Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

σχετικο-ασχετο νομιζω δεν το εχουμε αναφερει... και επειδη μας "καινε" οι παιδικες φορμες το λεω, στα SPRIDER εχει μπαζαρ τιμων! λοιπον βρηκα φορμες παιδικες με 5-7 ευρω και χοντρες και λεπτες......

 

edit μεχρι αυριο ειναι το μπαζαρ....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε όλες. Θα ήθελα μια μικρη βοήθεια. Θελω να αγοράσω κατι τετοιο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Shaped-Cushion/dp/B004Y51AQ0/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314687304&sr=1-2 μαζι με ολα τα αξεσουαρ για το δωματιο του μπομπιρα. Για καποιο λογο δεν τα στελνει στο Ελλαντα !!!

Που μπορω να ψαξω κατι παρόμοιο αν έχετε υπόψη ?

 

Ειναι μόνο το μαξιλάρι πάντως αυτό που μας δειχνεις.

 

καλημέρα σε όλους!!

παρέλαβα μόλις από kickers τα 3 ζευγαράκια μας, από τις προσφορές που είχε πριν λίγες μέρες.

ευχαριστώ για την ενημέρωση και κυρίως το καλαμαράκι!!!

 

:lol::D:D:D;)

 

σχετικο-ασχετο νομιζω δεν το εχουμε αναφερει... και επειδη μας "καινε" οι παιδικες φορμες το λεω, στα SPRIDER εχει μπαζαρ τιμων! λοιπον βρηκα φορμες παιδικες με 5-7 ευρω και χοντρες και λεπτες......

 

edit μεχρι αυριο ειναι το μπαζαρ....

 

Το ξέρουμε κιουρία μου απο εκεί ερχομαστεεεεε!!

 

:lol::lol: Άντε με γειά !!!!!!!!

 

εγώ ακομη αναμένω ετσι.....τις οδηγίες περί αγγελιων στο εμπευ!!

 

σματσ:cool:

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακομη αναμένω ετσι.....τις οδηγίες περί αγγελιων στο εμπευ!!

 

σματσ:cool:

 

I will, I promise 2583995b7bajp2brz.gif

 

Nα ήξερα μόνο ποιά σφύριξε το τζιμπορί .......... μας κατέστρεψε ........ φτιάχνω καλάθια τα σβήνω και τούμπαλιν ........ κάτι τισερτάκια ακόμα, κάτι χειμωνικούλια τέτοια πράγματα βρίσκω ............

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

εγώ ακομη αναμένω ετσι.....τις οδηγίες περί αγγελιων στο εμπευ!!

 

σματσ:cool:

 

Και εγω...:)

Κατεβασα απο εδω ενα τιμοκαταλογο για να δω τις τιμες για δεματα.

http://www.elta.gr/pricelist_de_es_ex.pdf

Μια μικρη ματια εριξα αλλα δεν καταλαβα καλα για εξωτερικο 1κιλο 25ευρω. Μαλλον κατι λαθος κοιταω θα το ψαξω το βραδυ που θα κοιμουνται ολοι...

 

Και τις φωτο πρεπει να τις ανεβασεις σε φωτομπουκ πρωτα?

Πολλες αποριες ξερω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω...:)

Κατεβασα απο εδω ενα τιμοκαταλογο για να δω τις τιμες για δεματα.

http://www.elta.gr/pricelist_de_es_ex.pdf

Μια μικρη ματια εριξα αλλα δεν καταλαβα καλα για εξωτερικο 1κιλο 25ευρω. Μαλλον κατι λαθος κοιταω θα το ψαξω το βραδυ που θα κοιμουνται ολοι...

 

Και τις φωτο πρεπει να τις ανεβασεις σε φωτομπουκ πρωτα?

Πολλες αποριες ξερω...

 

Kοιταξες τα δέματα, για αυτό ειναι τόσο ακριβα

 

Οι άγγλοι μας τα στέλνουν απλό γράμμα.....κ αν θελουμε συστημένο!

