Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεμα για τουρτα γενεθλιων


Recommended Posts

γλυφιτζουρι πολυ μ αρεσει..να σας ρωτησω αν αποφασισω να φτιαξω την τουρτα μονη μου,εχετε καμια συνταγη για ευκολη τουρτα..θα ειμαστε γυρω στα 20-25 ατομα..καλα για τη διακοσμηση θα τα καταφερω πιστευω,αλλα να ειναι και η τουρτα νοστιμη...δεν συμφωνειτε;:):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δες στις "συνταγές της παρέας",έχει και πολλές ιδέες για διακόσμηση.Κατά τη γνώμη μου,όσο πιο απλή,τόσο το καλύτερο.Και για να μην παιδευτείς,αλλά κυρίως για να έχεις σίγουρη επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Παπάκια μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα ολύ μικρά του jambo αυτα που έχει στο ταμείο και ίσως ένα μεγαλύτερο για τη μαμά παπια. Οι μπουρμπουλίθρες γίνονται με τη σαντιγύ. Τώρα για το σαπούνι δεν το έχω σκεφτεί, ίσως ενα μικρό κομμάτι τουρτάς με επικάλυψη από λευκό γλάσο και με σοκολάτα να γραψουμε το soap.

 

Ευχαριστω!:D

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. πως κανεις μπλε αυτο το ζελεδακι για παπακια-λιμνη οχι στη 2η εικονα αλλα στην 1η. θελω να κανω λιμνη με παπιες στο γιο μου?

 

 

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω μόνο σαντιγύ σαν να είναι οι σαπουνάδες από το μπανάκι τους. Αν θες να το κάνεις λιμνούλα μπορέις να χρωματίσεις τη σαντιγύ γαλάζια ή μπλε και με ένα πιρουνάκι να κάνεις κυμματάκια.

 

Για το ζελεδάκι δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σαπούνι μπορείς να το κάνεις με ζαχαροπαστα και τις μπουρμπουλήθρες (αν θέλεις στα φτιάχνω και εγώ και στα στέλνω!!!).:P

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Το σαπούνι μπορείς να το κάνεις με ζαχαροπαστα και τις μπουρμπουλήθρες (αν θέλεις στα φτιάχνω και εγώ και στα στέλνω!!!).:P

Και την λιμνούλα όπως έχω ξανά γράψει μπορείς να την κάνεις με γλυκόζη χρωματισμένη με μπλε χρώμα ζαχαροπλαστικής

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Φλωρίτσα μου αναλαμβάνεις και παραγγελίες από άλλες πόλεις??

Επίσης πότε θα έρθεις στη Θεσσαλονίκη να δεις τις φίλες σου και να οργανώσουμε βραδιά τούρτας????:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω συνήθως διακοσμητικά και γλειφιτζούρια !!!!!;) αχ μακάρι να μπορούσα να έρθω αλλά που τέτοια τύχη !!!!!!!!!!:-(

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχχαχα καλά με έκανες και γέλασα !!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

glitterfy0121543313D32.gif

ολγακι επειδη διαβασα πως θες κατι πιο μπεμπε

παραθετω την δικη μας πρωτη τουρτα γεννεθλιων!

ενα μωρακι στο κρεββατακι του,καροτσακι,μπαλονακια,μπιμπερο και ροζ τριανταφυλλα!

θα συμφωνησω με την ismeni,αργοτερα δεν θα εχεις επιλογες δικες σου παρα μονο της κορουλας σου;)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι όντως τέλεια!Εγώ θα λυπόμουν να την φάω(και μιλάμε ότι βλέπω γλυκό και γυαλίζει το μάτι μου!).

Πάντως συμφωνώ ότι στα πρώτα γεννέθλια η μαμά έχει την μοναδική ευκαιρία να κάνει κάτι πιο μπεμπέ,γιατί μετά μεγαλώνουν και έχουν άποψη.

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να της κάνεις πάντα τόσο όμορφες τούρτες!

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως τέλεια!Εγώ θα λυπόμουν να την φάω(και μιλάμε ότι βλέπω γλυκό και γυαλίζει το μάτι μου!).

Πάντως συμφωνώ ότι στα πρώτα γεννέθλια η μαμά έχει την μοναδική ευκαιρία να κάνει κάτι πιο μπεμπέ,γιατί μετά μεγαλώνουν και έχουν άποψη.

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να της κάνεις πάντα τόσο όμορφες τούρτες!

Να εισαι καλα γλυκια μου!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

glitterfy0121543313D32.gif

ολγακι επειδη διαβασα πως θες κατι πιο μπεμπε

παραθετω την δικη μας πρωτη τουρτα γεννεθλιων!

ενα μωρακι στο κρεββατακι του,καροτσακι,μπαλονακια,μπιμπερο και ροζ τριανταφυλλα!

θα συμφωνησω με την ismeni,αργοτερα δεν θα εχεις επιλογες δικες σου παρα μονο της κορουλας σου;)[/Q α σευχαριστω ...ειναι ακριβως αυτο που θα αρεσε και σε μενα..εσυ που την εφτιαξες;η την εφτιαξες μονη σου;:?:

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω ...ειναι ακριβως αυτο που θα αρεσε και σε μενα..εσυ που την εφτιαξες;η την εφτιαξες μονη σου;:?:

Χαιρομαι που εχουμε το ιδιο γουστο!

την παρηγγειλα σε ζαχαροπλαστειο της Θεσ/κης,σε ποια πολη μενεις?

αν μενεις θεσ/κη να σου στειλω με πμ το ονομα του ζαχαροπλαστειου

η αν μπορεις να την φτιαξεις μονη σου,ακομη καλυτερα,το μονο που θα χρειαστεις θα ναι οι φιγουρες;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που εχουμε το ιδιο γουστο!

την παρηγγειλα σε ζαχαροπλαστειο της Θεσ/κης,σε ποια πολη μενεις?

αν μενεις θεσ/κη να σου στειλω με πμ το ονομα του ζαχαροπλαστειου

η αν μπορεις να την φτιαξεις μονη σου,ακομη καλυτερα,το μονο που θα χρειαστεις θα ναι οι φιγουρες;)

αχ οχι μενω αθηνα..κοιταξα σε 3 ζαχαροπλαστεια κανενα δεν ειχε κατι αντιστοιχο..τελος παντων ,θα δω..ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Να και παπάκια με σαπουνάδες αχχαχαχα που όμως είναι οι μονές σαπουνάδες που μπορούν να φανέ τα μικρά μας χαχαχχα:-Phttp://www.candyland.gr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=4&Itemid=8

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...