Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στεγνωτηριο


froufrou

Recommended Posts

Κορίτσια τα έχουμε πει πάααααρα πολλές φορές. Αν ανατρέξετε σε παλαιότερες σελίδες θα το δείτε.

 

Οι συσκευές 2 σε 1 δεν είναι τόσο αποδοτικές, έχουν μεγαλύτερη φθορά συν οτι για να πλύνεις και να στεγνώσεις ένα πληντύριο ρούχα θέλεις πόσες ώρες.....

 

Στέλλα μου θα απογοητεύσω αλλά σε όλα τα στεγνωτήρια τα νερά μαζεύονται σε ένα συρτάρι και απλά το αδειάζεις. Δεν είναι κάτι τρομερό. Διαφορετικά μπορείς να το συνδέσεις με την αποχέτευση.

Αν τα βάζετε στο πρόγραμμα για ευαίσθητα δεν θα τσαλακώνονται τόσο. Το μυστικό στο στεγνωτήριο είναι να βγάλεις τα ρούχα μόλις τελειώσει που είναι ακόμη ζεστά και να τα διπλώσεις, αλλιώς θέλουν σίδερο.

 

Προσωπικά σιδερώνω μόνο κάτι πουκάμισα, τραπεζομάντηλα και τέτοια....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω ενδιαφερομαι να παρω στεγνωτηριο αλλα εχω ηδη πλυντηριο και εχω χωρο απο πανω για ξεχωριστη συσκευη....αλλα γιατι οχι δυο σε ενα??? επισης ως τωρα δεν ειχα παρει στενγωτηριο γιατι λεγανε καποιες φιλες οτι χαλανε οι ινες απο τα ρουχα και τα φθειρει και οτι τα κανει τοσο στεγνα που μετα θελουν δεκα ωρες σιδερο αλλα εδω διαβασα οτι εχει διαφορα προγραμματα επισης κατι που δε μου αρεσε σε καποιες μαρκες λεει βγαζετε καθε φορα τα νερα απο ενα κουτακι δεν καταλαβα.....ας μας πει καποια κοπελα με σιγουρια μια καλη μαρκα που να μην εχει μπελαδες με νερα και τετοια ....και να εχει πολλα προγραμματα πχ να μην τα βγαλει κοκκαλο.....περιμενουμε!!!!!!!!!!

 

1ον. η συσκευη καπου πρεπει να μαζευει τα νερα που βγαζει απο τα ρουχαλακια που στεγνωνει.αρα τα μαζευει σε ενα συρταρι κ εμεις απλα το βγαζουμε κ το αδειαζουμε .υπαρχει η λυση να παρετε ενα ειδικο κιτ ΜΟΝΟ απο το service της εταιριασ κ να το συνδεσετε με την αποχετευση απευθειας.προσοχη!!!!δεν υπαρχει για ολες τις μαρκες.

 

2ον. το ποσο στεγνα θελουμε τα ρουχα το επιλεγουμε απο το προγραμμα που μας βολευει αλλα κ απο τον τυπο υφασματος.δεν γινετε ευπαθη να τα βαλετε σε προγραμμα για ανθεκτικα κ να τα γυριζει το στεγνωτηριο 2 ωρες κ να τα βγαλει ατσαλακωτα.

 

3ον . αυτο που καθαριζουμε πΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μετα απο καθε στεγνωμα ειναι το φιλτρο που συλλεγει τα χνουδια κ συνηθως βρισκετε στην πορτα του στεγνωτηριου.

 

αυτα προς το παρον οτι αλλο θετε ρωτηξτε!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

 

αχ χιλια ευχαριστω να εισαι καλα και σορρυ που ξαναρωτησα αλλα δεν εβγαλα ακρη χθες και διαβαζα 3 ωρες παλια μηνυματα.....σε ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

1ον. η συσκευη καπου πρεπει να μαζευει τα νερα που βγαζει απο τα ρουχαλακια που στεγνωνει.αρα τα μαζευει σε ενα συρταρι κ εμεις απλα το βγαζουμε κ το αδειαζουμε .υπαρχει η λυση να παρετε ενα ειδικο κιτ ΜΟΝΟ απο το service της εταιριασ κ να το συνδεσετε με την αποχετευση απευθειας.προσοχη!!!!δεν υπαρχει για ολες τις μαρκες.

