Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ Ο ΕΝΑΣ Ο ΟΡΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΕΙΝΑΙ 2 1/2 ΜΗΝΩΝ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

ΣΤΑΘΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!1Σ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σου....στο ''Ν.Παπαγεωργίου'' έχει πολύ πολύ καλους γιατρούς αυτής της ειδικότητας εγώ τον μικρό εκεί τον κάναμε εγχείρηση-βουβωνοκύλη- τον Φεβρουάριο και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι μετά από δύο ώρες το παιδί σηκώθηκε να παίξει και την άλλη μέρα φυγαμε να το ψάξεις και δεν θα χάσεις:D

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Για Θεσσαλονίκη δεν ξέρω, αλλά αν θέλεις μπορείς να διαβάσεις αρκετά πράγματα στο φόρουμ αλλά και στο ιντερνετ για την κρυψορχία.

Εμάς ο μικρός μας χειρουργήθηκε 7 μηνών και όλα πήγαν καλά!

Δες λοιπόν εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=43218&highlight=%EA%F1%F5%F8%EF%F1%F7%DF%E1

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28725&highlight=%EA%F1%F5%F8%EF%F1%F7%DF%E1

http://healthsites.in.gr/imarinopulos/page_GREEK_2.htm

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

χειρουργησαμε την μικρη μου στο γεννηματα με γιατρους τον ζαβιτσανακη(καθηγητης)και τον ρουσση(εξωτερικος συνεργατης)και ολη την ομαδα των παιδοχειρουργων μεσα.ειμαστε απολυτα ευχαριστημενοι και απο τους γιατρους και απο ολο το προσωπικο.ειναι ολοι τους ΑΝΘΡΩΠΟΙ.βεβαια το προβλημα ηταν στο νεφρο αλλα ειχε παιαδια και με το δικο σας προβλημα.ειμαι στη διαθεση σου για οτι χρειαστεις.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι ακομα μικρος.Ο δικος μου 1 χρονων που τον πηγα στο γιατρο ειπε οτι δεν κατεβηκε και να τον ξανα πηγενα σε 6 μηνες,οταν τον πηγα μετα ειπε οτι κατεβηκε και δεν υπαρχει καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον υπέρηχο τον κάνουν για να δουν τη θέση του όρχεως, το μέγεθος του κλπ.

Αυτά είναι πολύ βασικά στοιχεία για το τι θα περιμένεις στη συνέχεια. Εμάς, για παράδειγμα ήταν πολύ ψηλά (στον βουβωνικό πόρο, σχεδόν ενδοκοιλιακός, το μέγεθος ήταν πολύ καλό) κι όταν είδαμε ότι δεν κατέθηκε στους 6 μήνες τότε κάναμε το χειρουργείο, γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να κατέβει, λόγω θέσης και λόγω του ότι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης παυουν πλέον να βοηθούν την κάθοδο.

Άρα ΠΡΕΠΕΙ να γίνει υπέρηχος!

 

Διαβάστε αυτό το άρθρο και θα καταλάβετε ότι μπορεί να είναι κυριολεκτικά οπουδήποτε!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=43218&highlight=%EA%F1%F5%F8%EF%F1%F7%DF%E1

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίος παιδοχειρούργος είναι ο Παπουής στον Άγιο Λουκά. Το τηλέφωνό του μου διαφεύγει αλλά αν πάρεις την κλινική θα σε φέρουν σε επικοινωνία. Είναι πραγματικά πολύ καλός, και αυτός και η γυναίκα του, που είναι της ίδιας ειδικότητας. Έσωσαν τη ζωή του μικρού μου αδερφού!!

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Κορυφαίος παιδοχειρούργος είναι ο Παπουής στον Άγιο Λουκά. Το τηλέφωνό του μου διαφεύγει αλλά αν πάρεις την κλινική θα σε φέρουν σε επικοινωνία. Είναι πραγματικά πολύ καλός, και αυτός και η γυναίκα του, που είναι της ίδιας ειδικότητας. Έσωσαν τη ζωή του μικρού μου αδερφού!!

 

 

Ο Παπουής του Αγίου Λουκά είναι ίδιος με τον Γιώργο Παπουή που είναι αναπληρωτής διευθυντής στο Ιπποκράτειο; Πως λέγεται ο Παπουής του Αγίου Λουκά στο μικρό όνομα;

Link to comment
Share on other sites

ο λαππας ειναι αυθεντια ειναι στην γενικη κλινικη αν χρειαστεις τηλ στειλε πμ να σου το δωσω εχω περαστηκα σας

 

