Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καισαρικη με επισκληριδιο?


Recommended Posts

ειμαι στην 30 εβδομαδα πηγα στην γιατρο μου και ο μπεμπακος μου ειναι με το κεφαλι του στο στομαχι μου και με τον πωπο στην λεκανη μου οποτε μαλλον για προγραμματισμενη καισαρικη το βλεπω(ουφ γιατι οπως εχω πει σε αλλο τοπικ φοβαμαιιιιιιιιι).μηπως καποια απο εσας εκανε καισαρικη με επισκληριδιο?δενσας επιασε πανικος που πισω απτο παραβαν σας ανοιγουν?επιοσης δενουν τα χερια??????φοβαμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!α!η γιατρος μου ξεχασε να μου πει για επισκεψη σε μαια σε αυτη την περιπτωση πας?

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα ο μικρούλης αναποδογύρισε στην 33 βδομάδα. Έχεις αρκετό καιρό ακόμα για να γυρίσει. Γιατί δεν προτιμάς φυσιολογικό τοκετό με προγραμματισμένη επισκληρίδιο (εννοώ σε περίπτωση που δεν είναι απαραίτητη η καισαρική)?

Link to comment
Share on other sites

γιατι φοβαμαι υπερβολικα πολυ με πιανει πανικος μονο στην σκεψη...φοβαμαι πωςαπτον πανικο μου δεν θα συνεργαστω,οποτε επιλεγω καισαρικη οχι απολυτα ακομα εχω καιρο..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Με την επισκληρίδιο δεν θα πονάς καθόλου και ανα πάσα στιγμή μπορούν να σου κάνουν καισαρική. Εγώ αγχώνομαι περισσότερο στην ιδέα της καισαρικής γιατί δεν έχω κάνει εγχείρηση και ελπίζω ο μικρός να είναι συνεργάσιμος και να βοηθήσει τη μανούλα του να τη γλιτώσει και αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Iokasti μου μην φοβάσαι. Οτι αποφασισετε να κάνετε θα είναι για το καλο και των δύο σας.

Εχω κάνει δυο καισαρικες και ξέρω. Επειδή στον πρώτο τοκετό παιδεύτηκα πάρα πολυ και στο τέλος μπηκα στο χειρουργειο τώρα λέω αφου ήταν να φάω το μαχαίρι ας γινόταν απο την αρχή. Την δεύτερη δεν την κατάλαβα καθόλου.

Η ιδέα του χειρουργειου με τρόμαξε και έβαλα τα κλάματα όταν έχασε παλμους η μικρή και με έφυγαν για καισαρική. Ειμαι απο τα ατομα που δεν μπορει τους γιατρους και τα νοσοκομεια. Θα σου περιγράψω τι ακριβως συμβαινει για να ξέρεις και να μην φοβάσαι.

Στην αρχη θα κάνεις επισκληριδιο. Εκει πρέπει να συνεργαστεις με την αναισθησιολογο. Θα σε βάλει να καμπουριάσεις και θα σου περάσει ένα καθετηράκι (ένα μικρο σωληνάκι) στην μέση σου. Αυτό το σωληνάκι θα το έχει κολλημένο πάνω στην νυχτικιά σου μέχρι την επόμενη ημέρα γιατί απο εκει θα βάζουν τα φάρμακα. Και έναν ορό στο χέρι σου (αυτό γίνεται και στον φυσιολογικό τοκετό) Ξέχασα να σου πω για το κλησμα αλλά βλέπεις τώρα το θεωρώ αμελητέο....

Μόλις μπει το φάρμακο και μουδιάσουν τα πόδια σου θα είσαι περδίκι. Είναι παράξενη η νάρκωση αν και νιώθεις το πάτημα δεν νιώθεις πόνο.

