Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

Γεια σου Pegg! Πιστευω οτι η εξωσωματικη ειναι η σιγουρη για τη δικη μἆς περιπτωση. Να εισαι σιγουρη οτι το Μαρτιο θα εισαι εγκυος... Φιλακια

 

 

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΑΛΛΑ:

 

1.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Ο ΜΑΡΤΙΟΣ

2.ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙ.ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΦΟΒΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ???

 

ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!ΛΕΩ ΓΙΑ ΜΑΡΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 28 Η 29 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΩΟΛΗΨΙΑ

Peggaki ο Γερμανός εξωσωματικός θα δώσει τη λύση είμαι σίγουρη. Μ' αρέσεις που δεν το βάζεις κάτω! Μπράβο σου. Το πιστεύω πραγματικά ότι αυτή η ψυχική σου δύναμη θα ανταμοιφθεί στο τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Peggaki ο Γερμανός εξωσωματικός θα δώσει τη λύση είμαι σίγουρη. Μ' αρέσεις που δεν το βάζεις κάτω! Μπράβο σου. Το πιστεύω πραγματικά ότι αυτή η ψυχική σου δύναμη θα ανταμοιφθεί στο τέλος!

 

AX ISIDORAKI ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΩ!!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ.ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ!!!ΥΠΟΜΟΝΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΧΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Pegg μου κι εγώ μετά από 5 αποτυχίες, από τον επόμενο μήνα ξεκινάω εξωσωματική. ΣΤις 26 γενάρη θα κάνω υστεροσκόπηση διαγνωστική...Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότερες επιτυχίες στη σπερματέγχυση, γίνονται όταν το πρόβλημα είναι στην ωορρηξία της γυναίκας, αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα του άντρα, σκούρα τα πράγματα, όπως στην περίπτωσή μου... Έκανε και κατάτμηση DNA ο άντρας μου και το αποτέλεσμα κεραμύδα!! 44%. Οπότε υπομονή!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Pegg μου κι εγώ μετά από 5 αποτυχίες, από τον επόμενο μήνα ξεκινάω εξωσωματική. ΣΤις 26 γενάρη θα κάνω υστεροσκόπηση διαγνωστική...Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότερες επιτυχίες στη σπερματέγχυση, γίνονται όταν το πρόβλημα είναι στην ωορρηξία της γυναίκας, αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα του άντρα, σκούρα τα πράγματα, όπως στην περίπτωσή μου... Έκανε και κατάτμηση DNA ο άντρας μου και το αποτέλεσμα κεραμύδα!! 44%. Οπότε υπομονή!!:lol:

 

ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΔΕ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΝΕΙΣ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..........ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ!!!ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ:-P:-PΚΑΙ ΜΕΤΑ.........ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟΤΕΡΕΣ ΜΑΝΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κουράγιο!!

 

Βανέσα μου κι εμένα ο άνδρας μου την πρώτη φορά που έκανε κατάτμηση αυτό το ποσοστό είχε... χάλια δηλαδή. Τώρα σε λίγες μέρες τελειώνει την τρίμηνη θεραπεία του και την άλλη Τετάρτη θα κάνει επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και κατάτμηση να δούμε που βρισκόμαστε..

 

Πέγκ μου,

 

κουράγιο κορίτσι μου, αφού όλα έχουν μπει στο πρόγραμμα σίγουρα θα'ρθει και το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Pegg μου κι εγώ μετά από 5 αποτυχίες, από τον επόμενο μήνα ξεκινάω εξωσωματική. ΣΤις 26 γενάρη θα κάνω υστεροσκόπηση διαγνωστική...Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότερες επιτυχίες στη σπερματέγχυση, γίνονται όταν το πρόβλημα είναι στην ωορρηξία της γυναίκας, αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα του άντρα, σκούρα τα πράγματα, όπως στην περίπτωσή μου... Έκανε και κατάτμηση DNA ο άντρας μου και το αποτέλεσμα κεραμύδα!! 44%. Οπότε υπομονή!!:lol:

 

Αφού θα μπεις στην διαδικασία να κάνεις υστεροσκόπηση γιατί δεν κάνεις και λαπαροσκόπηση ταυτόχρονα για να δεις μήπως υπάρχει και τίποτε άλλο που μπορεί να διορθωθεί;

Εγώ έτσι έκανα και απέφυγα τελικά την εξωσωματική και έμεινα έγκυος φυσιολογικά στον 2ο μήνα προσπαθειών!