Συμφωνώ με τη Θεσσαλονικιά απόλυτα, εκτός από αυθεντία είναι και άνθρωπος με Α κεφαλαίο. Η μικρή μας είχε κόψει το μπρατσάκι της πολύ βαθιά είμασταν σε κρατικό νοσοκ. με ένα χαμό από κόσμο το μωρό ημιλυπόθυμο να το κρατάω στα χέρια μου και το αίμα να τρέχει στα πατώματα και κανείς δεν προθυμοποιήθηκε έστω να την κοιτάξει. Πήραμε τηλ. επί τόπου στην Γεν. Κλινική μας περίμενε ο άνθρωπος αυτός, της έδωσε νάρκωση γιατί ήταν βαθύ το κόψιμο την έραψε την νοσήλεψε εκεί μέχρι το ξημέρωμα για να βεβαιωθεί ότι είναι εντάξει το παιδί (έμεινε και ο ίδιος εκεί μαζί μας) και στο τέλος επειδή είμασταν έκτακτο περιστατικό δεν μας πήρε λεφτά γιατί είπε ότι "που να ξέρατε τι θα σας τύχει, όταν την επανεξετάσω βλέπουμε" την επανεξέτασε 3 φορές και σε λίγες μέρες θα την ξαναδεί, και πήρε για όλα μόνο 100 € μετά από δικά μας παρακάλια!!!!!! Πρώτη φορά συνάντησα τέτοιον ΑΝΘΡΩΠΟ μπράβο του.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

στο ικα ΑΚΡΟΠΟΛΕΩς ειναι μια φανταστικη γιατρος αλλα θυμαμαι μονο το μικρο της Τζουλια την λενε ...θα παω να δω το βιβλιαριο και θα γραψω και επιθετο..

εκει βασιστηκα τον γιο μου και ειναι πολυ ανθρωπος...οσο για τα λεφτα δεμ δεχτηκε ουτε μια δραχμη κακως βεβαια γιατι ενιωθα τοσο υποχρεωμενη που πηγα και της πηρα ενα δωρο το οποιο δεν ξερω αν της αρεσε..

το απογευμα θα σας γραψω επιθετο..

θεσσαλονικη παντα εννοω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

θα μου επιτρέψετε να αναφέρω την εμπειρία μας σχετικά με τον παραπάνο κύριο.

Την παρασκευή 09/07 κάναμε το λάθος και κλείσαμε ραντεβού μέσω της Εθνικής Ασφαλιστικής (ειμαστε ασφαλισμενοι εκεί) στο ιατρείο του.

Η περίπτωση μας ήταν απλή και συνιθισμένη νομίζω σε πολλα παιδάκια (δεν γινόταν αποκάλυψη όλης της "τσουτσούς")εμείς πήγαμε για επίσκεψη.

5 λεπτά υπόθεση για όσες και όσους γνωρίζουν το πολύ!

Ελα όμως που έπρεπε να διακαιολογήσει τα 150Ε που ζήτησε για να κανει 10 δευτερολεπτων δουλειά,(την επίσκεψη την πληρωνόταν απο την Εθνικη) μας άργησε ποιο μπροστα το πόσο καλός γιατρός ειναι, και το πως "βοηθησε έναν φτωχό Αλβανό" και άλλα τέτοια.

Να πω την αληθεια μασήσαμε και είπαμε οτι πέσαμε σε καλό άνθρωπο!!(για τις ιατρικες του ικανότητες δεν έχω λόγο να τον κρίνω δεν είμαι ικανός εξάλου)

Μπορώ να τον κρίνω σαν άνθρωπο όμως και να του καταλογίσω 3 σφάλματα.

1ον εμείς πήγαμε για επισκεψη και τελικά φύγαμε με "επέμβαση" όπως το χαρακτήρισε!

2ον δεν μας ενημέρωσε ότι θα κοστίσει αυτή η επέμβαση 150Ε

3ον ήθελε να του πούμε και ευχαριστώ γιατι οι άλλοι κακοί γιατροί θα μας πέρναν ποιο πολλα γιατι θα μας έκαναν ενχειρηση!!και έτσι γλυτώσαμε πολλά χρήματα!!

 

Μπορεί να σας ακούγοντε λίγα τα 150 αλλά εαν είσασταν παρόν σε αυτό που έγινε οχι 150 αλλά ούτε 10 δεν θα δίνατε. η γυναίκα μου όπως μου είπε εαν δεν ρωτούσα εγώ εαν χρωστάμε τίποτα θα έφευγε έτσι!!

Σαν ιατρός δεν ξέρω τις ικανότητες του μπορεί να είναι ο καλύτερος

αλλά σαν ανθρωπος νομίζω ότι δεν αξίζει!

Συγνώμη για το μεγάλο κειμενο!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας!

 

Είμαι νέο μέλος :oops: , με λένε Γωγώ και έχω ένα μικρούλι νινάκι!!!

Γεννήθηκε με κρυψορχία, το παρακολουθούσαμε από την αρχή και τώρα που φτασαμε στο πρώτο έτος μας είπαν οτι πρέπει να κάνουμε εγχείρηση.