οχι πακετο/δέμα

 

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξες τα δέματα, για αυτό ειναι τόσο ακριβα

 

Οι άγγλοι μας τα στέλνουν απλό γράμμα.....κ αν θελουμε συστημένο!

οχι πακετο/δέμα

Α πρεπει να δω τιμοκαταλογο επιστολων μαλλον. Και εδω στην Ελλαδα μας στο στελνουν ετσι?

Νοστιμο Καλαμαρακι μαλλον θα χρειαστω ιδιαιτερα:(

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Α πρεπει να δω τιμοκαταλογο επιστολων μαλλον. Και εδω στην Ελλαδα μας στο στελνουν ετσι?

Νοστιμο Καλαμαρακι μαλλον θα χρειαστω ιδιαιτερα:(

 

Ναι βρε αφου εδώ στα πολυαγαπημένα Ελτά μας οτιδήποτε ειναι εως δυο κιλά μπορείς να το στειλεις σαν γραμμα απλή αποστολή με την ανάλογη κλιμακώμενη τιμή ανα βαρος!

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω...:)

 

Πέρασε μου το μέιλ σου με πμ να στο στείλω:wink:;-):wink:

 

Καλαμαράκι, έφυγαν 2 μυνήματα !!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αφου εδώ στα πολυαγαπημένα Ελτά μας οτιδήποτε ειναι εως δυο κιλά μπορείς να το στειλεις σαν γραμμα απλή αποστολή με την ανάλογη κλιμακώμενη τιμή ανα βαρος!

 

Το βρηκα

http://www.elta.gr/pdf/pricelist.PDF

Ευχαριστω πολυ Καλαμαρακι μου τωρα το καταλαβα.

Και λεω εγω πως εστελνα επιστροφες με 6 ευρω που διαβαζα κατα καιρους... και εγω βλεπω 25 ευρω

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, πως να πουλήσετε στο ΕΒΑΥ !!!!!

 

Πάτε στο MyEbay :arrow:Sell :arrow:Sell an item και σας βγάζει στην σελίδα με το εξής λεκτικό

 

 

Enter an EAN or keywords that describe your item.

Start selling

 

 

Suggestions are available. Use up and down arrow keys to select suggestions.

For example: Amethyst gemstone rings

Quick sell (not suitable for vehicles)

List your item quickly using the most popular options

 

Advanced sell (Sell your item form) Access to all the options (subtitle, listing designer and more

 

Γράφεις μια περιεκτική περιγραφή π.χ. girls party dress. Επιλέγετε αν θέλετε γρήγορη ή πιο λεπτομερή καταχώρηση και πατάτε το κουμπί start selling.

 

Η 2η επιλογή είναι καλύτερη κατά την γνώμη μου.

 

Έστω λοιπόν advanced sell.

 

Πάμε στην σελίδα FIND A MATCHING CATEGORY όπου εντάσετε την αγγελία σας σε μια κατηγορία αγορών (αν επλέξετε 2 κατηγορίες αγορών, την βλέπουν μεν περισσότερα άτομα αλλά αυτό έχει χρέωση).

 

Εμφανίζεται pop-up επιλογή για multiple variations (πώληση του ίδιου προιόντος σε διάφορα μεγέθη). Αν σας χρειάζεται, επιλέγετε ανάλογα.

 

Πάμε στην σελίδα CREATE YOUR LISTING. Η επιλογή multiple variations εμφανίζεται και εδώ. Εδώ ορίζετε τίτλο, υπότιτλο (35 λεπτά της λίρας), κατάσταση του αντικειμένου σας (καινούριο με/χωρίς ταμπελάκια, καινούρια με ελαττώματα, χρησιμοποιημένο κλπ.), νούμερο, χρώμα, υλικό κατασκευής, μάρκα. Προσθέτετε φωτογραφία/φωτογραφίες. Στην συγκεκριμένη επιλογή καταχώρησης που κάνουμε, δεν υπάρχει κόστος για όσες φωτογραφίες και αν καταχωρήσετε.

