Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΜΗΛΟΣ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ


Recommended Posts

καλημερα!βρισκομαι στην 33 εβδομαδα κυησης.στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ξεκινησα με 38 αιματοκριτη και σημερα εχω 26,5.επαιρνα 1 legofer και 1 filicine την ημερα και πριν ενα μηνα ο γιατρος μου το αυξησε σε 2 legofer αλλα δεν ανεβηκε καθολου και σημερα θα ξεκινησω ενεσεις σιδηρου.η αληθεια ειναι οτι εχω ανησυχησει λιγο μηπως δεν μου ανεβει ουτε με τις ενεσεις και μηπως αυτο δημιουργησει καποιο προβλημα σε εμενα ή στο μωρο κατα την διαρκεια του τοκετου.ειχε καποια κοπελα τοσο χαμηλο αιματοκριτη στην εγκυμοσυνη της?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ liggofer έπαιρνα στις εγκυμοσύνες μου αλλά δύο (ένα πρωί - ένα βράδυ).

Με τα πολλά προς το τέλος της δεύτερης εγκυμοσύνης μου συνειδητοποίησα ότι δεν τα έπαιρνα σωστά. Ενώ ο γιατρός μου είχε πει ότι το συγκεκριμένο σκεύασμα το παίρνουν ανεξαρτήτως φαγητού διαβάζοντας τις οδηγίες που εσωκλείονται ανέφερεται για τον τρόπο λήψης. (συνήθως μία ώρα πριν το φαγητό για να γίνει σωστή απορρόφηση) Το αποτέλεσμα ; Τους τελευταίους τρεις μήνες που το λάμβανα 1 ώρα προ φαγητού από το 27 ανέβηκα στο 33.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει πει ο γιατρος να το παιρνω νηστικη.βεβαια απο οτι διαβασα στο forum απο αλλες κοπελες.δεν πρεπει 3 ωρες πριν και 3 ωρες μετα να φαω γαλακτοκομικα πραγμα πο ο δικος μου γιατρος δεν μου το εχει αναφερει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα την εγκυμοσύνη μου με 34 αιματοκρίτη!Αυτή την στιγμη έχει πέσει στο 30,50 έτσι εδειξαν οι εξετάσεις που έκανα πρίν απο μία εβδομάδα και διανύω την 28 εβδομάδα κύησης!Ο γιατρός μου έχει δώσει 3 legofer την ημερά , εδώ και 2 μήνες δεν έχει ανέβει καθόλου αλλα έχει πέσει και μισή μονάδαΌταν ρώτησα τον γιατρό μου αν είναι ανησυχιτικο που έχω πολύ χαμηλο αιματοκρίτη μου είπε ότι υπάρχουν κοπέλες που στο τέλος της εγκυμοσύνης τους έχουν 23!!και οτι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ!!Σκοπός μας είναι να τον σταθεροποιήσουμε!

Συμβούλη:Προσπάθησε να τρώς φαγητά πλουσια σε σίδηρο και να μην ξεχνάς να παίρνεις τα φαρμακά σου!(Εγώ τα ξεχναω και καμμιά φορά:oops:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει πει ο γιατρος να το παιρνω νηστικη.βεβαια απο οτι διαβασα στο forum απο αλλες κοπελες.δεν πρεπει 3 ωρες πριν και 3 ωρες μετα να φαω γαλακτοκομικα πραγμα πο ο δικος μου γιατρος δεν μου το εχει αναφερει ποτε.

Επίσης ξέχασα να σου πω ότι έχω ακούσε μίση ώρα πριν να πίνεις χυμό πορτοκάλι για να απορροφάται όσο το δυνατόν περισσότερο σίδηρος.

Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι πριν είναι ή μετά; δεν θυμάμαι καλά τη σειρά αλλά θυμάμαι σίγουρα το χυμό του πορτοκαλιού.

Όσο για τα γαλακτοκομικά δεν έχω ακούσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκινησα την εγκυμοσύνη μου με 34 αιματοκρίτη!Αυτή την στιγμη έχει πέσει στο 30,50 έτσι εδειξαν οι εξετάσεις που έκανα πρίν απο μία εβδομάδα και διανύω την 28 εβδομάδα κύησης!Ο γιατρός μου έχει δώσει 3 legofer την ημερά , εδώ και 2 μήνες δεν έχει ανέβει καθόλου αλλα έχει πέσει και μισή μονάδαΌταν ρώτησα τον γιατρό μου αν είναι ανησυχιτικο που έχω πολύ χαμηλο αιματοκρίτη μου είπε ότι υπάρχουν κοπέλες που στο τέλος της εγκυμοσύνης τους έχουν 23!!και οτι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ!!Σκοπός μας είναι να τον σταθεροποιήσουμε!

