Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοριοι παρακολουθησης στο ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ


Recommended Posts

μπορεί και λόγω inox να χτυπάει σε απορροφητήρα και ψυγείο αλλά και μπορεί όχι!;)

Σου λέει: σιγά μην πάει ο νους τους στον αποροφητήρα,να μιλάνε σιγά...εννοείται όταν είναι ανοιχτός δεν θα ακούγεται τίποτα αλλά κλειστός;;;;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καμια περιπτωση.....100%σιγουρη

 

Ωραία, τότε πες δυνατά στον άντρα σου ότι σας έχουν βάλει κοριό και ότι έχετε καλέσει την αστυνομία και θα γίνει εισαγγελική έρευνα. Ανέφερε και τις ποινές που προβλέπονται για τέτοιες περιπτώσεις και καλά...:P

Link to comment
Share on other sites

Αν υπηρχε κοριος στα μερη που λες θα τον εβρισκες αμεσως και θα τελειωνες..Εψαξες σε αυτα τα 4 πραγματα? Δεν πιστευω οτι μπορει να παιζει κατι τετοιο .....Μακαρι να βγαλεις ακρη παντως.....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται τρελο μια πεθερα να βαλει κοριο.Εαν το εχει κανει η ειναι χακερ.. και εχει ολοκληρο στουντιο στο σπιτι της για να καθετιαι να ακουει η εχει βαλει ντεντεκτιβ!Τεσπα.. ειμαι περιεργη αν η θεμοθετρια οντως βρηκε κοριο!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για κοριό από πεθερά δεν έχω ξανακούσει

 

αυτό που έχω ακούσει ήταν η πεθερά είχε αγοράσει την ίδια ενδοεπικοινωνία με του μωρού που είχαν το ζευγάρι και καθόταν σπίτι της (μένανε κοντά) και τα άκουγε όλα με την ησυχία της!!!!

 

 

Φοβερη η πεθερα!!!!! Αλιμονο στη νυφη.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη [καθαρα απο περιεργεια να ειμαι ειλικρινης :Ρ] αλλα επεμβαινω μονο κ μονο για να σου πω ΜΑΡΙΑΛ πως δεν μπορεις να φανταστεις τι τρελλα κυκλοφορει εκει εξω... εμενα η μητερα μου ειχε βαλει υποκλοπεα στο τηλεφωνο απο τοτε που ημουν μικρη για να μαθαινει τι λεμε με φιλους και συγγενεις.... ποτε δεν ξερεις που την κρυβει ο αλλος την πετρια...

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο περιστατικο δεν υπαρχει καμια περιπτωση γιατι δεν τα ειχε δει τα παιδια.Τυχαινει να μενουμε και μακρια και ετσι τα παιδια δεν τα βλεπει συχνα.Γι'αυτο και αυτη τη φορα σιγουρευτικα...

 

Χμμμμμ.... Είσαι σίγουρη ότι βρήκες κοριό; Αν τα πεθερικά σου μένουν μακριά, το θεωρώ απίθανο να έβαλαν αυτοί κοριό, καθώς ο απλός κοριός είναι πομπός που χρειάζεται κοντινό δέκτη. Αν έβρισκες συσκευή ηχογράφισης, θα χρειαζότν κάποιος να σβήνει τα αρχεία, καθώς γεμίζουν μετά από κάποιες ώρες (τα αρχείαέικόνας είναι τεράστια μικρότερα τα αρχεία ήχου).Αν βρήκες κοριό σε συσκευή τηλεφώνου, αλλάζει το πράγμα.Αν απλά πιστεύεις ότι έχετε κοριούς γιατί μαθαίνουν πράγμα, τσέκαρε τη συσκευή τηλεφώνου, καθώς και στο ισόγειο το κουτί ΟΤΕ, και αν δεν βρεις τπτ τσέκαρε τον άντρα σου :).

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εμένα η δικιά μου δε νομίζω πως είναι σε θέση να βάλει κοριούς.... δεν έχει και λόγο αφού έχω τον άντρα μου που ειδικά όσον αφορά το παιδί χαρτί και καλαμάρι τα μαθαίνει....

