Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάτι για να θυμόμαστε πάντα..


Recommended Posts

Πολυ ομορφο. Ετσι ειμαστε και εμεις. Κατεβαινουμε στην παιδικη χαρα βαμμενες με μπογιες και οι δυο απο πανω μεχρι κατω. Τις προαλλες την ειχα αφησει να με ζωγραφησει ολοκληρη και μετα ζωγραφησα ενα γατακι στο δικο μου ποδι, ενα στο δικο της και μετα βγηκαμε εξω. Στην παιδικη μου ελεγα αμαν πω πω πως εχετε γινει ετσι! Και εγω γελαγα......το ιδιο και η μικρη......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρελειψα κι εγω να πω πως το σπιτι δεν θυμιζει την παρουσια ενος μωρου!! Αλλα ενα βομβαρδισμενο παιχνιδοπωλειο. Τωρα που αρχισε να μποσουλαει και να πιανει παντου ειναι ακομα πιο πολυ. Αλλα μου αρεσει να βλεπω τον λεκε στο καλυμα του καναπε απο τα μιραντα που εφαγε το απογευμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα και απο μενα τα ποιηματα ειναι απλα τελεια ....

θα σας παραθεσω και κατι ακομα που αναφερει ποσο σημαντικη ειναι η συμπεριφορα μας για τα παιδια.....

 

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα ,σε ειδα να κρεμας την πρωτη μου ζωγραφια στο ψυγειο και θελησα να φτιαξω αλλη μια

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα, σε ειδα να ταιζεις ενα αδεσποτο γατακι και σκεφτηκα οτι ειναι ωραιο να εισαι καλος με τα ζωα

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα ,σε ειδα να φτιαχνεις το αγαπημενο μου γλυκο, μονο για μενα,και καταλαβα οτι τα μικρα πραγματα ειναι τοσο σημαντικα

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα,σε ακουσα να λες μια προσευχη,και πιστεψα οτι υπαρχει θεος στον οποιο μπορουσα παντοτε να μιλω

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα , με καληνυχτισες με ενα φιλι και ενοιωσα οτι με αγαπουν

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα,ειδα δακρυα να τρεχουν απο τα ματια σου κι εμαθα οτι καποια πραγματα πληγωνουν αλλα δεν ειναι κακο να κλαιμε

οταν νομιζες οτι δεν κοτουσα , σε ειδα να νοιαζεσαι,και θελησα να γινω τα παντα που θα μπορουσα να γινω

οταν νομιζες οτιν δεν κοιτουσα, κοιτουσα....και ηθελα να σου πω οτι σ΄ευχαριστω για ολα οσα εβλεπα οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα τα ποιηματα ειναι απλα τελεια ....

θα σας παραθεσω και κατι ακομα που αναφερει ποσο σημαντικη ειναι η συμπεριφορα μας για τα παιδια.....

 

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα ,σε ειδα να κρεμας την πρωτη μου ζωγραφια στο ψυγειο και θελησα να φτιαξω αλλη μια

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα, σε ειδα να ταιζεις ενα αδεσποτο γατακι και σκεφτηκα οτι ειναι ωραιο να εισαι καλος με τα ζωα

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα ,σε ειδα να φτιαχνεις το αγαπημενο μου γλυκο, μονο για μενα,και καταλαβα οτι τα μικρα πραγματα ειναι τοσο σημαντικα

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα,σε ακουσα να λες μια προσευχη,και πιστεψα οτι υπαρχει θεος στον οποιο μπορουσα παντοτε να μιλω

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα , με καληνυχτισες με ενα φιλι και ενοιωσα οτι με αγαπουν

οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα,ειδα δακρυα να τρεχουν απο τα ματια σου κι εμαθα οτι καποια πραγματα πληγωνουν αλλα δεν ειναι κακο να κλαιμε

οταν νομιζες οτι δεν κοτουσα , σε ειδα να νοιαζεσαι,και θελησα να γινω τα παντα που θα μπορουσα να γινω

οταν νομιζες οτιν δεν κοιτουσα, κοιτουσα....και ηθελα να σου πω οτι σ΄ευχαριστω για ολα οσα εβλεπα οταν νομιζες οτι δεν κοιτουσα

 

 

 

εκπληκτικό...όπως και τα προηγούμενα!!!

