Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω δυστυχως οτα νειχα τα χρηματα να παραγγειλω τα 2 φορεματα απο το σαιτ επικοινωνησα μαζι τους και τους ειπα μετρα κτλ και μου απαντησα πριν πληρωσω οτι τα φορεμα θα κανουν 8-12 βδομαδες να ερθουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φυσικα και δεν προλαβαινω....στεναχωρεθηκα παρα πολυ....τοσος κοππος τοσα μνμ τοες συμβουλες....για το τιποτα.......

αντε τωρα να βρω φορεμα....αντε να ψαχνω παλι....και ειναι και πανακριβα....εχω και κιλα....δεν μπορω να μπω στο μαγαζι και να διαλεξω.....πρεπει να μου κανει..........

πελαγωσα παλι...

 

ΤΟ λευκο μου αρεσει παρα μα παρα πολυ σε βαφτιση!!!να το βαλεις αφου σου αρεσει κ εσενα τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Mην στενοχωριεσαι βρε και πελαγωνεις προκαταβολικα. Ριξε τις βολτες σου στα μαγαζια και εκει που δεν το περιμενεις θα δεις οτι θα βρεις κατι να σου αρεσει πολυ. Μην αγχωθεις να το βρεις με την μια και να αποφασισεις. Ριξε πρωτα ματιες και παρε τον χρονο σου μεχρι να βρεις κατι να σου κανει κλικ και να σε ενθουσιαζει. Ισα ισα που ειναι πιο ωραια η διαδικασια να το ψαχνεις παρα να αποφασιζεις βιαστικα μεσα στο αγχος. Ειμαι σιγουρη οτι αν ξεαγχωθεις θα βρεις κατι πολυ ωραιο στο τελος. Ετσι γινεται συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

Casperaki δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει καθόλου αυτό αλλά μία μέρα είχα δει στον Όμορφο Κόσμο στο Mega είχαν παρουσίαση από μία εταιρεία με ωραία ρούχα σε μεγάλη φόρμα (Νο 42 έως 60 φέυγα) που λεγόταν Redburry-Blackburry. Όταν το είπα σε καποιες γνωστές μου είπαν ότι είναι πολύ καλά ρούχα σε καλές τιμές και συνήθως υπάρχουν σε πολλά μαγαζιά. Δες μήπως μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο. Εγώ περιμένω να βγούν τα καλοκαιρινά και θα ψάξω για κάτι τέτοιο για την βάπτιση που είναι αρχές Σεπτεμβρίου.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι κάνει 8 με 12 εβδομάδες να έρθει άπό την Κινέζα ή άλλο site ? Κρίμα βρε παιδί μου , εγώ ίσως προλαβαίνω οριακά.... έχω ΄κάνει την επικοινωνία να δω τώρα αν είναι να στείλω τα χρήματα ...??

Γιατί δεν παίρνεις το σχέδιο που σου αρέσει να πας σε μια μοδίστρα ? Να φορέσεις αυτό που θες ....και στα μέτρα σου αφού δεν προλαβαίνεις ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δυστυχως οτα νειχα τα χρηματα να παραγγειλω τα 2 φορεματα απο το σαιτ επικοινωνησα μαζι τους και τους ειπα μετρα κτλ και μου απαντησα πριν πληρωσω οτι τα φορεμα θα κανουν 8-12 βδομαδες να ερθουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φυσικα και δεν προλαβαινω....στεναχωρεθηκα παρα πολυ....τοσος κοππος τοσα μνμ τοες συμβουλες....για το τιποτα.......

αντε τωρα να βρω φορεμα....αντε να ψαχνω παλι....και ειναι και πανακριβα....εχω και κιλα....δεν μπορω να μπω στο μαγαζι και να διαλεξω.....πρεπει να μου κανει..........

πελαγωσα παλι...

 

ΤΟ λευκο μου αρεσει παρα μα παρα πολυ σε βαφτιση!!!να το βαλεις αφου σου αρεσει κ εσενα τοσο πολυ.