 

Δεν έχει κατέβει ο όρχις, βρίσκεται στους βουβωνική περιοχή(Ελπίζω να το θυμάμαι σωστά) και εκτός από το μικρό του μέγεθος, δεν έχει σωστή σύσταση.... Έτσι μας είπε η ακτινολόγος.

Δηλαδή εγώ λίγο σκόρπιο τον είδα....:(

Θα χρειαστεί μάλλον αφαίρεση γιατί δεν τον βλέπει βιώσιμο:?

 

Τέλος πάντων... Τώρα πρέπει να πάρω τη γνώμη του παιδοχειρούργου...

Θέλω να με βοηθήσετε γιατί εχω στεναχωρηθεί τοοοοοοοοοοοοσο κι άλλο τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο!

 

Πιο πολύ προσπαθώ να σκεφτώ πως θα το εξηγήσω στο νινί μου οταν μεγαλώσει και πως θα το φέρω έτσι ωστε να μην του δημιουργηθεί κόμπλεξ!

 

Θα με βόλευε πιο πολύ Ιατρός από την θεσσαλονίκη αλλά περιμένω την γνώμη όλων!:wink:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

line_feet_beg_41_time_1250654400_text_cf20d3f4ddf6e1edeff220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Άριστος παιδοχειρουργός είναι ο Μαρινόπουλος.

Γράφει και στο φόρουμ.

Είναι στην Εθνικής Αμύνης στη Θεσσαλονίκη.

 

http://healthsites.in.gr/imarinopulos/

Αν θες στείλε μου πμ για να σου πω λεπτομέρειες.

 

Σας εύχομαι περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ! έχω διαβάσει τα θέματα που υπάρχουν ήδη για την κρυψορχία και είδα και το βιογραφικό του.

 

Άλλα ξέρετε.... είπα να το ανοίξω πάλι μήπως βγεί κανένα νέο!:oops:

 

Στεναχωρήθηκα πολύ γιατί ένω το παρακολουθούσαμε ξαφνικά....χάθηκαν οι πιθανότητες για να κατέβει και να λειτουργήσει σωστά....

line_feet_beg_41_time_1250654400_text_cf20d3f4ddf6e1edeff220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

θα ήθελα να παραδεχτώ ένα μεγάλο λάθος από μέρος μου για τον γιατρό Νικο Νικανδρου παιδοχειρούργο....

τελικά τα χρήματα που δώσαμε αφορούσαν και τις μετέπειτα επισκεψεις που κάναμε στο ιατρείο του..οπότε σαν γιατρός αλλά και σαν σύνολο όλο των υπηρεσιών που μας πρόσφερε στο τέλος μείναμε πολύ ικανοποιημένοι!!!!

εκ παραδρομής και βιαστικά γραφτηκαν κάποια πράγματα απο μέρος μου για τον γιατρό λόγο του ότι η ασφαλιστική μας δεν μας κάλυψε το ποσό που δώσαμε για την επέμβαση.

Σας το συνιστώ τον γιατρό Νικο Νικανδρου είναι και στο Διαβαλκανικό για οτι μπορεί να συμβεί στο παιδί σας..(εύχομε να είναι γερά τα παιδιά μας όμως και να μην έχουν τίποτα και να μην χρειάζονται γιατρούς!!!)

Ενα συγνώμη στο γιατρό και Ευχαριστουμε πολύ για τις υπηρεσιες που μας πρόσφερε!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Το Γεννηματας εχει την καλυτερη παιδοχειρουργικη στη Θεσσαλονικη. Ο Διευθυντης ο κυριος Ζαβιτσανακης ειναι κορυφαιος γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μία μικρή έρευνα αποφάσισα να επισκεφθώ τους ιατρούς Τσικόπουλο Λάππα και στην Αθήνα τον Ζουπάνο. Πρόκειται να κάνουμε επέμβαση για τον *κρυμένο* όρχι.... Θα ήθελα αν γνωριζει κάποιος κάτι για τους συγκεκριμένους ιατρούς να με ενημερώσει

line_feet_beg_41_time_1250654400_text_cf20d3f4ddf6e1edeff220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα! Τσικόπουλος στο Ιπποκράτειο Θεσ/νίκης

ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ??ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ?? Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ! ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΥΔΡΟΚΗΛΗ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Γεννηματας εχει την καλυτερη παιδοχειρουργικη στη Θεσσαλονικη. Ο Διευθυντης ο κυριος Ζαβιτσανακης ειναι κορυφαιος γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος!

 

δεν έχω άποψη για τους γιατρούς και μακάρι να έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά πριν απο 12 περίπου χρόνια που πήγα ως φοιτήτρια εκει επάθα ψυχολογικά τραυματα μ΄αυτά που είδα:( και σιγουρα και τα παιδια που νοσηλευόταν:(. (Δεν επέτρεπαν τότε συνοδους)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...