Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΞΑΦΝΙΚΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την γνώμη σας. Σήμερα τα ξημερώματα με έπιασαν πόνοι στο στομάχι, σαν κράμπες. Έπειτα είχα διάρροια και τάση για εμετό. Δεν έφαγα τίποτα ύποπτο την προηγούμενη μέρα, ούτε και κάτι απ' έξω. Ποιά είναι η γνώμη σας; Να πάρω τον γιατρό μου; Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το εχω πάθει αυτο που περιγραφεις...διαρροιες..πονοι εντονοι στο στομάχι σαν σφάχτης.Δεν έκανα τίτοτα ούτε πήρα γιατρό τηλεφωνο...θεωρησα ότι ειναι κατι εντερικό και μου πέρασε.Δεν νομίζω να είναι κάτι πάντως..χωρις να ειμαι και γιατρός!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πάθει κάτι παρόμοιο κάνα δυο φορές κοριτσάκια!!Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει,δεν πήρα τηλέφωνο τον γιατρό,δεν το θεώρησα απαραίτητο...Ίσως τα έχει αυτά το τρίτο τρίμηνο.

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την γνώμη σας. Σήμερα τα ξημερώματα με έπιασαν πόνοι στο στομάχι, σαν κράμπες. Έπειτα είχα διάρροια και τάση για εμετό. Δεν έφαγα τίποτα ύποπτο την προηγούμενη μέρα, ούτε και κάτι απ' έξω. Ποιά είναι η γνώμη σας; Να πάρω τον γιατρό μου; Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;:roll:

Χωρις να θελω να σε τρομαξω θα ελεγα να παρεις συντομα τηλεφωνο στο γιατρο σου.Πονοι στο υπογαστριο μπορει να υποδηλωνουν και προεκλαμψια....:roll:

Δεν ειμαι γιατρος αλλα εχω την αποψη πως οτιδηποτε διαφορετικο παρατηρουμε στον οργανισμο μας καλυτερα να το ψαχνουμε λιγο κι ας μην ειναι τιποτα.Ευχομαι οντως να μην ειναι κατι;)

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλά για την προεκλαμψία, όμως θεωρώ λίγο υπερβολικό να σχετίζεται με τη διάρροια. Αν δεν κάνω λάθος με την πίεση δεν έχει σχέση; Περισσότερο φοβήθηκα για τροφική δηλητηρίαση. ΟΥΦ!! Τι τραβάμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορει να είναι κάποιο κρύωμα, κάτι που έφαγες κ σε πειραξε, συνδυασμος τροφιμων ή γαστρεντεριτιδα. Καλά είναι αν συνεχιζονται οι διάρροιες να τηλ. τον γιατρο, απλά για μια ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλά για την προεκλαμψία, όμως θεωρώ λίγο υπερβολικό να σχετίζεται με τη διάρροια. Αν δεν κάνω λάθος με την πίεση δεν έχει σχέση; Περισσότερο φοβήθηκα για τροφική δηλητηρίαση. ΟΥΦ!! Τι τραβάμε!

Τι τραβαμε .. μονο..

Δεν κινδυνολογω αλλα..επειδη καλο ειναι να ξερουμε καποια πραγματα.

Το συνδρομο HELLP ειναι παραλλαγη της προεκλαμψιας με τα εξης συμπτωματα: πονοκεφαλος

ναυτια,εμετος

πονοι στο υπογαστριο εξαιτιας διογκωσης του ηπατος

Ενω η προεκλαμψια εχει ως συμπτωμα την υψηλη πιεση στο συνδρομο HELLP μπορει κ να μην εμφανιστει.

Το συνδρομο HELLP χαρακτηριζεται απο:χαμηλα αιμοπεταλια,αιμολυση,υψηλα επιπεδα ηπατικων ενζυμων(εξ'ου και οι διαρροιες)

Στο ξαναλεω, το πιο πιθανο ειναι να μην εχεις κατι,αλλα μην αφηνεις ΤΙΠΟΤΑ ετσι.

Η αδερφη μου μετα που γεννησε τις διδυμες ειχε τα ιδια συμπτωματα με τα δικα σου και συνεχομενη διαρροια.

Το αποτελεσμα ηταν να νοσηλευτει με συνδρομο HELLP!!!

Τωρα ειναι εγκυος στο 3ο και αρχισαν παλι οι διαρροιες οποτε ειναι σε επιφυλακη....

Ψαξε το λιγο για δικο σου καλο..

Απευχομαι οτιδηποτε κακο..;);)

Εγω ειμαι πολυ φοβητσιαρα και δεν θα αφηνα κατι ετσι8)8):cool:

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Πριν παθω προεκλαμψια ειχα αφορητους πονους στο στομαχι (σε σημειο να μην μπορω να κοιμηθω παρα μονο καθιστη και να τρωω μια κουταλια της σουπας αλεσμενο φαγητο). Εκεινο το διαστημα ΔΕΝ ειχα υψηλη πιεση.

Δεν σημαινει οτι ντε και καλα πας να κανεις προεκλαμψια απλα απαντησα γιατι κατι ειπωθηκε περι προεκλαμψιας και πονο στο στομαχι.

Να παρεις τον γιατρο σου ενα τηλεφωνακι.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει και εγω με αποτελεσμα να συνεχιζονται οι πονοι και μετα τη γεννα και τελικα ηταν πετρες στη χολη!!!! την εβγαλα ομως πριν 1 εβδομαδα και τωρα ολα καλα!!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...