Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός σταθμός σε Ν. Μάκρη, Ραφήνα, Πικέρμι


Recommended Posts

Κάποιος για την ονειρόσκαλα;

Καλησπέρα! έχω και εγω ένα κοριτσάκι 3,5 ετων και ενδιαφέρομαι για παιδικό σταθμο στη περιοχή νεα μάκρη-ραφήνα.

τωρα ξεκινάω να ψάχνω. Ξέρω για ονειρόσκαλα, κυρέζη, ινδιανούπολη, πορτοκαλι γαλάζιο συννεφάκι και ρόδινο τρένο.

Αν έχετε καποια πληροφόρια ή κόστος παρακλαώ πείτε μου. το μόνο που έχω ακούσει προς το παρόν είναι όχι καλά λόγια για ρόδινο τρένο όπως επίσης για την ονειρόσκαλα ότι δεν έχει άδεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τίποτα κανείς;

 

Το μόνο που ξέρω είναι ότι η ονειρόσκαλα δεν έχει σχολικό....Οπότε από εμάς αποκλείεται...

 

Στις κούνιες που μιλάω με μαμάδες μου είπαν καλά λόγια για την Κυρέζη, την πήρα τηλ πριν δυο βδομάδες αλλά μου είπε δεν έβγαλε τιμές ακόμα και είναι νωρίς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Δεν έχω προλάβει να πάω ακόμα στην ονειρόσκαλα, αλλά και εμένα με προβληματίζει το σχολικό...Στο πορτοκαλι γαλαζιο συννεφάκι πήγα. Περίμενα πιο υψηλές τιμές με όλα αυτά που έχω ακούσει αλλά μου φάνηκαν καλές για αυτά που λέει ότι προσφέρει. Στη Κυρέζη ίσως πάω μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Οποιος μάθει κάτι μέχρι τότε ας μες ενημερώσει παρακαλω! Τι τιμές παίζουν στην ονειρόσκαλα; Είναι όντως χωρίς φαγητό;

Link to comment
Share on other sites

Ουφ τι δίλημμα....

 

Είδαμε το πορτοκαλί γαλάζιο αλλά και την Κυρέζη.

 

Το πρώτο μας άρεσε πιο πολύ σαν οργάνωση με τετράδια επικοινωνίας με κάμερες, με όλα τυπωμένα και οργανωμένα.

 

Η Κυρέζη λίγο καλύτεροι χώροι, όλα καλά αλλά χωρίς τετράδια επικοινωνίας να μην ξέρω τι έκανε το παιδί μου όλα μέρα....

 

Από τιμές τα ίδια πάνω κάτω...

 

Το θέμα είναι ότι η Κυρέζη είναι πιο κοντά μας ενώ το πορτοκαλί γαλάζιο είναι μακριά και θα κάνει 45' μέσα στο σχολικό ένα παιδί 2,5 χρονών.....Δεν ξέρω...Καμιά γνώμη...;

Link to comment
Share on other sites

Δες και την Ονειροσκαλα. :wink: Θα με θυμηθεις.

 

Λυνεις και το θεμα της αποστασης.

 

ΥΓ εχουμε παει και στην Κυρεζη, και στην Ονειροσκαλα και εχω γνωστους στο Πορτοκαλι-Γαλαζιο. Ολοι καλοι ειναι. Η διαφορα τους ειναι μια: εχουν εντελως διαφορετικα παιδαγωγικα συστηματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το ηξερα, την πηγαιναμε με ταξι ή με αυτοκινητο. Ήμασταν αναμεσα σε αυτο: ονειροσκαλα με ταξι ή στο πορτοκαλι-γαλαζιο με λεωφορειο και αποφασισαμε το πρωτο. Για εμενα και οι δυο ειναι αριστοι παιδικοι σταθμοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τη βάλω σε ταξί....

 

Οπότε πάω πάλι σε δίλημμα κυρέζη ή πορτοκαλί γαλάζιο...

 

Τετράδιο επικοινωνίας έχει η ονειρόσκαλα;

Πως γίνεται η καθημερινή ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Και εγώ ανάμεσα σε αυτούς τους δύο είμαι. Βέβαια μου δημιουργεί θέμα ότι η ονειρόσκαλα δεν έχει σχολικό και φαγητό. Επίσης με προβλημάτισε ότι έψαξα να βρω αν είναι εγγεγραμμένη στους καταλόγους των συλλόγων και στο υπουργείο και δεν τη βρήκα πουθενά. Είναι πιο κοντά στο σπίτι μου, αλλά με προβληματίζουν τα παραπάνω. Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Κυρέζη την απέκλεισα γιατι από οργάνωση δεν μου φάνηκε πολύ καλή...Και είναι βασικό να υπάρχει οργάνωση σε ένα χώρο που έχει τόσα παιδιά. Μου δημιουργεί ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ Κυρέζη....Δεν έχω τρελαθεί, κάτι με χαλάει, ίσως που παίρνω τηλ και αντί να πούμε για το παιδί θα μου πει για την κρίση και τις διακοπές...Αλλά τι να κάνω δεν υπάρχει άλλη επιλογή....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μένω στη νέα μακρη και ψάχνω παιδικό σταθμό. Έχω δει την Κυρεζη και θα ήθελα την άποψη απο κάποιον που στέλνει το παιδί του εκεί. Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οσα εχουμε γραψει ολες παραπανω σου δινουν μια εικονα.

