Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δραστηριότητες στη Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

kiknaki,

ναι τα περισσότερα τμήματα δεν έχουν κλείσει ακόμα (για νακλείσουν πρέπει να έχουν συμπληρώσει 10 παιδιά),

αύριο Τετάρτη θα πάμε, αν θέλεις να ρωτήσω

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι αν θέλεις, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

 

Ή αν μπορείς στείλε μου σε π.μ. τον αριθμό τηλεφώνου τους για να ρωτήσω και περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Ευχαριστώ. :)

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

kiknaki,

η διεύθυνση και το τηλέφωνο:

 

http://www.poolsport.gr/lang_gr/Centers.aspx

Μηδείας 28 & Ιωνίας

Περαία Θεσσαλονίκης

Τηλ: 23920 - 21788

Fax: 23920 - 21789

 

σήμερα το απόγευμα θα πάμε και θα ρωτήσω σε ποια τμήματα υπάρχουν κενές θέσεις και θα σου πω αύριο,οκ.

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κλείσαμε δοκιμαστικό στις 7/10 για το τμήμα Teddy στο ωδείο. Daffy να κανονίσουμε να βρεθούμε εκεί. Maribel ελπίζω να μπορέσεις να έρθετε κι εσείς για να γνωριστούμε. Να επικοινωνήσουμε την Τρίτη το πρωί για να κανονίσουμε.

 

c4a750929b.png

c766766ee0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kiknaki,

η διεύθυνση και το τηλέφωνο:

 

http://www.poolsport.gr/lang_gr/Centers.aspx

Μηδείας 28 & Ιωνίας

Περαία Θεσσαλονίκης

Τηλ: 23920 - 21788

Fax: 23920 - 21789

 

σήμερα το απόγευμα θα πάμε και θα ρωτήσω σε ποια τμήματα υπάρχουν κενές θέσεις και θα σου πω αύριο,οκ.

 

 

Serba οκ, σε ευχαριστώ πολύ!Θα πάρω κι εγώ αύριο για περισσότερες λεπτομέρειες.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ρωτώντας πας στην πόλη.... τώρα έμαθα ότι και στην γερμανική σχολή λειτουργεί κάτι σαν λαικό πανεπιστήμιο που κάνει γυμναστική για μικρά παιδιά και μεγαλύτερα όπως και για εμάς .... σας γράφω την ηλεκτρονική διεύθυνση για όποια ενδιαφέρεται

http://www.vhs-thess.gr/index.php?l=gr

καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.Εμεις τελικα πηγαμε χτες και η μικρη μου ηταν υποδειγμα μαθητριας!!!Πολυ το χαρηκα γιατι στο πρωτο δοκιμαστικο χοροπηδουσε και εκανε ζουζουνιες...Οποτε εχουμε κλεισει οριστικα στο προγραμμα Teddy καθε Τεταρτη στις 18:15.Ειναι καμια αλλη κοπελα στο ιδιο μαθημα???

Link to comment
Share on other sites

kiknaki, έχει τόσο πολλά τμήματα που είναι καλύτερα να τηλεφωνήσεις για τις ώρες που θα σε βολεύουν- πάντως κενά έχει ακόμα

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Serba σε ευχαριστώ πολύ!:D

 

Θα τηλεφωνήσω η ίδια για να ζητήσω και περισσότερες λεπτομέρειες.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Maribel να κανονίσουμε να βρεθούμε κανά 5λεπτο νωρίτερα την Τρίτη, τί λές; Μου είπαν ότι είναι ανάμεσα στο Λίχνο και στο Δημητράτο, οπότε να πούμε μπροστά στο Λίχνο στις 6.55; Φυσικά αν υπάρχει και καμιά άλλη μαμά στο ίδιο γκρουπ, ισχύει και γι΄αυτήν.

