Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΠΟ ΟΑΕΔ


Recommended Posts

καποιος αρμοδιος να μας ενημερωσει!!!και αν ναι ποτε?

Το Δωρο Χριστουγεννων μπαινει παντα απο 1/12 εως και 15/12 σπανια να το τραβηξουν παραπανω... Χτες που πηγα εγω στην Διοικηση μου ειπαν οτι στο περιπου στις 15 του μηνα θα δωσουν την εντολη να μπει.Ισως ομως και νωριτερα εξαρταται απο το αν θα βαλει το κρατος λεφτα στον ΟΑΕΔ

γεια σας..παιρνω το επιδομα ανεργιας απο το μαρτιο του 2010...το δωρο χριστουγεννων που θα παρω ειναι ολοκληρο???

Θα ειναι ενα κανονικο σου μηνιατικο και μπαινει αυτοματα, η πρεπει να περασω για να δοθει εντολη,και αν ναι θα βγει ανακοινωση?? Μπαινει παντα αυτοματα με εντολη πληρωμης απο τα κεντρικα επισης δικαιουμαι και δωρο πασχα???Θα πρεπει να κλεισεις 25 ημερες μεσα στο 20112 για να δικαιουσαι δωρο πασχα το ταμειο θα το παιρνω μεχρι και τον γεναρη...αν μπορειτε απαντηστε μου και στο mail μου [email protected] ευχαριστω πολυ

 

τελικα τι θα γινει με το δωρο ξερει καποιος κατι σιγουρα?μου χαν πει στον ΟΑΕΔ οτι κοντα στις γιορτες θα μπει αλλα ακομα δεν εχουν πει τιποτα επισημο!!

Απαντησα πιο πανω;););)

geia sas ithela na rwtis sxetika me to dwro xrist.poy dinei o oaed.eimai grammenh sto tameio anergias apo tis 5 oktombrioy.dwro apo ton oaed 8a parw ayto to mhna?kai kati allo apo th doyleia stamatisa 1 septembrh .o prwhn ergodoths 8a prepei na moy dwsei to dwro twra ta xristoygenna??

Απο την στιγμη που θα εχεις κλεισει τουλαχιστον 25 ημερες γραμμενησ το ταμειο ανεργιας ναι δικαιουσαι 3 ημερες το μηνα.Στο περιπου εσυ θα παρεις δηλαδη 3Χ18,16{δεν εξρω αν εχεις περασει κανενα προστατευομενο μελος εγω σου βαζω το απλο=54,48

kalhspera koritsia, egw eixa paei sto oaed 26 noembrioy k moy eipane to dwro peripoy stis 15 dekembrioy. kserei kaneis ekana aithsh oikogeneiakoy epidomatos gia ena paidi stis 26 noembrioy yparxei periptwsh na exoyn mpei? sto oaed to ekana k moy dwsane apofash me entolh plhrwmhs. eyxaristw. :)

Για το οικογενειακο επιδομα εχε λιγο ακομα υπομονη...αστο θα το δεις ξαφνικα στο λογαριασμο σου ,εχουν παγωσει τις μισθωσεις για το οικογενειακο επιδομα{παλι καλα που δεν το εχουν κοψει ακομα}Την αιτηση πληρωμης πρεπει να στην δωσουν για να δεις οτι εχεις καταχωρηθει

Ελπιζω να σας καλυψα οσο μπορουσα για το δωρο κι εγω χτες το εμαθα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το Δωρο Χριστουγεννων μπαινει παντα απο 1/12 εως και 15/12 σπανια να το τραβηξουν παραπανω... Χτες που πηγα εγω στην Διοικηση μου ειπαν οτι στο περιπου στις 15 του μηνα θα δωσουν την εντολη να μπει.Ισως ομως και νωριτερα εξαρταται απο το αν θα βαλει το κρατος λεφτα στον ΟΑΕΔ

 

 

 

Απαντησα πιο πανω;););)

 

