Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση (επεμβατική) - λαπαροσκόπηση


Recommended Posts

στις 16 του μηνα μπαινω για υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση.για συμφυσεις.πειτε μου την εμπειρια σας γιατι φοβαμαι.ποναει μετα?

 

Πως είσαι, καλή μου? Την έκανες την επέμβαση?

Εγώ μπαίνω το Σάββατο, να κάνω διαγνωστική λαπαροσκόπηση. Δεν φοβάμαι, αλλά δεν είμαι και στα καλύτερά μου κέφια. :rolleyes:

 

Πείτε μου καλή επιτυχία, please. :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι,εγω για εξωσωματικη παω!....

................Σωστα τα σκεφτεσαι.για το σεπτεμβρη,αλλα μην στεναχωριεσαι για τον ανδρα σου ,που "καταπιεζεται"....δεν εχουν αναγκη αυτοι!!! δεν καταπιεζονται,ουτε υποφερουν σαν και μας! ....Ναζια κανουν...ετσι,για να εκτιμησουμε πιο πολυ αυτη την "φανταστικη" και "φοβερη" πραξη τους(το να δωσουνε σπερμα σε ποτηρακι!!!!"

 

.................Σε δημοσιο νοσοκομειο για εξωσωματικη?.....μμμμμ..μμμ..μμ.....απο προσωπικη εμπειρια,θα σου ελεγα οτι ειναι απλα χαμενος χρονος!(εκτος αν εισαι τοσο τυχερη ,και πανε ολα καλα!...μακαρι,κοπελα μου,εαν το εχει παρει αποφαση!!!!!)

 

.............καπνιζεις.εε?? και εγω τα ιδια,και το καλοκαιρι ακομα περισσοτερο!!! το χειμωνα,λιγοτερο γιατι μεσα στο σπιτι δεν ........και ετσι το καλοκαιρι στο μπαλκονι,η στην βολτα που θα παω,καπνιζω σαν φουγαρο.......

.........σου εστειλα και π.μ.,με τα στοιχεια!

 

Ο μόνος χαμένος χρόνος είναι ότι υπάρχει μεγάλη λίστα αναμονής. Αλλά ποσοστά επιτυχίας έχει όσο και στα ιδιωτικά. Ξέρω 2-3 άτομα που έκαναν στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ στη Θεσσαλονίκη και πέτυχε. Άσε που το κόστος είναι πραγματικά μηδαμινό σε σχέση με το τι δίνεις έξω. Προτείνω λοιπόν σε όσες δες τις έχουν πάρει τα χρόνια και πιέζονται, να δοκιμάσουν το δημόσιο νοσοκομείο. Τουλάχιστον εκεί ξέρεις ότι δεν κοιτάζουν το πορτοφόλι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος χαμένος χρόνος είναι ότι υπάρχει μεγάλη λίστα αναμονής. Αλλά ποσοστά επιτυχίας έχει όσο και στα ιδιωτικά. Ξέρω 2-3 άτομα που έκαναν στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ στη Θεσσαλονίκη και πέτυχε. Άσε που το κόστος είναι πραγματικά μηδαμινό σε σχέση με το τι δίνεις έξω. Προτείνω λοιπόν σε όσες δες τις έχουν πάρει τα χρόνια και πιέζονται, να δοκιμάσουν το δημόσιο νοσοκομείο. Τουλάχιστον εκεί ξέρεις ότι δεν κοιτάζουν το πορτοφόλι σου.

 

Ο γιατρός παίζει μεγάλο ρόλο που θα αναλάβει την λαπαροσκόπηση...

Εγώ εξαιτίας λάθοι γιατρών με λαπαροσκόπηση και ανοιχτό χειρουργείο σε δημοσιο νοσοκομείο έχασα 15 ολόκληρα χρόνια...δυστυχώς...

Μετά πήγα σε ιδιωτικό έκανα μια λαπαροσκόπηση και στον 2ο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος...