 

Ακολουθεί το describe the item you're selling, το γνωστό σε όλες μας description που βλέπουμε όταν κοιτάζουμε μια αγγελία. Εδώ γράφετε .... έκθεση ιδεών !!! Πλήρης και λεπτομερής περιγραφή και ότι σχόλιο θέλετε να είναι εμφανές στους πελάτες σας:wink:;-) π.χ. no returns accepted κτλ. Το listing designer δεν ξέρω τι είναι αλλά έχει και χρέωση (7 λεπτά της λίρας). Όποια το βρεί, ας ενημερώσει:wink::wink:

 

Κατόπιν επιλέγετε τον τρόπο που θέλετε να πουλήσετε, δημοπρασία ή άμεση αγορά, οι δημοπρασίες είναι πιο δημοφιλείς. Έστω ότι πάμε σε δημοπρασία. Οι χρεώσεις είναι εδώ, τιμή εκκίνησης μέχρι 0,99 λίρας δεν έχουν χρέωση. Ορίζετε τιμή εκκίνησης, αν θέλετε να ορίσετε κατώτατη τιμή πώλησης η οποία όμως δεν είναι ορατή στον bidder (reserve, συνηθίζεται στα ακριβά αντικείμενα), ποσότητα αντικείμενων προς πώληση, διάρκεια δημοπρασίας και ώρα έναρξης δημοπρασίας. Εδώ βρίσκετε και επιλογή για δωρεά σε κάποιον φιλανθρωπικό οργανισμό. Ορίζετε τρόπο πληρωμής, εννοείται πέιπαλ.

 

Πάμε τώρα στην επιλογή του τρόπου αποστολής. Επιλέγετε τρόπο αποστολής και ορίζετε το p+p, σε πόσες μέρες μάξιμουμ θα αποστείλετε και αν δέχεστε local pick-up.

 

Και πάμε στο ενδιαφέρον !!!!!!!!! Που θέλετε να πουλήσετε (exclude postage locations). Eξ ορισμού δεν αποκλείει τίποτα, αν θέλετε εσείς να αποκλείσετε, πατάτε create exclusion list. Πάτε λοιπόν στην σελίδα που ορίζετε που ΔΕΝ θέλετε να αποστείλετε. Αν π.χ. θέλετε μόνο Ευρώπη, τικάρετε (=αποκλείετε) όλες τις άλλες ηπείρους. Αν π.χ. θέλετε να μην πουλήσετε στην Βουλγαρία, πατάτε show all countries και τικάρετε (=αποκλείετε) την Βουλγαρία. Μ' αυτόν τον τρόπο, κράτησα την Ελλάδα στην αγγελία μου.

 

Στην επόμενη σελίδα, βλέπετε πως θα φαίνεται η αγγελία σας και αυτό είναι !!!! Μέχρι τώρα έχετε φτιάξει μια τζάμπα αγγελία. Σε ότι έχει χρέωση, το ποσό της χρέωσης είναι ορατό δίπλα στην περιγραφή της χρέωσης.

Η αμοιβή του ΕΒΑΥ αν πουληθεί το αντικείμενό σας, είναι εδώ, 10% επί της τιμής πώλησης με ανώτερο όριο τις 40 λίρες.

 

Συγγνώμη προκαταβολικά για τα όποια λάθη/παραλείψεις έχω κάνει !!!!

 

Ξετινάξτε τις ντουλάπες σας λέμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

 

Καλές πωλήσεις !!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εχω πουλησει κι εγω αντικειμενο παλιοτερα στο ebay. το δυσκολο κομματι ειναι να ορισεις τα εξοδα αποστολης. εγω μπηκα στη σελιδα των ΕΛΤΑ και ειδα στο περιπου ποσο θα κοστισει εντος ΕΕ, μονο που οταν ηρθε η ωρα να το στειλω τα ειχα κανει μπουχλουμπου και στο τελος παραλιγο να μην εχω κερδος. απο τοτε δεν το ξανατολμησα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πως να πουλήσετε στο ΕΒΑΥ !!!!!

