Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Σ ευχαριστώ πολυ για τα καλα σου λογια...μου δινουν κουραγιο...προσπαθω να μην με παιρνει απο κατω αλλα δεν ειναι παντα ευκολο....χθες εμαθα για αλλη μια φιλη μου οτι ειναι εγκυος μετα απο περιπου 3 μηνες προσπαθειων και χωρισ καν να εχει σταθερο κυκλο...χαρηκα για αυτην καταλαβαινεισ πωσ στο λεω......

 

εσεις προσπαθειτε καιρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καταλαβαίνω! Και γω έτσι είμαι. Απλά μου περνάει εύκολα. Είχαμε 2 χρόνια που προσπαθούσαμε και τίποτα. Τώρα μου έχει κόψει την περίοδο ο γιατρός λόγω ενδομητρίωσης. Προς τα τέλη του χρόνου θα αδιαθετήσω πάλι άρα τότε θα ξαναξεκινήσουμε προσπάθειες. Και εμένα μου κακοφαίνεται που άλλες μένουν έγκυες εύκολα μια μετά την άλλη. Πρόσφατα και γω έμαθα για μια ξαδέρφη του άντρα μου που παντρεύτηκε σχεδόν 2 χρόνια αργότερα από μένα, ότι είναι έγκυος στον 4ο μήνα. Δηλαδή ούτε 6 μήνες δεν προσπαθούσαν. Μακάρι να ήμασταν όλες έτσι αλλά δυστυχώς δεν είμαστε. Πολλές φορές δικαιολογώ την κατάσταση αυτή με δικαιολογίες του τύπου "η τάδε έχασε τη μαμά της άρα καλά έκανε και έμεινε αμέσως έγκυος γιατί δικαιούται να είναι ευτυχισμένη" ή "η τάδε είχε δύσκολα παιδικά χρόνια άρα πάλι καλά που δεν δυσκολεύτηκε με εγκυμοσύνη" και άλλες τέτοιες αρλούμπες που ξέρω ότι δεν ισχύουν γατί και εγώ δεν έχω διαπράξει δα και έγκλημα για να παιδεύομαι έτσι! Αλλά καμιά φορά σε κάνει να νιώθεις έστω και για πολύ λίγο καλύτερα άρα ας είναι και έτσι. Είναι ένας τρόπος αυτοάμυνας! Έτσι δεν χάνω την ελπίδα μου! Κάποια στιγμή θα φουσκώσω και εγώ σαν μπαλονάκι και μετά θα κρατάω το μωράκι μου αγκαλίτσα. Υγιές να είναι και τίποτα άλλο δεν με ενδιαφέρει. Άρα μην στενοχωριέσαι όλα θα γίνουν. Πίστη και ελπίδα να έχεις και λίγο ο Θεός λίγο η επιστήμη κάτι θα γίνει και με μας. Τι στο καλό, στο πηγάδι κατουρήσαμε εμείς?:P :p :P :p

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ, Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ....ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΠΑΝΤΑ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ....ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ, Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ....ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΠΑΝΤΑ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ....ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!!!

 

Να την κάνεις τότε! Και γω αν δεν δω να γίνεται κάτι από το νέο έτος θα το συζητήσω με το γιατρό μου και θα κάνω το ίδιο, δηλ σπερματέγχυση ή εξωσωματική ανάλογα τι θα μου προτείνει. Σίγουρα δεν είναι η ιδεατή λύση αλλά εφόσον δεν γίνεται αλλιώς ας είναι και έτσι. Σημασία έχει να έχουμε αποτέλεσμα! Εξάλλου τα χρόνια περνάνε. Εγώ ξεκίνησα προσπάθειες στα 32 και σε λίγους μήνες θα κλείσω τα 35. Κάθε χρόνος μετράει πλέον. Αν ήμουν 25 θα σκεφτόμουνα αλλιώς. Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε όλες σου τις προσπάθειες και ελπίζω να έχουμε νέα σου και μάλιστα ευχάριστα. Και αν όχι (πιπέρι) εμείς εδώ θα είμαστε να παρέχουμε τουλάχιστον ψυχολογική υποστήριξη. :wink:

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια.ειμαι καινουργια στο site και ηθελα να σασ πω κ εγω την ιστορια μου....Ειμαι παντρεμενη 11 μηνες και εδω και 5 μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου να μεινω εγκυος αλλα ματαια.....¨(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.ειμαι καινουργια στο site και ηθελα να σασ πω κ εγω την ιστορια μου....Ειμαι παντρεμενη 11 μηνες και εδω και 5 μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου να μεινω εγκυος αλλα ματαια.....¨(

 

penny89 καλησπέρα!

