Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπουκωμένη μύτη...


Recommended Posts

Κορίτσια ειλικρινά με σώσατε!!! Σας ευχαριστώ πάααρα πολύ! Έστειλα τον άντρα μου τα ξημερώματα να βρει την αντλία που μου είπατε. Πήρε και ορό με αλάτι και ανάσανε λίγο το μωράκι μου. Βέβαια, ακόμα έχουμε το μπούκωμα αλλα καμία σχέση με πριν.

Το θέμα είναι πως γίνεται μάχη για να του ρουφήξουμε τις μυξούλες. Το ξέρω πως το κάνουμε για καλό του αλλα νιώθω σαν να κακοποιω το παιδάκι μου...:( Του κρατάμε χέρια και κεφάλι κι ο καημένος χτυπιέται και κλαίει.... Άντε να περάσει γιατί θα τρελαθώ.:(

Και πάλι σας ευχαριστώ!!!!!:)

line_feet_beg_40_time_1231736400_text_ef20ecf0e5ecf0effdebe7f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 454
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μελίνα σε καταλαβαίνω απόλυτα. αντιμετώπισα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα πριν 10 μέρες περίπου. Νόμιζα ότι δεν θα του περνούσε ποτέ. Του κάναμε κι εμείς συνέχεια ορό και ρουφούσαμε τις μυξούλες όσο πιο συχνά μπορούσαμε. Τα δοκιμάσαμε όλα. Μην στεναχωριέσαι όμως. Σύντομα θα περάσει. Ξέρω ότι ταλαιπωριέται πολύ το αστεράκι σου με όλη αυτή την κατάσταση. Υπομονή και πολύ ορό.

Link to comment
Share on other sites

πρώτα βάζω sinomarin σε κάθε ρουθούνι και μετά φυσ. ορό όμως με σύρυγγα των 10ml και τα πετάει όλα έξω, έτσι έχουμε γλυτώσει ωτίτιδες...

 

πως το κανεις αυτο με την συριγγα?

βαζεις δηλ. τον φυσ. ορο σε μια συριγγα και το βαζεις σε καθε ρουθουνι?

 

και όταν έφτασε 1 χρονών μου έδωσε να κάνουμε και ένα μείγμα για 3 μέρες otrivin με garamat που της το περναγα με φυσ. ορό από τη μύτη.
και μας αυτο μας εδωσε, βαζεις και φυσ. ορο στο μειγμα?

helllllp γιατι εχουμε τοσες μερες αυπνοι και την μικρη να ξυπναει πολλες φορες την νυχτα με σπαρακτικο κλαμα..

Link to comment
Share on other sites

πως το κανεις αυτο με την συριγγα?

βαζεις δηλ. τον φυσ. ορο σε μια συριγγα και το βαζεις σε καθε ρουθουνι?

 

και μας αυτο μας εδωσε, βαζεις και φυσ. ορο στο μειγμα?

helllllp γιατι εχουμε τοσες μερες αυπνοι και την μικρη να ξυπναει πολλες φορες την νυχτα με σπαρακτικο κλαμα..

 

