Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ -ΑΘΗΝΑ


Recommended Posts

κορίτσια εγω έχω την ΞΕΝΙΤΙΔΟΥ ΣΑΡΑ και δεν την αλλάζω με τίποτα.Εδω και 13 χρόνια με εξετάζει και πρίν ένα μήνα γέννησα την κοράκλα μου με καισαρική.Μου έδωσε τοση δύναμη η γιατρός μου, που άνετα παω και για δευτερο.

Είναι κατά της καισαρικής, άσχετα απο την δική μου την περίπτωση.Και απο τιμές φισιολογικότατες....:-P:-P:-P

 

 

Τυχερή ήσουνα... εγώ πάλι αφού με έβαλε σε λάθος μέρες να γεννήσω, μου έκανε μολυσμένα ράμματα με αποτέλεσμα να τραβιέμαι σχεδόν ένα χρόνο με συρίγγιο κτλ.

Και εκτός αυτού, ποτέ δεν μου μέτρησε την πίεση, ποτέ δεν μου μέτρησε το σάκχαρο...

Δεν έχει μαία μέσα στο γραφείο της, και το μηχάνημα του υπερήχου της είναι πανάρχαιο!!!!

Σε συστήνει σε συγκεκριμένο κέντρο που κάνουν τους υπερήχους.. και σου προτείνει ουσιαστικά μόνο αυτό.

Προσωπικά από την θέλησή της να μην κάνει καισαρική κόντεψα να χαθώ και εγώ και το παιδί μου αφού πια όταν με έβαλαν για καισαρική είχα βραδυκαρδία.

Ήρθε και με είδε ΜΟΝΟ 1 φορά κι αυτή για να πληρωθεί και στην συνέχεια μιλήσαμε άλλη 1 φορά στο τηλέφωνο, ενώ όταν πήρα εξιτήριο δεν ήξερα ούτε τι φάρμακα πρέπει να παίρνω, ούτε τίποτα...

... θα είσαι πάντα υπεύθυνος γι'αυτό που έχεις εξημερώσει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 357
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω εχω τον ΑΝΔΡΕΑ ΣΑΚΑΡΕΛΛΟ του χρωσταω πολλα και τον ευχαριστω πολυ για οσα εκανε για μενα!!!μετα απο 3 παλλινδρομες και πολλες πολλες εξετασεις τα καταφεραμε και τωρα κραταω το αγορακι μου!!!

Δεν ειναι γιατρος ειναι πρωτα ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μετα γιατρος!!!

Ειναι συζητησιμος καθησυχαστικος και σου εμπνεει εμπιστοσυνη!!!

Ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ!!!

και εγω μαζι σου!!!! ανθρωπος πανω απολα!!!μεχει ακουσει οσο κανενας και μεχει στηριξει οσο κανενας στη πιο δυσκολη στιγμη της ζωης μου!!!ειναι παντα διπλα μου και τον ευχαριστω γι αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

MELITINI θα ήθελα να μου πεις ειναι ακόμα στο ΜΗΤΕΡΑ ο κ.Κακουλάκης ή πηγε και σε κανενα άλλο; Ποσο παίρνει για γέννα; ξέρεις;

 

εννοειται πως ειναι....;) για τη γεννα καλυτερα ρωτησε τον ιδιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!! Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε ακουσει κατι για την γιατρο Τσετσα Παρασκευη. Ξεγενναει στο Λητω και το Ιασω, μου την εχουν συστησει και πριν παω να την δω θα ηθελα να μου πειτε γνωμες αν καποια γνωριζει.

Πολυ καλη!Στα Πατησια νομιζω εχει ιατρειο και ειναι και στο ιατρειο κολποσκοπησης του Αλεξανδρα,εσωσε το πρωτο παιδακι της νυφης μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Είμαι στην 9η εβδομάδα, δεν έχω καποιο γιατρό που με παρακολουθεί και ψαχνω τα τηλέφωνα του κ. Σαλούμ Ιωάννη, γυναικολόγος στο Αττικόν. Αν καποια από εσάς γνωρίζει το κινητό του ας μου το στείλει πμ.

