Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

τώρα πάτησες στον κάλο με την ηλιοθεραπεία!!!!

μένουμε 50 μέτρα από τη θάλασσα και τη βλέπω μόνο από το μπαλκόνι.:(:(:( Anyway. Ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι τη βάφτιση!

 

Εύχομαι πάντως τα φορέματα που παρήγγειλες να είναι όπως στις photo γιατί είναι super!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ τα φορεματα σας!!!πολυ ομορφα και τα δυο, εσεις που το τολμησατε!!για να δω εμενα τι θα μου βγει η κιντερ εκπληξη...μολις παραλαβω θα σας πω....ζουζουνελ, τι δε σου αρεσε στο φορεμα??η ποιοτητα??

 

ναι, δε μου άρεσε το ύφασμα, δεν εδειχνε ωραιο το φορεμα, δεν ξερω πώς να το περιγράψω, φτηνιάρικο. Καλοραμμένο μεν, αλλά δεν το φοραω στη βάπτιση σε καμία περίπτωση. Θα προσπαθήσω να βάλω φωτο να δειτε και τα δυο.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

τώρα πάτησες στον κάλο με την ηλιοθεραπεία!!!!

μένουμε 50 μέτρα από τη θάλασσα και τη βλέπω μόνο από το μπαλκόνι.:(:(:( Anyway. Ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι τη βάφτιση!

 

Εύχομαι πάντως τα φορέματα που παρήγγειλες να είναι όπως στις photo γιατί είναι super!

 

καλο μου, γιατι τετοιο βασανο??50 μ. απο τη θαλασσα και μονο οφθαλμολουτρο??ποτε με το καλο η βαφτιση?εμεις 28/08...πλησιαζουμε...οσο για το φορεμα εχω και εναλλακτικη, ενα γαλαζιο που πηρα ποοοοοοολυ φθηνο απο bill cost...gia na doyme...

Link to comment
Share on other sites

ναι, δε μου άρεσε το ύφασμα, δεν εδειχνε ωραιο το φορεμα, δεν ξερω πώς να το περιγράψω, φτηνιάρικο. Καλοραμμένο μεν, αλλά δεν το φοραω στη βάπτιση σε καμία περίπτωση. Θα προσπαθήσω να βάλω φωτο να δειτε και τα δυο.

 

για βαλε βρε κοριτσι μου να δουμε και να ,ας πει και πωλητη, για να μην την πατησουμε και εμεις...η μηπως το tidybuy -το λεω λαθος?- δεν ειναι με πωλητες??

Link to comment
Share on other sites

καλο μου, γιατι τετοιο βασανο??50 μ. απο τη θαλασσα και μονο οφθαλμολουτρο??ποτε με το καλο η βαφτιση?εμεις 28/08...πλησιαζουμε...οσο για το φορεμα εχω και εναλλακτικη, ενα γαλαζιο που πηρα ποοοοοοολυ φθηνο απο bill cost...gia na doyme...

 

εμείς έχουμε 28/08 γενέθλια!!!!

Η βάφτιση είναι μία μέρα πριν!όσο για την ηλιοθεραπεία δυστυχώς δεν έχωτην πολυτέλεια να αφήσω κάπου τη μικρή τις ώρες που ο ηλιος καιει, οπότε απλά απολαμβάνω θέα!!!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς έχουμε 28/08 γενέθλια!!!!

Η βάφτιση είναι μία μέρα πριν!όσο για την ηλιοθεραπεία δυστυχώς δεν έχωτην πολυτέλεια να αφήσω κάπου τη μικρή τις ώρες που ο ηλιος καιει, οπότε απλά απολαμβάνω θέα!!!

 

ααα εμενα ο γιοκας χρονιζει στις 7/09!!!να τη χαιρεσαι την κορουλα σου!!με το καλο οι βαφτισεις!!!-καλα ειδα και το φορεμα της ζουζους σου, κουκλιστικο!!!

Link to comment
Share on other sites

bitchoni τέλειο το φόρεμα... θα προτιμούσα άλλο χρώμα ζώνη. Και εγώ λευκό φόρεμα αγόρασα για την βάφτιση. Τι χρώμα παπούτσι θα φορέσεις?