 

Εγώ έχω στεγνωτήριο της Bosch, έχει τέτοιο κιτ? Γιατί από πίσω που κοιτάω τη συσκευή, δε μπορώ να φανταστώ ότι κάπου μπορεί μπει σωλήνας για την αποχέτευση...

Link to comment
Share on other sites

Καλη σου μέρα και καλώς ήρθες.

Εχω το ιδιο πληντηριο-στεγνωτηριο, αν δεις στο βιβλιο οδηγιων στο τελος εξηγει τι σημαινει το Η6. Εγω το έχω απο τον Σεπτέμβρη. Σε κάποια πλύση που ειχα βάλει πολλά ρούχα και πολλές πετσέτες, δεν μου τις έστυψε και το συμβολο που έβγαλε, σημαινε ότι λόγω υπερβολικού βάρους δεν στυβει. εβγαλα μερικά ρούχα και τα έστυψε μετά. Επίσης κάποια στιγμή, που έτυχε να εχω πολλές δυνατές συσκευές ανοιχτές, έπεσε το ρελέ και σταμάτησε να δουλεύει. τελικά είχε λιώσει ένα μικρό καλωδιάκι (δούλευε στο στέγνωμα τότε και είχα και πάνω του ένα στωματάκι αλλαξιέρας). Ηρθαν απο την εταιρεια το δι΄ρθωσαν, άλλαξαν και την ασφαλιούλα που είχε καει και προστατευει την συσκευη και όλα καλά. Σαν συσκευη την βρισκω καλή. δεν χρησιμοποιώ πολύ το στέγνωμα και όταν ειναι βάζω την πιο χαμηλή θερμοκρασία, γιατι κάτι ρούχα της μικρής, φούτερ του μπενετον, ειχανε μπει σε προγραμμα για φύλαξη. Τωρα μου βγάζει επίσης ενα περίεργο σύμβολο στο τέλος του στεγνώματος μόνο, το οποίο δεν ειναι στο βιβλίο, αλλά τα στεγνώνει κανονικά. θα τους πάρω να το δουν κάποια στιγμή.

Επίσης αυτό http://www.shopcenter.gr/προϊόντα/ΟικιακέςΣυσκευές/πλυντήρια-Στεγνωτήρια/ΕμπρόσθιαςΦόρτωσης/MIELEPW5065LP+PT5135C+HM1683411905.html

που έχετε βάλει παραπάνω κορίτσια δεν είναι μια μόνο συσκευή αλλά τρεις και μάλιστα επαγγελματικές, διευκρίνιση μήπως και κάποια ήθελα να προχωρήσει στην παραγγελια:D

 

Αγαπητή Natmanou, σε ένα τετράμηνο σου έβγαλε 3 βλάβες και βρίσκεις καλή τη συσκευή? Μακάρι να σου βγει καλή, αλλά εγώ πολύ προβληματίστηκα...

Εμένα (δόξα το Θεό) μου το αλλάξανε και πήρα το Hoover, που είδα ότι το έχουν πολλές εδώ μέσα, γλύτωσα και 200 ευρώ. Δεν έχω κάνει ακόμα πρώτη πλύση και ακόμα προσεύχομαι. Να το βάλει και η σύζυγος να πλύνει και κανένα ρούχο να δούμε πόσα πιάνει και αυτό.

Βρήκα και πολλές συμβουλές στις σελίδες από τις κατόχους του, οπότε έχω διάβασμα. Ευχαριστώ για όλα...

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή Natmanou, σε ένα τετράμηνο σου έβγαλε 3 βλάβες και βρίσκεις καλή τη συσκευή? Μακάρι να σου βγει καλή, αλλά εγώ πολύ προβληματίστηκα...

