Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονος στα χερια!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια μου τι κανετε...απιστευτες ζεστες!!!!ε?

λοιπον ηθελα να σας ρωτησω κατι..τα βραδια τωρα πια δεν κοιμαμαι σχεδον καθολου..μια η τουαλετα αλλα αυτο που δεν αντεχω ειναι η ζεστη...

οταν ξυπναω συνεχεια κατα τη διαρκεια της νυχτας τα χερια εκτος οτι μουδιαζουν απιστευτα απο τον 6ο μηνα,τωρα πονανε φρικτα!!!δεν μπορω να τα σηκωσω..να ανοιξω τις παλαμες μου..τιποτα...

σας συμβαινει?

 

ευχαριστω κοριτσακια μου...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου τι κανετε...απιστευτες ζεστες!!!!ε?

λοιπον ηθελα να σας ρωτησω κατι..τα βραδια τωρα πια δεν κοιμαμαι σχεδον καθολου..μια η τουαλετα αλλα αυτο που δεν αντεχω ειναι η ζεστη...

οταν ξυπναω συνεχεια κατα τη διαρκεια της νυχτας τα χερια εκτος οτι μουδιαζουν απιστευτα απο τον 6ο μηνα,τωρα πονανε φρικτα!!!δεν μπορω να τα σηκωσω..να ανοιξω τις παλαμες μου..τιποτα...

σας συμβαινει?

 

ευχαριστω κοριτσακια μου...

 

Να το πεις στο γιατρό σου να σου αυξήσει λίγο το μαγνήσιο. Εμένα με πόναγαν πολύ τα πόδια μου οπότε το αντιμετωπίσαμε με μαγνήσιο. Και σε άλλη κοπέλα έχει συμβεί αυτό με τις παλάμες, ψάξε λίγο προηγούμενα ποστ και θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Dinoula καλως ηρθες στο κλαμπ του καρπιαιου σωληνα! Ψαξε για ποστ που εχω ανοιξει κι εγω ...... Δυστυχως θελει υπομονη, φτιαχνει μετα τη γεννα ..... ακομα και τωρα που σου γραφω τα χερια μου ειναι μουδιασμενα, δεν εχω σωστη αφη αλλα τι να κανουμε? Υπομονη!

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και εγω το ειχα αυτο δεν θυμαμαι πως λεγεται στα ελληνικα αλλα συνηθως εμφανιζεται στους αθλητες και στα τελευταια σταδια εγκυμοσυνης σε ορισμενες περιπτωσεις και ειναι ιδιαιτερα οδυνηρο το βραδυ. εγω χρειαστηκα να φορεσω επικαρπιους και επειτα απο συμβουλη γιατρου να κανω εναλλαγες μεταξυ κρυου και ζεστου νερου οπως επισης να το ανασηκωνω οποτε ενιωθα πονο, φευγει μετα την εγκυμοσυνη μην ανησυχεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ανακουφίζομαι που διαβάζω ότι το έχει κι άλλος αυτό - το μούδιασμα στα χέρια- πίστευα πως είναι ιδέα μου ή απο νευρικότητα!!!

αύριο πάω στο γιατρό και θα τον ρωτήσω..

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dinoula καλως ηρθες στο κλαμπ του καρπιαιου σωληνα! Ψαξε για ποστ που εχω ανοιξει κι εγω ...... Δυστυχως θελει υπομονη, φτιαχνει μετα τη γεννα ..... ακομα και τωρα που σου γραφω τα χερια μου ειναι μουδιασμενα, δεν εχω σωστη αφη αλλα τι να κανουμε? Υπομονη!

 

Χριστινα

 

μια απο τα ιδια!! ειδικα μολις ξυπναω, ο δεικτης και ο αντιχειρας εντελως κουλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια.. και στα 2 χέρια.. πιο πολύ όμως στο δεξί.. πονάνε όλα μου τα δάχτυλα και δεν μπορώ να κλείσω την παλάμη μου. Τώρα τελευταία έχω πόνους και στα πόδια, στο ύψος του αστραγάλου στην πίσω πλευρά. Άχ τι τραβάμε για τα βλαστάρια μας!! :D

OX0Gp2.pnguIhfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το είχα και εγω ο γιατρός μου είπε οτι το παθένουν πολλες γυναίκες κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης τους μου πέρασε μετα τις 40 ημέρες αφου γέννησα στην αρχή νόμιζα οτι θα μείνω κουλί για όλη μου τη ζωή , αλλα σίγα σιγα το μούδιασμα αρχισε να υποχωρει και έφυγε εντελως . Υπομόνη κορίτσια ολα τελειώνουν με την γέννα με το καλό να ερθουν τα μωρουλίνια σας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

απαπαππαπα κι εγω ειμαι στον πεμτο μηνα της εγκυμοσινης μου και εχω πονουσ απο τα δαχτυλα μεχρι τουσ αγκωνες και απο τα δαχτυλα των ποδιων μεχρι τους αστραγαλους....τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημερα σας!

ειμαι στον τεταρτο μηνα και εχω εδω και 4 μερεσ περιπου πονουσ στα χερια. ξεκινησε πρωτα το δεξι και εχθες και σημερα ειναι στο αριστερο πολυ εντονος ο πονος.

ξεκιναει απο τα δαχτυλα και φτανει μεχρι το μπρατσο. δεν μπορω να κανω σχεδον τιποτα με αυτο το χερι. μηπως ειναι πολυ νωρις για να εχω τετοιο συμπτωμα? εχετε καμια ιδεα να μου πειτε που να με ανακουφισει?

μεχρι στιγμης εχω παρει μονο ντεπον που βοηθαει για λιγη ωρα και μετα αρχιζει παλι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...