Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγχείρηση ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ


Recommended Posts

Αν πας σε κλινική που είναι συμβεβλημένη με την ιδιωτική σου ασφάλεια, σου πληρώνει όλο το ποσό του γιατρού και ανάλογα το συμβόλαιό σου μπορεί να σου πληρώσει και όλα τα έξοδα της κλινικής. Για το ΤΕΒΕ ξέρω ότι δίνει ψίχουλα... θα το διαπιστώσω όταν πάω να τα εισπράξω (σιγά μην τους τα αφήσω...).

Οσο για το κενό, μόνο κενό δεν νιώθεις. Πώς είσαι όταν έχεις πονόλαιμο? Έτσι!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 558
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω τελικα θα την κάνω στο Παπαδημητρίου με τον κ πριμυκηρή βαιο το ικα θα δωσει λογικα εξτρα χρήματα λογω εγχείρισης ξέρετε?την παρασκευη εχω ραντεβου μαζι του για να μιλήσουμε......

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΒΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΨΙΧΟΥΛΑ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ....(ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΤΙ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ-ΓΙΑΤΡΟΥ-Κ.Τ.Λ)ΑΠ΄ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ΜΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΤΙ ΠΟΣΟ ΜΙΛΑΕΙ.ΓΙΆΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΝΑ ΔΩ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΒΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ.....ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ :evil:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω που εχω τεβε και πηγα σε ιδιωτικη κλινικη πληρωσα το γιατρο ενα πολυ μεγαλο ποσο και την κλινικη μου πληρωσε το τεβε τα δυο τριτα και τα υπολοιπα εγω που ηταν βεβαια και αυτα πολλα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε ιδιωτική κλινική. Έδωσα ένα σκασμό λεφτά αλλά έχοντας ακούσει για κίνδυνο αφωνίας ή βλάβης στους παραθυρεοειδείς αδένες πήγα σε γιατρό που ήξερα. Ξέρω είμαι μάλλον θύμα αλλά ο άτιμος ο φόβος δεν παλεύεται. Πάντως πραγματικά συγκρίνοντας τη μετεγχειρητική μου κατάσταση με άλλες που έχω δει, παρηγορούμαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γνωστός μου γιατρός στον Ευαγγελισμό, μου είπε για έναν χειρουργό που μου συστήσανε για να πάω για την επέμβαση ότι είχε να κάνει χειρουργείο σε μία κοπέλα 26 ετών. θα της αφαιρούσε τους δύο παραθυρεοειδείς λόγω κακοήθειας. Ε! κατάφερε ο άχρηστος και της αφαίρεσε τους γερούς παραθυρεοειδείς.... πας στον Ευαγγελισμό? δεν πας!!!!!!

 

επίσης για έναν άλλον χειρουργό εδώ στην Αθήνα, γνωστό όνομα, μεγάλο, η παιδίατρός μας (όταν έψαχνα για χειρουργό την είχα ρωτήσει μιας κι έχει κάνει την ίδια επέμβαση) μου είπε ότι ο τάδε επειδή είναι μεγάλος πια σε ηλικία (τι τα θέλει τα χειρουργεία ο παππούς...) και δεν μπορεί να σταθεί όρθιος πολλή ώρα, τα κάνει πολύ βιαστικά και καμιά φορά μπορεί να γίνουν λάθη... πας στο μεγάλο όνομα??? δεν πας!!!!!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Συναντήθηκα με τον χειρούργο και μου ειπε οτι κανει χειριυργειο σε τρεια νοσοκομέια ιασω τζενεραλ παπαδημητριου και λευκοσ σταρός στα ιλίσια?στο ΙΑΣΩ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 3100 ολα μαζι δωμάτιο +αμοιβή χειρούργου-Το παπαδημητρίου ειναι στα μελίσσια αρκετα παλιεσ εγκαταστάσεισ δεν εχει τουαλέτα στο δωμάτιο κλπ το μόνο που δινεις ειναι απο οτι μου είπε 250 για τους αναισθησιολόγους 300 στους βοηθούς και οτι θέλω σε αυτόν καταλαβαίνεται Δημόσιο forever ...και η τυρίτη λύση είναι ο Λευκόσ Σταυρός που μου καλύπτεται ευτυχώα απο την ασφάλεια του συζήγου μου το 80% μου βγαίνει να δώσω περίπου 480.........τη λέτε βρε κορίτσια ??

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξαρτάται από το οικονομικό δλδ καθαρά αφού μιλάμε για τον ίδιο γιατρό και το δικό του τιμ. Ο Λευκός Σταυρός φαίνεται μια καλή επιλογή σε αυτή την περίπτωση. Ενα βράδυ θα μείνεις μέσα? Δεν θα 'χεις κάποιο πρόβλημα αυτό το βράδυ, πόνου κλπ αλλά... να μην έχεις τουαλέτα?.... Απ' την άλλη το ΙΑΣΩ τι παραπάνω προσφέρει δλδ από τον Λευκό Σταυρό... (τίποτα λογικά...)

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ενοείται πως δεν προσφέρει απολυτως τίποτα....θα παρω τησ ασφαλιστικη σήμερα να ρωτήσω τι μου καλυπτει να ειμαι 100% σίγουρη.