Σέβομαι την άποψή σου γιατί εξαρταται απο τις εμπειρίες που έχει η καθεμιά μας, αλλά προσωπικά όταν πρόκειται για την υγεία μας και πόσο μάλλον για τα μωράκια που θέλουμε να αποκτήσουμε δεν πρέπει να κοιτάμε το κόστος αλλά τον γιατρό!!!! Και πίστεψέ με αν είναι σωστός άνθρωπος σίγουρα δεν κοιτάει το πορτοφόλι σου...

Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις αλλά πέρασα και είδα πολλά τόσο σε δημόσια όσο και σε ιδιωτικά νοσοκομεία...Τον γιατρό πρέπει να διαλέγουμε και όχι το νοσοκομείο...Τα ποσοστά επιτυχίας του γιατρού και όχι οποιοδήποτε νοσοκομείου ή κλινικής...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου τον σύστησε; Τυχαία πήγες;

 

Ποτέ δεν θα πήγαινε τυχαία να κάνω καποια επέμβαση χωρίς να τσεκάρω πιο πριν, κιαυτό γιατί οι γονείς μου όταν είμουν 17 επέλεξαν αυτοί κάπως τυχαία τους γιατρούς που με χειρούργησαν τότε και από μια απλή αφαίρεση κύστης, μου είχαν κόψει την μία ωοθήκη, πετσοκόψει την μία σάλπιγγα και διάφορα άλλα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μείνω έγκυος για πολλά πολλά χρόνια.

Καθυστέρησα την λαπαροσκόπηση γιατί ήθελα να μου την κάνει κάποιος που έχει επιτυχίες από εκεί και πέρα. Δηλ. να κάνω την επέμβαση, να μπορέσει να μου διορθώσει ότι είχα, αν και δεν ήξερα τι είχα μέχρι τότε, και να μείνω έγκυος φυσιολογικά.

Έκανα μεγάλη έρευνα συζητώντας το πρόβλημά μου όπου σταθώ έτσι ώστε να μαζέψω πληροφορίες και να βρω τον κατάλληλο γιατρό. Τελικά αυτός ο γιατρός ήταν ο μόνος που βοηθούσε πραγματικά τις γυναίκες να μείνουν έγκυες φυσιολογικά και τέλειος στις λαπαροσκοπήσεις. Γνώρισα γυναίκες που τον είχαν εμπιστευτεί και είχαν τα παιδάκια τους χάρη σε αυτόν. Όταν τον γνωρισα και από κοντά είδα ότι εκτός από λαμπρός επιστήμονας είναι και φοβερός άνθρωπος.

Έτσι κατέληξα...εγώ δυστυχώς έχασα πολλά χρόνια γιαυτό και είμαι εδώ και σας γράφω. Από τότε που έμεινα έγκυος και απέκτησα την κορούλα μου έχω στείλει πολλές κοπέλες και ΌΛΕΣ έμειναν έγκυες!!!

Κάθε φορά που μαθαίνω ευχάριστα νέα χαίρομαι γιατί σας καταλαβαίνω, μιας και εγώ έχω περάσει τα ίδια και ίσως και χειρότερα...γιαυτό επιμένω να διαλέξετε ΚΑΛΟ γιατρό που να έχετε ακούσει ότι έχει πραγματικά βοηθήσει γυναίκες και δεν τις εκμεταλεύεται.

Όποια χρειαστεί οποιαδήποτε βοήθεια εδώ είμαι...μην χάνετε χρόνο...δυστυχώς για εμάς τις γυναίκες είναι περιορισμένος...ας μην το σπαταλάμε άσκοπα...εγώ δυστυχως το έκανα αυτό αλλά δοξάζω τον Θεό που μου έφερε στον δρόμο μου αυτον τον γιατρό και τώρα έχω το παιδάκι μου!!!