Εμένα (δόξα το Θεό) μου το αλλάξανε και πήρα το Hoover, που είδα ότι το έχουν πολλές εδώ μέσα, γλύτωσα και 200 ευρώ. Δεν έχω κάνει ακόμα πρώτη πλύση και ακόμα προσεύχομαι. Να το βάλει και η σύζυγος να πλύνει και κανένα ρούχο να δούμε πόσα πιάνει και αυτό.

Βρήκα και πολλές συμβουλές στις σελίδες από τις κατόχους του, οπότε έχω διάβασμα. Ευχαριστώ για όλα...

Γιώργος

αγαπητε Γιωργο κατ αρχην μπραβο σου που σκεφτηκες την γυναικα σου κ της πηρες τετοιο δωρο! κ ξανα μπραβο που κινησες διαδικασιες κ το αλλαξες χωρις να της επιρριψεις ευθυνες π.χ γκρινιαξες, εσυ το χαλασες....

εμενα ξερεις τι θα μου ελεγε ο δικος μου? απο την μουρμουρα σου χαλασε η συκευη!!!!:lol::lol::lol: κ το λεω επειδη ειπες οτι παραλιγο να σε χωρησει για το δωρο σου. δεν ξερουμε τι θελουμε ωρες ωρες τελκα!!!! παντα φιλικα:mrgreen:

ελπιζω να σας βγει καλο αυτο!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας και Καλή Χρονιά!

Θέλω να αγοράσω ένα πλυντήριο και ένα στεγνωτήριο και θα ήθελα την γνώμη σας μιας και οι περισσότερες εδώ μέσα έχετε ήδη.

Έκανα μια μικρή έρευνα και βαδίζω περισσότερο προς την Bosch ή την Siemens. Η Miele έίναι αρκετά ακριβή για τα δικά μου δεδομένα και οι άλλες μάρκες δεν έχουν στεγνωτήρια Ενεργειακής Κλάσης Α (αν δεν κάνω λάθος) το οποίο είναι το μόνο που κοιτάω σε πρώτη φάση.

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια μοντέλα και από πλυντήριο και από στεγνωτήριο γιατί είμαι εντελώς άσχετη με το είδος. Το Απρίλιο πρώτα ο Θεός, γίνομαι μανούλα και το πλυντήριο που είχα μέχρι σήμερα ήταν ένα παλιό μοντέλο μάρκας fourlis, το οποίο δεν γράφει καν σε τι στροφές στίβει...

Σας παρακαλώ βοηθήστε με για να καταλήξω σε μια καλή επιλογή. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε το πλυντήριο πόσες στροφές θα είναι καλό να έχει..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Το πλυντήριο πρέπει να έχει τουλάχιστον 1000 στροφές στυψίματος. Η Miele έχει στεγνωτήριο με 1000 ευρώ (αυτό πήρα). Ανάμεσα στη Bosch και τη Siemens θα σου προτείνω την τελευταία. Ο αδερφός μου πήρε 3 συσκευές Siemens πριν 5 χρόνια και σήμερα δεν έχει πρόβλημα με καμια. Αντίθετα εγώ πήρα 2 συσκευές Bosch (πριν 6-7 χρόνια) και μου έχουν βγάλει ελαττώματα και οι δυο. Πάντως έχω δει μοντέλα της Siemens ακριβότερα από της Miele! Κατά τη γνώμη μου η Μiele είναι σταθερή αξία (σε ποιότητα και όχι τόσο σε προηγμένη τεχνολογία) και αξίζει να επενδύσεις σε τέτοια συσκευή. Εγώ έβαλα 24 δόσεις για να το πάρω και να είναι Miele.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονέκτημα του στεγνωτηρίου ειναι το ρευμα που καταναλωνει!!!Και καταναλωνει οχι αστεια!Η διαφορα στον λογαριασμο θα ειναι αισθητη!Τα υπολοιπα ειναι ολα θετικα!