Απο την στιγμη που θα εχεις κλεισει τουλαχιστον 25 ημερες γραμμενησ το ταμειο ανεργιας ναι δικαιουσαι 3 ημερες το μηνα.Στο περιπου εσυ θα παρεις δηλαδη 3Χ18,16{δεν εξρω αν εχεις περασει κανενα προστατευομενο μελος εγω σου βαζω το απλο=54,48

 

Για το οικογενειακο επιδομα εχε λιγο ακομα υπομονη...αστο θα το δεις ξαφνικα στο λογαριασμο σου ,εχουν παγωσει τις μισθωσεις για το οικογενειακο επιδομα{παλι καλα που δεν το εχουν κοψει ακομα}Την αιτηση πληρωμης πρεπει να στην δωσουν για να δεις οτι εχεις καταχωρηθει

Ελπιζω να σας καλυψα οσο μπορουσα για το δωρο κι εγω χτες το εμαθα

 

hello again!!!!!

fwteinh s eyxaristw poly gia thn enhmerwsh...... ayto poy den rwthsa einai prepei na paw gia entolh na katavlhthei to dwro? h kyria sto oaed htan poly eygenikh k otan eixa paei gia thn entolh noembrioy moy eipe na perasw apo oaed meta tis dekapente dekembrioy. omws diavasa sto forum oti mpainei aytomata k an einai etsi na mhn trexw...:lol::-D:lol: kalo sabbatokyriako se oloys!!!!!

Link to comment
Share on other sites

hello again!!!!!

fwteinh s eyxaristw poly gia thn enhmerwsh...... ayto poy den rwthsa einai prepei na paw gia entolh na katavlhthei to dwro? h kyria sto oaed htan poly eygenikh k otan eixa paei gia thn entolh noembrioy moy eipe na perasw apo oaed meta tis dekapente dekembrioy. omws diavasa sto forum oti mpainei aytomata k an einai etsi na mhn trexw...:lol::-D:lol: kalo sabbatokyriako se oloys!!!!!

Οταν λεμε να περασετε το λεμε για να ανανεωθει και η καρτα σε καποιους.Το δωρο μπαινει αυτοματα κι αυτο το κανανε για να μην υπαρχει συνωστισμος στις υπηρεσιες ...:D:D:D:D

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

prin ligo diavasa ayto.........anaferei gia to dwro toy oaed.....

http://www.eleftheria.gr/viewarticle.asp?aid=24523&pid=11&CategoryID=

filakia :-D

Τους εχουν πει ομως οτι καλα τα γραφουνε αλλα δεν ειναι τοσο το δωρο που πηραμε το πασχα αλλα ουτε και η αδεια του καλοκαιριου ηταν τοση οση λεει εδω :(:(:(

Στο Δημόσιο θυμίζουμε ότι έχει αναπροσαρμοστεί ο 13ος και 14ος μισθός και χορηγούνται μόνο 1.000 ευρώ συνολικά (250 δώρο Πάσχα{πηρα 163 ευρω}, 250 επίδομα αδείας{το ιδιο με το δωρο πασχα} και 500 δώρο Χριστουγέννων)

 

Τι πρεπει να πω δηλαδη?:(:(

σκυβω το κεφαλι και λεω ευχαριστω και επισης σας ευχαριστω που μου φαγατε 3 μηνες το επιδομα γαμου και ενα μηνα το επιδομα παιδιου

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι άνεργη στον οαέδ 14 μήνες αλλά όχι από απολήσει μήπως δικαιούμαι κάτι? δεν παίρνω τίποτα απο τον οαεδ

Καλησπερα,απλα ανανεωνεις την καρτα σου?

Μηπως πριν ειχες ταμειο ανεργιας?

Μηπως εχεις παρει ποτε σου ταμειο ανεργιας?

Ποσο ετων εισαι ?

Συγνωμη που σου κανω τοσες ερωτησεις αλλα θελω να δω αν δικαιουσαι το επιδομα των μακροχρονιων ανεργων

Κοινως διαβασε αυτο κι αν πληρεις τις προυποθεσεις καντο.Αλλιως σαν απλη ανεργη δεν δικαιουσαι κατι :|

 

 

Γ. ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ

Δικαιούχοι απόληψης του επιδόματος μακροχρονίως ανέργων είναι Έλληνες υπήκοοι και οι υπήκοοι κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης που είναι ασφαλισμένοι κατά της ανεργίας.

