Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτηριο Μητέρα.


Kajoe

Recommended Posts

Ναι αν σκας 5000ευρω στο δωματιο ειναι ροδινα!αλλα

δεν εχουν ολες αυτη την δυνατοτητα γιαυτο τα βλεπουν μαυρα οι περισσοτερες που ανηκουν στην κατηγορια 3κλινο οικονομικο! :)

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Η αδερφή μου γέννησε στο μητέρα το 2004. Ηταν σε τρίκλινο, πλήρωσε περίπου 5000 ? με την αμοιβή του γιατρού, έκανε καισαρική και δεν ήταν και τόσο ευχαριστημένη απο το μαιευτήριο.

-όταν γέννησε, παρακαλάγαμε επι 3 ώρες να μας φέρουν να δούμε το μωρό και τίποτα.

-όταν το φέρανε την πρώτη ημέρα, έδωσε στην αρχή ο μπαμπάς μου χρήματα στη νοσοκόμα που το έφερε, την επόμενη φορά έδωσε η πεθερά της αδερφής μου και μετά η μαμά μου. Η αδερφή μου ωστόσο επειδή έκανε καισαρική με ολική νάρκωση δεν είδε το μωρό αμέσως. Οταν ξύπνησε και ήταν σε θέση να το δει χιλιοπαρακαλέσαμε να το φέρουν να το δει κι η μάνα, και όταν τελικά το έφεραν, μπαίνει η δικιά σου στο δωμάτιο με το μωρό στο.....πυρέξ να το πω????.........και το αφήνει δίπλα στη μάνα. Κοντοστέκεται λίγο και μόλις της είπαμε ευχαριστώ, επειδή δεν της δώσαμε χρήματα, το βούτηξε κι έφυγε!!!!! Λες και ήταν δικό της το μωρό ή έπρεπε να πληρώνουμε κάθε φορά για να δούμε το παιδί!!!!

- τα σκουπίδια στο δωμάτιο ήταν ένα άλλο θέμα. Ερχόταν η νοσοκόμα να αλλάξει τη λεχόνα και πέταγε τις σερβιέτες στο καλαθάκιστο δωμάτιο και τα παρατούσε εκεί. Οπως καιταλαβαίνετε αυτό ήταν εστία μόλυνσης.

- και τέλος το πανδαιμόνιο που επικρατούσε στα δωμάτια απο φίλους και συγγενείς. Οταν το φέρνανε να θηλάσει δεν βγάζανε τους επισκέπτες έξω, και έπρεπε εμείς να λέμε και στους άλλους να βγούνε και φυσικά κάποιοι μας γράφανε!!!! Δηλαδή είναι ανάγκη να βλέπει ο κάθε ένας την λεχόνα να είναι με το στήθος έξω και να θηλάζει??? Και δεν είχε και παραβάν ανάμεσα στα κρεββάτια!!!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 312
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια. Ειμαι και εγω μια μαμα που γεννησε στο ΜΗΤΕΡΑ το 2009. Στην αρχη πριν γεννησω ημουν της αποψης δικλινο δαγκωτο για να εχω την ησυχια μου και το μωρο να ειναι σε πιο καλο περιβαλλον. Τελικα λιγες μερες πριν γεννησω και μαθαινοντας τις τιμες και επειδη δεν μπορουσαμε να δωσουμε τοσα λεφτα ειπα οκ οικονομικο πακετο. Τελος παντων στην αρχη οταν γεννησα για κανα 2 μερες ημουν σε 2κλινο γιατι δεν υπηρχαν κρεβατια. Ηταν πολυ καλη η συμπεριφορα του προσωπικου, πιο ησυχα, ειχε επισκεψεις αλλα δεν ηταν τα πραγματα αλαλουμ. Ειχα μια αλλη μαζι μου που ειχε γεννησει με καισαρικη οποτε δεν ηταν και η καλυτερη παρεα για μενα, ηταν ολο γκρινια γιατι πονουσε, εκανε εμετους και καθε φορα που ηταν να φαω με κοιταζανε με μισο ματι και σχολιαζαν οικογενειακως γιατι εγω ετρωγα και εκεινη ηταν με τσαι 2-3 μερες. Μετα με μετεφεραν σε 4κλινο. Ηταν μια διπλα μου που εβριζε σαν οχετος στον αντρα της φιλους και συγγενεις, μια παραδιπλα που ερχοντουσαν οι επισκεψεις τσουρμο και πιο διπλα η συγκατοικος του 2κλινου που τη μετεφεραν και εκεινη σε 4κλινο. Φανταστειτε τι γινοταν μεσα στο δωματιο και απο επισκεψεις. Βεβαια ημουν και εγω ενα χαλι μαυρο απο ψυχολογια. Ηθελα να φυγω. Τελικα ο Αργυρακης ειχε ικτερο οποτε γεννησα Τριτη και εφυγα Κυριακη (και για να ακριβολογω ηταν Πασχα και εφυγα Κυριακη του Πασχα). Η ψυχολογια χαλια να κλαιω να θελω να φυγω η προισταμενη του οροφου με ειχε υπο την προστασια της εκανα Ανασταση στο μαιευτηριο. Το μωρο δεν το ειχα γιατι ηταν στις λαμπες και δεν το εβγαζαν, ο αντρας μου εφυγε μετα την Ανασταση.

