Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΠΤΙΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


ΧΡΥΣΑΝΘΕΜΟ

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΤΕ.:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου χρυσανθεμο!κι εγω βαφτιζω την μικρη μου,και δεν εχω κλεισει ακομα φωτογραφο,αλλα ξερω περιπου που θα καταληξω.

τι τιμες σου λενε δηλαδη?κατω απο 1000ε δεν νομιζω οτι θα βρεις.στειλε μου πμ να σου πω μερικα μαγαζια και τιμες που ειχα παρει απο την εκθεση που εγινε τον μαρτη.οκ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ELENADA!KAΤΕΒΗΚΑ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΞΩ,ΝΑ ΔΩ ΤΙΜΕΣ....ΚΑΙ ΤΙ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.ΠΗΓΑ ΣΕ 7 ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΛΟ 850 ΚΑΙ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΑΠΟ 1000,ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ.ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ 1600 ΨΗΦΙΑΚΟ ΚΑΙ 1200 ΤΟ ΑΠΛΟ...ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΑΡΙΦΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΣΕ ΣΥΝΟΙΚΙΑΚΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ ΣΕ ΟΛΑ.ΑΣΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΤΕ.:(

 

Εψαξα πολύ και εγώ γιατί βαφτίζω το άλλο Σάββατο το μικρό μου! Κατέληξα στο photo prestige στου Κοκκίνη Χάνι με 950 ευρώ! Ψηφιακό δικό μας και ψηφιακό και του νονού και 3 dvd! Είδα και δουλειά τους και μου αρεσε! Σε όλα τα υπόλοιπα που πήγα δεν έπεφταν κάτω απο 1000! Το μαγαζί του είναι πάνω στο δρόμο πηγαίνοντας απο Ηράκλειο στα αριστερά, αρκετά πρίν τον Χατζή! Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

εχω φιλη γνωστη fvtografo me 300- 400-450 to alμπουμ φωτογραφειων αναλογως ποσες φωτοσ θες στο αλμπουμ σου με ειδικη επεξεργασια στις φωτοσ καλλιτεχνης , τη χρησιμοποιω στις φωτογραφισεις των μοντελων μου ειναι καταπληκτικη

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

ειμαιι η κατερινα κ εχω να σας πω οτι στις σερρες,δυσκολα ξεπερναει τα 400 ευρω ενας φωτογραφος,εκτος κ αν βαλεις ψηφιακο αλμπουμ..εγω εχω προβλημα με τη θα βαλω,σε 2 βδομαδες ειναι η βαφτιση του γιου μου..μπορειτε να με βοηθησετε κ μενα??????

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ειναι εκμεταλευση. την εχουνε δει εδω περα και ο γαμος-βαφτιση εχει γινει επιχειρηση. Δε θελουν ολοι ψηφιακο αλμπουμ κλπ...και σε αναγκαζουν να το παρεις και να σκασεις ενα σωρο χρηματα.

Πραγματικα πιστευω πως πρεπει να βρισκουμε πια ερασιτεχνες φωτογραφους της περιοχης μας που εχουν δουλεια στο ιντερνετ να δεις και να σου δινουν ενα cd - dvd με φωτογραφιες σε μεγαλη αναλυση και να τις κανεις οτι γουσταρεις μετα εσυ. ελεος πια!

 

Εμεις τη πατησαμε στο γαμο, και ενω αλλη συμφωνια ειχαμε κανει μετα μας τα γυρνουσε! επρεπε να παει ο αντρας μου να τσακωνεται επι μια ωρα μαζι του για να μας δωσει αυτα που ειχαμε συμφωνησει! δωσαμε 1000 ευρω μονο για dvd με φωτογραφιες και ηθελε να μας υποχρεωσει να κανουμε και αλμπουμ!!! εμεις δε θελαμε γιατι τα εχουμε ολα στους υπολογιστες μας, φωτογραφιες και λοιπα....και κανα 2 κορνιζες στο σπιτι. το αλμπουμ πχ δε θα χε επιζησει με 2 μωρα παιδια εδω μεσα!!!!! ΟΣΟ ΜΑΣ ΕΙΔΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΚΙ ΑΥΤΟΣ. γιαυτο σου λεω ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ.

 

Σε συμβουλευω επειδη την εχω πατησει με φωτογραφο και καλα επαγγελματια, πολλα χρονια στο χωρο, που τελικα δεν ηρθε καν αυτος ενω τον ειχαμε κλεισει 1 χρονο πριν γιατι λεει παντρευοταν τελικα ο ξαδερφος του κ δε μπορουσε να μη παει... μας εστειλε ενα συνεργατη του της κακιας ωρας!

 

Γιαυτο οτι τελικα αποφασισεις υπογραψτε χαρτι για το τι ακριβως θα κανεις και τι θα παρεις και σε ποσο καιρο!

 

( σημειωνω πως ειμαι Ηρακλειο)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