Δ. ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

1. Ηλικία από 45 μέχρι 65 ετών.

Ως ημερομηνία γέννησης του δικαιούχου του επιδόματος λογίζεται η 1η Ιανουαρίου του 45ου έτους της ηλικίας του και ως ημερομηνία συμπλήρωσης του 65ου έτους του δικαιούχου η 31η Δεκεμβρίου του έτους της συμπλήρωσης.

Δηλαδή για το έτος 2002 δικαιούχοι είναι όσοι γεννήθηκαν μέχρι και την 31/12/57 και δεν έχουν συμπληρώσει το 65ο έτος της ηλικίας τους. Η συμπλήρωση του 65ου έτους συνεπάγεται την διακοπή της καταβολής του επιδόματος στο δικαιούχο.

2. Εξάντληση 12μηνης τακτικής επιδότησης ανεργίας.

Δικαιούχοι είναι και όσοι έχουν εξαντλήσει κατά το παρελθόν 12μηνη επιδότηση ακόμη και αν την έλαβαν τμηματικά (δηλ. με αναστολές και συνεχίσεις).

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν είναι δικαιούχοι οι άνεργοι των οποίων η εγκριτική απόφαση χορήγησης τακτικής επιδότησης ανεργίας είναι μικρότερη των δώδεκα μηνών .

3. Να έχουν συμπληρώσει κατά την ημερομηνία υποβολής της σχετικής αίτησης, χρόνο ανεργίας αδιαλείπτως επί δωδεκάμηνο, παραμένουν εγγεγραμμένοι στα μητρώα ανέργων του ΟΑΕΔ, ανεξάρτητα ποια χρονική περίοδο έλαβαν την δωδεκάμηνη τακτική επιδότηση.

Αν π.χ. ο ενδιαφερόμενος έχει λάβει επίδομα ανεργίας 12μηνης διάρκειας που έληξε την 05/12/1998 και υποβάλει αίτηση για το επίδομα μακροχρονίως ανέργου την 15/05/2003, θα πρέπει κατά το χρονικό διάστημα από 16/5/2002 έως 15/5/2003 να αποδεικνύεται η κατάσταση της διαρκούς (ανά μήνα) 12μηνης διάρκειας ανεργίας του.

4. Το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα να μην υπερβαίνει τα 5.000 ΕΥΡΩ.

Το συγκεκριμένο εισόδημα προσαυξάνεται κατά 587 ΕΥΡΩ για κάθε ανήλικο τέκνο.

Ανήλικο τέκνο θεωρείται αυτό που δεν έχει συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας του.

Έτσι π.χ. για το δικαιούχο που έχει 2 ανήλικα τέκνα, το ετήσιο οικογενειακό του εισόδημα δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 6.174 (5.000 + 587 + 587 = 6.174) ΕΥΡΩ

Σημείωση : Οικογενειακό εισόδημα θεωρούμε το συνολικό ετήσιο φορολογούμενο πραγματικό ή τεκμαρτό καθώς και το απαλλασσόμενο ή φορολογούμενο με ειδικό τρόπο του ίδιου και της οικογενείας του (συζύγου και ανηλίκων τέκνων).

Δεν προσμετράτε στο ετήσιο οικογενειακό εισόδημα: το επίδομα ανεργίας, ασθενείας, μητρότητας, καθώς και το επίδομα μακροχρονίως ανέργου (για την χορήγηση του κατά το επόμενο ημερολογιακό έτος) .

Για ενήλικες άγαμους δικαιούχους ως οικογενειακό εισόδημα θεωρείται το ατομικό.