Τελικα θελω να καταληξω πως αν ξαναμεινω εγκυος θα παρω 2κλινο με οποιο κοστος και αν εχει μονο και μονο για την ψυχολογια μου γιατι οι ορμονες χτυπησαν κοκκινο. Γιατι απο προσωπικο δεν ειδα ασχημη συμπεριφορα σε κανεναν οροφο.

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να αποφύγω όλα τα παραπάνω (γκρινιάρες-πολυλογούδες και όλο τους το σόι) πήρα και τις 2 φορές μονόκλινο και είχα την ησυχία μου και το μωράκι μου. :-) Ούτε εμένα μου περίσσευαν τα χρήματα, αλλά προτίμησα να κάνω οικονομια αλλού για να χαρώ τις πρώτες μέρες με το μωρό μου. Δεν είχα κανένα παράπονο γενικότερα και έχω να δηλώσω ότι ο 7ος όροφος είναι πολύ ήσυχος! :-)

 

Επίσης όσες παίρνετε χρήματα από τον ΟΑΕΔ, έχετε υπόψη σας ότι είνι οι μισθοί που χάνετε. Έχω μια γνωστή που περηφανευόταν ότι πήρε πολλά χρήματα από τον ΟΑΕΔ και μου έλεγε ότι έβγαλε κιόλας και ότι συμφέρει να γεννάς. Δεν είχε συνειδητοποιήσει τι ακριβώς είναι τα χρήματα που πήρε...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΓΕΝΝΑΩ ΑΠΡΙΛΗ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ,ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΨΕΙ,ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ.

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ??ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΡΜΑΤΑΣ ΗΛΙΑΣ ΚΙ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 3ΚΛΙΝΟ...ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ??

ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΣΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΦΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΥΓΑΝΕ 600 ΕΥΡΩ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ Κ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ!

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου !!! Βασικα τον ιδιο δεν τον γνωριζω , αλλα εγω εχω γυναικολογο την γυναικα του , την κα. Ισμηνη Μαυρικου . Φανταζομαι πως και αυτος θα ειναι τοσο συνεπης , ενταξει και σωστος οσο ειναι και η ιδια ! Γεννησα πριν 3 μηνες ενα υγιεστατο αγορακι , χαρη στην κα.ισμηνη. Για το 3κλινο , δεν ξερω .

Smile !

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια...... το θεματα που βαζουμε , τελικα καταλιγουν αλλου για αλλου !!!!! κανας συντονιστης υπαρχει ?????/ ή υπαρχει μονο για τα greeklish ?????????//

Smile !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kajoe se eyxaristw gia thn pliroforia. Gennisa kai egw th proigoumenh vdomada kai zitisa na mas dwsoun ena eurixoro diklino. Perasame fantastika. To domatio htan super kai genika ola htan poly kala. Den exoume kanena parapono.

Kala taxara pesto ksana auto me to giatro. Mia apo ta idia.

GhvGp2.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια ,είμαι καινούρια στο Forum και διανύω τον 8ο μήνα . Καμμία απο εμας δεν θα ήθελε να πληρώσει υπερβολικά χρήματα στο μαιευτήριο και μάλιστα για τις ξενοδοχειακές καλύψεις που προσφέρουν άλλα καλό είναι να ακολουθούμε τον γιατρό μας . Κι εγώ στο μητέρα θα γεννήσω και πήρα αυτή την απόφαση (γιατί ήμουν μεταξύ γαία και μητέρα) για το σύνολο των γιατρών που υπάρχουν στο μητέρα (παιδοκαρδιοχειρουργός και νεογνολόγος). Καλό είναι να κοιτάμε το σύνολο για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων. Κι εγω προσανατολίζομαι σε μονόκλινο ή δίκλινο και όχι επειδη τα έχω άλλα επειδή φοβάμαι τους επισκέπτες και τα μικρόβια που μεταφέρουν. Ευχαριστω την Kajoe για τις χρήσιμες πληροφορίες της.

