Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ...


Recommended Posts

Πήρα τις εξετάσεις της μικρουλας μου.Είχαμε δώσει μια πάνα για καλλιέργεια κοπράνων.

Για άλλο ψάχναμε, και τον μπελά μας βρήκαμε.

Ξεκίνησα με μια απλή μαγιερ, να δω αν εχει ακόμα αιματάκι το μωρό στα κακά του.(λόγω αλλεργίας, βλέπε εδώ: http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=2335&postdays=0&postorder=asc&start=375 )

 

Και λέει η μικροβιολόγος: να μην κάνουμε και μια καλλιέργεια?

κι εκεί που δεν θα κάναμε, γιατί η παιδίατρος είχε πει ότι δεν είναι απαραίτητο, την έκανα, έτσι για να δω τι γίνεται.

Εχθές λοιπον πήρα τα αποτελέσματα , και λένε ότι το μωρό μου έχει ...salmonella enteritidis ! ! ! ! :shock::shock::shock:

 

Έμεινα με το στόμα ανοιχτό. πρώτα απ'όλα το μωράκι μου είναι υγειέστατο, δεν έχει καθόλου πυρετό - ποτέ του δεν έκανε - , δεν κλαίει, και δεν έχει κανένα περίεργο σύμπτωμα...

Δεύτερον θηλάζει αποκλειστικά, και επαφές με αυγά, κοτόπουλα, κλπ δεν είχε. Ούτε κανενας άλλος στην οικογένεια έχει συμπτώματα.

εγώ δεν έχω διάρροιες ούτε πυρετό.

Παίρνω αμέσως την παιδίατρο. Της φάνηκε πολύ περίεργο, ειδικά για τόσο μικρό μωράκι, που θηλάζει αποκλειστικά, και ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ.

Το μωρό μου είναι πολύ χαμογελαστό, με δίπλες στα χεράκια και τα μπουτάκια, ροδαλά μάγουλα και ζωηρό βλέμα... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ!

Μου σύστησε μια παιδογαστρεντερολόγο που την πήρα τηλ και μου είπε να στείλω δείγμα κοπράνων στην Ευρωκλινική Παίδων, για διασταύρωση.

Εγώ έχω ήδη πεταχτει μέχρι την Κόρινθο με μια πάνα στην τσάντα, και άφησα και σε άλλο μικροβιολογικό για 2η γνώμη. (είμαι στο εξοχικό βλέπετε τώρα...)

 

η μητέρα μου πριν λίγο πήρε άλλη μια φρεσκοχ.... πάνα και την πάει και στην Ευρωκλινική, να είμαστε 100% σίγουροι, γιατί όπως είπε η γιατρός, η σαλμονέλα είναι επικίνδυνη σε τόσο μικρή ηλικία.

 

ΚΟΙΤΑΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ. :(

 

ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, Η΄ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ???

 

Ελπίζω να έκανε λάθος η πρώτη μικροβιολόγος. (Και μετά θα της πω και καμιά βαριά κουβέντα!!! :evil: )

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και γω θα έλεγα μήπως κάποιο λάθος με την καλλιέργεια;

Επίσης, μήπως καποιο πρόβλημα με τον ουροσυλλέκτη; Να ήρθε σε επαφή με κάτι ή να μην πλύθηκε καλά το μωράκι από κάτω πριν βάλεις ουροσυλλέκτη; (Με σακουλάκι δεν πήρες ούρα; ).....

 

Πραγματικά ακούγεται λίγο περίεργο.....

Περίμενε και την άλλη εξέταση να δεις... Το ότι είναι και το μωρό σου γελαστό και μια χαρά λέει πολλά. Αν είχε κάτι όλο και μια γκρινούλα θα την είχε...

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα τα αποτελέσματα να να μην είναι σωστά. Η παιδογαστρεντερολόγος (η κα Κα... φαντάζομαι ότι είναι, αυτή παρακολουθεί και εμάς) τί σας είπε για την περίπτωση αυτή, πρέπει να κάνετε κάτι άμεσα ή απλά θα περιμένετε πάλι τα αποτελέσματα????