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

για βαλε βρε κοριτσι μου να δουμε και να ,ας πει και πωλητη, για να μην την πατησουμε και εμεις...η μηπως το tidybuy -το λεω λαθος?- δεν ειναι με πωλητες??

 

το tidebuy δεν ειναι με πωλητες

ήδη εβγαλα τις φωτο, θα τις περασω στον υπολογιστή το απόγευμα

πρεπει να δω και πώς θα τις βαλω στο φόρουμ, δεν το εχω ξανακάνει :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

το tidebuy δεν ειναι με πωλητες

ήδη εβγαλα τις φωτο, θα τις περασω στον υπολογιστή το απόγευμα

πρεπει να δω και πώς θα τις βαλω στο φόρουμ, δεν το εχω ξανακάνει :)

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26648

Δες εδώ οδηγίες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να δούμε, νομίζω κατι κατάφερα!

Αυτό ειναι το φορεμα raxevsky:

 

006doc.th.jpg

 

λεπτομέρεια από το μπούστο:

008rb.th.jpg

 

 

λεπτομέρεια απο το σχέδιο στο κατω μερος του φορέματος:

007bws.th.jpg

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το φόρεμα από το tidebuy:

 

010uw.th.jpg

 

και λιγο πιο κοντινές:

011kpo.th.jpg

009ua.th.jpg

 

όσο το κοιτάω στις φωτο συνειδητοποιώ ότι μου θυμίζει λίγο... κουρτίνα :D

να φταίει το χρώμα? παντως εγώ δεν το φοράω... κρίμα τα λεφτά...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το φόρεμα από το tidebuy:

 

010uw.th.jpg

 

και λιγο πιο κοντινές:

011kpo.th.jpg

009ua.th.jpg

 

όσο το κοιτάω στις φωτο συνειδητοποιώ ότι μου θυμίζει λίγο... κουρτίνα :D

να φταίει το χρώμα? παντως εγώ δεν το φοράω... κρίμα τα λεφτά...

 

zouzounel μου, να σου πω την ταπεινη μου γνωμη, μου αρεσουν και τα δυο, ενταξει το πρωτο υπερεχει σε χρωμα και φωτεινοτητα αλλα και το δευτερο δεν το λες και χαλια...λιγο σκουρο για το στυλ μου, αλλα φαινεται-τουλαχιστον στη φωτο- ομορφουλι...ισως φουξια αξεσουαρ και παπουτσια να το ανεδεικνυαν περισσοτερο...ισως βεβαια να παραπλανα και η φωτο...παντως καλοφορετο κοπελα μου!!!παντα για καλο!!

Link to comment
Share on other sites

ΖΟΥΖΟΥΝΕΛ, να σου πω και εγώ ?

 

Το πρώτο είναι πολύ ωραίο !!! Το δεύτερο ... κάτι δεν μου πάει ... ίσως το χρώμα ... είναι πολύ διαφανές ......... μάλλον αυτό .... δεν είναι άσχημο αλλά δεν ξέρω αν κάνει για την περίπτωση που το θες.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bitchoni τέλειο το φόρεμα... θα προτιμούσα άλλο χρώμα ζώνη. Και εγώ λευκό φόρεμα αγόρασα για την βάφτιση. Τι χρώμα παπούτσι θα φορέσεις?

 

έλεγα να πάρω ένα extreme κόκκινο και να το συνδυάσω με ανάλογο μακιγιάζ, αλλά τελικά κατέληξα σε ένα μαύρο πέδιλο nine west για το ξαναφορέσω. Άσε που παρά το 1,75, το παπούτσι φαίνεται ελάχιστα.

 

zouzounel μου, το raxevsky το έχω δει live και είναι πανέμορφο!!! Όσο για το άλλο δε μπορείς να βγάλεις και πολλά συμπεράσματα από τις photo. Μήπως να τα φορέσεις και τα δύο να τα δούμε πάνω σου?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το φόρεμα από το tidebuy:

 

010uw.th.jpg

 

και λιγο πιο κοντινές:

011kpo.th.jpg

009ua.th.jpg

 

όσο το κοιτάω στις φωτο συνειδητοποιώ ότι μου θυμίζει λίγο... κουρτίνα :D

να φταίει το χρώμα? παντως εγώ δεν το φοράω... κρίμα τα λεφτά...