 

Πάτ MyEbay :arrow:Sell :arrow:Sell an item και σας βγάζει στην σελίδα με το εξής λεκτικό

 

 

Enter an EAN or keywords that describe your item.

Start selling

 

 

Suggestions are available. Use up and down arrow keys to select suggestions.

For example: Amethyst gemstone rings

Quick sell (not suitable for vehicles)

List your item quickly using the most popular options

 

Advanced sell (Sell your item form) Access to all the options (subtitle, listing designer and more

 

Γράφεις μια περιεκτική περιγραφή π.χ. girls party dress. Επιλέγετε αν θέλετε γρήγορη ή πιο λεπτομερή καταχώρηση και πατάτε το κουμπί start selling.

 

Η 2η επιλογή είναι καλύτερη κατά την γνώμη μου.

 

Έστω λοιπόν advanced sell.

 

Πάμε στην σελίδα FIND A MATCHING CATEGORY όπου εντάσετε την αγγελία σας σε μια κατηγορία αγορών (αν επλέξετε 2 κατηγορίες αγορών, την βλέπουν μεν περισσότερα άτομα αλλά αυτό έχει χρέωση).

 

Εμφανίζεται pop-up επιλογή για multiple variations (πώληση του ίδιου προιόντος σε διάφορα μεγέθη). Αν σας χρειάζεται, επιλέγετε ανάλογα.

 

Πάμε στην σελίδα CREATE YOUR LISTING. Η επιλογή multiple variations εμφανίζεται και εδώ. Εδώ ορίζετε τίτλο, υπότιτλο (35 λεπτά της λίρας), κατάσταση του αντικειμένου σας (καινούριο με/χωρίς ταμπελάκια, καινούρια με ελαττώματα, χρησιμοποιημένο κλπ.), νούμερο, χρώμα, υλικό κατασκευής, μάρκα. Προσθέτετε φωτογραφία/φωτογραφίες. Στην συγκεκριμένη επιλογή καταχώρησης που κάνουμε, δεν υπάρχει κόστος για όσες φωτογραφίες και αν καταχωρήσετε.

 

Ακολουθεί το describe the item you're selling, το γνωστό σε όλες μας description που βλέπουμε όταν κοιτάζουμε μια αγγελία. Εδώ γράφετε .... έκθεση ιδεών !!! Πλήρης και λεπτομερής περιγραφή και ότι σχόλιο θέλετε να είναι εμφανές στους πελάτες σας:wink:;-) π.χ. no returns accepted κτλ. Το listing designer δεν ξέρω τι είναι αλλά έχει και χρέωση (7 λεπτά της λίρας). Όποια το βρεί, ας ενημερώσει:wink::wink:

 

Κατόπιν επιλέγετε τον τρόπο που θέλετε να πουλήσετε, δημοπρασία ή άμεση αγορά, οι δημοπρασίες είναι πιο δημοφιλείς. Έστω ότι πάμε σε δημοπρασία. Οι χρεώσεις είναι εδώ, τιμή εκκίνησης μέχρι 0,99 λίρας δεν έχουν χρέωση. Ορίζετε τιμή εκκίνησης, αν θέλετε να ορίσετε κατώτατη τιμή πώλησης η οποία όμως δεν είναι ορατή στον bidder (reserve, συνηθίζεται στα ακριβά αντικείμενα), ποσότητα αντικείμενων προς πώληση, διάρκεια δημοπρασίας και ώρα έναρξης δημοπρασίας. Εδώ βρίσκετε και επιλογή για δωρεά σε κάποιον φιλανθρωπικό οργανισμό. Ορίζετε τρόπο πληρωμής, εννοείται πέιπαλ.

 

Πάμε τώρα στην επιλογή του τρόπου αποστολής. Επιλέγετε τρόπο αποστολής και ορίζετε το p+p, σε πόσες μέρες μάξιμουμ θα αποστείλετε και αν δέχεστε local pick-up.