 

Πάντως μην ανυσηχείς βρε κοριτσάκι μου όσο το παιδί σου έχει καλή διάθεση και θηλάζει μη φοβάσαι τίποτα!

 

Ενημέρωσε μας

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα έλεγα μήπως κάποιο λάθος με την καλλιέργεια;

Επίσης, μήπως καποιο πρόβλημα με τον ουροσυλλέκτη; Να ήρθε σε επαφή με κάτι ή να μην πλύθηκε καλά το μωράκι από κάτω πριν βάλεις ουροσυλλέκτη; (Με σακουλάκι δεν πήρες ούρα; ).....

 

Πραγματικά ακούγεται λίγο περίεργο.....

Περίμενε και την άλλη εξέταση να δεις... Το ότι είναι και το μωρό σου γελαστό και μια χαρά λέει πολλά. Αν είχε κάτι όλο και μια γκρινούλα θα την είχε...

 

καλλιέργεια κοπράνων ήταν και είχα δώσει την πρώτη πρωινή πάνα.

 

 

απο Κα αρχίζει το όνομά της, η παιδίατρος μου την σύστησε. είναι καλή???

γιατί πολύ βιαστικά μου τα 'πε στο τηλέφωνο και με κατα-άγχωσε...

"ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ Η ΣΑΛΜΟΝΕΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ" και γεια σας.

 

αμαν!!!! κυρία μου, με αγχωμένη νέα μαμά μιλάς... :?

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς καλή μου μάλλον λάθος θα είναι εφόσον και το μωράκι νιώθει μια χαρά.

 

Ψυχραιμία μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα και μην προτρέχεις :)

 

Όλα θα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νίκη η συγκεκριμένη παιδογαστρεντερολόγος θεωρείται πολύ καλή ΑΛΛΑ και εμένα πάντα βιαστικά μου μιλάει στο τηλ. και αυτό μου τη σπάει...

Δε θέλω να σε αγχώσω περισσότερο αλλά ρωτάω εγώ τώρα

Πόσες μέρες θα κάνει να βγει η νέα καλλιέργεια?

Και αν όντως είναι σαλμονέλα και είναι όπως τα λένε επικίνδυνη γιατί χάνουμε πολύτιμο χρόνο και δεν κάνουμε κάτι άμεσα? Μας παίρνει να περιμένουμε τα αποτελέσματα της νέας καλλιέργειας.

Μίλα με τον παιδίατρο σου και πες του τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να είμαστε καλυμένοι, δεν ξέρω μπορεί να μη χρειάζεται τίποτα...

Σε παρακαλώ πολύ μιλα μαζί τους και πίεσε τους λίγο.

 

Συγγνώμη αν ακούγομαι δασκαλίστικα αλλά αν δεν τους τρέξεις εσύ ....

 

Μακάρι να μη συμβαίνει τίποτα, σου θυμίζω ότι και εμείς τελικά για τζάπα λόγο νοσηλευτήκαμε αλλά αν δεν ήταν αυτό....

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

ασε με την παιδίατρο απο χθες είμαστε On line που λέει ο λόγος. με πήρε το πρωί και με ρώτησε, και της είπα οτι το μωρό είναι μια χαρά, απύρετο, τρώει και κοιμάται. οπότε αφού είναι έτσι λέει, περιμένουμε.

 

κι από το μικροβιολογικό στην κόρινθο, και από την ευρωκλινική, τα αποτελέσματα θα τα έχω δευτέρα πρωί. στην ευρωκλινική μάλιστα που εκτός από την κα Κα... είναι και η παιδίατρος μας, θα έχουμε λέει μια πρώτη εικόνα αυριο βράδυ.

 

ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ. :( ΚΧΧΧ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ. ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΑΥΤΗ ΟΜΩς ΠΕΙΝΟΥΣΕ. (Τώρα κοιμάται, κι εγώ την έχω συνέχεια δίπλα μου.)

με κοροιδεύει κι απο πάνω το μωρουλίνι μου...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

 

πρωτα απο όλα σου εύχομαι να μην είναι τίποτα..

