Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

all inclusive hotels


ydeka15

Recommended Posts

90 το βράδυ για all inclusive? βρείτε με και μένα, βρείτε με και μένα!... κάπου βόρεια όμως... δεν θέλω πολύ, ένα τριήμερο με φτάνει!

 

την τελευταία φορά που πήγα προ ετών στο εφιαλτικό Στόμιο Λαρίσης, σε ένα φθηνό χαλι ξενοδοχείο, με 40 ευρώ το βράδυ, πιό ακριβά μου βγήκε...

καλημερα,εχουμε ενα γαμο στο στομιο τελος αυγουστου κ λεγαμε να κανουμε κ μια εβδομαδα διακοπες εκει μια που θα παμε τοσο χαλια ειναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • KDC

    KDC 10 δημοσιεύσεις

  • BEBE

    BEBE 7 δημοσιεύσεις

  • hunter

    hunter 6 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 6 δημοσιεύσεις

Πέρσι εμείς πήγαμε με all inclusive πακέτο στο Preveza beach. Δωμάτια ωραία και ευρύχωρα, φαγητό μέτριο και ωραίες εγκαταστάσεις. Τίποτα το ξεχωριστό δηλαδή.

 

Φέτος έχουμε κλείσει ένα deal για το Ionian blue στην Λευκάδα με ημιδιατροφη (πρωινό-βραδινό). Η τιμή ήταν σούπερ για τα facilities και την θέα που έχει το ξενοδοχείο, 440 ευρώ για 5 νύχτες ενώ στο booking το δωμάτιο με πρωινό μόνο ήταν στα 900! Βέβαια εκ των υστέρων είδα ότι δεν είχε πολύ καλές κριτικές στο booking και κάπως απογοητεύτηκα!

 

Μήπως υπάρχει καμία εμπειρία από το ξενοδοχείο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχουμε ενα γαμο στο στομιο τελος αυγουστου κ λεγαμε να κανουμε κ μια εβδομαδα διακοπες εκει μια που θα παμε τοσο χαλια ειναι;

 

Δείτε αυτό: http://www.booking.com/hotel/gr/dohos.el.html Μακράν η καλύτερη επιλογή στην περιοχή!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχουμε ενα γαμο στο στομιο τελος αυγουστου κ λεγαμε να κανουμε κ μια εβδομαδα διακοπες εκει μια που θα παμε τοσο χαλια ειναι;

 

 

Όταν λέμε χάλι εννοούμε χάλι…

Εμείς είχαμε κλείσει 3κλινο με 40 το βράδυ αυγουστιάτικα, χωρίς προσφορά κτλ, σε ένα καινούριο – ανακαινισμένο ξενοδοχείο, αξιοπρεπές. Έλεγε 50 μέτρα από την παραλία, δεν κατάλαβα ότι εννοούσε στο κάθετο, οπότε 200 μέτρα ανηφόρα μαχαίρι… (πανόραμα νομίζω το λέγανε)

Η παραλία ήταν υπό του μετρίου, νομίζω η χειρότερη της περιοχής. Δίπλα στην παραλία κατεβαίνει κάτι σαν ρέμα από το βουνό, που κάνει στάσιμο μικρό έλος, πολύ κουνούπι εκεί γύρω.

Ελάχιστα μαγαζιά στην παραλία για φαγητό κτλ, δύο στις 3 φορές που φάγαμε έξω ήταν υπό του μετρίου επίσης (χαρακτηριστικά ένα μεσημέρι σε ταβέρνα – ψησταριά μας φέρανε μαζί με τα σουβλάκια για ψωμί αυτά τα ψωμάκια που κάνουν σάντουιτς πχ στα goody’s το chicky’s, τα γλυκανάλατα με το σουσάμι, δεν είχαν λέει άλλο…

Οι υπόλοιποι στο ίδιο στυλ – «αν σ’ αρέσει» ένα πράμα

Στο χωριό επάνω δεν δοκιμάσαμε, δεν είχαμε το κουράγιο να ξαναμπαίνουμε στο αμάξι…

Το δεν αποκορύφωμα ήταν το βράδυ :

-Μαμά πάμε βόλτα! Πού αγάπη μου? Στην παραλία!

Ένα τέταρτο αργότερα:

-Μαμά πάμε σπίτι, φοβάμαι! Έχει μόνο σκοτάδι!

Και είχε, ελάχιστος κόσμος, μόλις τελείωναν τα λιγοστά μαγαζιά, σκότος.