 

Και πάμε στο ενδιαφέρον !!!!!!!!! Που θέλετε να πουλήσετε (exclude postage locations). Eξ ορισμού δεν αποκλείει τίποτα, αν θέλετε εσείς να αποκλείσετε, πατάτε create exclusion list. Πάτε λοιπόν στην σελίδα που ορίζετε που ΔΕΝ θέλετε να αποστείλετε. Αν π.χ. θέλετε μόνο Ευρώπη, τικάρετε (=αποκλείετε) όλες τις άλλες ηπείρους. Αν π.χ. θέλετε να μην πουλήσετε στην Βουλγαρία, πατάτε show all countries και τικάρετε (=αποκλείετε) την Βουλγαρία. Μ' αυτόν τον τρόπο, κράτησα την Ελλάδα στην αγγελία μου.

 

Στην επόμενη σελίδα, βλέπετε πως θα φαίνεται η αγγελία σας και αυτό είναι !!!! Μέχρι τώρα έχετε φτιάξει μια τζάμπα αγγελία. Σε ότι έχει χρέωση, το ποσό της χρέωσης είναι ορατό δίπλα στην περιγραφή της χρέωσης.

Η αμοιβή του ΕΒΑΥ αν πουληθεί το αντικείμενό σας, είναι εδώ, 10% επί της τιμής πώλησης με ανώτερο όριο τις 40 λίρες.

 

Συγγνώμη προκαταβολικά για τα όποια λάθη/παραλείψεις έχω κάνει !!!!

 

Ξετινάξτε τις ντουλάπες σας λέμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

 

Καλές πωλήσεις !!!!!!!

 

 

πολυ καλη δουλεια χατζικο, μπραβο

να χαιρεσαι και το γιοκα σου;);)

να σε ρωτησω κατι? καταχωρεις στο e-bay uk?

οι τιμες στα μεταφορικα που γραφεις ειναι σε στερλινες? ή σε ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα led σας!!!!!

Ψαχνω εκπαιδευτικο ποτηρακι για να κοψουμε το μπιμπερο για το γαλα. Σκεφτηκα της avent, to magic cup +18months. Αν εχετε κανενα αλλο να προτεινετε η ακομα και αυτο στελτε κανενα λινκ να το παραγγειλω. Σημειωση εδω εχει 9.5 ευρω.

Ευχαριστω !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα led σας!!!!!

Ψαχνω εκπαιδευτικο ποτηρακι για να κοψουμε το μπιμπερο για το γαλα. Σκεφτηκα της avent, to magic cup +18months. Αν εχετε κανενα αλλο να προτεινετε η ακομα και αυτο στελτε κανενα λινκ να το παραγγειλω. Σημειωση εδω εχει 9.5 ευρω.

Ευχαριστω !!!!!

 

Αυτο εννοεις

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF602-12-Trainer/dp/B000B77EEM/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314736394&sr=1-2

 

εαν ναι μπορεις να το παραγγειλεις και εαν συμπληρωσεις 25 λιρες και με κατι αλλο που θελεις δεν εχει μεταφορικα

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα ψάχνω υπνόσακο αυτόν με τα ποδαρακια που είναι σαν ολοσωμη φόρμα αναρωτιέμαι πως να λέγεται στα αγγλικά και αν θα βρω σο Αμαζον! Ξέρει καμία;

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια χατζικο, μπραβο

να χαιρεσαι και το γιοκα σου;);)

να σε ρωτησω κατι? καταχωρεις στο e-bay uk?

οι τιμες στα μεταφορικα που γραφεις ειναι σε στερλινες? ή σε ευρω?

 

Αποφασίζεις εσύ που θα βάλεις λίστινγκ. Αν κάνεις στο αγγλικό, οι τιμές είναι σε λίρες, στο αμερικάνικο σε δολλάρια.

