Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πεταλουδες ή πριγκιπισσες-νεραιδες


elenada

Recommended Posts

γεια σας μανουλες!

θα ηθελα την βοηθεια σας!

θα βαφτισω την κορουλα μου,τον Σεπτεμβρη,και πρεπει να διαλεξω καποιο θεμα για την βαφτιση της,αλλα δεν μπορω ν'αποφασισω με τιποτα!

μου αρεσουν τα χρωματα φουξια-λαχανι ή ροζ-λαχανι που με παραπεμπουν σε πεταλουδες και μαργαριτες,αλλα δεν βρισκω τοση ποικιλια,οσο οι πριγκιπισσες-νεραιδες οι οποιες ειναι πιο πολυ στα χρωματα του ροζ.πεστε μου την γνωμη σας,κι εσεις!κι οτιδηποτε αλλο θεμα εκτος των παραπανω αν μπορειτε να μου πειτε,τοσο το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ εγω δεν τα παω καλα με οτιδηποτε εχει πριγκηπισσες κ νεραϊδες , οποτε διαλεξα πεταλουδες κ λουλουδια... τα χρωματα φουξια λαχανι μιας κ ετσι ειναι κ το δωματιο μας... εγω βρηκα μπομπονιερες με μεταλικη πεταλουδα κ απο κατω θα κρεμονται τα κουφετα με κορδελακια λαχανι κ φουξια..(αυτη ειναι για τους μεγαλους... στα παιδακια μπομπονιερα γλυφιτζουρι) το προσκλητηριο θα ειναι κ αυτο με πεταλουδες κ ο στολισμος ειναι μαργαριτες μπαλονια στα ιδια χρωματα...αν δεν θελεις πριγκηπισσες κ νεραϊδες ψαξε το , ολο κ κατι θα βρεις;)...

 

με το καλο κ να σου ζησει η μπουμπου σου!!!

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι πριγκιπισσες εχουν φορεθει παρα πολυ! Αλλα ξερω οτι φετος θα παιξει παρα πολυ η πεταλουδα!!

 

εγω προτιμω πεταλουδες... Ισως αργοτερα βρεις κι άλλα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια,για τις απαντησεις σας!

σοφια ,κι εμας το δωματιο μας ειναι διακοσμημενο με πεταλουδες και λουλουδια σε χρωματα ροζ-λαχανι!ποτε με το καλο η βαφτιση σας?

ωραια κι η ιδεα με τα γλυφιτζουρια,και θα μπορω να τις φτιαξω εγω.

για παιδικες μπομπο σχετικα με πεταλουδα δεν εχω βρει παρα μονο κουμπαραδες.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια,για τις απαντησεις σας!

σοφια ,κι εμας το δωματιο μας ειναι διακοσμημενο με πεταλουδες και λουλουδια σε χρωματα ροζ-λαχανι!ποτε με το καλο η βαφτιση σας?

ωραια κι η ιδεα με τα γλυφιτζουρια,και θα μπορω να τις φτιαξω εγω.

για παιδικες μπομπο σχετικα με πεταλουδα δεν εχω βρει παρα μονο κουμπαραδες.

 

 

20/6! φανταζομαι ειναι ευκολο να φτιαξεις τα γλυφιτζουρια μπομπονιερες! εγω δεν προλαβαινω κ ετσι θα τα παρω ετοιμα....

αλλα δεν καταλαβα... θα κανεις 1 μπομπονιερα μια και καλη παιδικη??? γιατι ναι σε παιδικες ουτε εγω ειδα...αυτη που ειδα ειναι για μεγαλους... θα σου στειλω πμ να δεις φωτο...

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20/6! φανταζομαι ειναι ευκολο να φτιαξεις τα γλυφιτζουρια μπομπονιερες! εγω δεν προλαβαινω κ ετσι θα τα παρω ετοιμα....

αλλα δεν καταλαβα... θα κανεις 1 μπομπονιερα μια και καλη παιδικη??? γιατι ναι σε παιδικες ουτε εγω ειδα...αυτη που ειδα ειναι για μεγαλους... θα σου στειλω πμ να δεις φωτο...

 

οχι βρε,εννοω οτι αφου δεν βρισκω παιδικη μπομπο σε σχεση με πεταλουδα θα ηταν ωραια τα γλυφιτζουρια η κατι ζαχαρωτα σε σχημα μαργαριτας που ειδα στο ελξις.και για τους μεγαλους κουτια η πουγγια με μπρελοκ η καρφιτσα πεταλουδα.