Link to comment
Share on other sites

Geia se oles sas!

Gennisa arxes Augoustou sto Mitera kai de tha ithela na ksanapaw.

H kathariotita ipirxe apla gia na iparxei.

Kanenas elegxos episkeptiriou toso sto wrario oso kai ston atithmo twn atomwn!

To dwmatio itan oikonomiko triklino kai to vradi emenan kai koimoudan sto idio dwmatio kai oi dio adres tvn allwn dio miterwn!

o enas koimotan sto idio krebati me ti ginaika tou, plati plati kai koutalaki eniote!

kai o allos se polithrona anamesa sto diko mou krebati kai tis ginaikas tou!

to mono pou leitourgouse poli kala ekei pera itan to catering kai oi trapezokomes!

sas filw...

 

Συμφωνώ, το service απαράδεκτο όπως κι ο γιατρός μας αλλά το δεύτερο άσχετο με το θέμα......

 

Στο μητέρα δεν θα ήθελα να ξαναπάμε.....

Link to comment
Share on other sites

katerinakimou μια διευκρίνιση, γιατί κι εγώ αναστατώθηκα πολύ με αυτό που σας έτυχε και το ψιλοέψαξα, αφού κι εγώ στο Μητέρα σκοπεύω να γεννήσω λόγω γιατρού.

Το Μητερα Ηρακλείου Κρήτης δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το Μητέρα της Αθήνας. Απλώς συνωνυμια. Κατά τ'άλλα, είναι απαράδεκτο αυτό που σας συνέβη και εύχομαι ποτέ να μην ξανασυμβεί σε κανένα μωράκι.

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γέννησα πριν 2 εβδομάδες στο Μητέρα σε οικονομικό τρίκλινο. Πληρώσαμε 2357 ευρώ για το μαιευτήριο. Τα 2000 ευρώ για το μαιευτήριο και τα υπόλοιπα κάποιες εξετάσεις δικές μου και του μωρού θυροειδή, διότι έχω εγώ και έπρεπε να κάνουν και σε εκείνο. Δεν πληρώσαμε για βλαστοκύτταρα τίποτα, ούτε εξετάσεις για μάτια, αυτιά και ισχία, διότι σου δίνουν ένα έντυπο και εσύ απαντάς εάν επιθυμείς να τα κάνουν (είναι προαιρετικά). Ο γιατρός μας πήρε 2500 ευρώ. Σημειωτέον όμως ότι δεν μου είχε πάρει τίποτα καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του τα έδωσα με ολη μου την καρδιά, διότι με εμψύχωσε τόσο πολύ και δεν μου έβαλε μαχαίρι όταν ενώ το παιδί ερχόταν φυσιολογικά, ήταν πολύ ψηλά, τυλιγμένο με το λώρο κι εγώ είχα στενή λεκάνη και μυωπία. Το παλέψαμε 10 ώρες και γέννησα μετά από φριχτούς πόνους φυσιολογικά. Το πλάσμα όμως που σου έρχεται ως δώρο στη ζωή σε κάνει να ξεχνάς τα πάντα.

Από το δωμάτιο έμεινα ευχαριστημένη, αλλά όχι από το επισκεπτήριο. Ερχόταν καθένας όποτε ήθελε από της άλλες κοπέλες, έφευγε μετά τις 10 το βράδυ και κανείς δεν τους έλεγε κουβέντα. Η ασφάλεια περνούσε απλά τυπικά μόνο το βράδυ. Αυτό ήταν ένα μεγάλο μειονέκτημα γιατί δεν μπορούσαμε εμείς να κοιμηθούμε με τον καθένα δίπλα στο κεφάλι μας, δεν μπορούσαμε να ταίσουμε τα παιδιά μας και ειδικά όσες από εμάς προσπαθούσαμε για θηλασμό. Βλέπανε από το επισκεπτήριο ότι έφερναν τα μωρά για τάισμα και εκείνοι δεν έβγαιναν έξω εάν δεν τους το ζητούσες. Επίσης παραβάν δεν υπήρχε στα κρεβάτια σε ντυνανε σε γδύνανε, θήλαζες και σε έβλεπαν οι άλλες κοπέλες, οι μαμάδες τους και οι θειάδες τους.