;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον Μπαλοδημο Παρη!Εξαιρετικος γιατρος!Δυστυχως γεννησα με καισαρικη διοτι ειχε τυλιχτει στον ομφαλιο λωρο αλλα δεν καταλαβα τιποτα!Η συζυγος ειναι επισης εξαιρετικη γυναικολογος Ολυμπια Παππα και συνεργαζονται με ειδικο εμβρυολογο γεννετιστη!Πανω απο ολα ειναι ανθρωποι!Το αρνητικο τους ειναι οτι ειναι στο ιασω!Το ιατρειο τους ειναι στο κολωνακι!Δεν παιρνουν λεφτα στις επισκεψεις παρα μονο στους μεγαλους υπερηχους που ειναι για τον γενετιστη!Με επαιρναν τηλεφωνο να φανταστειτε για να δουν πως τα παω και να μου κλεισουν ραντεβου!Και μετα τη γεννα με επαιρναν για να δουν πως τα παω!!!!!Απλα τελειοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια παναγιωτης μπαγακης εξαιρετικος γιατρος κ ανθρωπος...υπερ του φυσιολογικου τοκετου.ιατρειο στον κορυδαλλο πλατεια ελευθεριας 19 κ ειναι στο γαια κ ιασω.σε θεματα υπογονιμοτητασ κλπ φοβερος.οποια θελει τηλ.μου λεει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

 

SORRY ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΤΟΣΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ,ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΞΩ ,Ο ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ (ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΙΔ.ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΞΩ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΜΟΥ ΚΟΡΕΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ....ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟΝ Κ.ΜΠΑΡΔΗ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ:-D

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ο γυναικολογος μου ειναι ο κ. Δημητρουλης Κωνσταντινος.... (Ιασω). Η αληθεια ειναι πως ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για αυτον απο το φορουμ αλλα δεν ειχε τυχει να τον επισκεφτω... Η επαφη μας εγινε απο μια φιλη μας - ασθενη του...

Αυτο που εχω να πω εγω για τον γιατρο μου ειναι ενα... Ευχαριστω τον Θεο που τον εστειλε στον δρομο μου.. Παιδευομασταν 3 ολοκληρα χρονια με διαφορες μεθοδους και με μηδεν αποτελεσμα. Και ομως μολις πηγα στο γραφειο του μου ειπε σε δυο μηνες θα εισαι εγκυος.. και ημουν!!!

Ειναι ενας εξαιρετικος επιστημονας , απολυτα καταρτισμενος και ενημερωμενος πανω στο αντικειμενο του. Το πιο σημαντικο ομως ειναι πως πρωτα ειναι ανθρωπος και μετα γιατρος... Οσο δυσκολη και να ειναι η κατασταση που αντιμετωπιζεις εχει να σου χαρισει ενα τεραστιο χαμογελο και να κανει τον χειμωνα καλοκαιρι... Δεν σε αφηνει να βαλεις το κεφαλι κατω, φροντιζει να σου εξηγει τα παντα (ή μαλλον αυτα που νομιζει πως πρεπει να σου πει.....), και εκπεμπει τοση ηρεμια..... Αυτο που μου εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη ειναι πως ηταν διαθεσιμος οποιαδηποτε στιγμη της ημερας ή και της νυχτας... Ποτε δεν ειπε τωρα ειναι βραδυ ή Κυριακη ή αργια... (Αν και με εμενα του πηγε λιγο γκαντεμια... Εμβρυομεταφορα στην αργια του Αγιου Πνευματος και γέννα στο τριημερο της Καθαρας Δευτερας, χιχι...)

