Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Eβρυογένεσις-Μαστρομηνάς Μηνάς


Recommended Posts

Θα ήθελα να εκφράσω τις ευχαριστίες μου στον κ.Μαστρομηνά και την ομάδα του γιατί μετά από παρακολούθηση από την κα.Τσιβελεκίδου, πήγα στην Αθήνα για να κάνω εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση.Το αποτέλεσμα βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην αγκαλιά μου και είναι ο γιός μου.Θα πρέπει να τονίσω ότι δεν υπήρχε ίχνος εκμετάλλευσης, ήταν η πρώτη φορά που έκανα εξωσωματική και πέτυχε.

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καιο γω εκει πηγα και την ιδια αποψη εχω μαζι σου!!και με την πρωτη διδυμακια!!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

για τον μαστρομηνα δεν εχω λογια να πω...αλλα για καποια ατομα απο την ομαδα του εχω ν απω τα χειροτερα...

το αποτελεσμα μετραει οποτε να χαιρεστε τα παιδακια σας........αυτο εχει σημασια..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια περιπλάνησης σε "απατεώνες"΄, κατέληξα στον κ. Μαστρομηνά.

Άψογος τόσο αυτός όσο και η υπόλοιπη ομάδα του μου έδωσαν με τη δεύτερη προσπάθεια (στο κέντρο τους) την κόρη μου.

Ούτε τους ήξερα, ούτε με ήξεραν ούτε είχα κάποια ιδιάιτερη μεταχείρηση.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, όταν απέτυχε η πρώτη μου προσπάθεια και πήρα στο κέντρο να τους το ανακοινώσω, σε 5' με πήρε ο βοηθός του και μου μιλούσε 40 λεπτά (!!!) στο κινητό για να με παρηγορήσει και το κυριότερο να μου εξηγήσει τι μπορεί να πήγε λάθος και να μου πει πως θα έπρεπε να κινηθούμε στην επόμενη προσπάθεια.

Αφού ένιωθα λες και αυτός είχε στεναχωρηθεί περισσότερο από μένα:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια περιπλάνησης σε "απατεώνες"΄, κατέληξα στον κ. Μαστρομηνά.

Άψογος τόσο αυτός όσο και η υπόλοιπη ομάδα του μου έδωσαν με τη δεύτερη προσπάθεια (στο κέντρο τους) την κόρη μου.

Ούτε τους ήξερα, ούτε με ήξεραν ούτε είχα κάποια ιδιάιτερη μεταχείρηση.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, όταν απέτυχε η πρώτη μου προσπάθεια και πήρα στο κέντρο να τους το ανακοινώσω, σε 5' με πήρε ο βοηθός του και μου μιλούσε 40 λεπτά (!!!) στο κινητό για να με παρηγορήσει και το κυριότερο να μου εξηγήσει τι μπορεί να πήγε λάθος και να μου πει πως θα έπρεπε να κινηθούμε στην επόμενη προσπάθεια.

Αφού ένιωθα λες και αυτός είχε στεναχωρηθεί περισσότερο από μένα:)

Nα χαίρεσαι την κόρη σου!Πραγματικά δεν μου κάνει εντύπωση γιατί γνωρίζω καλά πώς συμπεριφέρονται γενικότερα.Στις μέρες μας σπανίζουν έντιμοι επιστήμονες και άτομα που σου προσφέρουν ηθική υποστήριξη γιατί το νιώθουν πραγματικά κι όχι επειδή είναι υποχρεωμένοι.Ανυπομονώ να βρεθώ στην Αθήνα τον ερχόμενο Σεπτέμβρη για να τους ευχαριστήσω από κοντά.

0Lfcp2.png?IY44ta1N
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα,σκεφτομαι να παω και εγω στον μαστρομηνα.ξερετε αν κλεινει για καλοκαιρινες διακοπες και αν εχει λιστα αναμονης?το ραντεβου το κλεινει αμεσως? οποια μερα θελουμε εμεις ή αυτος? δουλευει το σαββατο? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι απο θεσ/νικη και δεν γνωριζω τι γινεται!!και καταλαβαινεται οτι δεν μου ειναι και τοσο ευκολο να ανεβοκατεβαινω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα,σκεφτομαι να παω και εγω στον μαστρομηνα.ξερετε αν κλεινει για καλοκαιρινες διακοπες και αν εχει λιστα αναμονης?το ραντεβου το κλεινει αμεσως? οποια μερα θελουμε εμεις ή αυτος? δουλευει το σαββατο? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι απο θεσ/νικη και δεν γνωριζω τι γινεται!!και καταλαβαινεται οτι δεν μου ειναι και τοσο ευκολο να ανεβοκατεβαινω.