Συμβούλη:Προσπάθησε να τρώς φαγητά πλουσια σε σίδηρο και να μην ξεχνάς να παίρνεις τα φαρμακά σου!(Εγώ τα ξεχναω και καμμιά φορά:oops:)

Μήπως να επαιρνες κάποιο άλλο σκέυασμα σιδήρου? Εγώ έπασχα χρόνια από σιδηροπενική αναιμία και μου έδινε ο παθολογος Legofer και δεν γινόταν τιποτα...και φαντάσου ότι τοτε δεν ήμουν εγκυος...Αργότερα πήγα σε αιματολογο και επαιρνα για ενα εξάμηνο περιπου tardyferon, το οποίο το απορροφουσε ο αργανισμός μου κι ετσι ανέβασα τον αιματοκρίτη στο 40 (από 33 που είχα). Τώρα στην εγκυμοσύνη (29η εβδομάδα) ήδη από την 5η εβδομάδα παιρνω ημερησίως ενα χαπακι gynotardyferon (σιδηρος + φολλικό) το πρωι, μισή ώρα πριν το φαγητό και έχω αιματοκρίτη 38. ΔΕν είναι και πολύ ψηλά αλλα πάντως είναι εντός των ορίων...Για ρωτησε το γιατρό σου μηπως να αλλάξεις φάρμακο?

O μικρούλης μου είναι το καλύτερο δώρο του θεούλη!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα χαμηλο αιματοκριτη.....Νομιζω ειχε πεσει στο 24 αν δεν κανω λαθος....επαιρνα τα tardyferon 3 την ημερα....Ο γιατρος ειχε λιγο ανησυχησει αλλα γενικα δεν ειχα καποιο προβλημα....Καποια στιγμη ανεβηκε στο 27 και μεχρι το τελος της εγκμοσυνης εμεινα εκει...Βεβαια τον τελευταιο μηνα να ξερεις οτι ανεβαινει ο αιματοκριτης γιατι δεν εχει τοσες αναγκες το μωρο απο αιμα...

Να τρως κοκκινιστο μοσχαρακι...Εγω καθε μερα με αυτο την εβγαζα....

Link to comment
Share on other sites

Oταν εμεινα εγκυος στην πρωτη μου κορη επαιρνα legofer στην αρχη αλλα ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι εχει τη μικροτερη απορροφηση.Μου συστησε gynotardyferon αλλα επειδη γενικα δυσκολευομαι με τα χαπια, εψαξα και βρηκα μασωμενα και μου ειπε οτι ειναι οκ.Επαιρνα ferrum fol.Kαι τωρα αυτα παιρνω.

Επιπλεον οι γενικες οδηγιες για καλη απορροφηση του σιδηρου ειναι οτι δεν το παιρνουμε ενω εχουμε φαει αυγο και γαλακτοκομικα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω στιγματος ξεκίνησα αν θυμαμαι καλά την εγκυμοσύνη με 32-33, στην μέση της εγκυμοσύνης έπεσε στο 26 και γέννησα με 27 αιματοκρίτη, με καισαρική χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Επινα αμπούλες fysiofol πρωί - μεσημέρι - βράδυ μισή ώρα πριν το φαί είτε με νερό είτε με πορτοκαλάδα για καλύτερη απορρόφηση. Μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.εγω ειμαι 36η εβδομαδα και παιρνω legofer πρωι βραδυ.διαβασα γα τη ληψη σιδηρου και το ποσο επηρεαζουν τα γαλακτοκομικα καπου στο forum αν και δε μου ειχε πει κατι τετοιο ο γιατρος μου,και πρεπει να πω απο την εμπειρια μου οτι ισχυει.εγω κοιταω να μην φαω γαλακτοκομικο μια ωρα πριν και μια μετα το σιδηρο και το πρωι ξυπναω 7-8,χωρις ξυπνητηρ βεβαια παιρνω το σιδηρο και ολα τα συνακολουθα(φυλλλικο+μαγνησιο)και μετα την ξαναπεφτω καμια ωριτσα και οταν σηκωθω οριστικα απο το κρεββατι τρωω κανονικα το πρωινο μου.αυτο το κανω κανενα διμηνο και ο αιματοκριτης πηγε απο 33 στο 36 και προχθες που εκανα εξετασεις ημουν στο 37,4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω κοριτσάκι μου προς το παρόν κάνω ότι μου λέει ο γιατρός !Βέβαια τον είχα ρωτήσει να πάρω κάτι άλλο ή να στρώσω την διατροφή μου (έτρωγα ότι να'ναι τότε) και μου είπε να μην κάνω τίποτα απολύτως!!Να σύνεχίσω όπως και πρίν!!