Μην αγχώνεσαι θα έρθει η εγκυμοσύνη. Είναι πολύ νωρίς ακόμη. Οι γιατροί λένε ότι εάν μετά από 12 κύκλους και με επαφές τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα δεν έχει έρθει εγκυμοσύνη τότε πρέπει να ανησυχήσεις! Εάν είσαι κάτω των 30 μπορείς να περιμένεις ακόμη περισσότερο. Άρα χαλάρωσε και απόλαυσε τον έρωτα με τον σύζυγο σου χωρίς σκέψεις για μωρά και θα δεις ότι θα έρθει και σύντομα!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και κουράγιο κορίτσια μου!

εμείς σε 20 μέρες έχουμε επέτειο 1 χρόνο γάμου..

μέσα σε αυτό το χρόνο έμεινα 2 φορές εγκυος και τα έχασα και τις δύο:shock:

όπως είπε και μια φίλη εδώ μέσα, δεν ξέρω τι είναι τραγικότερο...να μη μπορείς να μείνεις έγκυος ή να μένεις και να μη μπορείς να τα κρατήσεις?

δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, πιστεύω πως και οι δυο περιπτώσεις είναι εξίσου τραγικές για όποια γυναίκα τις βιώνει.

εμείς τώρα ξεκινήσαμε ξανά προσπάθειες και σε λίγες μέρες περιμένω να

-μην- αδιαθετήσω...και σας μιλάω ειλικρινά το να μην είμαι έγκυος με τρομάζει εξίσου με το να είμαι:shock::shock::shock: γιατί δεν ξέρω τι εξέλιξη θα έχει μια νέα εγκυμοσύνη...

προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατός πιο ήρεμη και χαλαρή και θα δούμε!

εύχομαι τα καλύτερα σε όλες, και σύντομα να έχουμε μια ευχάριστη εμπειρία για να μοιραστούμε!;)

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια ολες σας, και ξαναγράφω σήμερα για να σας πώ, οτι παρά τους φόβους μου και το άγχος μου, ολα πάνε καλά μεχρι στιγμής! Μπήκα στην 10η εβδομάδα, και ακούσαμε και την καρδούλα πριν 2 εβδομάδες! Πέρα απο τους ακατάπαυστους εμετούς και το ότι έχασα 2 κιλά, όλα πάνε καλά...Εγώ ξερνοβολάω όλη μερα, και ο ο άντρας μου χαίρεται και γελάει ο χαζοβιόλης!

Ξέρω οτι ό,τι και να σας πω, σε εσάς που θέλετε να μείνετε έγκυες, δεν έχει σημασία, αν δεν το πιστέψετε πραγματικά οτι θα συμβεί. Ίσως (ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΟΙ), και αυτή η εγκυμοσύνη να μην πάει καλα, αλλά τώρα ξέρω το κόλπο! Καλή ψυχολογία, Πίστη στον Θεό, και Αγάπη! αααα! ναι...και να ευχαριστηθείς το σεξ...χιχιχιχιχι!

Πότέ δεν ήμουν άνθρωπος της εκκλησίας, και μέσα μου ειρωνευόμουν τους ανθρώπους που ήτανε...Τον τελευταίο χρόνο έγινα, και αυτό γιατί δεν είχα απο που αλλού να κρατηθώ...Αλλά πώς να εξηγήσεις το γεγονός οτι έμαθα οτι είμαι έγκυος, την ημέρα που γιόρταζε ο Άγιος στον οποίο έκανα τάμα???

Πίστη στο θαύμα θέλει...

