Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έντονη φαγούρα με κίτρινα υγρά


Recommended Posts

Πριν 2-3 χρονια, μετά από καλλιεργεια, ανακάλυψα κι εγώ ουρεόπλασμα και μυκόπλασμα. Πήρα αντιβίωση (τη rulid πήρα εγώ και ο σύζυγός μου) και μου είπε ο γιατρός να μην το ξαναψάξω. Στην αρχή της εγκυμοσύνης (λίγο πριν μάθω για την εγκυμοσύνη, για την ακρίβεια) έκανα πάλι καλλιέργεια και είχα ουρεόπλασμα. Οταν πήγα στον γιατρό, είχα μάθει και για την εγκυμοσύνη, τότε μου είπε να μην κάνω τίποτα (δεν είχα συμπτώματα όμως). Στον 6ο μήνα έκανα ξανά μια καλλιέργεια, μιας και είχα μια ενόχληση, η οποία ήταν αρνητική, δεν έδειξε τίποτα. Δεν ξέρω τι συμπέρασμα να βγάλω γι' αυτό το παλιοουρεόπλασμα που έρχεται και φεύγει όποτε του καπνίσει. :roll: Να κάνεις ό,τι σου πει ο γιατρός σου Πελαγίτσα.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 463
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω βρε κοριτσια.... :D:D:D αν χρειαστει θα τον βαλω και εκεινον να παρει τι να κανει και αυτος θα το υποστει και αυτο.

 

ΤΑRA τι γιος ειναι αυτος τι γλυκος φτου φτου να μην σας τον ματιαξω. εχω μια ανιψια κοντα στα 3 αν την θελετε για νυφη σας την δινω. Αυτη εδω ειναι μαζι με τον αγαπουλη μου.n662424357_310799_2603.jpg εδω ειναι καπου ενος ετους

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει είναι κούκλα, και με το καλό και το άλλο μπεμπάκι!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ :D αλλα σου διωρθωσα ενα μικρο λαθακι :roll: , το ξερω οτι μειαζει με αγορακι, και ειναι η ανιψια μας αλλα την θεωρουμε σαν παιδι μας και τωρα η μαμα της περιμενει και αλλο νινακι.

 

 

Σ΄ευχαριστώ Πελαγία μου, όντως μου τον ματιάζουν συχνά! Κούκλα η ανιψιά σου, αλλά υποθέτω είναι στη Ρόδο ε?

 

Σε ευχαριστω και σενα ΤARA... Αχ τι κακο ειναι αυτο με το ματι... Αχ δυστηχως δεν μενει στην Ροδο λογο οτι η μαμα της ειναι απο Σουηδια , οταν εμαθε οτι ειναι εκγυος με τον κουνιαδο μου αποφασισανε να πανε εκει να μεινουν, οποτε την βλεπουμε μονο καλοκαιρια και το κακο ειναι οτι αυτο το καλοκαιρι δεν θα την δουμε μιας που γενναει η συνηφαδα μου τον Ιουνιο οποτε αν μας δωσει εμας την ευκαιρια ο θεος θα παμε εμεις να τους δουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pelagia μου πολύ γλυκιά φατσούλα η ανηψιά σου!!!

Τι κρίμα που είναι τόσο μακρυά, αλλά σίγουρα θα πάτε να τους δείτε εσείς με τον μπεμπουλίνο σας έτσι?

Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες!!!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω συγγνώμη!!Πάντως είναι κουκλάκι έχω 2 γιούς και πάω για τον τρίτο άντε να την πάρουμε στην Πάρο!!!

 

 

Α αρχισανε να κανουν ουρα οι γαμπροι μου φενεται .... Ε κοντα εισαι εσυ μωρε οταν ερθει Ροδο ελατε και απο δω καμια βολτα η θα ερθουμε εμεις. Αχ μακαρι να πηγαιναμε ενα ταξιδακι το καλοκαιρι στα γυρω νησια μιας που θελω να επισκεφτω και αλλες κοπελες απο εδω απο το φορυμ που μενουμε κοντα η να ερθουν αυτες , αντε εκοιμασου να ερθεις.