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα η δικιά μου δε νομίζω πως είναι σε θέση να βάλει κοριούς.... δεν έχει και λόγο αφού έχω τον άντρα μου που ειδικά όσον αφορά το παιδί χαρτί και καλαμάρι τα μαθαίνει....

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ μια από το ίδια. Ο δικός μου τα ξερνάει όλα. 'Αμα θέλω και καλά να κρατήσω μυστικό από την πεθερά μου το λέω:D:D

Και το καλό είναι ότι νομίζει ότι ΔΕΝ τον καταλαβαίνω.....τσ τσ τσ άντρες.... ακατοίκητο το'χουν ρε παιδί μου.

 

Πάντως είναι εύλογες οι απορίες που διάβασα ως προς το τεχνικό μέρος της τοποθέτησης του κοριού.

Εκτός αν συνεργάζεται με κάποιον από την πολυκατοικία σου και έχει τα συστήματα παρακολούθησης σε κοντινό διαμέρισμα.:confused::confused:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι το επαγγελμα μου....ασχολουμαι με οτιδηποτε ηλεκτρονικο γιατι μου αρεσει σαν χομπι.κοριος να μπορει να παρακολουθει δεν γινεται εκτος και ειναι σε ακτινα απο τον πομπο εως 200 μετρα.Και αυτο αν εχει καποιο μηχανημα τελευταιας τεχνολογιας.Εκτος και εχει κρυψει καπου μεσα στο σπιτι καποιο δημοσιογραφικο μηχανημα εγγραφης που ενεργοποιειται με την φωνη αλλιως πεφτει σε κατασταση αναμονης.Ετσι κερδιζει χρονο λειτουργιας απο την μπαταρια και δεν γεμιζει την μνημη του.Πρεπει ομως καθε 7-10 μερες να μπαινει σπιτι να το παιρνει να ακουει τι εχει γραψει και μετα να το ξαναβαζει στην θεση του. Πραγμα λιγο πολυ δυσκολο.Τελος ηθελα να ρωτησω κατι.Εγραψα πριν λιγες μερες εδω ενα αλλο μηνυμα σε χιουμοριστικη διαθεση το οποιο διαγραφηκε. Πραγματικα αυτο με εξεπληξε αφου ουτε εβρισα ουτε προσεβαλα κανεναν. Anyway.

Link to comment
Share on other sites

....Τελος ηθελα να ρωτησω κατι.Εγραψα πριν λιγες μερες εδω ενα αλλο μηνυμα σε χιουμοριστικη διαθεση το οποιο διαγραφηκε. Πραγματικα αυτο με εξεπληξε αφου ουτε εβρισα ουτε προσεβαλα κανεναν. Anyway.

 

Μου εχει συμβει και εμενα αυτο πανω απο μια φορα.

 

Φανταζομαι οτι εγινε μετα απο αναφορα η οποια εισακουστηκε.

 

Αν δεν το γνωριζεις ολα τα μηνυματα υπαρχουν στο Αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

παντως η πιο λογικη εξηγηση ειναι απλα να τα λεει ο αντρας σου .ισως εσυ του εχεις κανει φασαριες γι'αυτο το θεμα και τωρα ..την πατησε ..δοκιμασε κατι αλλο συζητα με καποιο αλλο δικο σου προσωπο (ισως καποια κολλητη σου )κατι που θα την εκανε κατευθειαν να κανει φασαρια ,αν οντως υπαρχει κοριος θα το μαθει και θα αντιδρασει αναλογα οποτε σωστα την κατηγορεις ,εαν οχι τοτε ο συζυγος τα λεει ολα στην μαμα του οπως κανουν σχεδον ολοι τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμαν μας εχετε φαει....Η τα λεμε εμεις στις μαναδες μας η τα λεμε χωρις να το καταλαβουμε.....Δηλαδη ειμαστε η μαρτυριαριδες η το λιγοτερο κουτοι....Τοτε γιατι μας παντρευοσαστε ??ειναι αποριας αξιο...Βεβαια πολλες που τα λενε αυτα μολις γινουν με το καλο πεθερες και ειναι ο γιοκας τους θα πανε να κανουνε τα ιδια....αλλα ενταξει αυτο θα το δουμε σε 25 χρονια τωρα δεν μας απασχολει.