 

Link to comment
Share on other sites

Το Δωρο Χριστουγεννων μπαινει παντα απο 1/12 εως και 15/12 σπανια να το τραβηξουν παραπανω... Χτες που πηγα εγω στην Διοικηση μου ειπαν οτι στο περιπου στις 15 του μηνα θα δωσουν την εντολη να μπει.Ισως ομως και νωριτερα εξαρταται απο το αν θα βαλει το κρατος λεφτα στον ΟΑΕΔ

 

 

 

Απαντησα πιο πανω;););)

 

Απο την στιγμη που θα εχεις κλεισει τουλαχιστον 25 ημερες γραμμενησ το ταμειο ανεργιας ναι δικαιουσαι 3 ημερες το μηνα.Στο περιπου εσυ θα παρεις δηλαδη 3Χ18,16{δεν εξρω αν εχεις περασει κανενα προστατευομενο μελος εγω σου βαζω το απλο=54,48

 

Για το οικογενειακο επιδομα εχε λιγο ακομα υπομονη...αστο θα το δεις ξαφνικα στο λογαριασμο σου ,εχουν παγωσει τις μισθωσεις για το οικογενειακο επιδομα{παλι καλα που δεν το εχουν κοψει ακομα}Την αιτηση πληρωμης πρεπει να στην δωσουν για να δεις οτι εχεις καταχωρηθει

Ελπιζω να σας καλυψα οσο μπορουσα για το δωρο κι εγω χτες το εμαθα

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΕΔΩ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ 1 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ 18,16Ε. ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟΣ ΜΕΛΟΣ; ΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΝΕΡΓΗ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΕΔΩ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ 1 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ 18,16Ε. ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟΣ ΜΕΛΟΣ; ΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Ειναι 18,16 + 10% περιπου 19,96 αν θυμαμαι καλα ειναι

19,96Χ25= 499 ευρω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα ρωτήσω και γω κάτι μιας και έχουμε εγκυρη εσωτερική ενημέρωση για τα του ΟΑΕΔ.. λοιπόν έκανα την αίτησή μου για να μπω στο ταμείο ανεργίας στις 26/11 και μου είπαν να περάσω στις 11/01 να πάρω την απόφαση για το άν θα επιδοτηθώ όχι να πληρωθώ. Υπάρχει περίπτωση να μήν επιδοτηθώ? Σημειωτέον οτι είναι η πρώτη φορά που κάνω αιτηση απολύθηκα με 12 χρόνια προυπηρεσία αλλα τον τελευταίο χρόνο δούλευα 4ημερο και το τελευταίο τρίμηνο ήμουν σε διαθεσιμότητα (το οποίο σημαίνει οτι μου κολλούσαν τα μισά ένσημα) και επειδη ο άντρας μου μ'εβαλε σε σκέψεις οτι μήπως επειδή στα χαρτιά που ζητάνε ειναι και το εκκαθαριστικό της εφορίας τελικά κρίνουν οτι να μην μου δώσουν το επίδομα.

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και γω κάτι μιας και έχουμε εγκυρη εσωτερική ενημέρωση για τα του ΟΑΕΔ.. λοιπόν έκανα την αίτησή μου για να μπω στο ταμείο ανεργίας στις 26/11 και μου είπαν να περάσω στις 11/01 να πάρω την απόφαση για το άν θα επιδοτηθώ όχι να πληρωθώ. Υπάρχει περίπτωση να μήν επιδοτηθώ? Σημειωτέον οτι είναι η πρώτη φορά που κάνω αιτηση απολύθηκα με 12 χρόνια προυπηρεσία αλλα τον τελευταίο χρόνο δούλευα 4ημερο και το τελευταίο τρίμηνο ήμουν σε διαθεσιμότητα (το οποίο σημαίνει οτι μου κολλούσαν τα μισά ένσημα) και επειδη ο άντρας μου μ'εβαλε σε σκέψεις οτι μήπως επειδή στα χαρτιά που ζητάνε ειναι και το εκκαθαριστικό της εφορίας τελικά κρίνουν οτι να μην μου δώσουν το επίδομα.

Το εκκαθαριστικο το θελουν για να δουν οτι δεν υπαρχουν Ελευθερια επαγγελματα σ εσενα ....και μετα για το βοηθημα της ληξης που παιζει ρολο το οικογενειακο εισοδημα....