 

θα σου πω την δική μας εμπειρία..

είχε ο μεγάλος μου διάρροιες καμιά 10 μέρες και αποφασίζω να τον πάω στο Ιατρικό για εξετάσεις..του έκαναν εισαγωγή για γαστρεντερίτιδα ,μείναμε 5 μέρες μέσα και την μέρα που βγαίναμε βγήκε απο την τελευταία καλλιέργεια οτι τελικά ήταν σαλμονέλα..απο οτι μου είπαν τότε η σαλμονέλα καθυστερεί να εντοπιστεί...πήραμε αντιβιώση και οκ..την σαλμονέλα δεν την κολλάς μόνο απο την λήψη φαγητού , αλλά και απο την επαφή ..δηλαδή καθάριζες κοτόπουλο? υπερβολικά καλό πλύσιμο χεριών και πάγκου και οπουδήποτε μπορεί να έχει ακουμπήσει το κοτόπουλο..κ.τ.λ.

Η παιδογαστρεντερολόγος που αρχίζει απο Κα αν είναι αυτή που φαντάζομαι ( Ευρωκλινική) είναι super είχε κάνει την phμετρία στην κόρη μου...πάρα πολύ καλή...

 

σου εύχομαι το καλύτερο

να μας ενημέρωνεις...

Link to comment
Share on other sites

ασε με την παιδίατρο απο χθες είμαστε On line που λέει ο λόγος. με πήρε το πρωί και με ρώτησε, και της είπα οτι το μωρό είναι μια χαρά, απύρετο, τρώει και κοιμάται. οπότε αφού είναι έτσι λέει, περιμένουμε.

 

κι από το μικροβιολογικό στην κόρινθο, και από την ευρωκλινική, τα αποτελέσματα θα τα έχω δευτέρα πρωί. στην ευρωκλινική μάλιστα που εκτός από την κα Κα... είναι και η παιδίατρος μας, θα έχουμε λέει μια πρώτη εικόνα αυριο βράδυ.

 

ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ. :( ΚΧΧΧ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ. ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ. ΑΥΤΗ ΟΜΩς ΠΕΙΝΟΥΣΕ. (Τώρα κοιμάται, κι εγώ την έχω συνέχεια δίπλα μου.)

με κοροιδεύει κι απο πάνω το μωρουλίνι μου...

 

Χαχα καλά κάνει και σε κοροϊδεύει γιατί μπορεί όντως να έχουν κάνει λάθος:wink:

Ρε συ έριξα μια πολύ γρήγορη ματιά και βλέπω ότι για τη σαλμονέλα τα συμπτώματα είναι εμετοί, αναγούλες και έντονος πόνος στην κοιλιά, αλλά όπως λες το μωρό είναι μες στην τρελή χαρά.

 

Αρα νομίζω ότι πρέπει να ακούσεις αυτό που σου λέει η παιδιατρος σου ότι εφόσον το παιδί είναι καλά να κάνεις υπομονή και να περιμένεις μέχρι να βγουν τα πρώτα αποτελέσματα...

Και εμένα πάντως πριν καταλήξουμε σε αλλεργία μου έλεγαν οι γιατροί να παρατηρώ το μπέμπη αν έιναι ζωηρός και να ανησυχήσω μόνο στην περίπτωση που το παιδί δείξει οκνηρό ή έντονη ανησυχία...

 

Καλώς ήρθες στον όμορφο κόσμο των μαμάδων φιλενάδα!!!!

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

mamaka, ευχαριστώ...

 

να, όμως ο μεγάλος είχε πυρετό... εμένα δεν έχει τίποτα. Τι να πω. και επειδή είναι τόσο μικρούλα - 2 μηνών ακριβώς. α, και μιας ημέρας-, είναι λέει επικίνδυνο!!!

 

τι να κάνω άλλο? δεν θέλω να μου την κρατήσουν τόσο μικρή, θα πεθάνω!!! -βέβαια δε νομίζω να μου την κρατήσουν κιόλας αφού δεν έχει πυρετό-, αλλά βλέπουμε.