Τόση ησυχία…

Δεν θα ξαναπήγαινα που να με πλήρωναν!

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημεραααα!λοιπον επειδη ειναι επικαιρο!!θελω ξενοδοχεια σχετικα κοντα στην Αθηνα ,θα προτιμουσα all inclusive γιατι θα μαι στον 7ο μηνα,και οικονομικα(μην μου πειτε 2ενηλικες 2000? γιατι παω αμα ειναι στο costa navarino!!χιχιχι!τι προτεινετε;ευβοια-ερετρια ή πελλοπονησο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω να προτιμήσεις εύβοια ή πελοπόνησσο. Η Εύβοια εχει λιγότερα all inclusive ξενοδοχεία πανω στη θαλασσα. Ειναι και το grecotel lakopeta στην Πελοπόννησο και μετά Κυλλήνη που ειναι πολύ ωραία. Επίσης ενα πολύ ωραίο ξενοδοχείο ειναι το club med στο γρεγολίμανο στην Αιδηψό. Νομιζω πως η τιμή θα καθορίσει και το που θα πας τελικά. Κάποια της Κυλλήνης ειναι πανάκριβα.

Link to comment
Share on other sites

Eρετρια: Negroponte, θαλασσα διπλα ακριβως, πισινα με αλμυρό νερο (μικρη και μεγάλη), παιδοτοπομε παιδαγωγο, δραστηριοτητες για παιδια σινεμα καραόκε κλπ και φαγητο απλα εκπληκτικο, ολα φρέσκα. πηγαμε περσυ 8 ημερες. Πολύ καλα

Link to comment
Share on other sites

Η Ερετρια εχει ωραια θαλασσα;ειναι ανοιχτη;με νοιαζει να ναι κ καθαρη κ οχι πολυυυ ρηχη γιατι ο συζυγος παιρνει αδεια παντα Αυγουστο κ δεινοπαθουμε!σιγουρα πανω απο 1000? για all inclusive δεν θα μπορεσουμε!Λακοπετρα εχω ακουσει και καλα κ ασχημα!Τα ασχημα οτι εχει παααρα πολυ κουνουπι!τα Grecotel ειναι τελεια αλλα λιγο ακριβα για εμας,ειδικα Αυγουστο θελει 1000?+ για ημιδιατροφη για 1 βδομαδα!:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις επιστρέψαμε από 1 εβδομάδα διακοπές στην Ζάκυνθο. Φιλοξενηθήκαμε και μας περιποιήθηκαν πάρα πολύ. Νόμιζα πως θα ήταν ξεκούραστα με αυτόν τον τρόπο μα τελικά ήταν μεγάλο λάθος.

Πληρώσαμε πολλά για κεράσματα και επισκέψεις/ θα μας πήγαινε τα ίδια σχεδόν αν κάναμε διακοπές μόνοι μας.

Τα παιδιά ήταν εκτός του χώρου τους και επαγρυπνούσα διαρκώς. Η παρέα μας δεν είχε μικρά παιδιά και δεν συνταυτίζονταν οι ώρες και οι προορισμοί μας. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα πάρα πολύ.

 

Εχω 2 παιδάκια: 2,5 και 1 έτους. Ολη μέρα κυνηγάω, ταϊζω, αλλάζω. Χρειάζομαι διατήρηση ενός υποτυπωδους προγράμματος για να μην έχουμε γκρίνιες.

 

Θέλω ένα μέρος με φαγητό. Με παραλία ή πισίνα προσβάσιμη στα παιδιά. να υπάρχει μια ομπρέλα/ξαπλώστρα για να μην κουβαλάω. Να υπάρχουν δραστηριότητες για τα παιδιά (κούνιες/παιδότοπος ή απασχόληση) αν και είναι ακόμη μικρά. Να μην πηγαίνω πουθενά. Πουθενά. Πουθενά, αντε καμία καροτσάδα. Κουράστηκα να πλένω εμετούς κάθε μέρα και να γκρινιάζουν μες τη ζέστη στο αυτοκίνητο.

Και να κάνω μετακόμιση για ένα μπάνιο....

 

Αγανάκτισα κορίτσια. Τα είδα όλα. Εκλαιγα απ' την κούραση και τα νεύρα μου.

