Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ


mariakgr

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ!ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!ΚΟΝΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ!ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ!ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑΥΤΟ!ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ!ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΓΚΑΘΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΒΛΕΠΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ!

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΩΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ!ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ ΣΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΘΑ ΤΑ ΝΙΩΣΩ ΠΟΤΕ!ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


.....Δεν έχω λόγια πραγματικά, δεν ξέρω τι να σου γράψω. Με συγκίνησες πολύ με αυτά που διάβασα.

Μαράκι μπορώ να σε νιώσω το πόσο πολύ επιθυμείς να έρθει το πρώτο σου μωράκι.

Δεν γνωρίζω από ιατρικής πλευράς να σε ενημερώσω. Υποθέτω πως έχετε συζητήσει με κάποιον ειδικό για ποιο λόγο συνέβη ...ότι συνέβη. Πιστεύω πως είναι σημαντική η ενημέρωση. Απο κεί και ύστερα ακολουθείς...

Αν το θέλεις πολύ μπορεί να χρειαστεί να περάσεις τουλάχιστον τους πρώτους μήνες εγκυμοσύνης στο κρεβατάκι σου. Η θεία μου έτσι έκανε τον γιό της. Εκεί να δεις! Όμως με την θέληση της και την επιμονή της τα κατάφερε! Η κάθε γυναίκα και η κάθε εγκυμοσύνη ακόμα και της ίδιας γυναίκας είναι διαφορετική και πρέπει να προσαρμοζόμαστε.Ενημερώσου για ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις για τον ερχομό της αγάπης σου. π.χ. περιττά κιλά, σωστή διατροφή, συμπληρώματα διατροφής, τσιγάρο γιόκ κλπ....προετοίμασε το έδαφος και θα ανταμειφτείς!

 

Υ.Γ.

Τα συναισθήματα είναι έντονα αλλά πρέπει να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να χαλαρώσει. Η ψυχολογία είναι σπουδαία! Ανανεώσου και όταν έρθει η στιγμή που θα γίνει η σύλληψη , απόλαυσε το και μην καθίσεις άλλον στον υπολογιστή!!Ξέχνα τον!! (Στο λέω από προσωπική εμπειρία με κάνει χειρότερη.)

Το παρελθόν ανήκει στο παρελθόν,δεν το ξεχνάς αλλά το βάζεις πίσω στο κεφάλι, όχι μπροστά γιατί σε μπλοκάρει να προχωρήσεις

 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου να έρθουν τα πράγματα όπως τα επιθυμείς!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Δώσε χρόνο στην ψυχούλα σου για να συνέλθει. Θα θρηνήσεις, θα θυμώσεις, θα απογοητευτείς αλλά θα περάσει. Δύσκολα αλλά θα περάσει. Πάντα θα το σκέφτεσαι αλλά δεν θα πονάει τόσο. Και να δεις που αυτό το πολυπόθητο μωράκι θα έρθει σίγουρα στην αγκαλιά σας. Κάνε ότι σου πουν από ιατρικές εξετάσεις, πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι και να δεις που όλα αυτά θα είναι μια άσχημη ανάμνηση. Δεν το πιστεύεις τώρα αλλά να δεις που θα γίνει. Μην το αφήσεις να σε πάει πίσω. Θρήνησε αλλά προχώρησε. Και να δεις που αυτό που ποθείς θα γίνει πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

σασ ευχαριστω πολυ για τα λογια σασ!αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν δεν ερθει ενα παιδι να συμπληρωσει αυτο το κενο δεν προκειται να το καλυψει τιποτα!απλα θα μεγαλωνει!!!βλεπεισ γυρωσου γνωστουσ και φιλουσ να κανουν παιδια και λεσ εγω γιατι???

και δεν υπαρχει και λογοσ και αιτια!απλα δεν ερχετε και οταν ερθει φευγει ετσι απλα πριν καλα καλα το καταλαβουμε!

και λεσ δεν πειραζει θα ερθει καποια στιγμη και αυτη η στιγμη αργει και λεσ παλι δεν πειραζει εχω τον ανδρα μου διπλα μου που με στηριζει και τον στηριζω αλλα ολα αυτα ειναι λογια που απλα προσπαθεισ να απαλυνεισ τον πονο που απλα μεγαλωνει και μεγαλωνει......

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου κι εγω με τη σειρα μου συγκινηθηκα... Ειναι πολυ δυσκολο να προσπαθεις για ενα μωρακι και να μην ερχεται, ποσο μαλλον να ερχεται και να φευγει!! Σας εχει δει καποιος ειδικος αν επιτρεπεται?

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια μου κι εγω με τη σειρα μου συγκινηθηκα... Ειναι πολυ δυσκολο να προσπαθεις για ενα μωρακι και να μην ερχεται, ποσο μαλλον να ερχεται και να φευγει!! Σας εχει δει καποιος ειδικος αν επιτρεπεται?

