Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαδικασίες χορήγησης φαρμάκων εξωσωμ. από ΟΠΑΔ


Recommended Posts

Απορια: ποσο κοστιζουν τα φαρμακα της εξωσωματικης, να τα πληρωσουμε χωρις να περασουν απο εγκριση; Ενας γιατρος μου εγραψε πρωτοκολλο ανταγωνιστων-δεν ξερω τι ειναι και menopur. Ποσο κανουν αραγε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 159
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 28 δημοσιεύσεις

  • kathi

    kathi 25 δημοσιεύσεις

  • vasfa

    vasfa 20 δημοσιεύσεις

  • kat76

    kat76 14 δημοσιεύσεις

vasfa ta dika mou kanoun 1800 :( xwris na ta grapsw. Ta menopur kanoun 250 oi 10 kai 125 oi 5.

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλη μου! Ρωταω λες και τα εχω!! Αλλα αν με σκασουν και πολυ θα παρω δανειο! Δεν πιστευω την ατυχια μου με τα κωλοταμεια. Ειχαμε το καλυτερο ταμειο και καταντησαμε ζητιανοι, να εξαρτωμαστε απο τον καθε ανωμαλο θεσιτη!!!! Οσο σκεφτομαι πως με αντιμετωπισε ο μ.....ς του ΙΚΑ σημερα με πιανει συγκρυο με αυτους της επιτροπης. Θα στειλω τον αντρα μου που ειναι καταφερτζης, γιατι εγω θα τσακωθω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλη μου! Ρωταω λες και τα εχω!! Αλλα αν με σκασουν και πολυ θα παρω δανειο! Δεν πιστευω την ατυχια μου με τα κωλοταμεια. Ειχαμε το καλυτερο ταμειο και καταντησαμε ζητιανοι, να εξαρτωμαστε απο τον καθε ανωμαλο θεσιτη!!!! Οσο σκεφτομαι πως με αντιμετωπισε ο μ.....ς του ΙΚΑ σημερα με πιανει συγκρυο με αυτους της επιτροπης. Θα στειλω τον αντρα μου που ειναι καταφερτζης, γιατι εγω θα τσακωθω!

 

 

να σου πω vasfa, οταν πηγαμε για το σπερμοδιαγραμμα,που εγινε ο σαματασ που σου ειπα για το παραπεμπτικο, ο αντρας μου μου λεγε "ρε συ μην φορτωνεις ολα με ηρεμο τροπο θα τα λυσουμε, ασε εμενα να μιλαω" χαχαχα εγω ημουν φορτωμενη ολη την βδομαδα που ετρεχα και ημουν σαν ηφαιστειο,οι αντρες τρεχουν λιγοτερο και δεν καταλαβαινουν τα πανω κατω τα δικα μας.....παντα καλοπροαιρετα.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξεκιναω και εγω την πρωτη μου εξωσωματικη και σημερα πηγα σε εναν γιατρο συμβεβλημενο με εοππυ και μου ειπε οτι οι ενεσεις puregon δεν γραφονται γιατι δεν υπαρχουν στα φαρμακα που τους εχουν δωσει το οκ.............εμενα μου εχουν δωσει το πρωτολολλο και περιμενω περιοδο και μετα απο 25 μερες ξεκιναω ενεσεις averkap και primolut και επειτα τις pυregon με averkap...και λεω εγω τωρα τι πρεπει να κανω για να εχω τα φαρμακα ολα στην ωρα τους!!ειναι πολλα τα χρηματα για να τα αγορασω ετσι...τι επιτροπες διαβαζω.....τι χρειαζεται να κανω?μπορει καποιος να μου πει τι δικαιολογητικα πρεπει να εχω για να περασω απο επιτροπη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ξεκιναω και εγω την πρωτη μου εξωσωματικη και σημερα πηγα σε εναν γιατρο συμβεβλημενο με εοππυ και μου ειπε οτι οι ενεσεις puregon δεν γραφονται γιατι δεν υπαρχουν στα φαρμακα που τους εχουν δωσει το οκ.............εμενα μου εχουν δωσει το πρωτολολλο και περιμενω περιοδο και μετα απο 25 μερες ξεκιναω ενεσεις averkap και primolut και επειτα τις pυregon με averkap...και λεω εγω τωρα τι πρεπει να κανω για να εχω τα φαρμακα ολα στην ωρα τους!!ειναι πολλα τα χρηματα για να τα αγορασω ετσι...τι επιτροπες διαβαζω.....τι χρειαζεται να κανω?μπορει καποιος να μου πει τι δικαιολογητικα πρεπει να εχω για να περασω απο επιτροπη.....