Ας μην βιάζομαι.

 

ελπίζω και να είναι σαλμονέλα, με μια αντιβίωση να την ξεπεράσουμε εύκολα.

Και τι γίνεται με την αντιβίωση όταν το μωρό θηλάζει? πως την παίρνει??? δεν είναι κι αυτό επικίνδυνο???

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν το μωρό σου είχε σαλμονέλλα τότε δεν θα ήταν ήσυχο να παίζει και να χαμογελά. Προφανώς κανείς από εσάς δεν έχει ποτέ κολλήσει για αυτό κωλυσιεργείτε και νομίζετε ότι είναι τοσο απλό στην αντιμετώπιση.

 

Το μωρό σου θα έιχε ΠΟΛΥ υψηλό πυρετό, διάρροιες σαν νερό, συνεχή κόπωση, νωθρότητα και ρίγη. Καμία σχέση με την εικόνα που περιγράφεις. Για να κολήσει σαλμονέλα ένα μωρό θα πρέπει να ειχε έρθει σε επαφή με μολυσμένο αυγό ή κοτόπουλο, ή μολυσμένη επιφάνεια, ή σκυλιά που επίσης είχαν μολυνθεί κοκ Αν θηλάζει αποκλειστικά θα έπρεπε να το κόλλησες εσύ, πράγμα αδύνατο γιατί θα είχες συμπτωματα.

 

η σαλμονέλλωση είναι επικίνδυνη ακόμη και για τους μεγάλους. Θέλει επείγουσα εισαγωγή στο νοσοκομείο. Κάτι τέτοιο δεν παίζει με σας επομένως ή λάθος του εργαστηρίου είναι ή κάποιο άλλο μικρόβιο.

 

Καλά αποτελέσματα

_________________

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα συμπτώματα, με προβληματίζει πάρα πολύ, γιατί όταν είναι τόσο μωρό, δεν μπορείς να μιλήσεις για διάρροιες, γιατί τα κακά τους είναι έτσι κι αλλιώς υδαρρή, ούτε για πόνο στην κοιλιά, γιατί υπάρχουν οι κολικοί... :?:?:?

 

βέβαια, η δικιά μου έχει απλά πονάκια και δεν κλαίει αλλά γκρινιάζει όταν την πιάνουν. μόλις αεριστεί το καημένο συνέρχεται.

γουλιές βγάζει και εμαιτό έχει κάνει μια φορά την περασμένη βδομάδα, κι αυτό ήταν όλο.

Οι γουλιές νομίζω ότι εφόσον είναι πάνω στο ρέψιμο είναι φυσιολογικές...

 

αχχχχ θα σκάσω.

 

tboys, ο κόσμος των μαμάδων βλέπω έχει πολύ άγχος,ε???

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικάκι μου περαστικά αν και νομίζω ότι δεν θα είναι τίποτα.

Μου φαίνεται περίεργο να έχει σαλμονέλα και να μην σου έχει βγάλει έστω και ένα σύμπτωμα. Μη στενοχωριέσαι και μην αγχώνεσαι. Περίμενε να βγουν και οι άλλες απαντήσεις και ότι και να είναι(που δεν θα είναι τίποτα) θα είναι αντιμετωπίσιμο.

Φιλιά πολλά και όλα να πάνε καλά! :D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Νικουλα Ψυχραιμια!!!! Απαραιτητη και για σενα αλλα και για το μωρο που νιωθει την ψυχολογία σου!

