Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαντουδης ή Παντος;;;


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες κ χρονια πολλα!

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας! Αντιμετωπιζουμε θεμα υπογονιμοτητας με ακαρπες προσπαθειες 2+ χρονων. Εχουμε κανει εξετασεις κ το συμπερασμα ηταν "στενωση τραχηλου - τραχηλικες συμφυσεις". Η γιατρος μας ειπε οτι πρεπει να αποβαλλουμε το αγχος, μιας κ οι συμφυσεις δεν ειναι απο μονες τους τοσο ικανες ωστε να μην επιτρεπουν εξ'ολοκληρου μια συλληψη. ο καιρος περναει ομως... Ειπα να παρω μια δευτερη γνωμη, πριν προχωρησω σε εξωσωματικη.

 

Μετα απο ψαξιμο, αν πρεπει να παω σε απλο γυναικολογο ή σε εξωσωματικο, μου συστησαν να παω σε καποιον ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας κ αυτος ειναι καποιος εξωσωματικος.

 

Εδω θελω την δικη σας βοηθεια. Εχω ακουσει πολυ καλες γνωμες κ εμπειριες απο τον κ. Μαντουδη. Ταυτοχρονα, συγγενικο μου προσωπο του ιατρικου χωρου, μου συστησε τον κ. Παντο.

 

Θα ηθελα να μου πειτε οτιδηποτε ξερετε για αυτους του δυο γιατρους. Θα ηθελα οχι μονο τις θετικες σας εμπειριες, αλλα κ αυτα που σας προβληματισαν κ δεν σας αρεσαν, τοσο για τον γιατρο, οσο κ για το κεντρο που τους "υποστηριζει"...

 

Σας παρακαλω, βοηθηστε με με τς γνωμες κ εμπειριες σας... Αν καποια κοπελα δεν επιθυμει δημοσια κ θελει μεσω πμ, θα το εκτιμουσα πολυ...

 

Σας ευχαριστω!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Μαρία μου γνωριζω απο μητέρες του συλλογου μας και μάλιστα η μία που είναι και εγκυός τώρα στο τρίτο της παιδί και ειναι και νοσηλευτρια στο Ιασώ πηγε στον Πάντο και μου είπε οτι είναι ο καλυτερος στο είδος του. Ε κάτι θα ξέρει παραπάνω μιας και είναι μεσα στα πράγματα!

Σου ευχομαι γρήγορα να βρεις την λύση και να μείνεις σύντομα εγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοίτα σύμπτωση!

Σ'αυτούς τους δυο γιατρους εκανα όλες μου τις προσπάθειες!

Ο Μαντούδης ειναι πολύ καλός άνθρωπος. Εκανα 3 προσπάθειες μαζί του. Η τελευταια πριν απο 3 χρονια. Εκανα 2 χρονια να συνελθω ψυχολογικά από τα 2 μηδενικα και μια παλλιδρομη κύηση, και την τεταρτη προσπάθεια την εκανα στον Πάντο. Το μωρακι μου ειναι σημερα 3,5 μηνών κι'εγω η πιο ευτυχισμενη μανουλα στον κοσμο.

Το συμπέρασμα μου ειναι οτι ο Μαντουδης ειναι καλος γιατρος αλλα με σοβαρες ελλειψεις στην εργαστηριακη του υποστηριξη και ο Παντος ειναι εξισου καλος γιατρος αλλά με εργαστηριο και εμβρυολογους που ειναι κορυφαιοι. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε. Δυστυχως την αποψη μου τη συμμεριζονται αλλες δυο κοπελες που προσπαθουσαμε μαζι εκεινη την περίοδο.

Οτι κι'αν επιλέξεις σου ευχομαι η Παναγια να ειναι κοντά σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες... πολυ χρησιμες!!!

 

να χαιρεσαι το μωρουλι σου κ με το καλο να ερθει κ το δευτερο!!