Εμενα μου λες! Το αισθανθηκαμε στον τελευταιο λογαριασμο! Ειδαμε και παθαμε να τον πληρωσουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

γτ ρε κοριτσια?εδω μεσα κοπελες ειπαν οτι δεν ειναι μεγαλη η διαφορα,και φιλες που εχουν(εγω δεν αξιωθηκα ακομη να παρω)δεν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα.μηπως παιζει ρολο η κλαση του στεγνωτηριου?Α,Β,Γ?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπητε Γιωργο κατ αρχην μπραβο σου που σκεφτηκες την γυναικα σου κ της πηρες τετοιο δωρο! κ ξανα μπραβο που κινησες διαδικασιες κ το αλλαξες χωρις να της επιρριψεις ευθυνες π.χ γκρινιαξες, εσυ το χαλασες....

εμενα ξερεις τι θα μου ελεγε ο δικος μου? απο την μουρμουρα σου χαλασε η συκευη!!!!:lol::lol::lol: κ το λεω επειδη ειπες οτι παραλιγο να σε χωρησει για το δωρο σου. δεν ξερουμε τι θελουμε ωρες ωρες τελκα!!!! παντα φιλικα:mrgreen:

ελπιζω να σας βγει καλο αυτο!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Θέλει να με χωρίσει γενικότερα γιατί θέλω να τις πάρω και πρέσα και φριτέζα actifry πήρα και tv lcd 42'' και ψηφιακή για να τραβάω τα παιδιά και wii για τα παιδιά και ...........

Τέλος πάντων, αυτή τη στιγμή το Hoover κάνει την πρώτη πλύση - στέγνωμα και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω τι κανω λαθος????????????

μου τα τσαλακωνει παααρα πολυ ομως.κουβαρι γινονται. τα τζην οι φορμες τα φανελακια . καλα δεν συζηταμε για σεντονια κ πουκαμισα.διαβαζω οτι εχετε γλιτωσει το σιδερωμα κ αγανακτω γιατι μου τα τσαλακωνει τοσο πολυ που τελικα δεν στρωνουν κ ουτε στην πρεσσα δεν μπορω να τα σιδερωσω κ τα κανω στην σιδερωστρα. θελω τελικα τον διπλασο χρονο σιδερωματος!

γκκρρρρρρρρ!!!!!!!!!! τα στεγνωνω στις 800- 900 στροφες κ βαζω προγραμμα πολυ δυνατο στεγνωμα για φυλαξη.το στεγνωτηριο το πηρα πριν 1 χρονο κ ειναι BOSCH.

Πειτα καμμια συμβουλη, please!

 

Και εγω BOSCH έχω, εδώ και ένα χρόνο και είναι μια από τα ίδια. Τσαλακωμένα σχεδόν όλα, πάρα πολύ (εκτός από φλις και κάποια φούτερ) και αν επιλέξω κάτι άλλο εκτός από το δυνατό πρόγραμμα βγαίνουν νωπά και λίγο καλύτερα στο τσαλάκωμα.... Το χρησιμοποιώ τελικά μόνο όταν είναι ανάγκη γιατί ο καιρός είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Θέλει να με χωρίσει γενικότερα γιατί θέλω να τις πάρω και πρέσα και φριτέζα actifry πήρα και tv lcd 42'' και ψηφιακή για να τραβάω τα παιδιά και wii για τα παιδιά και ...........

Τέλος πάντων, αυτή τη στιγμή το Hoover κάνει την πρώτη πλύση - στέγνωμα και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Γιώργος

 

 

Λοιπόν Γιώργο,

η actifry ΦΟΒΕΡΗ!!!! Δεν παίζεται! Κάθε φορά που τη χρησιμοποιώ θέλω να κάνω τούμπες. Οχι μόνο για τις πατάτες, αλλά και για τα υπόλοιπα που έχεις τη δυνατότητα να κάνεις εκεί.

Η πρέσα ........ ανάλογα την πρέσα που θέλει. Εγώ έχω το juro-pro με τη σιδερώστρα με την τουρμπίνα και είναι πολύ καλό σύστημα σιδερώματος.

Το wii το έχω, και είναι ωραίο και για μεγάλους και για παιδιά και είναι μια ωραία απλή όμως γυμναστική για το σπίτι.

