Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιωση και θηλασμος


Recommended Posts

καλημερα σημερα το πρωι ξυπνησα με φοβερο πονολαιμο πονοκεφαλο καταροη και αδυναμια ...προσ το παρον δεν εχω πυρετο ομως πολυ πιθανον να ανεβασω γιατι αισθανομαι πονουσ στο σωμα μου και θελω να σας ρωτησω τι κανω για να μ,ην κολησει το μωρο?τι αποφευγω?και αν ανεβασω πυρετο τι κανω με το θηλασμο?φανταζομαι συνεχιζω αλλα ακομα και αν παει 40 παραδειγμα ?υπαρχει οριο?θα θελα να ξερω σασ παρακαλω γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στη παιδιατρο η στο γιατρο αυτοι με το παραμικρο προτεινουν αποθηλασμο! :evil:

περιμενω με αγωνια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,απο οτι θυμαμαι η Αγλαια ειχε πει οτι συνεχιζεις κονονικα το θηλασμο απλα θα πρεπει να φορας μασκα για να μην κολλησει το μωρο ,οχι μονο οταν θηλαζεις αλλα και καθ ολη την διαρκεια της ημερας.περαστικα!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου. Ο δικός μου παιδίατρος μου είχε πει, σε ανάλογη περίπτωση, ότι συνεχίζεις κανονικά το θηλασμό. Ο οργανισμός σου όταν έρχεται σε επαφή με έναν ιό, δημιουργεί αντισώματα, που περνάνε μέσα από το γάλα στο παιδί. Οπότε δεν κινδυνεύει.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Εχω ιωση εδω και μερες, θηλαζω κανονικα. Ισα ισα μας ειπε ο παιδιατρος, οτι θα τη βοηθησει να εχει αντισωματα γιατι ειχε ηδη κολλησει...

Αν δεν εχει κολλησει το μωρακι σου, βαλε μασκα οταν θηλαζεις οπως ειπαν παραπανω, αεριζε καλα το σπιτι και πλενετε ολοι συχνα τα χερια σας.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου Μανθούλα, κι εγώ όταν ήταν η κόρη μου 2,5 μηνών κόλλησα μια γερή ίωση με 39 πυρετό. Σύμφωνα με τις οδηγίες της παιδιάτρου συνέχισα να θηλάζω και φόρεσα μάσκα - αν και ήταν πολύ ενοχλητικό:-( . Η μικρή δεν κόλλησε.

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες για τις αμμεσες απαντησεις σας !!

ηδη εχω ξεκινησει και φοραω μασκα (αν και πολυ ενοχλητικο ακομα και για το μωρο που με κοιταει παραξενα:confused: και την τραβαει να τη βγαλει:D)

και βεβαια πολυ αντισηπτικο...ευχομαι να μην εχει ηδη κολησει και να την περασουμε ελαφρια!!!

να χαιρεστε τα μωρακια σας και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια μια ερωτηση, εχω κ εγω ιωση-η μπεμπα μου την απεκτησε πρωτη οποτε δ παιζει θεμα μασκας..μπορω να παρω ντεπον γιατι εχω κ λιγο πυρετο??η να παρω τις βιταμινες που ειναι για ενισχυση του οργανισμου σε τετοιες περιπτωσεις??

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Και εγώ από χθες ψήνομαι....Μέχρι 41,5 έφτασα....Με οδηγίες της παιδιάτρου το ξέπερνάω με panadol και Depon (μπορώ να τα παίρνω άνα τετράωρο ) και φοράω μάσκα όταν θηλάζω...Ελπίζω να μην κολλήσω την μπουμπού...!!!!

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

Με το θηλασμο ισα ισα που τα προστατευετε κιολας τα μωρα γιατι τους περνατε μεσα απο το γαλα ετοιμα τα αντισωματα που εχει δημιουργησει ο οργανισμος σας για την ιωση.

 

Περαστικα στις αρρωστες:D

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ'ότι νομίζω μια ίωση είναι κολλητική πριν ακόμα εκδηλωθούν τα συμπτώματα...

Η κάτι τέτοιο...

Δεν είμαι σίγουρη...:roll:

Περαστικά!!

 

Ετσι ειναι. Ακριβως γι αυτο λεω οτι με το θηλασμο το προστατευεις το μωρο γιατι οταν εκδηλωθει η ιωση και την παρεις χαμπαρι, μπορει να το εχεις ηδη κολλησει το μωρο.

Επειδη ομως εσυ εχεις κολλησει πρωτη, οταν κολλησει το μωρο, εσυ εχεις ηδη δημιουργησει αντισωματα που του τα περνας με το γαλα και το προστατευεις.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...