Απλά είχα ζητήσει ότι βρουν να το διορθώσουν. Κι ετσι κι έγινε..και τι δεν βρήκαν...άσε...

Φυσικά όλα στους υπέρηχους έδειχναν φυσιολογικά κι όμως είχα προβλήματα που δεν φαίνονται στον υπέρηχο παρά μόνο μέσω της λαπαροσκόπησης..

Καλή επιτυχία σε ότι κι αν αποφασίσεις!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει χειρουργείο πριν 3 χρόνια και ήλεγξαν τα πάντα. Ούτε ενδομητρίωση ούτε τίποτα. Σαλπιγγογραφία, ορμονικές παρακολούθηση ωορρηξίας όλα τέλεια. Το σπέρμα είναι το πρόβλημα.. Είναι τεμπέλικο...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τι είναι η κατάτμηση δεν το έχω ακούσει.

Την κάνεις και αν το σπέρμα είναι καλό;

 

Pegg μου κάνε ένα κόπο να μου στείλεις πμ το γιατρό σου αφού είναι Θεσσαλονίκη.

Πάντως μην ανησυχείς για την εξωσωματική, εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη, να δεις που θα τα καταφέρουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vanessa μου,

 

ο δικός μου το μόνο που παίρνει είναι καρνιτίνη και ένα ένζυμο το Qoenzyme Q10. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έχει ήδη ένα παιδάκι από τον πρώτο του γάμο και δεν έχει κιρσοκήλη. Έτσι ο γιατρός μας έδωσε μεγάλες πιθανότητες να φτιάξει... τώρα τι να σου πω.. αν σου πω ότι δεν θα έχω αγωνία μέχρι να βγουν τα επαναληπτικά αποτελέσματα ψέμματα θα σου πω.

 

Αμελί,

 

η κατάτμση δείχνει κατά πόσο η αλυσίδα του dna που περιέχεται σε κάθε ένα σπερματοζωάριο είναι ολόκληρη ή κατακερματισμένη. Αν είναι ολόκληρη είναι ένα υγιές σπερματοζωάριο με υγιή δυνατότητα για γονιμοποίηση. Αν δεν είναι ολόκληρη η αλυσίδα τότε το σπερματοζωάριο δεν γονιμοποιεί φυσιολογικά με συνέπεια να υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αποβολής του εμβρύου ή και καθόλου γονιμοποίηση.

 

Αν το σπερμοδιάγραμμα είναι σε φυσιολογικά όρια και οι μορφές του σπέρματος είναι φυσιολογικές τότε δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το κάνεις. Αλλά δεν χάνεις τίποτε να ρωτήσεις το γιατρό σου.

 

Μην απογοητεύεστε! όταν υπάρχει θέληση όλα γίνονται!

Link to comment
Share on other sites

koritsakia ti kanete?eimai polu provlimatismeni...ti gnomi exete gia ta test self blue??einai ayta pou deixnoun 5 meres meta tin sullipsi...ekana simera pou logika an exo meinei egkuos einai i 6 mera kai edeikse arnitiko..apogoiteutika!kanonika o giatros mou eipe na kano xoriaki tin deutera kai oti diabasa i xoriaki fainetai prota sto aima k meta sta oura..lete na exo elpida i oxi??

Link to comment
Share on other sites

koritsakia ti kanete?eimai polu provlimatismeni...ti gnomi exete gia ta test self blue??einai ayta pou deixnoun 5 meres meta tin sullipsi...ekana simera pou logika an exo meinei egkuos einai i 6 mera kai edeikse arnitiko..apogoiteutika!kanonika o giatros mou eipe na kano xoriaki tin deutera kai oti diabasa i xoriaki fainetai prota sto aima k meta sta oura..lete na exo elpida i oxi??

 

είναι πολύ νωρίς κοπέλα μου.... περίμενες όσο πρέπει κ μετά κάνε αιματολογική, δείχνει πριν το τεστ...

FyFRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!εχω καιρο να σας γραψω, ελειπα......διαβασα τα νεα σας.Pegg μου με αισιοδοξια και υπομονη και ολα θα γινουν ...ετσι κανω και εγω και ελπιζω ....Τα νεα μου ειναι οτι πηγα στο γιατρο την Δευτερα να συζητησουμε τι θα κανουμε απο δω και περα εφοσον δεν πετυχε η σπερματενχυση και φυσικα η απαντηση του ηταν και για αλλη μια εξωσωματικη.Θα το αφησω λιγο καιρο ακομα γιατι θελω να ανεβει λιγο το ποσοστο του σπερματος του συζυγου μου..για να εχω καλυτερα ποσοστα.Σημερα με ειδε και ειχα και ωορηξια (χωρις φαρμακα παρακαλω..μπραβο μου!!!) ...εδωσε στο συζυγο μου τα παρει καποιες βιταμινες τις selerium και μετα απο 2 μηνες θα κανει παλι σπερματοδιαγραμμα...Ελπιζω για το καλυτερο...Ρωτουσα επιμονα αν υπαρχει κατι αλλο και μου ελεγε πως οχι και οτι ειναι οι καλυτερες...Μηπως κοριτσια μπορειτε να μου γραψετε αν υπαρχει κατι αλλο που να εχουν παρει οι δικοι σας συζυγοι?(για ασθενοσπερμια)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια σας εύχομαι καλή χρονιά να είστε πάντα καλά και όσες δεν είναι μανούλες ακόμα να γίνουν αυτόν τον χρόνο!!! Έχω πολύ καιρό να σας γράψω αλλά πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο γιατί έχω να σας πω πολύ καλά νέα! Επιτέλους είμαι έγκυος και εγώ μου χτύπησε την πόρτα ο πελαργός και μου το φύλαγε δώρο για να μου το δώσει τώρα με την νέα χρονιά! Αυτή την στιγμή που μιλάμε είμαι 4 εβδομάδων αφού το λέω και ανατριχιάζω ολόκληρη δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό που αισθάνομαι δεν περιγράφεται με λέξεις πετάω στα ουράνια... Αυτή η σελίδα μου έφερε γούρι!!!Θα τα λέμε από'δω και στο εξής συχνά σας φιλώ γλυκά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σας!! μολις γραφτηκα στο φορουμ!!!σκεφτομαι να μπω στην διαδικασια της σπερματενχυσης μετα απο μια αποβολη που ειχα στον εκτο μηνα πριν δυο χρονια.δεν προεκυψε εγκυμοσυνη απο τοτε.ειμαι εφτα χρονια παντρεμενη και το μονο που μου λειπει ειναι ενα παιδακι!!θα ηθελα να μου προτεινετε εναν καλο γυναικολογο στην θεσσαλονικη η καποια κλινικη που θα μπορεσω να απευθυνθω για την σπερματενχυση. τι ποσοστα επιτυχιας υπαρχουν? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!TSA TI ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ?ΑΝΤΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!

 

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 20% ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΑΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μενα κορίτσια!!! TSA καταπληκτικά τα νέα σου!!! Τελειόμηνη και ανώδυνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και σε 8 μήνες με το μωράκι σου αγκαλιά!!! Επειδή δεν θυμάμαι να ξανάμιλήσαμε με σπερματέγχυση έμεινες έγκυος ή με φυσικό τρόπο; Αχ! Πολύ χαίρομαι να ακούω ευχάριστα νέα στο φόρουμ μας!!!:D

Μαρία Σ καλωσόρισες στην παρέα μας. Συμφωνώ με την pegg. Δύσκολο να σου συστήσει κάποιος γιατρό επειδή είναι όλα σχετικά. Για κάποια ο γιατρός μπορεί να είναι τέλειος και να είχε επιτυχία μαζί του, κάποια άλλη όμως μπορεί να πιστεύει ακριβώς το αντίθετο! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε δεν ξέρω κάποιο γιατρό να σου προτείνω, όμως σου εύχομαι κάθε επιτυχία και να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Tsa συγχαρητήρια!!!!!!!

 

Με το καλό το μωράκι σου.

Έκανες σπερματέγχυση;

 

Μαρία ρίξε μια ματιά εδώ:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26103&highlight=%E3%E9%E1%F4%F1%EF%E9+%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%E9%EA%E7

 

και γω πάντως στο ψάξιμο είμαι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Προσπαθουμε εδω κ 1 χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως τιποτα ακομα. Οι εξετασεισ του συζυγου καλες, οι δικες μου το ιδιο. Ξεκινησα τριμηνη θεραπεια με Clomiphene.

