Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


δεν φανηκε τιποτα στον υπερηχω?δε δειχνει ακομη ουτε σαν το ματι τησ καρφιτσασ δε φανηκε κατι?

 

Οχι βρε τονια...το οτι δεν εδειξε κατι ειναι θετικο γιατι με τις 545 μοναδες χοριακης που εχουμε δεν ηταν δυνατον να δουμε εμβρυο στο εσωτερικο της μητρας...αντιθετα ομως αν ηταν εξωμητριο μπορει κ να φαινοταν κατι στον υπερηχο εξωτερικα της μητρας (αν κ σε αυτη την περιπτωση ειναι κ παλι νωρις) κ ευτυχος δεν φανηκε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , δεν ξέρω απο υπερήχους αλλά νομίζω οτι αν ήταν εξωμήτριο θα φαινόταν , δεν πειράζει που πάτε αργά με την χοριακή..να είστε αισιόδοξοι , πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά είστε ?

Link to comment
Share on other sites

Χοριακη στην 24η μερα 1.492 απο 545 που ηταν την 21η μερα...σχεδον τριπλασιαστηκε!!!

Τελικα μαλλον ολα πανε καλα....Ο γυναικολογος μας ειπε ξανα χοριακη την τριτη (να αναιβουν κ αλλο οι μοναδες) κ υπερηχο....

Αρχιζει να σκαει σιγα σιγα το χειλακι μου...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tsiglas, τι νεα εχετε, πανε ολα καλα; Δεν σε συγχαρηκα για την θετικη και αυξανομενη χοριακη σας αλλα διαβαζα και χαρηκα πολυ. Ελπιζω να συνεχιζετε καλα. Αν δεν γινομαι φορτικη γραψε τα νεα σας.:-)

Link to comment
Share on other sites

tsiglas, τι νεα εχετε, πανε ολα καλα; Δεν σε συγχαρηκα για την θετικη και αυξανομενη χοριακη σας αλλα διαβαζα και χαρηκα πολυ. Ελπιζω να συνεχιζετε καλα. Αν δεν γινομαι φορτικη γραψε τα νεα σας.:-)

 

Δοξα ο θεος ολα καλα...χθες χοριακη 5.175 καναμε υπερηχο κ ειδαμε οτι ειναι ενδωμητριο κ σακο...ολα καλα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κ απο μενα...χαθηκαμε ε???????

 

Τα νεα μου δεν ειναι καλα....μετα απο 7 διαβολοβδομαδες σημερα καθαρησαμε την συζηγο.....

Ακομα δεν ξερουμε αν ειχαμε κυηση χωρις εμβυο η παληδρομιση....

Τεραστια ταλεπορεια αγχος σε καθε εξεταση καθε υπερηχο μια προχορουσε μια οχι κ τελικα δεν εφταναν ολα αυτα καναμε κ αποξεση........

Τι να πω τα λογια ειναι περιτα........σκ@τ@........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο μενα...χαθηκαμε ε???????

 

Τα νεα μου δεν ειναι καλα....μετα απο 7 διαβολοβδομαδες σημερα καθαρησαμε την συζηγο.....

Ακομα δεν ξερουμε αν ειχαμε κυηση χωρις εμβυο η παληδρομιση....

Τεραστια ταλεπορεια αγχος σε καθε εξεταση καθε υπερηχο μια προχορουσε μια οχι κ τελικα δεν εφταναν ολα αυτα καναμε κ αποξεση........

Τι να πω τα λογια ειναι περιτα........σκ@τ@........

σοβαρα?ειναι πολυ θλιβερο ολο αυτο που παθατε.ειναι καλα η συζυγοσ σου?λυπαμαι πραγματικα πολυ.γιατι εγινε αυτο?σασ εδωσαν μια εξηγηση?σταναχωρηθηκα παρα πολυ και πηγαιναν ολα καλα τουλαχιστιν ειχε ανεβει η χοριακη σασ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα...χαθηκαμε ε???????

 

Τα νεα μου δεν ειναι καλα....μετα απο 7 διαβολοβδομαδες σημερα καθαρησαμε την συζηγο.....

Ακομα δεν ξερουμε αν ειχαμε κυηση χωρις εμβυο η παληδρομιση....

Τεραστια ταλεπορεια αγχος σε καθε εξεταση καθε υπερηχο μια προχορουσε μια οχι κ τελικα δεν εφταναν ολα αυτα καναμε κ αποξεση........

Τι να πω τα λογια ειναι περιτα........σκ@τ@........

 

λυπαμαι παρα πολυ ειλικρινα....δεν περιμενα τετοια εξελιξη....γιατι ομως συνεβη αυτο?τι σας ειπε ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ για την ατυχια σας tsiglas, μην το βαζετε κατω ομως. Δεν ειστε οι μονοι, αυτα συμβαινουν και σε φυσιολογικες συλληψεις. Περιμενετε λιγο καιρο να συνελθετε ψυχολογικα και προσπαθηστε ξανα. Σιγουρα καποια εξηγηση υπαρχει και στην επομενη προσπαθεια θα ειστε πιο τυχεροι! Καλο κουραγιο ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου!!!Ενας πελαργος εχει ενα μωρακι και για σας, και για ολους μας που το θελουμε πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα?ειναι πολυ θλιβερο ολο αυτο που παθατε.ειναι καλα η συζυγοσ σου?λυπαμαι πραγματικα πολυ.γιατι εγινε αυτο?σασ εδωσαν μια εξηγηση?σταναχωρηθηκα παρα πολυ και πηγαιναν ολα καλα τουλαχιστιν ειχε ανεβει η χοριακη σασ.