 

σε ευχαριστω για τις ευχες!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Χαίρομαι πολύ που εκφράζετε τις απόψεις σας. Μακάρι να έγραφαν και άλλες κοπέλες σε αυτό το θέμα. Πάντος ή Μαντούδης? Εγώ είμαι στον πρώτο και μέσα στο καλοκαίρι θα πάω για εξωσωμ. Ο θεός βοηθός. Δεν είμαι και εύκολη περίπτωση. Αλλά με ανακουφίζει να ξέρω ότι ο γιατρός μου έχει καλούς εμβρυολόγους. Και εγώ έτσι νομίζω. Θα δείξει. Πάντως θα του δώσω δυο ευκαιρίες του Πάντου και αν δεν, μετά Μαντούδη. Ελπίζω να μην χρειαστεί. Και πάλι λέω πως χαίρομαι πολύ που ανταλλάσουμε απόψεις για τους γιατρούς. Είναι τόσο χρήσιμο. Έχω μάθει πολλά από αυτό το φορουμ. ΦΙλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες! Πηγα στον Μαντουδη, ο οποιος δεν μου εκανε ασχημη εντυπωση. Αυτη την στιγμη προσανατολιζομαι σε καποιον για εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο. Ο Μαντουδης δεν το υποστηριζει πολυ αυτο κ γι αυτο δεν ξερω αν θα το προχωρησουμε μαζι.. Κατα τ'αλλα μου εκανε καλη εντυπωση! Φιλικος κ σου λυνει τις αποριες σου!

 

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια κ με την πρωτη προσπαθεια!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλημερα! ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να σας πω την γνωμη μου. Τον Πάντο δεν τον ξερω..εχω ακουσει πολλα (οτι ειναι κορυφη κλπ) .. αλλά αυτά τα είχα ακούσει και για τον Παράσχο και ακομα τρεχω!! εγω εχω τον Μαντούδη! και τοσο εγω οσο και ο αντρας μου τον θεωρουμε "δικο μας ανθρωπο" αν και μας εχουν τυχει κακοτυχιες (χασαμε τα διδυμα κοριτσακια μας στον 6ο μηνα) και αν και πηραμε και 2η και 3η γνωμη καταληξαμε στο οτι ναι θελουμε ο γιατρος μας να ειναι καλος αλλα θελουμε να ειναι και ανθρωπος..να μην μας βλεπει μονο σαν πορτοφολι και αυτο το βρηκαμε μονο στον Μαντουδη.. Βεβαια μην ξεχναμε οτι καθε μια απο εμας ειναι διαφορετικη και αυτον που εγω θεωρω κορυφη για καποια αλλη μπορει να ειναι τιποτα ή και το αντιθετο! Καλή σας μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σύμπτωση!

Σ'αυτούς τους δυο γιατρους εκανα όλες μου τις προσπάθειες!

Ο Μαντούδης ειναι πολύ καλός άνθρωπος. Εκανα 3 προσπάθειες μαζί του. Η τελευταια πριν απο 3 χρονια. Εκανα 2 χρονια να συνελθω ψυχολογικά από τα 2 μηδενικα και μια παλλιδρομη κύηση, και την τεταρτη προσπάθεια την εκανα στον Πάντο. Το μωρακι μου ειναι σημερα 3,5 μηνών κι'εγω η πιο ευτυχισμενη μανουλα στον κοσμο.

Το συμπέρασμα μου ειναι οτι ο Μαντουδης ειναι καλος γιατρος αλλα με σοβαρες ελλειψεις στην εργαστηριακη του υποστηριξη και ο Παντος ειναι εξισου καλος γιατρος αλλά με εργαστηριο και εμβρυολογους που ειναι κορυφαιοι. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε. Δυστυχως την αποψη μου τη συμμεριζονται αλλες δυο κοπελες που προσπαθουσαμε μαζι εκεινη την περίοδο.

Οτι κι'αν επιλέξεις σου ευχομαι η Παναγια να ειναι κοντά σου.

 

ο παντος ειναι γυρω στα 36 και ο μπαμπας του ηταν γυναικολόγος κι αυτός;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μικρο ονομα του παντου;

ειναι γυρω στα 36 και ο πατερας του γυναικολογος επίσης;

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 36 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50-52 ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΠΑΝΤΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Zitamar καλή επιτυχία και σε σένα σου εύχομαι!!!!!Σε ποια φάση είσαι τώρα?? Εγώ δυστυχώς αργώ λίγο ακόμα... Μέσα Ιουλίου ή τέλος το βλέπω... Πρέπει να κάνω άλλον 1-2 κύκλους περιόδου... Θα χαρώ να ανταλάσσουμε απόψεις. Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Zitamar καλή επιτυχία και σε σένα σου εύχομαι!!!!!Σε ποια φάση είσαι τώρα?? Εγώ δυστυχώς αργώ λίγο ακόμα... Μέσα Ιουλίου ή τέλος το βλέπω... Πρέπει να κάνω άλλον 1-2 κύκλους περιόδου... Θα χαρώ να ανταλάσσουμε απόψεις. Φιλιά