Link to comment
Share on other sites

Αμαν μας εχετε φαει....Η τα λεμε εμεις στις μαναδες μας η τα λεμε χωρις να το καταλαβουμε.....Δηλαδη ειμαστε η μαρτυριαριδες η το λιγοτερο κουτοι....Τοτε γιατι μας παντρευοσαστε ??ειναι αποριας αξιο...Βεβαια πολλες που τα λενε αυτα μολις γινουν με το καλο πεθερες και ειναι ο γιοκας τους θα πανε να κανουνε τα ιδια....αλλα ενταξει αυτο θα το δουμε σε 25 χρονια τωρα δεν μας απασχολει.
.

 

εγω το λεω επειδη ετσι συμβαινει με τον δικο μου αντρα ,αδελφο ,γαμπρο και παει λεγοντας και αυτο που με τρελαινει ειναι το βλεμα που ζητα επιβεβαιωση απο την μανουλα 36 χρονων αντρας .σας παντρευομαστε γιατι πιστευουμε οτι θα σας αλλαξουμε η οτι θα αγαπησετε και μας οσο την μανουλα .οχι εγω δεν θελω να κανω κανενα παιδι να κρεμεται πανω μου.δεν μεγαλωσα ετσι και παντα με χαλαει οταν το βλεπω σε φιλους που σε τετοια ηλικια(αντρες γυναικες )χαλαει το φωτακι στο αυτοκινητο και παιρνουν τηλ τους γονεις να ζητησουν την γνωμη τους .τωρα τι σοι πεθερα θα γινω ελπιζω διακριτικη

Link to comment
Share on other sites

Στο ευχομαι να γινεις διακρητικη....αν και οταν μεγαλωνουμε νομιζουμε πως ειμαστε κατι αλλα ειμαστε οι μονοι που το πιστευουμε.Οταν γερναμε αλλαζουν τα δεδομενα.Τωρα οσο αναφορα οτι 36 η 37 η 40 χρονων αντρας κοιταει την μανουλα του με τετοιο βλεμα ειναι κατι συνηθες. Αυτη ισως τον εκανε ετσι ....αλλα σιγουρα αυτη τον μεγαλωσε.Εσεις - και μιλαω γενικα- δεν τον παντρευτηκατε μεσα σε 2 μερες.....τα βλεπατε αυτα... δεν εσκασε αυτο το βλεμα στην μανουλα μετα τον γαμο.Δεν τηλεφωνουσε στους γονεις του για το σκασμενο λαστιχο ας πουμε μονο μετα τον γαμο...Το εκανε και πολυ πιο πριν.Αρα γιατι τον παντρευτηκατε?Και μην μου πει κανεις πως πιστευε πως θα τον αλλαζε....35 χρονων δεν αλλαζεις πια. Οχι η γυναικα σου η η μανα σου να σου πει κατι....αλλα και ο Θεος ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

Αμαν μας εχετε φαει....Η τα λεμε εμεις στις μαναδες μας η τα λεμε χωρις να το καταλαβουμε.....Δηλαδη ειμαστε η μαρτυριαριδες η το λιγοτερο κουτοι....Τοτε γιατι μας παντρευοσαστε ??ειναι αποριας αξιο...Βεβαια πολλες που τα λενε αυτα μολις γινουν με το καλο πεθερες και ειναι ο γιοκας τους θα πανε να κανουνε τα ιδια....αλλα ενταξει αυτο θα το δουμε σε 25 χρονια τωρα δεν μας απασχολει.

 

Σας παντρευόμαστε επειδή σας αγαπήσαμε (κι εσείς το ίδιο να υποθέσω);).

Αυτό δεν σημαίνει ότι είμαστε ηλίθιες και δεν δεν βλέπουμε τι γίνεται μπροστά στα μάτια μας. Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τους άντρες καθώς είναι ιστορικά αποδεδειγμένο ότι οι γυναίκες είναι πιο πονηρές εξ'ου και "διαβολογυναίκες".