Θα δείτε οτι εχω δίκιο! Όλες όσες το πιστέψουν, θα το έχουν!

ha0ap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με εχεις συγκινήσει!!!! και είμαι και στη δουλεια!!!! μπράβο βρε κοπελιά μου.. μπράβο... για τη δυναμή σου, την αντοχή σου, την πίστη σου!! Με το καλό ενα υγιέστατο μωράκι....

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας , ειμαι καινούρια στο forum αν και το παρακολουθούσα τα τελευταια δύο χρόνια. Αποφάσισα να γράψω την ιστορία μου για να ενθαρρύνω τις κοπέλες που προσπαθούν μιας κι εγώ όλο αυτό το διαστημα ήθελα να διαβάζω ιστορίες με αίσιο τέλος.

Λοιπόν εγώ προσπαθούσα να μείνω έγκυος 2 χρόνια. Παντρεύτηκα τον Ιούνιο του 2009 και αμέσως αρχίσαμε τις προσπάθειες μιασ και το θέλαμε και οι δύο πάρα πολύ. Και εδώ αρχίζουν τα προβλήματα...Μιας που έχω πολυκυστικές ωοθήκες και άστατο κύκλο ήξερα ότι ίσως να έχω μια δυσκολία στη σύλληψη. Μετά απο 1 χρόνο προσπαθειών και τη διαπιστωση ότι δεν έκανα σωστη ωορηξία αφου η προγεστερόνη μου ήταν πολύ χαμηλη, ο γιατρός μου χορηγει κλομιφαίνη. Ταυτόχρονα γίνεται σπερμοδιάγραμμα στον σύζυγο, όπου όλα καλά ευτυχώς. Μετά απο λίγους μήνες χωρις αποτέλεσμα έκανα σαλπιγγογραφία οπου βρέθηκαν περικωδωνικές συμφύσεισ και στένωση της δεξιάς σάλπιγγας! Άλλο ένα μείον! Ο γιατρός μου ψιλοαπογοητεύτηκε αλλά μου είπε ότι δεν πρέπει να τα παρατήσω και να συνεχίσω τις προσπάθειες φυσιολογικά γιατι οι πιθανότητες ήταν λίγες αλλά υπήρχαν. Κάποια στιγμή πήρα τις εξετάσεις παραμάσχαλα και πήγα να ζητήσω μια δεύτερη γνώμη. Ο δεύτερος γιατρός επέμενε να κάνω λαπαροσκόπηση για διόρθωση των σαλπιγγών αν και ούτε αυτός μου απέκλεισε μια φυσιολογική σύλληψη. Τελίκα δεν έκανα τίποτα. Η αλήθεια είναι όμως πως όσο περνούσαν οι μήνες είχα αρχίσει να απογοητεύομαι. Τότε είπα να περάσει κι αυτό το καλοκαίρι και απο Σεπτέμβρη θα πάω στον γιατρό και θα του πω κάνε μου λαπαροσκόπηση, κάνε μου εξωσωματική, κάνε μου ότι θες...Προγραμματίσαμε να πάμε και διακοπές τον Ιούλιο με τον άντρα μου όπου περάσαμε φανταστικά και ήταν μια εμπειρία μοναδική για εμάς! Γυρίσαμε ως φαίνεται πολύ ανανεωμένοι και με το μυαλό κολλημένο ακόμα στο ταξίδι...έγινε το θαύμα! Γιατί περί θαύματος πρόκειται το ότι ΕΓΩ έμεινα έγκυος! Με ωοθήκες και σάλπιγγες να υπολειτουργούν ήταν θαύμα που έστω και μια φορά κατάφεραν να συντονιστούν και να λειτουργήσουν και οι δύο μαζί! Έκανα τεστ την επομένη της Παναγίας και βγήκε ΘΕΤΙΚΟ! Μετά απο λίγες μέρες είδαμε το σάκο στον υπέρηχο και μετά απο δύο εβδομάδες ακούσαμε την καρδιά..και να 'μαι τώρα αισίως στην 10η εβδομάδα!