Καλημέρα κοριτσάκι είμαι μαμά 2 ζουζουνιών και είναι συχνό φαινόμενο για εμάς εγώ εμπειρικά θα σου απαντήσω όταν έχουν καταρροή η μπούκωμα στην μυτούλα ρινοπλυσεις με φυσιολογικό νερό με την σύριγγα , θα βάλεις το παιδί στα πλάγια και σε κάθε ρουθουνακι μια συριγγα εγώ βάζω από 2 φορές στο κάθε ρουθουνακι να κανείς συχνές ρινοπλυσεις, ακόμα μπορείς να κανείς ατμόλουτρα που θα το βοηθήσουν το παιδί πολύ, να πας στο μπάνιο να κλείσεις την πόρτα και να ανοίξεις το καυτό νερό να τρέχει έτσι θα δημιουργηθούν ατμοί πάρε το μωρό αγκάλισα και κάτσε στο μπάνιο για κανένα 10καλεπτο εμένα αυτό με έχει σώσει !εγώ χρησιμοποιώ και το otrivin για παιδία, είναι ρινικές σταγόνες βάζω 2 φορές την ημέρα από μια σταγόνα σε κάθε ρουθουνακι για 3 μέρες ! να σου πω όταν εμένα έχουν τα μικρά καταρροή συνήθως τα κοιμίζω αγκάλισα εγώ είμαι σε καθιστή θέση στο κρεβάτι και τα βάζω να ακουμπάνε στο στήθος μου μπρούμυτα γιατί τα βοηθάει πολύ, οι βλέννες κατεβαίνουν προς τον οισοφάγο και γιατί έχουν αυτήν την κλίση του σώματος τους και έτσι δεν τους πνίγουν στο βήχα. ελπίζω κάπως να σε βοηθήσουν τα παραπάνω !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι είμαι μαμά 2 ζουζουνιών και είναι συχνό φαινόμενο για εμάς εγώ εμπειρικά θα σου απαντήσω όταν έχουν καταρροή η μπούκωμα στην μυτούλα ρινοπλυσεις με φυσιολογικό νερό με την σύριγγα , θα βάλεις το παιδί στα πλάγια και σε κάθε ρουθουνακι μια συριγγα εγώ βάζω από 2 φορές στο κάθε ρουθουνακι να κανείς συχνές ρινοπλυσεις, ακόμα μπορείς να κανείς ατμόλουτρα που θα το βοηθήσουν το παιδί πολύ, να πας στο μπάνιο να κλείσεις την πόρτα και να ανοίξεις το καυτό νερό να τρέχει έτσι θα δημιουργηθούν ατμοί πάρε το μωρό αγκάλισα και κάτσε στο μπάνιο για κανένα 10καλεπτο εμένα αυτό με έχει σώσει !εγώ χρησιμοποιώ και το otrivin για παιδία, είναι ρινικές σταγόνες βάζω 2 φορές την ημέρα από μια σταγόνα σε κάθε ρουθουνακι για 3 μέρες ! να σου πω όταν εμένα έχουν τα μικρά καταρροή συνήθως τα κοιμίζω αγκάλισα εγώ είμαι σε καθιστή θέση στο κρεβάτι και τα βάζω να ακουμπάνε στο στήθος μου μπρούμυτα γιατί τα βοηθάει πολύ, οι βλέννες κατεβαίνουν προς τον οισοφάγο και γιατί έχουν αυτήν την κλίση του σώματος τους και έτσι δεν τους πνίγουν στο βήχα. ελπίζω κάπως να σε βοηθήσουν τα παραπάνω !

ορο ηθελα να γραψω !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως το κανεις αυτο με την συριγγα?

βαζεις δηλ. τον φυσ. ορο σε μια συριγγα και το βαζεις σε καθε ρουθουνι?

.

 

Το εμαθα στα διδυμα και το θεωρω το καλυτερο....(το εμαθα στο παιδων..καθως αυτο κανουν )

Παιρνεις ορο (δεν χρειαζεται να ειναι καποιας εταιριας.....ειναι πιο ακριβα και δεν ειναι διαφορετικα) σε αμπουλες ειτε 5 ml ειτε 10 ml(αν ειναι μικρο το 5 φτανει αν ειναι πιο μεγαλο καλυτερα 10..εμας το 5 δεν εφτανε ...οποτε επρεπε να ξανακανουμε) και συριγγες.

Γεμιζεις την μια συριγγα και γυρνας το κεφαλι του παιδιου πχ δεξια και βαζουμε την συριγγα στην αριστερη μυτουλα οπου ριχνουμε με πιεση τον ορο....και αυτος παρασερνει τα παντα και τα βγαζει απ την δεξια μυτη(μπλιαχχχχ) Το ιδιο κανουμε και απ την αλλη πλευρα.