 

Το πιο σημαντικο πραγμα που εκανε για εμενα ειναι πως με εκανε να νοιωσω πως οτι και να πηγαινε ασχημα τελικα αυτος θα καταφερνε να μου δωσει το μωρο μου υγιες στην αγκαλια μου.. Και πηγα ηρεμη να γεννησω... Δεν υπαρχει πιο σημαντικο απο αυτο... Να εισαι ηρεμη, να νοιωθεις ασφαλης... Και ετσι εγινε... Την ωρα της γεννας, δεν θα το ξεχασω ποτε... Ειχα συνεχως ενα χαμογελο και ενα χαδι, μεχρι την ωρα που το σωμα μου μουδιασε και αφησα την τυχη του μωρου μου στα χερια του....Το μωρακι μου αυτη την στιγμη ειναι μια χαρα και εγω περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα για το επομενο.....

 

Γιατρε μου, ξερω πως οσα ευχαριστω και να πω, δεν θα εχω πει τιποτα... Ευχομαι να εισαι παντα καλα να χαριζεις χαμογελα και ευτυχια στα ζευγαρια.. Και οταν μετα απο χρονια θα εχεις ξεχασει την υπαρξη μου, εγω ακομα θα σε θυμαμαι σαν εναν απο τους πιο σημαντικους ανθρωπους στην ζωη μου.

Και φυσικα .... Only Smile !!:wink:

 

 

μην νιώθεις άσχημα για τις αργίες... εμείς ακόμα το συζητάμε που ήταν Κυριακή του Πάσχα στις 11 το βράδυ και τον πήρα τηλ να του πω ότι έχω πολλές και συνεχείς συσπάσεις... εγώ (ως συνήθως) τον παρακαλούσα λόγω ημέρας να μην μπω στο Ιασώ...

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγω έχω την ΞΕΝΙΤΙΔΟΥ ΣΑΡΑ και δεν την αλλάζω με τίποτα.Εδω και 13 χρόνια με εξετάζει και πρίν ένα μήνα γέννησα την κοράκλα μου με καισαρική.Μου έδωσε τοση δύναμη η γιατρός μου, που άνετα παω και για δευτερο.

Είναι κατά της καισαρικής, άσχετα απο την δική μου την περίπτωση.Και απο τιμές φισιολογικότατες....:-P:-P:-P

 

 

γεια σου fatsoyla.Μπορείς να μου πεις που έχει το ιατρείο της και σε ποιο μαιευτήριο είναι; να σου ζήσει η κορούλα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εγραψε καποιος για τον γιατρουλη μου.μετα απο αλλαγη 3 γυναικολογων επεσα τυχαια πανω του και δεν τον αλλαζω με τιποτα.μου συμπαρασταθηκε τοσο πολυ σε μια τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη που πλεον ειναι μελος της οικογενειας(ο αντρας μου τον παιρνει ακομα και αν εχουμε γριππη) ενω η αντιδραση του οταν βγηκε ο μικρουλης με συγκινει ακομα, λες και οτι ηταν δικο του.σηκωνε το τηλ ο,τι ωρα και αν τον επαιρνα, τον ειχα παρει ακομα και στις 5 το πρωι και με την ηρεμια του με καθυσηχαζε.θελει λιγη υπομονη στα ραντεβου γιατι γινεται χαμος αλλα αυτο ειναι συνηθες για τους γυναικολογους.του χρωσταω πολλα και πιστευω ακραδαντα οτι εσωσε την εγκυμοσυνη μου.θα μπρορουσα να γραφω ατελειωτα για τον γιατρουλη μου αλλα δε θελω να σας κουρασω αλλο

 

τι να πρωτογραψω γι αυτον τον υπεροχο ανθρωπο; οχι πειτε μου τι;με καλυψατε απολυτα κοριτσακια ....κι εγω μετα απο 3 γυναικολογους που αλλαξα μου τον προτεινε ο αδελφος μου που ειναι κι αυτος γιατρος στο ναυτικο νοσοκομειο και η κουμπαρα μου...ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ , ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ, ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΜΕ ΑΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣΤΕΥΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ,ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ , ΗΡΕΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΟΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ STAND BY ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΜΑΙΕΣ.

