηση του ΚΟΚ το "καλυψαν" το κενο.....

 

Καπου ειχε ξανασυζητηθει αυτο σε αλλο φορουμ και ειχε ποσταριστει το ΦΕΚ........

 

Αυτο εγινε μετά τον ντορο με τις κλεισεις για τα παρκόμετρα αν θυμαστε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σας γραψω τωρα κατι και θα ψαξω να το βρω επισημα.

 

Στον Κ.Ο.Κ επειδη ΥΠΗΡΧΕ το θεμα με τις κλησεις των δημων με την περσινη νομιζω αναθεωρηση του ΚΟΚ το "καλυψαν" το κενο.....

 

Καπου ειχε ξανασυζητηθει αυτο σε αλλο φορουμ και ειχε ποσταριστει το ΦΕΚ........

 

Αυτο εγινε μετά τον ντορο με τις κλεισεις για τα παρκόμετρα αν θυμαστε....

 

τι εννοείς κάλυψαν το κενό :?:

 

όταν λες είχε συζητηθεί σε άλλο φορουμ :?:

 

με έγραψαν χθες και θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να κάνω :oops:

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ξεκινά η διασπορά e-mai. Με ένα μαζικό e-mail που ξεκινά με τη δήλωση "ισχύει νομικά". Ότι ισχύει νομικά, αποδυκνείεται με νόμους! Εδώ μέσα, αν και κάποιοι διατήρησαν επιφυλάξεις, οι περισσότεροι το αγκάλιασαν. Το e-mail αυτό ανήκει στην κατηγορία της απάτης που προωθείται συνεχώς και τελικά ο τελικός αποδέκτης στην "προέλευση μηνύματος" έχει στη διάθεσή του εκατοντάδες διευθύνσεις e-mail που μπορεί να τις χρησιμοποιήσει όπως θέλει.

Επί του μηνύματος τώρα. Με μια εξαντλητική αναζήτηση στον ιστοχώρο του Εθνικού Τυπογραφίου (et.gr) θα δείτε πως ποτέ δεν διορίστηκε υπάλληλος Λιόντος Ιωάννης σε καμία δημοτική αστυνομία. (Άρχισαν τα χαμογελάκια;).

 

Τι λένε οι νόμοι του Ελληνικού Κράτους:

Π.Δ. 23 (ΦΕΚ Α` 19/2002), άρθρο 2

Το ειδικό προσωπικό της Δημοτικής Αστυνομίας ασκεί τις εξής αρμοδιότητες : [...]

παράγραφος 12. Τον έλεγχο της τήρησης των διατάξεων που αφορούν την στάθμευση οχημάτων [άρθρο 34 του ν.2696/1999 K.O.K., (Α 57)].

 

Είναι δυνατόν να είναι παράνομοι και να μην έχει επέμβει εισαγγελέας μέχρι τώρα; Με την κοινή λογική να το αντιμετωπίσει κανείς, και όχι με την άρνηση που μας χαρακτηρίζει ως λαό και τα μόνιμα ψεύτικα άλλοθι που προβάλλουμε.

Πού να παρκάρουμε; Μα όπου επιτρέπεται! Πρόσφατα επισκέφθηκα ευρωπαϊκή πόλη με πεζοδρομημένο όλο το κέντρο. Κάτοικος για να φτάσει στο όχημα του περπατούσε 25 λεπτά! Αδιανόητο βέβαια για την Ελλάδα! Με μωρά, γατιά, σκυλιά περπατούσε, και δεν μεμψιμοιρούσε. 6 μέρες ένα μόνο όχημα είδα στο πεζόδρομο, που κουβαλούσε έναν ανάπηρο! Και μόλις άφησε τον ανάπηρο, ξαναγύρισε για να παρκάρει εκτός του πεζοδρόμου!!!

 

Για να επανέρθουμε στο θέμα της παρανομίας και τις αερολογίες του "Γιάννη Λιόντου".

Ας δούμε λίγα πράγματα από τον ΚΟΚ.

Ο Κώδικας Οδικής Πληροφορίας (Nόμος 2696/1999 όπως τροποποιήθηκε με το Νόμο 3542/2007)

Στο άρθρο 34 , παράγραφος 11 ορίζει:

"11. Ως παραβάτης των διατάξεων που ρυθμίζουν τη στάθμευση θεωρείται ο οδηγός του οχήματος που καταλαμβάνεται επʼ αυτοφώρω και, σε περίπτωση απουσίας του οδηγού, ο κάτοχος αυτού. Εάν το όχημα ανήκει σε επιχείρηση ενοικιάσεως και είναι μισθωμένο, ως παραβάτης λογίζεται ο μισθωτής που προκύπτει από το μισθωτήριο συμβόλαιο."