 

Το all inclusive λέγαμε με τον σύζυγο πως θα ήταν μια λύση. Τι λέτε; θα μπορούσα να ξεκουραστώ λίγο; να πιω έναν καφέ χωρίς να σηκωθώ 10-15 φορές; Πως διασφαλίζω πως θα υπάρχει κάτι να απασχοληθούν τα παιδιά;;; Τι τρώνε τα μικρά; τι μενού δηλαδή έχουν για αυτά; Τα δωμάτια φανταζομαι έχουν ψυγειάκι για να βάλω ένα γάλα;;;;

 

Κάτι οικονομικό είδα πως είναι το Holiday in Evia, έχει πάει κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιστρέψαμε από 1 εβδομάδα διακοπές στην Ζάκυνθο. Φιλοξενηθήκαμε και μας περιποιήθηκαν πάρα πολύ. Νόμιζα πως θα ήταν ξεκούραστα με αυτόν τον τρόπο μα τελικά ήταν μεγάλο λάθος.

Πληρώσαμε πολλά για κεράσματα και επισκέψεις/ θα μας πήγαινε τα ίδια σχεδόν αν κάναμε διακοπές μόνοι μας.

Τα παιδιά ήταν εκτός του χώρου τους και επαγρυπνούσα διαρκώς. Η παρέα μας δεν είχε μικρά παιδιά και δεν συνταυτίζονταν οι ώρες και οι προορισμοί μας. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα πάρα πολύ.

 

Εχω 2 παιδάκια: 2,5 και 1 έτους. Ολη μέρα κυνηγάω, ταϊζω, αλλάζω. Χρειάζομαι διατήρηση ενός υποτυπωδους προγράμματος για να μην έχουμε γκρίνιες.

 

Θέλω ένα μέρος με φαγητό. Με παραλία ή πισίνα προσβάσιμη στα παιδιά. να υπάρχει μια ομπρέλα/ξαπλώστρα για να μην κουβαλάω. Να υπάρχουν δραστηριότητες για τα παιδιά (κούνιες/παιδότοπος ή απασχόληση) αν και είναι ακόμη μικρά. Να μην πηγαίνω πουθενά. Πουθενά. Πουθενά, αντε καμία καροτσάδα. Κουράστηκα να πλένω εμετούς κάθε μέρα και να γκρινιάζουν μες τη ζέστη στο αυτοκίνητο.

Και να κάνω μετακόμιση για ένα μπάνιο....

 

Αγανάκτισα κορίτσια. Τα είδα όλα. Εκλαιγα απ' την κούραση και τα νεύρα μου.

 

Το all inclusive λέγαμε με τον σύζυγο πως θα ήταν μια λύση. Τι λέτε; θα μπορούσα να ξεκουραστώ λίγο; να πιω έναν καφέ χωρίς να σηκωθώ 10-15 φορές; Πως διασφαλίζω πως θα υπάρχει κάτι να απασχοληθούν τα παιδιά;;; Τι τρώνε τα μικρά; τι μενού δηλαδή έχουν για αυτά; Τα δωμάτια φανταζομαι έχουν ψυγειάκι για να βάλω ένα γάλα;;;;

 

Κάτι οικονομικό είδα πως είναι το Holiday in Evia, έχει πάει κανείς;;;

 

Όπως τα περιγράφεις ήταν επόμενο να κουραστείτε.... Με 2 μικρά παιδιά, με μετακινήσεις, χωρίς πρόγραμμα, με παρέα χωρίς μικρά παιδιά κτλ

 

Η λύση στην περίπτωσή σας είναι ένα all inclusive, δίπλα στη θάλασσα, να ρίξετε άγκυρα και να μην κουνηθείτε καθόλου. Ψυγειάκι έχουν όλα τα all inclusive ξενοδοχεία, δεν υπάρχει περίπτωση.

Δραστηριότητες για τόσο μικρά παιδιά δεν ξέρω αν θα υπάρχουν, αλλά μπορείτε να βρείτε ένα ξενοδοχείο με κούνιες, κήπους-μέρη για περπάτημα-βολτίτσες, με παιδική πισινα κτλ.

Πήγαινε σε ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο και ζήτα να μάθεις που υπάρχουν πακέτα all inclusive για να διαλέξεις. Θα ξέρεις ακριβώς τι θα ξοδέψεις και δεν θα κουνηθείς καθόλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις επιστρέψαμε από 1 εβδομάδα διακοπές στην Ζάκυνθο. Φιλοξενηθήκαμε και μας περιποιήθηκαν πάρα πολύ. Νόμιζα πως θα ήταν ξεκούραστα με αυτόν τον τρόπο μα τελικά ήταν μεγάλο λάθος.