Καλη επιτυχία σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου και να μαθαίνω συνέχεια καλά νέα για μωράκια που έρχονται!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα Marilyn, να σου ζησει η κορουλα σου!Θα ηθελα πληροφοριες για το γιατρο σου (αν θελεις με πμ). Παω για την πεμπτη εξωσωματικη και οπως καταλαβαινεις τα περιθωρια υπομονης και αντοχης τελειωνουν......λεω να προχωρησω σε λαπαροσκοπηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Marilyn, να σου ζησει η κορουλα σου!Θα ηθελα πληροφοριες για το γιατρο σου (αν θελεις με πμ). Παω για την πεμπτη εξωσωματικη και οπως καταλαβαινεις τα περιθωρια υπομονης και αντοχης τελειωνουν......λεω να προχωρησω σε λαπαροσκοπηση

 

Κοριτσάκι μου ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Σου έστειλα Pm

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι, καλή μου? Την έκανες την επέμβαση?

Εγώ μπαίνω το Σάββατο, να κάνω διαγνωστική λαπαροσκόπηση. Δεν φοβάμαι, αλλά δεν είμαι και στα καλύτερά μου κέφια. :rolleyes:

 

Πείτε μου καλή επιτυχία, please. :-D

ειμαι μια χαρα δοξα το θεο.δεν πονεσα καθολου!μου εβγαλε ο γιατρος μου τα πολυποδακια που ειχα μου εκανε και μια γενικοτερη ανανεωση και προσευχομαι πια για το καλυτερο!ολα να πανε καλα κοριτσακι μου

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου και εγω στο γιατρο τησ marilyn πηγα.εχω ακουσει τα καλυτερα και επισης η μαριλιν αγγιξε την ψυχη μου.μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.κανω μια τριμηνη θεραπεια και μετα περιμενω το πολυποθυτο μωρακι!

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου και εγω στο γιατρο τησ marilyn πηγα.εχω ακουσει τα καλυτερα και επισης η μαριλιν αγγιξε την ψυχη μου.μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.κανω μια τριμηνη θεραπεια και μετα περιμενω το πολυποθυτο μωρακι!

 

Να είσαι καλά βρε κορίτσι μου και εύχομαι σύντομα το μωράκι να έρθει στη ζωή σας!!!!:P:p:p

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω καλά νέα που θέλω να μοιραστώ με όλες σας αφού με τις ιστορίες σας κατάλαβα ότι δεν είμαι η μόνη που έχει πρόβλημα.

Εχω την μια σάλπιγγα αδιάβατη και την άλλη με συμφύσεις και μερική διαβατότητα. Μου έλεγαν ότι τίποτα δεν αποκλείεται αλλά η φυσιολογική σύλληψη θα ήταν πολύ δύσκολή.

Τον προηγούμενο μήνα είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση, έκανα 2 τεστ (αρνητικά) και υπέρηχο στη γιατρό μου. Τίποτα.

Τον Αύγουστο που πήγαμε διακοπές ήμουν χαλαρή. Ελεγα μέσα μου "τιποτα δεν συμβαίνει, μην ελπίζεις, μην το σκέφτεσαι. Απο Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική και τέλος". Περίμενα περίοδο το πολύ μέχρι 26/8. Παρασκευή 27/8 το πρωί πήγα καρφί στο φαρμακείο και έκανα τεστ: θετικό. Δεν πίστευα στα μάτια μου. Το κοίταγα και το ξανακοίταγα. Κοίταγα και τις οδηγίες μήπως και κάτι δεν είχα καταλάβει καλά. Μέχρι την ημερ. λήξης είδα μήπως ήταν ληγμένο και έλεγε άλλα αντ' άλλων. Ενώ είδα ταξίδι και έπρεπε να φύγω το συντομότερο, δεν άντεχα... πήγα στο μικροβιολογικό για χοριακή. Οι ώρες μέχρι το απόγευμα που θα τηλ. για το αποτέλεσμα δεν πέρναγαν με τίποτα. Τελικά ήρθε η ώρα και μου είπε 1406 μονάδες.