 

Ομιλώντας για εμένα: Εφόσον η πεθερά μου είναι διακριτική και δεν μου φορτώνεται και δεν μου τα πρήζει και δεν θέλει να κάνει κουμάντο στο σπίτι μου (ναι είμαι από τις τυχερές:D), δεν με πειράζει καθόλου που ο σύζυγος τα "ξερνάει" όλα.

Η μάνα με το γιό της να λένε ότι θέλουν, εμένα να με αφήνουν στην ησυχία μου. Εφόσον εγώ έχω την ησυχία μου, ο άντρας μου συνεχίζει να νομίζει ότι δεν καταλαβαίνω τι λέει στη μαμά του.

 

Δεν ξέρω τι πεθερά θα γίνω, ελπίζω να μην ανακατεύομαι στη ζωή του παιδιού μου και να βρω τη δύναμη να το αφήσω να κάνει τα λάθη του, αρκεί να μην πέσει σε "άντρα" που σηκώνει χέρι ή γενικώς κακοποιεί λεκτικά και σωματικά.

Εμένα ο πατερούλης μου και ο σύζυγός μου με έχουν "καλομαθημένη" σε αυτούς τους τομείς και θα σκίσουμε οικογενειακώς οποιονδήποτε τολμήσει να ακουμπήσει το παιδί μας.

 

Κατά τ'αλλα ελπίζω το παιδί μου να κάνει πεθερά σαν την δικιά μου. Τα ξέρει όλα (είπαμε ο γιός της δεν κρατάει στοματάκι κλειστό:D), αλλά κάνει ότι δεν ξέρει τίποτε.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν συμβαινει μονο με τους αντρες.Υπαρχουν γυναικες που κανουν τα ιδια.... που ανακατευουν πατερα μανα .....στην δικια μου περιπτωση και αδερφο....και θελουν να κανουν οτι γουσταρουν στο σπιτι του αλλου.Εκει πως αντιδρας ομως? ποσο να δειχνεις υπομονη και να κρατιεσαι να μην του στειλεις ολους στον διαολο? Και οταν το λες στην γυναικα σου σου λεει αμαν πια με την μαμα μου...αμαν πια με τον μπαμπα μου.....κοινως σου δινει αδικο.Και εγω δεν πιστευω πως εχει κοριο το σπιτι μου γιατι αλλα λεω στην γυναικα μου και αλλα μου λενε αυτοι οταν τα μαθαινουν...χαλασμενο τηλεφωνο που παιζαμε μικροι...

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν συμβαινει μονο με τους αντρες.Υπαρχουν γυναικες που κανουν τα ιδια.... που ανακατευουν πατερα μανα .....στην δικια μου περιπτωση και αδερφο....και θελουν να κανουν οτι γουσταρουν στο σπιτι του αλλου.Εκει πως αντιδρας ομως? ποσο να δειχνεις υπομονη και να κρατιεσαι να μην του στειλεις ολους στον διαολο? Και οταν το λες στην γυναικα σου σου λεει αμαν πια με την μαμα μου...αμαν πια με τον μπαμπα μου.....κοινως σου δινει αδικο.Και εγω δεν πιστευω πως εχει κοριο το σπιτι μου γιατι αλλα λεω στην γυναικα μου και αλλα μου λενε αυτοι οταν τα μαθαινουν...χαλασμενο τηλεφωνο που παιζαμε μικροι...

 

Φιλτατε Nordor, καμία υπομονή και καμία ανοχή σε ότι αφορά θέματα του σπιτιού μου. Εγώ "πλακώνομαι" ασύστολα με τη μάνα μου καθότι είναι διακριτική μεν αλλά έχει ένα ελάττωμα "Τα ξέρει όλα". Μιλάμε για πολύ σπασαρχι...... ατάκα "Ξέρω εγώ, βλέπω τι γίνεται"!!!!!!:evil::evil::evil::evil:

 

Ένα θα σου πω, το τίτλο της ξινής το έχω αποκτήσει με το σπαθί μου. Και ο πρώτος που θα φύγει από το σπίτι αν τυχόν δεν τους κρατάει μακριά, θα είναι ο άντρας μου. Έτσι έχουμε ξεκαθαρίσει.

