Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΠΝΙΕΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

ntinti δεν εχω περασει απο την βδομαδα σου αλλα προσπαθω να φανταστω πως εισαι!πλησιαζεις ομως κανε λιγακι υπομονη ακομα!εγω παντως θα ηθελα παρεα στις αυπνιες μου!γιατι κ πονας κ δεν μπορεις να κοιμηθεις κ εισαι μονη ειναι δυσκολο!

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ntinti δεν εχω περασει απο την βδομαδα σου αλλα προσπαθω να φανταστω πως εισαι!πλησιαζεις ομως κανε λιγακι υπομονη ακομα!εγω παντως θα ηθελα παρεα στις αυπνιες μου!γιατι κ πονας κ δεν μπορεις να κοιμηθεις κ εισαι μονη ειναι δυσκολο!

 

Δεν είναι τόσο ότι πονάς,είναι ότι νιώθεις ότι δεν σε χωράει ο τόπος...στριμώχνεται το μωρό,ζορίζεσαι εσύ...είναι καιρός να βγει και το νιώθεις,τα περιθώρια στένεψαν και απλά κάνετε και οι δύο υπομονή για να περάσει το απαραίτητο διάστημα...τώρα όλα τα παρελκόμενα είναι μέσα στο πρόγραμμα...πόνος στους γοφούς ή και στη μέση (εγώ για ποικιλία τα έχω και τα δύο),καούρες αν είναι ψηλα η κοιλιά (αυτό ευτυχώς δεν το είχα ποτέ), δυσκολία στην κίνηση και ζέστηηηηη....

 

το παίρνεις απόφαση,εγκαταλείπεις το συζυγικό κρεβατάκι και κόβεις βόλτες στο διάδρομο,ή ανακάθεσαι και παίρνεις ένα βιβλίο να διαβάσεις,ή ακούς ράδιο..αααα ωραία παρέα μέσα στην νύχτα,πίστεψε με...έχει κάτι ωραίες εκπομπές...αν βρεθείς στην ανάγκη πες μου να σου πω τι να ακούς :D:D;-):wink:;-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χθες παλι κοιμηθηκα 12 κ 4.30 που ξυπνησα μετα παλι υπνος τελοσ.

εσεισ κοιμαστε τα μεσημερια? Γιατι εγω κοιμαμαι σπανια κ το πολυ μια ωρα..

Σερνομαι τη μερα ..

ελπιζω να μην ειμαι κομματια κ τη μερα του τοκετου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Κορίτσακια λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε!!

Κι εγώ κοιμάμαι κατά τις 11-12 αλλά όταν ξυπνησω για τουαλέτα αντε μετά να βολευτώ. Με πονάει η μέση, γυρνάω δεξία και αριστερά για να βολευτώ, ο μικρός στριφογυρνάει και φοβάμαι μην τον πιέζω...ανάσκελα νιώθω ότι πνίγομαι!! Ζεσταίνομαι ακόμα κι αν εχω αναμμένο το κλιματιστικό, ότι να΄ναι δηλαδη!!

Υπομονή σε όλες μας...

Αααα και για μεσημεριανό υπνο?? Ελαχιστες φορές αν κατάφερα να κοιμηθω εστω και λίγο!!

bunbunadg20110712_2_O+prigkipas+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε εγω πως θα ειμαι τοτε!εχω διαβασει παρα πολλα βιβλια απο την μερα που εμεινα εγκυος ,δεν ξερω γιατι με επιασε η φιλομαθεια ,αφου ο αντρας μου λεει σε λιγο θα τρεφεσαι με τις σελιδες απο τα βιβλια!α! κ συν ολα αυτα σπουδαζω ταυτοχρονα κ διαβαζω κ εκεινα τα βιβλια!εχω κ εξεταστικη τωρα!! :/τελοςπαντων...εγω κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι η λεξη ροχαλητο σας λεει κατι;;;εγω δεν εχω προβλημα με τον υπνο αλλα ο αγαπημενος μου αντρουλης καθε βραδυ δινει συναυλιες κ με εκνευριζει αφανταστα!

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν εχω προβλημα με τον υπνο αλλα ο αγαπημενος μου αντρουλης καθε βραδυ δινει συναυλιες κ με εκνευριζει αφανταστα!