Link to comment
Share on other sites

Tsa συγχαρητήρια!!!!!!!

 

Με το καλό το μωράκι σου.

Έκανες σπερματέγχυση;

 

Μαρία ρίξε μια ματιά εδώ:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26103&highlight=%E3%E9%E1%F4%F1%EF%E9+%E8%E5%F3%F3%E1%EB%EF%ED%E9%EA%E7

 

και γω πάντως στο ψάξιμο είμαι.

 

Γεια σου amelieευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι και σε σένα με το καλό ένα μωράκι και όσο γίνεται σύντομα. Με τον φυσικό τρόπο έγινε η σύλληψη εμείς κάναμε μια προσπάθεια με την σπερματέγχυση τον Νοέμβριο αλλά δεν μας έκατσε και αφού χαλαρώσαμε και είπαμε δεν πειράζει όποτε είναι να έρθει θα έρθει μας έκανε το χατήρι και ήρθε από μόνο του τον επόμενο μήνα.Ελπίζω όλα να μας πάνε καλά :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μενα κορίτσια!!! TSA καταπληκτικά τα νέα σου!!! Τελειόμηνη και ανώδυνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και σε 8 μήνες με το μωράκι σου αγκαλιά!!! Επειδή δεν θυμάμαι να ξανάμιλήσαμε με σπερματέγχυση έμεινες έγκυος ή με φυσικό τρόπο; Αχ! Πολύ χαίρομαι να ακούω ευχάριστα νέα στο φόρουμ μας!!!:D

Μαρία Σ καλωσόρισες στην παρέα μας. Συμφωνώ με την pegg. Δύσκολο να σου συστήσει κάποιος γιατρό επειδή είναι όλα σχετικά. Για κάποια ο γιατρός μπορεί να είναι τέλειος και να είχε επιτυχία μαζί του, κάποια άλλη όμως μπορεί να πιστεύει ακριβώς το αντίθετο! Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε δεν ξέρω κάποιο γιατρό να σου προτείνω, όμως σου εύχομαι κάθε επιτυχία και να αποκτήσεις σύντομα ένα μωράκι που τόσο επιθυμείς!!!

 

Ευχαριστώ πολύ moments! Σου εύχομαι και σένα ότι καλύτερο και εννοείται με ένα μωράκι στην αγκαλιά :P Έχουμε ξαναμιλήσει στο παρελθόν η σύλληψη έγινε εντελώς τυχαία με τον φυσικό τρόπο ενώ τον Νοέμβριο είχαμε κάνει μια προσπάθεια με σπερματέγχυση η οποία απέτυχε. Αυτό που θέλω να σας πω κορίτσια είναι να μην αγχώνεστε και όλα θα γίνουν μόλις το κατάφερα να το κάνω και εγώ αυτό έμεινα αμέσως έγκυος;) Όλα θα πάνε καλά:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!TSA TI ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ?ΑΝΤΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!

 

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 20% ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΑΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!

 

 

Ευχαριστώ πολύ pegg να είσαι καλά σου εύχομαι και σένα ότι ποθείς! Το συντομότερο με ένα μωράκι:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Προσπαθουμε εδω κ 1 χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως τιποτα ακομα. Οι εξετασεισ του συζυγου καλες, οι δικες μου το ιδιο. Ξεκινησα τριμηνη θεραπεια με Clomiphene.

 

Καλώς ήρθες στο forum katerinaN μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά πραγματικά θα δεις αποτέλεσμα με τα clomiphene κάνουν την δουλειά τους αρκετά καλά! Βέβαια έχει να κάνει με τον οργανισμό του κάθε ανθρώπου. Εμένα τα έπαιρνα ο σύζυγος μου και με αυτά κατάφερα και έμεινα έγκυος:P

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις καλή επιτυχία και από την στιγμή που οι εξετάσεις είναι καλές είναι θέμα χρόνου:-D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ TSA. Εχω ξεκινησει κ απογοητευομαι. Ο γιατρος που πηγα τωρα (στην Αθηνα) μου ειπε να ξεκινησω 3μηνη θεραπεια με climiphene κ μετα βλεπουμε. Δεν μου ειπε να κανω σαλπιγγογραφια προφανως μετα το 3μηνο θα μπω σε αυτη τη διαδικασια . Οι ορμονολογικες μου "τελειες" μου ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...