Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠογοητευτηκα


casperαki

Recommended Posts

Μπορείτε να κάνετε τη βάπτιση σε εκκλησία με άλσος, ώρα μεσημεριανή και να υπάρχει στο άλσος καφετέρια (πχ. Παναγια Βλαχερνών και μετά στο Σελεπίτσαρι από επάνω εχει πολύ περιποιημένη καφετερεια με αχανη έκταση για παιχνίδι). Με είχαν καλέσει σε μια τετοια βαπτιση, ώρα 12 το μεσημερι και μετα στη καφετέρια καθίσαμε για καφε ή ότι ρόφημα ήθελε ο καθένας και είχε και μπουφέ γλυκών και ορισμένων "κρύων" ορεκτικών, δηλαδη τοστάκια κλπ. Σε πληροφορώ πως ήταν πολύ ομορφα και τα πιτσιρίκια το διασκέδασαν όλα με τη ψυχή τους γιατί είχε πολυ άπλα να παίξουν.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις πού ακριβώς είναι αυτή η Εκκλησία της Παναγίας των Βλαχερνών;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα αν σου πω ότι εξαρχης όταν διάβασα για την προσφορά χώρου από τις γιαγιαδες ήμουν σίγουρη ότι όταν το αποφασίσεις κάτι θα βρουν και δεν θα το κανεις εκεί τι θα μου πεις? Κάθε εμπόδιο για καλό! Αν δεν κάνω λάθος έχει πάει ο άνδρας μου σε αυτό το μαγαζί καλεσμένος σε γαμο-βάφτιση. Αν δεν βρεθει άλλη κοπέλα να σου πει εντυπώσεις θα τον ρωτήσω και θα σου πω

 

Αν μπορεις σε παρακαλω ρωτα τον να μου πεις τις εντυπωσεις του.Απο φωτο στο σαιτ ειναι πανεμορφο.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

casperaki πολυ ομορφα στα νοτια ειναι στο π.φαληρο στον φλοισβο.!Διπλα στην μεγαλη παιδικη χαρα εχει μια καφετερια που εχει μεγαλο χςρο με γκαζον και πλαστικα παιχνιδια για τα πιτσιρικια και οι μεγαλοι ανετα μπορουν να πιουν τον καφε η το ποτο τους!ειχα σκεφτει να παμε κι εμεις εκει μετα την βαπτιση του μπεμπη μου(τον βαπτιζω τον Ιουνιο)για πιο οικονομικα,αλλα τελικα θα του κανω την βαπτιση την ημερα των γενεθλιων του και μετα την βαπτιση οσοι εχουν παιδακια,οι γονεις και οι κουμπαροι θα παμε σπιτι για παιδικο παρτυ!Στο πετρινο ηθελα να κανω το τραπεζι του γαμου...ηταν πολυ ωραια απο κοντα και πολυ συμπαθης ο ιδιοκτητης!

Link to comment
Share on other sites

casperaki πολυ ομορφα στα νοτια ειναι στο π.φαληρο στον φλοισβο.!Διπλα στην μεγαλη παιδικη χαρα εχει μια καφετερια που εχει μεγαλο χςρο με γκαζον και πλαστικα παιχνιδια για τα πιτσιρικια και οι μεγαλοι ανετα μπορουν να πιουν τον καφε η το ποτο τους!ειχα σκεφτει να παμε κι εμεις εκει μετα την βαπτιση του μπεμπη μου(τον βαπτιζω τον Ιουνιο)για πιο οικονομικα,αλλα τελικα θα του κανω την βαπτιση την ημερα των γενεθλιων του και μετα την βαπτιση οσοι εχουν παιδακια,οι γονεις και οι κουμπαροι θα παμε σπιτι για παιδικο παρτυ!Στο πετρινο ηθελα να κανω το τραπεζι του γαμου...ηταν πολυ ωραια απο κοντα και πολυ συμπαθης ο ιδιοκτητης!

 

ξερω που λες ειχα παει εκει το καλοκαιρι.ΤΟ λατρευω το φαληρο!!!!εκει εμενα με τον πατερα μου πριν παντρευτω.ωραια ιδεα αυτο .αλλα νομιζω εκει μονο καφε ειναι.Δεν μπορεις να το κλεισεις.Δηλαδη θα πηγαιναμε ολοι σαν απλοι πελατες.Ασε που μιλαμε τωρα για 60 περιπου ατομα...οποτε. ...καταλαβαινεις....

\ΘΑ παρω αυριο το πετρινο να κανονισουμε να περασω να δω και τον χωρο .