 

Pelagia μου πολύ γλυκιά φατσούλα η ανηψιά σου!!!

Τι κρίμα που είναι τόσο μακρυά, αλλά σίγουρα θα πάτε να τους δείτε εσείς με τον μπεμπουλίνο σας έτσι?

Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες!!!

 

Αχ σε ευχαριστω Ιωαννα μου , και σενα ο γιοκας ειναι πολυ κουκλι να σου ζησει ... Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες :!::!::!:

 

n662424357_1292627_5622.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αχ πολύ θα το ήθελα 1 φορά έχω έρθει στην πενθήμερη με το σχολείο!!Κι εσείς όποτε θέλετε σας περιμένουμε γιατί καλοκαίρια εμείς δεν φεύγουμε λόγω δουλειάς άστα να πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Aχ ΖΑΜΒΕΤΟ και εμεις δεν ξερω τι θα μπορεσουμε αυτο το καλοκαιρι αλλα μακαρι. Παρεμπιπτοντως να σου ζησουν οι αντρες σου :lol::lol::lol: ... αλλα πως τα καταφερνεις με τρεις αντρες και εναν στην κοιλιτσα σου? :P:P:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λίγο δύσκολα γιατί οι δικοί μου μένουνε στην Αθήνα και είμαι μόνη μου,αλλά δοξα το θεό τα καταφέρνω γιατί είναι και σε μια ηλικία που ναι μεν αυτοεξυπηρετούνται αλλά ο ένας έχει διαβάσματα άστα!Ευτυχώς όταν γεννηθεί ο μπεμπούλης δεν θα έχουμε σχολεία και θα έρθουν και οι γονείς μου για διακοπές, από τη μια είναι καλά που είναι μακριά αλλα σε τέτοιες στιγμές μια βοήθεια τη θέλουμε!Εσύ στη Ρόδο γεννάς?Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Εγώ είμαι 30.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολα γιατί οι δικοί μου μένουνε στην Αθήνα και είμαι μόνη μου,αλλά δοξα το θεό τα καταφέρνω γιατί είναι και σε μια ηλικία που ναι μεν αυτοεξυπηρετούνται αλλά ο ένας έχει διαβάσματα άστα!Ευτυχώς όταν γεννηθεί ο μπεμπούλης δεν θα έχουμε σχολεία και θα έρθουν και οι γονείς μου για διακοπές, από τη μια είναι καλά που είναι μακριά αλλα σε τέτοιες στιγμές μια βοήθεια τη θέλουμε!Εσύ στη Ρόδο γεννάς?Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι?Εγώ είμαι 30.

 

Οτι χρειαζεσαι βοηθεια ναι οντως με τρια παιδια και ενα στην κοιλια λιγο δυσκολο αλλα απο την αλλη χωρις κανενα πανω απο το κεφαλι σου ειναι καλα.

 

Ναι στην Ροδο θα γεννησω . Εγω ειμαι 18 σε λιγο καιρο μεσα στο Μαρτιο 19 . :roll:

Link to comment
Share on other sites

2 παιδάκια έχω και πάω για το τρίτο!Είναι τέλεια να έχεις μικρή διαφορά ηλικίας με τα παιδιά σου.Να σου πω την αλήθεια τη βοήθεια τη χρειαζόμουνα μόνο στις εγκυμοσύνες όταν γεννηθούνε δεν χρειάζομαι κανέναν μέσα στα πόδια μου!!Τώρα θα αναλάβουν οι γονείς μου απλά να κάνουν κανένα μπανάκι στη θάλασσα τα άλλα 2 γιατι δεν φταίνε αυτά σε τίποτα να κλειστούν μέσα στο σπίτι!!!