Η ψηφιακή .......κάμερα φαντάζομαι πως εννοείς, είναι πολύ εξυπηρετική. Μόνο σε μια καρτούλα όλα, ούτε cdάκια να αντιγράφεις ούτε τίποτα.

 

Και τέλος η tv lcd 42'' .....κι εμείς πήραμε επειδή χάλασε η παλιά μας και είναι μια χαρά.

 

Αυτά........ όπως κατάλαβες.....προτείνω να μη το δείξεις αυτό στη γυναίκα σου γιατί είναι κλειστά και οι δικηγόροι σήμερα.

00020468.gif

 

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Θέλει να με χωρίσει γενικότερα γιατί θέλω να τις πάρω και πρέσα και φριτέζα actifry πήρα και tv lcd 42'' και ψηφιακή για να τραβάω τα παιδιά και wii για τα παιδιά και ...........

Τέλος πάντων, αυτή τη στιγμή το Hoover κάνει την πρώτη πλύση - στέγνωμα και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Γιώργος

 

Γιώργο, η actifry είναι φοβερή, αλλά τουλάχιστον πάρτην από το άμαζον (https://www.amazon.co.uk/Tefal-ActiFry-Low-Electric-Fryer/dp/B000T76UOE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1294343788&sr=8-1)

ώστε να γλιτώσεις χρήματα για να πάρεις και τα άλλα...;)

Link to comment
Share on other sites

παιδακια μας ηρθε το τετραμηνιαιο ρευμα αυγουστος-δεκεμβρης με κλιματιστικο στο φουλ και το στεγνωτηριο 240ε.

ο συζυγξ λεει ειναι οκ! τι λετε?

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ την πρέσα την πιο άχρηστη αγορά που υπάρχει. Μου έκαναν δώρο την singer 3 σε 1 και την χρησιμοποίησα μόνο μια φορά και με την πρώτη χρήση πίεσα περισσότερο το καπάκι έσπασε ένα ματζαφλάρι και την έτρεχα στην αντιπροσωπεία για φτιάξιμο. Χρειάζεται πολύ νερό απιονισμένο, βγάζει πολύ ατμό και το καλοκαίρι ξεβρακώνεσαι για να σιδερώσεις, πιάνει πολύ χώρο και δεν μπορείς να την μετακινείς από δω και από κει, ειδικά εάν στο σημείο που την έχεις δεν υπάρχει κλιματιστικό για να δροσιστείς λιγάκι. Μου τη σπάει που δεν μπορώ να σιδερώσω παντελόνια και πουκάμισα, γιατί αν πέσει το καπάκι και δεν έχεις στρώσει καλά το παντελόνι του κάνεις και 2ρη τσάκιση και ο άντρας μου θα τρελαθεί από τη χαρά του να πάει στη δουλειά με διπλοτσάκιση. Επίσης τις ζάρες από το στύψιμο δεν τις εξαλείφει. Μόνο πετσέτες έκανε καλά.

Την έχω βάλει πατάρι, το έχω καταχαρεί, ελευθερωσα το χώρο μου, έχω ένα εκπληκτικό σίδερο delonghi εδώ και 4 χρόνια που το αγόρασα 32 ευρώ από το πρακτικερ το έχω καταχαρεί, σιδερώνει απίστευτα και μετακινώ την σιδερώστρα σε όποιο σημείο του σπιτιού θέλω και κάνω κολαριστά πουκάμισα και όχι με ζάρες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Γιώργο,

η actifry ΦΟΒΕΡΗ!!!! Δεν παίζεται! Κάθε φορά που τη χρησιμοποιώ θέλω να κάνω τούμπες. Οχι μόνο για τις πατάτες, αλλά και για τα υπόλοιπα που έχεις τη δυνατότητα να κάνεις εκεί.

Η πρέσα ........ ανάλογα την πρέσα που θέλει. Εγώ έχω το juro-pro με τη σιδερώστρα με την τουρμπίνα και είναι πολύ καλό σύστημα σιδερώματος.

Το wii το έχω, και είναι ωραίο και για μεγάλους και για παιδιά και είναι μια ωραία απλή όμως γυμναστική για το σπίτι.