ΑΠΟΡΙΑ...πως θα καταλαβω αν ειναι καλο το φαι τους?πρεπει αναγκαστικα να παω μια μερα με τον αντρα μου εκει για φαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερω που λες ειχα παει εκει το καλοκαιρι.ΤΟ λατρευω το φαληρο!!!!εκει εμενα με τον πατερα μου πριν παντρευτω.ωραια ιδεα αυτο .αλλα νομιζω εκει μονο καφε ειναι.Δεν μπορεις να το κλεισεις.Δηλαδη θα πηγαιναμε ολοι σαν απλοι πελατες.Ασε που μιλαμε τωρα για 60 περιπου ατομα...οποτε. ...καταλαβαινεις....

\ΘΑ παρω αυριο το πετρινο να κανονισουμε να περασω να δω και τον χωρο .

ΑΠΟΡΙΑ...πως θα καταλαβω αν ειναι καλο το φαι τους?πρεπει αναγκαστικα να παω μια μερα με τον αντρα μου εκει για φαι?

 

Casperaki μου εγώ θα σου πω για το εστιατόριο αυτό!!!Εμείς με τον άντρα μου έχουμε φάει πολλές φορές εκεί και ήθελα εκεί να κάνω τον γάμο μου αλλά λόγω του ότι παντρευόμουν Κηφισιά δεν έλεγε...Λοιπόν πέρσι τον Μάιο παντρεύτηκε η κολλητή μου και επειδή ο γάμος θα γινόταν Γλυφάδα λόγω του ότι εκεί μένανε θέλανε να βρούνε κάποιο μαγαζί και τους πρότεινα το "Πέτρινο", πήγαν, το είδαν και ο ιδιοκτήτης τους είπε να πάνε μια μέρα να φάνε δωρεάν και να διαλέξουν το μενού...Μας πήραν λοιπόν τα παιδιά και πήγαμε και φάγαμε και τους άρεσε και το έκλεισαν!!Πολύ ωραίο φαγητό, καλή εξυπηρέτηση, το μόνο μείον ίσως είναι ότι λόγω του ότι το έκαναν στον εξωτερικό χώρο η μουσική δεν μπορούσε να είναι πολύ δυνατά...Κατά τα άλλα ήταν όλα μια χαρά και τα παιδιά αλλά και εμείς ως καλεσμένοι μείναμε ευχαριστημένοι...Είχαμε πάει μάλιστα και στις γιορτές με τους φίλους μας αυτούς και φάγαμε πάλι εκεί...Πήγαινε να συζητήσεις και πες ότι θέλεις να δοκιμάσεις κιόλας και πιστεύω ότι θα σου προτείνουν την δωρεάν δοκιμή!!!Με το καλό να βαπτίσετε το παιδάκι σας...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Casperaki μου εγώ θα σου πω για το εστιατόριο αυτό!!!Εμείς με τον άντρα μου έχουμε φάει πολλές φορές εκεί και ήθελα εκεί να κάνω τον γάμο μου αλλά λόγω του ότι παντρευόμουν Κηφισιά δεν έλεγε...Λοιπόν πέρσι τον Μάιο παντρεύτηκε η κολλητή μου και επειδή ο γάμος θα γινόταν Γλυφάδα λόγω του ότι εκεί μένανε θέλανε να βρούνε κάποιο μαγαζί και τους πρότεινα το "Πέτρινο", πήγαν, το είδαν και ο ιδιοκτήτης τους είπε να πάνε μια μέρα να φάνε δωρεάν και να διαλέξουν το μενού...Μας πήραν λοιπόν τα παιδιά και πήγαμε και φάγαμε και τους άρεσε και το έκλεισαν!!Πολύ ωραίο φαγητό, καλή εξυπηρέτηση, το μόνο μείον ίσως είναι ότι λόγω του ότι το έκαναν στον εξωτερικό χώρο η μουσική δεν μπορούσε να είναι πολύ δυνατά...Κατά τα άλλα ήταν όλα μια χαρά και τα παιδιά αλλά και εμείς ως καλεσμένοι μείναμε ευχαριστημένοι...Είχαμε πάει μάλιστα και στις γιορτές με τους φίλους μας αυτούς και φάγαμε πάλι εκεί...Πήγαινε να συζητήσεις και πες ότι θέλεις να δοκιμάσεις κιόλας και πιστεύω ότι θα σου προτείνουν την δωρεάν δοκιμή!!!Με το καλό να βαπτίσετε το παιδάκι σας...