 

 

εγω τους ειπα οτι βιαζομαι κ θα το στελνανε σε ενα μηνα περιπου,τελικα θα ραψω σε μια κοπελα,αν θες σου λεω. παντως αν επικοιμωνησεις παλι πες σους οτι βιαζεσαι,απλα χρεωσουν παραπανω μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

εγω τους ειπα οτι βιαζομαι κ θα το στελνανε σε ενα μηνα περιπου,τελικα θα ραψω σε μια κοπελα,αν θες σου λεω. παντως αν επικοιμωνησεις παλι πες σους οτι βιαζεσαι,απλα χρεωσουν παραπανω μεταφορικα

 

Skefthka να παω σητν μοδιστρα που μου ειχε κανει το "νυφικο"...ηταν πολυ καλη δουλεια αλλα 450 ευρω.Δεν ηταν κανονικο φορτωμενο νυφικο ....Ηταν ενα λευκο φορεμα στραπλες με ομορφο αερινο κοψιμο.Μπροστα πιο κοντο απο το πισω....Ουτε κεντηματα ουτε τιποτα.Ε για να μου παρει τοσο για ενα εντελως απλο φορεμα (το οποιο το σχεδιο το ειχε ηδη γιατι απο εκεινην ειδα και μου αρεσε) 450 ευρω για ενα φορεμα που θα κανει το σχεδιο ειδικα για μενα και με κανενα περιεργο δεσιμο η κεντημα (λεω τωρα εγω) ποσα θα μου παρει????Αν ειναι να δωσω τοσο παω και περνω και απο ραξεβσκι που ειδα μερικα πολυ τελεια κομματια...Αλλα δεν με περνει/...

 

Εσενα κατερινα εχετε συζητησει τιμη?

 

Πλαιοτερα κοριτσια μου αρεσε να πηγαινω στις βιτρινες και στα μαγαζια να ψαχνω.Τωρα ομως με τιποτα.Απελπιζομαι οταν δεν βρισκω νουμερο και επισης με το μωρο ειναι λιγο δυσκολα....Αλλα μαλλον τελικα..δεν θα την γλιτωσω.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

να κανω μια ερωτησουλα στα κοριτσια που παρελαβαν παραγγελια απο το jessica brides.

Πως σας τα στειλαν τα φορεματα, με κούριερ ή με ταχυδρομειο? Γιατι προπερσι που ειχα παραγγειλει ενα φορεμα απο αμερικανικο site πληρωσα εκτελωνισμο, οσο μου κοστισε το φορεμα. Νομιζω πως αν στο στειλουν με ταχυδρομειο δεν εκτελωνιζεται.

 

Προβλημα θα ειχες αν ησουν κουμπάρα...σε γάμο...ξερεις...

οχι ομως ως μαμα...

Με το καλο να το βαλεις και να αστραψεις...ετσι και αλλιως και απο χαρά αλλά και απο το φορεμα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα θα ειχες αν ησουν κουμπάρα...σε γάμο...ξερεις...

οχι ομως ως μαμα...

Με το καλο να το βαλεις και να αστραψεις...ετσι και αλλιως και απο χαρά αλλά και απο το φορεμα...

 

Aggeloudia, νομίζω ότι παρέθεσες λάθος μήνυμα. Για το λευκό φόρεμα δεν ήθελες να απαντήσεις? :mrgreen:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Εσενα κατερινα εχετε συζητησει τιμη?

 

QUOTE]

 

με ρωτησε με ποσα θελω να το φτιαξω κα ειπα..500..μια μεση τιμη απο νυφικο και φορεμα.χαζομαρα εκανα;; αυτη γενικα απο οτι κατελαβα προσαρμοζει αυτο που θες στην τιμη που θες κ κοιταει να βαλει αντιστοιχα υφασματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aπο χαρα θα αστραφτω σαν προβολεας σιγουρα και σακι να βαλω!!!!! Εναν τον εχω τον μοναχογιο μου και εχω αρρωστεια μαζι του!!!!!!!

Απλα ρωτησα για το χρωμα μηπως ηταν υπερβολικη επιλογη. Σας ευχαριστω κοριτσια μου για τις απαντησεις θα καταληξω μαλλον στο φορεμα το συγκεκριμενο αφου μου εκανε κλικ αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Εσενα κατερινα εχετε συζητησει τιμη?