Το ηθικό δίδαγμα απο την ιστορία μου πιστεύω ότι είναι ότι όλες οι γυναίκες του κόσμου που θέλουν, ΜΠΟΡΟΥΝ να γίνουν και θα γίνουν μητέρες! Πρέπει να έχουμε πίστη ότι αυτό κάποια στιγμή, όταν ο Θεός κρίνεί ότι είναι η κατάλληλη, θα συμβεί. Δεν πρέπει να απελπιζόμαστε ή να βιαζόμαστε, μόνο να πιστέψουμε ότι θα συμβεί. Να το θεωρήσουμε δεδομένο ότι θα συμβεί...και να περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Mina80

Συγχαρητήριααααα! Με το καλό! Είδες ρε παιδί μου, αμα σε θέλει, σε θέλει...! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Εμένα μου είπε θα γεννήσω μέσα Απριλίου. Εσενα?

ha0ap3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορότσια!Σας εύχομαι από ψυχής να αποκτήσετε όλες ένα μωράκι.

Όλες εσάς που προσπαθείτε σας θεωρώ γυναίκες με τεράστια αποθέματα δύναμης.Έχετε πολύ θέληση μέσα σας!Μπράβο σας!

Ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του προσπαθούσαν 10 χρόνια να κάνουν παιδάκι.Τα 6 χωρίς ιατρική βοήθεια.Η κοπέλα μετράει 3 αποβολές μετά τον τέταρτο μήνα :( Τέσσερα χρόνια προσπαθούσαν με εξωσωματική.Δεν το άφησαν ποτέ.Επέμειναν και ανταμείφθηκαν!Εδώ και λίγες μέρες κρατάνε στην αγκαλιά τους τα διδυμάκια τους :D Όλοι στην οικογένεια ξέρουν πόσα έχουν περάσει αυτά τα παιδιά για να φτάσουν εδώ.Η εγκυμοσύνη ήταν πολύ δύσκολη.Είμαστε όλοι πραγματικά ευτυχισμένοι που κατάφεραν να πραγματοποιήσουν το όνειρο τους.

Μην τα παρατήσετε ΠΟΤΕ!Διεκδικήστε το δικαίωμα σας στην μητρότητα.

Καλή επιτυχία σε όλες!

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

 

Ειμαι καινουρια στο forum και ηθελα και εγω να σας πω την ιστορια μου.

Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 3 χρονια και παντρεμενοι μολις εναμιση μηνα. Απο τον Απριλιο ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρο (οχι εντατικα ειναι η αληθεια, απλα καναμε ελευθερα). Περασαν δυο μηνες και τιποτα και αφου η γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι ολα καλα με μενα αποφασισαμε να κανει ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα, δεδουμενου οτι περυσι ειχε κανει και επεμβαση για κυστη.

Και τα αποτελεσματα ηταν χειροτερα απ' οτι μπορουσα να φανταστω. 500.000 σπερματοζωαρια και μηδεν κινητηκοτητα. Ξεκινησαμε με γιατρους και ολοι μας προτειναν να γινει επεμβαση με αβεβαια αποτελεσματα ομως. Φυσικα μας απεκλεισαν την πιθανοτητα φυσιολογικης συλληψης με τετοια αποτελεσματα. Κανουμε και δευτερο σπερμοδιαγραμμα, κι εκει που λεγαμε χειροτερα δε γινεται 200.000 σπερματοζωαρια και παλι μηδεν κινητικοτητα. Βρισκουμε το γιατρο και κανονιζουμε ημερομηνια επεμβασης.

Και καπου εκει ανακαλυπτω οτι μ' αυτα και με εκεινα δεν εχω καταλαβει οτι δεν ηρθε η περιοδος. Μετραω τις μερες, δεδουμενου οτι εγω ειμαι ρολοι σ' αυτα, και βλεπω οτι εχω 3 μερες καθυστερηση. Φυσικα μετα απ' ολα αυτα δε μου καν περασε απ' το μυαλο η πιθανοτητα εγκυμοσυνης.

Φτανω 7 μερες καθυστερηση και κανω δυο τεστ εγκυμοσυνης, καθως επεμενε και ο αντρας μου. Και τα δυο αρνητικα. Ενταξει λεω μετα απ' αυτο σιγουρα θα μου ερθει. Στις δεκα μερες καθυστερηση παιρνω τη γιατρο μου τηλεφωνο για να μου πει τι να παρω για να ερθει η περιοδος και μου λεει οτι πρεπει οπωσδηποτε να κανω β-χοριακη.

