Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Μπίλλη Ελένη. Ιατρείο στη Μητροπόλεως (κοντά στα Ηλύσια, δεν θυμάμαι αριθμό απ'έξω).

Παπαγεωργίου + Γενική Κλινική.

50 ευρώ/επίσκεψη + 1200 φυσιολογικός τοκετός.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη, κυρίως επειδή είναι πολύ καλή επιστήμονας και λόγω της ακαδημαϊκής της ιδιότητας (επίκουρος στο Α.Π.Θ.) βρίσκεται πάντα στην πρώτη γραμμή της έρευνας.

Επίσης είναι ειδική σε προβλήματα γονιμότητας για όποια ενδιαφέρεται...

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΗ,κι εγω την ΜΠΙΛΛΗ ΕΧΩ.

ΑΨΟΓΗ Επιστημονας.

και στους 2 τοκετους ηταν αυτη και ειδικα στην πρωτη γεννα που υπηρχαν επιπλοκες στην εγκυμοσυνη αν και δεν ηταν η γιατρος που με παρακολουθουσε τοτε,στον τοκετο εκανε οτι καλυτερο μπορουσε και χαρη σ'αυτην τωρα εχω τον μικρουλη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τιμόλογος, στην Μητροπόλεως. Άλλος θα με έκανε καισαρική.

 

Και εγώ τον Κο. Τιμόλογο έχω ... και μάλλον γλύτωσα και γω από την καισαρική (15 ώρες αναμονή με σπασμένα νερά, αίμα και διαστολή ελάχιστη).

Με όλα αυτά που ακούω για σούπερ βιαστικούς γιατρούς που δε περιμένουν και πολύ-πολύ, με στυλ "να κάνουμε μία καισαρική, να τελειώνουμε για να μην ταλαιπωρείται ούτε η μητέρα (!) ούτε το μωράκι (?)", εκτίμησα το γεγονός ότι τουλάχιστον με περίμενε...

Πέρα από αυτό, είχα μία πολύ δύσκολη 1η εγκυμοσύνη, στην οποία με βοήθησε πάρα πολύ και έχω τώρα τη Φανουλίτα μου...

oEA4p3.pnguIOJp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Μπίλλη Ελένη. Ιατρείο στη Μητροπόλεως (κοντά στα Ηλύσια, δεν θυμάμαι αριθμό απ'έξω).

Παπαγεωργίου + Γενική Κλινική.

50 ευρώ/επίσκεψη + 1200 φυσιολογικός τοκετός.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη, κυρίως επειδή είναι πολύ καλή επιστήμονας και λόγω της ακαδημαϊκής της ιδιότητας (επίκουρος στο Α.Π.Θ.) βρίσκεται πάντα στην πρώτη γραμμή της έρευνας.

Επίσης είναι ειδική σε προβλήματα γονιμότητας για όποια ενδιαφέρεται...

 

και εγω την ΚΥΡΙΑ Μπίλη εχω.Σου μεταδιδει την ηρεμια της με εναν μαγικο τρόπο.Θυμαμαι το 2005 που γεννησα εγω ή φυσιολογικά ή καισαρική τα ίδια λεφτα επερνε 1000€ και 40€ την επισκεψη καθε μήνα. Ο θεοφιλος ερχόταν με το χερακι του κολλημενο στο κεφαλι με αποτελεσμα μεγαλυτερη διαμετρο κεφαλιου και ομως παιδια τα καταφεραμε και γεννησαμε φυσιολογικοτατα.Την ευχαριστω γιατι ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Κωνσταντούλας Μιχάλης. Π.Π.Γερμανού. Απλά τέλειος.... Μου τον σύστησε η νύφη μου. έκανε 2 γέννες αυτή και 2 η αδερφή της. Τον συστήνω με κλειστά μάτια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέχασα να αναφέρω. 60? η πρώτη επίσκεψη, 30? κάθε επισκεψη μηνιαία και 1.000? τοκετός. 1400? καισαρική. 200? επισκληρίδιος που την κάνει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η γιατρός μου ονομάζεται Λέκκα Μαργαρίτα κι έχει ιατρειο στην Περαία. Συνεργάζεται με Γένεσις και Διαβαλκανικό. Είναι υπέροχη και υπομονετική. Ειναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού.

Η Κατερίνα και τα δυο ζουζουνάκια της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ο γιατρός μου είναι ο ΧΑΙΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ , μαιευτήρας/γυναικολόγος+ογκολόγος+μαστολόγος...είναι πολύ καλός ως επιστημόνας αλλά κυριως ως άνθρωπος.

Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού , δίνει μεγάλη προσοχή στις δύσκολες κυήσεις και συνεργάζεται με το ΓΕΝΕΣΙΣ.