Μετά ανησυχούσα για το που θα είχε εμφυτευτεί καθώς ο κίνδυνος να είναι εξωμήτριο ήταν περισσότερο απο υπαρκτός λόγω των συμφύσεων. Δευτέρα έκανα υπέρηχο....και το σποράκι μου είναι γατζωμένο στην μήτρα μου. Αύριο θα κάνω νέα χοριακή και γύρω στις 15/09 θα πάμε μαζί με τον μπαμπά να ακούσουμε την καρδούλα του. Πρώτα ο Θεός, θα έρθει περίπου στις 06/05/11.

 

Εχω διάφορες αγωνίες και φοβίες αλλά αφού με βοήθησε ο Μεγάλος μέχρι εδω, θα με βοηθήσει και παρακάτω και θα βοηθήσει και όλες εσάς. Κορίτσια, χαλαρά. Απολαύστε τον έρωτα και σκεφτείτε και κάποια αναποδιά που θα σας έφερνε μια εγκυμοσύνη τώρα.

Παράδειγμα εγώ έλεγά: Δεν βαριέσαι, έχω να καθαρίσω την οικοδομή για να μετακόμισουμε το χειμώνα και τελικά η ανάγκη της εξωσωματικής σε γλιτώνει απο ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες.

 

Φιλιά σε όλες. Θα σας λέω τα νέα μου και θα περιμένω τα δικά σας ευχάριστα για να γίνουμε πολλές.

Το θαύμα ήρθε και τώρα βλέπω τον ήλιο μέσα απο 2 μελιά μάτια :D

tGzTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω καλά νέα που θέλω να μοιραστώ με όλες σας αφού με τις ιστορίες σας κατάλαβα ότι δεν είμαι η μόνη που έχει πρόβλημα.

Εχω την μια σάλπιγγα αδιάβατη και την άλλη με συμφύσεις και μερική διαβατότητα. Μου έλεγαν ότι τίποτα δεν αποκλείεται αλλά η φυσιολογική σύλληψη θα ήταν πολύ δύσκολή.

Τον προηγούμενο μήνα είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση, έκανα 2 τεστ (αρνητικά) και υπέρηχο στη γιατρό μου. Τίποτα.

Τον Αύγουστο που πήγαμε διακοπές ήμουν χαλαρή. Ελεγα μέσα μου "τιποτα δεν συμβαίνει, μην ελπίζεις, μην το σκέφτεσαι. Απο Σεπτέμβρη πάμε για εξωσωματική και τέλος". Περίμενα περίοδο το πολύ μέχρι 26/8. Παρασκευή 27/8 το πρωί πήγα καρφί στο φαρμακείο και έκανα τεστ: θετικό. Δεν πίστευα στα μάτια μου. Το κοίταγα και το ξανακοίταγα. Κοίταγα και τις οδηγίες μήπως και κάτι δεν είχα καταλάβει καλά. Μέχρι την ημερ. λήξης είδα μήπως ήταν ληγμένο και έλεγε άλλα αντ' άλλων. Ενώ είδα ταξίδι και έπρεπε να φύγω το συντομότερο, δεν άντεχα... πήγα στο μικροβιολογικό για χοριακή. Οι ώρες μέχρι το απόγευμα που θα τηλ. για το αποτέλεσμα δεν πέρναγαν με τίποτα. Τελικά ήρθε η ώρα και μου είπε 1406 μονάδες.

Μετά ανησυχούσα για το που θα είχε εμφυτευτεί καθώς ο κίνδυνος να είναι εξωμήτριο ήταν περισσότερο απο υπαρκτός λόγω των συμφύσεων. Δευτέρα έκανα υπέρηχο....και το σποράκι μου είναι γατζωμένο στην μήτρα μου. Αύριο θα κάνω νέα χοριακή και γύρω στις 15/09 θα πάμε μαζί με τον μπαμπά να ακούσουμε την καρδούλα του. Πρώτα ο Θεός, θα έρθει περίπου στις 06/05/11.