Και ναι λοιπον σχεδον χωρις καθολου σπερματοζωαρια και κινητικοτητα, χωρις κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης, με δυο μολις επαφες με τον αντρα μου τον προηγουμενο μηνα -και ουτε καν στις γονιμες θυμαμαι- και με δυο αρνητικα τεστ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

Ακομα δεν τολμαω να το πιστεψω, περιμενω να παω στο γιατρο να δουμε οτι ολα ειναι καλα και μετα να χαρω.

Σας ευχομαι ολες καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια,

 

Ειμαι καινουρια στο forum και ηθελα και εγω να σας πω την ιστορια μου.

Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 3 χρονια και παντρεμενοι μολις εναμιση μηνα. Απο τον Απριλιο ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρο (οχι εντατικα ειναι η αληθεια, απλα καναμε ελευθερα). Περασαν δυο μηνες και τιποτα και αφου η γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι ολα καλα με μενα αποφασισαμε να κανει ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα, δεδουμενου οτι περυσι ειχε κανει και επεμβαση για κυστη.

Και τα αποτελεσματα ηταν χειροτερα απ' οτι μπορουσα να φανταστω. 500.000 σπερματοζωαρια και μηδεν κινητηκοτητα. Ξεκινησαμε με γιατρους και ολοι μας προτειναν να γινει επεμβαση με αβεβαια αποτελεσματα ομως. Φυσικα μας απεκλεισαν την πιθανοτητα φυσιολογικης συλληψης με τετοια αποτελεσματα. Κανουμε και δευτερο σπερμοδιαγραμμα, κι εκει που λεγαμε χειροτερα δε γινεται 200.000 σπερματοζωαρια και παλι μηδεν κινητικοτητα. Βρισκουμε το γιατρο και κανονιζουμε ημερομηνια επεμβασης.

Και καπου εκει ανακαλυπτω οτι μ' αυτα και με εκεινα δεν εχω καταλαβει οτι δεν ηρθε η περιοδος. Μετραω τις μερες, δεδουμενου οτι εγω ειμαι ρολοι σ' αυτα, και βλεπω οτι εχω 3 μερες καθυστερηση. Φυσικα μετα απ' ολα αυτα δε μου καν περασε απ' το μυαλο η πιθανοτητα εγκυμοσυνης.

Φτανω 7 μερες καθυστερηση και κανω δυο τεστ εγκυμοσυνης, καθως επεμενε και ο αντρας μου. Και τα δυο αρνητικα. Ενταξει λεω μετα απ' αυτο σιγουρα θα μου ερθει. Στις δεκα μερες καθυστερηση παιρνω τη γιατρο μου τηλεφωνο για να μου πει τι να παρω για να ερθει η περιοδος και μου λεει οτι πρεπει οπωσδηποτε να κανω β-χοριακη.

Και ναι λοιπον σχεδον χωρις καθολου σπερματοζωαρια και κινητικοτητα, χωρις κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης, με δυο μολις επαφες με τον αντρα μου τον προηγουμενο μηνα -και ουτε καν στις γονιμες θυμαμαι- και με δυο αρνητικα τεστ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

Ακομα δεν τολμαω να το πιστεψω, περιμενω να παω στο γιατρο να δουμε οτι ολα ειναι καλα και μετα να χαρω.

Σας ευχομαι ολες καλη επιτυχια!!!

δεν υπαρχει η ιστορια σου συγκινηθηκα παρα πολυ.σου ευχομαι ολοψυχα καθε ευτυχια κ μια υπεροχη κ τελιομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει η ιστορια σου συγκινηθηκα παρα πολυ.σου ευχομαι ολοψυχα καθε ευτυχια κ μια υπεροχη κ τελιομηνη εγκυμοσυνη.