Se ευχαριστω παρα πολυ ποαρα πολυ χρησιμα αυτα που μου ειπες!!!!ΘΑ επικοινωνησω σιγουρα μαζι τους!!!!Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

ΘΑ βαφτισουμε θελουμε δηλαδη το παιδακι μας σε 3 μηνες και προσπαθω να μαζεψω οσες πληροφοριες μπορω.ΤΟ θεμα ειναι αν καταλαβα καλα τα εξοδα του τραπεζιου ειναι ιδια με αυτα ενος γαμου.(

εγω βρηκα πολυ καλο κετερινγκ με 10 κ με 14 ευρω για μπουφε εκκλησιας...αν σου φαινεται λογικη τιμη σου στελνω πμ για να μη θεωρηθει διαφημιση

η τιμη ηταν κ με γλυκο...αλλα ακυρο γιατι τωρα διαβασα ολα τα μηνυματα κ οτι θα το κανεις τελικα σε ταβερνα!!! πολυ καλυτερα ετσι κ τυχερη με τετοια πεθερουλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι σωστοί επαγγελματίες έτσι κάνουν. Όταν δεν έχεις άποψη σε καλούν να δοκιμάσεις τα φαγητά τους δωρεάν.

 

Έχεις δίκιο!!!Και να φανταστείς ο υπεύθυνος είχε πει στα παιδιά πάρτε τους γονείς ή ενα ζευγάρι φίλων σας και ελάτε να φάτε για να δοκιμάσετε...Μας πήραν λοιπόν τα παιδιά και πήγαμε και ήταν και ο αδερφός του γαμπρού, σύνολο 5 άτομα και παραγγείλαμε σαλάτες 2 για να δουν ποιά θα επιλέξουν, ορεκτικά, κυρίως πιάτο ο καθένας και κρασί και όλα αυτά δωρεάν!!!!Πάντως δύσκολα το κάνει ο άλλος αυτό....Εμένα μου χε φανεί τόσο περίεργο...Και όντως έχει καταπληκτικούς εξωτερικούς χώρους...Το μέσα δεν λέει και πολλά αλλά έξω είναι φανταστικά...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εκκλησία το κάνατε και με ποιο catering?

 

το κάναμε στην Αγ. Κυριακή Παλαιού Φαλήρου (Λεωφ. Αμφιθέας), έχει προάυλιο στο οποίο τελικά δεν μας άφησαν ούτε το welcome table να βάλουμε (με χυμούς), αλλά ακριβώς πίσω έχει ένα πάρκο του Δήμου στο οποίο μπορείς να κάνεις κάτι διακριτικό ("όχι σάλτσες και ψησταριες" είχε πει ο νεοκώρος).

 

Ο χώρος μπορεί να μην σου γεμίζει το μάτι (γιατί έχει κάτι παρτέρια στη μέση) αλλά ένα σωστό κετερινγκ θα το οργανώσει σωστά. Η γυναίκα μου ήταν σίγουρη οτι δεν θα χωρέσουν τα 130 άτομα που περιμέναμε, και τελικά ήρθαν περίπου 100 και υπήρχε και άδειος χώρος ακόμα για τουλάχιστον 50 ακόμα άτομα.

 

Εάν είσαι από Αθήνα πες μου να σου στείλω με ΡΜ τα στοιχεία επικοινωνίας του του κετερινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το κάναμε στο Barba Lazaro στο Π.Φαληρο.

Πολύ καλό φαγήτο νομίζω έχει και site

 

Casperaki σου προτείνω και εγώ να πας να πάρεις προσφορά, είναι πολύ όμορφο μαγαζί και καθόλου τυχαίο, είναι επαγγελματίες οι άνθρωποι, μας είχε προτείνει ένα καλό μενού με 21-22 ευρώ και αν δεν κάναμε στην εκκλησία θα πηγαίναμε σίγουρα εκεί (είχα ψηθεί και με τον προτζέκτορα που είχε στην αίθουσα, θα έφτιαχνα ένα φωτο cd με τις φωτογραφίες του Νικόλα και θα έπαιζε συνέχεια - τελείως τρελοχαζομπαμπάς...).

 

Μας κάλεσε να δοκιμάσουμε το μενού χωρίς χρέωση (και εμείς ψιλοντραπήκαμε και αφήσαμε ένα καλό τιπ), και μάλιστα σου κάνει την προσφορά σε έτοιμη φόρμα με καταγεγραμμένα τα πάντα.

 

http://www.barbalazaros.gr/index.html

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμεις στο barbalazarro kαναμε την βαφτιση της κορης μας πριν 2,5 χρονια περιπου. Μειναμε ευχαριστημενοι και εμεις και οι καλεσμενοι μας. Ειχαμε δοκιμασει το μενου και απο οτι θυμαμαι ειχε αρκετες επιλογες και σε πρωτα και σε κυριως.

Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα πολυ καλο κετερινγκ με 10 κ με 14 ευρω για μπουφε εκκλησιας...αν σου φαινεται λογικη τιμη σου στελνω πμ για να μη θεωρηθει διαφημιση

η

 

Ενδιαφερομαι εγω! Θα κανω γενεθλια στο γιοκα μου το Μαιο κ ψαχνω catering με καλες τιμες γιατι εχω τρελαθει με αυτα που ακουω!

Βεβαια, μενω Νεα Μακρη........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενδιαφερομαι εγω! Θα κανω γενεθλια στο γιοκα μου το Μαιο κ ψαχνω catering με καλες τιμες γιατι εχω τρελαθει με αυτα που ακουω!

Βεβαια, μενω Νεα Μακρη........

MARIAEVA σου εστειλα πμ για να μη θεωρηθει διαφημιση...καλες ετοιμασιες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο Μπαρμπα Λαζαρο.Αντικειμενικα ηταν ωραιο μαγαζι αλλα εμενα δεν μου αρεσε κοριτσια.Ηταν λιγο κρυο , απροσωπο να το πω?δεν ηταν ζεστο.Μου ειπε 25 ευρω περιπου αλλα θα επρεπε να πηγαινα ξανα να μιλησω με εναν υποεθυνο γιατι ελειπε.Αλλα δεν θα ξαναπαω .

Σημερα πηγα στο Τζιτζιρας Μιτζιρας στο Παλαιο Φαληρο παλι.

Μου αρεσε παρα πολυ.Αν κ δεν ηταν ανοιχτο με κοσμο κατι φτιαχνανε ο χωρος ηταν φιλοξενος και ζεστος.Ο δε ιδιωκτητης ευγενεστατος παιδια και πολυ γλυκος κ νεος.Δηλαδη ανετα συζητας το καθετι μαζι του.Αυτο για μενα ηταν μεγαλο συν .

ο εξ χωρος ειναι σαν κηπος αλλα ειναι με πλαστικο γυρο γυρο που φαινετε και ο δρομος οποτε σε περιπτωση βροχης δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Το μονο μειον ισως ειναι οτι δεν εχει ζωντανη μουσικη.

Τα φαγητα θα τα δοκιμασουμε με τον αντρα μου αυτην τη βδομαδα θα παμεκαποιο βραδακι απο εκει αλλα μου ειπε πολλες φορες οτι ειναι Πλουσιο το μενου και πολλες φορες καλεσμενοι περνουν σακουλακια μαζι τους γιατι σκανε!Αυτο ειναι καλο!

Αναμενω να παμε να φαμε και θα σας ενημερωσω για οποια κοπελα ενδιαφερετε.

Θελω να παω στο πετρινο επειτα

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο Μπαρμπα Λαζαρο.Αντικειμενικα ηταν ωραιο μαγαζι αλλα εμενα δεν μου αρεσε κοριτσια.Ηταν λιγο κρυο , απροσωπο να το πω?δεν ηταν ζεστο.Μου ειπε 25 ευρω περιπου αλλα θα επρεπε να πηγαινα ξανα να μιλησω με εναν υποεθυνο γιατι ελειπε.Αλλα δεν θα ξαναπαω .

Σημερα πηγα στο Τζιτζιρας Μιτζιρας στο Παλαιο Φαληρο παλι.

Μου αρεσε παρα πολυ.Αν κ δεν ηταν ανοιχτο με κοσμο κατι φτιαχνανε ο χωρος ηταν φιλοξενος και ζεστος.Ο δε ιδιωκτητης ευγενεστατος παιδια και πολυ γλυκος κ νεος.Δηλαδη ανετα συζητας το καθετι μαζι του.Αυτο για μενα ηταν μεγαλο συν .

ο εξ χωρος ειναι σαν κηπος αλλα ειναι με πλαστικο γυρο γυρο που φαινετε και ο δρομος οποτε σε περιπτωση βροχης δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Το μονο μειον ισως ειναι οτι δεν εχει ζωντανη μουσικη.

Τα φαγητα θα τα δοκιμασουμε με τον αντρα μου αυτην τη βδομαδα θα παμεκαποιο βραδακι απο εκει αλλα μου ειπε πολλες φορες οτι ειναι Πλουσιο το μενου και πολλες φορες καλεσμενοι περνουν σακουλακια μαζι τους γιατι σκανε!Αυτο ειναι καλο!

Αναμενω να παμε να φαμε και θα σας ενημερωσω για οποια κοπελα ενδιαφερετε.

Θελω να παω στο πετρινο επειτα

 

 

Χαίρομαι που βρήκες μια ακρη - γιατί είναι δύσκολη απόφαση και αρκετά χρήματα

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...