Πληρώσαμε πολλά για κεράσματα και επισκέψεις/ θα μας πήγαινε τα ίδια σχεδόν αν κάναμε διακοπές μόνοι μας.

Τα παιδιά ήταν εκτός του χώρου τους και επαγρυπνούσα διαρκώς. Η παρέα μας δεν είχε μικρά παιδιά και δεν συνταυτίζονταν οι ώρες και οι προορισμοί μας. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα πάρα πολύ.

 

Εχω 2 παιδάκια: 2,5 και 1 έτους. Ολη μέρα κυνηγάω, ταϊζω, αλλάζω. Χρειάζομαι διατήρηση ενός υποτυπωδους προγράμματος για να μην έχουμε γκρίνιες.

 

Θέλω ένα μέρος με φαγητό. Με παραλία ή πισίνα προσβάσιμη στα παιδιά. να υπάρχει μια ομπρέλα/ξαπλώστρα για να μην κουβαλάω. Να υπάρχουν δραστηριότητες για τα παιδιά (κούνιες/παιδότοπος ή απασχόληση) αν και είναι ακόμη μικρά. Να μην πηγαίνω πουθενά. Πουθενά. Πουθενά, αντε καμία καροτσάδα. Κουράστηκα να πλένω εμετούς κάθε μέρα και να γκρινιάζουν μες τη ζέστη στο αυτοκίνητο.

Και να κάνω μετακόμιση για ένα μπάνιο....

 

Αγανάκτισα κορίτσια. Τα είδα όλα. Εκλαιγα απ' την κούραση και τα νεύρα μου.

 

Το all inclusive λέγαμε με τον σύζυγο πως θα ήταν μια λύση. Τι λέτε; θα μπορούσα να ξεκουραστώ λίγο; να πιω έναν καφέ χωρίς να σηκωθώ 10-15 φορές; Πως διασφαλίζω πως θα υπάρχει κάτι να απασχοληθούν τα παιδιά;;; Τι τρώνε τα μικρά; τι μενού δηλαδή έχουν για αυτά; Τα δωμάτια φανταζομαι έχουν ψυγειάκι για να βάλω ένα γάλα;;;;

 

Κάτι οικονομικό είδα πως είναι το Holiday in Evia, έχει πάει κανείς;;;

Όπως έχω γραψει σε διάφορα σχετικά θέματα, η απάντηση που δίνω στις ερωτήσεις σου είναι: Ν Α Ι

Από το καλοκαίρι του 2010 που η κόρη μου ήταν 6 μηνών μέχρι κ φέτος που είναι 4,5χρ και ο αδερφός της 2,5 πηγαίνουμε σταθερά στο olympia oasis στην κυλλήνη.

Και δεν είμαστε οι μοναδικοί με παιδιά....μάλλον το αντίθετο, στο ξενοδοχείο ΔΕΝ βλεπεις παρέες ή ζευγάρια χωρίς παιδια...το target group ειναι συγκεκριμένα οικογένειες με παιδιά.

Πχ στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο υπάρχουν άπειρα παιδικά καρεκλάκια στα εστιατόρια, υπάρχει παιδικός μπουφές, αλεσμένη φρουτόκρεμα κ κρεατόσουπα, παιδική πισίνα, μια μικρή παιδική χαρα (2 κουνιες, μια τσουλήθρα) χώρος απασχόλησης των παιδιών από 2,5 ή 3 ετών (δεν θυμάμαι ακριβώς) και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν.

Εννοειται πως υπάρχει ψυγειο στα δωμάτια.

 

Το μόνο που θα ανέφερα σαν πιθανό αρνητικό για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, είναι η απόσταση από το δωμάτιο έως την παραλία και αντίστροφα, γιατί λόγω μεγέθους του συγκροτήματος και μορφολογιας της περιοχής έχει λίγη ανηφορα/κατηφόρα. Υπάρχουν σκαλοπάτια/ασανσερ αλλά κ διαδρομές χωρίς σκαλοπάτια για όσους έχουν καρότσι.