Απο τοτε που το εμαθα πραγματικα σωθηκα (τωρα οκ εχουν μεγαλωσει ) καθως κοιμοντουσαν με καθαρες μυτουλες το βραδυ και κραταγε και το κρυωμα πιο λιγο.Στην αρχη για να τα καταφερω...εδενα το μωρο μ ενα σεντονακι (σαν φασκια) για να μην κουνιεται και κυριως τα χερακια και τους ματωσω την μυτη. Μετα το χρονο που αρχισαν να καταλαβαινουν οτι μετα απ αυτο μπορουσαν ν αναπνεουν καλυτερα...ερχοντουσαν μονες τους και το ζηταγαν....το καναμε μεχρι τα 3 τους χρονια (παρολο που ξεραν να φυσαν) με τον ορο καθαριζε πιο καλα η μυτη.

Link to comment
Share on other sites

Αααα και προσοχη..γιατι βγαινουν κατι μακαρονια..και γεμιζει ο τοπος...οποτε καποια παλια πετσετα -φανελα (δικη σας οχι του μωρου) γι αυτην την δουλεα μονο...Μια φορα ορο και μετα πλυσιμο...καθως εχει πανω,,,,μυξες

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς με otrisalin γλυτώσαμε (να είναι καλά ο άνθρωπος που ανακάλυψε αυτή την πατέντα) όμως γίνεται χαμός για να τους τραβήξω τις μυξούλες. Ακόμη και ο μεγάλος που είναι πια έξι χρονών και όταν κρυώνει χρειάζεται να του τις τραβήξω όσες δεν μπορεί να φυσήξει ουρλιάζει λες και τον σφάζουν (έλεγε πως τον πονάει). Μέχρι που μία μέρα έβαλα στον ίδιο μου τον εαυτό και τράβηξα και δεν ένιωσα τίποτα , γιατί δεν πονάει καθόλου... Τότε βρε παιδιά αυτά γιατί τσιρίζουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! και εγω εχω το ιδιο προβλημα, η μικρη ειναι 7 μηνων. χθες βραδυ δεν κοιμηθηκαμε, ολη νυχτα εκλαιγε, η μυτη της ηταν βουλωμενη. σημερα πηρα τον παιδιατρο, και μου ειπε να της ριχνω θαλασσινο νερο η ορο στη μυτη,ομως δεν καθεται, κλαιει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πονάνε!! Απλά τους "την σπάει" η διαδικασία να τους χώνουν στη μύτη αντικείμενα και υγρά...

 

δεν έχουν άδικο αλλά είναι μια απαραίτητη διαδικασία γιατί η βουλωμένη μύτη δημιουργεί ωτίτιδα!

 

Ο πόνος του αυτιού είναι πραγματικά αφόρητος!!

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικος μου ειναι 7 μηνών και κρυωμενος αυτες τις μερες, και σφαδαζει για να του τις ρουφηξω. Σημερα που ημουν μονη και επειδη δεν αντεχω το κεφαλοκλειδωμα έκανα το εξης: του ρουφαγα τα μαγουλακια και εκει που αρχιζε να γελαει και να το βλεπει σαν παιχνιδι, του το εχωνα και στην μυτη..μου πηρε λιγη ωρα παραπανω αλλα κατι καταφερα χωρις κλαματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφετε κορίτσια είναι οι μόνες λύσεις για να κοιμηθούν λιγάκι!!! Μπόλικος και πολλές φορές την ημέρα φυσιολογικός ορός με σύριγγα 10-άρα, ρούφηγμα τις μυξούλες με otrizalin, ατμόλουτρα, ευκάληπτος, βρεγμένες πετσέτες στα καλοριφέρ και τη νύχτα όχι υψηλές θερμοκρασίες 16-18 το ανώτερο. Επίσης το μίγμα παιδικού otrivin με σταγόνες garamand τα βοηθάει πάρα πολύ.Δε συζητάω βέβαια τη μάχη που δίνουμε για να τα κάνουμε όλα αυτά και πόσοι τον κρατάμε...