Link to comment
Share on other sites

ZAMBETO αχ συγγνωμη 2 παιδακια και 1 στην κοιλιτσα οποτε μολις ξεπεταχτει και αυτο να σου ευχηθω και για ενα 4ο? Παντως να τα χερεσαι.

 

Ξερεις πολυ θα λεγανε α το μικρο και πηγε και εμεινε εγκυος οπως και το λενε αλλα εγω νιωθω χαρουμενη με το μωρακι μου.

 

ΤARA ειδες το σκατουλι μια ποζα ασε τι τραβαμε με αυτο το παιδι πολυ γελιο καταστασεις. Επειδη οπως ειπα μενω στην Σουηδια και δεν την βλεπουμε και συχνα , την βλεπουμε μεσο ιντερνετ και εκει να δεις τι γινεται τωρα μαθαινει να μιλαει στα ελληνικα , και τις προαλλες την ρωταει ο πατερας της θα φτιαξω πιτσα τι θες να εχει μεσα και του λεει η μικρη ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ και μολις τον ακουσε να λεει την μαγικη λεξη αρχισε παλι ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ ΣΑΛΑΜΙ που να την γνωρισεις και ολας .

 

PB183566.jpg εδω ειναι μωρακι πρεπει να ειναι 5 η 6 μηνων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι πλάκα έχει η μπουμπού σας και πάλι να τη χαίρεστε!!!Δεν νομίζω να κάνω άλλο παιδάκι,(δεν θέλω να λέω και μεγάλες κουβέντες)θα αφοσιωθώ σε αυτά γιατί έχουν πολλές απαιτήσεις τα παιδάκια και όσον αφορά το οικονομικό και το συναισθηματικό κομμάτι.Είναι ωραία που είσαι μικρούλα αφού εσύ αισθάνθηκες έτοιμη και ώριμη καλά έκανες!!

Link to comment
Share on other sites

Τι πλάκα έχει η μπουμπού σας και πάλι να τη χαίρεστε!!!Δεν νομίζω να κάνω άλλο παιδάκι,(δεν θέλω να λέω και μεγάλες κουβέντες)θα αφοσιωθώ σε αυτά γιατί έχουν πολλές απαιτήσεις τα παιδάκια και όσον αφορά το οικονομικό και το συναισθηματικό κομμάτι.Είναι ωραία που είσαι μικρούλα αφού εσύ αισθάνθηκες έτοιμη και ώριμη καλά έκανες!!

 

Ναι οντως εχει πλακα η μικρη ... σε ευχαριστουμε και παλι. Βαλε και εσυ τα ζουζουνια σου φωτο να τα δουμε... Κοιτα και εγω πιστευω οτι τα τρια ειναι αρκετα , ειναι οπως τα λες εχουν πολλες απαιτησεις και στο οικονομικο αλλα και στο συναισθηματικο , εγω παντος θελω στα παιδια μου να δειχνω την ιδια προσοχη και αγαπη και πιστευω αν εχεις πολλα παιδια δεν το καταφερνεις αυτο , γιατι περιοριζεσαι και εμενα δεν μου αρεσει αυτο. Π.χ μια γνωστη κανει παιδια και τα αφηνει να τα μεγαλωσει η γιαγια και να τα κανει ολα η γιαγια, εκανε το πρωτο παιδακι το μεγαλωσε η γιαγια , εκανε το δευτερο η γιαγια δεν ειχε αλλα κουραγια η γιαγια το μεγαλωσανε εκεινοι κατα καποιο τροπο , γιατι η μανα ειναι ΜΑΝΑ,ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ,ΝΟΙΚΟΚΙΡΑ και ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ που να βρει χρονο για τα παιδια ε ηρθε και το τριτο παιδακι και αυτο στην γιαγια , το δευτερο αφου δεν ειχαν χρονο και το μεγαλωναν οι ιδοιοι τους βγηκε λιγο πιο αργοστροφο , οταν το λεω αυτο το λεω μονο επειδη δεν αξιζει να κανεις παιδι αμα δεν εχεις το χρονο να ασχοληθεις μαζι του και ετσι τραβηξε ολη η ιστορια , εγω δεν θελω να γινω ετσι.