πολύ συγκινητικά...

δεν υπάρχει εντονότερο συναίσθημα απο την αγάπη που νιώθουμε για τα παιδιά μας....

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γενικά υστερική με την καθαριότητα δεν υπήρξα ποτέ... μάλλον το αντίθετο δεδομένου ότι είχα και pets στο σπίτι (τώρα εξορίστηκαν τα άμοιρα στο μπαλκόνι σνιφ). Όσο δεν δούλευα κατάφερνα και τα έφερνα βόλτα. Τώρα που εγώ είμαι στη δουλειά και η μικρή στον παιδικό όταν γυρνάμε το απόγευμα υπάρχουν αρκετές φορές που την αφήνω με τον μπαμπά και παίζουν και πάω εγώ για να μαγειρέψω ή να κάνω διάφορες δουλειές. Στις διακοπές μας ευτυχώς δεν χρειαζόταν να κάνω πολλά γιατί είχα και την πεθερά μου μαζί. Τώρα που γυρίσαμε δεν έχω καταφέρει ακόμα να μπω στο ρόλο της νοικοκυράς και το παλεύω λίγο λίγο κάθε μερα με το σπίτι :S Τα απογεύματα όμως δεν μπορώ να την αφήσω όπως πριν με το μπαμπά της να παίζουν γιατί πλέον περπατάμε και δεν θέλουμε να είμαστε ακίνητες και μάθαμε να παίζουμε και με τη μαμά (η μαμά βασικά δεν είχε μάθει να παίζει γιατί ήταν μοναχοπαίδι!).

 

Χθες λοιπόν έγινε κάτι που δεν είχε κάνει ποτέ η μικρή: Ενώ έπαιζε με τον μπαμπά της στο σαλόνι κι εγώ ήμουν στην κουζίνα προσπαθώντας να πλύνω τα πιάτα, φεύγει κι έρχεται στην κουζίνα, περιεργάζεται το χώρο, πειράζει δυο τρία πραγματάκια και μετά έρχεται πιάνει τη φούστα μου και με τραβάει προς το σαλόνι (δεν μιλάει ακόμα). Την ακολούθησα γελώντας και με πήγε στο αγαπημένο της παιχνίδι για να παίξουμε. Έκατσα και εισέπραξα μια τεράστια αγκαλιά και γέλια! Ένιωσα απίστευτα ομορφα και για το υπόλοιπο βράδυ δεν ξεκολλούσε από πάνω μου (προφανώς της έχει λείψει να παίζει μαζί μου!).

 

Να πάει να πνιγεί το σπίτι! Υπάρχει για να ζω εγώ μέσα σε αυτό και δεν ζω για να υπάρχει αυτό καθαρό!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Χώμα με κάνετε καλέ κορίτσια....

Καλό είναι όμως να υπενθυμίζουμε η μία στην άλλη τι είναι πραγματικό σημαντικό στην ζωή μας γιατί μέσα σ'αυτή την τρέλλα της καθημερινότητας που ζούμε είναι ευκολο να παρασυρθούμε ...

Ας είναι γερά τα παιδάκια όλου του κόσμου και μακάρι να νιώσουν όλες οι γυναίκες την ευτυχία της μητρότητας

Link to comment
Share on other sites

Χαλια με εκανε το ποιημα..............ταρακουνημα γερο..... μολις τωρα συνηδητοποιησα ποσο χαλια μανα ειμαι

 

παρομοιως!!! και ενα παραπανω εγω η χαζη, δεν χαιρομαι για το επομενο σπορακι μου που ειναι ηδη στον δρομο !!!

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι κάτι να θυμόμαστε πάντα. κι εμένα το σπίτι δεν είναι στην εντέλεια και πολλές φορές με ενοχλεί αυτό ,αλλά όταν βλέπω το γέλιο του παναγιώτη μου όταν παίζουμε δε με νοιάζει τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια που ποστάρατε αυτά τα ποιήματα. Χωρίζω με τον άντρα μου γι αυτόν τον λόγο ακριβώς. Γιατί πάνω απ' όλα είμαι μητέρα και δεν άντεχα να αφήνω το παιδί μου να πλαντάζει στο κλάμα για να κάνω δουλείες στο σπίτι. Έκανα όσες προλάβαινα.