 

με το καλο η βαφτιση!!περιμενω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Οι πριγκιπισσές και νεράιδες είναι πολυφορεμένες και προσωπικά δεν θα τις διάλεγα. οπότε θα σου πρότεινα πεταλούδες ή ακόμα καλύτερα να έχεις ως θέμα το χρώμα/χρώματα που σου αρέσει. Ούτε εγώ μπορούσα να αποφασίσω και έπιασα τον εαυτό μου να κοιτάει περισσότερο τα χρώματα, παρά το σχέδιο. Οπότε τελειως φυσικά, ως θέμα στη βάπτισή μου ήταν το χρώμα. Δηλαδή συγκεκριμένα, κυριαρχούσαν τα ροζ/φούξια και άσπρο/εκρού. Όμως, άλλο σχέδιο είχε το προσκλητήριο, άλλο η μπομπονιέρα κτλ...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Οι πριγκιπισσές και νεράιδες είναι πολυφορεμένες και προσωπικά δεν θα τις διάλεγα. οπότε θα σου πρότεινα πεταλούδες ή ακόμα καλύτερα να έχεις ως θέμα το χρώμα/χρώματα που σου αρέσει. Ούτε εγώ μπορούσα να αποφασίσω και έπιασα τον εαυτό μου να κοιτάει περισσότερο τα χρώματα, παρά το σχέδιο. Οπότε τελειως φυσικά, ως θέμα στη βάπτισή μου ήταν το χρώμα. Δηλαδή συγκεκριμένα, κυριαρχούσαν τα ροζ/φούξια και άσπρο/εκρού. Όμως, άλλο σχέδιο είχε το προσκλητήριο, άλλο η μπομπονιέρα κτλ...

 

ωραια ιδεα κι αυτη lucy.εχω μπερδευτει παντως,με τοσα που εχω δει!ουφ!

μολις αποφασισω τι θα κανω,θα σας βαλω φωτο να μου πειτε γνωμες!

να χαιρεσαι τις κορουλες σου!

Link to comment
Share on other sites

ωραια ιδεα κι αυτη lucy.εχω μπερδευτει παντως,με τοσα που εχω δει!ουφ!

μολις αποφασισω τι θα κανω,θα σας βαλω φωτο να μου πειτε γνωμες!

να χαιρεσαι τις κορουλες σου!

 

Να΄σαι καλά!!! Με το καλό η βάπτιση... όταν δεις αυτό που σου αρέσει θα το αναγνωρίσεις αμέσως...! Εξάλλου τα γούστα είναι υποκειμενικά. Κάνε έρευνα σε ίντερνετ και περιοδικά, αλλά και επιτόπια έρευνα σε καταστήματα και θα ανακαλύψεις τι σου ταιριάζει!:P

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Οι πριγκιπισσές και νεράιδες είναι πολυφορεμένες και προσωπικά δεν θα τις διάλεγα. οπότε θα σου πρότεινα πεταλούδες ή ακόμα καλύτερα να έχεις ως θέμα το χρώμα/χρώματα που σου αρέσει. Ούτε εγώ μπορούσα να αποφασίσω και έπιασα τον εαυτό μου να κοιτάει περισσότερο τα χρώματα, παρά το σχέδιο. Οπότε τελειως φυσικά, ως θέμα στη βάπτισή μου ήταν το χρώμα. Δηλαδή συγκεκριμένα, κυριαρχούσαν τα ροζ/φούξια και άσπρο/εκρού. Όμως, άλλο σχέδιο είχε το προσκλητήριο, άλλο η μπομπονιέρα κτλ...

 

Lucy μου, συμφωνώ και εγώ! δε θα έχω θέμα στη βάφτιση του μπεμπούλη μου, αλλά θα βασιστώ στα χρώματα!

Πάντως, σαν θέμα προτιμώ τις πεταλούδες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια και παλι.

μαλλον θα κανω κατι με πεταλουδες και μαργαριτες,τελικα,αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει τι.ειδα κατι μπουκαλακια γυαλινα και μεσα ειχε σε ρολο την προσκληση.απ'εξω ειχε κρεμασμενη μια μαργαριτα απο πετρουλες,στα χρωματα του φουξια-λαχανι,τελεια!θα ηθελα να την φτιαξω εγω αλλα θα δω αν με συμφερει κι αν μπορω.

 

να σας ρωτησω κατι ασχετο?

την κορη μου θα την βαφτισουμε αγγελικη αλλα την φωναζουμε αντζελινα.

στα ευχαριστηρια καρτελακια ή πανω στα μπαλονια,κτλ,

θα γραψω αγγελικη ή αντζελινα?

δηλαδη το υποκοριστικο γραφουμε ή τ'ονομα που βαφτιζεται?

μαλλον το δευτερο,ε?

Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι.

μαλλον θα κανω κατι με πεταλουδες και μαργαριτες,τελικα,αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει τι.ειδα κατι μπουκαλακια γυαλινα και μεσα ειχε σε ρολο την προσκληση.απ'εξω ειχε κρεμασμενη μια μαργαριτα απο πετρουλες,στα χρωματα του φουξια-λαχανι,τελεια!θα ηθελα να την φτιαξω εγω αλλα θα δω αν με συμφερει κι αν μπορω.

 

να σας ρωτησω κατι ασχετο?

την κορη μου θα την βαφτισουμε αγγελικη αλλα την φωναζουμε αντζελινα.

στα ευχαριστηρια καρτελακια ή πανω στα μπαλονια,κτλ,

θα γραψω αγγελικη ή αντζελινα?

δηλαδη το υποκοριστικο γραφουμε ή τ'ονομα που βαφτιζεται?

μαλλον το δευτερο,ε?

 

 

να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι συνηθίζεται, αλλά εγώ θα έβαζα το υποκοριστικό!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...