 

Εχω διάφορες αγωνίες και φοβίες αλλά αφού με βοήθησε ο Μεγάλος μέχρι εδω, θα με βοηθήσει και παρακάτω και θα βοηθήσει και όλες εσάς. Κορίτσια, χαλαρά. Απολαύστε τον έρωτα και σκεφτείτε και κάποια αναποδιά που θα σας έφερνε μια εγκυμοσύνη τώρα.

Παράδειγμα εγώ έλεγά: Δεν βαριέσαι, έχω να καθαρίσω την οικοδομή για να μετακόμισουμε το χειμώνα και τελικά η ανάγκη της εξωσωματικής σε γλιτώνει απο ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες.

 

Φιλιά σε όλες. Θα σας λέω τα νέα μου και θα περιμένω τα δικά σας ευχάριστα για να γίνουμε πολλές.

 

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:Dχαιρομαι πολυ για σενα!!!!!!!!

σου ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα,να απολαυσεις την εγκυμοσυνη και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!!!!!!!!!

εγω προσπαθω μολις τρεις μηνες εντατικα...και ισως ενα χρονο ''ερασιτεχνικα''

και δεν γινεται τιποτα ...και σαν να μην εφτανε αυτο εμφανισα και για πρωτη φορα στην ζωη μου λειτουργικη κυστη και κατ επεκταση καθυστερηση περιοδου...ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυος:oops:αλλα τζιφος!!!!!!

εχω αρχισει να απογοητευομαι λιγο,διαβαζοντας και τις ιστοριες των κοριτσιων...αλλα περιπτωσεις σαν την δικη σου ειναι αξιες θαυμασμου!!!!!!!

το σπορακι σας περασε αναμεσα σε συμφυσεις;) αυτο το μωρο θα ειναι αστερι!!!!!!!!!

φιλακια,ολα χαρουμενα απο δω και πεερα!!!!!!

:-P

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:Dχαιρομαι πολυ για σενα!!!!!!!!

σου ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα,να απολαυσεις την εγκυμοσυνη και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!!!!!!!!!

εγω προσπαθω μολις τρεις μηνες εντατικα...και ισως ενα χρονο ''ερασιτεχνικα''

και δεν γινεται τιποτα ...και σαν να μην εφτανε αυτο εμφανισα και για πρωτη φορα στην ζωη μου λειτουργικη κυστη και κατ επεκταση καθυστερηση περιοδου...ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυος:oops:αλλα τζιφος!!!!!!

εχω αρχισει να απογοητευομαι λιγο,διαβαζοντας και τις ιστοριες των κοριτσιων...αλλα περιπτωσεις σαν την δικη σου ειναι αξιες θαυμασμου!!!!!!!

το σπορακι σας περασε αναμεσα σε συμφυσεις;) αυτο το μωρο θα ειναι αστερι!!!!!!!!!

φιλακια,ολα χαρουμενα απο δω και πεερα!!!!!!

:-P

 

Μην απογοητεύεσαι. Και μεις 1,5 χρόνο προσπαθούσαμε, επίσης απο άλλη επέμβαση!!! έχω στενό τράχηλο και δεν περνάνε καλά και τα σπερματοζωάρια. Η γιατρός μου όταν πήγα για τον υπέρηχο είπε: είδες που τελικά στην ιατρική τίποτα δεν αποκλείεται;

Και αν θες σου έχω κι' άλλες ιστορίες άξιες θαυμασμού. Μια ΠΟΛΥ δύσκολη περίπτωση μετά απο 3 εξωσωματικές και 1 χειρουργείο θυρεοειδή, έπιασαν φυσιολογικά και τώρα έχουν ένα κούκλο 7 μηνών. Ο γιατρός τους είπε ότι ήταν σαν να έπεσαν απο την Ακρόπολη να στάθηκαν όρθιοι και να βρήκαν και πορτοφόλι.