 

Καλος σταθμος ειναι, καθαρος, με καλες εγκαταστασεις, απλα δεν εχει οργανωση, προγραμμα. Δεν ειχε ορεξη η δικια μου να παει το πρωι. Ειδα τη διαφορα μετα σε αλλο σταθμο, σε προοδο. Επισης στην Κυρεζη δεν μου ταιριαξε η μεθοδος, δεν ειχαμε την επικοινωνια κι ενημερωση που θα θελαμε, ηταν λιγο πιεστικοι στο να διατηρουν τα δικα τους.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος για την ονειρόσκαλα;

 

Αργησα να το δω γιατι δεν μπαινω στο θεμα. Εμεις πηγαμε στην ονειροσκαλα. Ειναι πολυ καλος σταθμος, τον συνιστω ανεπιφυλακτα. Ζεστες με τα παιδια, ορεξατες, συνεργασιμες με τους γονεις. Τελειες εγκαταστασεις, προγραμμα. Ειχαμε καθε εβδομαδα αλλο θεμα, κι εκαναν κατασκευες, θεατρο, επαιζαν στον κηπο, εφτιαχναν στολες, διαβαζαν παραμυθια, χορευαν. Εμαθε πολλα το παιδι, παιζοντας. Ακομα τη θυμαται και μας ζηταει για τα ΣΚ να βρουμε ενα χωρο εδω σαν αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πηγαίνουμε στην Κυρέζη, όλα καλά, με μονο μειονεκτήμα ότι είναι ακριβό, από τις 2-3 για μια ωρα αν το κρατήσει επιπλέον αλλά 100 ευρώ... Στο πορτοκαλί γαλάζιο με τα ιδία λεφτά μέχρι τις 5.... Αλλά το πορτοκαλί γαλάζιο πολύ μακρια με το σχολικό... Στην ΚΥΡΕΖΗ εξαιρετική η κα Διονυσία αλλά και η κα Άννα.... Επίσης λίγα παιδιά, που μας έκανε μας γνωρίζουμε ο ένας τον άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το πορτοκαλι-γαλαζιο εχω ακουσει τα καλυτερα, αλλα δεν ειναι μακρια? Στη ραφηνα? Δεν το ειχαμε σκεφτει γι αυτο το λογο.

Σ ευχαριστώ πολυ με βοήθησες. Την άποψη που μου περιγράφεις έχω σχηματίσει για την Κυρεζη. Όσο για την Ονειροσκαλα γνωρίζω ότι δεν έχει σχολικό και χωρίς σχολικό δεν εδώ τη δυνατότητα να το παίρνω γιατί δουλεύω. Σ ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Για το πορτοκαλι-γαλαζιο εχω ακουσει τα καλυτερα, αλλα δεν ειναι μακρια? Στη ραφηνα? Δεν το ειχαμε σκεφτει γι αυτο το λογο.

Ναι η Ραφηνα είναι περίπου μια ώρα απόσταση με το σχολικό άρα ταλαιπωρία για τα παιδάκια. Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημέρα σας, έχω μία μικρή 18 μηνών και λέω από τον Οκτώβρη που θα γίνουμε 24 η (λίγο αργότερα λόγω επιθυμία του μπαμπά μας) να τη γράψω σε παιδικό σταθμό . Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε μερικούς ? Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 11/4/2017 at 11:38 ΠΜ, DESPOINA19 είπε:

Καλημέρα σας, έχω μία μικρή 18 μηνών και λέω από τον Οκτώβρη που θα γίνουμε 24 η (λίγο αργότερα λόγω επιθυμία του μπαμπά μας) να τη γράψω σε παιδικό σταθμό . Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε μερικούς ? Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα. Έχω και εγώ 2 παιδάκια. Το ένα έγινε τώρα 18 μηνών. ¨Εψαχνα και εγώ για παιδικόυς σταθμούς στη περιοχή και λίγοι είναι αυτοί που δέχονται από πολύ μικρή ηλικία. Τελικά κατέληξα στο Πορτοκαλί Γαλάζιο. Πολύ ωραίες εγκαταστάσεις, οργανωμένο σχολείο και με κέρδισε η ιδιοκτήτρια από το πρώτο ραντεβού. Γενικά έχουν πολύ καλή φήμη και αυτό επαληθεύτηκε. Οι δασκάλες στο βρεφικό είναι γλυκύτατες. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...