Εχεις δίκιο!Το φορεμα το δεύτερο ειναι χάλια (και κακοραμένο και τελειως διάφανο), τουλάχιστον οτι βλεπω στη φωτο!Κριμα!Δεν ξερω ισως αν το πηγαινες σε μοδιστρα και σου εβαζε απο μεσα καμια φοδρα!

Το raxevsky ειναι πολύ ωραίο!Με το καλό να το φορέσεις και να το χαρείς:P:p

 

έλεγα να πάρω ένα extreme κόκκινο και να το συνδυάσω με ανάλογο μακιγιάζ, αλλά τελικά κατέληξα σε ένα μαύρο πέδιλο nine west για το ξαναφορέσω. Άσε που παρά το 1,75, το παπούτσι φαίνεται ελάχιστα.

 

Είναι τέλειο:-P:-PΠολύ καλή επιλογή!Εγώ θα το φορουσα ετσι οπως στη φωτό!Με μαυρη ζωνη και αξεσουαρ!Είναι απο μονο του πολύ εντυπωσιακό για να βάλεις εξτριμ παπουτσι!Μεγεια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπερδεύει η φωτογραφία,αλλά νομίζω ότι το δεύτερο έχει ένα ροζ-μωβ χρώμα που ιριδίζει και φαίνεται ότι είναι διαφανές,ενώ στην πραγματικότητα είναι οι ιριδισμοί που κάνει.Το ξέρω αυτό το χρώμα,από κοντά είναι πολύ πιο όμορφο,αλλά πιο βαρύ.Το άλλο φόρεμα είναι υπέροχο.

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις αποψεις σας!

Βασικά πιστεύω ότι η φωτογραφία κολακεύει το δεύτερο φόρεμα και δε φαίνεται η απαισιότητά του! :)

Δεν ειναι διαφανές, ειναι άσπρο-κάτασπρο (οκ το χρώμα δε με χαλάει).

Το κρεμασα μπροστά στην κουρτίνα και από πισω ειχε φως πολύ, οποτε φαίνεται διαφορετικό και μάλλον καλύτερο απ' ό,τι ειναι πραγματικα. Αν ήταν άλλο χρώμα, ίσως να έδειχνε καλύτερο.

Πάντως κατέληξα στο raxevsky.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα...Δεν ειμαι μαμα ακομα αλλα εσεις οι μαμαδες πως γινεται να τα ξερετε ολα?!?!?Γι'αυτο ισως βγω λιγο εκτος τοπικ αλλα εσεις ισως ν ξερετε και να με βοηθησετε τελικα...

Εχω καποια παραπανω κιλα...Μου αρεσουν τα φορεματα που θα σας παραθεσω παρακατω και θελω να τα ραψω σε μοδιστρα..Μηπως εσεις γνωριζετε τι υφασματα ειναι και απο που μπορω να προμηθευτω υφασμα απο αθηνα?(μενω επαρχια κοντα στην αθηνα)

 

1)http://www4.pictures.fp.zimbio.com/Victoria+Beckham+Arriving+Claridges+Hotel+WxMdNbb9z5zl.jpg

 

2)http://cdn.buzznet.com/media-cdn/jj1/headlines/2008/05/victoria-beckham-radio-one.jpg

 

3) http://www.thestyleandbeautydoctor.com/wp-content/uploads/2011/07/victoria-beckham-grey-dresh.jpg

 

4) http://david-victoria-beckham.net/wp-content/uploads/2010/11/Latest-short-Angled-Bob-Hairstyles-for-summer-fall-2010.jpg

(αυτο το τελευταιο συνολο θα μου πειτε ειναι ευκολο να το βρω...Ενα παντελονακι,ενα ασπρο πουκαμισακι και αυτο το δερμα στη μεση...Αυτο ομως πως μπορω να το googlarw,εννοω πως να το ζητησω για να το βρω?)