Μετά μπαινεις στο χειρουργείο με ένα team γιατρών. Δεν νιωθεις καθολου μονοξια :P . Σου βάζουν ένα πανί και δεν βλέπεις απο την μέση και κάτω. Και ειναι λογικό αυτο. Βέβαια σε δένουν πάνω στο χειρουργικό κρεββάτι. Εκει τα παιξα και εγώ πανικοβλήθηκα. Αλλά με καθησύχασαν και μου ειπαν αυτο το κάνουν επειδή δεν ελέγχουμε τα πόδια μας να μην πέσουμε. Στο ένα χέρι ήμουν συνδεμένη με ένα μηχάνημα ΄κάτι σαν καρδιογράφο κσι στο άλλο είχαν γυρίσει την νυχτικιά μου έτσι ώστε να ειναι σταθερά επάνω μου.

Το μωρο βγαίνει το πρώτο πεντάλεπτο το πολύ! Σου λεει ο γιατρός ότι τώρα θα σε πατήσω. Θα νιώσεις αλλά δεν θα πονέσεις και μετά ακους το κλάμα!!!

Μετά απο αυτο κοριστι μου χαζεύεις! Δεν υπολογίζεις τιποτα! Το πλένουν , το φασκιώνουν , το βλέπει και ο παιδιατρος και στο δίνουν αγκαλίτσα. Εσυ δηλ ασχολεισαι (όσο μπορεις με το μωράκι) και οι άλλοι ράβουν!

Σε λιγάκι είσαι έξω τρισευτυχισμένη!!!!!

Απλά δεν σηκώνεσαι το πρώτο 24ωρο. Το καλό είναι ότι η επισκληρίδιος κρατάει ακόμη 5 ώρες και μετά μόλις νιώσεις πόνο λες να σου κάνουν την συμπληρωματική δόση. Αρα την βγάζεις καθαρή μέχρι την επόμενη ημέρα!! :wink:

Βεβαια το μωρό έρχεται κανονικά , εσυ το έχεις αγκαλίτσα κτλ

Την επόμενη ημέρα σε σηκώνουν οι νοσηλευτριες και τελειώνουν τα βάσανά σου και αρχίζουν τα αλλα......

Μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά και ότι θες να ρωτήσεις στην διάθεσή σου!

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Λιτσα τα περιεγραψε ακριβως οπως τα βιωσα και εγω..

μην φοβασαι γιατι κατα την διαρκεια της επεμβασης δεν θα καταλαβεις τπτ.

απολυτως !!!ολοι θα κανουν χιουμορ και θα σου μιλανε και δεν θα καταλαβεις τι σου γινετε...μαια δεν χρειαζεται φυσικα.

την επομενη μερα θα πονας λιγακι αλλα θα σηκωθεις και θα περπατησεις οσο πιο πολυ μπορεις.μπορεις να κρατας την τομη αν αυτο σε βοηθαει.

αυτο που θα χρειαστεις αυτονοητο αλλα εγω δεν ηξερα ειναι σερβιετες αλλα οχι της απλες περιοδου(τετοιες πηρα εγω) μεγαλες θα παρεις ΤΕΝΑ .

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΦΙΝΑ απλα δεν θα μπορεις να φας την πρωτη μερα..

βεβαια θα σου φερνουν το μωρο και εκει θα χαζεψεις....ασε που θα σου στειλουν και λουλουδια και αρκουδια και ολα θα ειναι πανεμορφα και εσεις χαζογονεις ευτυχισμενοι......

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο μου ζουζουνια τα εκανα με καισαρικη και επισκληρήδιο. Μια χαρούλα..!!!

Τα χέρια είναι δεμενα - στο ενα εχεις πιεσόμετρα κλπ και στο άλλο ορό. Απλά ξαπλώνεις και τεμπελιάζεις, κάνεις κουβεντούλα με το γιατρό, νοιώθεις καποια τραβηγματα τη στιγμη που βγάζουν το μωρό.. κι αυτό ειναι!!! Είχα ένα άγχος, βεβαια, αλλά μόλις άκουσα το κλαματάκι του και μου το έδειξαν, και μου το ακουμπησαν πάνω μου, πάει, εφυγαν όλα!

Μετά βεβαια, με είχε πιάσει μια αφόρητη νύστα - όταν δηλ. πηραν το μωρό για τα περαιτερω και εγω εμεινα να με ράβουν - εκεινο μου φανηκε τοπιο δύσκολο κομματι, μου φάνηκε ότι κράτησε αιώνες.