 

 

Καλημέρα και εμείς στον κ. Μαστρομηνά πήγαμε και τα αποτελέσματα τα κρατάμε στην αγκαλιά μας εδώ και 6 μήνες (διδυμάκια - αγοράκι, κοριτσάκι) με την πρώτη μας προσπάθεια. Εμείς πήραμε τηλ. και μας έκλεισαν ραντεβού για περίπου 1,5 μήνα αργότερα. Σάββατο το κέντρο δουλεύει. Και εμείς Σάββατο πήγαμε και μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο. Είναι πολύ απλός άνθρωπος και καθόλου "έμπορος". Συνολικά στο κέντρο πήγαμε τρείς φορές. Μία για το πρώτο ραντεβού, μία για την ωοληψία και μία για την εβρυομεταφορά. Και εμείς απο επαρχία είμαστε και επειδή δεν μπορούσαμε να ανεβοκατεβαίνουμε στην Αθήνα, μας δώσανε το πρόγραμμα που θα ακολουθούσαμε (εξετάσεις, μετρήσεις κλπ) και τους στέλναμε τα αποτελέσματα με FΑΧ και μας έδιναν οδηγίες τηλεφωνικά για την δοσολογία των φαρμάκων και τις επόμενες κινήσεις μας. Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λίγο. Σας ευχόμαστε μέσα απο την καρδιά μας καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα. :D:D:D

Χιλιάδες κεριά μπορούν να ανάψουν από ένα κερί και η ζωή αυτού του κεριού δε θα μικρύνει. Όπως το κερί έτσι και η ευτυχία ποτέ δε μικραίνει όταν μοιράζεται"

- Βούδας -

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια περιπλάνησης σε "απατεώνες"΄, κατέληξα στον κ. Μαστρομηνά.

Άψογος τόσο αυτός όσο και η υπόλοιπη ομάδα του μου έδωσαν με τη δεύτερη προσπάθεια (στο κέντρο τους) την κόρη μου.

Ούτε τους ήξερα, ούτε με ήξεραν ούτε είχα κάποια ιδιάιτερη μεταχείρηση.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, όταν απέτυχε η πρώτη μου προσπάθεια και πήρα στο κέντρο να τους το ανακοινώσω, σε 5' με πήρε ο βοηθός του και μου μιλούσε 40 λεπτά (!!!) στο κινητό για να με παρηγορήσει και το κυριότερο να μου εξηγήσει τι μπορεί να πήγε λάθος και να μου πει πως θα έπρεπε να κινηθούμε στην επόμενη προσπάθεια.

Αφού ένιωθα λες και αυτός είχε στεναχωρηθεί περισσότερο από μένα:)

Καλημέρα και απο εμένα, μου κάνει πραγματικά εντυπωση αυτή η αντίδραση γιατι όταν η δικη μας προσπάθεια ήταν αποτυχημένη και τους ενημερώσαμε μας έκλεισε ραντεβου μετα απο 1 μήνα και δυστυχως ούτε απαντήσεις ικανοποιητικές πήραμε!!! Και γενικότερα κατα την ολη διαδικασία το περιβάλλον δεν ήταν ιδιαιτερα φιλικο.. ουτε εχθρικο βέβαια.. απλά τυπικο!!

Τι να πω ίσως έτυχε σε εμάς, ίσως άλλαξαν και οι συνεργάτες.. έχουν περάσει και 4 χρόνια απο τότε.

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και να τα καμαρώνετε πάντα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και εμείς στον κ. Μαστρομηνά πήγαμε και τα αποτελέσματα τα κρατάμε στην αγκαλιά μας εδώ και 6 μήνες (διδυμάκια - αγοράκι, κοριτσάκι) με την πρώτη μας προσπάθεια. Εμείς πήραμε τηλ. και μας έκλεισαν ραντεβού για περίπου 1,5 μήνα αργότερα. Σάββατο το κέντρο δουλεύει. Και εμείς Σάββατο πήγαμε και μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο. Είναι πολύ απλός άνθρωπος και καθόλου "έμπορος". Συνολικά στο κέντρο πήγαμε τρείς φορές. Μία για το πρώτο ραντεβού, μία για την ωοληψία και μία για την εβρυομεταφορά. Και εμείς απο επαρχία είμαστε και επειδή δεν μπορούσαμε να ανεβοκατεβαίνουμε στην Αθήνα, μας δώσανε το πρόγραμμα που θα ακολουθούσαμε (εξετάσεις, μετρήσεις κλπ) και τους στέλναμε τα αποτελέσματα με FΑΧ και μας έδιναν οδηγίες τηλεφωνικά για την δοσολογία των φαρμάκων και τις επόμενες κινήσεις μας. Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λίγο. Σας ευχόμαστε μέσα απο την καρδιά μας καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα. :D:D:D

 

 

εκλεισα ραντεβου αλλα σαββατο με ειπαν δεν δεχεται,εκλεισα για δευτερα.το ιστορικο μου θα το πω στον ιδιο και θα μου δωσει αν χρειαστει να κανω εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

εκλεισα ραντεβου αλλα σαββατο με ειπαν δεν δεχεται,εκλεισα για δευτερα.το ιστορικο μου θα το πω στον ιδιο και θα μου δωσει αν χρειαστει να κανω εξετασεις?

