Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές στην (συζυγική ή μη) σχέση (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)


Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)  

543

  1. 1. Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)

    • σπάνια εώς καθόλου (1 φορά το δίμηνο + πιο σπάνια)
      88
    • λίγες φορές (1 φορά το μήνα)
      123
    • μερικές φορές (3-4 φορές το μήνα)
      200
    • αρκετές φορές (1-2 φορές την εβδομάδα)
      340
    • πολλές φορές (σχεδόν κάθε μέρα, περισσότερες φορές μέσα στην εβδομάδα)
      172


Recommended Posts

δεν είμαστε καν παντρεμένοι - δεν μένουμε ακριβώς μαζί.. όσο παραπάνω μένω σπίτι του οι επαφές μας είναι σχετικά συχνές 1-3 φορές την βδομάδα.. επειδή όμως είμαστε μαζί 3 χρόνια και με κουράζουν οι αποστάσεις και οι 'μετακομίσεις' οι επαφές μας έχουν αρκεστεί στο σκ.. δεν έχω και τόσο διάθεση πλέον.. είμαι νορμάλ ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • monos

    monos 11 δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 9 δημοσιεύσεις

  • pitsoulis

    pitsoulis 8 δημοσιεύσεις

  • gd36

    gd36 6 δημοσιεύσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Aν υπάρχει πρόβλημα που οδηγηθήκαμε στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή; Η αποχή!!!!!!!! Το 2005 είχαμε όλες κι όλες 3 επαφές, εκ των οποίων στηντρίτη έμεινα έγκυος, αλλά παλινδρόμησε την 6η εβδομάδα. Ήταν και η τελευταία μας επαφή. Ακολούθως έμεινα έγκυος με σπερματέγχυση (στη 2η προσπάθεια). Τώρα, όπως είπα, προσπαθούμε ξανά γιατί κι οι δυο θέλουμε 2ο παιδάκι.

Δυστυχώς είναι ένα θέμα που δεν το συζητάμε. Και λόγω αμηχανίας δεν το συζητάω με κανέναν, για αυτό ήθελα να τα μοιραστώ.

Να σημειώσω ότι είμαι 37 κι αυτός 10 χρόνια μεγαλύτερος.

Δεν ξέρω αν μου λείπεο το sex (συνήθισα να ζω χωρίς αυτό), όσο μου λείπει η επιβεβαίωση σαν γυναίκα.

Γειά σου, To καταλαβαίνω απόλυτα πως σου λείπει η επιβεβαίωση είναι πολύ βασικό για εμάς τις γυναίκες (και όχι μόνο). Εν τω μεταξύ είστε και οι δύο νεότατοι!! αν επιτρέπεται το έχετε συζητήσει ως πρόβλημα στη σχέση σας?

[sIGPIC][/sIGPIC]Σε περιμένουμε.....!!!:P

Link to comment
Share on other sites

με τον άντρα μου είμαστε μαζί κοντά είκοσι χρόνια.Η ερωτική μας ζωή στο πέρασμα των χρόνων-απλή συμβίωση, γάμος , δύο παιδιά-είχε πολλά σκαμπανεβάσματα .τώρα πια είμαστε στη 1- 2 φορές την εβδομάδα...νομίζω καλά είναι...αν σκεφτείς τις υποχρεώσεις μας...

πάντως να σας ρωτήσω κάτι;δεν έχετε περισσότερη όρεξη για σεξ το καλοκαιράκι;εμένα πάντως μου συμβαίνει!!

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια να ρωτησω ,εσεις που εχετε 2 παιδακια πως μπορειτε και κανετε σεξ σε καθημερινη βαση ?? εχετε κουραγιο ?

Και χρόνο βρε παιδιά.... Που τον βρίσκετε; Εμείς με ένα και τρέχουμε πανικόβλητοι. 2-3 φορές την εβδομάδα και πολύ είναι....Όλη την ημέρα δεν βρισκόμαστε και το βράδυ συνήθως μέχρι να γυρίσει ο ένας σπίτι έχει κοιμηθεί ο άλλος...