 

ααααααααααχχχχχ......πικρή και πονεμένη ιστορίααααααα.........

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα με αυτή την ζέστη τα εχς δει όλα!!!!!!!!!!Εκτός ότι δεν κοιμαμαι καλα την νύχτα γιατι πίνω χάπια για τις συσπάσεις και πρέπει να σηκώνομαι, τώρα εχουμε και τον κάυσωνα!!!!!!!!!!!!Γυρνάω από και από εκεί!!!!Τον προγούμενο μήνα έβαζα ένα μαξιλάρι ανάμεσα στο κρεβάτι αι την κοιλία!!!!!!!!Τώρα όμως δέν παλεύεται!!!!!!!ΖΚαι είμαι ακόμα στην 32 εβδομάδα!!!!!!!!Υπομονή σ' όλες!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου αυπνίες κορίτσια τώρα συνοδεύονται και από βράσιμο....είμαι στην 36η εβδομαδα και ΣΚΑΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!

έχω που έχω τις αυπνίες ,αν μέσα στην νύχτα για κάποιο λόγο ξυπνήσω - και ο ύπνος που κάνω είναι της πεταλούδας - μετά όχι απλά δεν κοιμάμαι,αλλά δε με βολεύει η κοιλιά,γυρίζω πότε από το ένα πλευρό και πότε από το άλλο με αποτέλεσμα - κάνει που κάνει ζέστη - το στρώμα να αρχίζει να ζεσταίνεται σε σημείο βρασμού , να πυρώνουν τα σεντόνια, και στο τέλος να με βρίσκεις όρθια ( σημειωτέων με φοβερό πόνο στους γοφούς μέσα στα κόκκαλα της λεκάνης από το βάρος της κοιλιάς που είναι χαμηλά ) να κόβω βόλτες με ένα χαρτί στο χέρι για να κάνω αέρα ... και είτε να κουτσαίνω από τον πόνο είτε να ανακάθομαι στο στρώμα και να κουνάω τα πόδια μου από τα νεύρα μου....:twisted::twisted:

 

οπότε το παίρνω απόφαση,συκώνομαι,πίνω λίγο νερό και με μισόκλειστα μάτια (γιατι και καλά θα πάω πάλι για ύπνο ,εεε να μην ξυπνήσω και τελείως!!:shock::shock::shock:) πάω και κάθομαι....στον υπολογιστή!!:shock::cool::cool::cool:

 

κατά τα άλλα όλα καλά μωρέ...!! κυριλέ!:-):-):-)

 

 

βρε κοριτσι τι μου θυμισες,γεννησα 12/08 καταλαβαινεις τι ζεστη εφαγα,:rolleyes:

το τελευταιο διμηνο ειχα παρει και πολλα κιλα ημουν σα το θωρηκτο ολο το βραδυ δε κοιμομουν στη κυριολεξια αναβα ολα τα κλιματιστικα του σπιτιου ,ειχα παρει μια βενταλια παραλληλα ,ετρωγα αλομα μωσαικο και εβλεπα τις τρεις χαριτες.ολα τα επεισοδια ειχα δει.:P

ο αντρουλης μου κοιμοταν με χειμωνιατικη πυτζαμα και ειχε συναχωθει ψυξη το σπιτι.:lol:

αφου ολοι οι φιλοι μου ελεγαν οτι θα ανεβουν οι οικολογοι στον 6 να μου ξηλωσουν τα κλιματιστικα.

πολυ αυπνοια παντως μεχρι να βολευτω ηθελα τουαλετα και μετα παλι τα ιδια,οποτε προτεινω παγωτακι και τρεις χαριτες:lol::lol::lol:

με το καλο σε ολες καλη λευτερια:!:

Link to comment
Share on other sites

marina19 άστο τι γίνεται....ξεκινάει από το κλασσικό πφφφφ...ππφφφφ.....και καταλίγει σε χορωδία Τυπάλδου....:shock::shock::shock: ευτυχώς όχι κάθε βράδυ...