 

Και μολις χθες εαθα οτι μαλλον ειναι και διδυμα. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Και σε σενα ευχομαο οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

koritisia geia sas. eimai kainourgia sto forum, alla pira to tharros ki egw na grapsw, na mou dwsete ligo tharros. Exw kyklo 30 imerwn. Kanonika eprepe na adiathetisw exthes alla eftixws den. Ekana to test exthes alla edixe arnitiko. Simera akoma den adiathetisa. Entometaxi exw poli fouskwmeno stithos, zalathes, ponokefalous kai ponaei poli i mesi mou. Episis edw kai 2-3 meres exw kai kati ponakia xamila opws ekeina proadiathesias. Lete na exw kamia elpida akoma, asxeta an vgeike arnitiko to test? eimai poli agxwmeni vre koritsia :(

Link to comment
Share on other sites

Και μολις χθες εαθα οτι μαλλον ειναι και διδυμα. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Και σε σενα ευχομαο οτι καλυτερο!

μακαρι να εχετε διδυμακια!!!!!με το καλο!!!!!μπραβο!!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μολις χθες εαθα οτι μαλλον ειναι και διδυμα. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Και σε σενα ευχομαο οτι καλυτερο!

ΥΠΕΡΟΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει περιπτωση.Μου έχει τύχει να εχω κανει 2 τεστ και να ειναι αρνητικα. Στην περιπτωση μου μαλλον ηταν καθυστερημένη σύλληψη (δηλ. στο τελος του κύκλου) και ισως γι αυτο ηταν λάθος. Παντως καλυτερα να κανεις εξεταση χοριακης παρα τεστ στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ. ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ "ΤΕΛΕΙΟ ΣΠΕΡΜΑ" (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ) ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ). ΔΗΛΑΔΗ: ΟΡΜΟΝΕΣ ΟΚ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΟΚ ΟΛΑ ΟΚ) . ΗΛΙΚΙΑ 25. ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ: ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ. ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ & ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ.(ΗΡΑΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΕΣ) 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΕΙΔΑ 2-3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ.Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 36.9-37.1. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΦΟΒΕΡΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ. ΧΘΕΣ ΞΕΠΡΗΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ "ΑΙΜΑ?". ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ? ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 26Η ΗΜΕΡΑ.Α! ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΩΡΑ 36.5 :confused:.

Link to comment
Share on other sites

Και μολις χθες εαθα οτι μαλλον ειναι και διδυμα. Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Και σε σενα ευχομαο οτι καλυτερο!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

 

Ειμαι καινουρια στο forum και ηθελα και εγω να σας πω την ιστορια μου.

Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι 3 χρονια και παντρεμενοι μολις εναμιση μηνα. Απο τον Απριλιο ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρο (οχι εντατικα ειναι η αληθεια, απλα καναμε ελευθερα). Περασαν δυο μηνες και τιποτα και αφου η γυναικολογος μου μου ειπε οτι ειναι ολα καλα με μενα αποφασισαμε να κανει ο αντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα, δεδουμενου οτι περυσι ειχε κανει και επεμβαση για κυστη.

Και τα αποτελεσματα ηταν χειροτερα απ' οτι μπορουσα να φανταστω. 500.000 σπερματοζωαρια και μηδεν κινητηκοτητα. Ξεκινησαμε με γιατρους και ολοι μας προτειναν να γινει επεμβαση με αβεβαια αποτελεσματα ομως. Φυσικα μας απεκλεισαν την πιθανοτητα φυσιολογικης συλληψης με τετοια αποτελεσματα. Κανουμε και δευτερο σπερμοδιαγραμμα, κι εκει που λεγαμε χειροτερα δε γινεται 200.000 σπερματοζωαρια και παλι μηδεν κινητικοτητα. Βρισκουμε το γιατρο και κανονιζουμε ημερομηνια επεμβασης.

Και καπου εκει ανακαλυπτω οτι μ' αυτα και με εκεινα δεν εχω καταλαβει οτι δεν ηρθε η περιοδος. Μετραω τις μερες, δεδουμενου οτι εγω ειμαι ρολοι σ' αυτα, και βλεπω οτι εχω 3 μερες καθυστερηση. Φυσικα μετα απ' ολα αυτα δε μου καν περασε απ' το μυαλο η πιθανοτητα εγκυμοσυνης.