Link to comment
Share on other sites

και εμάς μας έχει σώσει ο ευκάλυπτος , αλλα μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με αλλεργίες γιαυτο φοβήθηκα να σου το προτείνω.όσο για το οτρισαλιν μακρά το καλύτερο και κάτι που έμαθα και απο εδώ είναι ότι τα ανταλλακτικά μπορούμε να τα πλύνουμε και να τα ξαναχρησιμοποιήσουμε.ελπίζω να είσατε καλύτερα σήμερα

 

Μου το είπε η φαρμακοποιός σήμερα πως μπορώ να τα ξαναχρησιμοποιήσω αν τα πλύνω με οινόπνευμα...Κι εγώ το ζώον τα πέταγα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως το κανεις αυτο με την συριγγα?

βαζεις δηλ. τον φυσ. ορο σε μια συριγγα και το βαζεις σε καθε ρουθουνι?

 

και μας αυτο μας εδωσε, βαζεις και φυσ. ορο στο μειγμα?

helllllp γιατι εχουμε τοσες μερες αυπνοι και την μικρη να ξυπναει πολλες φορες την νυχτα με σπαρακτικο κλαμα..

 

 

Sorry, που καθυστέρησα στην απάντηση, αλλά δεν πειράζει για μία επόμενη φορά... λογικά θα είστε καλά τώρα.

 

βαζω πρώτα sinomarin από ένα ψεκασμό σε κάθε ρουθούνι, μετά έχω έτοιμες σύριγγες των 10ml (συνήθως 6 συνολικά) και αρχίζω και το περνάω σε κάθε ρουθούνι (έχω και μία πετσέτα από κάτω από το πρόσωπό της για να μην την κάνω χάλια)... έγω την έχω συνηθίσει με πολύ ορό από μικρή και τώρα δεν παραπονιέται... και μετά τραβάω και με το otrisalin για να της πάρω και ότι άλλο έχει απομείνει...

 

όσον αφορά το μείγμα εμάς μας έχει πει να πέρνω 5ml φυσ. ορό να τον βάζω σε ένα ποτηράκι, να ρίχνω μέσα 4 σταγόνες otrivin και 4 σταγόνες garamat και μετά τα χωρίζω και 2 σύριγγες των 2,5ml όπου και μετά τον καθαρισμό περνάω μία σύριγγα στο κάθε ρουθούνι...

 

Εμάς μας έχει σώσει αυτό το μείγμα, όπως επίσης πια όταν την δω και αρχίζει το μπούκωμα, της δίνω και λίγο αντισταμινικό για να το προλαβαίνω... οπότε τις περισσότερες φορές γλυτώνουμε και τον βήχα... γιατί εάν δεν κατέβει δεν την πιάνει και βήχας.

 

Σας φιλώ και καλό Σ/Κ.

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αγοράζω φυσ. ορό 1 λίτρου με 1,5€, κόβω με μαχαίρι το επάνω μέρος του πλαστικού, μετά με μία βελόνα κάνω μερικές τρυπίτσες και μετά χώνω τη σύριγγα για να ανοίξει τρύπα και γεμίζω τις σύριγγές μου πολύ εύκολα και προ πάντων ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ... τι να κάνεις μία νοσηλεία στον Παίδων και τα μαθαίνει όλα... αν περίμενα με τις αμπούλες θα ήμασταν συνέχεια με αντιβιώσεις... Καλή συνέχεια!!!

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αγοράζω φυσ. ορό 1 λίτρου με 1,5€, κόβω με μαχαίρι το επάνω μέρος του πλαστικού, μετά με μία βελόνα κάνω μερικές τρυπίτσες και μετά χώνω τη σύριγγα για να ανοίξει τρύπα και γεμίζω τις σύριγγές μου πολύ εύκολα και προ πάντων ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ... τι να κάνεις μία νοσηλεία στον Παίδων και τα μαθαίνει όλα... αν περίμενα με τις αμπούλες θα ήμασταν συνέχεια με αντιβιώσεις... Καλή συνέχεια!!!

 

ερωτηση 1η...Δεν τρεχει ο ορος απο το τρυπημενο μπουκαλι?