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγω είχα τον κυριο Ακτσαλή 8ανάση και είμαι πολυ ευχαριστημενη.Τυφλή εμπιστοσύνη που λέμε...Με το καλό και στο δεύτερο και στο τριτο εκεί 8α πάω...

 

mirto, τον Ακτσαλή τον έχει η νύφη μου και μια φίλη μου. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και από εκείνες.

Εγώ έχω την Αναγνώστου Ευτυχία. Δεν την αλλάζω με τίποτα...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το δημόσιο δεν γνωρίζω, σίγουρα είναι στο ταμείο των φαρμακοποιών που είναι η ξαδέρφη μου και από εκείνη τη γνώρισα.

Συνεργάζεται με το Γενεσις και κάποιο ακόμα, δε θυμάμαι.

Είναι πάρα πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον Πραπα ..εχει ιατρειο με τον αδερφο του και μια κλινικη το ΙΑΚΕΝΤΡΟ... εμεινα πολυ ευχαριστημενη καθως γεννησα αρκετα δυσκολα ...με εμβρυουλκους αλλα παρολα αυτα ολα πηγαν μια χαρα...Πολυ χαλαρος ανθρωπος..δεν σε αγχωνει...Τον ειχε καμμια σας???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :) εγώ έχω τον κ. Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος που είχα τόσα χρόνια ο κ. Ζησόπουλος επειδή πλέον εκείνος δεν αναλαμβάνει γέννες. Πήγα στον κ. Χατζηγεωργίου επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον κ. Ζησόπουλο που μέχρι τώρα με έχει σώσει με κάτι ψιλοπροβλήματα που είχα. Είναι στο Γέννεσις και στην Γενική Κλινική και στο Παπαγεωργίου επιστημονικός συνεργάτης. Εγώ θα πάω στην Γενική Κλινική (είναι και κοντά στο σπίτι μου!

bunbunavi20090516_-8_To+mpakakaki+mou+einai.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :) εγώ έχω τον κ. Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο. Μου τον σύστησε ο γυναικολόγος που είχα τόσα χρόνια ο κ. Ζησόπουλος επειδή πλέον εκείνος δεν αναλαμβάνει γέννες. Πήγα στον κ. Χατζηγεωργίου επειδή εμπιστεύομαι τυφλά τον κ. Ζησόπουλο που μέχρι τώρα με έχει σώσει με κάτι ψιλοπροβλήματα που είχα. Είναι στο Γέννεσις και στην Γενική Κλινική και στο Παπαγεωργίου επιστημονικός συνεργάτης. Εγώ θα πάω στην Γενική Κλινική (είναι και κοντά στο σπίτι μου!

 

Bachiemama ,κι εγώ τον Χατζηγεωργίου έχω , μετά από σύσταση του

κου Ζησόπουλου και μάλλον στη Γενική με βλέπω!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

mamageor κι εγώ τον Πράπα είχα. Όντως είναι πολύ χαλαρός και χάρη σ' αυτόν γλίτωσα την καισαρική στην 1η μου κόρη. Με χαλάει όμως λίγο η χαλαρότητά του όσον αφορά τις γυναικολόγικές πλέον εξετάσεις (δεν μιλάω για εγκυμοσύνη). Με χαλάει το γεγονός ότι δεν κρατάει ιστορικό και είναι πολύ βιαστικός στην εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

Για το δημόσιο δεν γνωρίζω, σίγουρα είναι στο ταμείο των φαρμακοποιών που είναι η ξαδέρφη μου και από εκείνη τη γνώρισα.

Συνεργάζεται με το Γενεσις και κάποιο ακόμα, δε θυμάμαι.

Είναι πάρα πολύ καλή

 

πηγαίνει μήπως στο Παπαγεωργίου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέρετε κανέναν καλό γιατρό που να ξεγεννάει στο Παπαγεωργίου?

Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά είμαστε στηις προσπάθειες.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα έναν πολύ καλό γιατρό αλλά είναι μόνο στο Γένεσις. Το 2005-2006 έπαιρνε 40 ευρώ επίσκεψη και 1500 καισαρική που γέννησα εγώ.Πολλά λεφτά ρε σεις. Συν την κλινική μας βγήκε 3500 ευρώ. Το δεύτερο θέλω να το γεννήσω στο Παπαγεωργίου και να πληρώσω κάτι το γιατρό. Θέλω να με παρακολουθεί κάποιος στο ιατρείο του όλη την εγκυμοσύνη, να πληρώνω επισκέψεις αλλά να μη χρειαστεί να τον πληρώσω για τη γέννα. Τουλάχιστον όχι τόσο μεγάλο ποσό. Ένα δωράκι φυσικά θα του δώσουμε (πχ 500 ευρώ). Γίνονται αυτά που θέλω ή είναι πολύ ουτοπικά?

eNortjK1UrI0MjWwULIGXDASxQKk51.png eNortjK1UrIwMDY2ULIGXDASnAKa81.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...