 

Αν θες κάποια άλλη πληροφορία ανέτρεξε στα προηγούμενα ποστ μου ή ρώτα με

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιστρέψαμε από 1 εβδομάδα διακοπές στην Ζάκυνθο. Φιλοξενηθήκαμε και μας περιποιήθηκαν πάρα πολύ. Νόμιζα πως θα ήταν ξεκούραστα με αυτόν τον τρόπο μα τελικά ήταν μεγάλο λάθος.

Πληρώσαμε πολλά για κεράσματα και επισκέψεις/ θα μας πήγαινε τα ίδια σχεδόν αν κάναμε διακοπές μόνοι μας.

Τα παιδιά ήταν εκτός του χώρου τους και επαγρυπνούσα διαρκώς. Η παρέα μας δεν είχε μικρά παιδιά και δεν συνταυτίζονταν οι ώρες και οι προορισμοί μας. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα. Κουράστηκα πάρα πολύ.

 

Εχω 2 παιδάκια: 2,5 και 1 έτους. Ολη μέρα κυνηγάω, ταϊζω, αλλάζω. Χρειάζομαι διατήρηση ενός υποτυπωδους προγράμματος για να μην έχουμε γκρίνιες.

 

Θέλω ένα μέρος με φαγητό. Με παραλία ή πισίνα προσβάσιμη στα παιδιά. να υπάρχει μια ομπρέλα/ξαπλώστρα για να μην κουβαλάω. Να υπάρχουν δραστηριότητες για τα παιδιά (κούνιες/παιδότοπος ή απασχόληση) αν και είναι ακόμη μικρά. Να μην πηγαίνω πουθενά. Πουθενά. Πουθενά, αντε καμία καροτσάδα. Κουράστηκα να πλένω εμετούς κάθε μέρα και να γκρινιάζουν μες τη ζέστη στο αυτοκίνητο.

Και να κάνω μετακόμιση για ένα μπάνιο....

 

Αγανάκτισα κορίτσια. Τα είδα όλα. Εκλαιγα απ' την κούραση και τα νεύρα μου.

 

Το all inclusive λέγαμε με τον σύζυγο πως θα ήταν μια λύση. Τι λέτε; θα μπορούσα να ξεκουραστώ λίγο; να πιω έναν καφέ χωρίς να σηκωθώ 10-15 φορές; Πως διασφαλίζω πως θα υπάρχει κάτι να απασχοληθούν τα παιδιά;;; Τι τρώνε τα μικρά; τι μενού δηλαδή έχουν για αυτά; Τα δωμάτια φανταζομαι έχουν ψυγειάκι για να βάλω ένα γάλα;;;;

 

Κάτι οικονομικό είδα πως είναι το Holiday in Evia, έχει πάει κανείς;;;

 

Α ρε xena, εχεις κανενα να σε βοηθήσει να ξεκουραστείς λιγάκι τωρα τουλαχιςτον;

Κοιτά τα all inclusive γενικως στοχεύουν σε οικογένειες και ο λόγος : το παιδι δοκιμάζει να φάει, το πετάει, δοκιμάζει κατι άλλο , το ξανά πετάει... Σκέφτεσαι να πληρωνες την μερίδα για καθετί που δοκιμάζει;

Απο ελλαδα δεν εχω εμπειρία all inclusive αλλα οταν πήγαμε περισυ mexico και το κάναμε ηταν τέλειο, ο μπεμπης τρελλαθηκε! Ασε που αυτά γενικως ειναι τιγκα στα παιδια! Μας άρεσε τόσο που κλείσαμε και για Φεβρουάριο στην ίδια πολυ αλλα σε άλλο ξενοδοχείο με πιο πολλα παιδια και με kids club! Αν ψάχνεις για all inclusive η πήγαινε σε κάποιο που προτείνουν άλλες μαμάδες η δες ατο tripadvisor.com για reviews απο οικογένειες με παιδια που έχουν παει ήδη, και αν ειναι δυνατόν δες αν εχει και kids club. Να βάλεις την μεγάλη τουλαχιςτον για δυο ωρες να ξεκουραστείς!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γραψει σε διάφορα σχετικά θέματα, η απάντηση που δίνω στις ερωτήσεις σου είναι: Ν Α Ι

Από το καλοκαίρι του 2010 που η κόρη μου ήταν 6 μηνών μέχρι κ φέτος που είναι 4,5χρ και ο αδερφός της 2,5 πηγαίνουμε σταθερά στο olympia oasis στην κυλλήνη.