όσο και αν προσπάθησα να τον σκουντήσω μέσα στην νύχτα να γυρίζει πλευρό,γιατί ανάσκελα ροχαλίζει πολύ,όσο και αν μούγκρισα και αν σκούντισα...η λύση είναι μία και μοναδική..να φεύγω από το κρεββάτι και να κοιμάμαι σε ένα άλλο που έχουμε!! άλλη λύση δεν υπάρχει...έχω και τον ύπνο ελαφρύ,δεν μπορώ να κοιηθώ και έυκολα αυτό το διάστημα,έχω και τον μπέμπη που πλέον δεν χωράμε ο ένας μέσα στον άλλο και αλληλοστριμοχνώμαστε,έχω την ζέστη να τρέχει ο ιδρώτας ποτάμι...έχω και το ροχαλιτό...εεεεε πάει πολύ!! και η πλάκα είναι ότι με το που φεύγω....γυρίζει μπρούμιτα!! μα επίτηδες το κάνεις μωρέ ? του λέω...όχι αλλά βλέπεις απλώνεται....αν απλώνεται μία εκεινος εγώ τι πρέπει να κάνω?? να ξεδιπλώνω την κοιλιά και να την ξαναμαζεύω το πρωί!:D:D γιαυτό σου λέωω..εσωτερική μεταγραφή στο διπλανό κρεβάτι...!και όταν γεννηθεί ο μπεμπης...αναγκαστικά αλλαγή βάρδιας....εκείνος θα μετακομίζει!για όσο και για όποτε χρειαστεί!τι να κάνουμε,σκόπος είναι και η ξεκούραση όχι μόνο οι αγκαλίτσες στον ύπνο γιατί καλες και αυτές αλλά αν έχεις ενα πφφφ πφφφφ γρρρρ μέσα στα αυτιά σου,δεν σε χωράει ο τόπος από τα νεύρα εκείνη τη στιγμή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσι τι μου θυμισες,γεννησα 12/08 καταλαβαινεις τι ζεστη εφαγα,:rolleyes:

το τελευταιο διμηνο ειχα παρει και πολλα κιλα ημουν σα το θωρηκτο ολο το βραδυ δε κοιμομουν στη κυριολεξια αναβα ολα τα κλιματιστικα του σπιτιου ,ειχα παρει μια βενταλια παραλληλα ,ετρωγα αλομα μωσαικο και εβλεπα τις τρεις χαριτες.ολα τα επεισοδια ειχα δει.:P

ο αντρουλης μου κοιμοταν με χειμωνιατικη πυτζαμα και ειχε συναχωθει ψυξη το σπιτι.:lol:

αφου ολοι οι φιλοι μου ελεγαν οτι θα ανεβουν οι οικολογοι στον 6 να μου ξηλωσουν τα κλιματιστικα.

πολυ αυπνοια παντως μεχρι να βολευτω ηθελα τουαλετα και μετα παλι τα ιδια,οποτε προτεινω παγωτακι και τρεις χαριτες:lol::lol::lol:

με το καλο σε ολες καλη λευτερια:!:

 

χαχαχαχαχαχαχαχααχα! με την ζέστη είναι τραγική η κατάσταση...! παγωτάαακι...αααχχχ και σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πέσει με τα μούτρα!ευτυχως γενικά κιλά δεν παιρνω εύκολα και είμαι σε καλή κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

ntinti ακριβως τα ιδια περναω κ εγω λες κ περιεγραφες την δικη μου ιστορια...πφφφ πφφφ κ μετα κομπρεσερ,ανα διαστηματα σταματαει κ ξαφνικα ξαναρχιζει κ τρομαζω μολις τρομαζω εγω παταει κ μια κλοτσια ο σπιρτουλης μου!μεετα καταουριεμαι κ μετα μεχρι να ξαναπαω στο κρεβατι εχει απλωθει ο πασας (ο αντρουλης μου)κ αντε να τον κουνησεις!κ πως γινεται καθε φορα να καταληγει ανασκελα που οπως λες κ εσυ ανασκελα το ροχαλητο δεν υποφερεται!μια μερα ομως νευριασα τοσο πολυ που τον σηκωσα κ τν πηγα στον καναπε κ το πρωι μου λεει ειχες ενα βλεμα το βραδυ που τρομαξα ,μαλλον ροχαλισα πολυ ε;κ λεω α μπα μη το λες !!!!μεχρι κ ο μπεμπης παραπονα εκανε για διαταραξη κοινης ησυχιας!δεν πειραζει ομως θα ερθει η μερα της δικαιωσης ,εκινη η μερα που αθ ξυπναει κ αυτος απο το κλαμα του μωρου!!! (κ εγω φυσικα)αλλα μεχρι τοτε ας με αφησει να χορτασω υπνο!εχουμε το θεματακι με το τσιγαρο που καπνιζει κ δεν μπορω να τον πλησιασω λογω μποχας...εχουμε κ το ροχαλητο ,ολο ποιο μακρια με στελνεις του λεω!!