 

ωχ.....μακρυς ο δρομος, κατ'αρχην καλη αρχη, κατα πρωτον παρε τηλ.και ρωτα για τις puregon αν θα πρεπει να τισ προμηθευτεις απο τα κρατικα φαρμακεια αν ναι τοτε κλεινεις ραντεβου στην επιτροπη του ικα η οποια θα σου κλεισει ενα μηνα μετα, αν μπεισ στην σελιδα επιτροπη ικα εξωσωματικης θα καταλαβεις και τι θελουν, σε οτι απορια εχεις μετα μπορω να σε βοηθησω γιατι ειμαι σε αυτη την φαση του τρεξιματος.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλη μου! Ρωταω λες και τα εχω!! Αλλα αν με σκασουν και πολυ θα παρω δανειο! Δεν πιστευω την ατυχια μου με τα κωλοταμεια. Ειχαμε το καλυτερο ταμειο και καταντησαμε ζητιανοι, να εξαρτωμαστε απο τον καθε ανωμαλο θεσιτη!!!! Οσο σκεφτομαι πως με αντιμετωπισε ο μ.....ς του ΙΚΑ σημερα με πιανει συγκρυο με αυτους της επιτροπης. Θα στειλω τον αντρα μου που ειναι καταφερτζης, γιατι εγω θα τσακωθω!
Τι εγινε δηλαδή στην επιτροπή; Οντως μας έχουν ξεφτιλίσει όλοι αυτοί οι άθλιοι που μας κυβερνούν.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λεμονια. Καλωσηρθες στον κοσμο της εξωσωματικης, και στον κοσμο του ΙΚΑ. "Νομιζες" οτι εχεις ασφαλιση δημοσιου, οπως κι εγω αλλωστε. Μπες στην ιστοσελιδα που σου παραθετω και δες τι πρεπει να εχεις για να παρεις τα φαρμακα. Αφου μαζεψεις τις εξετασεις που λεει, πας σε γυναικολογο του ΙΚΑ, σου δινει παραπεμτικο, κλεινεις ραντεβου στην επιτροπη εξωσωματικης του ΙΚΑ, περνας μετα απο ενα μηνα περιπου και αν σου εγκρινουν την προσπαθεια θα παρεις καποια φαρμακα χωρις συμμετοχη. Kathi τα εγραψα καλα στην κοπελα?

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/exgon.cfm

 

