Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΣΧΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια. Βλεπω πως ολες εισαστε χρυσοχερες. Οντως το Πασχα θα φτασει χωρις να το παρουμε χαμπαρι. Για δουλειες δεν θα ξεπατωθουμε κιολας. Ο,τι μπορεσουμε. Τα χαλια πιστευω και εγω οτι ειναι νωρις να τα σηκωσουμε. Αλλα ενα στολισμος χρειαζεται για να μπουμε στο κλιμα και να αλλαξει η διαθεση μας. Δεν εχω στολισει ποτε το σπιτι το Πασχα αλλα οι ιδεες που διαβασα μου αρεσαν και λεω να το κανω φετος.

Εμεις στη βαφτιστηρα δεν εχουμε αποφασισει τι αλλο θα παρουμε εκτος απο την λαμπαδα. Ειναι και αυτο ενα προβλημα γιατι καθε φορα αγχωνομαστε.

Περσι δεν εφτιαξα τιποτα απο γλυκα ουτε εβαψα αβγα λογω του οτι γεννησα Μ.βδομαδα αλλα φετος θα φτιαξω κουλουρακια.

MUMSOFIA αν θες μπορω να σου δωσω αυριο τη συνταγη. Την φτιαχνει χρονια η μαμα μου και την πηρα και εγω. Γινονται πεντανοστιμα και αφρατα. :wink:

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πότε σκέφτεστε να στολίσετε;

Εγώ λέω την επόμενη εβδομάδα. Λέτε να είναι νωρίς;

Να ξεθάψω τα πασχαλινά μου στολίδια από το πατάρι και να θυμηθώ τι έχω. Όπως είπα και πιο πάνω, θα βάλω ξερά κλαδιά στο βάσο της τραπεζαρίας μου και θα κρεμάσω ψεύτικα αυγουλάκια. Σε άλλο τραπάζι θα γεμίσω ένα μπωλ με ψεύτικα αυγά βαμμένα από εμένα με διάφορα χρώματα (τα έχω χρόνια). Έχω κι εγώ μια τετράγωνη βάση πλέγμα με γρασίδι από πάνω και μαργαρίτες όπως η φίλη Eviri και βάζω ψεύρικα κοτοπουλάκια που πουλάνε στο εμπόριο. Έχω και κάτι κεράκια αυγουλάκια και φυσικά διάφορα καλαθάκια που θα γεμίσουν με τα βαμμένα μου αυγά τη Μ. Πέμπτη. Δε θυμάμαι τι άλλο έχω. Ίσως επισκευτώ το jumbo για να συμπληρώσω λίγα αλλά με μέτρο γιατί οικονομικά δυσκολεύουν τα πράγματα.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου από Θεσσαλονίκη :

Για πείτε μου από που αγοράζετε λαμπάδες για τα βαφτιστήρια σας; Και δεν εννοώ αυτές που είναι λαμπάδα - παιχνίδι αλλά από τις άλλες τις κανονικές. Θα προτιμούσα εκτός από jumbo αν και μου είπαν ότι φέρνουν και κάποια ωραία σχέδια. Ποια είναι η προσωπική σας εμπειρία;

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Βλεπω πως ολες εισαστε χρυσοχερες. Οντως το Πασχα θα φτασει χωρις να το παρουμε χαμπαρι. Για δουλειες δεν θα ξεπατωθουμε κιολας. Ο,τι μπορεσουμε. Τα χαλια πιστευω και εγω οτι ειναι νωρις να τα σηκωσουμε. Αλλα ενα στολισμος χρειαζεται για να μπουμε στο κλιμα και να αλλαξει η διαθεση μας. Δεν εχω στολισει ποτε το σπιτι το Πασχα αλλα οι ιδεες που διαβασα μου αρεσαν και λεω να το κανω φετος.

Εμεις στη βαφτιστηρα δεν εχουμε αποφασισει τι αλλο θα παρουμε εκτος απο την λαμπαδα. Ειναι και αυτο ενα προβλημα γιατι καθε φορα αγχωνομαστε.

Περσι δεν εφτιαξα τιποτα απο γλυκα ουτε εβαψα αβγα λογω του οτι γεννησα Μ.βδομαδα αλλα φετος θα φτιαξω κουλουρακια.