 

Ευχαριστω πολυ και δημοσιως:):)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε μου το μέιλ σου με πμ να στο στείλω:wink:;-):wink:

 

Καλαμαράκι, έφυγαν 2 μυνήματα !!!!!

 

yes yes!! thanks a looooooooooottt!

 

 

Το βρηκα

http://www.elta.gr/pdf/pricelist.PDF

Ευχαριστω πολυ Καλαμαρακι μου τωρα το καταλαβα.

Και λεω εγω πως εστελνα επιστροφες με 6 ευρω που διαβαζα κατα καιρους... και εγω βλεπω 25 ευρω

 

ανα γειά σου! αυτός ειναι!!!

 

Λοιπόν, πως να πουλήσετε στο ΕΒΑΥ !!!!!

 

Πάτε στο MyEbay :arrow:Sell :arrow:Sell an item και σας βγάζει στην σελίδα με το εξής λεκτικό

 

Enter an EAN or keywords that describe your item.

Start selling

 

 

Suggestions are available. Use up and down arrow keys to select suggestions.

For example: Amethyst gemstone rings

Quick sell (not suitable for vehicles)

List your item quickly using the most popular options

 

Advanced sell (Sell your item form) Access to all the options (subtitle, listing designer and more

 

Γράφεις μια περιεκτική περιγραφή π.χ. girls party dress. Επιλέγετε αν θέλετε γρήγορη ή πιο λεπτομερή καταχώρηση και πατάτε το κουμπί start selling.

 

Η 2η επιλογή είναι καλύτερη κατά την γνώμη μου.

 

Έστω λοιπόν advanced sell.

 

Πάμε στην σελίδα FIND A MATCHING CATEGORY όπου εντάσετε την αγγελία σας σε μια κατηγορία αγορών (αν επλέξετε 2 κατηγορίες αγορών, την βλέπουν μεν περισσότερα άτομα αλλά αυτό έχει χρέωση).

 

Εμφανίζεται pop-up επιλογή για multiple variations (πώληση του ίδιου προιόντος σε διάφορα μεγέθη). Αν σας χρειάζεται, επιλέγετε ανάλογα.

 

Πάμε στην σελίδα CREATE YOUR LISTING. Η επιλογή multiple variations εμφανίζεται και εδώ. Εδώ ορίζετε τίτλο, υπότιτλο (35 λεπτά της λίρας), κατάσταση του αντικειμένου σας (καινούριο με/χωρίς ταμπελάκια, καινούρια με ελαττώματα, χρησιμοποιημένο κλπ.), νούμερο, χρώμα, υλικό κατασκευής, μάρκα. Προσθέτετε φωτογραφία/φωτογραφίες. Στην συγκεκριμένη επιλογή καταχώρησης που κάνουμε, δεν υπάρχει κόστος για όσες φωτογραφίες και αν καταχωρήσετε.

 

Ακολουθεί το describe the item you're selling, το γνωστό σε όλες μας description που βλέπουμε όταν κοιτάζουμε μια αγγελία. Εδώ γράφετε .... έκθεση ιδεών !!! Πλήρης και λεπτομερής περιγραφή και ότι σχόλιο θέλετε να είναι εμφανές στους πελάτες σας:wink:;-) π.χ. no returns accepted κτλ. Το listing designer δεν ξέρω τι είναι αλλά έχει και χρέωση (7 λεπτά της λίρας). Όποια το βρεί, ας ενημερώσει:wink::wink:

 

Κατόπιν επιλέγετε τον τρόπο που θέλετε να πουλήσετε, δημοπρασία ή άμεση αγορά, οι δημοπρασίες είναι πιο δημοφιλείς. Έστω ότι πάμε σε δημοπρασία. Οι χρεώσεις είναι εδώ, τιμή εκκίνησης μέχρι 0,99 λίρας δεν έχουν χρέωση. Ορίζετε τιμή εκκίνησης, αν θέλετε να ορίσετε κατώτατη τιμή πώλησης η οποία όμως δεν είναι ορατή στον bidder (reserve, συνηθίζεται στα ακριβά αντικείμενα), ποσότητα αντικείμενων προς πώληση, διάρκεια δημοπρασίας και ώρα έναρξης δημοπρασίας. Εδώ βρίσκετε και επιλογή για δωρεά σε κάποιον φιλανθρωπικό οργανισμό. Ορίζετε τρόπο πληρωμής, εννοείται πέιπαλ.