KURIAKI εγώ έκανα σήμερα την ωοληψία,εσύ κάνε διακοπούλες και χαλάρωσε με τον αντρούλη σου (και εγω θα το ήθελα αυτό αλλά στην φάση που είμαι χλωμό το βλέπω) και όλα θα πάνε καλα

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

kalhmera koritsia,

ena grigoro kai lito minimataki pou nwmizw oti ta leei ola.ta didimakia mou einai 18 mhnwn kai egw 43 xronwn.apotelesma 11 prospathiwn ena megalo mhdeniko.pados, mastromhnas, soushs,(xashmo xronou kai pollwn euro) eirthe sthn zwh mou o theos MADOUDHS kai twra plew se pelagoi eutyxias.epityxia me thn prwth.

kalh epituxia se oles sas

Link to comment
Share on other sites

το μικρο ονομα του παντου;

ειναι γυρω στα 36 και ο πατερας του γυναικολογος επίσης;

 

εσυ λες για τον αναστασιο παντο. πατερας και γιος ιδιο ονομα εχουν. εγω εκει εκανα την εξωσωματικη με την πρωτη διδυμα. προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
kalhmera koritsia,

ena grigoro kai lito minimataki pou nwmizw oti ta leei ola.ta didimakia mou einai 18 mhnwn kai egw 43 xronwn.apotelesma 11 prospathiwn ena megalo mhdeniko.pados, mastromhnas, soushs,(xashmo xronou kai pollwn euro) eirthe sthn zwh mou o theos MADOUDHS kai twra plew se pelagoi eutyxias.epityxia me thn prwth.

kalh epituxia se oles sas

καλημέρα!

συντομο το μηνυματάκι σου αλλά περιεκτικότατο!!

εγώ είμαι 42 με ένα εξωμήτριο από σπερματέγχυση και μία αποτυχημένη εξωσωματική....ψάχνω για ένα σωστό γιατρό που να μην εκμεταλευτεί την προσπάθεια μου.

εχω διαβάσει πολλές γνωμες στο φόρουμ αλλά μάλλον μπερδεύομαι περισσότερο.

εχω μαλλον καταλήξει για πάντο ή μαντούδη γιατι και για τους δύο έχω ακουσει τα καλύτερα σχόλια.

εσυ τι μου προτείνεις??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλημέρα!

συντομο το μηνυματάκι σου αλλά περιεκτικότατο!!

εγώ είμαι 42 με ένα εξωμήτριο από σπερματέγχυση και μία αποτυχημένη εξωσωματική....ψάχνω για ένα σωστό γιατρό που να μην εκμεταλευτεί την προσπάθεια μου.

εχω διαβάσει πολλές γνωμες στο φόρουμ αλλά μάλλον μπερδεύομαι περισσότερο.

εχω μαλλον καταλήξει για πάντο ή μαντούδη γιατι και για τους δύο έχω ακουσει τα καλύτερα σχόλια.

εσυ τι μου προτείνεις??

το μνμ της marakaza είναι από το 2011... νομίζω όμως προς είναι προφανές ποιον προτείνει.... για μένα πάρε τις εξετάσεις σου και δες τι θα σου πουν και οι δύο! καλή επιτυχία σε όποιον κι αν καταλήξεις...
ORo1p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δεν αμφισβητώ ότι είναι καλός γιατρός ο Μαντούδης αλλα για τις κοπέλες που δεν έχουν ανταποκριση στα φαρμακα και χρειάζονται πολλες ωοληψίες ειτε με φυσικο κυκλο ειτε με λιγες μοναδες φαρμακο για να κανουν μια ΕΤ, θεωρώ ότι είναι πολυ ακριβό κέντρο. Επομενως, για τέτοιες περιπτωσεις θα προτεινα το γενεσις. Αν έχεις ανταποκριση στα φαρμακα μια χαρα είναι και ο Μαντούδης!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα! Έκλεισα ραντεβού στον Μαντούδη λόγω ανεξηγητης υπογονιμότητας! Τί γνώμη έχετε γι αυτόν; Θέλω να κανω εξωσωματική. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο! Έχει επιτυχίες με την πρώτη;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...