MUMSOFIA αν θες μπορω να σου δωσω αυριο τη συνταγη. Την φτιαχνει χρονια η μαμα μου και την πηρα και εγω. Γινονται πεντανοστιμα και αφρατα. :wink:

 

 

ok περιμένω... Καλό Μεσημέρι

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marvas μια χρονιά είχα πάρει στη βαφτιστήρα από το jumbo μια πολύ ωραία λαμπάδα με μια νεραϊδούλα πάνω. Βέβαια πάνε περίπου 5 ή 6 χρόνια και δεν τη θυμάμαι καλά. Αλλά νομίζω ότι μετά τη λαμπάδα η χρήση της νεράιδας ήταν για να την καρφιτσώσει στην κουρτίνα της ή τέλος πάντων κάπου τη χρησιμοποιούσε στο δωμάτιό της.

 

Όσο για το στολισμό του σπιτιού, μάλλον θα το στολίσω το Μ. Σάββατο, επειδή θεωρώ πένθιμες τις προηγούμενες μέρες της Μ. Εβδομάδας. Όμως τα κρατάω όλα αρκετό καιρό στολισμένα.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

marvas ειδα ενα μαγαζι που ειχε ωραιες λαμπαδες στο Cosmos.Δεν μπηκα να ρωτησω βεβαια τιμες και τετοια γιατι εγω μαλλον δεν θ'αποφυγω τη λαμπαδα-παιχνιδι.

Mina G βαλε εδω τη συνταγη για κουλουρακια μπας και κανουμε κι εμεις τιποτα.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

marvas ειδα ενα μαγαζι που ειχε ωραιες λαμπαδες στο Cosmos.Δεν μπηκα να ρωτησω βεβαια τιμες και τετοια γιατι εγω μαλλον δεν θ'αποφυγω τη λαμπαδα-παιχνιδι.

Mina G βαλε εδω τη συνταγη για κουλουρακια μπας και κανουμε κι εμεις τιποτα.

 

Που είναι αυτό το μαγαζί; Πως το λένε;

Είχα και στο μυαλό μου κι ένα μαζαγί στην Αγία Σοφίας με disney προϊόντα ή τη "Λιλιπούλη" στην Τσιμισκή. Μας έχουν φέρει οι νονές μας από αυτά τα μαγαζιά και ήταν πολύ ωραίες λαμπάδες. Δε ξέρω τι παίζει από τιμές.

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marvas μια χρονιά είχα πάρει στη βαφτιστήρα από το jumbo μια πολύ ωραία λαμπάδα με μια νεραϊδούλα πάνω. Βέβαια πάνε περίπου 5 ή 6 χρόνια και δεν τη θυμάμαι καλά. Αλλά νομίζω ότι μετά τη λαμπάδα η χρήση της νεράιδας ήταν για να την καρφιτσώσει στην κουρτίνα της ή τέλος πάντων κάπου τη χρησιμοποιούσε στο δωμάτιό της.

 

Όσο για το στολισμό του σπιτιού, μάλλον θα το στολίσω το Μ. Σάββατο, επειδή θεωρώ πένθιμες τις προηγούμενες μέρες της Μ. Εβδομάδας. Όμως τα κρατάω όλα αρκετό καιρό στολισμένα.

 

Δεν το αποκλείω και το jumbo. Θα πάω να ρίξω μια ματιά. Απλά θέλω να είναι κάπως καλύτερο το μαγαζί.

Όσον αφορά το στολισμό, σίγουρα είναι πένθιμες ημέρες αλλά αν στολίσω μετά το Πάσχα μου φαίνεται κάπως. Και το στολισμό τον κρατάω μέχρι την Κυριακή του Θωμά. Περισσότερο δε νομίζω να το κρατήσω.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

marvas ειδα ενα μαγαζι που ειχε ωραιες λαμπαδες στο Cosmos.Δεν μπηκα να ρωτησω βεβαια τιμες και τετοια γιατι εγω μαλλον δεν θ'αποφυγω τη λαμπαδα-παιχνιδι.

Mina G βαλε εδω τη συνταγη για κουλουρακια μπας και κανουμε κι εμεις τιποτα.

 

Καλημερα MARGIO και σε σενα. Δες πμ.

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για πείτε καμιά ιδέα για λαμπάδα για το βαφτισιμιό μου. Είναι 4,5 χρονών και δε θέλω σίγουρα λαμπάδα-παιχνίδι. Πέρσι του είχα πάρει μία με ένα επιτραπέζιο ρολόι για να το βάλει μετά στο δωμάτιό του αλλά ήταν κάπως βαριά (ήταν κεραμικό). Για φέτος δε ξέρω τι να πάρω. Κάποια σχέδια που είδα για αγόρια μου φαίνονται ή πολύ "μπεμπέ" ή για κάπως μεγαλύτερα αγόρια (π.χ. με μπρελόκ ή με πυξίδα). Περιμένω ιδέες.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα ενα θεμα αλλα κλειδωθηκε γιατι δεν ειχα δει οτι υπαρχει κατι αναλογο...