 

αυτο ειπα κ εγω θελει ψαξιμο.θα επρεπε ο γυναικολογος να της το εχει προτινει κ οχι να προτεινουμε εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με γιατρούς όχι μόνο με ένα και σε κέντρο εξωσωματικής πήγα αλλά πέρα από τις κλασικές εξετάσεις (ορμονικές,σαλπίγγογραφεία,καλλιέργεια κολπικων υγρών και σπέρματογράφημα )που βγήκαν μια χαρά δεν μου είπαν κάτι παραπάνω!άλλοι χρησιμοποιούν την δικαιολογία ότι είμαι μικρή άλλοι δεν ξέρω και γω τι!αυτό το διάστημα το έχουμε αφήσει λίγο το θέμα γιατί φύγαμε εξωτερικό για δουλειά από τον καινούργιο χρόνο λέμε να ξεκινήσουμε!βέβαια άμα κατέβουμε Ελλάδα θα πάω σίγουρα για εξετάσεις!

Σας Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον σας!

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ κοριτσι γιαυτο που σου συνεβει, πραγματικα με εχεις συγκινησει πολυ.. Αν θελεις την γνωμη μου πας σε λαθος γιατρους.. Πολυ πιθανον να εχεις καμια μορφη θρομβοφιλιας η κατι παρομοιο.. Υπαρχει ενα πακετο εξετασεων το οποιο το κανεις οταν υπαρχει υπογονιμοτητα η καθ εξιν αποβολες.. Συμβουλεψου εναν καλο ανοσολογο για να σε καθοδηγησει σωστα.. Εγω ειχα παει σε καποιον Δανηιλιδη στην Θεσσαλονικη.. Οι εξετασεις αυτες ειναι ακριβες αλλα μπορεις να τις κανεις σε καποια Δημοσια Νοσοκομεια με πολυ λιγοτερα χρηματα..Μην αφηνεις τον καιρο να περναει.. Καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να απευθυνθείς και σε κάποιον με ειδικότητα στις καθέξιν αποβολές. Στην Αθήνα νομίζω οτι υπάρχει και ειδικό τμήμα σε κάποιο δημόσιο μαιευτήριο, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ανάλογο εκεί που μένεις. Ψαξ'το περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με γιατρούς όχι μόνο με ένα και σε κέντρο εξωσωματικής πήγα αλλά πέρα από τις κλασικές εξετάσεις (ορμονικές,σαλπίγγογραφεία,καλλιέργεια κολπικων υγρών και σπέρματογράφημα )που βγήκαν μια χαρά δεν μου είπαν κάτι παραπάνω!άλλοι χρησιμοποιούν την δικαιολογία ότι είμαι μικρή άλλοι δεν ξέρω και γω τι!αυτό το διάστημα το έχουμε αφήσει λίγο το θέμα γιατί φύγαμε εξωτερικό για δουλειά από τον καινούργιο χρόνο λέμε να ξεκινήσουμε!βέβαια άμα κατέβουμε Ελλάδα θα πάω σίγουρα για εξετάσεις!

Σας Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον σας!

δεν καταλαβαινω, τι εννοεις χρησιμοποιουν τη δικαιολογια οτι εισαι μικρη?? σε τσεκαραν για ενδομητριωση που ειναι συνηθης λογος υπογονιμοτητας αλλα δεν το υποψιαζονται συχνα? κι εγω προσφατα το εμαθα απο μια κοπελα του φορουμ!! παντως οταν με το καλο ερθετε Αθηνα μπορω να σου προτεινω τον γιατρο μου που εχει κεντρο εξωσωματικης και ειναι πολυ πολυ ψαγμενος στα θεματα υπογονιμοτητας!! ευχομαι ωστοσο συντομα να ερθει ενα μπεμπε χωρις καμια παρεμβαση!!!!!:D:D:D

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εφ οσον εισαι εξωτερικο γιατι δεν πας μια βολτα σε καποιο εκει κεντρο να ψαχθεις? για θρο μβοφιλια δε σε εψαξαν?εγω εκανα καμια 10αρια μεταλλαξεις ελεγχο κ για καθ εξιν βρεθηκε εμβρυοτοξικοτητα εκανα ανοσοσφαιρινη κ τωρα εγκυος σε διδυμα.ψαξε το τι σχεση εχει η ηλικια?επειδη εισαι μικρη εχεις ολο το χρονο να το ψαξεις.αν ερθεις ελλαδα μπορω να σου σιστησω το γιατρο που παω να σε βαλει σε μια σειρα

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι,εγώ μέσα σε 1 1/2 χρόνο είχα μια αποβολή, 2 παλίνδρομες στη 10η εβδομάδα και μια ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη, και μόλις απέκτησα και το δεύτερο μωράκι μου, το οτι μένεις έγκυος είναι πολύ κάλο. Και μένα έτσι μου έλεγαν και δεν το πίστευα, γιατί όταν δεν έχεις κανένα παιδί νομίζεις ότι δεν θα αποκτήσεις πότε. Ξέρεις όμως τι είπα; εγώ θα ξαναπροσπαθήσω όσες φορές χρειαστεί και ότι γίνει. Και όλα πήγαν καλά.Μη το βάζεις κάτω. Είσαι γόνιμη και αυτό είναι μια αρχή. θα κάνεις ότι εξετάσεις χρειαστεί, και με πίστη στο θεό θα τα καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...