Τώρα ξέρω ότι έκανα το σωστό. Αντρες θα έρθουν και άλλοι (επλιζω με περισσότερη κατανόηση) παιδί όμως;;!

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Να πάει να πνιγεί το σπίτι! Υπάρχει για να ζω εγώ μέσα σε αυτό και δεν ζω για να υπάρχει αυτό καθαρό!

Μεσα σε λιγες λεξεις εκλεισες ολο το νοημα αυτου του θεματος.

Χαρειτε το σπιτι σας και ασχοληθειτε με τα ατομα που ζουν σε αυτο πριν αυτο σας "φαει".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια που ποστάρατε αυτά τα ποιήματα. Χωρίζω με τον άντρα μου γι αυτόν τον λόγο ακριβώς. Γιατί πάνω απ' όλα είμαι μητέρα και δεν άντεχα να αφήνω το παιδί μου να πλαντάζει στο κλάμα για να κάνω δουλείες στο σπίτι. Έκανα όσες προλάβαινα.

Τώρα ξέρω ότι έκανα το σωστό. Αντρες θα έρθουν και άλλοι (επλιζω με περισσότερη κατανόηση) παιδί όμως;;!

Πλάκα με κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσεις, μανουλες και πατερουληδες, διαβαστε σας παρακαλω τα ποιηματακια που εντοπισαν και μας παραθεσαν οι παραπανω κυριες.

Προσπαθειστε να εκμεταλλευτειτε καθε -μα καθε- λεπτο, και να απολαυσετε τα δωρα του Θεου, τα παιδια.

Δωστε οσα περισσοτερα μπορειτε και χαρειτε τα.

 

Σας ομιλει μια μανουλα μεγαλων παιδιων που ναι, μεγαλωσαν και πλεον τα δικα μου χερια εμειναν σε αδρανεια .........

 

Σας μεταφερω εδω μονο την ελευθερη μεταφραση τους. (Τα γραμμενα στα Αγγλικα ειναι παραπανω).

 

Με απειρη αγαπη σε ολους & ολες εσας που θελετε να γινετε καλυτεροι γονεις.

******************************

Tα χερια μου ηταν απασχολημενα

 

Τα χερια μου ηταν απασχολημενα ολη μερα

Χρονο δεν ειχα για να παιξω

τα παιχνιδακια που μου ζητουσες

δεν ειχα αρκετο χρονο για σενα

 

Τα ρουχα σου επλενα, εραβα, μαγειρευα

Μα οταν το τετραδιο με τις ζωγραφιες εφερνες

και με παρακαλουσες τη χαρα να μοιραστω μαζι σου

Ελεγα "λιγο αργοτερα γιε μου"

 

Σ' εβαζα προσεχτικα για υπνο

και τις προσευχες σου ακουγα, εσβηνα το φως

και ακροπατωντας προς την πορτα εφευγα

Μακαρι να ειχα μεινει αλλο ενα λεπτο ακομη..

 

Γιατι ο χρονος ειναι λιγος, τα χρονια φευγουν

Ενα αγορακι μεγαλωνει τοσο γρηγορα

Δεν ειναι πια στο πλαι σου

τα πολυτιμα μυστικα του να εξομολογηθει

 

Οι ζωγραφιες ειναι φυλαγμενες

Δεν υπαρχουν πια παιχνιδακια να παιξετε

Ουτε φιλακια καληνυχτας, ουτε προσευχες ν' ακουσεις

Ολα ανηκουν στο χθες

 

Τα καποτε απασχολημενα χερια μου ειναι τωρα ακινητα

Οι μερες μεγαλες και δυσκολα γεμιζουν πια

Μακαρι να μπορουσα να παω πισω και να κανω

τα μικρα πραγματακια που μου ζητουσες.

 

****************************************

Καποια σπιτια προσπαθουν να κρυψουν το γεγονος οτι

ζουν παιδια σ' αυτα

Το δικο μας σπιτι το φωναζει αφου

τα σημαδια ειναι παντου...