Αρχικα υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα λαθους μιας και το παιδι δεν εχει συμπτωματα, αλλα και να μην ειναι λαθος ειστε πολυ τυχεροι που το ανακαλυψατε τοσο νωρις πριν προλαβουν να εκδηλωθουν τα συμπτωματα). Τα περισσοτερα μικροβια σε αυτη την ηλικια ειναι επικινδυνα αν δεν τα παρεις χαμπαρι απο νωρις. Και θετικη να βγει η δευτερη καλλιεργεια (σημερα θα ξερετε???) θα χρειεαστει το μωρο να παρει αντιβιωση πραγμα που σημαινει οτι θα νοσηλευτει για να την παιρνει ενδοφλέβια. Δεν ειναι οτι το καλύτερο, αλλα ειναι απαραιτητο να γινει, οποτε πρεπει να εισαι ψυχραιμη για να παρεις τις σωστες αποφασεις. Ρωτα αν σε αφηνουν με το μωρο ολη μερα - στο παιδων το κανουν, αλλα σε βαζουν μαζι με αλλα παιδια, οι γιατροι σου φερονται λες και σου κανουν χαρη κ ξενοδοχειακα υστερει πολύ. Ασε που καθε βαρδια γιατρων λεει τα δικά της κ δεν ξερεις ποιον να πιστεψεις. Στην Ευρωκλινικη ειναι πολυ καλυτερα τα πραματα, αλλα πρεπει να εχεις ιδιωτικη ασφάλεια γιατι αν δεν εχεις δεν ανταπεξερχεσαι οικονομικα. Δεν ξερω αν σου επιτρεπουν να εισαι ολη την μερα μαζι με το μωρο, κανε ενα τηλ κ ρωτα αν θες. Στο Λητω ξερω οτι σε αφηνουν μονο ωρες επισκεπτηριου κ ταισματος, που το θεωρω απαραδεκτο. Δε ξερω τι γινεται με τις υπολοιπες ιδιωτικες κλινικες. Αν ειναι παντως για δημοσιο σκεψου και το παιδων Πεντελης, ειναι σε καλυτερη κατασταση απο τα παιδων στο Γουδι. Οπως κ να εχει σκεψου οτι ειναι κατι που ειναι περαστικό, θα κρατησει μονο λιγες μερες και η κουραση θα ειναι κυριως για σενα, το μωρο οσο θα σε εχει κοντα του θα ειναι καλα. Η κυρια Κα ειναι η τοπ παιδογραστρεντερολογος στην Ελλαδα κ ειναι πολύ καλη. Με το τηλ δεν τα παει και τοσο καλα-σε ξεπεταει οπως οπως, αμα την δειτε απο κοντα ειναι πολυ υπευθυνη.

Μην στεναχωριεσαι, Νικη στα παιδακια συμβαινουν αυτα. Σε καταλαβαινω και σε νιωθω και γω, οπως ολες οι μανουλες εδω μεσα, αλλα θα δεις οταν περασει θα τα ξεχασεις ολα!

Βεβαια λεω οτι τα γραφψ τσαπα ολα αυτα γιατι θα ειναι λαθος, ε? :wink: Οτι νεοτερο εχεις ενημερωσέ μας

φιλικά

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα νέα μας:

μίλησα πριν λίγο με την παιδίατρο, και πήρε εκείνη στην ευρωκλινική να της πουν τα πρωτα αποτελέσματα.

προς το παρόν λέει , η καλλιέργεια είναι αρνητική, δηλαδή δεν έχει αναπτυχθεί καμία αποικία μικροβίων. ΜΑΛΛΟΝ την γλυτώσαμε!!! :D

όμως θα ξέρουμε αύριο σίγουρα. Να περάσουν άλλες 24 ώρες λέει για να δούμε μήπως παρουσιαστεί κάτι.

 

ΛΕΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΕΛΙΚΑ??? :D:?

 

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ...

Αλήθεια, τι γίνεται μετά με τον θηλασμό, αν δεν με αφήσουν να μείνω, κι αν δεν καταφέρω να βγάζω όλα τα γεύματα με θήλαστρο??? το χάνω το παιχνίδι και μετά το μωρό δεν θα θέλει στήθος???

 

Ας μην προτρέχω που είπε και η φίλη μας.

ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Νίκη μου αφού δεν έβγαλε στην αρχή κάτι δεν νομίζω να βγάλει. Όταν είχα τη δικιά μου στο νοσοκομείο ό,τι καλλιέργεια είχε κάνει πάντα μου λέγανε στην αρχή δεν έχει βγάλει κάτι ακόμα αλλά περιμένουμε και τελικά όλες ήταν καθαρές.Αν είναι κάτι συνήθως βγαίνει από την αρχή.