 

_______________________________________________

 

c4a750929b.png

 

c766766ee0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑΝΘ Επιμορφωτικά Προγράμματα 08-09

 

Παιδιά προσχολικής ηλικίας 2.5 – 5.5 ετών

 

 

Παιδικός σταθμός νηπιαγωγείο (καθημερινά 7.00 π.μ – 4.00μμ)

Το πρόγραμμα επιδιώκει την κοινωνικοποίηση των παιδιών και την ομαλή ένταξη τους

στο πρώτο κοινωνικό σύνολο της ζωης τους, το σχολείο.

Ελεύθερο και παιδαγωγικό παιχνίδι, παιδική λογοτεχνία, εικαστικά, μουσικοκινητικη αγωγή,

θεατρικό παιχνίδι , εκμάθηση Αγγλικών, μπαλέτο, μπασκετ, εκμάθηση Η/Υ.

270? Μηνιαία.

 

 

Αγγλικά 3-7 ετών 6.00 – 7.30μ.μ 2 φορές την εβδομάδα.

Εκμάθηση της αγγλικής γλωσσάς μέσα από το παιχνίδι.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει διδασκαλία λέξεων-φράσεων με έμφαση

στην προφορά, τραγούδια , κινητικά παιχνίδια, ανάγνωση παραμυθιών κ.α.

60? Μηνιαία

 

Παιδιά 6-11 ετών

 

 

Ζωγραφική 5-7 ετών Σάββατο 10.00πμ – 1.00μμ

Τα Παιδιά μπαίνουν στο εικαστικό παιχνίδι των χρωμάτων

και των υλικών, βελτιώνουν την αισθητική τους

ενώ παράλληλα καλλιεργούν το ταλέντο τους.

60? Μηνιαία

 

 

Ζωγραφική 8 – 13 ετών Σάββατο 10.00πμ – 1.00μμ

 

Ζωγραφική με διαφορές τεχνικές και κατασκευές, σύνθεση, χρώμα, αρχές προοπτικής κολλάζ.

60? Μηνιαία

 

Κιθάρα – Πιάνο Από 6 ετών

 

Ιδιαίτερο μάθημα μια ώρα την εβδομάδα

72? Μηνιαία

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καναμε το δοκιμαστικο μας στο τμημα Teddy στο ωδειο Φιλιππος Νακας. Μας αρεσε παρα πολυ και εμενα και τον γιο μου. Ενω ειχα τις επιφυλαξεις μου αν τελικα θα του προσφερει κατι παραπανω απο την μουσικη που κανουν στον παιδικο νομιζω πως ναι. Δεν εχω κλεισει τμημα ακομη, υπαρχουν διαθεσιμα Δευτερα στις 5 και Πεμπτη στις 630, Έχει κλεισει καμια αλλη μανουλα σε ενα απο αυτα τα τμηματα για να επιλεξω και γω το αναλογο να ειμαστε μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο γιός μου έβαλε τα κλάμματα μόλις η κοπέλα άρχισε να εξηγεί το πρόγραμμα. Και να σκεφτεί κανείς ότι πάει για 2η χρονιά παιδικό! :o Μάλλον δεν είναι έτοιμος ακόμα για καινούριες εμπειρίες. Πάντως από το λίγο (πολύ λίγο) που κάθησα, φάνηκε ενδιαφέρον. Καλή συνέχεια και καλά να περάσετε όσες παρακολουθήσετε το πρόγραμμα.

 

____________________________________

c4a750929b.png

c766766ee0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ & ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!

 

ΔΙΑΒΑΣΑ (ΛΙΓΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ, ΧΡΟΝΙΚΑ) ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΨΑΧΝΕΤΕ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ, ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ 2,5 ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ 14 ΜΗΝΩΝ. ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΗΘΕΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΠΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ!!! ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΝΑΚΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΤΡΙΛΟΦΟ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ 3η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!! ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!! ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΛΟΦΟ?

 

MAMAKA!!! ''H ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΛΕΞΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!''