Εμείς μπορεί να σκοτωνόμαστε και καλά κάνουμε, σπίτι μας είναι κι έτσι γουστάρουμε.

Αν τυχόν έρθει και μου πει μάνα,πατέρας, πεθερά, τριτοξάδερφος του μπατζανάκη "Γιατί βρε κορίτσι μου τσακώθηκες με το άντρα σου" , την άλλη μέρα θα του ετοιμάσω τη βαλιτσούλα του να πάει να μείνει σε αυτόν που ανακατεύτηκε.

(Χαρά που θα κάνει αν τυχόν χρειαστεί να μείνει στη μάνα μου....δεν σου λέω:lol::lol::lol::lol::lol:)

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν συμβαινει μονο με τους αντρες.Υπαρχουν γυναικες που κανουν τα ιδια.... που ανακατευουν πατερα μανα .....στην δικια μου περιπτωση και αδερφο....και θελουν να κανουν οτι γουσταρουν στο σπιτι του αλλου.Εκει πως αντιδρας ομως? ποσο να δειχνεις υπομονη και να κρατιεσαι να μην του στειλεις ολους στον διαολο? Και οταν το λες στην γυναικα σου σου λεει αμαν πια με την μαμα μου...αμαν πια με τον μπαμπα μου.....κοινως σου δινει αδικο.Και εγω δεν πιστευω πως εχει κοριο το σπιτι μου γιατι αλλα λεω στην γυναικα μου και αλλα μου λενε αυτοι οταν τα μαθαινουν...χαλασμενο τηλεφωνο που παιζαμε μικροι...

 

Εννοειται οτι δεν συμβαινει μονο με τους αντρες ,η κουνιαδα μου τηλεφωνει στην μανα της στην κυριολεξια καθε μιση ωρα,παντρεμενη 34 .μαμα εβαλα το κοτοπουλο στο φουρνο,μαμα το εβγαλα τωρα θα φτιαξω σαλατα ,μαμα παω να πληρωσω την δεη κτλ.δεν μου αρεσει γενικα να γινεται αυτο και σε γυναικα και σε αντρα αυτο.πως να το κανουμε ομως εγω ακομα εχω μια εικονα για τους αντρες και για το πως πρεπει να ειναι και οταν ερχομαι αντιμετωπη με τετοιες συμπεριφορες ξενερωνω ,και δεν ξερω για τους αντρες των αλλων κοριτσιων εμενα μου το επαιζε σκληρος και ανεξαρτητος και μετα τον γαμο(στο χρονο)αποκαλυπτηκε .φταιει που μετακομησαμε κ στην ιδια πολη αρα πιο συχνες επαφες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τα ξερω ολα τι γινεται και τι κανετε το εχει ο πεθερος μου...την εχει δει γενικος αρχηγος.Την πρωτη φορα του μιλησα ευγενικα....δεν το καταλαβε.Την δευτερη φορα ημουν λιγο αποτομος...παλι δεν το καταλαβε.Την τριτη ημουν πολυ αποτομος και με εβρισε πρωτος οποτε φυσικα τον εβρισα και εγω αμεσως.Τωρα τον βλεπω παλι να ξυνεται στην γκλιτσα του τσοπανι - που λενε και στο χωριο μου- και δεν ξερω πως θα αντιδρασω.Θα κοιταξω μονο να του μιλησω τηλεφωνικος γιατι αν ειμαστε κοντα φοβαμαι τον εαυτο μου...ειναι και ντροπη .....65 χρονων ανθρωπος.Βεβαια κυκλοφορει με σορτσακια και σαγιοναρες λες και ειναι ακομα στην δεκαετια του 70..θα νομιζει πως ειμαστε συνομηλικοι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο αντρας μου δεν λεει τιποτα στη μανουλα αλλα να τι να το κανεις?? ....της τα λεω ολα εγω!!!! χαχαχαχχα....Στους δικους μου δεν λεω κουβεντα. ΑΝ τους κανω παραπονο για τον αντρα μου θα τον κοιτανε με μισο ματι. Τα λεω στη μανα του λοιπον για να εχω κανα συμμαχο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...