Όσο για το μετα, στο πρωτο παιδι πονουσα τις πρωτες μερες, όταν σταμάτησαν τα φάρμακα. Στη δεύτερη καισαρικη, πολυ λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Η Λιτσα τα περιεγραψε ακριβως οπως τα βιωσα και εγω..

μην φοβασαι γιατι κατα την διαρκεια της επεμβασης δεν θα καταλαβεις τπτ.

απολυτως !!!

 

Πραγματικά!!! ακριβώς όμως... πως τα θυμάσαι με τοση λεπτομερεια βρε θηρίο!!

 

Ολα θα ναι τέλεια και το μωρο σου πανέμορφο ροδαλο και ξεκούραστο!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι γενικώς για τον τοκετό: Ο ευτυχής μπαμπάς, οι παπουδες και οι λοιποι συγγενείς που θα περιμένουν στο μαιευτηριο, ας φροντίσουν να έχουν τις τσέπες γεμάτες μικρά χαρτονομισματα διότι.. δινουν παντου! Σ'αυτον που τους ανακοινωνει οτι απεκτησαν ενα υγιές μωρακι, μετα σ'εκεινον που φερνει το μωρακι να το δουν, επειτα σ΄εκεινον που φερνει τη μαμα με το φορειο να τη δουν, μετα σ'εκεινους που φερνουν τη μαμα στο δωματιο, επειτα όταν φερνουν το μωρο στο δωματιο κλπ κλπ κλπ...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πραγματικά η περιγραφή ήταν απίστευτη...με κάθε λεπτομέρεια..

εγώ που το έζησα έτσι ακριβώς να φανταστείς τώρα έμαθα ότι με είχαν δέσει γιατί εκτός απο το ότι περιμένα εκεί πως και πως να δω το μωράκι μου, μου μίλαγε η νοσηλεύτρια και η αναισθησιολόγος συνέχεια, μετά μόλις μπήκε ο γιατρός και ξεκίνησε σε 5 λεπτά χωρίς υπερβολή είχα το μωρό μου αγκαλιά και εκείνοι έκαναν την δουλειά τους.

 

Την πρώτη μέρα θα έχεις την επισκληρήδιο πάνω σου, καθετήρα και ορό και εμένα μου είχαν πει να μην πίνω τις πρώτες ώρες πολύ νερό και αν θέλω με το κουταλάκι...εγώ όμως δίψαγα και κατέβαζα και τελικά ήθελα να κάνω εμετό, οπότε λίγο νεράκι με το κουταλάκι...την δεύτερη μέρα σου τα βγάζουν όλα απο πάνω σου και πλέον σε βοηθάνε να σηκωθείς....ο πόνος θα διαρκέσει τις πρώτες 4 μέρες μέχρι να φύγεις απο μαιευτήριο και μετά θα μειώνεται. Εμένα δηλαδή μου είχε περάσει στις πρώτες 7 μέρες..άλλες πάλι δεν πονάνε καθόλου...

 

Τώρα για σερβιέτες λογικά θα έχουν εκεί να σου δώσουν... ανάλογα που θα γεννήσεις

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως το περιγραψανε τα κοριτσια ειναι!!!Ετσι το βιωσα κι εγω!Η επισκληριδιος ειναι πολυ περιεργη ναρκωση...Δεν νοιωθεις καθολου πονο στο χειρουργειο απολυτως τιποτα αλλα οταν σε μεταφερουν απο το χειρουργικο κρεββατι στο δωματιο σε βαζουν και στηριζεσαι στα ποδια σου για να δωσεις ωθηση να περασεις απο το ενα στο αλλο....εχεις δηλαδη (μερικο) ελεγχο των ποδιων.....

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα τέλειο αυτό :D

Ιοκάστη, θα δείς τι θα κάνεις. ζύγισέ τα, μίλα και με άτομα της εμπιστοσύνης σου, κτλ.

 

Εμένα προσωπικά θα με φόβιζε να μου κάνουν όλα αυτά και τις διάφορες αυτές διαδικασίες ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ το πιο πιθανόν να μήν θέλω καθόλου να με αγγίξουν ή να μου βάλουν οτιδήποτε στο σώμα μου και ας πονάω..!!