Η ψηφιακή .......κάμερα φαντάζομαι πως εννοείς, είναι πολύ εξυπηρετική. Μόνο σε μια καρτούλα όλα, ούτε cdάκια να αντιγράφεις ούτε τίποτα.

 

Και τέλος η tv lcd 42'' .....κι εμείς πήραμε επειδή χάλασε η παλιά μας και είναι μια χαρά.

 

Αυτά........ όπως κατάλαβες.....προτείνω να μη το δείξεις αυτό στη γυναίκα σου γιατί είναι κλειστά και οι δικηγόροι σήμερα.

00020468.gif

 

 

Το Wii & την 42'' τα πήρα πέρυσι τα Χριστούγεννα :-D. Την ψηφιακή (ενός χρόνου θέλω να την αλλάξω) και την πρέσα δεν την παίρνω 1ον γιατί θα με χωρίσει :( (όχι άλλα έξοδα λέει) και 2ον γιατί με έπεισε η eliana_1976_.

Κουφετάκι, σιγά σιγά τον σύζυγο μην τον εξαγριώσεις.....;)

fragola ευχαριστώ για την υπόδειξη :idea:, πολύ καλή η τιμή της:cool:, αλλά ψάχνω για την μεγαλύτερη, με τον κάδο που χωράει 1,5 κιλό (4 τα πιτσιρίκια βλέπεις)

 

To Hoover, μόλις τελείωσε την πρώτη ολοκληρωμένη πλύση + στέγνωμα, αλλά παρατήρησα ότι ενώ είχα 1400 στροφές και μισό κάδο (5 κιλά περίπου) τα ρούχα ήταν πολύ υγρά στα 90 λεπτά στεγνώματος. Πρόσθεσα άλλα 30' και στεγνώσανε τα περισσότερα, αλλά πάλι κάποια κρατούσαν. Θα συνεχίσω τα πειράματα και θα σας γράψω και διαφορές με το Morris που το δούλεψα 3 μέρες...

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το πλυντήριο πρέπει να έχει τουλάχιστον 1000 στροφές στυψίματος. Η Miele έχει στεγνωτήριο με 1000 ευρώ (αυτό πήρα). Ανάμεσα στη Bosch και τη Siemens θα σου προτείνω την τελευταία. Ο αδερφός μου πήρε 3 συσκευές Siemens πριν 5 χρόνια και σήμερα δεν έχει πρόβλημα με καμια. Αντίθετα εγώ πήρα 2 συσκευές Bosch (πριν 6-7 χρόνια) και μου έχουν βγάλει ελαττώματα και οι δυο. Πάντως έχω δει μοντέλα της Siemens ακριβότερα από της Miele! Κατά τη γνώμη μου η Μiele είναι σταθερή αξία (σε ποιότητα και όχι τόσο σε προηγμένη τεχνολογία) και αξίζει να επενδύσεις σε τέτοια συσκευή. Εγώ έβαλα 24 δόσεις για να το πάρω και να είναι Miele.

 

Bosch+siemens= όμιλος BSH

Που σημαίνει pitsos,Bosch,siemens,neff,gaggenau

Bosch+Siemens απο πιοτητα κατασκευής ολοιδια......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στεγνωτήριο της Bosch, έχει τέτοιο κιτ? Γιατί από πίσω που κοιτάω τη συσκευή, δε μπορώ να φανταστώ ότι κάπου μπορεί μπει σωλήνας για την αποχέτευση...

 

Άμα σου πω ότι κ γω Bosch έχω κ δεν αξιωθηκα η γαιδαρα ναρωτησω αν υπάρχει γτ το θέλω θα με πιστέψεις ???:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

φετος που μετακομισα σε ενα μικροτερο σπιτι αναγκαστηκα να βγαλω το στεγνωτηριο στο μπαλκονι.ετσι εδωσα το δικο μου(candyστην μαμα και πηρα το δικο της(hoover 32 ετων)το ρευμα πανω κατω ειναι το ιδιο(ετσι κι αλλιως μας εχει γ@@@σει η δεη)οσον αφορα το στεγνωμα σε 1 ωρα ειναι ετοιμα-εκτος κι αν παραγεμισω τον καδο οποτε θα παρει λιγο παραπανω.το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι δεν μαζευει τους υδρατμους....τους φυσαει εξω απο την πορτα οπου ειναι και το φιλτρο.