Μπράβο σας πάντως που τα καταφέρνετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πόσες ώρες δουλεύουν οι άντρες σας; 'Η εσείς; Για μας πλέον οι καθημερινές είναι τόσο πολύτιμες για ύπνο και ξεκούραση που ούτε τα ρούχα μας δεν έχουμε κουράγιο να βγάλουμε..

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ πριν την εγκυμοσυνη 2-3φορες την ημερα τωρα μετα απο 2παιδια σχεδον καθε μερα απο 1φορα...

Αν το γράφεις στα σοβαρά τι να πω μπράβο. Νόμιζα ότι δεν υπήρχε τέτοια συχνότητα. Αν δεν είστε 20 χρονών τα θερμάμου συγχαρητήρια. Ούτε στις πιο ερωτιάρικες εποχές μας ανύπαντροι και σε διακοπές δεν συνέβαινε αυτό. Τώρά μετά από 18 σχεδόν χρόνια σχέσης, γάμου με 1 παιδί η συχνότητα έχει πέσει στη μια το μήνα, άντε 2.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ρε σεις , προς Θεου δεν αμφισβητω την κοπελα , αλλα και εμεις ακομα και τοτε που τα ειχαμε πριν συζησουμε ουτε καν καθημερινα δεν μπορουσαμε να κανουμε σεξ , επειδη μεναμε μακρια , εγω προς καλαμαρια και εκεινος Περαια για να ειναι κοντα στη δουλεια του , βρισκομασταν ,μεσοβδομαδα 2-3 φορες αλλα για να παμε να πιουμε κανα καφε ή κανα ποτο ,και μια φορα πηγαιναμε και αραζαμε σπιτι του σαπο το μεσημερι και μετα που τελειωνε και τη δουλεια του οποτε και γινοτανε χαμος ολη μερα :cool: , επειτα μεναμε μαζι Παρασκευοσαββατοκυριακα σπιτι του (εμενα μονος ενοειτε ) οποτε τοτε ειχαμε την ευκαιρια για σεξ , ε δεν μετρουσα και τις ποσες φορες τη μερα . Δηλαδη ενα μεσο ορο 4 μερες τη βδοπμαδα απο το πολυ 3 φορες . Μετα που συζησαμε εγινε καθημερινη η συχνοτητα αλλα εμεινα εγκυος στον πιτσρικα σχεδον απο τον 2ο μηνα .ε οποτε και παλι αλλα3ε . Μετα που γεννηθηκε και η Μαρια , μπορω να πω οτι η συχνοτητα ειναι απο 1 εως και 4 τη βδομαδα (αλλα αυτο θα γινει σε περιοδο διακοπων ) , εχουμε περασει και περιοδυς ομως χωρις σεξ και δεν μπορω να πω οτι μας χαλασε .

Ολες ξερετε οτι σερνομαστε ρε κοριτσια απο το πρωι εως το βραδυ που θα π[εσεις στο κρεββατι και το μονο που θα θες συνηθως ειναι νανι γιατι θα φοβασαι μην ξυπνησει κανα πιτσιρικι να θελει τσισα , νερο , κακα ή φαρμακο αμα ειναι αρρωστο και δεν καταφερεις να κοιμηθεις , και δεν μιλαω μονο για μενα αλλα και για τον αντρα μου και εκεινος σκεφτεται ετσι . Μπορω να πω οτι και παλι Σαββατα Κυριακες ειναι οι μερες μας (οχι βεβαια απο 2-3 φορες , πιστευω οτι πανε οι παλιες ενδο3ες εποχες χαχαχαχαχαχα , εδω μεχρι προσφατα ο πιτσιρικας κοιμοτανε μαζι μας και για να κανουμε σεξ επρεπε να ειναι μεσημερι και να τους βαλουμε να δουνε ταινια στο σαλονι για να.... χαχαχαχαχα:lol: , ετσι ειναι ομως αμα εχεις παιδακια αλλαζοθνε οι προτερεοτητες και σου αρεσει κιολας.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης εχω 2παιδια και εγω,ο συζυγος δεν δουλευει συγκεκριμενο ωραριο(ειναι υδραυλικος)αλλα τις περισσοτερες φορες δουλευει πανω απο 10ωρο,και βρισκομαστε παντα μεσημερι η βραδυ που κοιμουνται τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Annia μου μια και είμαι κάπου είκοσι χρόνια μεγαλύτερη σου κάπως συνέρχομαι. Οκ οι ηλικίες σας είναι υπέροχες ο αντρούλης σου είναι στα ντουζένια του οπότε χαρείτε το. Επιπλέον επειδή στην ηλικία μου τα παιδιά σας θα είναι φοιτητές θα είστε και πάλι ελεύθεροι για το δεύτερο μήνα του μέλιτος. Μπράβο σας και να σας ζήσουν τα παιδάκια σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
ο άντρας μου θέλει κάθε μέρα αλλά εγώ καμιά φορά βαριέμαι και τον αφήνω μόνο... τι να κάνω?είναι 40 ετών.:oops:

 

Κι εμένα 40 είναι αλλά... Καμιά φορά, τη λέω την αμαρτία μου, βαριέμαι. Τότε λοιπόν περιμένω να τον ακούσω να ροχαλίζει και πάω σιγά σιγά να την πέσω κι εγώ.

 

ΠΩΣ με καταλαβαίνει? Να το μάτι, ΓΑΡΙΔΑ. :shock:

 

Και το πρωί τα ίδια πάλι. Και με το αγχος μη σηκωθει η μικρή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Α εμεις μαλλον εχουμε προβλημα με αυτα που διαβαζω πριν το παιδι ειχαμε επαφη 4 - 5 φορες την εβδομαδα και τωρα 4 -5 φορες το μηνα και αυτο αν ο Θεος βαλει το χερακι του και δεν δουλευει Σαββατο...

Εγω ειμαι 27 και ο αντρας μου 43 συνεχεια μου λεει οτι ειναι κουρασμενος δεν εχει αλλη δικαιολογια η αληθεια ειναι δουλευει 15 ωρες την μερα και ειναι λογικο να κουραζεται αλλα και εγω ανθρωπος ειμαι!Στην εγγυμοσυνη μη σας πω οτι ειχαμε συχνοτερα επαφη απο οτι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα.. εγώ αυτην την περίοδο δεν έχω καθόλου κέφι... Μία φορά το μήνα, άντε δύο... και ο άντρας μου όμως στην ίδια φάση βρίσκεται...Μας έχουν κάνει τα οικονομικά χάλια.. Να σημειώσω πως δουλεύω και έχω δύο παιδάκια 6 και 4... Ηρωϊδες εργαζόμενες μαμάδες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.Επειδη βλεπω πως η ερωτηση μπορει να απαντηθει και απο αντρες ειπα να πω και εγω.Εμεις πριν την εγκυμοσυνη ειχαμε επαφη σχεδον καθε μερα.Κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης καθολου!!! :( Ηταν διδυμη κυηση και μας το ειχε απαγορεψει ο γιατρος, και πλεον τωρα με τα μωρα αν εχουμε εστω και 2 φορες την εβδομαδα αισθανομαστε λες και ειμαστε μηνα του μελιτος στην Χαβαι ας πουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ 1 με 2 ψήφισα σε μέσο όρο, βέβαια εγώ παθαίνω μια μετάλλαξη όταν είμαι σε ωορηξία και με πιάνει μια ακατανίκητη και ακόρεστη λύσσα :), το παθαίνει και καμία άλλη ή έχω πρόβλημα γιατρέ;

Link to comment
Share on other sites

Σας συγχαίρω που έχετε διάθεση! κΙ εμένα ο άντρας μου έχει όρεξη πάρα πολύ συχνά αλλά εγώ όχι βρε κορίτσια. Εχω το παιδί εγώ κάθε μέρα, δουλεύω αλλά ο άντρας μου δουλεύει πολύ περισσότερο κι έτσι μόλις η κόρη μου πάει για ύπνο, πάω κι εγώ. Νιώθω ότι το τελευταίο πράγμα που σκέφτομαι είναι το σεξ! 1-2 φορές τη βδομάδα κι εμείς. Μήπως δεν είμαι στα καλά μου;;;;;;; Νιώθω συνεχώς κουρασμένη. Είμαστε κι οι δύο 30 χρονών, είμαστε μαζί 5 χρόνια κι η κόρη μας είναι 18 μηνών. Ζωηρή κι απαιτητική....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...