Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιδεες για δωρο κουμπαρων.


vickypap

Recommended Posts

σε 2 μηνες παντρευουμε ενα ζευγαρι και δεν ξερουμε τι δωρο γαμου να τους παρουμε?δωστε ιδεες.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βικακι καλυτερα να τους ρωτησετε γιατι συνηθως στους γαμους τα περισσοτερα πταγματα τα φερνουν δωρο.αν παλι δεν θες να τους ρωτησεις μπορεις να παρεις ενα ωραιο πινακα η αν το αντεχει η τσεπη σου ενα κοσμημα στον καθενα μια χειροπεδα στον αντρα ενα κρεμαστο στη γυναικα

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ.... Μια λυση ειναι η πιο προφανης, να τους ρωτησετε. Απο εκει και περα αναλογως τι ποσο θελετε να ξοδεψετε και τι στυλ εχει το ζευγαρι. Αν τους αρεσει η τεχνολογια μπορειτε να παρετε μια ψηφιακη κορνιζα η μια καμερα.

Αν ειναι τσιτωμενοι και κουρασμενοι κλειστε τους ενα Σαββατοκυριακο σε ενα ξενοδοχειο με σπα(1διανυκτερευση και 1 περιποιησεις βγαινουν οικονομικα).

Αν τους αρεσει η τεχνη παρτε κατι απο το bizart.

Αν ειναι κλασικοι παρτε κατι για το σπιτι απο ασημι.

Ενα πλυντηριο πιατων ειναι παντα καλοδεχουμενο, οπως και κατι για την κουζινα π.χ. σετ χυτρες, αρτοπαρασκευαστης, φριτεζα, πολυμιξερ-πολυμηχανημα.

Αν ειναι της θρησκειας παραγγειλτε μια χειροποιητη εικονα π.χ. μια του Μυστικου Δειπνου.

Μπορειτε να ρωτησετε αν χρειαζονται καποιο μικροεπιπλο για το σπιτι η μια ωραια κουνια για το μπαλκονι.

Ελπιζω να βοηθησα καπως.Σιγουρα παντως θα πρεπει να το συζητησετε και με το ζευγαρι.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχουν ελλειψεις στο σπιτι τους και το αντεχετε οικονομικα μπορεις να της παρεις μια σειρα σετ κρυσταλλινα ποτηρια για την βιτρινα της.

Αν θελετε κατι πιο οικονομικο αλλα καλο παρτε μια μηχανη καφε που φτιαχνει καπουτσινο και εσπρεσο (ακομη την ζηλευω που δεν μου εφερε κανεις στον γαμο μου!).Ενα πολυμιξερ της moulinex ειναι ενα πολυ καλο δωρο αν ειναι φαν της κουζινας η νυφη (αυτο θα το τσακωσω τους προσεχεις μηνες..).

Τωρα για κατι προσωπικο..δεν νομιζω.Μαλλον εκεινοι πρεπει να κοιταξουν να παρουν κατι προσωπικο για εσας.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς ρίξαμε φακελάκι με μετρητά στο κρεβάτι. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, ένα αντικείμενο θα είχε μεγαλύτερη συναισθηματική αξία. Με την έννοια ότι θα το βλέπουν μετά από χρόνια και θα μας θυμούνται, ενώ τα χρήματα φαγώθηκαν. Κατά τη γνώμη μου μην πάρεις ηλεκτρική συσκευή ή κάποιο "πρακτικό" δώρο. Κάποιος πίνακας ίσως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς του πήραμε δώρο ΔΙΑΚΟΠΕΣ... :D

 

Εννοώ ότι καταθέσαμε το ποσό που σκοπεύαμε να διαθέσουμε στο ταξιδιωτικό πρακτορείο στο οποίο έκλεισαν τις διακοπές τους.

Συμπλήρωσαν και εκείνοι ένα ποσό και έκαναν τέλειες διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες.

το σπιτι τους ειναι ετοιμο τελειως εχουν τα παντα γιατι καναν ανοιχτο αρραβωνα και τους πηγαν παρα πολλα δωρα.επιπλα συσκευες ποτηρια και καδρα εχουν και δεν εχουν χωρο για αλλα.τι πρωτοτυπο υπαρχει δεν μπορω να σκεφτω.το ταξιδι ειναι μια ωραια λυση.(μετα το γαμηλιο θα παμε ολοι μαζι με σκαφος σε νησια και εκει θα ειναι τα εξοδα δικα μας,αλλα δεν θα ειναι αυτο το δωρο,αφου ετσι και αλλιως το κανονισαμε να πηγαιναμε και εμεις μετα απο τοσα που περασαμε με την κορη μας για να ξεκουραστουμε λιγο ψυχικα).

περιμενω και αλλες προτασεις αν εχετε.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

VICKYPAD εμένα θα μου άρεσε πάρα πολύ ένα δωρο ( που είναι και διαχρονικό ) από τα swarofski εκεί θα βρεις και μεγάλη ποικιλία αλλά και διάφορες τιμές.

Και εγώ πάντως δεν θα σου πρότεινα κάτι για το σπίτι διότι συνήθως μαζευουν πολλά.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...