το candy ειναι οικονομικο και δεν μπορω να πω οτι ειχα παραπονο και απο αυτο απλο και λειτουργικο.

θεωρω οτι τα 2 σε 1 θελουν μεγαλη προσοχη στο γεμισμα του καδου, να μην παραφορτονωνται

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω τι κανω λαθος????????????

μου τα τσαλακωνει παααρα πολυ ομως.κουβαρι γινονται. τα τζην οι φορμες τα φανελακια . καλα δεν συζηταμε για σεντονια κ πουκαμισα.διαβαζω οτι εχετε γλιτωσει το σιδερωμα κ αγανακτω γιατι μου τα τσαλακωνει τοσο πολυ που τελικα δεν στρωνουν κ ουτε στην πρεσσα δεν μπορω να τα σιδερωσω κ τα κανω στην σιδερωστρα. θελω τελικα τον διπλασο χρονο σιδερωματος!

γκκρρρρρρρρ!!!!!!!!!! τα στεγνωνω στις 800- 900 στροφες κ βαζω προγραμμα πολυ δυνατο στεγνωμα για φυλαξη.το στεγνωτηριο το πηρα πριν 1 χρονο κ ειναι BOSCH.

Πειτα καμμια συμβουλη, please!

 

Κι εγω της BOSCH εχω και εδω και 4 χρονια εχω ξεχασει το σιδερωμα!!!

Αυτο που στην αρχη εκανα εγω λαθος και τα εβγαζε τσαλακωμενα.....εβαζα και σεντονια μαζι με τα ρουχα!!!Μυλος.....πολυ τσαλακωμα!!!

Ετσι δεν ξαναεβαλα ποτε τα σεντονια στο στεγνωτηριο συν οτι κοιταω να βγαλω τα ρουχα την στιγμη που τελειωνει το προγραμμα ,γιατι αλλιως οταν μενουν μεσα απο τους υδρατμους νωπιζουν και....τσαλακωνουν!!!

Για κοιτα και αυτο....μηπως βαζεις κι εσυ τα σεντονια/τραπεζομαντηλα....ολα μαζι!!!

Link to comment
Share on other sites

του τα δειξα και γελασε.......γτ?!!!!!!!!!!παντος εγω εχω εδω και 18χρονια την singer την πρεσσα και δεν την αλλαζω με τπτ.σιδερωνω σουμπιτο ωχτακοσια πλυντηρια ευτυχως δεν εχουμε πολλα πουκαμισα,καλα παντελονια με ραφες,ουτε μια στο εκατ.,οποτε με βολευει καποια ρουχα που οντος δεν μπορεις να τα πατησεις τα μαζευω και τα σιδερωνω με το απλο σιδερο.ομως το καλοκαιρι μπαλκονακι καφεδακι και να σου να φευγουν τα βουνα απο ρουχα,...χαλαρα!!επεσε και μια φορα απο τα χερια του συζηγου και εκανε κανα 6μηνο να την φτιαξει(ειναι πολυτεχνιτης)και ακομη το θυμαμε δραματικα.εδω η κολλητη μου φερνει τα σεντονια της και τα πρεσαρει βρε!!αν ομως ειχα ενα στεγνωτηρα μονο το απλωμα που θα γλυτωνα θα ημουν υπερ ευχαριστημενη.θα δειχνω την λιστα του γιωργου και θα λεω συνεχεια τι ζηταω βρε εγω?ενα στεγνωτηρουλη Α+ και για οικονομια αχ!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

κουφετακι μου, τα γραφεις πολυ ομορφα...σου ευχομαι να τον πεισεις τον αντρουλη σου!!!εγω μετα τη του στεγνωτηριου εποχη σιδερωνω...τιποτα....παντως αν δε με ενδιεφερε η στηλη και εγω το σιεμενς Α+ θα αγοραζα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...