Τι να σου πω δείχνει να μην ανησυχεί και με καθυσηχάζει κιόλας!!

Βέβαια εγώ έχω αρχίσει να προσέχω την διατροφη μου και να τρώω κόκκινα κρέατα και όσπρια πλούσια σε σίδηρο!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. ξεκινησα την εγκυμοσυνη με αιματοκριτη 37 και στο τελος εφτασα 28 με 2 legofer την ημερα. 7 μηνες μετα τον τοκετο εξακολουθω να τα πινω,κολλημενο στο 33.αναιμια λεει ο γιατρος. Τι να πω!!!!!!!!!!

Fa3Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μοσχαρι κοριτσι μου εμενα αυτο με βοηθησε πολυ. Πηγαινα στον κρεοπωλη και επαιρνα μπριζολες γαλακτος μοσχαριου που ειναι λιγο ακριβες αλλα κανουν δουλεια. Τρεις φορες την εβδομαδα ετρωγα απαραιτητως μοσχαρι για να τα βγαλω περα.

Link to comment
Share on other sites

Oταν εμεινα εγκυος στην πρωτη μου κορη επαιρνα legofer στην αρχη αλλα ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι εχει τη μικροτερη απορροφηση.Μου συστησε gynotardyferon

 

Ετσι ημουν κι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη (επαιρνα 2 legofer τη μερα και ο αιματοκριτης ειχε παρει την κατηφορα).Στο τελευταιο διμηνο εφτασα να παιρνω 3 tardyferon την ημερα και ο αιματοκριτης εκτοξευτηκε.Τωρα ξεκινησα την εγκυμοσυνη με 33 αιματοκριτη και απο τοτε που αρχισα τα gyno-tardyferon, εχω 37,5!Τοσο δεν ειχα ουτε πριν την εγκυμοσυνη.

 

Κι εγω ηξερα οτι τα legofer εχουν πολυ μικρη απορροφηση γι αυτο συνηθως τα αλλαζουν μετα τους πρωτους μηνες...Τωρα βεβαια αν δεν στο δινει ο γιατρος σου τι να κανεις?...:roll::roll:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου με αιματοκριτη 33 και παρολο που απ την αρχη παιρνω 2 χαπακια gynotardyferon την ημερα ακομη και τωρα που ειμαι στην 19η εβδομαδα εχει παραμεινει στα ιδια ακριβως επιπεδα!

Κατι ομως που με ανησυχησε ειναι οτι εχω πεσμενη και την αιμοσφαιρινη στο 11,5.

Μου ειπε ο γιατρος μου οτι ειναι φυσιολογικο και μεχρι και το τελος θα κατεβει κι αλλο...........δεν πρεπει ομως να πεσει κατω απο το 8,5!

Και οταν τον ρωτησα τι γινετε τοτε.....μου ειπε μεταγγιση αιματος!!

Περιττο να σας πω,οτι τα ειδα ολα!!!

Ξερει καμια σας κατι αναλογο ή εαν εχει συμβει ποτε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Εγώ παίρνω τα gynotardiferon μία φορά την ημέρα από το τέλος του τετάρτου μήνα και μετά. Για να είμαι σίγουρη ότι θα απορροφηθεί ο σίδηρος όλο αυτό το διάστημα έβαζα ξυπνητήρι στις 6:30 έπαιρνα το χάπι και κατά τις 8:30 που ξυπνούσα κανονικά είχαν ήδη περάσει δυο ωρίτσες για να απορροφηθεί καλύτερα ο σίδηρος και πάνω από τρείς ώρες από το βραδυνό μου με αποτέλεσμα ο αιματοκρίτης να πέσει μόλις στο 34 και τώρα 36 εβδομάδα να ανέβει στο 36,5. Βέβαια όλοι μου έλεγαν μα καλά γιατί χαλάς τον ύπνο σου και δεν το παίρνεις αργότερα το χάπι, αλλά επειδή πίνω πάρα πολύ γάλα και πράγματι ασβέστιο και σίδηρος εμποδίζουν το ένα το άλλο να απορροφηθεί σωστά είπα για λίγους μήνες είναι θα το κάνω και είχε αποτέλεσμα. Βέβαια ο καθένας βρίσκει τους δικούς του ρυθμούς για το πώς να παίρνει τα χάπια του ανάλογα καί με τη διατροφή του. Γενικά με αυτό τον τρόπο δεν παρέλειπα σχεδόν ποτέ να τον πάρω, εκτός από συνολικά δυο-τρείς φορές σε όλους αυτούς τους μήνες.

jZ4op3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!βρισκομαι στην 33 εβδομαδα κυησης.στην αρχη της εγκυμοσυνης μου ξεκινησα με 38 αιματοκριτη και σημερα εχω 26,5.επαιρνα 1 legofer και 1 filicine την ημερα και πριν ενα μηνα ο γιατρος μου το αυξησε σε 2 legofer αλλα δεν ανεβηκε καθολου και σημερα θα ξεκινησω ενεσεις σιδηρου.η αληθεια ειναι οτι εχω ανησυχησει λιγο μηπως δεν μου ανεβει ουτε με τις ενεσεις και μηπως αυτο δημιουργησει καποιο προβλημα σε εμενα ή στο μωρο κατα την διαρκεια του τοκετου.ειχε καποια κοπελα τοσο χαμηλο αιματοκριτη στην εγκυμοσυνη της?