λ

οιπον θα ηθελα να πουμε διαφορες ιδεες για βαψιμο κ σχεδια αυγων κ επισης σχεδια κουλουριων.

 

εγω βρηκα τα παρακατω κ σας τα γραφω:

 

για οικολογικο βαψιμο των αυγων χρησιμοποιηστε

 

πατζαρια για βαθυ κοκκινο (αυτο θα κανω εχω φετος)

παπαρουνες για ανοιχτο κοκκινο

βιολετες για μωβ

ζαφορα η αχυρα για κιτρινο

μαϊντανο για πρασινο (αν δεν βαριεμαι θα δοκιμασω κ αυτο)

φλουδες φερων κρεμμυδιων για μελί

σκονη τσιλι η παπρικα για πορτοκαλί

 

για αυγα με σχεδια υπαρχουν τα εξης:

 

Η μέθοδος του γκοφρέ: Όπως καταλάβετε για την μέθοδο αυτήν θα χρειαστείτε χαρτί γκοφρέ. Θα χρειαστείτε, επίσης, απαραιτήτως γάντια. Φυσικά θα πρέπει να έχετε αυγά, ένα μπολ με νερό και πολύχρωμα γκοφρέ χαρτάκια σε διάφορα χρώματα και σχέδια. Η μέθοδος αυτή είναι πολύ απλή. Καταρχήν βράζουμε καλά τα αυγά μέχρι να σφίξουν τελείως. Έπειτα, παίρνουμε ένα-ένα τα αυγά, βρέχουμε τα χαρτάκια στο μπολ με το νερό και τα κολλάμε πάνω στο κάθε αυγό, όπως θέλουμε, μέχρι να καλυφθεί όλη του η επιφάνεια. Αφού τελειώσουμε με όλα τα αυγά, τα αφήνουμε στην αυγοθήκη μέχρι να στεγνώσουν τελείως. Ξετυλίγουμε μετά τα αυγά από τα χαρτάκια, τα λαδώνουμε και απολαμβάνουμε τα υπέροχα χρώματά τους!

αυτη πιστευω ειναι κ η πιο ευκολη..μπορει να τη δοκιμασω

 

Η μέθοδος της δαντέλας: Εδώ θα χρειαστείτε (πέρα από αυγά, κατά προτίμηση λευκά) λίγα κομμάτια δαντέλας (υπάρχει και χάρτινη δαντέλα, μην χαλάμε τις καλές…), λίγη κλωστή και κρύα βαφή αυγών. Καταρχήν βράζουμε τα αυγά μέχρι να σφίξουν καλά. Τα βγάζουμε από το νερό και τα αφήνουμε να κρυώσουν. Έπειτα τα τυλίγουμε ένα-ένα με ένα κομμάτι δαντέλας όπως θέλουμε (είτε ολόκληρα ή στη μέση ή σε μία μόνο πλευρά τους) και στο τελείωμα της δαντέλας την δένουμε σφιχτά με την κλωστή. Από εκεί και πέρα βάφουμε κανονικά τα αυγά με την κρύα βαφή, τοποθετώντας τα αυγά προσεκτικά στο μπολ με την βαφή για να μην φύγει η δαντέλα και να μην σπάσουν και ακολουθούμε τις οδηγίες της βαφής. Όταν τα αυγά θα είναι έτοιμα και θα έχουν στεγνώσει, αφαιρούμε την δαντέλα, τα γυαλίζουμε με λίγο λάδι και απολαμβάνουμε το τέλειο αποτέλεσμα!

 

Η μέθοδος του καλσόν: Αν σας έχει μείνει κάποιο σχισμένο καλσόν που δεν έχετε πετάξει, έχει καλώς. Διαφορετικά θα πρέπει να θυσιάσετε ένα καινούργιο. Το καλσόν θα αποτελέσει την συσκευασία μέσα στην οποία θα τοποθετηθεί το αυγό για να βράσει. Σχετικά με το σχέδιο του βαψίματος τώρα, θα χρειαστείτε μικρά ανθάκια και φυλλαράκια με περίεργα σχήματα, π.χ. μαργαρίτες ή αγκαθωτά φυλλαράκια, τα οποία θα βρέξετε και θα «κολλήσετε» πάνω στο γυμνό αυγό (το οποίο καλύτερα να είναι άσπρο). Για να στερεωθούν, όμως, θα πρέπει να «αγκαλιάσετε» το αυγό με κρεμμυδόφυλλα (εξωτερικά), και έπειτα όλη αυτή η σύνθεση θα πρέπει να μπει στο καλσόν-πουγκί, το οποίο θα δέσετε σφιχτά. Όταν θα έχετε φτιάξει αρκετές αυγοσυνθέσεις ώστε να τοποθετηθούν σε μία κατσαρόλα κοντά μεταξύ τους, τις βάζετε να βράσουν ρίχνοντας μέσα στο νερό ό,τι χρώμα (ή χρώματα) βαφής προτιμάτε.