δαχτυλιες ειναι στα τζαμια

βρωμιτσες στην πορτα

φανταζομαι θα επρεπε να απολογηθω

για τα αραδιασμενα παιχνιδια στο πατωμα

Αλλα καθισα κατω με τα παιδια

και παιξαμε, γελασαμε και διαβασαμε

Κι αν το πομολο της πορτας δεν λαμπει

Τα ματια τους θα λαμψουν αντι γι' αυτο

Γιατι οταν ειμαι αναγκασμενη να διαλεξω

το ενα η το αλλο

καλο ειναι να εισαι νοικοκυρα

αλλα προτιμω να ειμαι μητερα!

 

Πολύ ρεαλιστικό...Πόσο ηλίθια είμαι τελικά??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παρελειψα κι εγω να πω πως το σπιτι δεν θυμιζει την παρουσια ενος μωρου!! Αλλα ενα βομβαρδισμενο παιχνιδοπωλειο. Τωρα που αρχισε να μποσουλαει και να πιανει παντου ειναι ακομα πιο πολυ. Αλλα μου αρεσει να βλεπω τον λεκε στο καλυμα του καναπε απο τα μιραντα που εφαγε το απογευμα

 

Συμφωνώ βρε συννεφάκι μου αλλά δεν άντεχα να περπατάω στο σπίτι και να πατάω μιράντα... Αλλά ξέρω τι μου έκανε τη ζημιά. Όταν ήμουν έγκυος στη μικρή δούλεψα μέχρι 5μέρες πριν γεννήσω και μετά έμεινα με τα παιδιά στο σπίτι για 6μήνες. Εκείνη ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής μου. Ασχολήθηκα με τα παιδιά, είχα το σπίτι στην εντέλεια μέχρι να επέστρεφαν οι άντρες (δουλειά ο ένας, προνήπιο ο άλλος). Και το απόγευμα είμασταν μία ωραία οικογένεια με παιχνίδια και χαρές. Όταν επέστρεψα στο γραφείο και μπήκα πάλι στους ρυθμούς και με 2παιδιά πλέον πελάγωσα. Αλλά δε γίνεται, έχω αρχίσει και τρελαίνομαι. Θα κουλάρω γιατί με βλέπω να πηγαίνω ψυχίατρο (για να μη σας πω απευθείας στο Νταού)

Link to comment
Share on other sites

Όταν επέστρεψα στο γραφείο και μπήκα πάλι στους ρυθμούς και με 2παιδιά πλέον πελάγωσα. Αλλά δε γίνεται, έχω αρχίσει και τρελαίνομαι. Θα κουλάρω γιατί με βλέπω να πηγαίνω ψυχίατρο (για να μη σας πω απευθείας στο Νταού)

 

Οποτε νιωθεις να πελαγωνεις, .............

διαβασε το ποιημα και θα βγεις στη στερια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ βρε συννεφάκι μου αλλά δεν άντεχα να περπατάω στο σπίτι και να πατάω μιράντα... Αλλά ξέρω τι μου έκανε τη ζημιά. Όταν ήμουν έγκυος στη μικρή δούλεψα μέχρι 5μέρες πριν γεννήσω και μετά έμεινα με τα παιδιά στο σπίτι για 6μήνες. Εκείνη ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής μου. Ασχολήθηκα με τα παιδιά, είχα το σπίτι στην εντέλεια μέχρι να επέστρεφαν οι άντρες (δουλειά ο ένας, προνήπιο ο άλλος). Και το απόγευμα είμασταν μία ωραία οικογένεια με παιχνίδια και χαρές. Όταν επέστρεψα στο γραφείο και μπήκα πάλι στους ρυθμούς και με 2παιδιά πλέον πελάγωσα. Αλλά δε γίνεται, έχω αρχίσει και τρελαίνομαι. Θα κουλάρω γιατί με βλέπω να πηγαίνω ψυχίατρο (για να μη σας πω απευθείας στο Νταού)

 

Κι εγώ είμαι ακριβώς στην θέση σου. Με το ένα παιδί ήταν ευκολότερο γιατί είχα δύναμη για το σπίτι μόλις την έβαζα για ύπνο. Τώρα και με τα δύο και την δουλειά την έχω ψιλοχάσει την μπάλα... αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να ασχολούμαι μαζί τους. Ευτυχώς ο σύζυγος μου με βοηθάει όσο μπορεί και ασχολείται και αυτός ουσιαστικά μαζί τους.