 

Πάμε τώρα στην επιλογή του τρόπου αποστολής. Επιλέγετε τρόπο αποστολής και ορίζετε το p+p, σε πόσες μέρες μάξιμουμ θα αποστείλετε και αν δέχεστε local pick-up.

 

Και πάμε στο ενδιαφέρον !!!!!!!!! Που θέλετε να πουλήσετε (exclude postage locations). Eξ ορισμού δεν αποκλείει τίποτα, αν θέλετε εσείς να αποκλείσετε, πατάτε create exclusion list. Πάτε λοιπόν στην σελίδα που ορίζετε που ΔΕΝ θέλετε να αποστείλετε. Αν π.χ. θέλετε μόνο Ευρώπη, τικάρετε (=αποκλείετε) όλες τις άλλες ηπείρους. Αν π.χ. θέλετε να μην πουλήσετε στην Βουλγαρία, πατάτε show all countries και τικάρετε (=αποκλείετε) την Βουλγαρία. Μ' αυτόν τον τρόπο, κράτησα την Ελλάδα στην αγγελία μου.

 

Στην επόμενη σελίδα, βλέπετε πως θα φαίνεται η αγγελία σας και αυτό είναι !!!! Μέχρι τώρα έχετε φτιάξει μια τζάμπα αγγελία. Σε ότι έχει χρέωση, το ποσό της χρέωσης είναι ορατό δίπλα στην περιγραφή της χρέωσης.

Η αμοιβή του ΕΒΑΥ αν πουληθεί το αντικείμενό σας, είναι εδώ, 10% επί της τιμής πώλησης με ανώτερο όριο τις 40 λίρες.

 

Συγγνώμη προκαταβολικά για τα όποια λάθη/παραλείψεις έχω κάνει !!!!

 

Ξετινάξτε τις ντουλάπες σας λέμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

 

Καλές πωλήσεις !!!!!!!

 

Εισαι θεά!! Υποκλίνομαι! :-D

 

Εγώ βαριόμουνα πάντα να το ψάξω!:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

yes yes!! thanks a looooooooooottt!

 

Εισαι θεά!! Υποκλίνομαι! :-D

 

Εγώ βαριόμουνα πάντα να το ψάξω!:rolleyes:

1204651m8o0lgybon.gif

Είχα άψογες δασκάλες !!!!!!!!!

 

Επίσης έχω συνηθίσει λόγω καθημερινότητας ........... να ψάχνω !!!!!!

 

Σματς σμουτς σε όλες και καλές πωλήσεις !!!1533421wyyuo5ac5x.gif

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες. Οπως επισημανε το καλαμαρακι δεν εχω αναφερει ακριβως τι θελω να βρω. Θελω να παρω για τον μπομπιρακο μου ενα πληρες σετ σεντονια, μαξιλαρια, παπλωματακι ή θηκη για παπλωμα οπως αυτο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Single-Duvet/dp/B004Y51ACE/ref=sr_1_9?s=baby&ie=UTF8&qid=1314768362&sr=1-9 αλλα δυστυχως το αμαζον δεν το στελνει. Καμμια ιδεα που να ψαξω ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια κόρες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Καλημερα σε ολες. Οπως επισημανε το καλαμαρακι δεν εχω αναφερει ακριβως τι θελω να βρω. Θελω να παρω για τον μπομπιρακο μου ενα πληρες σετ σεντονια, μαξιλαρια, παπλωματακι ή θηκη για παπλωμα οπως αυτο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Single-Duvet/dp/B004Y51ACE/ref=sr_1_9?s=baby&ie=UTF8&qid=1314768362&sr=1-9 αλλα δυστυχως το αμαζον δεν το στελνει. Καμμια ιδεα που να ψαξω ?