Εγω παιδια εχω απελπιστει. Αφενος η προσπαθεια μου μετατιθεται για ενα 4μηνο αργοτερα, στην καλυτερη περιπτωση, αφετερου επειδη ειχαμε βελτιωση στο σπερμα του συζυγου δεν βλεπω να μου εγκρινουν την εξωσωματικη. Ευελπιστω μετα την διαστολη τραχηλου που θα κανω μηπως με λυπηθει ο Θεος και μεινω εγκυος φυσιολογικα ή κανω καμμια σπερματεγχυση και αν ειμαι τυχερη κανω κανενα παιδακι. Κλαιω συνεχεια απο την ατυχια μου. Για ολα!!!Το θεωρω απιθανο να γινω μαμα πλεον!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι και φίλες θα ήθελα να τονίσω πως τα πράγματα ίσως να ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ τόσο δραματικά...καταρχήν εφόσον ο ιδιώτης γυναικολόγος που θα συνταγογραφήσει τα φάρμακά σας έχει πρόσβαση σε ηλεκτρονική συνταγογράφηση μπορεί να εκδόσει ηλεκτρονικά παραπεμπτικά που δεν θέλουν ελεγκτή και να τα δώσετε απευθείας στο Φαρμακείο ΕΟΠΥΥ (πρώην ΙΚΑ) χωρίς να είναι απαραίτητο να μπλέξετε με γιατρό ΙΚΑ με ατελείωτες λίστες αναμονής. Η επιτροπή ΙΚΑ (τουλάχιστον από πληροφορίες που έχω συγκεντρώσει μέχρι τώρα) χρειάζεται α) για την πληρωμή του επιδόματος εξωσωματικής β) για έγκριση της υπέρβασης των δοσολογιών για τα φάρμακα εξωσωματικής που καθορίζονται από τον Ενιαίο Κανονισμό Παροχών Υγείας του ΕΟΠΥΥ (για πληροφορίες μπορείτε να δείτε και το έγγραφο του ΙΚΑ : http://www.ika.gr/gr/infopages/memos/GEN_G55_888_28-12-2011.pdf ). Ωστόσο επειδή μπορεί να έχει αλλάξει κάτι, ένα τηλέφωνο στη Διεύθυνση Φαρμακευτικής, στα τηλέφωνα που αναφέρονται στο έγγραφο, θα λύσει όλες τις απορίες σας. Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε παρακαλω το διευκρινιζεις λιγο αυτο που λες; Ειναι πολυ σοβαρο. Δηλαδη αν μου γραψει τα φαρμακα το δημοσιο νοσοκομειο που θα κανω εξωσωματικη ή γιατρος του ΕΟΠΥΥ δεν ειναι αναγκη να περασω επιτροπη; Και θα παρω τα φαρμακα δωρεαν απο φαρμακειο του ΙΚΑ; Μα ειναι τοσες κοπελες που εχουν κλεισει ραντεβου με την επιτροπη, εχουν παερι κι ερθει σε γιατρους πολλες φορες, δεν θα το ηξερε μια αυτο;

Τι κανατε στη δικη σας περιπτωση; Το ολο θεμα γινεται για να παρουμε 350 Ε πισω;

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω το διευκρινιζεις λιγο αυτο που λες; Ειναι πολυ σοβαρο. Δηλαδη αν μου γραψει τα φαρμακα το δημοσιο νοσοκομειο που θα κανω εξωσωματικη ή γιατρος του ΕΟΠΥΥ δεν ειναι αναγκη να περασω επιτροπη; Και θα παρω τα φαρμακα δωρεαν απο φαρμακειο του ΙΚΑ; Μα ειναι τοσες κοπελες που εχουν κλεισει ραντεβου με την επιτροπη, εχουν παερι κι ερθει σε γιατρους πολλες φορες, δεν θα το ηξερε μια αυτο;

Τι κανατε στη δικη σας περιπτωση; Το ολο θεμα γινεται για να παρουμε 350 Ε πισω;

 

Βασικά ναι, είναι για τα 350 Ευρώ. Σύμφωνα με όσα λέει το έγγραφο που αναφέρω στο τελευταίο μήνυμά μου και όσα μας είπε η φαρμακοποιός του ΙΚΑ που μας έδωσε τα φάρμακα, εφόσον δώσεις τα ηλεκτρονικά παραπεμπτικά για PUREGON, MENOPUR, GONAL-F κλπ στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ θα σου δώσουν μία χ ποσότητα που μπορεί να είναι ή να μην είναι ολόκληρη όση ζητάς (ανάλογα με τις μονάδες που καθορίζονται από τον Κανονισμό Παροχών Υγείας του ΕΟΠΥΥ). Πέραν αυτών για να πάρεις τα υπόλοιπα πρέπει να περάσεις επιτροπή. Το σημαντικό είναι να έχεις τα φάρμακα ηλεκτρονικά συνταγογραφημένα. Ωστόσο, όπως ανέφερα, ρωτήστε και στη Διεύθυνση Φαρμακευτικής καλού κακού μήπως και έχει αλλάξει κάτι τελευταία (αν και δεν το νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κορίτσια το ψάχνω και γω, από τον ΟΠΑΔ μια κυρία μου είπε ότι δεν έχουν εγκύκλιο ότι για τα φάρμακα πρέπει να περάσουμε επιτροπή άρα να τα γράψω σε γυναικολογο του ΕΟΠΥΥ και να πάω σε ιδιωτικό φαρμακείο να τα πάρω και βλεπουμε...