(έχω αντέξει διάφορους πόνους στο παρελθόν :? )

θα προτιμούσα δηλ να έχω εγώ τον έλεγχο παρά 10 άτομα γύρω μου.

σκέψου το και αυτό.

εάν δηλαδή το να έχεις έλεγχο έχει σημασία για σένα ή το να μήν έχεις έλεγχο δηλ. να αποφασίζουν άλλοι εκείνη τη στιγμή.

απο την άλλη μπορεί να το δείς ότι οι άλλοι σου δίνουν την δυνατότητα να ελέγξεις εσύ το πότε και αν θα πονέσεις κτλ..

 

τα ζυγίζεις και βλέπεις, δεν υπάρχει βιασύνη.

είδες καθόλου τα βίντεο με τους τοκετούς? (δες στην Βιντεοθήκη) δες τα και πες μετά πως σου φάνηκαν..

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Στο μαιευτήριο εδιναν σερβιέτες (ΠΕΛΩΡΙΕΣ!!!!) και μαλιστα την 1η μερα θυμαμαι τις φορουσαν 3 μαζι! - και εσωρουχα μιας χρήσης. Μετα, στο σπιτι, βρηκα πολυ καλες τις TENA.

Παντως το καλυτερο την 1η μερα ήταν ο .. καθετηρας! :oops: Μετά από τόσες εβδομαδες απίστευτης συχνουρίας, οπου ειδικά τα βράδυα δεν προλάβαινα να βγω απο την τουαλετα και ξαναπηγαινα ενω κοιμομουν όρθια, ήταν τρομερη ανακουφιση να μην χρειάζεται να σηκωνομαι για ωρες!!! Όποια το΄χει περασει, καταλαβαινει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Iokasti Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε !!!!!!

Καταρχήν είσαι ακόμη στην 30 εβδομάδα... που σημαίνει ότι έχεις max άλλες 10 εβδομάδες μπροστά σου!!! Μπορεί να γυρίσει μετά το μωρό... ακόμη νωρίς είναι... Εξάλου είναι πολύ μικρό το ποσοστό των μωρών που δεν γυρνάνε τελικά!!!

Εάν γυρίσει εγώ θα σου έλεγα να πας για φυσιολογικό τοκετό με επισκληρίδιο αν φοβάσαι ότι θα πονέσεις... Μόλις σου κάνουν την επισκληρίδιο δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα... Θα το διασκεδάζεις... θα ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού ή/και της μαίας και όταν θα έρθει η ώρα θα έχεις το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου... Ούτε στο κρεβάτι θα σε δέσουν ούτε τίποτα...

Έχε μου εμπιστοσύνη και την ώρα που θα είναι να γεννήσεις θα νιώθεις τόση ψυχραιμία και τόσο θάρρος που θα εκπλαγείς κι εσύ η ίδια!!!

Γνώμη μου: αν έχεις επιλογή ανάμεσα σε φυσιολογικό τοκετό και καισαρική, να διαλέξεις το πρώτο....

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Μαρία... Και εγώ θέλω να αντέξω και να μην κάνω ούτε επισκληρίδιο.. Θα δω ανάλογα με τις αντοχές μου.

 

Ιοκάστη μου είναι όντως νωρίς πολλά μωρά γυρίζουν τελευταία στιγμή έχω ακούσει...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Iokasti Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε !!!!!!

Γνώμη μου: αν έχεις επιλογή ανάμεσα σε φυσιολογικό τοκετό και καισαρική, να διαλέξεις το πρώτο....

 

ΣΥΜΦΩΝΩ 1000%

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω συμφωνω με τις προλασησασες Ιοκαστη μου. Αλλωστε ειναι τοσο νωρις για να αγχωνεσαι. Η φυση προβλεπει για ολα κι αν σε καποιες περιπτωσεις δεν γινεται αυτο τοτε επιτρεπουμε να επεμβουν οι υπολοιποι.