 

 

 

Αρχικά μας ζήτησαν απο την γραμματεία να έχουμε στο πρώτο ραντεβού μία υστεροσαλπιγγογραφία και ένα σπερμοδιάγραμμα. Όταν πήγαμε μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο, κοίταξε τις εξετάσεις στην συνέχεια εξέτασε την σύζυγο, μας είπε να κάνουμε γενετικές εξετάσεις αίματος και για να μην πηγαινοερχόμαστε στην Αθήνα, τις κάναμε εκεί επιτόπου (τα αποτελέσματα βγήκαν σε μερικές μέρες και μας ενημέρωσαν οτι ήταν όλα καλά). Μετά, αφού μας έδωσε κάτι χαρτιά, μας παρέπεμψε σε μία μαία για την συνταγογράφηση. έπειτα φύγαμε. Η διάρκεια της επίσκεψης ήταν περίπου μία ώρα. Μείναμε άπόλυτα ικανοποιημένοι και ευχαριστημένοι. Επίσης για οτιδήποτε απορίες σχετικά με την διαδικασία, την δοσολογία των φαρμάκων κλπ. μας είπαν να επικοινωνούμε τηλεφωνικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας (υπάρχει και γιατρός εφημερεύων). Καλή επιτυχίαααααααααααααα

Χιλιάδες κεριά μπορούν να ανάψουν από ένα κερί και η ζωή αυτού του κεριού δε θα μικρύνει. Όπως το κερί έτσι και η ευτυχία ποτέ δε μικραίνει όταν μοιράζεται"

- Βούδας -

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μας ζήτησαν απο την γραμματεία να έχουμε στο πρώτο ραντεβού μία υστεροσαλπιγγογραφία και ένα σπερμοδιάγραμμα. Όταν πήγαμε μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο, κοίταξε τις εξετάσεις στην συνέχεια εξέτασε την σύζυγο, μας είπε να κάνουμε γενετικές εξετάσεις αίματος και για να μην πηγαινοερχόμαστε στην Αθήνα, τις κάναμε εκεί επιτόπου (τα αποτελέσματα βγήκαν σε μερικές μέρες και μας ενημέρωσαν οτι ήταν όλα καλά). Μετά, αφού μας έδωσε κάτι χαρτιά, μας παρέπεμψε σε μία μαία για την συνταγογράφηση. έπειτα φύγαμε. Η διάρκεια της επίσκεψης ήταν περίπου μία ώρα. Μείναμε άπόλυτα ικανοποιημένοι και ευχαριστημένοι. Επίσης για οτιδήποτε απορίες σχετικά με την διαδικασία, την δοσολογία των φαρμάκων κλπ. μας είπαν να επικοινωνούμε τηλεφωνικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας (υπάρχει και γιατρός εφημερεύων). Καλή επιτυχίαααααααααααααα

 

 

ευχαριστω πολυ.εμενα δεν μου ειπαν απο την γραμματεια τιποτα,εγω τις ρωτησα τι να φερω και μου ειπαν ολο το ιστορικο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα σας. Εμεις μετα απο μια απογοητευτικη εμπειρια σε μεγαλο κεντρο εξωσωματικης (αγενής ο γιατρος, ωμος και βδελλα σε σχεση με το οικονομικο), αποφασισαμε να παμε στον κ.Μαστρομηνα. Μας ενδιαφερει να ειναι ανθρωπινος, στηρικτικος και καλος επιστημονας. Θα με ενδιεφερε να διαβασω τις εμπειριες σας.

Link to comment
Share on other sites

Ε'ιχα κατέβει το νοέμβρη του 2005 να κάνω πρώτη επαφή .Τον θυμάμαι με πολύ θετικά συναισθήματα. Απλός, φιλικός, καθησυχατσικος, με πολύ χιούμορ-μου έκανε υστεροκσόπηση χωρίς να πάρω χαμπάρι, έσκασα στα γέλια,ενω εδώ Θεσ/νίκη έχω κάνει διαγνωστική με ύπνο- και πλήρωσα μόνο 100 ευρώ,όταν εδώ θεσ/νίκη πλήρωνα 80 και 100 για να δείξω μόνο αποτελέσματα εξετάσεων.Τελικά, δεν τον χρειαστήκαμε, έμεινα μόνη μου έγκυος-ειχα υποθυρεοειδισμό και δεν το ήξερα-αλλά σίγουρα θ απήγαινα σε αυτόν.