 

Τα κρεμμυδόφυλλα θα δώσουν έτσι κι αλλιώς μία πορτοκαλί απόχρωση αλλά και κάθετες γραμμές και τα σχέδια από τα ανθάκια θα αναδείξουν τα αυγά σε πραγματικά έργα τέχνης! Μην ξεχάσετε να τα λαδώσετε όταν θα είναι έτοιμα για να γίνουν ακόμα πιο εντυπωσιακά.

 

τωρα θελω να βρω σχεδια για τα κουλουρια γιατι δεν εχω τα ετοιμα σχεδια να τα φτιαξω..

αυτα που κανω εγω ειναι :

τα κλασικα στρογγυλα

πλεξιδες

λαγουδακια τα οποια φτιαγνω το ελληνικο γραμμα γ με λιγο μακρυα τα αυτακια του και βαζω 2 γαρυφαλακια για ματακια..κ σε μερικα κολλαω ενα φιογκακι απο κορδελα στο ενα αυτακι του κ ετσι μοιαζουν με λαγουδακια...

ψαρακια τα οποια φτιαχνω παλι με το γραμμα γ οπως τα λαγουδακια αλλα βαζω μονο 1 γαρυφαλακι για ματι στην κατω μερια τωρα..ελπιζω να καταλαβαινετε...

επισης η μαμα μου κανει κ κατι στρογγυλα σαν σαλιγκαρια η γλυφιτζουρια..τιποτα το σπουδαιο

 

ειχα δει καπου που εφτιαχναν παπακια αλλα δεν ξερω πως..

 

εψαξα να βρω κ αλλα σχεδια αλλα δεν βρηκα τιποτα..

για πειτε ιδεες για σχεδια - δεσιματα κ κορδελες για τα κουλουρια..

Link to comment
Share on other sites

φίλη mide ΦΟΒΕΡΕΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ!!!!! εγώ ήξερα μόνο τη μέθοδο του καλσόν και να φανταστείς την είχα ξεχάσει, αν δεις λίγο παραπάνω περιγράφω και τη μέθοδο του κεριού να το πω, του κοντυλοφόρου; θα δεις είναι και αυτή μια τάλεια ιδέα αλλά δυστυχώς πρέπει να έχουμε το εργαλείο το οποό είναι χειροποίητο και παέι από γενιά σε γενιά. Δεν είμαι σίγουρη βέβαια αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στο εμπόριο. Όσον αφορά τα σχέδια των κουλουριών να σου πω την τρομερή αλήθεια εγώ χρησιμοποιώ κουπ-πατ....αναμένετε και θα σας γράψω την συνταγή που σας υποσχέθηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε φίλη MIDE για τις ιδέες! Φαντάζομαι ότι αποδίδουν καλύτερα σε λευκά αυγά τα οποία είναι λίγο δυσεύρετα.

Στόλισα όπως σας είπα το σαββατοκύριακο. Λιγοστά πράγματα βέβαια αλλά ομόρφυνε λίγο το σπίτι. Τα κορίτσια ευχαριστήθηκαν το κρέμασμα των ψεύτικων αυγών στα κλαδιά. Θα σας βάλω φωτογραφία από το βάζο μου το συντομότερο δυνατόν.

Μένει τώρα να πάρω τις λαμπάδες και τα σοκολατένια αυγά για τα βαφτισήμια μου (τα δώρα τους τα έχω πάρει) καθώς και κάτι για τις νονές μας και τα παιδάκια τους. Μάλλον από ένα τσουρέκι (στολισμένο) και σοκολατένιο αυγό ή πασχαλινό βιβλίο για τα παιδιά τους (έχουν από 2 παιδιά). Τι λέτε; Έχω ξεχάσει κάτι; Γιατί δεν έχω και πολλά κέφια φέτος!!!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εδώ σας παραθέτω κάποια σχέδια για κουλουράκια. Τα ζωγράφισα πρώτα στο κομπιούτερ μέσω του προγράμματος ζωγραφικής και με βοήθησε η κόρη μου να τα ανεβάσουμε σε αυτό το link. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει τον τρόπο να βάλω κατευθείαν την εικόνα εδώ χωρίς να χρειάζεται να πάτε σε link ας μου γράψει τι να κάνω με βήματα πρώτης δημοτικού.