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα μπει στον 8ο βρυκολακιαζα καθε βραδυ. Σηκωνομουν στις 2 και κοιμομουν ξανα στις 6. Τριγυρνουσα στο σπιτι, χαζευα στο ιντερνετ. Χαλια. Αφηστε τις ξινιλες, τις καουρες κτλ. Και ετρωγα μονο κορν φλεικς με γαλα το απογευμα για να μην εχω προβλημα το βραδυ και δεν μπορω να κοιμηθω απο το στομαχι.. και δεν συζητω για τον ορθιο υπνο. Ορθη γωνια στο κρεβατι. Δεν μπορουσα να ξαπλωσω για να κοιμηθω γιατι δεν βολευομουν. υπομονη κοριτσια. Μετα να δειτε βρυκολακιασμα μεχρι να σταματησει το μωρο να ξυπναει για γαλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

marina19 άστο τι γίνεται....ξεκινάει από το κλασσικό πφφφφ...ππφφφφ.....και καταλίγει σε χορωδία Τυπάλδου....:shock::shock::shock: ευτυχώς όχι κάθε βράδυ...

όσο και αν προσπάθησα να τον σκουντήσω μέσα στην νύχτα να γυρίζει πλευρό,γιατί ανάσκελα ροχαλίζει πολύ,όσο και αν μούγκρισα και αν σκούντισα...η λύση είναι μία και μοναδική..να φεύγω από το κρεββάτι και να κοιμάμαι σε ένα άλλο που έχουμε!! άλλη λύση δεν υπάρχει...έχω και τον ύπνο ελαφρύ,δεν μπορώ να κοιηθώ και έυκολα αυτό το διάστημα,έχω και τον μπέμπη που πλέον δεν χωράμε ο ένας μέσα στον άλλο και αλληλοστριμοχνώμαστε,έχω την ζέστη να τρέχει ο ιδρώτας ποτάμι...έχω και το ροχαλιτό...εεεεε πάει πολύ!! και η πλάκα είναι ότι με το που φεύγω....γυρίζει μπρούμιτα!! μα επίτηδες το κάνεις μωρέ ? του λέω...όχι αλλά βλέπεις απλώνεται....αν απλώνεται μία εκεινος εγώ τι πρέπει να κάνω?? να ξεδιπλώνω την κοιλιά και να την ξαναμαζεύω το πρωί!:D:D γιαυτό σου λέωω..εσωτερική μεταγραφή στο διπλανό κρεβάτι...!και όταν γεννηθεί ο μπεμπης...αναγκαστικά αλλαγή βάρδιας....εκείνος θα μετακομίζει!για όσο και για όποτε χρειαστεί!τι να κάνουμε,σκόπος είναι και η ξεκούραση όχι μόνο οι αγκαλίτσες στον ύπνο γιατί καλες και αυτές αλλά αν έχεις ενα πφφφ πφφφφ γρρρρ μέσα στα αυτιά σου,δεν σε χωράει ο τόπος από τα νεύρα εκείνη τη στιγμή!

 

Κοριτσακια δοκιμαστε τα αυτοκολλητα που ειναι για τη μυτη για το ροχαλητο....Εγω σωθηκα!!!Πριν κοντευα να τρυπησω τα τυμπανα μου με τις ωτοασπιδες και παλι ετρεμε το κρεβατι απο το ρεσιταλ...Μετα απο καμια βδομαδα που αρχισε να τα χρησιμοποιει δεν ακουγεται τιποτα!!!:-D

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ε ;ωστε κανει δουλεια;θα το παρω εννοειται μπας κ σωθω!