 

QUOTE]

 

με ρωτησε με ποσα θελω να το φτιαξω κα ειπα..500..μια μεση τιμη απο νυφικο και φορεμα.χαζομαρα εκανα;; αυτη γενικα απο οτι κατελαβα προσαρμοζει αυτο που θες στην τιμη που θες κ κοιταει να βαλει αντιστοιχα υφασματα

 

 

Den νομιζω οτι εκανες χαζομαρα...Λογικα με 500 θα ειναι και ενα καλοραμμενο καλο υφασμα φορεμα!Σε ποια περιοχη ειναι η κυρια?

Link to comment
Share on other sites

http://www5.jcpenney.com/jcp/X6.aspx?DeptID=50434&CatID=64330&GrpTyp=PRD&ItemID=185b2d6&attrtype=&attrvalue=&CMID=50434%7c50444%7c64329&Fltr=&Srt=&QL=F&IND=8&cmVirtualCat=&CmCatId=50434|50444|64329|64330

 

σας αρεσει?δεν τρελαινομαι.Ξερω οτι θα με καλυψει στις ατελειες 100 τα 100 και ειναι ανετο(δεν εχεις φοβο μην φανει κατι~~~~~που δεν θες:::::!~~~) αλλα ειναι πολυ απλο?πολυ κοινο?θα το αγοραζα αν το εβλεπα σιγουρα για να εχω καβατζα ενα φορεμα για καποια πιο καλη περισταση....

ΕΙναι φτηνο κιολας.....δεν εχει αλλο χρωμα ομως....

 

α και το στρασακι αυτο σκεφτηκα οτι θα βγαινει και δεν θα ηταν πιο ωραιο με μια καρφιτσα με λουλουδι?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Den νομιζω οτι εκανες χαζομαρα...Λογικα με 500 θα ειναι και ενα καλοραμμενο καλο υφασμα φορεμα!Σε ποια περιοχη ειναι η κυρια?

 

θα βαλει μουσελινα μεταξωτη,ειναι καλλιθεα,πηγε κ μια αλλη κοπελα απο το φορουμα πο κει την βρηκα,θα παω την δευτερα για πρωτη προβα,αν θες σου λεω νεα. ειπε οτι μπορει να κανει κ στη μπεμπα ιδι φορεμα,αν με συμφερει θα της πω ναι

Link to comment
Share on other sites

http://www5.jcpenney.com/jcp/X6.aspx?DeptID=50434&CatID=64330&GrpTyp=PRD&ItemID=185b2d6&attrtype=&attrvalue=&CMID=50434%7c50444%7c64329&Fltr=&Srt=&QL=F&IND=8&cmVirtualCat=&CmCatId=50434|50444|64329|64330

 

σας αρεσει?δεν τρελαινομαι.Ξερω οτι θα με καλυψει στις ατελειες 100 τα 100 και ειναι ανετο(δεν εχεις φοβο μην φανει κατι~~~~~που δεν θες:::::!~~~) αλλα ειναι πολυ απλο?πολυ κοινο?θα το αγοραζα αν το εβλεπα σιγουρα για να εχω καβατζα ενα φορεμα για καποια πιο καλη περισταση....

ΕΙναι φτηνο κιολας.....δεν εχει αλλο χρωμα ομως....

 

α και το στρασακι αυτο σκεφτηκα οτι θα βγαινει και δεν θα ηταν πιο ωραιο με μια καρφιτσα με λουλουδι?

 

 

χαριτωμενο κ αξιοπρεπες.δενκανει το μπαμ αλλα ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www5.jcpenney.com/jcp/X6.aspx?DeptID=50434&CatID=64330&GrpTyp=PRD&ItemID=185b2d6&attrtype=&attrvalue=&CMID=50434%7c50444%7c64329&Fltr=&Srt=&QL=F&IND=8&cmVirtualCat=&CmCatId=50434|50444|64329|64330

 

σας αρεσει?δεν τρελαινομαι.Ξερω οτι θα με καλυψει στις ατελειες 100 τα 100 και ειναι ανετο(δεν εχεις φοβο μην φανει κατι~~~~~που δεν θες:::::!~~~) αλλα ειναι πολυ απλο?πολυ κοινο?θα το αγοραζα αν το εβλεπα σιγουρα για να εχω καβατζα ενα φορεμα για καποια πιο καλη περισταση....

ΕΙναι φτηνο κιολας.....δεν εχει αλλο χρωμα ομως....