Φτανω 7 μερες καθυστερηση και κανω δυο τεστ εγκυμοσυνης, καθως επεμενε και ο αντρας μου. Και τα δυο αρνητικα. Ενταξει λεω μετα απ' αυτο σιγουρα θα μου ερθει. Στις δεκα μερες καθυστερηση παιρνω τη γιατρο μου τηλεφωνο για να μου πει τι να παρω για να ερθει η περιοδος και μου λεει οτι πρεπει οπωσδηποτε να κανω β-χοριακη.

Και ναι λοιπον σχεδον χωρις καθολου σπερματοζωαρια και κινητικοτητα, χωρις κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης, με δυο μολις επαφες με τον αντρα μου τον προηγουμενο μηνα -και ουτε καν στις γονιμες θυμαμαι- και με δυο αρνητικα τεστ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

Ακομα δεν τολμαω να το πιστεψω, περιμενω να παω στο γιατρο να δουμε οτι ολα ειναι καλα και μετα να χαρω.

Σας ευχομαι ολες καλη επιτυχια!!!

 

Καλησπερα και απο μενα! ειναι να μην παιρνεις τωρα θαρρος απο αυτη την περιπτωση?200.000 σπερματοζωαρια και μηδεν κινητικοτητα και εμεινες εγγυος?Μπραβο κοπελα μου μπραβο και στους 2 σας!!!!

Και εμεις εχουμε προβλημα απο τη μερια του αντρα μου.Τον Ιουνιο ειχαμε 3.000.000 σπερματοζωαρια και μικρη κινητικοτητα και τελη Αυγουστου ανεβηκαν στα 7.000.000 και παλι μετρια κινητικοτητα.(βεβαια εχουμε ιστορικο απο παλια δεν ειναι κατι που ανακαλυψαμε τωρα)Εγω πριν 15 μερες εκανα σαλπιγγογραφια να μας φυγει η περιεργεια και απο τη δικη μου πλευρα αλλα ολα φυσιολογικα.Ακομα ομως τιποτα....:(

αυριο μαλιστα περιμενω και την ακατανομαστη να μου ερθει!δε φτανει που δε μενω εγγυος μου εμφανιζεται και μεσα στο σαβ/κο που ειμαστε πιο χαλαροι και μπορουμε να χαρουμε ο ενας τον αλλο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! ειναι να μην παιρνεις τωρα θαρρος απο αυτη την περιπτωση?200.000 σπερματοζωαρια και μηδεν κινητικοτητα και εμεινες εγγυος?Μπραβο κοπελα μου μπραβο και στους 2 σας!!!!

Και εμεις εχουμε προβλημα απο τη μερια του αντρα μου.Τον Ιουνιο ειχαμε 3.000.000 σπερματοζωαρια και μικρη κινητικοτητα και τελη Αυγουστου ανεβηκαν στα 7.000.000 και παλι μετρια κινητικοτητα.(βεβαια εχουμε ιστορικο απο παλια δεν ειναι κατι που ανακαλυψαμε τωρα)Εγω πριν 15 μερες εκανα σαλπιγγογραφια να μας φυγει η περιεργεια και απο τη δικη μου πλευρα αλλα ολα φυσιολογικα.Ακομα ομως τιποτα....:(

αυριο μαλιστα περιμενω και την ακατανομαστη να μου ερθει!δε φτανει που δε μενω εγγυος μου εμφανιζεται και μεσα στο σαβ/κο που ειμαστε πιο χαλαροι και μπορουμε να χαρουμε ο ενας τον αλλο :mad:

Ολοι οι γιατροι μας ειπαν οτι στην ιατρικη ολα ειναι απιθανα και ταυτοχρονα ολα πιθανα. Και οτι δεν ξερεις τι αριθμο και κινητικοτητα εχει τι σπερμα σε καθε επαφη (βεβαια αυτα τα λενε τωρα)

Οπως και να εχει εγω εμεινα εγγυος πανω που το ειχαμε ξεγραψει. Δεν προσπαθουσαμε εκεινο το μηνα απλα το καναμε. Μην απελπιζεσαι και κυριως μην αγχωνεσαι. Ξερω ειναι δυσκολο αλλα ειναι ο μονος τροπος. Καλη επιτυχια και σου ευχομαι συντιμα μια γεματη κοιλιτσα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...