Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα από το στόμα!


Recommended Posts

κορίτσια βοήθεια..χθες βράδυ μάτωσε η μύτη της μικρούλας μέσα στο βράδυ, ενώ κοιμόταν ..εντάξει αυτό έχει ξανασυμβεί, δεν είναι κάτι συχνό, το έχω συζητήσει και με τον παιδίατρο και δεν είναι κάτι ανησυχητικό...αυτό που με φόβισε είναι ότι όσο τη σκούπιζα στη μυτούλα έφτυσε και έβγαλε αίμα από το στόμα-λίγο με κάτι χοντρό μέσα-σαν φλέμα;αλλά κόκκινο-το έβγαλε και μετά από ένα δεύτερολεπτο το σάλιο της βγήκε καθαρό..τι στο καλό..να ανησυχήσω;έχει συμβεί σε καμιά άλλη μανούλα;

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατ'αρχην τώρα τέτοια ώρα μπορείς να πάρεις τον παιδίατρο να σε καθυσυχάσει. Θεωρώ πως επειδή όπως ξέρεις μάτια, μύτη, στόμα επικοινωνούν, απλά "ρούφηξε" τη μυτούλα της και βγήκε από το στόμα. Δε νομίζω να ναι κάτι άλλο καλή μου, αλλά πάρε τον γιατρό σου να σε ηρεμησει!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην τώρα τέτοια ώρα μπορείς να πάρεις τον παιδίατρο να σε καθυσυχάσει. Θεωρώ πως επειδή όπως ξέρεις μάτια, μύτη, στόμα επικοινωνούν, απλά "ρούφηξε" τη μυτούλα της και βγήκε από το στόμα. Δε νομίζω να ναι κάτι άλλο καλή μου, αλλά πάρε τον γιατρό σου να σε ηρεμησει!

 

 

σε ευχαριστώ πολύ, ελπίζω κι εγώ να είναι αυτό που λες...ο γιατρός πάει στο ιατρείο του στις 12.00 και μέχρι τότε βράζω στο ζουμί μου...πάντως ναι ρουφούσε τη μύτη της κι ήταν και μπουκωμένη..

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

στο τηλ δεν μπορεις να βρεις τον παιδιατρο????παντως κι εγω πιστευω οτι ρουφηξε τη μυτουλα της κ εβγαλε το φλεμα απο το στομα...

ο αδελφος μου ειχε μικρος θεμα με τη μυτη του,ματωνε με το παραμικρο,ακομα κι οταν τη φυσουσε.καπου στα 5 εκανε καυτηριασμο (χωρις ναρκωση,μονο ενα σπρει τοπικα) κ απο τοτε ολα καλα.....ειχαν πει στη μαμα μου οτι σε περιπτωσεις υπεραιμιας (που ο αιματοκριτης ειναι πολυ ψηλος,ματωνει η μυτη για να φυγει το επιπλεον αιμα.μετα απο καποια ηλικια,αρχισε να δινει αιμα καθε 3-4 μηνες ανελλιπως,κι ετσι κραταει τον αιματοκριτη του σε φυσιολογικα επιπεδα (εχει αιματοκριτη 49!!!!).δεν ξερω αν αυτο συμβαινει με το παιδακι σου,αλλα ψαξτο.δεν ειναι κατι σοβαρο,ο αδελφος μου εχει φυσιολογικη ζωη,απλα παει κ δινει αιμα...που ειναι καλο απο πολλες αποψεις....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ρουφηξε την μυτη της κι εγω το παθαινω οταν ματωνει η δικη μου. Ρουφαω και μετα φτυνω για να καθαρισει και εννοειται οτι ειναι ματωμενο φλεμα.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις μίλησα με τον γιατρό όλα καλά είναι...μου είπε ότι μπορεί να συμβεί εφόσον μάλιστα η μικρή πριν κοιμόταν(δηλ. ήταν ξαπλωμένη)..πιθανόν μου είπε κατέβηκε το αίμα στο λαιμό της και αυτό το πηχτό που είδα ήταν η φλέμα ή (πως να το πω κομψά..) κουκουδάκι...

κοριτσάκια σας ευχαριστώ όλες σας, φιλιά!πάω να πάρω τη σκατούλα που με κατατρόμαξε από το σχολείο!!

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...