Τι να πω...έχω μπερδευτει...

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κορίτσια το ψάχνω και γω, από τον ΟΠΑΔ μια κυρία μου είπε ότι δεν έχουν εγκύκλιο ότι για τα φάρμακα πρέπει να περάσουμε επιτροπή άρα να τα γράψω σε γυναικολογο του ΕΟΠΥΥ και να πάω σε ιδιωτικό φαρμακείο να τα πάρω και βλεπουμε...

Τι να πω...έχω μπερδευτει...

 

εγω να δεις πως εχω μπερδευτει.... γιατι οταν πηγα στο κρατικο φαρμακειο την περασμενη βδομαδα δεν μου εδωσαν τις gonal και μου ειπαν οτι ήθελαν το χαρτι της επιτροπης? και υπ΄οψην η συνταγη μου ηταν ηλεκτρονικη και απο γιατρο του ΕΟΠΥΥ, γιατι το φαρμακειο της γειτονιας μου ειπε ακριβως το ιδιο? οτι δηλαδη μπορω να σου βρω ολα τα φαμρακα εκτος απο τις gonal? τελικα τι ισχυει? λετε εμενα να μου αρεσει να τραβαω ολη αυτην την ταλαιπωρια? η ολη ιστορια η δικια μου γινετε για να προμηθευτω τις gonal για κανεναν αλλο λογο, ουτε επιδοματα θελω ουτε τιποτα. οι ερωτησεις μου απευθυνονται και στον ποιο πανω αναγνωστη απλως ζηταω συγνωμη που δεν κρατησα το ονομα του.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

αρα, λεω εγω τωρα, πρωτα πρεπει να μαθουμε τι φαρμακα πρεπει να παρουμε και σε τι ποσοτητα και αν το ΙΚΑ δεν μας δινει ολη την ποσοτητα ή ενα συγκεκριμενο φαρμακο τοτε περναμε επιτροπή; Να σας πω την αληθεια, ουτε εγω τα θελω τα λευτα τους αν ειναι να περασω ταλαιπωρια, τα φαρμακα θελω το συντομοτερο, να αρχισω επιτελους τη διαδικασια. Πηρα ενα τηλεφωνο απο το εγγραφο που παρεθεσε ο Sp_D αλλα δεν απαντουσε. Οτι τηλεφωνα και να'χω παρει για οδηγιες δεν απαντουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή κορίτσια το ψάχνω και γω, από τον ΟΠΑΔ μια κυρία μου είπε ότι δεν έχουν εγκύκλιο ότι για τα φάρμακα πρέπει να περάσουμε επιτροπή άρα να τα γράψω σε γυναικολογο του ΕΟΠΥΥ και να πάω σε ιδιωτικό φαρμακείο να τα πάρω και βλεπουμε...

Τι να πω...έχω μπερδευτει...

 

Μεχρι τωρα ξεραμε οτι για να το κανεις ολο αυτο πρεπει να εχεις περασει επιτροπή πρωτα!!!Δεν καταλαβαινω τιποτα. Και βρε παιδια δεν καθεται κανεις να σου εξηγησει τιποτα, απο τις υπηρεσιες που πληροφορουν.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα ξεραμε οτι για να το κανεις ολο αυτο πρεπει να εχεις περασει επιτροπή πρωτα!!!Δεν καταλαβαινω τιποτα. Και βρε παιδια δεν καθεται κανεις να σου εξηγησει τιποτα, απο τις υπηρεσιες που πληροφορουν.

 

Vasfa πάρε τηλέφωνο αύριο στο Tμήμα Συνταγογραφίας & Φαρμακευτικής Eνημέρωσης εδώ: http://www.ika.gr/gr/infopages/contact/addresses/1025.cfm και στη χειρότερη περίπτωση στην Προϊσταμένη και εξέφρασε τα ερωτήματά σου. Έχεις το δικαίωμα και σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει κάποιος. Ωστόσο αφού υπάγεσαι στον ΟΠΑΔ ο φορέας που σε ασφαλίζει άμεσα και ο συμβεβλημένος ιατρός ΕΟΠΥΥ θα έπρεπε να σε καθοδηγούσαν και ως έσχατη λύση το τμήμα Φαρμακευτικής του ΙΚΑ. Δυστυχώς στη μεταβατική αυτή φάση από τον ΟΠΑΔ στον ΕΟΠΥΥ, που αναμένετε να κρατήσει μέχρι το καλοκαίρι, πολλοί θα υποφέρουν καθώς υπάρχει έλλειψη ενημέρωσης, καθημερινή δημοσίευση εγκυκλίων από τους αρμόδιους φορείς που αναιρούν τις προηγούμενες και κυρίως αδιαφορία από τους υπαλλήλους, π.χ. ο ΕΟΠΥΥ ακόμα δεν έχει τηλέφωνο επικοινωνίας με το κοινό!