 

ΟΥΦ!!!Δυσκολα να βρουμε ρουχαλακια εμεις οι παχουλουλες και αναγκαστικα πρεπει να τα ραψουμε για να τα τοποθετησουμε στην ντουλαπα μας...Γκουχου-γκουχου εκτος του οτι πρεπει να αδυνατισουμε!:oops::oops::oops:

Οποια βοηθεια μου δωσετε θα ειναι πολυτιμη...Σας ευχαριστω....:-P

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

?????????ξανα επαναφερω μηπως υπαρχει καποια να με βοηθησει...

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πού μπορείς να βρεις υφάσματα για να τα ράψεις,απλά θέλω να σου πω ότι διάλεξες ρούχα τα οποία έτσι όπως τα βλέπω μου φαίνονται να έχουν στενή γραμμή,βλέπεις άλλωστε και ποιά τα φοράει και νομίζω ότι δεν κολακεύουν μια κοπέλα με κάποια παραπανίσια κιλά.Ούτε εγώ είμαι μοντέλο,αλλά προτιμώ πάντα κάποια πιο αεράτα κομμάτια-όχι φαρδιά-που δεν τονίζουν τις ατέλειες.

Αυτό για τα τρία πρώτα σου το γράφω,στο τέταρτο λινκ βλέπω μόνο τον Μπέκαμ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια!!! οπως ηδη πολλες ξερετε εψαχνα φορεμα για ενα γαμο που εχω 15 οκτωμβριου...παντρευεται η πρωτη ξαδερφη μου... λοιπον επιτελους εντελος τυχαια δοκιμασα ενα φορεμα κ μου αρεσε τοσο πολυ που το εκλεισα. φωτο θα ανεβασω αυριο μολης το εξοφλησω..το θεμα ειναι τωρα ποιο θα μου πειτε?? λοιπον το θεμα ειναι τα παπουτσια...πεδιλα η γοβα??? κ τι χρωμα???? το φορεμα ειναι τιρκουαζ πολυ αερινο φορεμα με μικρα στρασακια στην μεση αλλα οχι πολλα λιγες γραμμουλες μονο... δενει με ωραια λεπτομερια πανω απο το ωμο κ συνεχιζεται στην πλατη γενικα το ερωτευτικα οποτε κ χωρις δευτερη σκεψη το αγορασα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:,,,καλα ουτος η αλλιως ετσι κανω παντα αγοραζω κ μετα δεν τα φοραω:rolleyes::rolleyes: χιχι:lol: ,,,τεσπα τα φωτα σας!!!:wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια!!! οπως ηδη πολλες ξερετε εψαχνα φορεμα για ενα γαμο που εχω 15 οκτωμβριου...παντρευεται η πρωτη ξαδερφη μου... λοιπον επιτελους εντελος τυχαια δοκιμασα ενα φορεμα κ μου αρεσε τοσο πολυ που το εκλεισα. φωτο θα ανεβασω αυριο μολης το εξοφλησω..το θεμα ειναι τωρα ποιο θα μου πειτε?? λοιπον το θεμα ειναι τα παπουτσια...πεδιλα η γοβα??? κ τι χρωμα???? το φορεμα ειναι τιρκουαζ πολυ αερινο φορεμα με μικρα στρασακια στην μεση αλλα οχι πολλα λιγες γραμμουλες μονο... δενει με ωραια λεπτομερια πανω απο το ωμο κ συνεχιζεται στην πλατη γενικα το ερωτευτικα οποτε κ χωρις δευτερη σκεψη το αγορασα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:,,,καλα ουτος η αλλιως ετσι κανω παντα αγοραζω κ μετα δεν τα φοραω:rolleyes::rolleyes: χιχι:lol: ,,,τεσπα τα φωτα σας!!!:wink:;-):wink:

 

Λοιπόν νομίζω πως θα μπορούσες να βάλεις είτε πέδιλο είτε κάτι σε peep-toe, αν το συνδύαζες και με παπούτσι που να έχει ανάλογο χρώμα πέτρες με το φόρεμα θα ήταν τέλειο... η πιο βολική λύση είναι το ασημί με το τυρκουάζ...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...