Δεν νομιζω να μην επιδοτηθεις...απλα θα ειναι λιγοτερο το διαστημα του ταμειου σου γιατι οπως καταλαβαινω τον τελευταιο χρονο δεν πρεπει να εχεις πολλα ενσημα δηλαδη πανω απο 250...ε????

Οσο για την διαθεσιμοτητα αυτο το αναφερες στην υπηρεσια σου ?

Γιατι υπαρχει και κατι αλλο για επιδοτηση με διαθεσιμοτητα.Το ηξερες? το πηρες?

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα βγει σε ταμειο ανεργιας τον ιουνιο και το επαιρνα για 5 μηνες το σταματησα στις 25 οκτωβριου θα παρω καποιο ποσο για δωρο χριστουγεννων η δε δικαιουμαι? κι αν ναι θα πρεπει να παω στον οαεδ η θα γινει με εντολη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ημουν σε ταμειο ανεργιας για 5 μηνες ειχα κανει την αιτηση απο τελη μαιου και το επαιρνα απο ιουνιο μεχρι οκτωβρη το εκοψα στις 25 οκτωβρη δικαιουμαι καποιο δωρο απο τον οαεδ και αν ναι θα πρεπει να παω στον οαεδ η μπαινουν με εντολη? Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα βγει σε ταμειο ανεργιας τον ιουνιο και το επαιρνα για 5 μηνες το σταματησα στις 25 οκτωβριου θα παρω καποιο ποσο για δωρο χριστουγεννων η δε δικαιουμαι? κι αν ναι θα πρεπει να παω στον οαεδ η θα γινει με εντολη?

 

καλησπερα ημουν σε ταμειο ανεργιας για 5 μηνες ειχα κανει την αιτηση απο τελη μαιου και το επαιρνα απο ιουνιο μεχρι οκτωβρη το εκοψα στις 25 οκτωβρη δικαιουμαι καποιο δωρο απο τον οαεδ και αν ναι θα πρεπει να παω στον οαεδ η μπαινουν με εντολη? Σας ευχαριστω!

Μαλλον θελεις να μου πεις οτι γραφτηκες τον Μαιο στο ταμειο ανεργιας .... και απλα η πρωτη σου πληρωμη ηταν τον Ιουνιο και τελειωσε τον Οκτωμβριο

Λοιπον ναι δικαιουσαι ολλοκληρο το Δωρο Χριστουγεννων δηλαδη ενα μηνιατικο ολοκληρο

 

 

 

ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ..

Μαλλον γιατι ετσι ειχε γινει και περσυ κει τρεχανε και δεν φτανανε ..μας ειχαν δωσειε ντολη να πιστωνουμε εμεις τα δωρα και μετα απο 3 μερες δωσανε την εντολη απο τα κεντρικα ολα τα δωρα χριστουγεννων με αποτελεσμα καποιοι να διπλοπληρωθουν κι εμεις καθομασταν και ψαχναμε εναν εναν και τον ειδοποιουσαμε πως θα του πιστωσουμε τον επομενο του μηνα.

Για αυτο λιγη υπομονη και θα μπει μεχρι τις 15 του μηνα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη ναι τον ιουνιο ηταν η πρωτη πληρωμη αλλα επειδη κρατησε μεχρι οκτωβρη λογικα δε νομιζω να μπει ολοκληρο μακαρι βεβαια να μπει ολο οπως λες εσυ και παλι σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για το δώρο FwTeiNi σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να είναι έτσι δεν ξέρεις πόσο ανάγκη έχω αυτά τα λεφτά. Μήπως ξέρει κάνεις εγώ που πληρώθηκα από τον ΟΑΕΔ για πρώτη φορά στις 25 Αυγούστου πόσο δώρο θα πάρω ????

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για το δώρο FwTeiNi σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να είναι έτσι δεν ξέρεις πόσο ανάγκη έχω αυτά τα λεφτά. Μήπως ξέρει κάνεις εγώ που πληρώθηκα από τον ΟΑΕΔ για πρώτη φορά στις 25 Αυγούστου πόσο δώρο θα πάρω ????