 

Εμενα το μωρακι μου εχει παρει θεση αν και ειναι ψηλα βεβαια ακομα, αλλα ο γιατρος μου, μου ειπε οτι ειναι νωρις και μπορει να γυρισει τουμπες μεχρι να γεννησω. Και αυριο μπαινω στον ογδοο.

Γι' αυτο δεν πρεπει να αγχωνεσαι, το πιο πιθανο ειναι να γυρισει το μπεμπε και εσυ να νιωσεις ενα ωραιοτατο ταρακουνημα στην κοιλιτσα σου.

Επισης ειναι καλο να περπατας για να γυρισει το μωρο. Το λενε και οι γιατροι και οι παλιες που ολο και κατι παραπανω ξερουν.

 

Οσο για τον τοκετο τα φυσικα ειναι παντα καλυτερα απο τις παρεμβασεις (εκτος αν ειναι αναγκαιες αυτες οι παρεμβασεις και σωτηριες βεβαια, τοτε δεν χωραει ερωτηση). Αν καποιος εχει επιλογη να γεννησει φυσιολογικα η με καισαρικη γιατι να φαει το χειρουργειο και τα παρελκομενα του?

Ακουω πολλες που πανε να γεννησουν με ραντεβου χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος αλλα για να ξεμπερδευουν μια ωρα αρχιτερα και αγνοουν τους κινδυνους ενος χειρουργιου χωρις λογο.

Ε, εγω μ'αυτες εκνευριζομαι!!!

 

Αν μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα, γνωμη μου ειναι να το κανεις.

Αν εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου και εισαι ηρεμη ολα θα πανε τελεια!

Απλα χαλαρωσε, ηρεμησε και να σκεφτεσαι την ωρα που θα κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου και θα εισαι τρισευτυχισμενη! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ιοκάστη, κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα καισαρική λόγω ισχιακής προβολής και βέβαια και στη δεύτερη μολονότι είχε γυρίσει κανονικά το μωρό λόγω προηγηθείσας καισαρικής. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να μπαίνει θέμα του τι θέλει κάποια. Δηλαδή αν ο γιατρός σου κρίνει ότι πρέπει να γίνει καισαρική, κάνεις καισαρική. Αν όμως το μωρό γυρίσει και μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά μην επιβάλεις εσύ την καισαρική... Άσε τα πράγματα να κυλήσουν και τη φύση (ή μήπως την τύχη; ) να αποφασίσει.

Και σε περίπτωση καισαρικής μην αγχώνεσαι! Νομίζω ότι η διαφορά ανάμεσα στην καισαρική και στο φυσιολογικό είναι στην ένταση και στην κορύφωση του πόνου. Τι εννοώ; στον φυσιολογικό πονάς έντονα μέχρι να γεννήσεις, δηλαδή για κάποιες ώρες. Μετά είσαι (συνήθως) μια χαρά! Στην καισαρική πονάς αθροιστικά περισσότερο αλλά χωρίς την ένταση της γέννας. Έχεις δηλαδή ενοχλήσεις και προβληματάκια μετά τον τοκετό. Και στις 2 περιπτώσεις όμως σε λίγο καιρό δε θυμάσαι τίποτα και προγραμματίζεις την επόμενη εγκυμοσύνη :wink: Είναι τόσο συναρπαστική η εμπειρία και η ζωή με το μωρό μετά, που όλα τα προηγηθέντα σου φαίνονται αμελητέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζουν τον ορό???

 

Ορό βάζουν είτε πας για φυσιολογικό τοκετό ή για καισαρικη. Κυριως για την ενυδατωση του οργανισμού και για να έχουν μια φλέβα ανοιχτή αν χρειαστουν φάρμακα κτλ. Στην καισαρική τον κρατάς μια μερα περισσότερο γιατι δεν τρώς. Δεν θα ξεχάσω τον γιατρό μου όταν του είπαν ότι είχα καταναλώσει τα διπλασια μπουκάλια ορού που φώναζε τις νοσοκόμες να μου τον βγάλουν γιατί θα πάθαινα αφυδάτωση! Και όλα αυτά γιατί πίνω πάρα πολυ νερό κανονικά στην ζωή μου δηλ 2-2 1/2 λίτρα την ημέρα αρα κατανάλωσα τρελλη ποσότητα ορού!!!! Ευτυχως δεν μου το χρέωσαν διπλάσια :P

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η Λιτσα τα περιεγραψε ακριβως οπως τα βιωσα και εγω..