 

Αστα να πανε...Οχι δεν μας ειπαν κατι στα σιγουρα.Θα γινουν ιστολογικες εξετασεις στο δειγμα που πηραν κ θα δουμε...η συζηγος θελωντας κ μη την παλεβει οπως κ εγω αλλωστε....Με το Γενεσις δεν εχω πολλες επαφες τωρα...Απτην στοιγμη που υπαρχει εγγυμοσινη αναλαμβανει ο εκαστοτε γυναικολογος....Συμφωνα με τον γυναικολογο μας η προσπαθεια θεωρειτε επιτυχης απλα κατι συναιβει στο εμβυο κ η δεν δημιουργηθηκε ποτε η δεν προχωρισε....Τωρα το προγραμμα λεει εξετασεις κ θεραπεια για μην τυχον βελτιωση της ποιοτητας του σπερματος, 4 μηνες ελευθερα με παρακαλουθηση απτον γυναικολογο για σωστη ημερα ωορηξιας κ αν κ παλι τιποτα τοτε θα προχορισουμε στην 2η προσπαθεια......εχουμε αγονα μπροστα μας.....

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε...Οχι δεν μας ειπαν κατι στα σιγουρα.Θα γινουν ιστολογικες εξετασεις στο δειγμα που πηραν κ θα δουμε...η συζηγος θελωντας κ μη την παλεβει οπως κ εγω αλλωστε....Με το Γενεσις δεν εχω πολλες επαφες τωρα...Απτην στοιγμη που υπαρχει εγγυμοσινη αναλαμβανει ο εκαστοτε γυναικολογος....Συμφωνα με τον γυναικολογο μας η προσπαθεια θεωρειτε επιτυχης απλα κατι συναιβει στο εμβυο κ η δεν δημιουργηθηκε ποτε η δεν προχωρισε....Τωρα το προγραμμα λεει εξετασεις κ θεραπεια για μην τυχον βελτιωση της ποιοτητας του σπερματος, 4 μηνες ελευθερα με παρακαλουθηση απτον γυναικολογο για σωστη ημερα ωορηξιας κ αν κ παλι τιποτα τοτε θα προχορισουμε στην 2η προσπαθεια......εχουμε αγονα μπροστα μας.....

 

κουραγιο tsiglas τωρα χρειαζεται να δινετε κουραγιο ο ενας στον αλλον και να μην το βαλετε κατω...μαζεψτε δυναμεις και θα δεις οτι η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σας!!!καντε ολες τις εξετασεις που πρεπει και ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ειναι η πρωτη μου φορα που επικινονω μαζι σας και χαιρωμαι πολυ.θα ειθελα μια απαντιση παρακαλω .Οσυζιγος μου εχει χαμειλη κινιτηκοτητα αλα καλη ποιοτητα γιαυτο ο γιατρος του ειχε δωσει τριμηνη θεραποια χωρης κορτιζονη και ανεβηκε αλα οχι αρκετα .Τωρα λοιπον του εδωσε και κορτιζονη ελπιζωτνας να ανεβει οποτε περιμενουμε .εαν ετειχε σε καποιον ασ μας πει και εμας.ο γιατρος μας ειναι στο ελενα αν ξερετε κατι παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μετα απο 11 μηνες,απο 7 μηνες θεραπεια με αντιβιωτικα λογο Χλαμιδιων που προφανος ευθηνονταν και για την κακη ποιοτητα σπερματος σε εμενα κ για την αποβολη της συζηγου (και μιλαμε οτι δεν εφευγαν με τιποτα) εχουμε φτασει απο 15 εκατομ σπερμ τα 40 εκατ κ απο 1% κινητικοτητα το 20%....βεβαια δεν εχουμε πολλες ελπιδες για φυσιολογικη αλλα τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα γιανα προχωρισουμε στην 2η μας εξωσωματικη την οποια υπολογιζω κατα τον Σεμπτεβρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

σημερα διαβασα πρωτη φορα την ιστορια σου και την παρακολουθησα με μεγαλο ενδιαφερον. ανηκουμε κι εμεις στα ζευγαρια με προβλημα υπογονιμοτητας στο συζυγο και μια αποτυχημενη σπερματεγχυση στο ιστορικο μας.

διαβαζοντας το τελευταιο κομματι μου δημιουργηθηκε μια απορια: γιατι σας εχουν απορριψει τη πιθανοτητα για φυσιολογικη συλληψη; απο ο,τι ειδα η συζυγος σου ειναι νεα αρα ο χρονος δεν ειναι και τοσο πιεστικος, ο αριθμος των σπερματοζωαριων σου εχει βελτιωθει παρα πολυ το ιδιο και η κινητικοτητα σου.

στο τελευταιο σπερμοδιαγραμμα του συζυγου μου (μετα απο τη θεραπεια που του ειχε γραψει ουρολογος) ειχε γυρω στα 22.000.000 σπερματοζωαρια (ενω πριν μερικα χρονια ειχε 7.000.000) και κινητικοτητα 35% και 50% φυσιολογικα. ολα αυτα τα εκανε για να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες στην επομενη σπερματεγχυση που δεν καναμε ποτε, γιατι εμεινα φυσιολογικα εγκυος.

κατα τη γνωμη μου παντα μηπως πρεπει να δωσετε περισσοτερο χρονο για να προσπαθησετε για φυσιολογικη συλληψη;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...