Και δεν είμαστε οι μοναδικοί με παιδιά....μάλλον το αντίθετο, στο ξενοδοχείο ΔΕΝ βλεπεις παρέες ή ζευγάρια χωρίς παιδια...το target group ειναι συγκεκριμένα οικογένειες με παιδιά.

Πχ στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο υπάρχουν άπειρα παιδικά καρεκλάκια στα εστιατόρια, υπάρχει παιδικός μπουφές, αλεσμένη φρουτόκρεμα κ κρεατόσουπα, παιδική πισίνα, μια μικρή παιδική χαρα (2 κουνιες, μια τσουλήθρα) χώρος απασχόλησης των παιδιών από 2,5 ή 3 ετών (δεν θυμάμαι ακριβώς) και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν.

Εννοειται πως υπάρχει ψυγειο στα δωμάτια.

 

Το μόνο που θα ανέφερα σαν πιθανό αρνητικό για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, είναι η απόσταση από το δωμάτιο έως την παραλία και αντίστροφα, γιατί λόγω μεγέθους του συγκροτήματος και μορφολογιας της περιοχής έχει λίγη ανηφορα/κατηφόρα. Υπάρχουν σκαλοπάτια/ασανσερ αλλά κ διαδρομές χωρίς σκαλοπάτια για όσους έχουν καρότσι.

 

Αν θες κάποια άλλη πληροφορία ανέτρεξε στα προηγούμενα ποστ μου ή ρώτα με

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Σου είμαι υπόχρεη! δεν το περίμενα αυτό.

 

Εκάβη ευχαριστώ πολύ κι εσένα! babycute επίσης!

θα ανατρέξω σ'αυτά που εχετε γράψει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Xena, εννοείται ότι η καλύτερη επιλογή είναι το all inclusive με τόσο μικρά παιδιά,. Εμείς πήγαμε πέρυσι στο Lakopetra Beach Hotel, έτσι όπως τα λένε τα κορίτσια είναι. Αλεσμένα στον μπουφέ, παιδκά καθισματάκια, μεγάλη παιδική χαρά , πολλή άπλα στο γκαζόν, παιδική πισινα, νεροτσουλήθρα και θάλασσα. Ούτε φθηνό ούτε πολύ ακριβό, δίναμε 160 την βραδια Αυγουστο.Φέτος θα πάμε σε ενοικιαζόμενα πάνω στο κύμα, το έχω ήδη μετανιώσει που δεν ξανακλείσαμε σε all inclusive αλλα θα γράψω την σύγκριση όταν γυρίσουμε :rolleyes:

 

Α και ποτέ μα ποτέ δεν έχουμε πάει με παρέα χωρίς παιδιά, είναι εντελώς αναπόφευκτο να είναι ανάποδα τα προγράμματα και οι επιθυμίες! Εμείς στο all inclusive πήγαμε με 1 ακόμα ζευγάρι με μικρά παιδιά κι έτσι το βράδυ που κοιμόντουσαν καθόμασταν οι "μεγάλοι" στην βεράντα και ήταν πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Μήπως έχει πάει κανείς πρόσφατα στο Eretria Village Resort να μας πει εντυπώσεις; Βρίσκω τρίκλινο με ημιδιατροφή 90 ευρώ. Αξίζει ή να ψάξω αλλού;

 

Καλησπέρα, πήγαμε ένα τριήμερο τον ιούλιο σε αυτό το ξενοδοχείο και περάσαμε σούπερ!

Αν βρεις με πλήρη διατροφή νομίζω πως είναι καλύτερα, έχει πολύ πολύ ωραίο και πλούσιο μπουφέ, καλά δωμάτια, γενικά δεν υπήρχε κάτι που να μη μας αρέσει.

Κλείσαμε το δωμάτιο μέσω booking μία μέρα πριν πάμε και πετύχαμε τέλεια τιμή-τρίκλινο με ημιδιατροφή 65 ευρώ.