Γίνονται θαύματα!!!! Είμαι 34 και και απο ότι καταλαβαίνω είμαστε στην ίδια ηλικία και νιώθουμε κάπως. Κράτα την ψυχραιμία σου και κάνε συντονισμένες ενέργειες για να μην χάνεις χρόνο και ψυχική ηρεμία. Πάρε και την γνώμη κάποιου δεύτερου γιατρού, ο άντρας μου είναι γιατρός και το πρώτο που λέει είναι αυτό.

 

Θα δεις σύντομα θα έχουμε και τα δικά σου μαντάτα.....:lol:

Το θαύμα ήρθε και τώρα βλέπω τον ήλιο μέσα απο 2 μελιά μάτια :D

tGzTp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ηθελα να ρωτησω,γιατι συντομα θα κανω υστεροσκοπηση διαγνωστ,αν ποναει κ αν πρεπει κατι να προσεξω!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anna4,μην φοβασαι τιποτα.Αφου θα κανεις διαγνωστικη,μην εχεις φοβο.Σαν ενα απλο τεστ παπ ειναι.Θα νιωσεις καλυτερα οταν θα δεις τον εσωτερικο σου κοσμο,στην οθονη.Θα σου δειξει τις σαλπιγγες και τη μητρα απο μεσα.Αυτο! Καλη επιτυχια!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητεύεσαι. Και μεις 1,5 χρόνο προσπαθούσαμε, επίσης απο άλλη επέμβαση!!! έχω στενό τράχηλο και δεν περνάνε καλά και τα σπερματοζωάρια. Η γιατρός μου όταν πήγα για τον υπέρηχο είπε: είδες που τελικά στην ιατρική τίποτα δεν αποκλείεται;

Και αν θες σου έχω κι' άλλες ιστορίες άξιες θαυμασμού. Μια ΠΟΛΥ δύσκολη περίπτωση μετά απο 3 εξωσωματικές και 1 χειρουργείο θυρεοειδή, έπιασαν φυσιολογικά και τώρα έχουν ένα κούκλο 7 μηνών. Ο γιατρός τους είπε ότι ήταν σαν να έπεσαν απο την Ακρόπολη να στάθηκαν όρθιοι και να βρήκαν και πορτοφόλι.

Γίνονται θαύματα!!!! Είμαι 34 και και απο ότι καταλαβαίνω είμαστε στην ίδια ηλικία και νιώθουμε κάπως. Κράτα την ψυχραιμία σου και κάνε συντονισμένες ενέργειες για να μην χάνεις χρόνο και ψυχική ηρεμία. Πάρε και την γνώμη κάποιου δεύτερου γιατρού, ο άντρας μου είναι γιατρός και το πρώτο που λέει είναι αυτό.

 

Θα δεις σύντομα θα έχουμε και τα δικά σου μαντάτα.....:lol:

 

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο κοπέλα μου!!!!!

Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου!!!!

Να μπαίνεις σε αυτό το θέμα να ενθαρύνεις κι άλλες κοπέλες γιατί κι εσύ όπως κι εγώ γνωρίζουμε πόσο μεγάλη ανάγκη το έχουμε!!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα εμαθα για μια φιλη μου.τις ειχαν πει οτι ο κολπος της ηταν σπερματοκτονος.3 χρονια ετρεχε.φαρμακα σπερματεγχυσεις απογοητευσεις.ειναι εγκυος φυσιολογικοτατα.και στα δικα μας!!!

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια men tin ki. Εύχομαι μία πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι! (για αρχή, γιατί μετά θα ξαναευχηθώ να κάνεις και δεύτερο).

Χθες το πρωί έκανα λαπαροσκόπηση, δεν βρέθηκε τίποτα το πολύ ανησυχητικό, σήμερα το πρωί βγήκα και, να χτυπήσω ξύλο, είμαι μια χαρά.