 

 

Αισθάνθηκες έτοιμη και ώριμη κοιτα ακομα δεν εχω αισθανθει αλλα στην πορεια θα ερθει και αυτο λογου της ηλικιας μου αλλα πιστευω οτι ειμαι ικανη να μεγαλωσω ενα παιδι οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας συγχαίρω που σε τόσο μικρή ηλικία κάνετε τα παιδάκια σας γιατί σήμερα πλέον οι περισσότεροι, άντρες και γυναίκες, αισθάνονται έφηβοι μέχρι τα 40 τους... Οι γυναίκες έχουν σα μέθοδο αντισύλληψης τις εκτρώσεις. Που να πεις σε σημερινή 25άρα να κάνει οικογένεια! Σε κοιτάζουν λες και είσαι από άλλο πλανήτη! :shock:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας συγχαίρω που σε τόσο μικρή ηλικία κάνετε τα παιδάκια σας γιατί σήμερα πλέον οι περισσότεροι, άντρες και γυναίκες, αισθάνονται έφηβοι μέχρι τα 40 τους... Οι γυναίκες έχουν σα μέθοδο αντισύλληψης τις εκτρώσεις. Που να πεις σε σημερινή 25άρα να κάνει οικογένεια! Σε κοιτάζουν λες και είσαι από άλλο πλανήτη! :shock:

 

ΑΧ TARA ποσο δικαιο εχεις γιατι ολες μου λενε εγω σε καμια περιπτωση απο τωρα μετα 30 ολες ετσι λενε και με αυτο την εκτρωση ασε ασε . αν και εχω δει εδω πολλες κοπελες στην ηλικια μου εγκυες.

 

Παντως που μπαινω σε ενα αμερικανικο forum για εγκυες οι περισσοτερες ειναι απο 16 ως 18 και αναιβενει αλλα μου κανε εντιπωσει που ολες ειναι μικρουλες εκει.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα απο την μια δεν θα ηθελα να ημουν μαμα στα 16 γιατι θα υπηρχαν πολλα προβληματα σχολειο και τετοια (τωρα το εχω τελειωσει) αλλα μπραβο τους που δεν κανουν εκτρωσεις αλλα εκει ειναι διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια μας πολλά.Όσον αφορά αυτή τη γνωστή σου Πελαγία μου το θεωρώ απαράδεκτο αυτό που κάνει στα παιδάκια της να μην ζει την κάθε τους στιγμή!!Κορίτσια δεν ξέρω αλλά όσον αφορά τις εκτρώσεις Τara μου έχεις απόλυτο δίκιο πολλές το θεωρούν σαν μέθοδο αντισύλληψης και σακατεύονται με αποτέλεσμα να τρεχουν μετά και να μην φτάνουν και να αναρωτιούνται γιατί δεν μπορούν να κάνουν παιδιά!!!Πελαγία μου θα βάλω φωτογραφία τα παιδάκια μου έτσι για να δείτε τους Παριανούς γαμπρούς!!!

Link to comment
Share on other sites

zambeto, είχαμε έρθει τριήμερο στην Πάρο τον περασμένο Ιούνιο, του Αγίου Πνεύματος με τον άντρα μου οι δυο μας και μας άρεσε πολύ. Είμασταν με τη μηχανή, θυμηθήκαμε τις διακοπές προ Αντωνάκη και αν και μας έλειψε τελικά ο γιος μας, ήταν απόλαυση αυτή η ανεμελιά. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και μας έκανε εντύπωση η ευγένεια όλων των ανθρώπων. Μας άρεσε ιδιαίτερα η Αντίπαρος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...