Το μόνο ''αρνητικό'' που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι έχει λίγες ξαπλώστρες συγκρικά με τον κόσμο που ''φιλοξενεί'' και πρέπει να κατέβεις πρωί για να πιάσεις αν θέλεις να έχεις ξαπλώστρα μέσα στην ημέρα...έχει και πολύ ωραίες δραστηριότητες για τα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τέλεια, είσαι ο άνθρωπός μου! :)

 

Να ρωτήσω δυο πράγματα ακόμα; Τα δωμάτια είναι σε κάποιο κεντρικό κτήριο ή σε bungalows; Έχουν βραστήρες και κούπες για να φτιάξω γάλα στο παιδί; Υπάρχει καμιά καλή ταβέρνα ή καφέ εκεί κοντά ή μέσα στο χώρο του ξενοδοχείου;

 

Συνήθως τα μεσημέρια τσιμπολογάμε (γιαουρτάκι, τοστ ή κλαμπ σάντουιτς) γι' αυτό σκεφτόμουν να κλείσω με ημιδιατροφή.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και κεντρικό κτίριο και bungalows...το δικό μας δωμάτιο ήταν στο κεντρικό κτίριο, πάνω από το εστιατόριο και είχαμε θέα τη πισίνα. Τα bungalows είναι πανέμορφα αλλά φαντάζομαι πιο ακριβά. Και τα δύο πάντως είναι πολύ βολικά γιατί σε ένα λεπτό είσαι στη πισίνα, στο εστιατόριο και στη καφετέρια.

Τώρα, στο δωμάτιο δεν είχε βραστήρα και κούπες παρά μόνο ένα μίνι ψυγειάκι. Εμείς πέρναμε πρωινό οπότε δε μας ένοιαζε το γάλα του παιδιού-είναι και πιο μεγάλη η δική μας, αλλιώς αν πάρεις ένα γκαζάκι την έκανες τη δουλειά σου.

Εχει μια ταβέρνα το ξενοδοχείο δίπλα στην θάλασσα αλλά εμείς δε φάγαμε για να έχω άποψη...τη μία μέρα ψιλοφάγαμε τοστ και τέτοια και μέχρι να φτάσει 7:30 να πάμε για φαί είχαμε λυσάξει οπότε την άλλη μέρα φάγαμε και μεσημεριανό στο μπουφέ και πληρώσαμε την διαφορά (12 ευρώ το άτομο ήταν οπότε άξιζε) για αυτό και σου είπα να διαλέξεις πλήρη διατροφή αν δεν είναι πολύ ακριβό.

Το δωμάτιο που έχετε βρει είναι στο Eretia village resort έτσι; γιατί έχει και το κάτω που λέγεται Εύβοια ή κάτι τέτοιο αλλά δεν έχω άποψη για αυτό και είναι λίγο μακρυά από την πισίνα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάααααρα πολύ για τις πληροφορίες! Μου απάντησες και μια ερώτηση που δεν είχα σκεφτεί να ρωτήσω = τι ώρα σερβίρεται το βραδυνό ;)

 

Το δωμάτιο είναι στο Eretria Village Resort, ναι. Το άλλο είναι το Holidays in Evia, το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν έχει διαθεσιμότητα για τις μέρες που θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Ελπίζω να περάσετε τόοοσο καλά όσο εμείς!

Και ελπίζω να μη σε πάρω στο λαιμό μου, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπειρία από all inclusive ξενοδοχεία για να μπορώ να συγκρίνω....τον Ιούλιο που πήγαμε εμείς πάντως ήταν όλα μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου εμπειρίες δεν είναι καθόλου έτσι. Έχω μείνει και στα δυο με μικρό παιδί. Το Ηolidays in Evia είναι σε προπολεμική κατάσταση και θα μπορούσε να είνια ανεκτό αν χρέωναν 30 ευρώ το δωμάτιο για κάποιον που θέλει να βρει κάτι οικονομικό. Το Village in Eretria έχει ωραία δωμάτια και μπανγκαλόους. Ο μπουφές και οι κοινόχρηστοι χώροι είναι ίδιοι και για τα δυο. Κατα την ταπεινή μου άποψη ο μπουφές είναι όσο πιο χαμηλή ποιότητα γίνεται, ένα στάδιο πριν σε πιάσει η κοιλιά σου. Το πρωινό είναι το καλύτερο τους. Οι πρώτες ύλες για τα πιάτα μεσημερι βράδυ απλά απράδεκτες. Οι ποικιλία δεν με συγκινεί καθόλου αν δεν υπάρχει ποιότητα. Ταβέρνα δίπλα στη θάλασσα δεν υπάρχει, απλά εκεί σερβίρεται ένα μέρος των φαγητών του μπουφέ. Οι καφέδες που δεν περιλαμβάνονται στην τιμή (φραπέ, φρέντο) στα κακά τους χάλια. Βασικό προτέρημα αυτών των ξενοδοχείων (έχω μείνει και σε άλλα κάπως καλύτερα και ακολούθως ακριβότερα) είναι οι χώροι. Τώρα που το παιδί είναι κάπως μεγαλύτερο δεν έχω σκοπό να ξαβαπατήσω το πόδι μου σε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμε φετος τον ιουλιο.και εμενα πρωτη εμπειρια απο τετοιου ειδους ξενοδοχεια.Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι το φαγητο αρκετα καλο με μεγαλη ποικιλια(koutavaki δεν ξερω ποτε πηγες αλλα με καποιους πελατες του ξενοδοχειου που μιλησαμε και πηγαιναν για τριτη χρονια μας ειπαν οτι ειναι μεγαλη η βελτιωση του φαγητου σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες) Ταβερνα στη θαλασσα υπαρχει και δεν εχει σχεση με το all inclusive εχει κυριως ψαρια και θαλασσινα.Αν εχεις ημιδιατροφη και θες να πας η πληρωνεις κανονικα αν εχεις all inclusive συνεννοεισαι με το ξενοδοχειο και σου αφαιρουν ενα ποσο.