 

Κι εγω δεν το πιστευα αλλα με λυπηθηκε και πηγε και τα πηρε μονος του...Τις πρωτες μερες δεν ειχε καμια τρελλη διαφορα αλλα μετα σταματησε να ροχαλιζει σχεδον τελειως...Απλα υπαρχουν νουμερα και πρεπει να παρεις το σωστο για να κανει δουλεια...Σου ευχομαι να λειτουργησει!!:-D

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα ενα σπρευ εβαζε και δεν εκανε και πολλα πραγματα η κανα βραδυ το ξεχνουσε.εκανε εγχειρηση εβγαλε αμυγδαλες σταφυλη και κρεατακια.υσηχασα για 1 μηνα και μετα ξαναρχισε.τι στο καλο ξαναφυτρωσανε?η γιατρος ειχε πει οτι γλυτωσαμε για παντα αλλα μπουρδες.θα παρω και αυτοκολητα να δοκιμασουμε αν και το ροχαλητο του ειναι μια παρεα.με τοση αυπνια μετραω ποσα ροχαλητα ριχνει το λεπτο και μου περναει η ωρα που καθομαι στο κρεβατι σαν τον κουκο....:D

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! doom να σαι καλα με εκανες κ γελασα!απο τη μια καλο ειναι να το βλεπεις ετσι γιατι αλλιως τα νευρα κροσια!το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω προβλημα με τον υπνο (ειχα μονο για κανα 2 μερες)πλεον νυσταζω κανονικοτατα,αλλα.... ηχορυπανση tattoo τι εννοεις εχει νουμερα;κ με βασει τι διαλεγεις το σωστο νουμερο;

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! doom να σαι καλα με εκανες κ γελασα!απο τη μια καλο ειναι να το βλεπεις ετσι γιατι αλλιως τα νευρα κροσια!το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω προβλημα με τον υπνο (ειχα μονο για κανα 2 μερες)πλεον νυσταζω κανονικοτατα,αλλα.... ηχορυπανση tattoo τι εννοεις εχει νουμερα;κ με βασει τι διαλεγεις το σωστο νουμερο;

 

εχει νουμερα αναλογα με το μεγεθος της μυτης...:-D

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 months later...

κοριτσια καλησπερα. ειμαι 24 εβδομαδων, και εδω και 10 μερες περιπου εχω μεγαλο θεμα με τον υπνο. κοιμαμαι γυρω στις 12 και 7 η ωρα ειμαι στο ποδι. βεβαια η αληθεια ειναι οτι ακουω το ξυπνητηρι του αντρα μου η οποιοδηποτε αλλο θορυβο απο το κατω πατωμα, και μετα οσο και αν νυσταζω δεν μπορω να ξανακοιμηθω. με πιανει υπερενταση αρχιζω να σκεφτομαι διαφορα, και ο υπνος αντε γεια! το μεσημερι δε ενω κοιμαται και η μικρη μου(3 ετων) και επικρατει απολυτη ησυχια εγω δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα. μεχρι και πριν απο 10 μερες κοιμομουν μια χαρα μεσημερι-βραδυ. τι να κανω? τα νευρα μου! και να πω οτι δεν νυσταζω...

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Μαρία, τον 7ωρο ύπνο εσύ τον λες αϋπνία; Συγγνώμη που σε ρωτάω, αλλά όταν διάβασα τον τίτλο του μηνύματός σου νόμιζα ότι κοιμάσαι 2-3 ώρες κάθε βράδυ, ή ότι σηκώνεσαι κάθε 2 ώρες για τουαλέτα. Νομίζω ότι ένα 7ωρο είναι μια χαρά. Εγώ γενικά είμαι τύπος που κοιμάμαι 7-8 ώρες, και είχα πραγματικές αϋπνίες στην εγκυμοσύνη ( δεν μπορούσα να κοιμηθώ πριν τις 3 το βράδυ κλπ). Δηλαδή μέχρι ποια ώρα θα ήθελες να κοιμάσαι; Ίσως το σώμα σου ξεκουράζεται στις 7 ώρες και δεν χρειάζεται παραπάνω ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...