ερωτηση 2η...Δεν πειραζει που καταπινουν τον ορο?

Στα φυσιολογικα κανω ορο καθημερινα πρωι και βραδυ, απο μια αμπουλα σε καθε ρουθουνι και μετα ρουφηγμα οτρισαλιν.Σε περιοδο μπουκωματος καθε 15λεπτα.Μειγμα οτριβιν και γκαραματ δινω και γω,καθως επισης και αντιισταμινικο.

6bMYp2.png

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση 1η...Δεν τρεχει ο ορος απο το τρυπημενο μπουκαλι?.

Επειδη εχω δει μια φιλη το τρυπας απο πανω.

Προσωπικα βαζω μια συριγγα μεσα αφηνω την βελονα και τραβαω καθε φορα (δεν ξερω κατα ποσο δεν χαλαει αν ειναι σκισμενο τελειως:roll:)

 

 

ερωτηση 2η...Δεν πειραζει που καταπινουν τον ορο?

Η ανατομια της μυτης δεν παει ευθεια μεσα.Το βαζεις φαντασου το σχεδον καθετα με το προσωπο ο ορος ή η συριγγα και γερνεις λιγο το κεφαλι ωστε να βγει απο το αλλο ρουθουνι. Το να το καταπιει δεν πειραζει (τον ορο) απλα αν στειλεις μεσα ολο τον ορο στελνεις και τις μυξουλες μαζι οποτε ..... καλο ειναι να πηγαινουν οσο το δυνατον λιγοτερες .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΗΤΑΝ ΚΡΥΩΜΕΝΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΔΗΛΑΔΗ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΦΤΑΡΝΙΖΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΥΡΕΤΟ ΟΜΩΣ. ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΗΣ.ΤΗΣ ΡΙΧΝΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ (10ml ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΚΟΜΗ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Η ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ?:?:-?:?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7 ΜΕ 9 ΠΛΥΣΕΙΣ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ!!

ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΥΤΗΣ,ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ!

ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!

JgiCp3.pngv9Xtp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7 ΜΕ 9 ΠΛΥΣΕΙΣ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ!!

ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΥΤΗΣ,ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ!

ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!

 

Συμφωνώ 100%. Υπάρχει στα φαρμακεία ένα αποσυμφωριτικό το οποίο είναι ένα σωληνάκι που από μπροστά αλλάζεις φίλτρα κάθε φορά που το χρησιμοποιείς και στο πίσω μέρος έχει στόμιο που ρουφάς εσύ τις μυξούλες του. Οι μυξούλες μαζεύονται όλες στο φίλτρο που βρίσκεται στην άλλη άκρη του σωλήνα. Πρέπει να του βάζεις όταν είναι μπουκωμένο με μύξες τουλάχιστον κάθε 2 ώρες έναν ορό. Ξέρω ότι είναι επώδυνο να βλέπεις το μωρό να χτυπιέται αλλά μόνο έτσι θα γίνει καλά. Πολλούς ορούς και καθάρισμα μύτης με το αποσυμφωρητικό. Αν θες να σου πω πως το λένε όλο το σύστημα στείλε μου πμ για να μην μου το κόψει ο adim

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΗΤΑΝ ΚΡΥΩΜΕΝΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΔΗΛΑΔΗ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΦΤΑΡΝΙΖΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΥΡΕΤΟ ΟΜΩΣ. ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΗΣ.ΤΗΣ ΡΙΧΝΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ (10ml ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΚΟΜΗ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Η ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ?:?:-?:?

 

4 αμπουλες ορου την ημερα επιτρεπονται και οχι συσκευες που κανουν αναρροφηση. Οι συσκευες αυτες ειναι επικινδυνες για τη μυτουλα του μωρου και δεν πρεπει να χρησιμοποιουνται.

Βαζε τον ορο και με το φταρνισμα βγαινουν αυτα που πρεπει.

Μπορεις να βοηθησεις λιγο τραβωντας τις μυξουλες απο την ακρη με λιγο χαρτακι.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...