και για να σας δωσω να καταλαβετε ποσο υπεροχος γιατρος και ανθρωπος ειναι θα σας πω την ιστορια μου....γεννησα τον οκτωβριο...αφου ειχα περασει και την 40η εβδομαδα και δεν βλεπαμε φως στο τουνελ με βαζει με ραντεβου....αφου καναμε ολα τα απαραιτητα της προκλησης και αφου η μαια μου ΗΤΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΜΟΥ καθως και ο γιατρος σε επικοινωνια με την μαια συνεχεια μετα απο 17 ωρες στην αιθουσα τοκετου γεννηθηκε ο πριγκιπακος μας. πολυ σπανια μα παααααρα πολυ σπανια γιατρος να περιμενει τοσες ωρες να γεννησει η εγκυμονουσα φυσιολογικα ....σε οσες ειπα οτι ημουνα 17 ωρες με ρωτανε και φυσικα γεννησες με καισαρικη ε; και οταν τους λεω οχι με κοιτανε με γουρλωμενα ματια και μου λενε ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ; ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ...λεω κι ομως γινεται οταν ο γιατρος σου και η μαια σου ειναι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ .....

το ξερω σας κουρασα αλλα οπως ειπε και η προηγουμενη κοπελα θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα για τον κυριο ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ..

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγαίνω στον Κ. Γκούμα, στο ιατρείο του στα σύνορα Χαλανδρίου - Βριλησσίων. (έχει και 2ο στου Γκύζη). Βρέθηκα ξαφνικά εκεί λόγω ξαφνικών έντονων συμπτωμάτων ουρολοίμωξης καθώς το ιατρείο του είναι το πιο κοντινό στο σπίτι μου.

Το ένστικτό μου με έκανε να τον εμπιστευτώ για τα γυναικολογικά μου θέματα γενικότερα.

Μέχρι στιγμής έχει φανεί αντάξιος της εμπιστοσύνης μου.

Πρόσφατα υποβλήθηκα σε επεμβατική λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση από αυτόν.

Η μαία που υποστηρίζει και τα ιατρεία του συμπαθητικότατη, άμεση και γλυκύτατη.

Στο άνετο και οργανωμένο ιατρείο του κάνει υπερηχογραφική παρακολούθηση. Επίσης έχει πολύ οργανωμένο ηλεκτρονικό φακέλωμα του ιστορικού των ασθενών.

Με χαλάει λίγο η υπερβολική παρουσία διαφημιστικών φυλλαδίων και εντύπων ιατρικών κέντρων - τραπεζών φύλαξης βλαστοκυττάρων αλλά... that's another story.

Συνεργάζεται με ΙΑΣΩ - ΛΗΤΩ - ΓΑΙΑ.

Έχει σύμβαση με ΟΠΑΔ (για άλλα ταμεία δεν γνωρίζω).

Αυτά.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την καισαρική: Σε τι ποσοστό οι γιατροί επιλέγουν την καισαρική σαν λύση έναντι του φυσιολογικού τοκετού. π.χ. ο Γιατρός μας είναι ο Ευ. Δεδούλης. Κάποιες κοπέλες που έχουν γεννήσει με αυτό τον γιατρό και έχουν κάποια άποψη, θα με βοηθούσαν πραγματικά να αποφασίσω.

Μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο παράπονο όμως θέλω να γεννήσω φυσιολογικά. Γιατρός δεν είμαι και σίγουρα όταν έρθει η στιγμή του τοκετού και ο γιατρός μου πει ότι πρέπει ή δεν πρέπει να προχωρήσω με καισαρική θέλω να είμαι προετοιμασμένη, για τους λόγους που θα μου παρουσιάσει.