Τα χρόνια περνούν.... εχθές έβλεπα κάτι βιντεάκια της μεγάλης μου κόρης που είναι 4,5 ετών τώρα και σκεφτόμουν ''που είναι αυτό το μωρό;''

 

Όταν ήμουν έγγυος στην μικρή την πήγαινα κάθε μέρα παιδική και όλοι με κοιτάγανε σαν εξωγήινη. Ακόμη και η μαμά μου μου έλεγε καμιά φορά ''καλά δεν έχεις καμία δουλειά να κάνεις, οι λεκάνες με τα ασιδέρωτα πληθαίνουν''. Το παιδί μου είναι η πιο σημαντική δουλειά και όχι η τελευταία μου...

Θα τα πάμε όλες μια χαρά...όσο προβληματιζόμαστε και προσπαθούμε τόσο πιο καλό είναι. Αλίμονο αν πιστεύαμε πως είμαστε ΤΕΛΕΙΕΣ μαμάδες!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συγκινητικό,αν και δεν είμαι μαμά με άγγιξε!

Βρήκα ακόμη ένα:

My dishes went unwashed today,

I didnʼt make the bed,

I took his hand and followed

Where his eager footsteps led.

 

 

Oh yes, we went adventuring,

My little son and I…

Exploring all the great outdoors

Beneath the summer sky

 

 

We waded in a crystal stream,

We wandered through a wood…

My kitchen wasnʼt swept today

But life was gay and good.

 

 

We found a cool, sun-dappled glade

And now my small son knows

How Mother Bunny hides her nest,

Where jack-in-the-pulpit grows.

 

 

We watched a robin feed her young,

We climbed a sunlit hill…

Saw cloud-sheep scamper through the sky,

We plucked a daffodil.

 

 

That my house was neglected,

That I didnʼt brush the stairs,

In twenty years, no one on earth

Will know, or even care.

 

 

But that Iʼve helped my little boy

To noble manhood grow,

In twenty years, the whole wide world

May look and see and know.

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτη την ομαδα στο facebook οπου εαν θελέτε ελατε να γινετε μελη να θυμομαστε ολες καθε μερα οτι καλυτερα μιση νοικοκυρα παρα μιση μανα!!!μηρα το θαρρος και ποσταρα το πρωτο ποιηματακι στα αγγλικα απο εκει κ περα η ομαδα ειναι ανοιχτη ας βαλει η καθεμια μας οτι την αντιπροσωπευει!!! σας φιλω!!

 

http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=group_176921865655848&ap=1

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτη την ομαδα στο facebook οπου εαν θελέτε ελατε να γινετε μελη να θυμομαστε ολες καθε μερα οτι καλυτερα μιση νοικοκυρα παρα μιση μανα!!!μηρα το θαρρος και ποσταρα το πρωτο ποιηματακι στα αγγλικα απο εκει κ περα η ομαδα ειναι ανοιχτη ας βαλει η καθεμια μας οτι την αντιπροσωπευει!!! σας φιλω!!

 

http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=group_176921865655848&ap=1

 

Ευχαριστουμε!!! Δε θα μπορουσα να ...λειπω απο εναν τετοιο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαβασα το παρακατω κειμενο σε αρθρο κατα της παιδκης βιας και μου εκανε εντυπωση.

 

ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΛΕΕΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ

 

"ΜΑΝΟΥΛΑ,ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΓΙΟΝ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ".

 

ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΗ ΑΥΤΗ,ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ.

 

ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΗ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ,

 

ΠΑΡΑΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ..ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ,

 

Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΕΙΧΕ ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ,

 

ΣΤΟ...ΣΕΝΤΟΝΙ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ "ΜΑΝΟΥΛΑ Σ΄ΑΓΑΠΑΩ"!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω κυκλοφορεί στο facebook. Αλήθεια ή ψέματα, δεν ξέρω, πάντως θέλω να κλαίω όποτε το διαβάζω. Και νιώθω ένα αφόρητο σφίξιμο στο στήθος. Και μετά σκέφτομαι, πώς με κάποιο τρόπο είναι αλήθεια κι είναι τόσο μα τόσο κρίμα για μερικά παιδάκια...Ο Θεός ας μας δίνει υπομονή και δύναμη.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...