΄Πραγματικά με τους φωτογραφους η κατάσταση έχει ξεφύγει....Ο δικός μας βέβαια έκανε πάααρα πολύ όμορφη δουλειά!! Ωστόσο δεν μου δίνει σε ψηφιακή μορφή τις φωτό που θέλω λόγω δικαιωμάτων....Μα είναι δυνατόν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα Daiana αυτο ηταν το προβλημα μου γιατι εγω ηθελα να επεξεργαστω τις φωτο μονη μου και οχι με το γουστο και το τροπο του καθενος που ειναι φωτογραφος και το κανει ξεπετα....τελικα τις πληρωσα 1 ευρω τη μια και φυσικα τις πηρα σε ψηφιακη μορφη και μεγαλη αναλυση μετα απο το τσακωμο του "επαγγελματια" ( οταν τον συμφερει)με το συζυγο μου...αλλα βεβαια, εναμισι χρονο πριν το γαμο και περνωντας αυτος επιτοπου τη προκαταβολη, ολα καλα τα ελεγε και "ναι οτι θελετε" και τετοια...μετα ως δια μαγειας τα ξεχασε και ζητουσε ενα καρο λεφτα για πραγματα που δεν θελαμε να κανουμε. ντε και καλα να μας φορτωσει αλμπουμ τοσα για μας τοσα για τους κουμπαρους....( και ειχαμε και τρεις αρα εξτρα το εξοδο που υπολογιζε οτι θα μας το κατσει)....αμ δε που θα του περνουσε!!!!! και υποτιθεται ηταν και γνωστος του συζυγου. Γιαυτο σας λεω οτι θελετε γραπτως και υπογραφη και απο τις 2 πλευρες!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν το συζήτησε να μου τις δώσει...Και με 1 ευρώ να μου το πρότεινε θα της αγόραζα!! Μετά τις εκτύπωνα όσες φορές θέλω μόνη μου....Και θα τις είχα και στον υπολογιστή μου να τις δείχνω και να τις βλέπω!!! Αλλά το μόνο που συζητάει είναι να μου τις εκτυπώσει αυτός όσες φορές θέλω...Εμ βέβαια, για τα λεφτά γίνονται όλα. Πάλι καλά που τα κατάφερες εσύ και τις πήρες!!! Μα να έχουν πνευματικά δικαιώματα στο παιδι μου...Λίγο κουλό δεν είναι αυτό ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

εχουν πνευματικα δικαιωματα γιατι τις εχουν τραβηξει οι ιδιοι.

παντως να σου πω κατι? πες να σου τυπωσει οσες σου αρεσουν και πηγαινε τις σε καποιο γνωστο σου, ολο και καποιον θα βρεις να εχει σκανερ να στις σκαναρει σε καλη αναλυση και μετα αστον να κουρευεται κι εσυ θα τυπωνεις οσες θες μετα! ε μα πια!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τη βοήθεια...Έχω τυπώσει αρκετές, δοκίμασα και με σκάνερ, ακόμα και να τις φωτογραφίσω από πάνω με ψηφιακή με σχετικά καλή ανάλυση....Αλλά δεν είναι καλές ρε γμτ...Ξέρεις στο σκάνερ φαίνονται αυτές οι γραμμές που κάνει...Σαν ραβδώσεις σε όλο το μήκος της φωτό...Και στην ψηφιακή χάνει σε ανάλυση...Κιτρινίζει σε χρώμα...Μου βγαίνουν γενικά χάλια...

Το μόνο που ξέρω πλέον είναι ότι θέλει πολύυυ προσοχή ποιους εμπιστευόμαστε για τέτοιες στιγμές. Είναι που είναι οι καιροί δύσκολοι, αντί να προσέχουν οι επαγγελματιές μπας και τραβήξουν παραπάνω πελάτες συνεχίζουν και κάνουν τα ίδια και τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Εμενα για τη βαφτηση δυο παιδιων μου ζητησαν 2400 ευρω!

 

 

Νομίζω πολλά είναι... :-(

 

Πάντως έχει ξεφύγει η κατάσταση και σε αυτό το χώρο, κανονικά τωρα με την κρίση θα'πρεπε να υπάρχουν πιο λογικές τιμές. Εμένα αυτό με τα δικαιώματα, (υποτίθεται) μου το είχε κάνει ο φωτογράφος στην ορκωμοσία στη σχολή. Μην πω τίποτα βαρύ βέβαια, αλλά ήταν κοινώς απαράδεκτο. Είναι δυνατόν να έχει αυτός δικαιώματα πάνω στη δική σου τη φάτσα; :evil: Και να σου λέει ότι πρέπει από αυτόν να εκτυπώσεις και να πάρεις όσα αντίγραφα θες; :confused: Δηλαδή ακαταλαβίστικα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορεί να θέλω να κάνω μοντάζ, παρουσίαση ή ότι άλλο μου κατέβει με τις φωτογραφίες μου. Στο κάτω κάτω αν του μείνουν τι όφελος θα έχει; Ας τις πουλήσει στον πελάτη να βγάλει και κέρδος. Πραγματικά δεν την καταλαβαίνω αυτή την τακτική.

Ας μου τις πουλήσει ακριβά, αλλά να τις πουλήσει !!!!

 

Έχω τυπώσει αρκετές, δοκίμασα και με σκάνερ, ακόμα και να τις φωτογραφίσω από πάνω με ψηφιακή με σχετικά καλή ανάλυση....Αλλά δεν είναι καλές ρε γμτ...Ξέρεις στο σκάνερ φαίνονται αυτές οι γραμμές που κάνει...Σαν ραβδώσεις σε όλο το μήκος της φωτό...Και στην ψηφιακή χάνει σε ανάλυση...Κιτρινίζει σε χρώμα...Μου βγαίνουν γενικά χάλια...

 

Daiana+beba, για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στο σκανάρισμα φρόντισε να σκανάρεις υπό αυτές τις συνθήκες:

-Σκάναρε μόνο ολοκαίνουριες φωτογραφίες που δεν τις έχει αγγίξει κανείς από πάνω.

-Σκάναρε σε όσο το δυνατόν επαγγελματικό σκάνερ.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και αλλού και μου ειπαν 2 dvd,2 μεγαλα ψηφιακα αλμπουμ και 6 μικρα 1400 ευρω.Αν συνεχισω να ψαχνω...λετε να κατεβει στο χιλιαρικο....!!!!!!!!!!

Οσο θελει εκτιμα ο καθενας τη δουλεια του αρκει να βρει καποιον να την πληρωσει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...