θα παω πρωι θα χειρουργηθώ μεσημέρι και την επομένη μεχρι το μεσημέρι θα έχω βγεί..θα πάρω τώρα τηλ και θα σας πω σε λίγο!!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα, θέλω να σας ρωτήσω. Εσείς που κάνατε επέμβαση είχατε ψυχρούς ή θερμούς όζους. Εγώ έχω έναν μεγάλο ψυχρό, μου έγραψαν να κάνω παρακέντηση για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο κακοήθειας που στον ψυχρό όζο υπάρχουν πολλές πιθανότητες. Πρίν κάνετε την επέμβαση κάνατε κάνατε παρακέντηση; Πονάει; Φοβάμαι πάρα πολύ για κακοήθη όζο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα θερμό, παρ'ολα αυτά ΠΑΝΤΑ κάνουν παρακέντηση. Δεν πονάει, ενόχληση είναι περισσότερο παρά πόνος αυτό που νιώθεις... Περαστικά!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

maryp σέυχαριστώ πολυ για την απάντηση σου. Φοβάμαι πολύ για τον ψυχρό όζο. Θα πάρω την απόφαση για παρακέντηση αν και με φοβίζει αν έχω κατι κακό θα πέσω παρα πολύ ψυχολογικα. Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή αυτό που ξέρω (γιατί το έψαξα το θέμα πάααααααρα πολύ όλα αυτά τα χρόνια) είναι ότι και κακό να 'ναι, συνήθως μένει εκεί. Οπότε αφαιρείς τον θυρ, κάνεις και ότι άλλο σου πουν και όλα πάνε καλά. Πού θα την κάνεις την παρακέντηση?

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που θα κάνω την παρακέντηση, μάλλον στη βιοιατρική που έχει σύμβαση με το ταμείο μας. Εχει σημασία που με ρωτάς; πρέπει να προσέξω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω από βιοϊατρική...

έχω κάνει 3 φορές στον Ευαγγελισμό

και άλλες 3 στην Euromedica...

καμία σχέση το ένα με το άλλο. Στον Ευαγγελισμό είναι άλλο πράγμα!

Στην Αθήνα υπάρχουν γενικά 2-3 τοπ ιατροί που κάνουν παρακέντηση. Τοπ όχι από θέμα πόνου, αλλά τους έχουν περισσότερη εμπιστοσύνη οι ενδοκρινολόγοι σε ότι αφορά το αποτέλεσμα και στον τρόπο λήψης των κυττάρων. Ο ενδοκρινολόγος σου δεν σου σύστησε κάποιον?

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δε μου συστησε αλλά καλά που μου το είπες να το ψάξω λίγο το θέμα. Θέλεις να μου στείλεις αν θυμάσαι το όνομα κάποιου καλού για την παρακέντηση; Στον Ευαγγελισμό που λες αργούν να σου κλεισουν ραντεβού;, με ραντεβού πας;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, θέλω να σας ρωτήσω. Εσείς που κάνατε επέμβαση είχατε ψυχρούς ή θερμούς όζους. Εγώ έχω έναν μεγάλο ψυχρό, μου έγραψαν να κάνω παρακέντηση για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο κακοήθειας που στον ψυχρό όζο υπάρχουν πολλές πιθανότητες. Πρίν κάνετε την επέμβαση κάνατε κάνατε παρακέντηση; Πονάει; Φοβάμαι πάρα πολύ για κακοήθη όζο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγώ έκανα παρακέντηση, ήταν κακοήθης και έκανα την επέμβαση. Να μην σου πω ψέμματα, πόνεσε αλλά αυτό έχει να κάνει με την υφή και τη σύσταση του όζου....ο δικός μου ήταν σαν πέτρα... Το τελευταίο που πρέπει να σκέφτεσαι πάντως είναι θα πονέσεις ή όχι. Εγώ μετά από όλη την περιπέτεια που είχα, απορώ γιατί όσοι ανακαλύπτουν όζους δεν κάνουν παρακέντηση κατευθείαν Δεν υπάρχει λόγος βέβαια να αγχώνεσαι εκ των προτέρων...Κάνε την παρακέντηση και από κει και πέρα βλεπεις....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα :)

αναρωτιέμαι αν υπάρχει κληρονομικότητα στο θυροειδή , σε περίπτωση που η μαμά είναι έγκυος ...

γνωρίζει κάποια κάτι ;

επίσης τι αγωγή ακολουθήτε σε περίπτωση εγκυνοσύνης ;

 

Κληρονομικοτητα στο θυροειδή υπαρχει. Εμενα εχουν σχεδον ολες μου οι θειες απο το σοι του πατερα μου και μου εμφανιστηκε και εμενα στην διαρκεια της 1ης μου εγκυμοσυνης. Επαιρνα κανονικα το χαπακι μου καθε πρωι αλλα προσοχη μετα την γεννα. Απευθειας εξετασεις. Εγω ο βλακας παρασυρμενη απο την χαρα της μανας δεν εκανα εξετασεις / δεν εβρισκα χρονο για μενα βεβαιως και συνεχιζα και επαιρνα την δοση με αποτελεσμα απο υποθυροειδισμο να γυρισει σε υπερ και ειχα παθει εξωφθαλμια στο ενα ματι.

Ευτυχως με την καταλληλη θεραπεια, ξαναμπηκε το ματι στην θεση του :lol: . Ουτε τις φωτογραφιες εκεινης της περιοδου δεν θελω να βλεπω!. Περαστικα σε ολες τις κοπελες και ευχομαι γρηγορη αναρρωση

Τα παιδια μου ,ειναι η ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...