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Γνωρίζει κάποια κοπέλα τα συγκεκριμένα προγραμματα και το κατά πόσο ισχύουν ?

 

Δημοτικό Ωδείο Θεσσαλονίκης

Μουσική Προπαιδεία για παιδιά προσχολικής ηλικίας (παίζω και μαθαίνω)

 

ΧΑΝΘ

Ελάτε να παίξουμε λοιπόν...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τον εξηκοστό έβδομο χρόνο λειτουργίας του διανύει το Ωδείο Βορείου Ελλάδος, με το επίλεκτο διδακτικό προσωπικό και τα άρτια προγράμματα σπουδών που απευθύνονται σε όλες τις ηλικίες.

Ήδη, με την Μουσική Προπαιδεία καλλιεργεί την σχέση των μικρών παιδιών με τη Μουσική από την τρυφερή αυτή ηλικία, με τις Μουσικές Εμπειρίες και την Ηχόγνωση προετοιμάζει το παιδί για την τελική επιλογή οργάνου με επιτυχία.

Κατά το σχολικό έτος 2009-2010 λειτουργούν όλες οι σχολές και τάξεις που οδηγούν στη χορήγηση κρατικού αναγνωρισμένου πτυχίου πιάνου, εγχόρδων, πνευστών, κρουστών, ανώτερων θεωρητικών, και μουσικοπαιδαγωγικής, μουσικής με υπολογιστές, παιδική και νεανική χορωδία,καθώς και 3 ξεχωριστές ορχήστρες

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται καθημερινά, πρωί και απόγευμα, στη γραμματεία του Ωδείου, στα 4 εκπαιδευτήρια του :

Κεντρικό

 

Εγνατία115, τηλ. 2310 262.244, 2310 269.922

 

Πολυχώρος Τέχνης Villarte

Χαιρωνείας 16, τηλ. 2310422.885, 2310422.742

Πανόραμα

Κεντρική Πλατεία – Βενιζέλου 3Α, τηλ. 2310346.422,

Εύοσμος

 

Κεντρική Πλατεία – Παύλου Μελά 25, τηλ. 2310 760.778

 

Ιστοσελίδα:

http://www.conservatoire.gre-mail: [email protected]

 

 

Προσφορά ΔΩΡΕΑΝ δίμηνη δοκιμαστική περίοδος στα τμήματα της Μουσικής Προπαιδείας για παιδιά 4,5 – 7,5 ετών

 

 

  • Εργαστήρι Μουσικής Έκφρασης και Σύνθεσης για μικρά παιδιά

Music Expression and Composition

για έλληνες και ξενόγλωσσους - στην αγγλική γλώσσα, για παιδιά 4-6, 6-9 και 9-12 ετών

·Δωρεάν μαθήματα σύνθεσης σε δευτεροετείς σπουδαστές φούγκας

·Τμήμα Σύνθεσης

·Εργαστήρι Μουσικής Τεχνολογίας και Ηλεκτρονικής Μουσικής

 

  • Εργαστήρι Παραδοσιακής και Λειτουργικής Μουσικής για παιδιά

·Σχολή Βυζαντινής και Εκκλησιαστικής Μουσικής

·Τμήμα ταλαντούχων παιδιών-υποτροφίες μετά από ακρόαση

·Τμήμα Άρπας

 

  • Τμήμα προετοιμασίας σπουδαστών για εθνικούς και διεθνείς διαγωνισμούς (Competitiontraining)
  • Τμήμα προετοιμασίας για ακροάσεις σε ορχήστρες (Orchestral training)

·Ειδικές τιμές σε φοιτητές –σπουδαστές στο Κεντρικό (δίπλα στη Καμάρα)

·Δωρεάν μαθήματα γνωριμίας 1-30 Σεπτεμβρίου για νέους σπουδαστές

 

 

πηγή αγγελιοφόρος

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...