Τώρα ΑΝ τυχόν βγει θετική και χρειαστεί να νοσηλευτεί χρειάζεται ψυχραιμία(όσο μπορείς τουλάχιστον).Μην ανησυχείς με τον θηλασμό,αφού θηλάζει τόσο καιρό δύσκολα θα το ξεχάσει. Εδώ η μικρή μου μόλις 18 ημερών,έκανε 3 μέρες να θηλάσει,τις δώσανε και πιπίλα(αχ! τα θυμάμαι και τρελλαίνομαι) και μετά με θηλασμό μόνο 2 φορές την ημέρα και δεν είχε κανένα πρόβλημα να ξαναπιάσει το στήθος εκτός από την πρώτη φορά που έκανε κανα 5λεπτο να το πιάσει...

Όσο αφορά τα νοσοκομεία, από δημόσια το Αγία Σοφία θεωρείται καλύτερο από το Αγλαϊα Κυριακού. Το προσωπικό είναι απαράδεκτο οπότε χρειάζονται γερά νεύρα.Το θέμα είναι ότι οι γιατροί είναι καλοί.

Από ιδιωτικά δεν ξέρω, απλά εμείς την δεύτερη κιόλας μέρα που νοσηλευόταν το μπουμπουκάκι μας της κάναμε ιδιωτική ασφάλεια για να έχουμε ο κεφάλι μας ήσυχο.Στα δημόσια σε αντιμετωπίζουν σαν ένα τίποτα.Δεν υπολογίζουν ότι έχουν να κάνουν με μωρά ούτε φυσικά με γονείς που αγωνιούν :evil: Ακόμα και τώρα που το έζησα αυτό, δεν μπορώ να το πιστέψω με τι καρδιά το κάνουν. Τελοςπάντων δεν λέω άλλα γιατί νευριάζω,το θέμα είναι να κάνουν καλά τα παιδάκια,που σε αυτό τουλάχιστον δεν υπάρχει αμφιβολία γιατί πραγματικά τα ''ξεσκονίζουν''

Λοιπόν,περιμένουμε νέα,εύχομαι να πάνε όλα καλά :D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!!

 

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!

 

Πείτε μου τώρα, την θέλει την μηνυσούλα της η άλλη, που με έκανε να χάσω τον ύπνο μου και να σκεφτομαι και να περιμένω τα χειρότερα???

που πηγε η καρδια μου να σπάσει???

 

τέλος καλό όλα καλά. Μίλησα λοιπόν με την παιδίατρό μας, που πήρε τηλ στην ευρωκλινική -γιατί εμένα δεν θα μου τα έλεγαν τα αποτελέσματα κυριακάτικα-, και της είπαν ότι είναι αρνητική η καλλιέργεια, και έχουμε χλωρίδα φυσιολογική... καμία αποικία μικροβίων δεν έχει σχηματιστεί. ΕΜ, -λεει ι παιδίατρος- αφού η εικόνα του μωρού δεν συμβάδιζε με τέτοια αποτελέσματα.

Τώρα απλά παρακολουθούμε τις πάνες για το αιματάκι. Προς το παρόν δεν έχουμε καθόλου. Μόλις ξανακάνει, θα πάω κι εγώ να κάνω ένα ραντεβού με την Κα Κα... να πάρω καμιά συμβουλή...

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ! ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ!!!

 

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ΝΙΚΗ,πολυ ευχαρηστα νεα κοπελα μου.

Να ναι γερη η κορακλα σου παντα και αυτη τη βλαμενη τη μικροβιολογο να την βαλεις στη θεση της οταν την συναντησεις ,αχ θεε μου γινονται τετοια λαθη με μανουλες και παιδακια;;; :mad:

ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ -ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ευχάριστα νέα! :D

όσο για τη λάθος διάγνωση,μπορείς να κάνεις ένα δωράκι σε αυτόν που την έκανε:μια φρεσκογεμισμένη πάνα τυλιγμένη με κόκκινο φιόγκο!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...