Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρέφος και καθρέφτης


irene_zog

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Άντε καλέ τι λέτε τώρα;στην ταινία έβαλε ένα σατανικό παιδί ένα μωρό να κοιτάξει σε καθρέφτη κ μετά από μερικές μέρες το μωρό πέθανε.μακριά από καθρέφτες! :-P επίσης ξέρω κ για έναν άλλο καθρέφτη που τον ρωτούσε μια αν ήταν όμορφη κ αυτός τις απαντούσε! :-P ακόμη όταν ήμασταν μίκρα μας έλεγαν κατι παιδιά ότι αν πας στις 12 το βράδυ μπροστά σε καθρέφτη θα δεις τον σατανά.εγώ σατανά δεν είδα πάντως.θα είχε πάει σε άλλο καθρέφτη να εμφανιστεί φαίνεται εκείνο το βράδυ! :-P:-D:-P

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:μα πως τα λες ρε παιδάκι μου θα κατουρηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά εμένα η μικρή μου απο μωρό που ήταν λύσσαγε με έναν ολόσωμο καθρέφτη που έχουμε ακόμα και τώρα όταν θα ντυθεί το πρωί ή το απόγευμα για βόλτα όταν θα πάρει την κούκλα της να χορεψεί ακόμα και όταν βαριέται πάει μπροστά στον καθρέφτη μιλάει ,φιλάει το είδωλο της γενικά διασκεδάζει μαζί του .Τώρα στην Ρωσσία θα είχε σοβαρό πρόβλημα ??????Θα το κλείναν μέσα το παιδάκι μου ή εμένα θα έκλειναν την άσπλαχνη μάνα ????:?Τι να πω βοηθήστε με.

 

 

(Και στο αυτοκίνητο όταν ήταν μικρή στο ανάποδο καθισματάκι της είχα κρεμάσει καθρεφτάκι για να την βλέπω και όση ώρα ήταν ξύπνια το τι έκανε και το τι έλεγε δεν περιγράφεται.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά εμένα η μικρή μου απο μωρό που ήταν λύσσαγε με έναν ολόσωμο καθρέφτη που έχουμε ακόμα και τώρα όταν θα ντυθεί το πρωί ή το απόγευμα για βόλτα όταν θα πάρει την κούκλα της να χορεψεί ακόμα και όταν βαριέται πάει μπροστά στον καθρέφτη μιλάει ,φιλάει το είδωλο της γενικά διασκεδάζει μαζί του .Τώρα στην Ρωσσία θα είχε σοβαρό πρόβλημα ??????Θα το κλείναν μέσα το παιδάκι μου ή εμένα θα έκλειναν την άσπλαχνη μάνα ????:?Τι να πω βοηθήστε με.

 

 

(Και στο αυτοκίνητο όταν ήταν μικρή στο ανάποδο καθισματάκι της είχα κρεμάσει καθρεφτάκι για να την βλέπω και όση ώρα ήταν ξύπνια το τι έκανε και το τι έλεγε δεν περιγράφεται.)

 

Έναν εξορκιστή ΤΏΡΑΑΑΑ! :-):-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπερα μανουλες ,ομολογω οτι οταν ημουν μικρουλα η γιαγια μου με ειχε φοβερισει οτι αν κοιταζω τον καθρευτη νυχτα θα τυφλωθω και οτι θα δω ενα αγριο προσωπο να με κοιταει και αλλα πολλα κουλα.Το μοναδικο πραγμα που συνεβη ειναι οτι τρεμω και σκιαζομαι ακομα και σημερα τους καθρεφες και δεν κοιταζομαι τη νυχτα.Το μωρακι μου παντως απο την πρωτη μερα που τη φεραμε σπιτι και την καναμε μπανακι εντυποσιαστηκε απο τον καθρεφτη του μπανιου και παντα οταν ττην πλενω κοιταει το ειδωλο της μεσα του. Ειτε ειναι νυχτα ειτε μερα η μπεμπα μας χαιρεται να παιζει με το μωρακι που βλεπει και σαφεστατα δεν θελω να την τρομοκρατησω οταν μεγαλωσει με προκαταληψεις

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειπε μια κοπελιά που έχει σπουδασει στην ρωσια λογοθεραπεια και ψυχολογια και θεωρει οτι τα ρωσικα βιβλια ειναι τα καλυτερα σε αυτον τον τομέα. Δεν μπορεσε να μου το εξηγησει πολυ καλα γιατι η κοινη μας γλωσσα ήταν τα αγγλικα, αλλα είπε οτι τα μωρα δεν βλεπουν τον εαυτο τους όπως ειναι στην πραγματικοτητα αλλα καπως παραμορφωμένα και επιπλεον οτι βλεπουν κατι σαν σκιες (??) και τις παρερμηνευουν..

Της ειπα οτι ο μικρος γελαει οταν βλεπει τον εαυτο του οπουδηποτε και να καθρεφτιζεται και ειπε οτι ολα τα μωρα γελανε αλλα πολλες φορες τα προβληματα στα παιδια εμφανιζονται μεγαλωνοντας.

Ρωτησα την παιδιατρο μου και μου ειπε οτι δεν υπάρχει προβλημα...

 

 

Ο αντρας μου ειπε το εξης.."Γιατι τότε στα βρεφικά παιχνιδια που ειναι μελετημενα απο επιστημονες βαζουν καθρεφτακια!!!"

 

Δεν ξερω..Εγω καλού κακου θα το ελαττωσω :confused:.

 

Ουυυυυυυ παναγια μου.......:-D:-D:-D:-D Να της πεις της κοπελιας πως οταν το μωρο βλεπει θολα στις αρχες ετσι και αλλιως ΟΛΑ θολα ειναι και με σκιες ΟΧΙ μονο ο καθρεπτης. Οταν αρχιζει να βλεπει καθαρα ΟΛΑ ειναι καθαρα ακομα και ο καθρεπτης.....τωρα εκτος και αν η ιδια βλεπει σκιες στον καθρεπτη. Μετα απο ενα σημειο το παιδι εχει 100% την οραση την δικη μας. Εσυ βλεπεις σκιες στον καθρεπτη? Εγω παλι οχι.....το ιδιο και η μικρη. ουφφφφφφφ...........:twisted::twisted:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...