Επίσης το δωμάτιο που είχαμε ήταν ακριβώς απέναντι από την κουζίνα με τα πρωινά και γινόταν χαμός από το πρωί στις 6. Τελικά ότι πληρώσεις παίρνεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγ στο Μητερα γεννησα.....βεβαια το δωματιο που εμεινα ηταν λουξ μονοκλινο γιατι μας το κανε δωρο ο πατερας μου! Αλλα Ελιανα μου τα λεφτα που πηρα απο το ικα και οαεδ συνολο ηταν 7000 ευρω!!!!!! Νομιζω οτι φτανουν και περισευουν για δικλινο!!!!!

 

συγγνώμη αλλά κι εγώ θα αρχίζω να ουρλιάζω, εμείς στο ΤΣΜΕΔΕ παίρνουμε 2.500 ευρώ για όλα και για τις εξετάσεις που κάνουμε πριν, και στο οικονομικό τρίκλινο στο ΜΗΤΕΡΑ με όλα τα extra από 1600 που έλεγε ο τιμοκατάλογος έφτασε 2500 και άλλα τόσα ο γιατρός και από εξυπηρέτηση ήταν ανάλογα με την κοπέλα αλλά σε γενικές γραμμές θα μπορούσε να είναι και καλύτερα

και μετά λέει οι μηχανικοί είναι ευνοημένοι, ....στα μούτρα μας, ούτε αποζημίωσε ούτε άδεια ούτε εξάμηνο ούτε τίποτα από παροχές μόνο ένα κάρο λεφτά για το ταμείο έχουμε δεν έχουμε δουλειά

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ΙΚΑ και ΟΑΕΔ ...λυπάμαι αλλά δεν πήρα ουδέποτε 7000?. Πήρα άδεια τοκετού και άδεια λοχείας (μετά τη γέννα) απο το ΙΚΑ, τα οποία ουσιαστικά ήταν τα χρήματα που θα έπαιρνα απο τον εργοδότη αν εργαζόμουν κανονικά. Το μόνο δηλ εξτρά ήταν το επίδομα τοκετου απο το ΙΚΑ (900,00?). Κατόπιν, από τον ΟΑΕΔ πηρα κατι "ρέστα"..νομίζω 500,00?. Δηλαδή..οκ..σύνολο 900,00+2000 (περίπου αδεια τοκετου+λοχειας)+500,00? = 3400,00?..στο περίπου..άντε να πω 4000?? Αλλά σημειοτέον..τα 2000? ήταν σαν "μισθός" απο τις άδεις τοκετου κ λοχειας...αφού ολο αυτό το διαστημα δεν πληρώνεσαι (φυσικά) από τον εργοδότη!

Link to comment
Share on other sites

Geia se oles sas!

Gennisa arxes Augoustou sto Mitera kai de tha ithela na ksanapaw.

H kathariotita ipirxe apla gia na iparxei.

Kanenas elegxos episkeptiriou toso sto wrario oso kai ston atithmo twn atomwn!

To dwmatio itan oikonomiko triklino

to mono pou leitourgouse poli kala ekei pera itan to catering kai oi trapezokomes!

πόσο θα συμφωνήσω μαζί σου....

Link to comment
Share on other sites

candy θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Κι εγώ που ρώτησα σχετικά.......μου απάντησαν ότι λες κι εσύ.

εγώ από το τύδκυ θα πάρω περίπου 2000 ευρώ και από την ασφαλιστική του άντρα μου ένα πάγιο επίδομα 700 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