 

Ενημερωτικα κοριτσι μου τα δυο που ανεφερες ΔΕΝ κανουν τιποτα ειναι αερας. Αν εχεις θεμα αιματοκριτη τοτε 1 ειναι το φαρμακο και λεγεται resoferon και το δινουν σε περιπτωσεις χαμηλου αιματοκριτη. Απλα δεν πρεπει να παρεις παρα πολλα επιβαρινει το σικωτι. Και εχουμε και λεμε ξεκινησα εγκυμοσυνη με 29 αιματοκριτη και γεννησα με 34 και μετα απο 4 μηνες ειχα 42....!!!!! Εξαιτιας των αποθεματων resoferon. Μιλα με τον γιατρο σου πρωτα και πες του για αυτο το χαπι. Τα αλλα σου ξαναλεω δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ αν εχεις θεμα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα πηγα σε αλλο διαγνωστικο και εκανα γενικη αιματος και το αποτελεσμα 29,6 ενω προχθες ηταν 26,5.αυριο θα παω και σε ενα τριτο για να συγκρινω τις τιμες.παντως με καθησυχασαν τα λογια σας!σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ.

 

ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΕΣ, ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΕΧΩ ΣΤΙΓΜΑ - ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΚΑΘΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΒΟΥΤΙΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.

ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕ 23,5 ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΤΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΤΟΥ 21/22 ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ.

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ, ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΧΑΠΙ ΣΙΔΗΡΟΣ-ΦΟΛΙΚΟ ΚΤΛ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.

 

ΤΙ ΛΕΤΕ ?

 

ΦΙΛΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο να πεφτει ο αιματοκριτης στην εγκυμοσυνη αλλα οχι και τοσο...εγω απο 38 που ξεκινησα εχω 30,1 τωρα και ο γιατρος μου διπλασιασε το σιδηρο. καθε περιπτωση ειναι ιδιαιτερη γι'αυτο και καθε κοπελα θα πρεπει να ακολουθει τις συμβουλες του γιατρου της...με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ.

 

ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΕΣ, ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΕΧΩ ΣΤΙΓΜΑ - ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΚΑΘΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΒΟΥΤΙΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.

ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕ 23,5 ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΤΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΤΟΥ 21/22 ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ.

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ, ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΧΑΠΙ ΣΙΔΗΡΟΣ-ΦΟΛΙΚΟ ΚΤΛ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.

 

ΤΙ ΛΕΤΕ ?

 

ΦΙΛΙΚΑ.

 

σε ποια εβδομάδα είσαι?

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα (έχω στίγμα) και παρα τρίχας την γλίτωσα...

από κάποιο σημείο και μετά ο αιματοκρίτης ξαναανεβαίνε

εγώ ξεκίνησα με 30 και έπεσα στο 24.

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Θελει να το παιρνεις νηστικη αλλα καλυτερα να το παιρνεις οχι με νερο αλλα με πορτοκαλαδα καθως χρειαζεται οξινο περιβαλλον το σιδηρο και η πορτοκαλαδα αλλα και η λεμοναδα βοηθουν. Ασφαλως και οχι γαλακτοκομικα, καφε και τσαι αν θυμαμαι καλα 3 ωρες πριν και 3 ωρες μετα κι μην το παιρνεις μαζι με τροφες που περιεχουν σιδηρο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το μασώμενο Ferrum Fol πριν απο δύο βδομάδες προλυπτικά.. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου με 34 αιματοκρίτη (λόγω στίγματος) και συνεχίζω ακόμα και τώρα!! Βέβαια ο γιατρός μου είπε οτι το μόνο που πρέπει να προσέχω είναι τα γαλακτοκομικά 3 ώρες πρίν και 3 ώρες μετά, αλλά για το καφέ που διάβασα πιο πάνω μου είπε οτι δεν ισχύει!!! Βέβαια βασικό ρόλο παίζει η διατροφή που κάνει η καθεμιά μας αλλα και ο οργανισμός!! Όλες είμαστε μοναδικές και το ίδιο και οι αντιδράσεις του οργανισμού μας!!

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...