Link to comment
Share on other sites

τα τηλεφωνα αυτα ειναι απο το καταστημα της αγ.κων/νου, οπου απο εκει ξεκινησα και μου ειπαν οτι πρεπει να παω στη πλ.θεατρου και να ρωτησω την επιτροπη, τι να πω βρε κοριτσια δεν θελω να σας μπερδευω αλλα εγω μιλαω απο την δικια μου εμπειρια που ακομα τρεχω, την αλλη βδομαδα που θα περασω επιτροπη θα σας πω τι θα γινει με τα φαρμακα.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

τα τηλεφωνα αυτα ειναι απο το καταστημα της αγ.κων/νου, οπου απο εκει ξεκινησα και μου ειπαν οτι πρεπει να παω στη πλ.θεατρου και να ρωτησω την επιτροπη, τι να πω βρε κοριτσια δεν θελω να σας μπερδευω αλλα εγω μιλαω απο την δικια μου εμπειρια που ακομα τρεχω, την αλλη βδομαδα που θα περασω επιτροπη θα σας πω τι θα γινει με τα φαρμακα.

 

Τα τηλέφωνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ μόνο από το κεντρικό φαρμακείο αλλά από όλα τα φαρμακεία που υπάρχουν στην Αθήνα+της κεντρικής Διοίκησης του ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ μόνο από το κεντρικό φαρμακείο αλλά από όλα τα φαρμακεία που υπάρχουν στην Αθήνα+της κεντρικής Διοίκησης του ΙΚΑ.

 

μαλλον δεν το εθεσα σωστα, τα τηλ.αφορουσαν ολο το κτιριο, εγω ρωτησα σε γραφειο που ηταν υπευθυνο για την χορηγηση φαρμακων και μου εδωσαν αυτη την απαντηση.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια να σας πω εγω τι εμαθα..........πας σε γιατρο του εοππυ...και σου δινει ενα παραπεμπτικο το οποιο θα λεει τους λογους που πρεπει να υποβληθεις σε εξωσωματικη...μπλα μπλα μπλα..(εμενα ας πουμε θα μου δωσει ο εξωσωματικος που παω χαρτι και θα παω με αυτο στον γιατρο εοππυ)ενω ετοιμαζεις ολα τα δικαιολογητικα που χρειαζονται τα οποια ειναι....σας δινω την διευθυνση http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/exgon.cfm παιρνεις τηλ και κλεινεις ραντεβου για να περασεις επιτροπη....και εκει με το καλο ελπιζω σου εγκρινουν ή οχι τα φαρμακα....πηρα σημερα τηλ στην πλατεια θεατρου και με ενημερωσαν....ας ελπισουμε να πανε ολα καλα.....και να μην εχει αλλο τρεξιμο.....αρκετα θα τραβηξει και εχει τραβηξει η ψυχη μας και το σωμα μας ας μας βοηθησει ο θεος εστω σε αυτο το σταδιο!!!αν ξεραμε οτι θα τραβηξουμε ολα αυτα θα ξεκινουσαμε πιο πριν τις διαδικασιες....γ@@@ τον εοππυ και το μπουρδελοκρατος μαζι!!εχουν σπασει τα νευρα μου πια!!ετσι μας ερχεται να παρουμε ενα δανειο κατευθειαν...αλλα απο την αλλη ειναι χρηματα πιυ στα κρατανε καθε μηνα απο τον μισθο....ειναι αδικο!!!!!!!γι αυτο οτι μπορουμε να τους παρουμε να τους παρουμε!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια να σας πω εγω τι εμαθα..........πας σε γιατρο του εοππυ...και σου δινει ενα παραπεμπτικο το οποιο θα λεει τους λογους που πρεπει να υποβληθεις σε εξωσωματικη...μπλα μπλα μπλα..(εμενα ας πουμε θα μου δωσει ο εξωσωματικος που παω χαρτι και θα παω με αυτο στον γιατρο εοππυ)ενω ετοιμαζεις ολα τα δικαιολογητικα που χρειαζονται τα οποια ειναι....σας δινω την διευθυνση http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/exgon.cfm παιρνεις τηλ και κλεινεις ραντεβου για να περασεις επιτροπη....και εκει με το καλο ελπιζω σου εγκρινουν ή οχι τα φαρμακα....πηρα σημερα τηλ στην πλατεια θεατρου και με ενημερωσαν....ας ελπισουμε να πανε ολα καλα.....και να μην εχει αλλο τρεξιμο.....αρκετα θα τραβηξει και εχει τραβηξει η ψυχη μας και το σωμα μας ας μας βοηθησει ο θεος εστω σε αυτο το σταδιο!!!αν ξεραμε οτι θα τραβηξουμε ολα αυτα θα ξεκινουσαμε πιο πριν τις διαδικασιες....γ@@@ τον εοππυ και το μπουρδελοκρατος μαζι!!εχουν σπασει τα νευρα μου πια!!ετσι μας ερχεται να παρουμε ενα δανειο κατευθειαν...αλλα απο την αλλη ειναι χρηματα πιυ στα κρατανε καθε μηνα απο τον μισθο....ειναι αδικο!!!!!!!γι αυτο οτι μπορουμε να τους παρουμε να τους παρουμε!