 

Και εγώ τον ίδιο γιατρο έχω.Είναι υπέρ αυτού που είναι καλύτερο να γίνει και για το παιδί και για την μητέρα.Μια φίλη μου γέννησε σ αυτον 2 παιδιά φυσιολογικά,εγώ περίμενα 9 ώρες και τελικά έκανα καισαρική στο πρώτο μου παιδί γιατί δεν έκανα διαστολή με κανέναν τρόπο..όταν ξαναέμεινα έγγυος αλλά δυστυχώς έχασα το παιδί στον 5ο μήνα επέμενε να προσπαθήσω φυσιολογικά για να αποφύγω την καισαρική αλλά εγώ δεν ήθελα με τίποτα να υποβληθώ σ αυτή τη διαδικασία...γενικά,πράττει ανάλογα με την περίσταση..:)

labc81

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γράφω κι εδώ το ίδιο μήνυμα γιατί ίσως να μη διαβάζεται στην άλλη στήλη.

 

Θέλω να αλλάξω γυναικολόγο και σκέφτομαι να επισκεφθώ τον κ. Ζαμπά. Τον γνώρισε η μητέρα μου στο ΙΚΑ και της έκανε εντύπωση ως άνθρωπος. Εδώ διαβάζω ότι είναι και πολύ καλός γιατρός. Μήπως θα μπορούσες alex4 να μου δώσεις λίγο παραπάνω πληροφορίες; Θα πάω στο ιατρείο του και θα ήθελα να μάθω στο περίπου τι χρεώνει για επίσκεψη και αν διαθέτει μηχάνημα για υπερηχογράφημα, για να μην πηγαίνω εξωτερικά και το κάνω (και χάνω χρόνο και χρήμα).

 

Επίσης, μου έχουν συστήσει την κ. Ανθή Λιαπή. Ξέρετε αν έχει ιδιωτικό ιατρείο ή αν πρέπει να πηγαίνω μόνο στο νοσοκομείο; Και πάλι θα με ενδιέφερε το κόστος της επίσκεψης. Μπορείτε να μου στείλετε και π.μ.

 

Να διευκρινήσω ότι δεν είμαι έγκυος, αλλά ενδιαφέρομαι για τις γυναικολογικές εξετάσεις και έχω και ένα μικρό ιστορικό. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον Βλάχο Γιώργο (Ιασώ-Λητώ). Έχει συνωνυμία με έναν αλλο γιατρό, μεγαλύτερο σε ηλικία του Έλενα.

 

Είναι τεράστιος σε όγκο, πάντα χαμογελαστός και ήρεμος, ποτέ δεν σε αγχώνει και πολύ χιούμορ! Όταν με ξεγεννούσε και παρόλο που είχα επιπλοκή της τελευταίας στιγμής (η μπέμπα αποφάσισε να βγει με το χέρι...) ήταν ψύχραιμος και με βοήθησε τόοοσο πολύ που τελικά δεν χρειάστηκα καν καισαρική. Έμεινε μέχρι τέλους στο πλευρό μου, αυτός μου έσπασε νερά, μου έκανε ράμματα και όχι μαίες και στο τέλος έκατσε μαζί μου μία ώρα και κάτι μέχρι να ανέβω στο δωμάτιο και μου έλεγε πώς να θηλάσω, πώς να πιάσω το μωρό, κλπ

 

Ακόμη και όταν η μικρή έπαθε ίκτερο, πάλι ήταν δίπλα μας, καθότι εγώ είχα πανικοβληθεί (σαν νέα και παντελώς άσχετη μαμά!).

 

Πλέον τον συμβουλέυομαι για το παραμικρό και δεν τον αλλάζω με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα θελα να μου απαντησετε αν γνωριζει καμια τον σταθοπουλο γιαννη και τον νικολαο μπαρδη στο ιασω

 

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ?ΕΧΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ?ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ..

ο σταθοπουλος που λεω εγω εχει ιατρειο στη βασ.σοφιας και ειναι στο ιασω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...