Σε κανέναν μήνα θα κάνουμε εξωσωματική. Στην περίπτωσή μας είναι εξαιρετικά δύσκολο να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Δεν πειράζει. Χαίρομαι και ευγνωμονώ που η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο και μας κάνει να ελπίζουμε και εμείς, οι "κάτοχοι προβληματικών σαλπιγγών, μητρών και ωοθηκών". Εγώ είμαι στα 37. Κάποια στιγμή θα μου κάτσει και μένα, μωρέ! Θα γυρίσει ο τροχός....εύχομαι και στις υπόλοιπες φίλες που προσπαθούν, να έχουν το καλύτερο αποτέλεσμα οι προσπάθειες τους.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι φυσιολογικα?τι σου ειπε ο γιατρος?με το καλο παντως

 

Από που θες να αρχίσω, ήρθε η ώρα να μιλήσω :lol:

Κλειστές οι σάλπιγγες, η μία ωοθήκη σε μυστήρια θέση (άκρα αριστερά, κολλημένη στο έντερο), η μήτρα με κλίση προς τα δεξιά κλπ κλπ κλπ Πολλά από αυτά τα ξέραμε ήδη και με τη λαπαροσκόπηση τα επιβεβαιώσαμε. Ευτυχώς, η ενδομητρίωση δεν είναι σε μεγάλο βαθμό και με καθάρισε όσο μπορούσε και ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα και σύντομα! :D

Link to comment
Share on other sites

Από που θες να αρχίσω, ήρθε η ώρα να μιλήσω :lol:

Κλειστές οι σάλπιγγες, η μία ωοθήκη σε μυστήρια θέση (άκρα αριστερά, κολλημένη στο έντερο), η μήτρα με κλίση προς τα δεξιά κλπ κλπ κλπ Πολλά από αυτά τα ξέραμε ήδη και με τη λαπαροσκόπηση τα επιβεβαιώσαμε. Ευτυχώς, η ενδομητρίωση δεν είναι σε μεγάλο βαθμό και με καθάρισε όσο μπορούσε και ο γιατρός. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα και σύντομα! :D

 

Αφού έκανες λαπαροσκόπηση γιατί δεν σου τα διόρθωσαν;:o

Κι εγώ κλειστές σάλπιγγες, συμφήσεις, μία ωοθήκη την άλλη μου την είχα αφαιρέση πριν χρόνια και η σάλπιγγα κολλημένη στο έντερο, πολύποδες, ενδομητρίωση και κύστες.....κι όμως ΌΛΑ μου τα διόρθωσε και μετά την επέμβαση ήταν σίγουρος ότι θα μείνω έγκυος φυσιολογικά! Έτσι κι έγινε!!!

Δεν ξέρω τι άλλο έχεις πάντως αυτά που ήδη είπες διορθώνονται με μια απλή λαπαροσκόπηση!!! Δεν νομίζω να είχες κάτι παραπάνω από εμένα σωστά;;)

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Anna4,μην φοβασαι τιποτα.Αφου θα κανεις διαγνωστικη,μην εχεις φοβο.Σαν ενα απλο τεστ παπ ειναι.Θα νιωσεις καλυτερα οταν θα δεις τον εσωτερικο σου κοσμο,στην οθονη.Θα σου δειξει τις σαλπιγγες και τη μητρα απο μεσα.Αυτο! Καλη επιτυχια!

 

ουφ με εχει πιασει αγχος,σε ευχαριστω!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στο forum! Έχω την εξής απορία: ο γιατρός μου διέγνωσε ενδομητρίωση. Έκανα 1 τρίμηνη ένεση arvekap 11.25 την πρωτοχρονιά και άλλη μία τρίμηνη την 14η Απριλίου. Μέχρι και σήμερα 06/09/2010 δεν μου έχει έρθει περίοδος (σήμερα κλείνω την 148η ημέρα). Τί λέτε να φταίει? Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...