 

 

 

ακριβως οπως τα λες ειναι lemonia, εγω περιμενω την 01/02 για το ραντεβου με την επιτροπη και μετα βλεπουμε, μια κοπελα με ενημερωσε απο θεσσαλ/νικη, η οποια περασε σημερα επιτροπη οτι ηταν μια υποθεση 2 λεπτων, απλως ειδαν τα χαρτια τησ και ολα καλα. καλα τελειωματα σε ολες μας!!!!!

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα λες ειναι lemonia, εγω περιμενω την 01/02 για το ραντεβου με την επιτροπη και μετα βλεπουμε, μια κοπελα με ενημερωσε απο θεσσαλ/νικη, η οποια περασε σημερα επιτροπη οτι ηταν μια υποθεση 2 λεπτων, απλως ειδαν τα χαρτια τησ και ολα καλα. καλα τελειωματα σε ολες μας!!!!!

και τι χαρτια ειχε?ας μας πει.....δηλαδη να καταλαβω πρεπει να παω σε εναν νοσοκομειακο γιατρο ικα και ας ειμαστε δημοσιου.... να μας γραψει τα φαρμακα να μας δωσει διαγνωση και με τις εξετασεις που εχουμε σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμτα και υπερηχο κλεινουμε ραντεβου για επιτροπη?πωπωπω νευραααααααααα

Link to comment
Share on other sites

και τι χαρτια ειχε?ας μας πει.....δηλαδη να καταλαβω πρεπει να παω σε εναν νοσοκομειακο γιατρο ικα και ας ειμαστε δημοσιου.... να μας γραψει τα φαρμακα να μας δωσει διαγνωση και με τις εξετασεις που εχουμε σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμτα και υπερηχο κλεινουμε ραντεβου για επιτροπη?πωπωπω νευραααααααααα

 

 

 

οπως τα λες πωπωπω νευρααααα και μαλιστα γερααααα,τα χαρτια που θελει η επιτροπη ειναι αναρτημενα στην σελιδα της, εγω εχω τεβε οπως εχω πει και πιο πανω (πρωην τεβε δηλ.)

εκλεισα ραντεβου με γυναικολογο του ικα για μα μου δωσει το ειδικο εντυπο παραπομπης μετα μαζεψα της εξετασεις και ξαναπηγα για να μου βαλει την υπογραφη στο χαρτι. το ραντεβου για την επιτροπη το εκλεισα περιπου ενα μηνα πριν.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...