Έχω πολύ γλυκιά ανάμνηση, έχω στείλει και 2 γνωστές,κι οι 2 με την πρώτη πέτυχαν τα διδυμάκια τους που τ΄ρα ειναι 4 και 3 χρονών αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα και απο εμενα!! την αλλη βδομαδα θα κανω ωοληψια και εμβρυομεταφορα στον Μαστρομηνα !!

οι πρωτες εντυπωσεις...απλα τελειες!!

ειναι απιστευτος ανθρωπος με πολυ θετικη ενεργεια. εμενα παντως αυτο μου εκπεμπει!!

και σε περιπτωση που αποτυχω...παλι εκει θα παω!!

Link to comment
Share on other sites

το μονο αρνητικο ειναι οτι ενω αυτος ειναι αψογος ο γιατρος συνεργατης του στη θεσ-νικη ειναι φρικη..αθλιος ανθρωπος ανιδεος γυναικολογος...

προσεξτε οι θεσσαλονικιες ........

η κολλητουλα μου 3δυμα στον μαστρομηνα και ειμαστε ολοι 3ευτυχισμενοι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τον κ. Μαστρομηνά και όλη την ομάδα - συνεργάτες του!! Δεν έχω ακόμα κάποιο αποτέλεσμα στην αγκαλιά μου, είμαι στην 2η προσπάθεια αλλά είμαι τόσο ευχαριστημένη από την όλη συμπεριφορά που κι αν πάλι αποτύχω πάλι εκεί θα πάω!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε'ιχα κατέβει το νοέμβρη του 2005 να κάνω πρώτη επαφή .Τον θυμάμαι με πολύ θετικά συναισθήματα. Απλός, φιλικός, καθησυχατσικος, με πολύ χιούμορ-μου έκανε υστεροκσόπηση χωρίς να πάρω χαμπάρι, έσκασα στα γέλια,ενω εδώ Θεσ/νίκη έχω κάνει διαγνωστική με ύπνο- και πλήρωσα μόνο 100 ευρώ,όταν εδώ θεσ/νίκη πλήρωνα 80 και 100 για να δείξω μόνο αποτελέσματα εξετάσεων.Τελικά, δεν τον χρειαστήκαμε, έμεινα μόνη μου έγκυος-ειχα υποθυρεοειδισμό και δεν το ήξερα-αλλά σίγουρα θ απήγαινα σε αυτόν.

Έχω πολύ γλυκιά ανάμνηση, έχω στείλει και 2 γνωστές,κι οι 2 με την πρώτη πέτυχαν τα διδυμάκια τους που τ΄ρα ειναι 4 και 3 χρονών αντίστοιχα.

 

Συμφωνώ μαζί σου. Εγώ είχα πάει πριν 2 χρόνια μετά από μια παλίνδρομη κύηση να πάρω μια δεύτερη γνώμη. Καταπληκτικός άνθρωπος, είχαμε ραντεβού στις 10.30, μας δέχτηκε 10.40 και μας ζήτησε συγγνώμη για την αναμονή!!! Εδώ περιμένουμε άλλους δόκτορες με τις ώρες και ούτε συγκινούνται:mad: Τέλος πάντων, ήταν πολύ ευγενικός, με καθησύχασε απόλυτα, και πολύ απλά μας είπε ότι δεν τον χρειάζομαστε!!! Έχω στείλει την κουμπάρα μου και την ξαδέρφη του άντρα μου που είχαν ταλαιπωρηθεί με εξωσωματικές στη Θεσ/νικη,. Τώρα η πρώτη έχει τις διδυμούλες της και η δεύτερη μια κορούλα, και οι δύο με την πρώτη προσπάθεια.

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια είχα πολλές αποτυχίες όχι εξωσωματική αλλά με παλίνδρομη και εξωμήτρια κύηση μετά από μια αποτυχία στο ΛΗΤΩ τώρα λέω να πάω στο μαστρομινα η να κάτσω παλι στους ίδιους?

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια , εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη σε ενα αλλο κεντρο με σπερμα δοτη και απετυχε!!

 

την δευτερη και τελαιυτεα προσπαθεια την εκανα στον μαστρομηνα!! ο αντρας μου δεν ειχε καθολου σπερμα!! του εκανε βιοψια,του βρηκε σπερμα. και τωρα ειμαι εγκυος....ισως και σε διδυμα ετσι εδειξε η χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...