κι εγώ από το ικα και οαεδ πληρώθηκα όπως τα λέει η candy. Το ποσό των 7000 ευρώ δεν παίζει κανονικά εκτός κι αν έπαιρνε μισθό καθαρά κοντά στις 2000. Είναι η πρώτη και νομίζω μοναδική περίπτωση που ακούω. Επίσης όπως πολύ σωστά αναφέρεται το μόνο που παίρνουμε εξτρά είναι τα 940 ευρώ από το ικα, όλα τα άλλα χρήματα είανι ουσιαστικά οι 4 μισθοί μας που θα τους παίρναμε ούτως ή άλλως αν δουλεύαμε κανονικά, οπότε εγώ δεν τα θεωρώ ότι καλύπτει το ικα τα χρήματα που δώσαμε στο ιδιωτικό μαιευτήριο και στον ιδιώτη γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά κι εγώ θα αρχίζω να ουρλιάζω, εμείς στο ΤΣΜΕΔΕ παίρνουμε 2.500 ευρώ για όλα και για τις εξετάσεις που κάνουμε πριν, και στο οικονομικό τρίκλινο στο ΜΗΤΕΡΑ με όλα τα extra από 1600 που έλεγε ο τιμοκατάλογος έφτασε 2500 και άλλα τόσα ο γιατρός και από εξυπηρέτηση ήταν ανάλογα με την κοπέλα αλλά σε γενικές γραμμές θα μπορούσε να είναι και καλύτερα

και μετά λέει οι μηχανικοί είναι ευνοημένοι, ....στα μούτρα μας, ούτε αποζημίωσε ούτε άδεια ούτε εξάμηνο ούτε τίποτα από παροχές μόνο ένα κάρο λεφτά για το ταμείο έχουμε δεν έχουμε δουλειά

Aσε πίκρα!!!!!!!κι εγώ μια από τα ίδια!άσε που δουλευω ως ωρομίσθια σε ιεκ και όταν αρρώστησα για 5 μερες και δεν πήγα στη δουλειά δεν πήρα ουτε δεκάρα!Τώρα μετα την 5ετία έφτασα να πληρώνω 3000 ? το χρόνο!ΠΟΛΛΑ λεφτα!Ομως γιατί κανένας συνδικαλιστής δεν μιλάει γι αυτά?γιατί όλοι κοιτάνε τη πάρτη τους!

Ζητώ συγνώμη για την κατάχρηση του τόπικ, αλλά ειναι πολύ πονεμένη ιστορία!

Link to comment
Share on other sites

Aσε πίκρα!!!!!!!κι εγώ μια από τα ίδια!άσε που δουλευω ως ωρομίσθια σε ιεκ και όταν αρρώστησα για 5 μερες και δεν πήγα στη δουλειά δεν πήρα ουτε δεκάρα!Τώρα μετα την 5ετία έφτασα να πληρώνω 3000 ? το χρόνο!ΠΟΛΛΑ λεφτα!Ομως γιατί κανένας συνδικαλιστής δεν μιλάει γι αυτά?γιατί όλοι κοιτάνε τη πάρτη τους!

Ζητώ συγνώμη για την κατάχρηση του τόπικ, αλλά ειναι πολύ πονεμένη ιστορία!

 

εγω καθηγήτρια παίρνω πολυ λιγοτερα απο τον αλλο που εχει δημοσιο...και μου λενε οτι ειμαι και καλυτερα...τι να πουμε

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα,

αύριο μπαίνω στον μήνα μου κ σε αναμονη του τοκετού τον οποίο ελπίζω να καταλάβω οτι έρχετε!ξέρει κανείς αν στο Μητέρα επιτρέπουν την παρουσία του συζύγου στον τοκετό?(μιλάμε για φυσιολογικό)

Επίσης υπάρχει καμία που να γέννησε πρόσφατα στο Μητέρα να ακούσω εμπειρία και αν ήταν ευχαριστημένη?

Ευχαριστώ

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αύριο μπαίνω στον μήνα μου κ σε αναμονη του τοκετού τον οποίο ελπίζω να καταλάβω οτι έρχετε!ξέρει κανείς αν στο Μητέρα επιτρέπουν την παρουσία του συζύγου στον τοκετό?(μιλάμε για φυσιολογικό)

Επίσης υπάρχει καμία που να γέννησε πρόσφατα στο Μητέρα να ακούσω εμπειρία και αν ήταν ευχαριστημένη?

Ευχαριστώ

Καλησπέρα

Πριν δυο μήνες γεννησα στο Μητέρα με Φ.Τ. Ο άντρας μου ήταν μέσα και δεν ειπαν τίποτα.

Οσο αφορά την νοσηλια δεν μου άρεσαν οι μαιές στον όροφο που ήμουν( 2ος οροφος οικονομικη θέση). Δεν ασχοληθηκαν και πολυ μαζι μας. Τους έλεγα να με βοηθησουν με τον θηλασμο και με .... κανονικα.

Με το καλο να γεννησεις. Χωρις αγχος. Ολα θα πανε καλα.Και με ενα πονο.

:wink:

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...