ευχαριστω

 

έχε υπόψη σου ότι οι οικονομικές σειρές από σεντόνια κλπ που βρίσκεις στο αμαζον Αγγλίας δεν είναι 100% βαμβακερές συνήθως είναι 50-50 ή 40-60

θα σου έλεγα να ψάξεις από Γερμανία μεριά ........δες στο amazon.de και στο mytoys.de πρόσφατα αγόρασα από το mytoys 2 παπλωματοθήκες με 9,5 και 14,50 Ευρά 100% βαμβακερές (έχε εκπτώσεις) αλλά πήρα και άλλα πράγματα που χρειαζόμουν, οπότε τα μεταφορικά που είναι 16 Ευρα δεν μου "φανήκαν":D

 

α.........χτύπησα άλλη μία παγωτομηχανή από το αμαζον για μένα αυτή την φορά την κατέβασε στις 19 λίρες δηλαδή 23 Ευρά .......

http://www.amazon.co.uk/Kenwood-IM200-Litre-Cream-Maker/dp/B0000C78PZ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1314770737&sr=8-1

 

και ένα τιπ/ υπενθύμιση για το αμαζον :

Έχουμε πει ότι από 25 λίρες και πάνω τα στέλνει με δωρεάν μεταφορικά μου έχει τύχει όμως αρκετές φορές το ποσό να είναι σημαντικά μικρότερο και να μου τα στείλει δωρεάν, οπότε πρίν βιαστείτε να βάλετε πράγματα στο καλάθι σας για να φτάσει το ποσό, κάντε ένα κόπο να δείτε μήπως και σας τα στέλνει δωρεάν έτσι και αλλιώς;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα μαιλ απο boohoo! επιτελους την εστειλαν τη παραγγελια και μου βαλαν και το τρακινγκ κατευθειαν! Μα καλα απο τις 27 τι κανουν? Τοσο πολυ αργουν να κανουν ντισπατς? εγω νομιζα οτι ειχε φυγει ηδη....

 

επισης πηρα και κικερς τηλεφωνο να ζητησω το τρακινγκ, μου το δωσαν και ανακαλυψα οτι ειναι ηδη εδω τα παπα μας γκρρρρρρρρρρρρρρρρ

πηρα τηλ ελτα και λεει, ναι εδω ειναι αν δε σας ερθει χαρτακι περαστε να τα παρετε... ξανα γκρρρρρρρρ!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες. Οπως επισημανε το καλαμαρακι δεν εχω αναφερει ακριβως τι θελω να βρω. Θελω να παρω για τον μπομπιρακο μου ενα πληρες σετ σεντονια, μαξιλαρια, παπλωματακι ή θηκη για παπλωμα οπως αυτο http://www.amazon.co.uk/Finish-Line-Cars-Single-Duvet/dp/B004Y51ACE/ref=sr_1_9?s=baby&ie=UTF8&qid=1314768362&sr=1-9 αλλα δυστυχως το αμαζον δεν το στελνει. Καμμια ιδεα που να ψαξω ?

ευχαριστω

 

ποσο ειναι το παιδακι σου? ωραια αυτο το διαστημικο σχεδιακι που βρηκες παντως...

επι της ευκαιριας ηθελα να πω, δεν εχουμε πουθενα συγκεντρωμενα τα πρωτα πραγματα του μωρου ε???? εννοω πχ παντα, σεντονακια, σετ δωματιου και θυμαμαι κατι λικνα απο γερμανια.... κλπ

οποτε αν θελει καποιος να τα βρει πρεπει να δει οοοοοοοολα τα λινκς που εχουμε στη λιστα?????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!

παρέλαβα μόλις παραγγελία από www.pharmacy4u.gr και όλα καλά!

iridaki, εμένα τα kickers ήρθαν με ACS στην πόρτα μου, είσαι σίγουρη για τα ελτα??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...