 

στο άρθρο 104, παρ. 5 ορίζει

"5. Τα πρόστιμα από τις διοικητικές παραβάσεις του Κ.Ο.Κ., που δεν καταβλήθηκαν εντός της αναφερόμενης προθεσμίας των δύο (2) μηνών, βεβαιώνονται υποχρεωτικά, εντός χρονικού διαστήματος τριών (3) μηνών, από τον οικείο Ο.Τ.Α., στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. φορολογίας του παραβάτη. Η βεβαίωση των προστίμων αυτών γίνεται με τη σύνταξη και αποστολή χρηματικών καταλόγων, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 58 του π.δ. 16/1989 όπως ισχύει, εισάγονται σε Ειδικό Κωδικό Αριθμό Εσόδου του Κρατικού Προϋπολογισμού, τα δε εισπραττόμενα ποσά, μετά την αφαίρεση των δαπανών είσπραξης, αποδίδονται κατά τετράμηνο στο Υπουργείο Εσωτερικών, Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης, το οποίο τα διανέμει στους Ο.Τ.Α. με βάση συντελεστές κατανομής, που καθορίζονται με απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών, Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης που εκδίδεται ύστερα από πρόταση της Κεντρικής Ένωσης Δήμων και Κοινοτήτων Ελλάδος."

 

Η ελεγχόμενη στάθμευση βγήκε παράνομη λέει επίσης. Ρίξτε μια ματιά στην ιστοσελίδα του Συνηγόρου Του Πολίτη για το θέμα. Και γενικά, αν μαθαίνετε κάτι εκτός του αντικειμένου σας, κοιτάξτε να το διασταυρώσετε.

Ειδικά, αν κάτι ξεκινάει με τη φράση "ισχύει νομικά" ψωρίς να ανεφέρει κανέναν νόμο, να είστε σίγουροι πως δεν το έγραψε δικηγόρος.

 

Για το τελευταίο κομμάτι του μηνύματος αναφέρει να εκδόσετε νέες πινακίδες άμα σας την πάρουν. Αποφεύγει όμως να σας πει πως πρέπει να κάνετε δήλωση απώλειας για την οποία ακολουθεί προανάκριση και ποινική δίωξη κατά αγνώστου. Αν για οποιονδήποτε λόγο προκύψει πως έχετε κάνει ψευδή δήλωση, βρίσκεστε αντιμέτωποι με πλημμέλημα!

Επιπλέον, από την ιστοσελίδα του Υπουργείου Μεταφορών μαθαίνουμε:

Αντικατάσταση κρατικών πινακίδων κυκλοφορίας αυτοκινήτων και μοτοσικλετών ή ρυμουλκούμενων λόγω κλοπής ή απώλειας ή φθοράς ή καταστροφής τους: Κόστος 30 ευρώ για πρώτη φορά ή 60 ευρώ για δεύτερη ή τρίτη.

Κόστος μιας κλήσης στάθμευσης βάση του άρθρου 34 του ΚΟΚ: Από 40 έως 150, ενώ πληρώνεται το μισό εντός δέκα ημερών.

 

Να πω τέλος πως είδα το μήνυμα σε μια άσχετη google αναζήτηση, και γράφτηκα εδώ μόνο και μόνο για να βάλω ένα φρένο σε μια συζήτηση που γίνεται χωρίς νομική βάση. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλέ αφού γράφτηκες μην φύγεις γιατί όλο και για κάτι θα χρειαστούμε τις γνώσεις σου... :D

επίσης , γι'αυτούς τους λόγους που λέει και φίλος dikigoros32, πλέον δεν πιστεύω τέτοια μαιλ και απλα τα πετάω..

Link to comment
Share on other sites

ρε τι ειστε εσεις ρε.... να μην κερασουμε τον ανθρωπο ενα καφε...κατι ? τσ τσ τσ σα δε ντρεπεστε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΣΕ ενας δικηγορος παντα ειναι χρησημος ....!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που... πολύ σωστά μας έγραψες dikigoros32 (και σ' ευχαριστούμε...)

νοιώθω άσχημα που πόσταρα το συγκεκριμένο email και ας είπα πως δεν ξέρω αν ευσταθεί... :oops::oops::oops:

 

Πρέπει να γίνω πολύ ποιό προσεχτηκή με τα mail... :?

 

sorry παιδιά... :roll:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...