 

α και το στρασακι αυτο σκεφτηκα οτι θα βγαινει και δεν θα ηταν πιο ωραιο με μια καρφιτσα με λουλουδι?

 

Δε με τρελαίνει και νομίζω ότι θα τονίζει τις όποιες ατέλειες...

Επειδή εγώ έχω από πάντα μεγάλη περιφέρεια, αν και αδύνατη, αποφεύγω τέτοιου στυλ φορέματα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι...για το λευκο φορεμα ηθελα να απαντησω...εκανα κάποιο λάθος;;;:confused:

 

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο mlne

καλησπερα κοριτσια,

να κανω μια ερωτησουλα στα κοριτσια που παρελαβαν παραγγελια απο το jessica brides.

Πως σας τα στειλαν τα φορεματα, με κούριερ ή με ταχυδρομειο? Γιατι προπερσι που ειχα παραγγειλει ενα φορεμα απο αμερικανικο site πληρωσα εκτελωνισμο, οσο μου κοστισε το φορεμα. Νομιζω πως αν στο στειλουν με ταχυδρομειο δεν εκτελωνιζεται.

Προβλημα θα ειχες αν ησουν κουμπάρα...σε γάμο...ξερεις...

οχι ομως ως μαμα...

Με το καλο να το βαλεις και να αστραψεις...ετσι και αλλιως και απο χαρά αλλά και απο το φορεμα...

 

Έλα, δεν έγινε τίποτα. Απλώς έκανες παράθεση στο μήνυμα της mlne ενώ απαντούσες στην marcopolo :D

(Εκτός κι αν έχω μπερδευτεί εγώ..χοχο!!)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ΣΟΣ. Παράγγειλα από το jessika και πλήρωσα κανονικά με paypal. Όμως ενώ επέλεξα να δώσω τις διαστάσεις μου δεν μου άνοιξε κάποιο παράθυρο για να τις βάλω. Επίσης της έχω στείλει 2 μέιλ και δεν μου έχει απαντήσει.

Εσείς που έχετε παραγγείλει ξέρετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καμία;;;;;;;;;;;;;;

 

Den ξερωτι να πω.Εγω χτες εστειλα ενα μειλ λεγωντας αν διαλξω καποιο φορεμα που υπαρχει ηδη στο σαιτ και με νουμερο (οχι να το ραψουν στα μετρα μου)αν θα παραλαβω ετσι μεχρι τελος απριλιου.

Αλλα ουτε κ εμενα μου απαντησαν....

Αφου λες και εσυ το ιδιο....ισως να μην εχουν κοιταξει τα μνμ τους.

 

Εστειλες και στα 2 μειλ?νομιζω εχουν 2 δεν ειμαι σιγουρη.

 

Δεν ξερω πως λειτουργει ακριβως η παραγγελια με τα μετρα μας.

Φανταζομαι επικοινωνεις μαζι τους οπως και εκανες...

υπομονη λιγακι και θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλη την επικοινωνία την έκανα μέσω mail και για χρώματα και για νούμερα και μου είπε ότι είναι οκ απλώς να στείλω τα χρήματα και να της στείλω κάποιες πληροφορίες αποστολής και θα τα προχωρήσει ,,,,,ούτε εμένα πάντως μου απάντησε σήμερα που της έστειλα Mail ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απάντησαν ή όχι ακόμη; Η Κίνα είναι κάποιες ώρες μπροστά, δηλαδή το απόγευμά μας είναι βράδυ εκεί και όταν εδώ είναι βράδυ εκεί είναι ξημερώματα.

 

Όταν παρήγγειλα εγώ ήταν μέσω e-bay και τις διαστάσεις τις έγραψα στις παρατηρήσεις, δεν άνοιξε δηλαδή κάποια φόρμα για να συμπληρώσω. Τώρα δεν ξέρω πώς δουλεύει το σύστημά τους.

 

Μήπως παρέλαβε καμιά κοπέλα που να παρήγγειλε πρόσφατα να μας πει τη γνώμη της; Γιατί εγώ παρέλαβα πριν μήνες και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν. Έστειλα τη φόρμα με τις διαστάσεις μου και τις παρατηρήσεις μου.

Μάλλον δεν είχαν τσεκάρει τα μέιλ τους.

Επίσης μου είπε ότι μέχρι την 1 Μαίου θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...