 

Τα σχέδια που έχω είναι σπείρα σε κύκλο, τελικό σίγμα απλό, τελικό σίγμα με σπείρα, απλό γάμα, κοτσίδα, απλό κύκλο, το σχήμα του απείρου, σπείρα που θυμίζει κέρατα κριαριού και φιδάκι.

 

Ελπίζω να σας βοήθησα όσες θέλατε ιδέες για σχήματα.

 

http://yfrog.com/4zg1210mn1j

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.sintagespareas.gr/sintages/pasxalina-ayga-prototipa-kai-oikologika.html

 

Δειτε κι εδω μια ωραια και ευκολη ιδεα για οικολογικο βαψιμο αυγων.

marvas νομιζω δεν ξεχασες τιποτα αντιθετως πολυ οργανωμενη σε βρισκω, εγω δεν ξερω τι περιμενω...μαλλον τη Μεγαλη Βδομαδα?

Αντε βαλε καμια φωτο να μας ξεσηκωσεις...

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν καταφέρω να σας ξεσηκώσω αλλά τουλάχιστον θα προσπαθήσω. Εμένα να δω ποιος θα με ξεσηκώσει που έχω "βαρύνει" πολύ τελευταία!

 

το βάζο στην τραπεζαρία μου

DSC00980.jpg

 

τα ψεύτικα αυγά μου

DSC00986.jpg

 

Άντε και Καλό Πάσχα!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και με τις λαμπάδες! Πήρα μια τέλεια κοριτσίστικη με μια πριγκίπισσα επάνω και μια αγορίστικη με έναν ιππότη. Ελπίζω να αρέσει στα παιδιά. Και για τα παιδιά των νονών μας πήρα πασχαλινά βιβλία. Ανέβηκε λίγο η διάθεσή μου και αν αρέσουν κιόλας θα το χαρώ πολύ.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα marvas, ειλικρινά πανέμορφα....μην ανησυχείς όμως πιστευω ότι όλων μας η διάθεση είναι πεσμένη αλλά εσυ μια χάρα τα κατάφερες με το στολισμό και τα ψώνια σου και δεν μένει παρά να σου ανέβει το κέφι. Νομίζω ότι μεγαλοβδόμαδα, κάπως θα τα φέρουμε από δω από κει, θα περάσουμε καλά στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

φίλη mide ΦΟΒΕΡΕΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ!!!!! εγώ ήξερα μόνο τη μέθοδο του καλσόν και να φανταστείς την είχα ξεχάσει, αν δεις λίγο παραπάνω περιγράφω και τη μέθοδο του κεριού να το πω, του κοντυλοφόρου; θα δεις είναι και αυτή μια τάλεια ιδέα αλλά δυστυχώς πρέπει να έχουμε το εργαλείο το οποό είναι χειροποίητο και παέι από γενιά σε γενιά. Δεν είμαι σίγουρη βέβαια αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στο εμπόριο. Όσον αφορά τα σχέδια των κουλουριών να σου πω την τρομερή αλήθεια εγώ χρησιμοποιώ κουπ-πατ....αναμένετε και θα σας γράψω την συνταγή που σας υποσχέθηκα

 

δεν χρειαζεται κοντυλοφορος απαραιτητα. εγω περυσι ειχα χρησιμοπιησει ενα απλα κερι που το ειχα κοψει λιγο ωστε να σχηματιζει μυτη κ ζωγραφισα μ αυτο τα κερια πριν τα βαψω.

φετος θα κανω τη μεθοδο με το γκοφρε. δεν την ηξερα κ τωρα που τη διαβασα πολυ μ αρεσε.

ασχετο..κοιτουσα τις βαφες κ τις εχουν παει 2 ευρω το φακελακι!! μα ειμασε καλα?! υπερβολικο μου φανηκε....

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!ξερει καμια σας κανα λινκ με σχεδια για τσουρεκια(εκτος την κλασσικη κοτσιδα)?εχω βρει κανα δυο,αλλα δεν τα λενε αναλυτικα κι εγω που δεν ξερω να πλεκω ουτε γαλλικη δεν καταλαβαινω!οπως και για περιεργα σχεδια κουλουρακια...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sintagespareas.gr/sintages/to-tsoureki-tis-koumparas.html

 

Δες εδω για τσουρεκι εμενα μου αρεσε πολυ και τα λεει πολυ αναλυτικα βημα-βημα.

marvas Πολυ ωραια ειναι,εγω το αφησα μεχρι τελευταια στιγμη αυριο θα στολισω...

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...