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το δώρο χριστουγέννων υπολογίζεται από 01/05 έως 31/12, δήλαδη κάτι παραπάνω από το μισό μηνιάτικο που παίρνεις τώρα θα σου καταβάλουν, μιας και έχεις 4 μήνες και κατι ημέρες,υπολογίζοντας βέβαια ότι έγινε η εγγραφή σου στον ΟΑΕΔ 25/08 και όχι η πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο χριστουγέννων υπολογίζεται από 01/05 έως 31/12, δήλαδη κάτι παραπάνω από το μισό μηνιάτικο που παίρνεις τώρα θα σου καταβάλουν, μιας και έχεις 4 μήνες και κατι ημέρες,υπολογίζοντας βέβαια ότι έγινε η εγγραφή σου στον ΟΑΕΔ 25/08 και όχι η πληρωμή.

 

 

 

Πληρώθηκα στις 25 Αυγούστου η εγγραφή έγινε 2 Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

Πληρώθηκα στις 25 Αυγούστου η εγγραφή έγινε 2 Ιουλίου

Άρα θα πληρωθεις τα 6/8 του ποσού (διότι από τους 8 μήνες μόνο τους 6 είσαι εγγεγραμένη) που εισπράτεις κάθε μήνα, πχ αν παίρνεις 690 ευρώ, 690*6/8=517,50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα θα πληρωθεις τα 6/8 του ποσού (διότι από τους 8 μήνες μόνο τους 6 είσαι εγγεγραμένη) που εισπράτεις κάθε μήνα, πχ αν παίρνεις 690 ευρώ, 690*6/8=517,50 ευρώ.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη ναι τον ιουνιο ηταν η πρωτη πληρωμη αλλα επειδη κρατησε μεχρι οκτωβρη λογικα δε νομιζω να μπει ολοκληρο μακαρι βεβαια να μπει ολο οπως λες εσυ και παλι σ'ευχαριστω

 

Πολύ καλά νέα για το δώρο FwTeiNi σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να είναι έτσι δεν ξέρεις πόσο ανάγκη έχω αυτά τα λεφτά. Μήπως ξέρει κάνεις εγώ που πληρώθηκα από τον ΟΑΕΔ για πρώτη φορά στις 25 Αυγούστου πόσο δώρο θα πάρω ????

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν παει με το ποτε πληρωθηκατε αλλα με το ποτε γραφτηκατε....

 

Vaggy εσυ γραφτηκες ειπες τον μαιο που σημαινει

Μαιος ιουνιος ιουλιος αυγουστος σεπτεμβριος οκτωμβριος 6 μηνες

Γι ανα σας δειξω πως μετραμε

1ας μηνας {αφου εχουν κλειστει και οι 25 μερες παντα μετριεται μηνας} 3 μερες

δυο μηνες -6 μερες

τρεις μηνες - 12 μερες

τεσσερις μηνες -18 μερες

πεντε μηνες - 25 μερες

 

ετσι περνει καποιος το δωρο χριστουγεννων

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΑΕΔ: Νωρίτερα η καταβολή του δώρου Χριστουγέννων

 

 

 

 

Ξεκινά από τις 14 Δεκεμβρίου η καταβολή του δώρου Χριστουγέννων από τον ΟΑΕΔ στους ανέργους, ενώ θα καταβληθούν νωρίτερα και τα επιδόματα ανεργίας, που επρόκειτο να καταβληθούν από τις 14 Δεκεμβρίου 2010 μέχρι και τις 2 Ιανουαρίου 2011.

 

Την ίδια ημέρα θα ξεκινήσει η προπληρωμή των επιδομάτων μακροχρονίως ανέργων που θα καταβάλλονται κανονικά μέχρι και 02 Ιανουαρίου 2011 ενώ καταβάλλονται και τα δώρα Χριστουγέννων των δικαιούχων της ειδικής παροχής προστασίας μητρότητας.

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=218598&cid=4

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...