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου εμπειρίες δεν είναι καθόλου έτσι. Έχω μείνει και στα δυο με μικρό παιδί. Το Ηolidays in Evia είναι σε προπολεμική κατάσταση και θα μπορούσε να είνια ανεκτό αν χρέωναν 30 ευρώ το δωμάτιο για κάποιον που θέλει να βρει κάτι οικονομικό. Το Village in Eretria έχει ωραία δωμάτια και μπανγκαλόους. Ο μπουφές και οι κοινόχρηστοι χώροι είναι ίδιοι και για τα δυο. Κατα την ταπεινή μου άποψη ο μπουφές είναι όσο πιο χαμηλή ποιότητα γίνεται, ένα στάδιο πριν σε πιάσει η κοιλιά σου. Το πρωινό είναι το καλύτερο τους. Οι πρώτες ύλες για τα πιάτα μεσημερι βράδυ απλά απράδεκτες. Οι ποικιλία δεν με συγκινεί καθόλου αν δεν υπάρχει ποιότητα. Ταβέρνα δίπλα στη θάλασσα δεν υπάρχει, απλά εκεί σερβίρεται ένα μέρος των φαγητών του μπουφέ. Οι καφέδες που δεν περιλαμβάνονται στην τιμή (φραπέ, φρέντο) στα κακά τους χάλια. Βασικό προτέρημα αυτών των ξενοδοχείων (έχω μείνει και σε άλλα κάπως καλύτερα και ακολούθως ακριβότερα) είναι οι χώροι. Τώρα που το παιδί είναι κάπως μεγαλύτερο δεν έχω σκοπό να ξαβαπατήσω το πόδι μου σε κάτι τέτοιο.

 

Γεια σου! Τα ιδια....μονο σε ενα καλο all inclusive εχω παει, δεν το λεω εδω να μην θεωρηθει διαφημιση. Χωρις να αναφερθω σε καποιο συγκεκριμενο γιατι εχω παει σε μερικα, τα φαγητα ειναι παντα πολλα αλλα χαλια, τα δωματια βρωμανε, βαβουρα, πανακριβα (ρωτησαμε φετος για ενα στην Κυλληνη με προπολεμικα δωματια και ηθελαν 278 ευρω/βραδια!). Μας πιανουν στις παροχες και τις ψωροδραστηριοτητες.

Ξερεις ομως, οπως λες αν εχεις 3 παιδια και το ενα μωρο, που να πας σε ενοικιαζομενα δωματια; Θα κουραστεις....μακαρι παντως να μην προσπαθουσαν να βγαζουν απο τη μυγα ξιγκι, θα προτιμουσα φαγητο μενου καθε βραδυ 3 πιατα αλλα καλα αντι για μπουφε τεραστιο και να μην τρωγεται τιποτα, πχ. Μια ανακαινιση τα δωματια κλπ...ποσα βγαζουν....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου! Τα ιδια....μονο σε ενα καλο all inclusive εχω παει, δεν το λεω εδω να μην θεωρηθει διαφημιση.

Πέστο καλέ να μαθαίνουμε. Δεν είναι διαφήμιση, άλλωστε τόσα ονόματα έχουν ειπωθεί ήδη.

 

Το Grand Bleu που είναι επίσης στην Ερέτρια το γνωρίζει κανείς; Είναι καλό; Τι τιμές παίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...