μην φοβασαι γιατι κατα την διαρκεια της επεμβασης δεν θα καταλαβεις τπτ.

απολυτως !!!

 

Πραγματικά!!! ακριβώς όμως... πως τα θυμάσαι με τοση λεπτομερεια βρε θηρίο!!

 

Ολα θα ναι τέλεια και το μωρο σου πανέμορφο ροδαλο και ξεκούραστο!!!

 

ΣΟΦΙΑ , τα θυμάμαι γιατί φοβόμουν πάρα πολυ το χειρουργείο. Δηλ ξεκίνησα με φυσιολογικό τοκετό (βέβαια με πρόκλιση γιατί ο γιατρός είχε πιάσει το γεγονός οτι η μικρή έχανε παλμούς) έφτασα σε διαστολή 8!!!χωρίς επισκληρίδιο!! (εγω η Μπουμπουλινα) και στο τέλος μόλις έπεσαν οι παλμοι της μικρής και τρέχαν όλοι πανικόβλητοι και με τρέξαν στο χειρουργείο (όπως βλέπεις την εντατική ένα τέτοιο πράγμα) εγώ έκλαιγα όχι γιατι πονούσα αλλά γιατί φοβόμουν το χειρουργειο και κυρίως για την γκαντεμιά μου να φτάσω στο τέλος και ναμ ην μπορέσω... :cry:

Δεν θα ξεχάσω πως μέσα στο χειρουργειο ήταν μια χοντρή μαία αλλα πολυ χοντρή και με το που βλέπει το μωρό αναφωνεί "καλέ τη μπουμπου ειναι αυτή , τι μπουτια ειναι αυτά? Σαν τα δικά μου!" Τότε μου ρθε κόλπος εμένα! Το παιδί Michelen έκανα? Και όταν είδα το μικρό πλασματάκι (αυτό ηταν ταλαιπωρημένο ενώ το δεύτερο μου φρεσκαδούρα) να ουρλιάζει έψαχνα να δω μπούτια! Και φυσικά η μικρή μόλις με ειδε, σταμάτησε να κλαίει, με κοιταξε καλά καλά και μετα...........με κατούρησε!!!!! :P:P:P ΄οχι μονο εμένα αλλά και την χοντρή μαία!

Τελικά όλα τα ξεχναμε κορίτσια αφού αντικρίσουμε τα μωράκια μας!

Το χειροτερό πάντως για εμένα ήταν το .....δάκτυλο , άντε να το πω καλύτερα η μέτριση της διαστολής. Μέχρι και η καθαρίστρια που περνούσε από εκει έχωνε ένα..... Αυτό όντως δεν θα το ξεχάσω με τιποτα :cry:

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα τα ξεχναμε κορίτσια αφού αντικρίσουμε τα μωράκια μας!

Το χειροτερό πάντως για εμένα ήταν το .....δάκτυλο , άντε να το πω καλύτερα η μέτριση της διαστολής. Μέχρι και η καθαρίστρια που περνούσε από εκει έχωνε ένα..... Αυτό όντως δεν θα το ξεχάσω με τιποτα :cry:

 

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑ!!! ΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ...ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΧΕΡΟΥΚΛΑ .. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥ ... ΠΟΝΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΞΩΘΗΣΗ. ΟΥΦ !!! ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΣΥΣΠΑΣΗΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΣΤΟΛΗ?

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω αγχος το... "πασπατεμα" και το ειπα στον γιατρο μου και με διαβεβαιωσε οτι μονο αυτος θα με κοιταει. Βεβαια του ειπα κι εγω οτι δεν προκειται να κατσω σε ολο τον κοσμο να με πασπατευει εκτος απο τον ιδιο αντε και τη μαια του, και οτι θα ειμαι συνεργασιμη μονο με τον ιδιο.

Για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...